Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) csernak75 válasza powers (#1600) üzenetére


csernak75
senior tag

Helló!

Igen, fog működni! :)

(#1602) powers válasza csernak75 (#1601) üzenetére


powers
tag

Köszi :)

(#1603) zichie


zichie
senior tag

Androidra létezik olyan alkalmazás, amivel le lehet kérdezni, hogy a mobilcella, amihez a telefon csatlakozik 900-as, 1800-as vagy 2100-as? Több progit is kipróbáltam, elég sok infót adtak a cellákról, van amelyik gps pozíciót is, de ezt az infót egyik sem adta.

(#1604) lacika0926


lacika0926
tag

Hali tmobilos vagyok, és pár napja "begyorsult a belassitott netem" több éve használok 100 mb-os netet.(600ft) egyik nap érezhetően begyorsult pedig honap közepén lehettem amikor már bőven be volt lassitva. Megosztottam az internetet toltogettem es nem lassult be. Amikor felmegyek egy wifire vagy ki-be kapcsolom a telefont akkor megint lassu lesz ami csak üzenetekre elég. De peldaul most is gyors tobb mint 24 órája.ez mitől lehet???

(#1605) lacika0926


lacika0926
tag

3-4 nap alatt tobb mint 6Gb-t elneteztem igy.

[ Szerkesztve ]

(#1606) club1 válasza lacika0926 (#1605) üzenetére


club1
veterán

Ha ennyire reklámozod, nem sokáig lesz meg a hiba...

(#1607) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Semmi extra felhasználásra vajon milyen 3g usb modemet vegyek?

[link]

Ez jó lehet? Vagy jobb ha van lehetőség külső antennát rákötni? (Nagyszülőnek emailezésre lenne... nem kell semmilyen voip-s speci funkció, hogy pl hívható is legyen akár)

Köszi

(#1608) rigalendo


rigalendo
csendes tag

Sziasztok! A véleményetekre volnék kíváncsi.A problémám az,hogy a lakhelyem miatt vezetékes internet elérhetésem nincs,jelenleg mikrohullámú internetem van 3 megás amit letöltéskor még le is korlátoznak 1,5 megára,és ezért fizetek 4200-at.Szimulátorozásra(iracing,assetto corsa) használom több kevesebb sikerrel,sok laggolás magas ping.Azon gondolkozom,hogy váltani kellene egy vodás mobilnetre a12gigásra.Ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata,kérem ossza meg velem.

(#1609) club1 válasza rigalendo (#1608) üzenetére


club1
veterán

A vodás mobilnet a legjobb 3G lefedettséget adja ma Magyarországon, de játékra csak a cellák környékén célszerű használni. Ennek oka az, hogy a celláik vidéken 900 MHz-en 10-12 km-es sugarú területeket fednek le, ott pedig a cellától távolodva erősen megnő az amúgy sem túl alacsony csomagkésés (akár több száz ms-ra). Tehát mielőtt aláírnál hozzájuk 1-2 évet, mindenképp teszteld ki, hogy milyen csomagkésés van nálad, mert jó esélyed van rá, hogy még rosszabb lesz, mint a mikro.

(#1610) rigalendo


rigalendo
csendes tag

Szia! Kiskunfélegyházától 6-7 kilométerre lakom.Volt alkalmam kipróbálni a 8 gigás vodás mobilnetet mifi routerrel,a jelerősség fullon volt,egész pozítívak voltak a benyomásaim,magassabb ping mellet is stabilabnak tünt mint a mikrohullámú.

(#1611) club1 válasza rigalendo (#1610) üzenetére


club1
veterán

A lényeg: Néhány napos próba nélkül ne írj alá rá 2 évet. A csomagkésés a cellától való távolságtól, és a cellád terheltségétől függ. Mivel felétek a másik kettő szolgáltató elég vacak lefedettséget biztosít, a terheltségben biztos lehetsz, főleg a kora esti időszakban.

(#1612) rigalendo


rigalendo
csendes tag

Köszi a segítséget.

(#1613) csabi236


csabi236
tag

Sziasztok.

Szeretném a véleményeteket kikérni abban hogy jelenleg Magyarországon melyik szolgáltatónak van ár-érték arányban a legjobb internet csomagja? Jelenleg a telenornál van egy 500 mb-os csomagom amelyet legalább egy 2-3GB-osra szeretném cserélni.
Akinek van egy jó tippje azt megköszönném.
Üdv

(#1614) club1 válasza csabi236 (#1613) üzenetére


club1
veterán

Mobilnet opciót vagy önálló mobilnet kártyát értesz internet csomag alatt? Ha önálló kártyát, akkor ha Digi előfizető vagy, akkor tudod a legolcsóbban összehozni a 2-3 GB-ot. A UPC előfizetőknek is van kedvezményes csomag, de arra már hűséget kell aláírni.

(#1615) csabi236 válasza club1 (#1614) üzenetére


csabi236
tag

üdv.

Szolgáltatót szeretnék váltani,és arra lennék kíváncsi hogy melyiknek van a legjobb mobilinternet előfizetése vagy kártyás mobilnet opciója .
köszönöm!

(#1616) csabi236


csabi236
tag

Mivel 2 kártyás a telefonom erre a variációra gondoltam

(#1617) csubuka válasza csubuka (#1607) üzenetére


csubuka
addikt

Erre tudnátok valamit írni? Az egyetlen fontos dolog, hogy jó antennája legyen és pl bluemobile-al (vagy más alter szolgáltatónál) se legyen baj vele, ilyen társasházi házban (nagyapámnál, Budapest, 11. ker), aminek az első szintjén elég takarás van tán, mivel kapásból ott egy másik ház... Vagy ennek megfelel ez a legalapabb vagy ebayes 3G modemben ne bízzak?

(#1618) HPAA


HPAA
őstag

üdv
létezik kis hazánkban valamilyen variációban az ,hogy előre kifizetett x összegért kapok adott mennyiségű adatforgalmat amit mondjuk fél év alatt kell "lehasználnom" ?
tehát nem havidíjas , havonta 2-3 alkalomra kellene de kb fél - egy évig.
:F

************* censored

(#1619) club1 válasza HPAA (#1618) üzenetére


club1
veterán

Ilyet két prepaid csomag is tud: Domino web és Telenor Praktikum. A feltöltött egyenleg 90-365 nap alatt használható fel (a feltöltés összegétől függően). Előbbinél sávos díjazással, utóbbinál 5 Ft / MB percdíjjal. Havonta 2-3 alkalomhoz használható a Vodafone napijegy is, ott 500 MB egy napra 690 Ft-al csökkenti a feltöltött egyenleget.

(#1620) HPAA válasza club1 (#1619) üzenetére


HPAA
őstag

köszönöm
erre gondoltál ?

************* censored

(#1621) csernak75 válasza HPAA (#1620) üzenetére


csernak75
senior tag

Szerintem erre: [link]

(#1622) HPAA válasza csernak75 (#1621) üzenetére


HPAA
őstag

igen , ez sokkal "jobb" , köszönöm
találtam még ilyet is , csak itt nem írják hogy meddig "él"

************* censored

(#1623) club1 válasza HPAA (#1622) üzenetére


club1
veterán

Ugyanaddig, mint bármilyen másik Domino kártya. A feltöltés módjától függ, pl. internetbankon keresztül 2500 Ft-ot feltöltve 1 év a rendelkezésre állási idő, de a weboldalon bankkártyával ehhez már 3500 Ft-ot kell feltölteni.

(#1624) Easy.2K12 válasza lacika0926 (#1605) üzenetére


Easy.2K12
tag

Énis érzékeltem ezt és szerintem azóta is fenn áll a hiba (kinek mi a hiba :D )

Eladó !! ZOPO ZP780,fehér 25e !! kitünő állapot.

(#1625) janeszgol


janeszgol
félisten

Sziasztok!

Ha veszek egy OTG-s tablethez egy usb modemet (pl Wen 'n Walk Stick, ez elég régi, de olcsón megkapom), akkor avval tudom használni a Domino Web Quick feltöltős mobilnetemet? Android 4.2.2.

Vagy tud valaki max 3000 forintért ajánlani egyet, ami tuti működik?

Köszönöm.

(Még a tablet nincs a kezemben, majd küldi az eladó.)

(#1626) krealon válasza janeszgol (#1625) üzenetére


krealon
veterán

A Web'n'Walk V (lanykori neven Huawei E1750) mukodik.

Es ha jol emlekezem, a Huawei E3131 (UPC mobilnethez adtak) is jo volt Android alatt.

(#1627) janeszgol válasza krealon (#1626) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönöm! :R Akkor már veszem is megfele.

(#1628) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Telekom és Vodafone közül melyiket ajánlanátok mobilinternetre? 8GB-os előfizetéses csomagot vennék. Telekomnál valamivel drágább, de ha jobb, gyorsabb, stabilabb, jobb a lefedettség, akkor azon a pár 100Ft-on nem múlik semmi.

3G ready win8.1 tabletben használnám. A benne lévő modem: Ericsson C5621GW.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1629) club1 válasza hito (#1628) üzenetére


club1
veterán

Mindkettő jó. Kérdés, hol akarod használni, sokat mozogsz-e isten háta mögötti helyeken (dombvidékek, alföldi síkság mindentől távol, stb.) Ha igen, akkor Vodafone, mert ő vidéken 900 MHz-en nyomja a 3G-t, így jóval távolabb elér a legközelebbi városoktól. Ha nem (városokban, autópályák mentén használod), akkor tökéletes választás lehet a Telekom is.

(#1630) hito válasza club1 (#1629) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, akkor marad a voda! :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1631) ates93


ates93
csendes tag

Sziasztok !

Hamarosan veszek egy új okos telefont és kéne rá valami jó mobilnet és legalább 3-4 giga / hó ! Okos telefonra összesen mennyi mobil internet szolgáltató van ( Digi ? Upc ) ? A Telenor , Vodafone , T-Mobilról tudok . Csak nem tudom hogy melyik mennyire stabil és mennyire éri meg . Mostanság sokat utazom szóval a lehető legstabilabb választás kéne , de szeretném ha többit is megindokolnátok hogy az mennyivel rosszabb vagy miben jobb esetleg . Előre is köszi .

(#1632) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

ideiglenes megoldásként a régi Nokia 6230-as telefonomat használom (meglepő, de tökéletesen működik :) )

viszont a mobilinternet terén kicsit elbizonytalanodtam....adott ugyebár egy előfizetéses csomag (Telenor flotta), amiben van egy egyszerű 100 megás mobilnet (KLIKK)
a kérdésem az volna, hogy ha én a telefonon, illetve a PC Suite Kapcsolat varázslójában manuálisan beállítottam a hozzáférési pontot, és működik is a net....akkor olyan nincs, hogy nem a KLIKK csomagot használom vagy ilyesmi...igaz? :D tehát - hogy értsétek - nem fordulhat olyan elő, hogy rosszul állítom be és mondjuk a 48 HUF/ 10kB áron netezgetek, ugye?

köszi előre is a válaszokat! :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1633) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok,

van nekem ez a telenoros Hypernet Home, sok vele a baj. Este 20 és 22 óra között elképesztő ingadozásokat tapasztalok, van, hogy percekig nem jön be pl. a PH oldala, meg semmi más, erre 5 perc múlva már vígan nézem a YouTube-on a fullHD videót úgy, hogy a letöltési csík fél perc alatt végigfut egy 10 perces vidinél.
Be akarta nekem magyarázni a telenor, hogy hibás a mobil router, ami egy LTE-képes Huawei E5372. Mondtam erre, hogy de ugyanez van akkor is, ha beleteszem egy Defy-be a SIM-et, azzal is ugyanígy akad esténként. Erre kitalálták, hogy biztos hibás a SIM-kártya. Mondom ja, de csak esténként, előtte/utána semmi baja. Mondom, talán túlterhelt a hálózat, nem? Erre persze nulla reakció.
Azt sem értem, hogy hogyan lehet az, hogy ha két sebességteszt oldalt próbálok váltogatva, az egyik a telenoré, (amit egyébként az OOKLA üzemeltet), a másik a speedtest.net (szintén OOKLA), a telenoros oldal írja, hogy 60ms a ping, 10Mbit a le- és 1Mbit a feltöltés, a speedtest.net meg azt írja, hogy Test Timed Out. Ezután megint telenort futtatom, mér 50 pinget, 8-at le, 1-et fel, majd rögtön utána a speedtest megint Timed Out... Szűrik az oldalakat? PH nem jön be (Ez a weboldal nem érhető el), másik fülön fut a YouTube gond nélkül, harmadik fülön OLX nem érhető el, negyedik fülön e-mail fiók egy pillanat alatt betöltődik (Chrome). Mindezt egyszerre, egyazon időben produkálja a mobilnetem. Vigyem vissza, vagy mit csináljak vele?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#1634) club1 válasza tatabike (#1633) üzenetére


club1
veterán

Először próbálj meg valami nyitott dns kiszolgálót használni (Google: 8.8.8.8, 8.8.4.4, Opendns: 208.67.220.220, 208.67.222.222), mert ez a hibajelenség nekem nehezen elérhető dns szervernek tűnik.

(#1635) tatabike válasza club1 (#1634) üzenetére


tatabike
őstag

Ma felhívott a telenortól a kiemelt problémákat kezelő technikus, és azt mondta, megnézte az adatforgalmat a előfizetésem vonatkozásában, és náluk semmilyen anomália nem tapasztalható. Kérdésemre, hogy mitől lehet az, hogy egy időben 4 oldalból 2 működik, 2 pedig nem, nem tudott válaszolni. A terheltséget firtató kérdésemre azt mondta, hogy igen, elképzelhető, hogy valaki(k) úgy leterhelik a szolgáltatást valahol a környékemen abban az időszakban, hogy attól előfordulhat ilyesmi. Azt is említette, hogy Neki gyanús, hogy esetleg a gépemmel van a gond, amit használok, vagy a böngészővel, de erre én mondtam, hogy a gép nincs még egy hónapos, hibátlanul működik, továbbá három böngésző (Chrome, Opera, Explorer) is ugyanezt produkálja, sőt még a mobilomon az Android saját böngészője, és az Opera Mini is. A feltevéseire mindig volt egy utolsó adu, hogy a problémák csak este 20 és 22 óra között jelentkeznek, hétvégén pedig este 20 és 24 óra között, és hát ebből egy laikus is tudja, hogy olyan meghibásodás nincs, ami csak adott időablakban produkál tüneteket, előtte és utána tökéletesen működik. Kizártuk, hogy esetleg valaki feltörte a wifimet, és lenyúlja a sávszélt, arra azért figyelek, meg nem hinném, hogy a környékemen élő nyugdíjasok között olyan sok hardcore-hacker sunyizna.
Kösz az ötletet a nyitott dns-sel, de ebben segítségre szorulok, ilyen szinten nem ismerem a szoftvereket, én inkább hardveres vagyok. Szóval mit is kell ezekkel az adatokkal csinálni, amiket írtál? :R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#1636) 7ER válasza tatabike (#1635) üzenetére


7ER
aktív tag

Szerintem ott lehet a probléma, hogy az a cella amire fel van a modemed jelentkezve, az bizonyos időszakban túl zsúfolt, ráadásul a cella közelében lehet több olyan modem, ami közelségéből kifolyólag nagy térerővel van fenn a cellán.
Így a te modemed (talán hibája miatt) kisebb (Tx) teljesítménnyel van a hálózat felé, zajossá válik és a cella hibaként érzékeli és (bizonyos hibaszám után) figyelmen kívül hagyja. Ettől ugyan még lehet jó a térerőd az Rx oldalon, hiszen azt a cella produkálja.
Egy szó mint száz: Nem csak látni, látszani is kell.

(#1637) tatabike válasza 7ER (#1636) üzenetére


tatabike
őstag

Nem tudom. Az az érdekes, hogy ez főként családi házas övezet, tehát nem az van, hogy sok ezer ember van 1-2 négyzetkilométeren, mint egy lakótelepen. Ha mégis a leterheltség az ok, akkor milyen állapotok vannak mondjuk Békáson, ahol egymásba érnek a toronyházak?
Az tény, hogy a lefedettségi térkép szerint itt gyenge beltéri 4G van, és közepes 3G, viszont éppen ezért egy beszereztem egy bipoláris 3G/4G antennát, ami kint van a szabadban, be van állítva úgy, hogy stabil 80%-os térerőm legyen. Ez kevés lenne? Esetleg létezik olyan kütyü, ami megnöveli az én jelem erősségét a cella felé?
A telenoros szaki azt mondta, hogy első körben cseréltessem ki a SIM-kártyát, aztán meglátjuk, mi lesz. A beszélgetésünk óta (vasárnap délelőtt) egyébként nem tapasztaltam semmilyen problémát, tegnap este sem lassult be/akadt a szolgáltatás.
Ha esetleg úgy van, ahogy írod, és a cella nem lát engem rendesen, ez akkor sem magyarázat arra, hogy miért "szelektál" a weboldalak között. Mert ugye az történik, hogy pl. egy sima webes felület (pl. OLX) nem elérhető, miközben egy nagyobb sávszélt igénylő Youtube simán fut a másik fülön. Vagyis ha éppen kiszolgál a cella engem, vagyis kommunikál, mert töltődik le a videó gond nélkül, akkor miért dobja vissza a másik kérésemet egy másik weboldal megnyitására vonatkozóan?

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#1638) Crucio


Crucio
aktív tag

Hello!
Melyik mobilinternet előfizetést javasoljátok 3000-3500 Ft környékén?
A Vodafone MobilNet M ajánlata a legvonzóbb. Ja és ha ilyen számítógéphez adott mobilnetet telefonban akarom használni, akkor működni fog? És ha igen, vodánál kérhető, hogy megvágják mikro simre?

(#1639) tatabike válasza Crucio (#1638) üzenetére


tatabike
őstag

Tudod használni telefonban is. A vágást nem tudom, nekem a telenor már eleve olyan sim-et adott most nyáron, ami ki volt vágva mini-re és micro-ra is, nekem kellett kitörni.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#1640) club1 válasza Crucio (#1638) üzenetére


club1
veterán

Mostanában már mindegyik szolgáltató normálból kitörhető mikro sim kártyát ad.

(#1641) Crucio válasza club1 (#1640) üzenetére


Crucio
aktív tag

Köszi a választ mindkettőtöknek.
És szerintetek melyik szolgáltatót válasszam?

(#1642) Crucio


Crucio
aktív tag

Létezik még olyan, hogy a mobilnetet VoIPra nem használhatom, mint pl Viber? Még rémlik is valami, hogy a vodafone külön tiltja, de talán a laptopra szánt mobilnetnél nincs ilyen, nem találok róla semmit.

(#1643) tatabike válasza Crucio (#1641) üzenetére


tatabike
őstag

Vodafone jó. Telenor nem annyira jó. T-mobilt nem ismerem.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#1644) csabi236


csabi236
tag

Sziasztok. UPC-s mobilnetről mit tudtok mondani? Voip-ot lehet használni? Mennyire lassul le a net ha elfogy a keret? köszönöm

(#1645) club1 válasza csabi236 (#1644) üzenetére


club1
veterán

A Vodafone a szolgáltatója, tehát többnyire a 3G használható.
Lehet voipozni vele, bár vidéken messze a toronytól nagy lehet a csomagkésés 3G-n is.
A lassítás pontos, és le van írva:
1 GB-os előfizetés esetén: 0,06/0,016 Mbit/s 2 GB-ig, 0,01/0,01 Mbit/s 2 GB felett
3 GB-os előfizetés esetén: 0,06/0,016 Mbit/s

(#1646) csabi236 válasza club1 (#1645) üzenetére


csabi236
tag

Gyakorlatilag jelenleg telenoros netem van de azzal sok a baj.
A vodafone mobilnet basic 3 gigás vagy az upc 3 gigás nete az ajánlottabb?
Nem támogatja a telefonom a 4g és nincs is rá szükségem,lényeg hogy stabil és gyors legyen.
2 kártyás a készülékem tehát elfér az egyik szlotba a plusz sim .

(#1647) club1 válasza csabi236 (#1646) üzenetére


club1
veterán

Amelyik olcsóbb és nincs rá x év hűség, azt vedd. Két kártyás készüléknél ügyelj arra, hogy Vodafone esetében mind a két 3G frekvenciát támogatnia kell (900 és 2100 MHz-et is). A kínaiak szeretik lespórolni a 900 MHz wcdma támogatását.

[ Szerkesztve ]

(#1648) csabi236 válasza club1 (#1647) üzenetére


csabi236
tag

Szerencsére támogatja mindkettőt 😃

(#1649) FRENK1988


FRENK1988
veterán

milyen mobilnetet ajánlanátok 1500-2000ft körül lánynak laptopba ?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#1650) club1 válasza FRENK1988 (#1649) üzenetére


club1
veterán

Az hogy lány vagy fiú, tök irreleváns.
Ha Digi előfizető vagy, igényelhetsz hűségidő nélkül havi 1500-1900 Ft-ért 1-2 GB mobilnetet. A UPC-nél is van ilyen, de azok a hűséget erőltetik, így kevésbé ajánlott...
Ha megelégszik kevés (100 MB), majd utána a fordulónapig lassított (max. kb. 50 kbps) nettel, akkor a legolcsóbban a Tesco/Interspar multiknál kapható Praktikum +Net mini Expressz sim kártyával jössz ki. Ez ui. egyszeri 300 Ft-ért három hónapig teszi lehetővé a Klikk csomag használatát. (Én mondjuk ezzel kezdenék, aztán ha a gyerek nagyon panaszkodik a lassúságra, akkor lépnék tovább a drágább csomagok felé.)
Sajnos havi 1500-2000 Ft-ért a hazai szolgáltatóknál nem igazán sok mobilnetet lehet venni.
Telekom mobilnet csomagok (Figyelem, átverős táblázat! Kattints a valós havidíjakért a fejlécben lévő "Nincs még nem a díjcsomagodban?" részre!)
A Vodafone-nál ennyi pénzért ne akarj mobilnetet, mert nincs 2990 Ft alatt ajánlatuk...
A Telenornál is a hipergagyinet csomagok 3000 Ft-ról indulnak, van tabletekhez viszont csomagjuk 2 év hűséggel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.