Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) hun005a


hun005a
tag

Használ valaki vodás R209 szerkezetet?
Vitamax kártyának miket kell beállítani?

köszönöm

(#1702) club1 válasza hun005a (#1701) üzenetére


club1
veterán

Az oldal alján vannak a vitamax apn-ek.

(#1703) AstraCDX válasza hun005a (#1700) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Pedig ecsetelhetnéd, mert ahogy próbálok mobilnet irányába tájékozódni egyre inkább a T felé hajlok, és érdekelnének a kiegészítő infok .

Üdv.

Astra

(#1704) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Az a kép kezd bennem kialakulni, hogy nekem 3GB havi forgalmú mobilnetcsomag kell a T-től, csupán SIM kártyával, modem nélkül .

Viszont nem értek néhány dolgot a honlapon hirdetett csomagadatokból .

Miért van az, hogy a telefonos internetezéshez ajánlott 3GB csomag 150Mbit/s, és 2290Ft, míg a tablethez/notebookhoz ajánlott 3GB csomag 10Mbit/s, és 3200Ft ?

Telefonon a 3GB nem egyenlő a notebook 3GB forgalmával ? Hogy lehetséges ez ? :F

Illetve a 3GB-os Net&Roll XS csomagból ki kaphat 2490Ft-ért is, amit Társkártya Net&Roll XS-nek hívnak ?

Az ÜSZ elérhetetlen, 2x több mint 30percet hallgattam a callcenter zenéjét, 1x pedig több mint egy órán át, de nem tudtam egy élőlénnyel sem beszélni . :W

Ez a T részéről szégyenletes !

Ha ennyire tele vannak, akkor miért nem kínálnak fel visszahívást ? :F

Semmibe sem kerülne nekik .

Üdv.

Astra

(#1705) club1 válasza AstraCDX (#1704) üzenetére


club1
veterán

És ha hiszed, ha nem, a 3200 Ft-os tabletes csomag olcsóbb, mint a 2290 Ft-os telefonos mobilnet. Mert hogy utóbbi ára csak akkor 2290 Ft, ha már van mobilnet a Telekomtól a sim kártyádhoz tartozó előfizetésben. A 3GB-os telefonos opció rendes ára 4490 Ft. (El kell olvasni mindent az oldalon!)
A telefonos 3GB egyébként sem egyenlő a tabletes 3GB-al, a telefonos 3GB-ban ugyanis korlátozások vannak, míg a tabletes neten nincsenek (pl. voip korlátozás). Persze ezeket neked az ügyfélszolgálat nem fogja reklámozni, akkor sem ha eléred őket.
Társkártyás csomagra akkor fizethetsz elő, ha van aranykártyád legalább egy élő vezetékes vagy mobil előfizetés után.
A Telekom-Telenor-Vodafone összehasonlítása:
Jelen pillanatban a Telekomnak van a legnagyobb LTE lefedettsége (a legjobb Budapesten 1800 MHz-en és vidéken 800 MHz-en).
Ahhoz, hogy az LTE-t elérd, LTE képes eszközzel (mobiltelefon, modem, router, stb.) kell rendelkezzél.
Jelen pillanatban a Vodafone-nak van a legnagyobb 3G lefedettsége, főképpen vidéken erősek.
A Telenor 3G és 4G (LTE) lefedettsége a kettő között van, 4G-ben ugye a Vodafone-tól erősebbek (a Vodafone-nak csak néhány nagyvárosban van még csak bekapcsolva LTE-je), 3G-ben pedig a Telekomtól egy kicsit erősebbek (több cellán van bekapcsolva 3G, mint a Telekom esetében), hozzátéve, hogy a Telekom 3G cellái viszont minimálisan jobb és stabilabb lefedettséget nyújtanak adott pontról, mint a Telenoréi.

(#1706) AstraCDX válasza club1 (#1705) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm az infokat ! :R

Közben én is megvilágosodtam, hihetetlen módon tudtam végre beszélni az ÜSZ-al .

A NetPlusz XL 3GB azért 2290Ft mert az nem önálló csomag, hanem csak mobiltelefon (hang) előfizetés mellé választható .

Eléggé, finoman szólva zavaró, hogy bizonyos infokat elhallgatnak, másokat meg hazudnak . :Y

Köszi a 6200 irányítószámú városban a műanyag T ÜSZI-ben kapott hazug infoért . Menjenek inkább kapálni ! :C

Szerintük ugyanis vezetékes telefonom mellé nem kaphatok Társkártya Net&Roll XS csomagot 2490Ft-ért . :F

Közben megtaláltam, hogy mégis, és ezt a 1430 ÜSZ is megerősítette . :))

Köszi ! :R

Üdv.

Astra

(#1707) Tav-Csoves válasza club1 (#1698) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nagyon szépen köszönöm!
Volna még valami: honnan lehet tudni, hogy ezen szolgáltatások ára fog e váétozni az évfordulóval?
S ha változik, akkor köteles vagyok az új árat megfizetni havonta?
Köszönöm!

(#1708) club1 válasza Tav-Csoves (#1707) üzenetére


club1
veterán

Mivel ez opció, nem kell/nem lehet rá hűséget vállalni, így nem értem a kérdésed.

(#1709) Tav-Csoves válasza club1 (#1708) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Tehát a hűségidő nélküli szolgáltatások árváltozása a már régebb óta használó előfizetőnél is változik?

(#1710) club1 válasza Tav-Csoves (#1709) üzenetére


club1
veterán

Nem tudom miért vagy rákattanva az árváltozásra, mikor az egyáltalán nem jellemző a mobilnet-csomagok esetében. Jellemzően inkább megszüntetik a csomagokat (már az értékesítését), és újakat hoznak létre. Aki viszont maradni akar a régi csomagjánál, az még hosszú évekig igénybe veheti azokat.
Visszatérve a kérdésedre: Ha a buszbérlet ára emelkedik, akkor az mindenkinek emelkedik, így logikusan annak is, aki most vesz először, és annak is aki már évek óta bérlettel jár...

(#1711) Tav-Csoves válasza club1 (#1710) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Értem, és jogos.. Ha újat vezetnek be az általában jobb árérték arányban szokott lenni?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1712) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

~3GB havi forgalmas mobilinternetet keresek olaszország területére .

Csak SIM, vagy SIM+USB modem ajánlat érdekel, telefon szolgáltatás nem szükséges .

Van valakinek tapasztalata, ajánlata olaszországi szolgáltatókkal/szolgáltatásokkal kapcsolatban ?

Üdv.

Astra

(#1713) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok. Most nézem, hogy olcsón lehet venni Domino Quick Web kártyákat amin 1GB forgalom van 7 napig. Ha veszek több ilyet, megtehetem, hogy 7 nap után vagy előbb ha lejár kidobom és aktiválom az újat újabb 1 GB-al? Vagy van valami megkötés, hogy egy személy csak 1 ilyet aktiválhat, vagy valami hasonló? Köszönöm.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#1714) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Na ma bevásároltam egy Társkártya Net&Roll XS mobilinternet csomagot .

Valami hiba lehet, mert a SIM kártyát a notebookba téve, nem tudom életre kelteni a mobilnetet .

A modem kezelő software (Skylight) azt írja nincs szolgáltatás .

Ha bemegyek a beállítások közé, már létrehozott magának egy T-Mobile HU profilt, APN is kitöltve (internet) .

Ha kitörlöm a profilt, akkor a Skylight újraindításakor újra létrehozza magának, és ki is van töltve adatokkal .

Kézi hálózatkereséssel 5 hálózatot talál *voda HU (3G), *voda HU (2G), TelenorH (3G), TelenorH (2G), THU (2G) .

Szerintem működnie kellene, de nem műxik .

Lehet, hogy SIM kártyámhoz, nincs hozzárendelve a szolgáltatás, vagy valami általam ismeretlen módon aktiválni kellene ?

Tudtok valami segítséget adni az induláshoz, vagy próbáljam a 1430 ÜSZ-t zaklatni ?

Üdv.

Astra

(#1715) club1 válasza AstraCDX (#1714) üzenetére


club1
veterán

Az mindenesetre nem túl biztató, hogy a saját hálózatodból az adott helyen csak 2G-t látsz. Azzal a sebességgel nem fogod élvezni a netet. 4G/LTE képes egyáltalán a modemed?

(#1716) hun005a válasza AstraCDX (#1714) üzenetére


hun005a
tag

Hali

Hogyan működik ez a társkártyás dolog?
Mármin mit kell csinálni konkrétan?

köszönöm

(#1717) AstraCDX válasza club1 (#1715) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hát biza mitagadás, de ez van .

Természetesen jobb lenne ha lenne nálunk 3G, de a T-nek itt nincs .

Le van tojva, a mobilnetet nem itthonra vettem, hanem az országon belüli egyéb tartózkodási helyre .

A gépemben (DELL Latitude E6540) egy DELL DW5570/Sierra Wireless AirPrime MC8805 WWAN modem van beépítve .

Ez sajnos csak max. 3G, illetve az alatti kapcsolódási protokollokat tud .

Üdv.

Astra

(#1718) AstraCDX válasza hun005a (#1716) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ha van valamilyen élő T szolgáltatásod, akkor választhatsz ezek közül .

Igényelheted telefonos ÜSZ-on, vagy T pontban/üzletben személyesen .

Üdv.

Astra

(#1719) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, olyan elméleti kérdésem lenne, hogy adott a Tmobilnál egy tematikus korlátlan mobilinternet csomag, amivel igéretek szerint korlátlanúl lehet böngészni képeket oldalakat akár gépremegosztva is. Viszont youtube, torrent és társai már beleszámolódnak az adatforgalomba. Kérdésem az lenne, hogy pl torrentet nem lehetne-e valahogy olyan portra átállítani amin mintha sima weboldalként számolná?Vagy esetleg ezzel a proxy serverrel kikerülhető lenne e? Elnézést ha hülyeséget kérdeztem sajnos nem vagyok teljesen toppon a témában.

(#1720) club1 válasza Sakab (#1719) üzenetére


club1
veterán

Felejtsd el, a Telekomnak nem gagyi a hálózatmenedzsment megoldása. Vannak kiskapuk mindenütt, de torrentre általában mindenütt fel vannak készülve, hiszen a hálózatot az használja a legjobban...

(#1721) lacik25 válasza Sakab (#1719) üzenetére


lacik25
tag

esetleg tor proxy (80,443).

(#1722) Sakab válasza lacik25 (#1721) üzenetére


Sakab
senior tag

Hu kipróbálnám, vmi linket vagy 2 mondatot tudsz róla irni mert így nemtaláltam még rólasemmitse, de érdekelne.

(#1723) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Mobilinternetezésre tudtok ajánlani 4g-s modem usb stickeket?

(#1724) etejedu válasza etejedu (#1723) üzenetére


etejedu
őstag

A Telekomos marha drága. Laptopot meg ezért most nem vennék...azért kösz.

(#1725) AstraCDX válasza etejedu (#1724) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Szolgáltatásod van, de nincs hozzá modem ?

Ha megelégedsz a 3G-vel, akkor használtam már elfogadható áron kaphatsz .

Nekem is kellett egy, de én szolgáltatással együtt vettem .

Aztán a kártya be a notebookba, a modem meg némi étvágygerjesztő kúra után már eszi is az olasz Wind kártyát .

Üdv.

Astra

(#1726) szabogabor10 válasza AstraCDX (#1725) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hosszabb távon szerintem inkább 4G-s modemet lenne érdemes vennie. Telekomnál már közel országos 4G lefedettség van, míg a 3G esetében ezt erős túlzás lenne mondani.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1727) etejedu válasza AstraCDX (#1725) üzenetére


etejedu
őstag

Nincs szolgáltatásom. Hétvégén bementem egy T be.
Majdnem lett mobilinternetem, de elfogyott a stick. :DDD :U :(((

És nem kell a stickért fizetnem. :C

(#1728) club1 válasza etejedu (#1727) üzenetére


club1
veterán

Kell érte fizetned, hiszen aláírsz két év hűséget. 24 havi díjból jut a modemre is...

(#1729) etejedu válasza club1 (#1728) üzenetére


etejedu
őstag

Nyilván , de ez minden előfizetésre igaz , ahol 0 ftért kapsz készüléket.
A lényeg hogy nem kell egy összegben kifizetni. Ezért örültem.

(#1730) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

van egy asus rt-n18u router
ehhez szeretnék egy külső antennás 3G stick-et
telefonnal teszteltem egy vodafone-os és egy t-mobil-os kártyát is
és a vodafone-os volt a legstabilabb

olyan a település hogy gyakran elmegy a net de a munkához mindenképp kell az internet

vodafone kártyát befogadó külső antennás 3G stick-ek közül mit tudnátok ajánlani ?
(CRC9-est és abból tudnám átalakítani sma-ra amivel a legtöbb antenna működik)

egy ilyen antenna mennyire hatásos ?

előre is köszi!

(#1731) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Jo napokat mindenkinek!

Asus RT-N18U routert hasznalok. Van egy usb stick 3G wifi nelkuli, es egy masik wifis usb 3G router/modemem.
Laptopra dugva, illetve a wifi modban is kivaloan mukodnek. Ket kulfoldi, kulonbozo (sim), de egy elofizetoi nevvel futo, 1 GB-os korlatos telenoros elofizetessel rendelkezunk. Az 1GB elegge hamar elfogy es utana a szolgaltato lecsokkenti a sebesseget 128 kbit/sec-re. A kerdesem az lenne, hogy a ket mobil simkartyat/elofizetest, lehetne e egyszerre hasznalni valahogy 256 kbit es sebesseggel? A ket mobil modem internet sebessege osszevonhato? Hallottam olyanrol aki dual wan-os routert hasznalt 2 db adsl elofizu sebessegenek novelesere. Jo lenne ha mobillal is megoldhato lenne.

(#1732) club1 válasza 80-évespapa (#1731) üzenetére


club1
veterán

Amennyi pénzt és energiát rá kell áldozni az aktív load balancing-ra, abból hosszú évekre előfizethetsz jóval nagyobb mobilnet csomagokra.

(#1733) 80-évespapa válasza club1 (#1732) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Koszonom a valaszt. Szakmai tudas hianyaban annyit bongesztem ki az altalad emlitett "aktív load balancingbol", hogy ha egy szemely hasznalja nem lesz gyorsabb a net. Egyedul szeretnem hasznalni a ket mobil netet. Ugy gondoltam letezik valamilyen router amely kozositi a ket usb-n keresztul hozza csatlakoztatott jelet (2 db 3g modem), es osszeadodik a sebesseguk egyszemelyes igenybevetelkor.

(#1734) bzs73


bzs73
őstag

Üdv.
Én most váltottam hipernet medium-ra, hát meg vagyok elégedve eddig.
5200ft. 30mb/s le, és 5mb/s feltöltés, 10gb nappali letöltés(képi-szöveges böngészés,email,stb korlátlan),100gb éjszakai letöltés.
Sebességre nem lehet panasz, 30 helyett 40 felett van a letöltés.
Sebesség

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#1735) club1 válasza bzs73 (#1734) üzenetére


club1
veterán

Persze, mert van nálatok LTE. Az ország 90%-án viszont nincs, a 3G-jük pedig elég sok helyen nem áll a helyzet magaslatán, konkrétan sok helyütt eléggé pontszerű, illetve van, amikor full térerő mellett is alig lehet belőle kisajtolni valamit (természetesen nem a korlátozott időszakban). A Telekom hálózata nagyságrendekkel jobb, a Vodafone 3G hálózata dupla lefedettségű, magyarul bő harmadik helyen áll a Telenor hipergagyinetje a három szolgáltató között.

(#1736) bzs73 válasza club1 (#1735) üzenetére


bzs73
őstag

Igen ezt tudom, és meg is néztem, hogy azon a 3-4 helyen, ahol a legtöbbet vagyok, milyen a lefedettség. 3g-n 14-15mb/s le, ill 3-4 mb/s feltöltés van, de eddig ezek mindenhol megvoltak. Azon a 4 helyen meg ahol a legtöbbet tartózkodom meg van a 4g. Sajnos a lakhelyemen nincs kábel, így eddig ott telefon vonalon volt csak net, ami drágábbra jött ki, mert ügye eleve 1 telefonvonalat is fizetnem kellett. Na mindegy, nekem max a voda jöhetett volna még szóba, ami hasonló árba, de ott meg nem lett volna korlátlan, lassítás nélkül a böngészés,email,közösségi oldalak,és hasonlók. T meg drága. Egyébként meg van rá 1 hónapom, mert neten rendeltem, de eddig nekem megfelel, és gondolom folyamatosan építik ezt is, hogy még jobb legyen.

Mondjuk néztem a lefedettséget, és amit írsz, hogy 90%-ba nincs 4g, azzal, azért nem értek egyet.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#1737) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Van a T-Mobile-nak éjféltől 100gb adatforgalom?
Köszi.

(#1738) bzs73 válasza TOLEDOO (#1737) üzenetére


bzs73
őstag

én úgy tudom van, de nincs korlátozva 100gb-ra, hanem korlátlan éjszakai forgalom, 0h-tól 7h-ig, csak hát 5, majd 6 ezer forint plusz. telenornál 990ft 100gb plusz.

If a second or you are the first to lose.

(#1739) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!
Esetleg ehhez lenne valakinek valamilyen ötlete? [link] Telenor Hipernet.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1740) w.miki


w.miki
veterán

Olcsó mobilinternetből melyik, ami ajánlott?
Kevés internetezéshez kellene, egy idősebb úrnak, ritkán ül a gép előtt?
PrePaid csomagból van olyan, amit érdemes megnézni, vagy inkább havidíjas legyen?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1741) club1 válasza w.miki (#1740) üzenetére


club1
veterán

Kevés/alaklomszerű netezéshez prepaid netet szoktunk ajánlani. Aztán ha rácuppan az öregúr, ráér havidíjasra áttérni. Én kezdőknek a Domino Web-et szoktam javasolni, vagy ha nagyon alkalomszerű, de akkor nagyobb volumenű a netezés, akkor a Vodafone napi-hetijegyet.
A Domino Web-nél vigyázni kell, hogy ne legyen feltöltve kezdetben nagyobb összeg, mert amíg nem tapasztaljátok ki a mennyiségeket, addig nagyon el lehet vele szállni (természetesen csak a feltöltött egyenleg erejéig).

[ Szerkesztve ]

(#1742) w.miki válasza club1 (#1741) üzenetére


w.miki
veterán

hát.... ezek tényleg nem olcsóbbak, mint a havidíjas előfizetés...
külön még kell vennie sticket is, igaz?
bár... lehet, hogy van egy régi T-s stickje... akkor csak sim kártyát kell vennie?
vagy az benne van valamelyik árban?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1743) hun005a


hun005a
tag

Hello
Használ valaki ZTE MF60-as hotspotot?
Konrétan hogyan kell a sim kártya pin kódot inaktívvá tenni.
Egy ismerősöm eddig sima modemet használt és ott soha nem kellett a csatlakozáskor pin kódot megadni.
Vagy ez itt nem működik?
köszönöm

(#1744) club1 válasza hun005a (#1743) üzenetére


club1
veterán

Telefonba ha átteszed, ott biztosan inaktívvá lehet tenni. Persze a pin kód kikapcsolásához természetesen tudni kell a pin kódot (mert azt a kikapcsoláshoz egyszer bekéri). Ha nem tudod a pin kódot, akkor az ügyfélszolgálat azonosítást követően megmondja.

(#1745) hun005a


hun005a
tag

Adott egy feltöltőkártyás T-s mobilnet.Azt írja ki a telefonszám mellé hogy Domino Net.Eddig tudtam mobilinternet csomagot választani ha beléptem de most csak ezeket adja ki

Travel & Surf S (napi)
24 órán belül felhasználható 10 MB-nyi adatmennyiség fix díjért.
Belépési díj:
690 Ft

NapiNet
Napidíjas mobilinternet hozzáférés napi 10 MB benne foglalt adatmennyiséggel.
Belépési díj:
0 Ft

Travel & Surf M (napi)
24 órán belül felhasználható 50 MB-nyi adatmennyiség fix díjért.
Belépési díj:
1490 Ft

Hol van a többi mobilinternet csomag?
Van megfelelő összeg a kártyán tehát ez nem lehez probléma.

köszönöm

(#1746) kali válasza hun005a (#1745) üzenetére


kali
legenda

kapcsolódó t-s téma, itt inkább olvassák az illetékesek; link
az online felületre belépve tapasztalod?
az önkiszolgáló (*111#) mit mutat?

(#1747) hun005a válasza kali (#1746) üzenetére


hun005a
tag

Köszi

Ezt a *111# kódot honnan küldjem?

(#1748) kali válasza hun005a (#1747) üzenetére


kali
legenda

ussd kód, az arra alkalmas eszközről működik, de kipróbálhatod akár egy telefonnal is.

(#1749) Brasco31


Brasco31
csendes tag

Sziasztok!
Hozzáértők segítségét kérném. Keresztfiamék albérletbe költöznek és kellene nekik net. Mobilnetre gondoltak, ha esetleg tovább kellene költözni, ne legyen vele gond.
A kérdés a következő: alkalmas-e a mobilnet játékra ? ( a Team Fortress 2-őt ill .Minecraft-ot szokta nyomatni a gyerek)
Előre is köszönöm a választ.

(#1750) btz válasza Brasco31 (#1749) üzenetére


btz
addikt

4G-vel talán (!) érdemes neki álni. Jó kis pénz lesz az adatforgalom.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.