Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) zedok válasza LámaZ (#1446) üzenetére


zedok
senior tag

Hali!

A Xiaomi RedMi Note tud LTE-t? Mert nem irjak. :(

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1452) zedok


zedok
senior tag

Hali!

Hamár erre tévedtem, melyik mobilinternet szolgáltatót ajánlanátok? Mindennapi használatra, főleg Bp. területén. 1-2-3 gb-s csomagot keresek, 3G hálózaton.

Köszi! :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1453) club1 válasza zedok (#1452) üzenetére


club1
veterán

Ha stream megszakításmentes hallgatásához/nézéséhez kell, akkor Telekom (gyakorlatilag nem tudok úgy átmenni a városon, hogy valahol megszakadjon az online tv (nem Telekom mobiltv-t, hanem idegen szolgáltatóét nézem). Ha viszont ilyesmire nincs szükséged, bármelyiket választhatod amelyiknek van 3G térereje nálatok.

(#1454) Imi1981 válasza krealon (#1450) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké köszi utánna nézek ! :R

(#1455) LámaZ válasza zedok (#1451) üzenetére


LámaZ
addikt

Olvasd el ezt.

Az LTE a 900 MHz-en müxik, tehát ez elvileg alkalmas rá (?), ha minden igaz, de ugye LTE-előfizetés is kell.

Legyen minden jó!

(#1456) zedok válasza LámaZ (#1455) üzenetére


zedok
senior tag

Akkor ennyi erővel a sima Hongmi és a Hongmi 1S is működik LTE-n ezen a gondolatvonalon. ;] Amúgy most sima MTK-s hongmim van és édesapámnak ajándékozom és helyette kéne másik készülék.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1457) csernak75 válasza LámaZ (#1455) üzenetére


csernak75
senior tag

Hol is működik 900MHz-en LTE? Itt magyarországon jelenleg 1800MHz-en megy, később pedig 800MHz-en is fog, főleg vidéken. :)

[ Szerkesztve ]

(#1458) LámaZ válasza csernak75 (#1457) üzenetére


LámaZ
addikt

https://en.wikipedia.org/wiki/LTE_(telecommunication)#Frequency_bands
„800, 900, 1800, 2600 MHz in Europe”
Én úgy emlékszem, hogy nálunk valamelyik szolgáltató 900 MHz-en adja az LTE-t, de nem voltam/vagyok benne biztos. Vodafone? Vagy az is 3G?
Tele vagyok kérdésekkel. ☺

Legyen minden jó!

(#1459) club1 válasza LámaZ (#1458) üzenetére


club1
veterán

A Vodafonenál nincs lte. Magyarországon jelen pillanatban csak 1800 MHz-en van. Európában pedig 1 vagy 2 országban működik 900 MHz-en.

(#1460) LámaZ válasza club1 (#1459) üzenetére


LámaZ
addikt

A Hiperneten (Telenor) biztos van, csak nem tudom hány MHz-en.

„A Hipernet Medium, Heavy és Pro csomagokat LTE-képes modemmel kínáljuk, amellyel az LTE-lefedett területeken a nagy sávszélességet igénylő szolgáltatások is elérhetőek az eddigi leggyorsabb adatátvitelnek köszönhetően.
A 4G/LTE hálózat kizárólag Hipernet Medium, Hipernet Heavy és Hipernet Pro tarifacsomagokkal, 4G/LTE kompatibilis eszközzel, USIM-kártyával, földrajzilag korlátozott területen vehető igénybe. Az aktuális hálózati lefedettségről az üzletekben kapható pontos tájékoztatás.”

Plusz még: http://www.telenor.hu/4g-lte
Rengeteg LTE-képes telefon van ott.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1461) szabogabor10 válasza LámaZ (#1460) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jelenleg a Telekomnak és a Telenornak van LTE hálózata 1800 MHz-en. Emellett hamarosan remélhetőleg 800 és 2600 MHz-en is lesz.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1462) LámaZ válasza szabogabor10 (#1461) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszi szépen!
Akkor nekem, mivel Hipernet Medium előfizetésem van, már csak egy 1800 MHz-et is fogó készülékre van szükségem.

Legyen minden jó!

(#1463) club1 válasza LámaZ (#1462) üzenetére


club1
veterán

Megint rossz a következtetésed. 1800 MHz-ez minden európában forgalomba hozott modem tud, mivel az EDGE többnyire azon megy.

(#1464) Young92


Young92
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy Domino kártyás telom, hogyan tudok mobilnethez jutni ?

Köszönöm.

(#1465) kokokka válasza Young92 (#1464) üzenetére


kokokka
őstag

Attól függ, mennyi NET-re van szükséged. Napi 190Ft-ért kapsz 10Mb-ot (rablás), vagy ott Domino WEB sávos fizetési rendszere (ez is rablás, de nem akkora).

(#1466) Young92 válasza kokokka (#1465) üzenetére


Young92
tag

(#1467) club1 válasza Young92 (#1466) üzenetére


club1
veterán

Csak ügyelj rá, hogy 1090 Ft lesz 30 naponta, mivel most nincs neted.
Vagy átváltasz Domino Surf díjcsomagra.

(#1468) club1 válasza kokokka (#1465) üzenetére


club1
veterán

A Domino Web csak önállóan vehető igénybe, opcióként (Domino hangelőfizetés mellé) nem!

(#1469) szabogabor10 válasza LámaZ (#1462) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egészen pontosan egy olyan készülékre, ami támogatja az LTE 1800-at (LTE band 3).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1470) LámaZ válasza club1 (#1463) üzenetére


LámaZ
addikt

Megint jó a következtetésem, mert nem modemről beszélek, hanem okostelefonról.
Azoknál pontosan fel van sorolva, hogy támogatják-e a 4G-t, és mely frekvenciákon. Bumm!

Legyen minden jó!

(#1471) club1 válasza LámaZ (#1470) üzenetére


club1
veterán

Szerintem ne erőlködj. Az általad eredetileg írt 1800 MHz-et a butatelefonok is támogatják már legalább 15 éve. Ha a következtetésedben említettél volna negyedik generációt vagy LTE-t, nem írtam volna semmit.
U.i.: Az okostelefonokban is van modem, különben nem tudnának netezni...

[ Szerkesztve ]

(#1472) LámaZ válasza club1 (#1471) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, jó, de a legtöbb kínai okostelefonnál a WCDMA rovatban eddig csak a 2100 MHz szerepelt.
Csak mostanában látok ott több frekvenciát beírva, azt is csak a drágább modelleknél.
Természetesen a 2G rovatban eddig is több MHz-es érték volt.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1473) rushty


rushty
senior tag

ha mondjuk 1-2 hónapra kellene mobilnet (tehát nem valószínű hűségeskedés), akkor ki mit tud javasolni, melyik a legolcsóbb, megbízhatóbb, korrektebb, igényeket most nem tudom pontosan, de ki mit tud ajánlani? T-s Domino SIM telefonszám van. :B de érdekelhet mit tudom én milyen tesco blue posta mol (csak hallomásból nevek) megoldás is, mik vannak?

- 1 Gb adatforgalom mire elég?
- Mennyi ideig tart felcsatlakozni? / ez olyan szempontból is érdekelne, ha elmegy a vezetékes, minél hamarabb PC-n (vissza)elérjem a netet mobilnetre felpattanással :F (remélem érthető mit akarok).

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#1474) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

Telenor ZTE MF821D usb modemmel lenne gondom. Nem nagyon teszi a dolgát, felpakol magának valami progit, de ennyi tovább semmi, próbálja megnyitni a weboldalát ami nem megy neki, fél nap alatt felhúzott eléggé... valakinek volt hasonló gondja?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1475) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv olyan kérdésem lenne hogy tmobilnál hogy működik ez a domino surf díjcsomag? csak mert az van írva h 30 naponta levonnak 890 ft ot és van 150 mb net.
De én bekapcsoltam netet és aktiválták a dominó netplus m-et. egyből le is vontak egy csomó pénzt, akkor ez most hogy működik valaki leírná? :F

(#1476) club1 válasza krisz4b70 (#1475) üzenetére


club1
veterán

A Domino Surf-nek nincs köze a Netplusz M-hez. Surf-re rendelhetsz Netplusz M-et, de ha surf helyett Netplusz M-et rendelsz, az az első hónapban csak 190 Ft lesz. Mennyit vontak le? Illetve tudod, hogy miket csináltál?

(#1477) krisz4b70 válasza club1 (#1476) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

1500 körül talán, csak messenger meg viber meg kicsit böngészés..szóval ha elvileg van surfom nem értem minek aktiválták a másikat

[ Szerkesztve ]

(#1478) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Tavaly volt a t-comnál olyan akció,hogy a dominósok 1000FT kaptak 1GB mobil nettet 30 napra.Nem tudom most nem látok ilyen opciót dominósoknak.Ha 1GB nettet szeretnék nyárra a Balatonra melyik lenne a legolcsóbb megoldás?

(#1479) club1 válasza qwertly (#1478) üzenetére


club1
veterán

Most nincs akció.
Telenornál a 100 MB-os klikk 1000 Ft, az első három hónapban ingyenes, a lassítás kb. 60-100 kbps közé történik túlforgalmazási díj nélkül a 100 MB elfogyása után.
Telekomnál ott a Domino Web. Ott 1 GB 2000 Ft, de ha túlléped, 2 GB-ig már 3000, 4 GB-ig már 4500 Ft, és így tovább...
Vodafonenál egy hetijegy 1GB netet tartalmaz 2500 Ft-ért, vagy egy havijegy 4000 Ft-ért 3 GB-ot. Nem túlforgalmazható, újabb heti/havijegyet kell venni, ha tovább akarod használni.
Ha esetleg Digi előfizető vagy, nekik a Digi 1500 Ft-ért ad havi 1 GB lassítva túlforgalmazható Telenoros mobilnetet hűségidő nélkül.
Ja vagy ott a bluemobile-nál a Blue Net L csomag, havi 333 MB lassítva túlforgalmazható net az első 2x30 napban 2x790 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#1480) vgyuri válasza club1 (#1479) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] Blue Mobile: "A kedvezmény igénybevételére meglévő blue mobile szolgáltatásán akkor van lehetősége, ha azon a bekapcsolást megelőző 90 napban nem aktiválta az adott blue Net adatdíjcsomagot."

Megint lehet trükközni a 2 hónapig egyik akciós csomag, 2 hónapig másik akciós csomag, 1 hónap teljes mobilnet havidíjjal, és kezdeni elölről?

[ Szerkesztve ]

(#1481) qwertly válasza club1 (#1479) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a kimerítő választ,akkor sajnos nincsen normális mobil t-comos net most nyára :W.Igaz tavaly is ha azt akartam mennyen rendesen a 3G akkor be kelet menni a mólóhoz mert amúgy nem volt más nálunk mint a 2G.Sajnos a telefon szolgáltató függő így a nem tudom a másik kettő szolgálatásást igénybe venni.

Esstleg ha van a notebookba 3G modem ezt igénybe tudnám venni nyára [link]

[ Szerkesztve ]

(#1482) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

A digi mobilnete hogyan vehető igénybe ha előfizető vagyok? Besétálok és kérek egyet? :D :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1483) club1 válasza zedok (#1482) üzenetére


club1
veterán

"A mobilinternet-szolgáltatás mobilhálózatát a Telenor biztosítja.
Rendelje meg a DIGI MOVE mobilinternetet már meglévő előfizetése mellé, és takarítson meg havonta: DIGI MobilNET 1 ESETÉN HAVI 595 FT-OT!
A tájékoztatás nem teljes körű, további részletek a 1272-es telefonszámunkon, személyes ügyfélszolgálatainkon, vagy a www.digi.hu weboldalon."

(#1484) zedok válasza club1 (#1483) üzenetére


zedok
senior tag

Próbáltam megrendelni :D Telefonon nem tudták kapcsolni az ügyintézőt. Írtam emailt. Semmi. :D Hát akkor csak az marad h bebattyogok.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1485) rushty válasza club1 (#1483) üzenetére


rushty
senior tag

akkor ez T-vel kiesik, ugye? :B

Revolut meghívó pü-ben

(#1486) club1 válasza rushty (#1485) üzenetére


club1
veterán

Mi esik ki a T-vel? Egyáltalán mi a kérdésed?

(#1487) rushty válasza club1 (#1486) üzenetére


rushty
senior tag

T-mobile SIM-em van, 1 SIM hely (telefon független).
Hát ez az h nem tudom mit korlátoz az, hogy Telenor biztosítja.

Revolut meghívó pü-ben

(#1488) 7ER válasza rushty (#1487) üzenetére


7ER
aktív tag

Homályos kérdések helyett öntsünk tiszta vizet a pohárba.
Tehát: DIGI-Internet = A szolgáltatást a Telenor biztosítja.
Ez annyit jelent, hogy van egy virtuális szolgáltató és ez a virtuális szolgáltatás a Telenor mobil-hálózatának igénybevételével történik.
(Nehogy megkérdezd mi az a virtuális szolgáltató.)
1-2 virtuális szolgáltató:
Tesco = Vodafone hálózata.
BlueMobil = (T-mobile) Telecom
MolMobile = (T-mobile) Telecom
DIGI = Telenor
És így tovább. . .

(#1489) rushty válasza 7ER (#1488) üzenetére


rushty
senior tag

Ezt az egyet értrem (virtuális szolgáltató a DIGI fantáziacsomag név mögött. De hogy miért/mennyiben jó, nem jó (korlát) ez nekem azt nem tudom.

Revolut meghívó pü-ben

(#1490) club1 válasza rushty (#1489) üzenetére


club1
veterán

A DIGI mobilnetje azért jó, mert nem kell hozzá hűséget aláírni és nincs rajta voip korlátozás. Neked valószínűleg nem lesz jó, mert a jó eséllyel T-függő telefonodban nem fog működni, ráadásul ez csak mobilnetnek jó, telefonálni csak voip szolgáltatón keresztül lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#1491) rushty válasza club1 (#1490) üzenetére


rushty
senior tag

de mobilnetnek kell, a telefonkészülékem független: ez a lényeg (csak a sim kártyám T-, azzal telefonálok, de akkor az nem lényeges, nem ütközik, úgy veszem ki a szavaidból)

a mobilinternetet arra használnám, ha ledob a vezetékes net, akkor gyorsan tudjak csatlakozni,
ehhez valamit össze kell kötni a PC-vel.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#1492) club1 válasza rushty (#1491) üzenetére


club1
veterán

Ezt a "nem ütközik"-et én sem értem. Ha van egy független telefonod, olyan sim kártyát teszel bele, amilyet akarsz (persze a méretnek stimmelnie kell). Ha okostelefonod van, akkor azon többnyire több módszerrel is megosztható a mobilnet. Ha butatelefonod, azokon többnyire csak adatkábellel.

(#1493) Toni9


Toni9
csendes tag

Sziasztok.

Kezdő vagyok a mobilinternetezés világában, így lenne néhány kérdésem. Jelenleg ADSL kapcsolatunk van a lakásban, de elég rossz a szolgáltatás, így úgy gondoltuk, hogy váltunk. Amit kinéztünk, Vodafone MobilNetL csomag egy R208 wifi routerrel. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1, Lakásban kettő gép van. Egy asztali és egy laptop. A csomaghoz kapott wifi router úgy működik mint egy sima router, csak vezeték nélkül? Tehát szórja a jelet 0-24-ben?

2, Az asztali gépben nincs wifi. Egy sima USB-wifi stick megteszi ugye?

3, Elvileg 12 Gb adatforgalomra van lehetőség. Ha túl lépem mi történik?

4, A sebesség elvileg 42 Mbit/s. Ez a gyakorlatban kb mennyi (Budapesten a 9. kerület közvágóhídnál lakom)? Mert a mostani adsl 1 Mbit/s, azért ennél jó lenne ha gyorsabb lenne.

5, Az éjszakai adatforgalomnál mennyire szigorúan nézik az időt (00:00-06:00), illetve a torrentezés belefér-e?

6, Mennyire állandó a szolgáltatás? Mármint hogy kiesések felléphetnek-e, illetve milyen gyakran?

(#1494) club1 válasza Toni9 (#1493) üzenetére


club1
veterán

1., Igen.
2., Igen.
3., Lassítják, ahogy le van írva az oldalon a "Kiegészítő információk" fül alatt.
4., 5-25 Mbps helyszíntől függően. Ott biztosan lenne más vezetékes internet-szolgáltatás is. Elég drága mobilnetet fix helyen használni.
5., Pontosan nézik, torrentezni is lehet, de nem nagyon szeretik a mobilnetet a trackerek, mert nagy a ping.
6., Minden mobilnet hálón vannak kiesések. Hol hetente, hol havonta, hol félévente 1-2 perctől egy-két óráig.

(#1495) Toni9 válasza club1 (#1494) üzenetére


Toni9
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ :)

Azért gondolkozunk a mobilnet mellett, mert amit tudnánk vezetékes netet beköttetni, azok mind ilyen 2mbit/s körül vannak, és az áruk is több mint a mobilnetnek. Ha lenne lehetőség adsl helyett optikára, nem haboznánk, de hát elég szar a környék.
Szerintem normál felhasználás mellett elég kell legyen 12 Gb, éjszaka meg azt az 1-2 dolgot le tudom szedni a torrentről, a 100Gb nem hiszem hogy túl fogom lépni.

(#1496) LámaZ válasza Toni9 (#1495) üzenetére


LámaZ
addikt

Hipernetet vegyél, 10 gigát nappalra + 100 gigát éjjelre 6k ft-ért /hó.
(Van néha kiesés, de azért müxik nálam 1 éve.)
Persze, ehhez csak mobilinternet stick jár, rúter nem.
Én egy Kínából rendelt (kb. 40$) Huawei 5830-as wifi hotspottal használom.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1497) club1 válasza LámaZ (#1496) üzenetére


club1
veterán

Budapesten a Telenor 3G olyan mint a 4G: Hol van, hol nincs. Ettől azért biztosabb a Vodafone ajánlata.

(#1498) paulkaresz


paulkaresz
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni
Most Vodás Go+ előfizetésem van,szeretnék egy flottába belépni ahol elég jó árak vannak,viszont a net opció szerintem drága lenne hozzá . Dual sim-es telefonba a másik slot-ba milyen feltöltőkártyás mobilinternetet érdemes betenni?van amikor egész hónapban csak 100 és van amikor 300mb adatforgalmam van,ezért olyat szeretnék ami egy feltöltéssel a leghosszabb ideig rendelkezésre áll, és nem jár le 30-60 napon belül.
Létezik egyáltalán ilyen?

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#1499) club1 válasza paulkaresz (#1498) üzenetére


club1
veterán

Nem sok ilyen van, én a Domino Web és a Telenor Klikk között vacillálnék.

(#1500) paulkaresz válasza club1 (#1499) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

köszönöm,utánanézek ezeknek.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.