Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) citkar válasza 4Grider (#4000) üzenetére


citkar
addikt

Néztem, de nem tudtam mennyire korrektek a becsült értékek, minden esetre azt is követem.

Esetleg azt tudja valaki, hogy ezeknek a MiFI routereknek a függetlenítése hasonló árú, mint a telefonok esetében?

(#4002) 4Grider válasza citkar (#4001) üzenetére


4Grider
nagyúr

A piacon régóta jelen lévő gyártók nem szoktak ebből a szempontból sokat ráhazudni az üzemidőre. A noname kínai gyártók viszont bármit ráírnak a termékeikre 2 fillér haszonért cserébe.
Az én kütyüm 8-10 óráig mindig bírja (2 évesen). Igaz, csak 1-2 eszköz lóg rajta, és jellemzően netrádió megy csak folyamatosan (tehát nem sok GB megy rajta keresztül óránként).
Amit észrevettem, hogy azonos szolgáltatónál különböző korú sim kártyák között előfordul a rendelkezésre állási időben akár 30-40% eltérés is. És nem feltétlenül a legújabb sim-ek a legtakarékosabbak...

(#4003) vadkörte válasza 4Grider (#4002) üzenetére


vadkörte
addikt

A hálózati lefedettségem elég ramaty - 4 oldalról domb én meg a völgy aljában lakok - így a modem szerintem jóval többet fogyasztott, mint ha az asztal simaságú alföld kellős közepén élnék bázisállomások rengetegében. :) De még így is elketyegett ~5-5,5 órát akkuról.
Sajnos az E-On elektromos hálózata nálunk elég mesés - hol van 230V, hol nincs, bár legtöbbször nincs - így elég sokat ment akkuról, úgy, hogy nem is tudtam róla.

Üdv. V. Körte

(#4004) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Lidl-ös blue mobile-nál hogyan van ez a mobilinternet? Dual SIM-es a telefonom, jelenleg Telekomnál vagyok, hanghívásra maradnék is náluk. Szeretnék csak internetet a Lidl-től. EZ úgy megy, hogy veszek egy SIM kártyát 1000 forintért a lidliben, ami alapértelmezetten a blue easy díjcsomagot jelenti, ezzel a sim kártyával küldök egy sms-t a megadott számra, h igényeljem a blue net pluszt és kész? Ezt feltöltöm mindig pízzel és egyéb díja nincs ugye? Telefonálni ezzel nem fogok, csak adat SIM lenne. Ez így járható út?

(#4005) cocka válasza Freddycom (#4004) üzenetére


cocka
veterán

ezzel a sim kártyával küldök egy sms-t a megadott számra, h igényeljem a blue net pluszt és kész?

Én úgy emlékszem, hogy előtte még telefonálgatni kell, hogy egyáltalán aktiválják a simet, mert alapból nem aktív, max. fel tudod hívni azt az ingyenesen hívható számot, amit az aktiváláshoz megadtak.

Ami egyébként elég gagyi módszer, mert pl. a tescomobile-nál a honlapon is elég volt az adatokat megadni, küldtek egy levelet postán, amiben volt egy kód, azt tán el kellett küldeni smsben és kész volt az aktiválás.

Elég gáz is ez, hogy egy ilyen szerződést nem lehet a neten megkötni, hanem telefonálgatni kell hót feleslegesen. Ott meg ugye végigkérdezgeti az adataidat, amit akár félre is hallhat, sokkal több a hibalehetőség, mint egy neten kitöltött formban.

Telefonálni ezzel nem fogok, csak adat SIM lenne.

Olyat nem árulnak. Csak hangot és adatot egyszerre támogató kártyát kaphatsz.

Arra persze készülj fel, hogy a fapados online ügyfélszolgálatukon lófaszt se fogsz tudni elintézni. Örülj, ha adatot le tudsz kérdezni az előfizetésedről kb.

(#4006) Freddycom válasza cocka (#4005) üzenetére


Freddycom
őstag

Oké, h van benne hanghívás is, de én azt nem használnám ki, csak az internet részét. Nincs előfizetése úgy láttam, csak annyit fizetek, amennyit telefonálok, így az semennyi.

Az, hogy mennyi adatot forgalmaztam a hónapban, annyira nem hoz lázba, mert nincs túlforgalmazási díj, így legfeljebb belassul. Amit használok adatforgalom figyelő telefonon, eddig mindig pontosan meg tudta mondani (- + 500 kb hibahatár azért volt) hogy mennyit használtam fel.

Köszi a választ.

(#4007) g0dl válasza Freddycom (#4006) üzenetére


g0dl
addikt

Igen, feltöltős nem fizetsz, ha nem használod. Sőt a 30 nap akkortól indul mikor megrendeled, nincs szivatós "időszak" sem.
Az online felületen is meg lehet rendelni, ott be lehet állítani, hogy pl. ne induljon újra, ha letelik a 30 nap.

(#4008) cocka válasza Freddycom (#4006) üzenetére


cocka
veterán

Jó akkor terminológia.

Kártyás előfizetés
Számlás előfizetés.

online felületen is meg lehet rendelni, ott be lehet állítani, hogy pl. ne induljon újra, ha letelik a 30 nap

Akkor az szerencse, mert a Trékomnál lemondani nem lehet az online felületen, csak a *111#-en. Ez utóbbi meg ha jól tudom korlátozva van a bluemobilosoknál.

(#4009) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok !
Nem tudtok véletlenül olyan App-ot vagy beállítási lehetőségről amiben tudom egyszerre használni a wifit és a mobilnetet egyszerre ? M4 Aqua telefonon.

(#4010) 4Grider válasza Gyuszi83 (#4009) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magának a telefonnak kell ezt hardveresen tudni támogatni. Az M4-ből nem nézem ki, mert ha tudná, lenne rá gyári menüpont, a Samsungokon pl. ez a letöltésgyorsító.

(#4011) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv, sim-es tablethez néznék 1-3 GB mobilnetet. Hol vannak a legjobb ajánlatok? Köszi
Lehetőleg hűség nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#4012) 4Grider válasza Meghivott (#4011) üzenetére


4Grider
nagyúr

A flottás topicban.
Vagy veszel minden 4. hónapban egy-egy Telenor feltöltőkártyát (lehetőleg az ingyenest), feltöltöd 3000 Ft-al, és aktiválod rá a Klikk csomagot 3 hónapra 1500 Ft-ért, a 4. hónapra 1500 Ft-ért (1GB/hó).

(#4013) radio100jozs válasza Meghivott (#4011) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Lidlis Blue mobile, veszel egy simet 999-ért, (azon van 600 Ft), feltöltesz még rá összeget, majd aktiválod a Blue net plusz opciót, az 1290 ért ad 1 GB/30 nap, vagy a Blue net XXL, az 2490-ért ad 3 GB/30 nap.

Nincs hűség, és a telekom hálózatát használja, a 4G hálót is.

(#4014) Meghivott válasza radio100jozs (#4013) üzenetére


Meghivott
addikt

Ez azt jelenti, hogy ha a tablet telekom függő, akkor ezt a simet beveszi?

(#4015) radio100jozs válasza Meghivott (#4014) üzenetére


radio100jozs
őstag

Jó kérdés, hallottam már olyat is, hogy működött vele, de olyat is, hogy nem.
Viszont ha Telekom függő, akkor hűség nélkül ott van a Telekom Domini Net&Roll, amiben annyi a lényeg, hogy 500 MB-onként levesz 1000 Ft-ot, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#4016) 4Grider válasza Meghivott (#4014) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kérdésnél a szolgáltatófüggőséget nem árt megemlíteni...
A Telekom - ténylegesen - függő készülékei nem működnek blue kártyával mivel imei szűrés van rájuk a blue hálózaton. Viszont többen jelezték, hogy bár a függő Telekomos eszközökbe tett blue kártya azt írja ki, hogy nincs szolgáltatás, ennek ellenére az internet apn elérhető, azaz a mobilnet viszont működik.

(#4017) vgyuri válasza 4Grider (#4012) üzenetére


vgyuri
őstag

Én 1.500-tel töltöttem 3 hónapra, a következő 1.500-ból még 3 hónapig lesz netem.

(#4011) Meghivott: Vodafone TUTI kártya ingyenes, 500 mbyte netet adnak hozzá ha 2016.12.31-ig aktiválod. Havi 2-6 kártyával megvan az ingyen 1-3 GB net.

[ Szerkesztve ]

(#4018) 4Grider válasza vgyuri (#4017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom csak új sim kártyával lesz újabb három hónapra neted.

(#4019) Viktor77 válasza Meghivott (#4011) üzenetére


Viktor77
titán

iQpro flotta:
4 GB adat+net (150 Mbps): n.1335.-Ft (ha elfogy a 4 GB akkor korlátlan 60Kbps)

Hűség nincs, egy emailváltás után 2 nap múlva nálad a sim.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4020) gabor9991 válasza Viktor77 (#4019) üzenetére


gabor9991
őstag

A 60 kbit/s az tapasztalat?Nálam 240 le/fel.A leírás szerint is minimum 100kbit/s a lassított sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#4021) Viktor77 válasza gabor9991 (#4020) üzenetére


Viktor77
titán

Nem tapasztalat, mivel nekem korlátlan van tőlük.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4022) vgyuri válasza 4Grider (#4018) üzenetére


vgyuri
őstag

Elnézést az lemaradt, tehát 3 havonta új sim, 1.500-zal töltve 90 napig elérhető, addig használom rajta az 1 GB netet is.

(#4023) Viktor77 válasza gabor9991 (#4020) üzenetére


Viktor77
titán

Amúgy az emailben van ez, amit tőlük kaptam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4024) g0dl


g0dl
addikt

Erről az iqpro flottáról hol lehet infot kapni? csomag árak, részletek.

(#4025) Viktor77 válasza g0dl (#4024) üzenetére


Viktor77
titán

A Mobilflották topic összefoglalójában.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4026) g0dl válasza Viktor77 (#4025) üzenetére


g0dl
addikt

Ott csak egy link van egy ozzászólásra, ami megad egy email címet. Ennél közvetlenebb infóra gondoltam.

(#4027) Viktor77 válasza g0dl (#4026) üzenetére


Viktor77
titán

Ott egy táblázat linkje az összefoglalóban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4028) vizimento


vizimento
senior tag

4g usb sticket tudnátok ajánlani?
Melyik amelyik megbízható, és jó a sebessége is?
(D-link DWM222 kiesik, mert nem kompatibilis a routeremmel :( )
Ha nem jó topikot találtam a kérdésemhez, légyszi segítsetek, hol érdeklődhetnék... Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#4029) g0dl válasza Viktor77 (#4027) üzenetére


g0dl
addikt

Köszönöm

(#4030) 4Grider válasza vizimento (#4028) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyszer már biztos leírtam neked: Bármelyik olyan 4G modemet ajánlhatom, ami rajta van a routered kompatibilitási listáján.

(#4031) vizimento válasza 4Grider (#4030) üzenetére


vizimento
senior tag

Igen, azon van vagy 100 tipus... Ezért kérdeztem melyik az ajánlott...
Gondolom nem egyformák térerő/megbízhatóság/sebesség/stb terén.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#4032) 4Grider válasza vizimento (#4031) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megbízhatatlan 4G modemeket nem szoktak kompatibilitási listákra tenni.
Látatlanban írom, hogy a 100 típusból itthon jó ha 10-et be tudsz szerezni. Azokból is kérdés, hogy mennyi 4G modem. Szóval a végére sok választási lehetőséged nem lesz. A modemek elérhető sebességértékeit pedig a gyártók weboldalain megtalálod. A valóságos értékek pedig nem a modemtől, hanem a helyi hálózati adottságoktól (esetleg még a díjcsomagtól, néha a sim-től is) függenek. Routerrel együtt használva pedig a két eszköz kompatibilitásától.

(#4033) cocka válasza vizimento (#4028) üzenetére


cocka
veterán

Például Huawei E3372h? A trémobil is ezt adogatja, szal. ezért döntöttem én is emellett. A másik modeme gagyibb, mert az csak 100 megabit/s letöltést tud elméletben. A vodka nem ad 4G-s modemet, a telenornál meg épp készlethiány volt az adott modemükből, amikor nálam aktuális volt ez a téma. A d-link meg rohadt drága volt! Úgyhogy kizárásos alapon vettem egy kártyafüggetlen Huawei E3372h-t.

(#4034) 4Grider válasza cocka (#4033) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az adott modem fent van a kompatibilitási listán, így én is ajánlom Asus routerhez.

(#4035) DrBubo77 válasza vgyuri (#4022) üzenetére


DrBubo77
addikt

Csak ugyebár a kormány szigorítani fog a SIM kártya vásárláson. Utána is ezt fogod csinálni? :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4036) Doky586 válasza DrBubo77 (#4035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már most bevásárolt belőle 200ezer darabot.. az elég lesz neki egy időre.. :DD

(#4037) DrBubo77 válasza Doky586 (#4036) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ja, akkor miatta szigorítanak? :DD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4038) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok,
ismerős hölgy megvette a domino5 csomagot, kapta az üzenetet, hogy lement az 50mb...
Hogy aktiválódik az 1Gb net erre?

(#4039) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

bocsi, rossz topik! :)

[ Szerkesztve ]

(#4040) btz


btz
addikt

Üdv!
Nincs valakinek infója arról hogy a 800 mhz, 1800 mhz, 2600 mhz LTE adótornyoknak mennyi a hatósugara?
Lehet link is, angol nyelvű is. Googleztam a témában de eddig érdemi adatokat nem találtam. Előre is köszi.

ⓑⓣⓩ

(#4041) radio100jozs válasza btz (#4040) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nincs ilyen meghatározás, mert szolgáltatóktól függ, a területtől, a beépítettségtől...stb. Azaz lehet 1 km, lehet 5 km, lehet 300 m...stb.

(#4042) btz válasza radio100jozs (#4041) üzenetére


btz
addikt

Ezt értem én, hogy gyakorlatban sokmimdentől függhet, hogy meddig terjed a jel, de nekem jók a laborkörülményes értékek is. Pl hogy egy sík, zavarmentes terepen a jel kb eddig terjes 800 mhz-n, 1800, 2600 mhz-n, de ha van valahol egy grafikon 1 mhz-től 10000-ig az is érdekelne.

ⓑⓣⓩ

(#4043) wednesday


wednesday
őstag

Sziasztok, remélem jó helyre írok a problémámmal.

Nem jön elő a mobilnet az LG LEON telefonomon. Eddig semmi gond nem volt vele. Aztán egyszer csak, hiába nyomom be telón az adatlapcsolatot semmi, fel se jön a jel.

Wifi működik, minden más működik.

Telekomos Domino Surf csomagom van. Néztem honlapon, hogy a Telekomnak milyen kézi beállításai vannak APM. Megcsinálom semmi. Egyébként a listába a hozzáférési pontnál Telekom HU NET, meg MMS van. Más nem volt.

Hogy előtte mi volt ott nem tudom, nem nézegettem mert működött. Ezt a menüt előtte nem nézegettem.

De hiába hozok létre hozzáférési pontot nem reagál. :(

Most itt az egyetlen megoldás, hogy beballagni T-hez, vagy ha nem akkor a telefont megnézetni? Vagy van még valami trükk, amit be lehet vetni?

(#4044) allfinanz


allfinanz
senior tag

Viberrel és Spotify-jal erősít a Telenor

"...A Telenor múlt hónapban megjelent Blue tarifáival a WhatsApp mellett korlátlan adatforgalmat (zero rating) biztosít a Vibernek is..."

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#4045) #61392896


#61392896
törölt tag

Szevasztok!

Jelenleg a LIDL kártyását használom. A mobilnetet is megrendeltem, de sajnos az nem használható hang alapú internetezésre. Emiatt merült fel bennem a kérdés, hogy váltani kellene. De mire?

Szóval havi kb 500 MB - 1 GB-os mobilnetet szeretnék, de úgy, hogy abban ne legyen hang alapú korlátozás (Voip-ot, Skype-t, Vibert stb. használok). Tehát keveset telefonálok róla.

Tehát melyik társaság melyik csomagja adná a számomra legkedvezőbb kártyás csomagot, vagy előfizetést?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#4046) #71835392 válasza #61392896 (#4045) üzenetére


#71835392
törölt tag

nem használható hang alapú internetezésre

????

[ Szerkesztve ]

(#4048) Zeki válasza #61392896 (#4045) üzenetére


Zeki
nagyúr

A VOIP-ot már EU szabály szerint sehol sem tilthatják.

(#4049) #61392896


#61392896
törölt tag

"Fel tudom használni a csomagomban foglalt internetet videóhívásokra is?
A blue net, blue net plusz és blue net XXL adat díjcsomagok nem használhatók internet alapú hang és video hívásokra."

Innen idéztem.

(#4050) Zeki válasza #61392896 (#4049) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ilyet már nem tehetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.