Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) LámaZ válasza vbbb (#1316) üzenetére


LámaZ
addikt

Mik a tapasztalatok?

Legyen minden jó!

(#1352) Arkennys válasza LámaZ (#1350) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát attól függ, otthon már lincshangulat van ezzel kapcsolatban, és a lemondás merült fel, merthogy "nehogymár még fizessünk és rohangáljunk olyan után, ami eddig működött rendesen anélkül is". Hát megmondom, én is erre kezdtem hajlani, de remélem, hogy az antenna megoldja. Pár kérdésem azért lesz az azt felszerelő emberkékhez, na meg majd utazhatok haza mikor jönnek, de annyi baj legyen.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#1353) betyarr válasza club1 (#1348) üzenetére


betyarr
veterán

óóóóh,fck!!4!44négynégy eldobom az agyamat!mégis nálam (bennem) van a hiba...apn beállítás kérdése volt az egész :W vettem egy másik simet és azzal sem történt semmi.na mondom itt valami egyéb hiba lehet.aztán a homlokomra csaptam,hogy hoppá,hiszen ezt már olvastam valahol,hogy ha nincs mobilnet,akkor az apn beállításokkal van bibi.és tényleg.mostmár műxik.
ezt híjják júzer errrornak (akkorának,hogy 3 r-el kell írni).

aztat nem tudja valaki,hogy a neten a mytelenyomorban hol lehet újabban csekkolni,hogy mennyi adatforgalmam van még hátra?

[ Szerkesztve ]

(#1354) LámaZ válasza betyarr (#1353) üzenetére


LámaZ
addikt

Kattints a jobb felső sarokban a vízszintes vonalakra (Menü), és az újonnan megnyíló lapon a Számlák áttekintése, befizetésre. Várj, majd kattints még egyszer a jobb felső sarokban lévő Menüre, és már lesz olyan menüpont, hogy Forgalmi adatok.

Legyen minden jó!

(#1355) betyarr válasza LámaZ (#1354) üzenetére


betyarr
veterán

nekem olyan jelenik meg,hogy befizetések és abban csak az jelenik meg,hogy online bankkártyás fizetés.

(#1356) LámaZ válasza betyarr (#1355) üzenetére


LámaZ
addikt

Kicsit erőltesd meg magad:

Legyen minden jó!

(#1357) betyarr válasza LámaZ (#1356) üzenetére


betyarr
veterán

megtenném én,de az én fiókomban egyszerűen nincs ilyen lehetőség.most megvárom a megerősítő kódot a telenyomortól,ha azután sem jelenik meg hogy beírtam,akkor törlöm a fiókot és újra regelek.
a 1220 azt mondta,hogy eddig azért nem látszott mert nem volt aktiválva az internet (pedig 10mb alapból jár a simhez és az aktív is volt).de hiába rendeltem meg a klikk-et,még mindig nincs ilyen opció a menüben.

(#1358) betyarr válasza betyarr (#1357) üzenetére


betyarr
veterán

(#1359) LámaZ válasza betyarr (#1358) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, akkor lehet, hogy még nincs teljes értékű fiókod, valamit még aktiválni kell.
Több tippem nincs sajnos.

Legyen minden jó!

(#1360) LámaZ


LámaZ
addikt

Egyébként a VOIP-os topikban a srácok most szóltak, hogy van olyan mobilinternet, amelynél 300 ft-ért 3 hónapig kapsz havi 100 MB-ot. Hátha valakit érdekelnek ezek az olcsó megoldások...

Legyen minden jó!

(#1361) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy melyik mobilinternetet érdemes használni okos telefonhoz?
3G vagy 4G?
vidéki vagyok, Szolnok mellett lakom pár km-re
megnéztem a t-mobile 3G és 4G lefedettségi térképét
a 4G épp hogy elér ahhoz a településhez, ahol élek
a 3G pedig szinte az egész országot lefedi

tehát akkor melyik az amelyikért érdemes fizetni? megszakad-e vagy belassul a 4G mobilinternet ha nincs lefedettsége? a 3G pedig teljesen stabil nagyjából az egész országban
legalábbis én így gondolom, de segítsetek :)

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1362) club1 válasza zolka95 (#1361) üzenetére


club1
veterán

Mindegyik net belassul vagy megszakad ha nincs megfelelő lefedettség.
A T-Mobile 3G lefedettségére azt mondani, hogy mindenhol stabil nagyjából az országban, nagyon erős túlzás.
A 4G-t azért szeretjük, mert ahol van sokkkal kisebb csomagkéséssel és nagyobb lefedettséggel szolgál ki, mint ugyanott a 3G cella.
Ha 4G-re előfizetsz, logikusan ahol nincs 4G, ott tudod használni a 3G-t (és 2G-t is) mert mind az előfizetés, mind az eszközök lefelé kompatibilisek. Fordítva nem működik, márpedig vannak olyan helyek, ahol a 3G szakadozik, a 4G pedig még vígan elvan (mivel a 4G alacsonyabb frekvencián dolgozik).

(#1363) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok,

3G-s tabletbe szeretnék venni mobilnetet, szerintetek hol lenne érdemes? Nézegettem a Digi oldalát, itt nem lenne hűség, viszont a sávszélnél azt írják UMTS-re is, hogy 120/40kbit/s. Létezik, hogy ennyire le lenne korlátozva az összes csomagukban a sávszélesség? Jól gondolom egyébként, hogy a mobilstickes netet tableten is tudom használni, csak be kell állítani APN és társait? Esetleg lenne tippe valakinek, hogy 2Gb/hó mnobilnetet honnan lenne érdemes venni ? Köszi!

(#1364) Slaveaxel


Slaveaxel
csendes tag

Sziasztok

Azt szerettem volna töletek kérdezni hogy van egy T-mobile-os internet stickem ZTE MF626 és mióta újratelepítettem a Windows 7-et azóta nem működik a laptopomon. Eddig hibamentesen ment ostmár elindul az internet manager de ha ráklikkelek a kapcsolódás gombra nem történik semmi. Az asztali PC-n működik ahol XP van rajta.

Laptopom egy Lenovo Z575-ös eredeti Windows-al. Már mindenhol kerestem választ de nem találtam egyszerűen nem értem mi let vele, ha csak a Windows 7 SP1 be nem zavarhatta.

Nagyon megköszönném ha tudnátok nekem segíteni. :F

(#1365) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Új lakóhelyünkön sajnos nincs lehetőség egyenlőre semmilyen internet elérésre, csak mobilinternetre. Milyet ajánlanátok belőle, amivel azért lehet netezni? Mert sajnos amik a telefonjainkon vannak, azokat a lakásban szinte lehetetlen használni, de még az udvaron is nagyon lassú. Ez 30-as telókhoz való csomag...

Létezik valami jelerősítő? Vagy a Té helyett próbálkozzak más szolgáltatással? Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1366) club1 válasza Sickboy25 (#1365) üzenetére


club1
veterán

Valószínűleg a Telekomnak nincs nálatok 3G lefedettsége, csak EDGE. Ilyenkor célszerűbb másik szolgáltatót választani, vagy megnézni, hátha van nálatok 4G.

(#1367) Sickboy25 válasza club1 (#1366) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm!

Ezeket, hogy tudom ellenőrizni? Vagy csak a szolgáltató tud felvilágosítást adni?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1368) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok!

Ár/érték arányban melyik most a legjobb feltöltős mobilinternet szolgáltató csomag?

Egyelőre egy telenoros djuice reload net-em van (1mega = 5ft), ebben az a jo, minimum 3000ft feltoltesnel 1 evig megmarad a keret, havonta nem nullazzak le.

Tmobile-nak, Vodanak van hasonlo csomagja?

Pl T-nél mi a különbség domino web és domino web quick között? egyik modemmel 3ezer, masik 6ezer.

[ Szerkesztve ]

(#1369) Slaveaxel


Slaveaxel
csendes tag

Miért nem válaszoltok???

Valami rosszat mondtam? :P

(#1370) 7ER válasza Slaveaxel (#1369) üzenetére


7ER
aktív tag

Szerintem azért nem működik -ha minden program és meghajtó telepítve van- mert a tűzfalad nem engedi. Állítsd be a tűzfalat, esetleg kapcsold ki az installálás idejére.

(#1371) soultrapp


soultrapp
senior tag

hello!
2g ès 3g között sok különbsèg van sebessègben?
ki milyen böngèszőt használ tömörîtès miatt??
nekem az opera mobile hiába van mobile megjelenîtèsre állîtva valamit asztalin hoz be..
ès ugye úgy sok a forgalom......

(#1372) LámaZ válasza Slaveaxel (#1369) üzenetére


LámaZ
addikt

Vagy nincs megadva az apn.

Legyen minden jó!

(#1373) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Vásároltam egy ilyen készüléket: Vodafonos wifis mini router. Az lenne a kérdésem, hogy van lehetőség arra, hogy egy wifis routerral összepárosítsam? Mert szükségem lenne a ethernet kábelre a routerből, de ebbe a minibe nem lehet csatlakoztatni!

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1374) Guvasi


Guvasi
csendes tag

Halihó!

Tudtok olyan hazai feltöltőkártyás szolgáltatást ajánlani, ahol ha nem fizetek elő külön mobilinternetre, akkor is van mobilnet elérhetőség?

A tesco mobil ad 10 mb-ot, de ennek elfogyását követően nem lekorlátozzák, hanem megszüntetik az elérést.

Nekem a lekorlátozott 32 kb/sec elég lenne.

köszi az ötleteket.

(#1375) club1 válasza Guvasi (#1374) üzenetére


club1
veterán

Csak olyan van, ami havidíjas. Vagy méregdrágán napidíjért.

(#1376) bobsys


bobsys
addikt

Vegulis nem kellett vennem egy kartyat az internethez (hiaba vettem meg a hotspotot), mert a telefonomon keresztul is megy engedi a szolgaltatom, de a vodafone halozatara csatlakozik. 3G elvileg van, de Pomazon hasznalhatatlan volt. Alsonemedin viszont eleg jol mukodik, elviselheto sebessegu.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1377) Salak


Salak
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Szüleim a nyáron hosszabb ideig lesznek lent a Balatonon, ezért mobilinternettel szeretnénk biztosítani, hogy tudjanak internetezni. Viszont nem szeretnénk 1-2 év hűségidőt vállalni, mert ősztől nem lesz szükségünk a szolgáltatásra, hiszen itthon rendes vezetékes net van.
Melyik szolgáltatónál lenne érdemes beruháznunk egy ilyen stickre, ahol nincs hűségidő, normális sebességű az internet (kb böngész, emailezni, videokat nezni kell majd) és nem horror árú?
Ha jól láttam a 3 telefon szolgáltatónál mindél hűséget kell vállalni?

Köszönöm előre is a tanácsokat!

"Winners never quit and quitters never win."

(#1378) kiskakas válasza Salak (#1377) üzenetére


kiskakas
senior tag

hi,

nem kell huseg, mindenhol van feltoltos net.. Telenornal Djuice Reload , Vodanal vmi hasonlo, Tmobile-nal Domino Web.

3g usb modemmel mindegyik olyan 5-6e ft korul van, altalaban 1g netet is kapsz a csomag vasarlassal, ami csomagtol fugg, de X napig, pl 1 hétig él.

A Telenort (sajnos) ismerem, ez a djuice reloadnet ugy mukodik,h feltoltesz ra X ft egyenleget, ha ez az egyenleg 3000ft vagy tobb, akkor 1 evig aktiv lesz a kartyad/egyenleged, 5ft/1mbyte a hasznalat. Tehat ha 1honapban csak 1 megat forgalmazol, a kovetkezoben mondjuk 200-at, akkor is 365napig, 1 evig el a csomag.

A Tmobile-nal, Vodanal nekem ez mar nem egyertelmu,sztem itt a feltoltott egyenleg max 1 honapig el, ergo gyorsan le kell hasznalni, ergo ha mondjuk juniusban es augusztusban mesz a balcsira, 2x fel kell tolteni, elveszik jo par 1000ft.

(Ha megis van a djuice reloadnet-hez hasonlo csomagjuk, remelem valaki kijavit,engem is erdekel :)

A Telenor a balcsi kornyeken katasztrofa, (Siofok, Zamardi, TIhany, Almadi, Alsoors.., ezekrol tudok beszamolni) . Siofok/Zamardiban a Tmobile nagyon jo volt ismerosnek.

Tmobile-nak van most egy jo csomagja, Edigitalban,Tescokban is kaphato, 2900ft-ert,usb-s modemmel.
http://www.edigital.hu/Telekom_ajanlatok/Telekom_Domino_Web_Quick_feltoltokartyas_mobilinternet_csomag-p326346.html

, viszont ahogy irtam, Tmobile-nal valami savos leforgalmazas van, amit egy user atszamolt
"T-nél 13 ft/ 10 kbyte, a t.nornál 5 ft /1 mb"

Roviden, Tmobile/Voda lefedettseg (3,5g/4g) sokkal jobb, Telenor olcsobb.

(#1379) kiskakas válasza kiskakas (#1378) üzenetére


kiskakas
senior tag

helyesbitem magam, elolvastam megint a domino web quick leirasat..

Tehat ha 30 napon belul akar csak 1 megat forgalmazol, levonnak az egyenlegedbol 500ft-ot. 250 meganal ujabb 500ft levonas lesz, ergo 250 mega letoltes 1000ft-ba kerul. 1giganal 2000ft ,2 giganal 3000ft, ergo ha 30 napon belul minimum 1gigat forgalmazol, mar megeri ezt a csomagot venni.

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/mobil_szelessav/tarifak/domino/domino_web_quick

(#1380) Salak válasza kiskakas (#1379) üzenetére


Salak
tag

Köszi a részletes leírást. Ez a web quick csomag ha jól látom csak SIM kártya, ehhez még kell egy modem vagy valami stick, amibe beleteszem, nem?

Másrészt azzal vagyok gondban, hogy nem tudom mekkora adatforgalmat generál egy átlagembert egy hónapban netezéssel, emailezéssel, youtubeozassal...

Mert kb 4-5-tól már nem éri meg ezt a csomagot venni, mert van fix 9gb-os csomag 5k-ért a Diginél pl...

"Winners never quit and quitters never win."

(#1381) kiskakas válasza Salak (#1380) üzenetére


kiskakas
senior tag

Nem, 3ezerert mar van benne usb-s modem is.

Ez az edigitalos link,de ugyanez kaphato pl tescoban is, barhol.

Sztem atlagos netezessel 2-3 giga boven eleg..

(#1382) Salak válasza kiskakas (#1381) üzenetére


Salak
tag

Áh, értem ,köszi.
Most már akkor csak az nem világos, hogy ezt hogy tudom feltölteni. Vagy csak simán használom és aztán számláznak? De ha pl az edigitalban veszem meg, akkor hogyan szerződők a Telekommal? :F
Bocs, ha evidens a válasz...

"Winners never quit and quitters never win."

(#1383) club1 válasza Salak (#1382) üzenetére


club1
veterán

Ez egy prepaid előfizetés, úgy töltöd/használod, mint bármelyik feltöltős mobilszámot.

(#1384) Salak válasza club1 (#1383) üzenetére


Salak
tag

Köszönöm, így értem. :)

"Winners never quit and quitters never win."

(#1385) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!Nemrég előfizettem telenor hipernet médium csomagra ,és éjszakai 100gb-oscsomag is van hozzá amit éjféltől reggel 8-ig használhatok.Ilyen wifis modemet kértem : [link] .A kérdésem az lenne h ehez lehet valamilyen jelerősítő antennát kötni?Googlen keresgettem de pont ehez a tipushoz nem találtam.És amiket találtam valami furcsa csatlakozó volt rajta ami nincs ezen a modemen,csak mikro usb van.Most így a szobában 600-800 megabittel tudok tölteni,konyhában már 1200 megabittel!Gondolom ha lenne ilyen antenna és kiraknám valahova akkor a szbában(mert a konyhában nincs gép és nincs laptopom) is fel tudnám tornázni a sebességet.Kösz előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1386) club1 válasza Imi1981 (#1385) üzenetére


club1
veterán

6-800, 1200 megabit nem hozható ki sem az E5220-as routerből, sem a Telenor 3G hálózatából. Konkrétan semmilyen 3G hálózatból, sőt még 4G hálózatból sem.
A külső antennától ne várj sokat.

(#1387) Imi1981 válasza club1 (#1386) üzenetére


Imi1981
veterán

Bocs nem jól írtam :B !6-8 megabit ,és konyhába de főleg kültéren 12 megabit is van, vagy még több ha az udvaron nézem.Ezt egy kölcsönkapott laptoppal néztem.

[ Szerkesztve ]

(#1388) csernak75 válasza Imi1981 (#1387) üzenetére


csernak75
senior tag

Helló!

Az a gonnd hogy a mifi csak Hspa+ képes ami csak elméleti 21Mbit/s, gyak.max 12-13Mbit/s. Neked a medium csomaghoz min. DC-HSPA+(elméleti 42Mbit/s) os mifi kellene hogy legalább 20-22Mbit/s meglegyen.

(#1389) vgyuri válasza Imi1981 (#1385) üzenetére


vgyuri
őstag

Kiszámoltam: 8 mbit / s = 1 mbyte / s. 100 gb = 100.000 mbyte, vagyis 100.000 mp alatt = 27,5 óra alatt elfogyhat a kereted, ami 4 éjszaka. Tényleg szükség van gyorsabb sebességre?

[ Szerkesztve ]

(#1390) Imi1981 válasza vgyuri (#1389) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerinted egyfolytában töltök?De ha letöltök egy játékot vagy filmet vagy akármit ami 6-8 gb akkor az jöjjön le minnél hamarabb!Bár ez is jobb fényévekkel mint a vonalas netem (nálunk faluban sajnos a vonalas net max 1 megabitt ,de az márnagyon max!)de ha lehet gyorsabb miért ne?Akármit számolgatsz a gyorsabb net hátránnyal nem jár.
De az eredeti kérdésemre tud valaki választ? Ami ez volt : A kérdésem az lenne ,h ehez [link] lehet valamilyen jelerősítő antennát kötni?És érdemes?Ha már 4-5 megabittet gyorsúl nekem már érdemes!

[ Szerkesztve ]

(#1391) csernak75 válasza Imi1981 (#1390) üzenetére


csernak75
senior tag

Olvastad a válaszom? Ez a mifi nem tud gyakorlatban(nem laborban/tornyon ülve) 13-14Mbit/s-tól többet ha földhöz vered se.

Szerk: Nem kell antenna attól nem lessz gyorsabb (ha legalább 5/2-es jeled van). DC-Hspa+ os eszköz kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1392) Imi1981 válasza csernak75 (#1391) üzenetére


Imi1981
veterán

Az oké ,de mint írtam az udvaron 1.2-vel is megy!Szóval ha lenne valami jelerősítő antenna vagy akármi amit kirakok az udvarra ,házfalra akkor elméletileg a szobában is menne 1.2-vel nem?Csak van e olyan antenna mit ehez lehet csatlakoztatni?

(#1393) Imi1981 válasza csernak75 (#1391) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké akkor nem erőltetem.És kösz a segítséget!

(#1394) LámaZ válasza Imi1981 (#1393) üzenetére


LámaZ
addikt

Tedd ki az ablakba, mint én.
Nekem Telenor Hipernet van 10+100 GB= 6k ft/hó. Kártyás.

Legyen minden jó!

(#1395) Imi1981 válasza LámaZ (#1394) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt csináltam és így 9.5-10 megabittel tölt, ami egy álom a régi vonalas netemhez képest ami itt van.Én 5200-at fizetek nappali 10gb ,éjszakai 100gb és ha elfogyott a nappali 10gb nem lassítják a böngészést(csak a lrtöltést és a videókat).Neked milyen az a kárcsás csomag?Mert én néztem telenor oldalán de az sokkal drágábbra jött ki.

(#1396) kokokka


kokokka
őstag

Sziasztok!

Fiam rengeteget játszik online. Az volna a kérdésem, hogy ha mobilnet-et veszek neki akkor mennyire kell tartani attól, hogy rengeteg adatfogalmat generál? Web Quick-et néztem ki sávos fizetéssel, akkor 2Gb-ig havi 3000Ft lenne a díja. Tudom, hogy nem a legolcsóbb, de más lehetőség nagyon nincs. Egyszerüsítve : sokat fogyasztanak az Online játékok (steam, Ubisoft stb.)? Nen lesz netes videózás, Youtube-ozás sem csak normál netezés és játékok. Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban legyen szíves írja meg nekem! Köszönm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1397) kiskakas válasza kokokka (#1396) üzenetére


kiskakas
senior tag

a minimum 100ms-es pingettel gyorsan le fog szokni az online jatekokrol..:)

(#1398) n@p@lm válasza kokokka (#1396) üzenetére


n@p@lm
őstag

a frissítések miatt nem lesz neked jó, szerintem hamar el fog kopni a 2 gb-ot.

(#1399) kokokka válasza kiskakas (#1397) üzenetére


kokokka
őstag

Nem tudom. Olvastam régebbi hsz-eket erről ott, akik aktívan használták azt írták, hogy pár esettől eltekintve semmivel sem rosszabb a helyzet ping terén, mint vezetékes netnél. De ezzel még nem adtál választ a konkrét kédésemre. Ezek szerint te képben vagy ezzel kapcsolatban, légyszi írj valami a fohgyaztásról is ha lehet. Köszönöm!

(#1400) club1 válasza kokokka (#1399) üzenetére


club1
veterán

Ezek jól működő netkapcsolatok jellemző késései:
Adsl: 10 ms>
Optikai net: 10 ms>
Kábelnet: 20 ms>
LTE mobilnet: 20 ms<
3G mobilnet: 30 ms<
2G mobilnet: 70 ms<
Eszembe nem jutna online játékra feltöltős mobilnetet alkalmazni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.