Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) 4Grider válasza arion123hu (#5999) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez sem tudja szimultán a 2.4/5 GHz-et, ac sincs benne, cat4-es, tehát x évvel ezelőtti modell.

(#6002) Bigiboy77


Bigiboy77
tag

Sziasztok!
Telenor hello data csomagos sim kártyás nethez milyen routert ajánlotok(nekem nem kell hogy hordozni tudjam vagyis jó 240 v-os is), amibe bele is lehet rakni a Sim kártyát? Minimum 6 eszközt tudjon kiszolgálni egyszerre.
Tudom, hogy minden hónapban legalább egyszer ki kell vennem és telefonálnom kell vele. :)
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#6003) 4Grider válasza Bigiboy77 (#6002) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itthon 230V van.
A hello data hátránya, hogy nat-olt ip-t ad, így ott veled egy időben több tucatnyian osztoztok ugyanazon a publikus ip címen. Necces ilyen netet további 6 eszközre megosztani, mert - a használattól függően - így könnyen be tudjátok dugítani azt az egy ip címet. Persze eszköz újraindítással (vagy egy le-fel kapcsolódással) elérhető új ip cím egy ideig működni fog gond nélkül.
A Huawei B525 ajánlott ennyi felhasználóra.

(#6004) cocka válasza arion123hu (#5999) üzenetére


cocka
veterán

Ezt nem tudom kihagyni, de... miért narancssárga a körmöd közepe? :B

Ja hogy ez nem a tiéd bocs.

[ Szerkesztve ]

(#6005) AsusBoy válasza 4Grider (#6003) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Ez az irományod igaz a zsebrouterre is?
Mondjuk egy laptopot , egy smart tv es 2telefont egyidejűleg nehezen fog internettel ellátni?

(#6006) 4Grider válasza AsusBoy (#6005) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha konkretizálod, hogy pontosan mit értesz zsebrouter alatt, lesz esély, hogy meg is tudom válaszolni a kérdésed.
Az adott válasz lényege egyébként nem a mivel (router), hanem a mit (hello data) volt.

(#6007) AsusBoy válasza 4Grider (#6006) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Konkrétan erről az eszközről van szó :
huawei e5577

Korlátlan telenoros mobilnettel használnám.
iqpro flottában nem tudom, hogy a korlátlan mobilnet az hello data -e. :)

[ Szerkesztve ]

(#6008) 4Grider válasza AsusBoy (#6007) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a Mifi jó cucc, de nem 7/24-es otthoni, hanem mobil használatra való. Bírni fog ennyi eszközt, de az akksija hamar tönkremehet a folyamatos tápellátástól és nehéz lesz hozzá akksit találni.
Az iqpro adatkártyát ad, a hello data korlátlan mobilnet opcióval ellátott beszéd célú kártya.

(#6009) 8 válasza 4Grider (#6008) üzenetére


8
senior tag

Valóban nem 7/24 otthoni használatra "való", de ott az alkalmankénti mobilitás lehetősége.
Például Ausztriában nagyon régóta ilyen mobil routereket is kínálnak a szolgáltatók korlátlan otthoni mobilnetes előfizetések mellé egy custom dokkolóval. Pont az alkalmankénti hordozhatóság miatt, nagyon sokat ezt választják. Ismerősi körben több helyen is hosszú idő óta ilyen működik, nálunk pl egy Drei hálózatos E5575S-320. Eddig semmi panaszt nem hallottam sehonnan. Akksit 1.5-2 évente cserélni kell, de ez mobilban is így van, az eszközökben lévő modern töltőáramkörök semmi kárt nem tesznek az akksikban állandó töltés esetén sem, feltéve persze ha nem filléres kínai töltőre van dugva.
Arra kell figyelni szerintem, hogy minőségi USB töltőt vegyen hozzá, egyrészt hogy ne menjen tönkre hamar az akksi, másrészt hogy ne égjen le a ház ha 0-24 be van dugva a 220-ba. Meg hogy ne a radiátorra legyen téve télen, ne a tűző napra az ablakban nyáron, különben az megint csak az akksinak rossz.
Ha nem kell neki a hurcolászás lehetősége, akkor vegyen fix routert. De ha kell, akkor szerintem jó opció a mobil router. (akksit meg bármilyen huawei termékhez könnyen lehet találni szerintem évek múlva is)

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#6010) AsusBoy válasza 4Grider (#6008) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Egy két évente 12 dollárt rászánok ha valóban elromlana az aksija

Utángyártott mégolcsóbb :)

[ Szerkesztve ]

(#6011) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Iqpro flottás korlátlan netet használok huawei E5172 modemmel. Alapvetően a speedtest szerinti teltöltésem átlag 45-90Mbit között mozog időjárás/hálózat terheltségtől függően. Előfizettem egy IPTV szolgáltatásra ahol minimum 30Mbit netet ajánlanak a stabil lejátszáshoz. Ez meg is van de gyakorlatilag használhatatlan a dolog, nagyon ritkán tudok kapcsolódni a streamhez akkor sem stabil, akad, laggol.. Megpingeltem a google serverét amin ténylegesen látszódik, hogy instabil a ping de nekem nem tűnik veszélyesnek. A kérdésem, hogy ez okozhatja-e a gondot? Tervezem külső antenna felszerelését hátha ez javít rajta. Van-e esetleg ezzel tapasztalatok?

www.reballing.hu/forum

(#6012) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Huawei 5577 nevezetű routerhez keresek 2db TS9 foglalatú antennát amely képes kezelni a 800,900,1800,2100 és a 2600mhz sávokat.

(#6013) 4Grider válasza Router (#6011) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha regisztrálsz egy mobil számmal és egy valós e-mail címmel, egy napig ingyen kipróbálható az ittott tv szolgáltatása, de a Telenor mytv-nek is van ingyenes része. Ha azok gond nélkül mennek az adott neten (nálam igen, pedig itt már csak kb. 20 Mbps a letöltési sebesség), akkor én az iptv szolgáltató elégtelen sáv szélességére gondolnék.

(#6014) arion123hu válasza AsusBoy (#6012) üzenetére


arion123hu
csendes tag

Szia,

Itt nézz körül:

[Macro Budapest Kft]

Megbízható cég több éves tapasztalattal.

(#6015) Router válasza 4Grider (#6013) üzenetére


Router
őstag

Jó ötlet, kipróbálok másik streameket is. :R

www.reballing.hu/forum

(#6016) AsusBoy válasza arion123hu (#6014) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Koszonom. Írtam nekik emailt :)

(#6017) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis router beállításban kérném a segítségeteket.
Flottás Telenoros mobilnetem van, ami a Hello Data-hoz képest annyiban más, hogy ritkábban szakad meg, ellenben egyre inkább nem akar menni..
20Mbit/s a letöltésem a legjobb esetben. Esténként 7.
Szerintem valami beállítási problémám lehet, mert ez a fajta flottás net, nagyon sokaknak megy rendesen.
Képeken látszani fog a mostani beállítás és az is, hogy milyen router használok.

(#6018) 4Grider válasza asus1 (#6017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a beállítások okozzák a lassulást, azok rendben vannak.
Valószínűleg van egy pár korlátlan netező a celládon, esetleg még ennél jóval több Telenor Mytv-s.

(#6019) asus1 válasza 4Grider (#6018) üzenetére


asus1
aktív tag

Akkor ezzel nem is fogok tudni csinálni semmit?
Egyébként családi ház és zsákutca, tehát az sincs, hogy annyian laknának itt. Nem tudom hol vannak a cella határok, de így kb a semmiért fizetek? Ezért lehetnek akkor a belassulások és a néhai szakadozások is?
Viszont vicces, hogy wifin mértem már 60mbit-et le és 40 körül fel. Telefonon és gépen egyaránt.

(#6020) 4Grider válasza asus1 (#6019) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolod, hogy családi házanként van egy-egy cella? Vagy hogy jön ide a zsákutca?
Nem értelek. Azt írtad, hogy többnyire 20 körül van és lemegy 10 alá. Ez a wifi-s 60/40 ugyanezen (Telenor 4G - Asus router wlan-ja) van? Mert ha igen, még lehet az a gond, hogy a router váltogat 800 és 1800 MHz között (Band 20 - Band 3). Már ha van nálad mind a kettő. Ilyen esetben előfordulhat, hogy egyszer sokat mérsz (1800 MHz) és többnyire keveset (terhelt 800 MHz). Ha ez van, megpróbálhatod a Band-et fixre állítani (3-asra).

(#6021) asus1 válasza 4Grider (#6020) üzenetére


asus1
aktív tag

Úgy értettem, hogy nem Budapest hanem egy elég ritkán lakkot környék.
Megpróbálom akkor a Bandet állítani, hátha jó lesz úgy, köszi a tippet! Egyébként igen annyi, hogy 5g-re csatlakozom wifivel. A kábel meg ugye kábel.

(#6022) 4Grider válasza asus1 (#6021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha wifi-n jó értéket mérsz egy adott időpillanatban, akkor kábelen is legalább annyit kell mérned.
Ritkán lakott környéken általában nincs 1800 MHz-es hálózat, azt 800 MHz-en fedik le, mivel utóbbival jóval nagyobb területet lehet lefedni. Pont ez utóbbi viszont a probléma is: Nagyobb területen könnyebb leterhelni ugyanannyi sávszélességet. Ha pedig rajtad kívül tucatnyian vannak még az adott 4-5 kilométernyi területen, az egy főre eső sávszélesség bizony bemehet 10 Mbps alá.

(#6023) asus1 válasza 4Grider (#6022) üzenetére


asus1
aktív tag

Értem.

Ezek vannak nálam, melyik legyen?

(#6024) asus1 válasza asus1 (#6023) üzenetére


asus1
aktív tag

B3-ra állítom nem csatlakozik, vissza rakom auto-ra és egyből talál hálózatot, nem értem. Pedig ha mérek 60mbitet, akkor mennie kéne azon nem?

(#6025) Diák66 válasza asus1 (#6024) üzenetére


Diák66
őstag

Ezek szerint nincs B3 hálózat, csak B20. (esetleg B7)

(#6026) asus1 válasza Diák66 (#6025) üzenetére


asus1
aktív tag

Csak a b20 megy, de nem értem.
Ezek szerint b20-on is tud néha 60mbitet?

(#6027) 4Grider válasza asus1 (#6026) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért ne tudna? A Telekommal közös a 800 MHz-es RAN, az 20 MHz sávszélesség csak lefelé...

(#6028) chillytommi


chillytommi
csendes tag

Hasonló a kérdésem a korábbiakhoz képest, de lehet, hogy lesz benne egy csavar...

ASUS RT-AC66U routerem van, amire eddig egy ZTE routeren keresztül jött az Invitel vezetékes net.
Előfizettem Telenoros mobilinternetre amihez - egy korábbi stick-es próbálkozás után - most elhoztam a Telenortól egy Huawei B525 mobilroutert. Meg tudom oldani valahogy azt, hogy egyszerre (egyidőben) csatlakoztassam mindkét netszolgáltatót az Asus routerhez? Illetve, ha ez nem mehet, akkor ki tudom-e kerülni valahogy azt, hogy az Asus router wan portjára csatlakoztatott eszköz {Invitel (ZTE) vagy a Telenor (Huawei)} csatlakoztatásakor az Asus routerben újra be kelljen állítani a másik szolgáltató paramétereit?

Azért kérdem, mert azt tudom, hogy az asus tudja a dual-wan-t kezelni, de ez eddig csak akkor ment, ha az egyik jelet a wan-ba kötöttem és a korábban használt stick-es netet, pedig az usb-be...

(#6029) taki01 válasza chillytommi (#6028) üzenetére


taki01
őstag

Valahogy így lehet bár nekem nincs asus routerem, de neten ezt a konfigurációt találtam. Van az egyik beállítás ami az hogy ha az egyik kapcsolat elszáll akkor átvált a másikra. A másik beállítási lehetőség az hogy terhelés elosztás csinál router.

(A képen az a beállítás van hogy ha elszáll az egyik net akkor átvált a másikra.)

[ Szerkesztve ]

(#6030) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Telenor mennyire korlátozza be a letöltési sebességet ?
Ez alatt értem ,hogy ha leakarok tölteni több gigányi dolgot az internetről akkor azt nem fogja a maximális sebességgel letölteni ? :F

(#6031) Enton válasza AsusBoy (#6030) üzenetére


Enton
addikt

Nálam steam 17-19MB/s szokott hasítani, ha olyanja van, de átlag 12-13 mindig megvan(origin/steam/oculus home).

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6032) AsusBoy válasza Enton (#6031) üzenetére


AsusBoy
senior tag

originről nekem 12 megaval jön.
torrent kilőve ?

(#6033) Enton válasza AsusBoy (#6032) üzenetére


Enton
addikt

Az teljesen korrekt. Amugy persze.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6034) AsusBoy válasza Enton (#6033) üzenetére


AsusBoy
senior tag

nem lehetne valahogy kijátszani ,hogy sima letöltésnek észlelje ?
vagy honnan tudja ,hogy ez torrent ?

(#6035) Enton válasza AsusBoy (#6034) üzenetére


Enton
addikt

Hát most nem tudom ezalatt mit is akarnál. Ha torrentnek is van seedje akkor az is hasit ugyanigy. A pillanatnyi maxod meg a veled eggyütt a tornyon/körzetben lévők mennyire eszik a sávszélt ha limithez közeli akkor lassabb. De ugyanaz mint pl digi optikai net hogy annak is van max kerete es felhasznalo fuggo kinek mennyi a aktualis max. Illetve kb majdnem minden halozat igy mukodik.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6036) Milán.


Milán.
újonc

Sziasztok !
A minap előfizettem egy Hello Data csomagra, amelyhez vásároltam egy D-link dwm-222 USB sticket (egy hűség nélküli feltöltős SIM-el szintén a telenortól). Az a helyzet ,hogy porszem került a tervembe...A Stickbe behelyezve a Hello Data SIM-et nem működik a rendszer, semmilyen hálózatra nem csatlakozik fel. Alapból is 3G-t választana ki a Hello Data kártyával, holott a feltöltős SIM-el simán csatlakozna 4G-re. Kérném szíves segítségeteket ebben a problémában :)

(#6037) 4Grider válasza Milán. (#6036) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez logikus is, mivel a hello data nem adatkártya, hanem beszéd célú. Így más apn-t használ, mint egy modembe/routerbe való adatkártya. Ezekből az következik, hogy ha modemben/routerben akarod használni, át kell állítanod az apn-t a router/modem által automatikusan és így tévesen beállított net-ről online-ra.

(#6038) Milán. válasza 4Grider (#6037) üzenetére


Milán.
újonc

Nagyon szépen köszönöm, először nem akart 4G-re felmászni, de 5 perc után varázsütésre kapcsolódott. :)

(#6039) AsusBoy válasza Enton (#6035) üzenetére


AsusBoy
senior tag

De elméletileg le van korlátozva a torrentezés.
Ti hogyan oldjátok meg , hogy normál sebességgel tudjon letölteni?

(#6040) chillytommi válasza taki01 (#6029) üzenetére


chillytommi
csendes tag

Köszönöm, megpróbáltam.
Azért voltak gondjaim, illetve még mindig van...
Ha a Huawei modemet rákötöm az Asus egyik LAN portjára - miközben a WAN porton hagyom az eddigi vezetékes szolgáltatót (Invitel) - akkor két lehetőségem van:
1., a pc-be menő LAN kábelt a Huawei modembe dugom. Ekkor tökéletesen működik a modem, de nem látom az ASUS routert.
2., a pc-be menő LAN kábelt az ASUS routerbe dugom. Ekkor látom a routert, viszont a Huawei modemről nem jön a net.
Miközben be van állítva a dual-WAN és megadtam az ASUS router LAN portjának "elérhetőségét" a beállításoknál.

Szóval így nem tudtam még beállítani.
Jelenleg, az Invitel modemét kikapcsoltam és az ASUS WAN portjára csatlakozik a Telenoros Huawei modem.

Még egy gondolat: Mi lenne, ha egy swich-et használnék és abba dugom be a Huaweit és az Invitel (ZTE) modemjét és azt kötném az ASUS WAN portjára? Persze ehhez mindkét eszközt be kellene állítani, hogy az ASUS-tól függetlenül is el tudja érni a netet...

(#6041) 4Grider válasza chillytommi (#6040) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon alap hálózati ismereteknél tanítják azt, hogy az operációs rendszerek a gateway felé küldik azokat a kéréseket, amik a helyi lan-on túl nyúlnak. Azaz ha te meg akarod látogatni mondjuk az index.hu weboldalát, akkor a géped automatikusan a gateway felé fogja küldeni a kérést. Ebből következik, hogy ha te két internet-elérést akarsz használni egy időben, akkor a gateway (jelen esetben router) oldalán kell megoldanod a két internet elosztását. Dual-wan-os load balancing routerek tudják ezt alapból, némi beállítást követően.
Vannak operációs rendszerek, amik támogatják - bizonyos hardverfeltételek megléte esetén - a két gateway használatát, de ezek a rendszerek hozzáértőknek, vagy tanulni hajlandóak számára ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

(#6042) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

VPN-t használok mobilinternet mellé és ha most például olasz szerverre csatlakozott a vpn akkor a mobilinternetem ,hogy fogja fel ezt az egészet ??
mint ha külföldön lennék ?
Mivel nekem csak belföldön van korlátlan internetem. EU-n belül meg 5.5 GB .

Most ilyenkor mi van ? :)

(#6043) kinder93 válasza AsusBoy (#6042) üzenetére


kinder93
aktív tag

Magyar hálózaton van a mobilod, nem? A VPN meg a mobilhálózat két különböző dolog.

(#6044) AsusBoy válasza kinder93 (#6043) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Magyar hálózaton van :)
Akkor nyugodtan használhatom így torrentezésre ? Nem lesz semmi probléma vele ?

Itthoni magyar vpn-t szolgáló "cégeknél" láttam kedvezőbb árakkal adják a havi vpn-t (cirka ezer Ft /hó).
ezekről van véleményetek ? ezek is jól működnének torrentezés szempontjából?

Most expressVPN-t használok

(#6045) kinder93 válasza AsusBoy (#6044) üzenetére


kinder93
aktív tag

Nem lesz semmi probléma vele. Használom én is VPN nélkül is torrentezésre néha-néha ha gyorsabb letöltést akarok mint az itthoni net. Viszont vedd figyelembe, hogy a VPN miatt a sebesség valószínűleg némileg lassabb lesz. Bár csak ingyenes VPN-nem van korábbról tapasztalatom. De mondom, én anélkül is használom.

(#6046) Zeki válasza kinder93 (#6045) üzenetére


Zeki
nagyúr

Anno elég sok vpn progit kipróbáltam a playről, de csak kettő volt, ami úgy működött, ahogy kell, vagyis https forgalomra terelte a letöltéseket, a torrentet is.

(#6047) 4Grider válasza Zeki (#6046) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem csak azért használunk vpn-t, hogy mondjuk adott portot (a te példádban https/443) használjon. Hanem pl. azért is, hogy a mobilnet szolgáltatót átverje a kérdező, és ne tudják a torrentezés miatt a sebességét csökkenteni. Erre a Telekom pl. már azt lépte, hogy a vpn forgalom sebességét 10/5 Mbps-ban korlátozza. Telenornál viszont ilyesmi (még) nincs, ott a torrent eltüntetésére még működik a vpn.

(#6048) AsusBoy válasza 4Grider (#6047) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Gondolom kiskapuk mindig is voltak és lesznek is :D

(#6049) whbear válasza 4Grider (#6047) üzenetére


whbear
senior tag

Openvpn + stunnel. Még DPI (deep packet inspection) sem fogja meg. Vagy obfsproxy. És már nem is látják milyen protokollal megy. Sima https forgalomnak látszik.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#6050) 4Grider válasza whbear (#6049) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen nagyjából tudom milyen lehetőségek vannak.
Azonban semmi akadálya nincs a vpn és a https forgalom korlátozásának, csak egy paraméterezés a rendszeren. Mint írtam, a Telekom már meglépte, nem kell sokat várni arra, hogy a Telenor is megtegye, mivel egyre több helyen kezd bedugulni a 4G hálózata a letöltögetők miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.