Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) kali válasza #23310336 (#2598) üzenetére


kali
legenda

ez lett volna az; link?

(#2602) radio100jozs válasza kali (#2601) üzenetére


radio100jozs
őstag

Na végre, mondom én, hogy be fog itt év vége felé indulni a mobilnetes buli.

(#2603) kali válasza radio100jozs (#2602) üzenetére


kali
legenda

messze van még a jóságtól ez az alig promótált, egyelőre csak tesztelős "szolgáltatás", pláne úgy, hogy a vodafone előfizetők egy része még jelenleg is azért panaszkodik, mert nincsenek még felengedve a 4g hálóra.

(#2604) radio100jozs válasza kali (#2603) üzenetére


radio100jozs
őstag

Utóbbi már hétfőtől nem lesz gond, megnyílik a 4G minden Vodásnak. Az meg tényleg egy piaci rés lehet, amit a Telenor Hipernet Home csomagok is kínálnak, hogy még sok helyen (nálunk Csévharaszton is), csak az elavult, és még is drága ADSL érhető el, és nem is várható változás 1-2 éven belül, azaz érdemes lehet egy megfelelő mobilnetes csomaggal rámozdulni. A 4G már mind ping, mind sebesség, mind stabilitás terén bőven lekörözi, és kiválthatja az ADSL technológiát, erre már alkalmas, mint fix internet megoldás adott helyen, csak kell még hozzá megfelelő havi adatkeret, ami 50-100 GB-nál már nem lehet probléma.

Én azért bízom benne, hgy ha kiépül a 4G kellő kapacitással (értem itt országos lefedettség), akkor az az érdeke a cégeknek, hogy legyen is használva, ahhoz meg kevés, hogy az okostelefonokkal forgalmaznak csak az userek.

[ Szerkesztve ]

(#2605) Bferibörs válasza radio100jozs (#2604) üzenetére


Bferibörs
addikt

ez talán akkor lenne jó -mobil net- ha olcsóbb és korlátlan lenne mint a kábeles net , amíg drága és korlátozott csak az fogja szerintem használni akinél szar a kábel net vagy nincs.
otthon én is optikait használok , melóban útközben mobil net, egyenlőre az optikai barátságosabb mind árban , sebességben (megbízhatóság) , mind a korlátozás nélküliségben

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2606) kali válasza radio100jozs (#2604) üzenetére


kali
legenda

bár lenne úgy, de én ellenkezőleg látom, a mobilinternet nem képes egyelőre még a 4g esetén sem teljesen kiváltani a vezetékes netet. sebességben sok helyen lehet gyorsabb a 4g, de ha húzós és folyamatos terhelésről lesz szó, nem pedig csak arról, hogy mobil eszközökön használja néha valaki a hálózatot, ráadásul viszonylag kis területen sokan, akkor a mobilinternet nyűgös lehet...

(#2607) H.Istvan25 válasza kali (#2601) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ha ez tényleg ennyi lesz, akkor az nagyon durva. Ez még a külföldi árakhoz képest is jó, nem hogy az itthoniakhoz. De nagyon meglepődnék, hogy ha nagyban elindul akkor is ennyi lenne

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#2608) kali válasza H.Istvan25 (#2607) üzenetére


kali
legenda

nem valószínű, olyan ez inkább, mint a telekom esetén a 490 ft-os net&roll teszt 2 GB 150/50 Mbps és társai, hogy a tesztidőszakban annyi, de amúgy nincs ilyen jó ár/érték arányú normál csomag.

(#2609) H.Istvan25 válasza kali (#2608) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Én is ettől félek, hogy nem lesz ez tartósan :(

Huawei Mate 9

(#2610) radio100jozs válasza Bferibörs (#2605) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szándékosan írtam az ADSL-t mert ahol van optika, vagy kábelnet, ott persze szóba sem merülhet a Mobilnet mint alternatíva a vezetékes helyett. De jelenleg a legfrissebb alapján több mint 800 ezer háztartásban nem érhető el vezetékesben a 30 Mbps sebesség, na ezeken a helyeken bőven lehet alternatíva. Itt pedig a 4G nagyon is bejön mint lehetőség. Vagy úgy, ahogy a Telekom csinálja, hogy az ADSL-re lehet rátelepíteni 4G mobilnetet, mint gyorsító opciót, vagy úgy, ahogy a Telenor, és most a Voda is kezdi, hogy olyan otthoni ajánlattal jön ki, amivel már megéri váltani.

Szerintem a korlátlanság nem feltétlen szempont a mobilnet mellett, azért egy 6-8 Mbps ADSL-el nem hinném, hogy képes lenne valaki 100-200 Gigákat forgalmazni egy hónapban, sőt itt az UPC-nél nem is lehetne, mert 250 GB-nál ha az több egymás követő hónapban eléri, akkor tiltja is.

Az átlag felhasználó bőven elvan 20-30-50 Gigával egy hónapban úgy, hogy még egy-egy filmet is megnéz, meg online videókat. Én néha azon döbbenek le, hogy ismerek olyanokat, akik havi 3 GB-al elvannak otthon egy hónapban. Tehát nem kell a nagy torrent, meg online játékosokból kiindulni, mert azok ahogy eddig sem, ezután sem fognak mobilnetet használni, és egyik mobilcégnek sem érdeke, az ilyen usereket becsábítása. Itt az átlagos internet használók a célterület, akiknél ráadásként nincs csak ADSL, vagy még az sem, és ezek nem fogják leterhelni a hálózatot a böngészésükkel.

(#2611) radio100jozs válasza kali (#2606) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Home csomagok pedig pont, hogy optimálisabb, és jobb kapacitás felkészülést biztosítanak a szolgáltatóknak, mint a mozgó mobilnetezés. Nem véletlen, hogy a Telenor ezt a Hipernet Home csomagokat csak adott címen, és csak 3G-4G hálózaton engedi használni. Így kiszámítható, hogy adott cellán mekkora forgalom generálódás várható, és ha szükséges, akkor oda lehet koncentrálni, Ezzel szemben nehezen lehet felkészülni, ha egy tömött vonat vonul végig a fél országon, és abban többen is mobilneten mondjuk néznek egy focimeccs közvetítést. Az ha nincs elég kapacitás, egy sokkhullámként megy végig a hálózaton, ami sokkal drágább fejlesztést igényel, pedig csak adott pillanatban jelentkezik, de az user elvárja, hogy akkor is megkapja a sebességet.

(#2612) kali válasza radio100jozs (#2611) üzenetére


kali
legenda

ezzel csak ez a gondom; ...a nevével ellentétben bárhol használható belföldön.

(#2613) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#2609) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szerintem pedig tartós lesz, hisz azért alá kell menni a Telenor Home ajánlatának. Na meg nem lepődnék meg, ha elindulna a többi is nemsokára. Ott lesz a csoda 4G, de ha azon nem lesz forgalom, akkor nem lesz bevétel sem, azt meg el kell kezdeni valahogy.

Azért azt is nézzük, hogy hány user van, aki otthon, munkahelyén...stb átvált WiFi-re a mobiljával?

Én is váltok, és a munkatársaim is, akinek van otthon vezetékes netje, így ott van a cella teljesen kihasználatlanul, mert ugye az emberek este ha cseverésznek, azt nem a 4G-n teszik.

(#2614) radio100jozs válasza kali (#2612) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, de nem is megy csak maximum 25 MBps-el, miközben nekem napok óta stabil 53-54 között jön a Voda. Engem inkább az zavar, hogy a kép alapján sehol nem találom ezt a Voda honlapon.

(#2615) #23310336 válasza kali (#2601) üzenetére


#23310336
törölt tag

Köszi a segítséget, igen ezaz.

(#2616) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Amúgy nem értem a Vodának a HomeNet dolgát, hogy csak adott területeken indult el kísérletként, de közben meg nem fix helyhez kötött, mint a Telenoros, akkor most mi az akadálya annak, hogy veszek Csepelen ilyet, aztán hazahozom Csévharasztra, és itt használom? Vagy lakcímkártyát is nézik?

(#2617) 4Grider válasza radio100jozs (#2616) üzenetére


4Grider
nagyúr

Előfizetést elég nehéz kötni lakcímadatok megadása nélkül...

(#2618) #71835392


#71835392
törölt tag

Januártól élesben üzemel az állami mobilhálózat

Rögtönzött tesztjeink szerint az LTE450-es hálózat (Wi-Fi mobilnet-routeren keresztül) legjobb esetben pár Mbps letöltési sávszélességet képes biztosítani, az Index főoldalának a betöltése ezzel a technológiával csaknem egy percig tart...az országos lefedettség eléréséhez kevesebb, mint 400 adótorony szükséges csupán...egyike sem úgynevezett zöldmezős, azaz egyetlen új tornyot sem épít a generálkivitelező, hanem meglévő adótornyokra, illetve egyéb, adott esetben állami ingatlanokra települ be a szolgáltató.


LTE450-es állomás Budapest XI. kerületében

(#2619) #71835392 válasza #71835392 (#2618) üzenetére


#71835392
törölt tag

Azért érdekelne vajon mivel tesztelték, hogy jutottak hozzá LTE450es eszközhöz és erre a hálózatra jogosultságot adó SIMhez?

Egyébként ugyanezért volt hatalmas üzlet a Telekomnak pár éve a TETRA kiépítése, mert a meglévő T-Mobilos adótornyok egy részére felrakták az eszközöket, azokat bekötötték a Telekom hálózatba és már készen is voltak egy darab új állomást nem kellett beüzemelni, felhordóhálózatot sem kellett építeni.

(#2620) btz válasza #71835392 (#2619) üzenetére


btz
addikt

Úgy tudom hogy ezt inteligens mérőórákhoz és egyéb internetre kapcsolódó ipari gépekhez fogják használni, nem lakossági célból.

ⓑⓣⓩ

(#2622) tahepa válasza #71835392 (#2621) üzenetére


tahepa
senior tag

Így és így jobb lesz.

(#2623) btz válasza #71835392 (#2621) üzenetére


btz
addikt

Közben törölték a linkelt cikket az alábbi feliratolvasható :D

ⓑⓣⓩ

(#2624) #71835392 válasza tahepa (#2622) üzenetére


#71835392
törölt tag

Jogos, kösz.

(#2625) #71835392 válasza btz (#2623) üzenetére


#71835392
törölt tag

http://index.hu/gazdasag/2015/11/17/lte

(#2626) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Na ez volt az a nagy Telenor korlátlan teszteléses napok, hogy mostantól minden ügyfél 4G-n a maximumot kapja, már ha adott helyen bírja a kapacitás a 150 Mbps tempót. Azt hittem ennél nagyobbat lépnek (több adatkeret a csomagokban...stb).

(#2627) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Hosszú leszek,bocsi!

Ha valaki tud valami javaslatot a leírtakkal kapcsolatban kérném tegye meg!

Adott 2 db telefon 1. alcatel sribe, 2 acer e700 , 2 illetve 3 kártyás.
Amíg 10 Mbit/s csomagom volt a telekomnál mindkettő fullon futott vele 3G-n.Kártya csere után is.
Aztán váltottam 30 Mbit / s csomagra ami 4 G , meglepődtem az alca 6-9 Mbit/s sebbességgel száguld vele az acer 3-6 Mbit/s ugye 3G-n, nem 4 G-n.

Kártya csere a szolgáltatónál semmi változás, acer 2x szervizben javítás nélkül vissza küldték, hogy a készülék hibátlan Cseh telekomos kártyával is.
Vodával ue. a helyzet a 72 Mbit/s csomag ( ugye elvileg ) max 9 Mbit/s sebességen fut mindkettő, telenort sajna nem tudom értékelni mivel náluk max. 5 Mbit/s az általam igénybe vehető "teszt" csomag ( ami nagyon sok helyen edge vagy nem is működik).

Más készülékeimben (Samsung Galaxy Tab 4 8 LTE ,Samsung Galaxy Note 10.1 LTE) viszont ugyan ezek a kártyák voda 14-19 Mbit/s 72 Mbit/s csomaggal, telekom 24-28 Mbit/s sebességgel működnek a 30 Mbit/s csomagommal 3G-n.

Amit nem értek a 10 Mbit/s csomaggal a két teló miért működött rendesen a 30 Mbit/s csomaggal miért nem ?

Van e valami megoldás ennek a javítására ( kukán kívül :DDD ).

Nem netezek telón vagy nagyon keveset , max azért használnám,hogy ne cipeljek mindenhova tabletet vagy mifit, arra lenne szükségem, hogy 3G-ről ki tudjam szórni normálisan a wifit a tabletek vagy laptop részére ha nincs nálam mifi.,illetve ne kelljen mindenhova ezeket is cipelnem (mifi).

(sajnos szükségem van 2 ill. 3 kártyás telefonra, 2 minimum)

Acer E 700 ezt tudja :

2G GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & 2 SIM-SIM 3
3G HSDPA 850/900/1900/2100

Sebesség HSPA ( ha minden igaz ez 42 Mbit/s-re képes )

köszönöm a segítséget :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2628) Bferibörs válasza radio100jozs (#2626) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát akinek 1 GB vagy kisebb díj csomagja van az hamar ki fog purcanni de a 3 GB-os is :(( nem sokat fog tesztelni , persze majd vált nagyobb díjcsomagra :DDD (elkerülhetetlen ha használni is akarja a 4G-t )

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2629) tyba7


tyba7
tag

Sziasztok. Melyik mobilinternetet ajánlanátok online játékokhoz ( pl: FIFA 16, CS: GO) ?

(#2630) dpetibane


dpetibane
tag

Sziasztok,

Telenor Hipernet-es Huawei E5372-t használok és ha utaztatom és közben pihen az eszköz, az új helyen már nincs adatforgalom. Kikapcs-bekapcsolás segít csak, ahogy nézem ilyenkor más IP-t kap.

Erre van megoldás? Régi, 3G-s Huawei-on (az vodafonos volt) azzal nem volt ilyen gondom.

(#2631) 4Grider válasza dpetibane (#2630) üzenetére


4Grider
nagyúr

Két dolog lehet: Vagy a wlan része kapcsol ki energiatakarékossági okból, vagy a mobilnet (vagy mindkettő). Gondolom mindkettőt lehet folyamatos üzeműre állítani, de elég a wlan-t csak önmagában, mert az már be fogja kapcsolni a mobilnetet, ha újra elkezded használni a routert.

(#2632) #71835392


#71835392
törölt tag

Eddig mintegy kétszázmillió forintot fizetett a DIGI Kft. a médiahatóságnak a frekvenciahasználatáért, miközben egyetlen forint bevételre sem tett szert ennek kapcsán.

Mi a lófaxnak írták alá a szerződést egyáltalán, ha jól tudták, hogy az elnyert frekvencia nem elég egy önálló országos szolgáltatásra?

(#2633) Zeki válasza #71835392 (#2632) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet a VoLTE nem úgy halad, ahogy akarják? Már ha erre gyúrnak.

(#2634) 4Grider válasza Zeki (#2633) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért kell a VoLTE mellé is sávszélesség, főleg akkor, ha mobilnet szolgáltatást is akarnak mellé. Utóbbi nélkül pedig elég sokan nem vennék igénybe a szolgáltatást, ilyen sávszéllel tehát elég nehéz lenne országos szolgáltatást indítani. Főleg nem olcsó percdíjakkal...

[ Szerkesztve ]

(#2635) #71835392 válasza Zeki (#2633) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nem sok VoLTE képes telefon van, és azok sem az olcsók közül kerülnek ki. A DIGI előfizetők nagy része, meg pont a nyomott ár miatt DIGI ügyfél. Meredek lenne az ügyfeleket arra kényszeríteni, hogy dobják ki a mobiljukat és vegyenek helyette felsőkategóriás telefonokat, valamint ezzel egy csomó potenciális ügyfelet el is vesztenének akik nem értenek az okostelefonokhoz (nem is tudják/akarják megtanulni a használatát) és nincs is szükségük ilyen kütyüre.

(#2636) #71835392 válasza 4Grider (#2634) üzenetére


#71835392
törölt tag

Még ha csak mobilnet szolgáltatást indítanának hangszolgáltatás nékül arra is szűköd lenne a kapacitás, tavaly nyilatkozta a DIGI nagyfőnöke, hogy 40Mbps max sebességre lenne képes a hálózat, ugye ez oszlana meg cellánként az ügyfelek között.
Továbbá csak 1800Mhzes hálózatot országosra kiépíteni nem kevés ideig tartana, ellenben iszonyú költséggel járna, valamint a kis falvakban lévő állomásait hogy kötné be a hálózatába, ha nincs frekvenciája mikrohullámú átvitelre? Optikát oda nem tud vinni, főleg ha csak a falu határába tud tornyot építeni.

(#2637) csernak75 válasza #71835392 (#2636) üzenetére


csernak75
senior tag

Mivel 10MHz-et vettek, azon elvileg 75Mbps lehetne a sebesség, ami a voda hálózata alapján gyakorlatban 50-55Mbps-t jelentene! Ez szerintem nem olyan rossz. Nyilván először csak a nagy városokban lenne, de pl. a UPC wfree wifi től jobb lenne.

(#2638) Zeki válasza 4Grider (#2634) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sokadik verzió, hogy azt csinálja mint mások, ahol csak kis vezetékes netes sávszélesség jutna, oda mobilnettel tuningol többet.

(#2639) kali válasza #71835392 (#2632) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy terveztek közösködni a három meglévő szolgáltató valamelyikével, de végül nem jött nekik össze.

(#2640) Zeki válasza kali (#2639) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, valszeg úgy gondolták, van mivel beszállni, ha ők is adnak cserébe valamit.
De ez egy 3 szereplős piac, és punktum.

(#2641) 7ER válasza Imi1981 (#2592) üzenetére


7ER
aktív tag

Ennyit tud az eszközöd, vagy a forgalomkorlátozás nem jól van beállítva.

(#2642) Dave1984


Dave1984
őstag

Úgy néz ki a Digi elkezdte mobilhalozata kiepiteset. A mi lakotelepunkon Szekszárdon. Már akarnak antennát építeni, remélem meg lesz a többségi beleegyezés! Remélem jövőre indulnak!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2643) 4Grider válasza Dave1984 (#2642) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a Digi kábelről van szó? Csak mert a Digi mobilnak még beszállítója sincs, anélkül pedig elég nehéz építkezni...

(#2644) radio100jozs válasza csernak75 (#2637) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ne. A Digi 2*5 MHZ-et nyert, azaz fel és le is csak 5 MHz áll rendelkezésre, és ez LTE esetében max 40 Mbps-re elég. A Voda, és a többiek meg a 800 MHz-en 2*2*5 MHz-et nyertek, azaz fel és le is 10 MHz áll rendelkezésre.

(#2645) radio100jozs válasza 4Grider (#2643) üzenetére


radio100jozs
őstag

A tervezés, engedélykérés attól még tart, hogy nincs infrastruktúra beszállító. Itt van pont egy tavaszi téma pont ebben:

http://hup.hu/node/139632

(#2646) H.Istvan25 válasza Dave1984 (#2642) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Örülnék ha elindulna végre a Digi. Azt nem értem viszont, hogy tavaly miért nem vették meg a maradék TD-LTE 2600 sávot, volt még 25 MHz. Azon már lehetne jó sebességet nyújtani. Igaz a mobilok nagy része nem tudja, de a 2600 jó lett volna otthoni felhasználóknak, az 1800 pedig mobilra. De ha kijönnek korrekt árral, és tudni fog a háló 37,5 megabitet (ennyit tud 2x5 MHz), már az is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#2647) Dave1984 válasza 4Grider (#2643) üzenetére


Dave1984
őstag

Nem, konkrétan mobil átjátszó epitesere kérnek engedélyt a lakoktol.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2648) Dave1984


Dave1984
őstag

kb 10 oldalas tájékoztató van kitéve a házban

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2649) #23310336 válasza 4Grider (#2643) üzenetére


#23310336
törölt tag

Az nem lehet, hogy a román anyacégen keresztül intézik a hálózati eszközök beszerzését a leendő magyar hálózathoz is? Annak viszont van beszállítója a román Digi Mobil lévén, bár azt nem találtam meg, hogy melyik cég az (ZTE/NSN/Ericsson/Huawei)?

(#2650) #23310336 válasza Dave1984 (#2648) üzenetére


#23310336
törölt tag

Mivel kint van, nyilván nem hadititok. Megtennéd hogy felrakod valahova olvasható minőségben mindegyik oldalát és belinkeled ide?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.