Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) #71835392


#71835392
törölt tag

Kikerült a Vodafone oldalára a HomeNet csomag részletes leírása, árai, feltételei.

(#2652) #71835392 válasza H.Istvan25 (#2646) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ennek pont úgy semmi értelme nem lenne, mint a VoLTEnek. Kevés eszköz tudja, azok is drágák. Nemcsak eszköz, hanem beszállítói oldalról is.

37,5Mbps kapacitású háló, meg nagyon csekély. Ez ugye egy cella kapacitása, abból lejön a hangforgalom által elhasznált kapacitás(akár VoLTE, akár VOIP), és egy cellán nem egy eszköz forgalmaz. Nemhogy olcsó korlátlan mobilnetjük nem lesz, de drága sem. Olcsó lehet, de korlátos lesz, vagy pedig állandóan le fog hasalni.

[ Szerkesztve ]

(#2653) #71835392 válasza Dave1984 (#2648) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ez lófax, kinagyítottam, egy árva szó nincs benne a Digiről. Itt is le akarod járatni magad, mint a Voda topikban azt tetted?

[ Szerkesztve ]

(#2654) #71835392 válasza #23310336 (#2649) üzenetére


#71835392
törölt tag

Egy 2007-es cikk szerint Romániában az NSN a beszállítójuk. Persze ez semmit nem jelent, azóta simán lecserélhették a komplett hálózatot más beszállítóéra. A magyarországi vezetékes hálózatuk 2011 óta ZTE, minden szempontból logikus választás lenne a mobilnál is őket választaniuk beszállítónak.

(#2655) radio100jozs válasza #71835392 (#2651) üzenetére


radio100jozs
őstag

Köszi a linket. Én ebben amúgy nem látok helyhez kötött korlátozást, mármint, hogy indulásként csak az adott területekre rendelhető meg. Be is próbálkozok.

(#2656) Dave1984 válasza #71835392 (#2653) üzenetére


Dave1984
őstag

Olvasd át még egyszer! Ajánlom az értő olvasást! Voda topicban nem érzem úgy hogy én jarattam le magam, hanem azok a verpistikek akik az ország más helyéről jobban tudják mi történik Szekszárdon, mint én aki itt lakom!
Holnap csak a két szép szemedert lefenykepezem a 10 oldalt, de ha kinagyitva se találtad meg a digi szót félek reménytelen eset vagy :)

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2657) #71835392 válasza Dave1984 (#2656) üzenetére


#71835392
törölt tag

De okoska látom a DIGI szót a papírodon, ahogy a másik 3 szolgáltató felsorolását is, meg, hogy milyen frekvenciát nyertek el. Olyat viszont sehol nem látok, hogy a DIGI engedélyt kér bázisállomás létesítésére a házatokon.

A Voda topikban egyik "vérpistike" mondjuk épp szakember (nem én), aki válaszolt neked. Viszont te meg a magát lejárató idióta vagy, ha olyanokat írkálsz, hogy a Vodafone 3G cellákat szüntet meg és veszi vissza a teljesíményüket, azért mert akkor olcsóbb lesz nekik a 4G. Te írtad. Baromság.
Senki nem kérdőjelezte meg ugyanis az antennacserét és hogy azóta neked rosszabb a térerő, csupán erre a baromságra reagáltunk, amit írkáltál. Mondjuk azért is idióta vagy, mert be se jelentetted a hibát, csak szidod a szolgáltatót...attól biztos megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#2658) #71835392 válasza radio100jozs (#2655) üzenetére


#71835392
törölt tag

Gondolom ha beregisztrálsz és visszahívnak, el fognak mondani mindent. Amúgy nem nagy szám ez a csomag, egyedül a hűség nélkülisége talán, a Telenornál van korlátlan mobilnet ~6.500Ft-ért, igaz nem publikus, de a gyakorlatban bárki csatlakozhat a DPI-hez.

[ Szerkesztve ]

(#2659) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Na akkor a részletek a Vodafone Homenet csomagról, tekintve, hogy most ép ennek használatával netezek:
Első fel kell hívni a 1270-es telefonszámot, és a lakcímeteket le kell egyeztetni, hogy oda lehet-e kérni a csomagot. Ennek oka, hogy kell lennie 4G-nek.
Második be kell fáradni személyesen valamely a megadott linken lévő Vodafone üzletbe az előfizetés megkötése, és a csomag átvétele miatt.
Én a Mamutban voltam, ahol minden ment mint a karikacsapás.
Személyi, lakcímkártya + 4990 Ft első havi díj szükséges + egy közüzemi számla a lakcímre, de ez gondolom nem újdonság, mobilelőfizetésnél.
Maga a csomag egy a képen is látható dobozka, amiben egy Huawei E5180s-22 LTE CUBE router található, kicsi, fain. Van rajta egy LAN port, meg egy R11 analóg telefon port VOIP-ra.
A sim kártya eleve PIN kód bekérés nélküli, így csak bekapcsolod, és már megy is minden. Nagyon jó a WiFi rajta, a többi beállítást, aki akarja a dobozban lévő leírásokban.
A szerződés:
HŰSÉG nélküli bérleti konstrukciós készülékkel. Azaz havonta 4.990,- Ft-ot kell fizetni, és 1 Ft a készülék bérleti díja, és egy bérleti szerződés van aláírva, a szokásos dolgokkal. A lényeg, a sim csak ezzel a készülékkel használható. A használat viszont nincs helyhez kötve, csak Magyarországhoz, mármint csak belföldön használható, így nyáron nyaraláskor is lehet vinni magaddal.
Ha nem szükséges, akkor a készülékkel, sim kártyával, és a papírokkal be kell ballagni, ahol kötötted az előfizetést, és ennyi, mondom tényleg nincs hűség.
Mivel bérleti díjas konstrukció, így ha gond van a készülékkel, akkor cserélik.
És igen, havonta 50 GB van benne, és éjjel 100 GB havonta, + ha ez lefogy, akkor lassít a számlazárásig 128/128 kbps-re, vagy lehet venni bővítő opciókat. Nem néztem még az árát, de alapból + 5 GB-ot ad.
Egy negatívum lehet a szerződés átolvasásában, hogy ha a hálózat túlterhelt, akkor a Homenet csomagos előfizetők hátrébb sorolódnak, azaz belassulás lehet. De egyenlőre ezt kizártnak tartom, annyira üres a 4G a Vodánál. Na meg akkor mi van, vissza adod és kész.
A sebesség pedig továbbra is stabil 50/20 Mbps, és 19 ping.

(#2660) #25741824 válasza radio100jozs (#2659) üzenetére


#25741824
törölt tag

Azt technikailag meg tudják valóban csinálni, hogy összepárosítják a SIM kártyát és ezt a routert és a SIM csak egy adott eszközben használható és ha berakom mobilba akkor ott nem működik a SIM? Ilyenről még nem is hallottam.

Másik, hogy a weboldalon írt mozgó értékesítő az valóban működik és ki is jön az országban vajon bárhova vagy csak azoknak az üzleteknek a körzetébe, ahova hirdetve van ez a csomag?

(#2661) Dave1984 válasza #71835392 (#2657) üzenetére


Dave1984
őstag

Nem akarom szetoffolni a topikot,utoljára írom le, mint írtam már nem a Vodafone dolgozó használja itt Szekszárdon a 3g-t hanem én! Mellesleg persze hogy nem fog a kenyér adó gazdája ellen beszélni! Tény Szekszárd bizonyos részein romlott a 3g,ennek oka hogy több 3g cella helyére 4g s cellat raktak. a 3g antennát másik irányba helyezték át levették a teljesítményét !Bármennyire veded őket ettől ezek tények maradnak mivel tapasztalom a várost járva!
miért nem jelentem be? mert ügyesen csinálták meg.Annyira nem csökkentették hogy elmenjen a terero csak épp 90-106db és 5cella között ugrál ami meríti rendesen az aksit. amíg nem volt 4g kiépítve 59-71db között volt a terero nálam! telom jóval tovább bírta.
zárom ezt a témát is, szarok rá mit hiszel te x városban.,faluban.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2662) kali válasza #25741824 (#2660) üzenetére


kali
legenda

nem új dolog pedig a sim kártya és az eszköz összepárosítása, céges környezetben régóta használják különböző korlátozásokra a megoldást.

(#2663) radio100jozs válasza #25741824 (#2660) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem tudom, hogy van megoldva a sim és a router párosítás, de a szerződésben le van írva, ha nem abban használom, az szerződésszegésnek számít, és felszólítás utáni bontást jelent.

Nem tudom működik-e ez a mozgó értékesítős, mert én a regisztrálás után sem kaptam fél nap alatt sem értesítést, így inkább személyesen oldottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#2664) #71835392 válasza Dave1984 (#2661) üzenetére


#71835392
törölt tag

3g cella helyére 4g s cellat raktak. a 3g antennát másik irányba helyezték át levették a teljesítményét

Mondom én, hogy butaságokat beszélsz, ráadásul kevered a szezont a fazonnal. Aztán miért is vették volna vissza a 3G teljesítményét? És mondd más városokban miért nem vették vissza a 3G teljesítményét, azokban miért működik úgy, mint eddig? Ha valahol, itt tele lenne a fórum ezzel, aztán mégis egyedül te nyivákolsz itt ezzel a baromsággal, ahelyett, hogy bejelentenéd hibára.

(#2665) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Amúgy ezek az értékek mit takarnak a routernél:

RSRQ: -6dB
RSRP: -95dBm
RSSI: -73dBm
SINR: 19dB

Mert azt értem, hogy jelerősség, de általában egyetlen értéket szoktam látni a készülékben. Ez amúgy a Voda 4G 2,23 km-re a toronytól beltérben.

[ Szerkesztve ]

(#2666) btz válasza #25741824 (#2660) üzenetére


btz
addikt

Szerintem IMEI számmal oldják meg

ⓑⓣⓩ

(#2667) Dave1984 válasza radio100jozs (#2665) üzenetére


Dave1984
őstag

RSRP : Ez mutatja a tererot. minél kevesebb az értéke annál jobb. kb -120db ig használható a 4g
többi érték nem tudom mire utal.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2668) Imi1981 válasza 7ER (#2641) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem ennyit tud hisz írtam ,hogy uttorentel meg böngészővel 10megabittel töltök.ŰCsak ftp kliensel csinálja ezt.Az ftp kliensbe nincs korlátozás beállítva (flashxp) és többel is próbáltam (total commander ,fillezilla) .A modembe nincs valami beállítás ami csak az ftp-t korlátozza?

(#2669) kali válasza Imi1981 (#2668) üzenetére


kali
legenda

amennyiben van ilyen korlátozás, úgy inkább a szolgáltatói oldalon valószínűsíthető, nem pedig magában az eszközben.

(#2670) tyba7


tyba7
tag

Sziasztok. Ha bemegyek a telenorba megvenni a Hipernet L csomagot akkor ott helyben jár valami kezelési költségel?

(#2671) body007 válasza kali (#2591) üzenetére


body007
addikt

Elfelejtettem írni, h megjött az antenna. Na ez nem sz.r cucc, az biztos. Már bent van a router, az antenna mellette és stabil 70es ping :D Szóval akinek ilyen huawei cucca van (és jel gyengeséggel küzd) annak ez különösen ajánlott!

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2672) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Budapesten a Ferenciek terénél a Vodafone 2600 MHz-en is sugározza a 4G-t.

(#2673) szabog74 válasza radio100jozs (#2672) üzenetére


szabog74
aktív tag

Bp. Infoparknál pedig 800MHz.

(#2674) 4Grider válasza szabog74 (#2673) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez azért annyira nem meglepő, hiszen a Vodafone LTE celláinak 99.9%-a 800 MHz-es...

(#2675) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2672) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

És ott is 75 megabit a sebesség, vagy 150?

Huawei Mate 9

(#2676) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#2675) üzenetére


radio100jozs
őstag

Azt nem néztem, de majd ha legközelebb arra járok megnézem. Bár egy gond van, a speedtest alkalmazás úgy leszed egy tesztnél 50-100 MB-ot, hogy könnyen kimeríthető a havi mobiladatforgalmi keret, így nem is szoktam már teszteli, amióta erre rájöttem.

(#2677) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2676) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Sajnos ez igaz. De arra kíváncsi leszek, hogy milyen tempóban indul a 2600-as háló. Pécsen rendszeresen figyelem, itt még csak 800-at láttam. Ha azokon a helyeken ahol van 2100-as cella beindulna a 2600, akkor a forgalmasabb helyeken meg is lenne minden oldva. De idővel 1800-on is indíthatnak, ott van 2x15 MHz, ebből a hangra már bőven elég a 2x5, a 2x10 pedig mehet LTE-re, aztán az is 75 megabit. De ha kombinálják a 800-at és a 2600-at, akkor az már 225 megabit lenne.

Huawei Mate 9

(#2678) Bingoo


Bingoo
tag

Sziasztok!

Szeretnék laptophoz mobilnetre előfizetni, és ebben szeretném a tanácsotokat kérni.

Munkámból kifolyólag sokat utazom és olyan csomagot szeretnék, ami akár játékra is alkalmas lehet (pl. egy Heroes of the Storm meccset időnként lenyomni, ami elvileg 30megát fogyaszt kb körönként). Szóval mindenképpen olyat keresnék, aminek a sebessége a játékot is lehetővé teszi.

Szerintetek melyik szolgáltatónál vannak a legjobb csomagok, amik erre alkalmasak? Természetesen az ára is mérvadó. :) Nem szeretnék egy vagyont erre áldozni.

(A Vodánál ma voltam bent a HomeNettel kapcsolatban érdeklődni, de azt a választ kaptam, hogy "Sajnos érdeklődés hiányában megszüntették a csomagot".... Pedig az a maga 50GB limitjével és a feltüntetett sebességgel nagyon megérte volna azt az 5 ezer forintot..)

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(#2679) 4Grider válasza Bingoo (#2678) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem félreinformáltak. Vagy nem olyan boltban voltál, ahol eladhatnak homenet-et. Viszont út közben csak 230V-ról használhatod a homenet-et, mert a benne lévő kártyát nem teheted át mobil eszközbe.

(#2680) Bingoo válasza 4Grider (#2679) üzenetére


Bingoo
tag

A MOM Parkban lévő VOdafoneban voltam ma délután. Ott mondták, hogy sajnos már nem elérhető.

(#2681) radio100jozs válasza Bingoo (#2680) üzenetére


radio100jozs
őstag

A MoM park csak viszonteladói üzlet. De elsőnek 1270-et kell hívni, mert lakcím is számít, hogy lehet-e kötni. De ami a lényeges, a sim és a router egybe tartozó, azaz csak együtt használható, és mivel a router csak 220 V-ról megyen, így nem mobilizálható útközbeni nethasználatra. Amúgy én inkább a készlet elfogyására gondolok még, hogy már ott nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#2682) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A Vodafone internet szolgáltatásaival kapcsolatban őszinte legyek az az érzésem, hogy a tavalyi nem túl sikeres frekvenciapályázat óta le van dermedve. A mobilinternet csomagjai nem versenyképesek már ezeken az árakon, nincs pld. 30 GB-os csomagja, nincs forgalomnövelő korlátlan opciók, mint a másik két cégnél, és ez a HomeNet csomag is olyan legyen valami, de ne nagyon nyilvánosan megoldásnak tűnik. Az, hogy a 4G-t is ennyire fejlesztik, mármint a lefedettséget is csak egy szerintem belekényszerített helyzet oka, hogy a másik két cég is az év végére kiépíti az ország 95-97%-os területi kültéri lefedettségét 4G-ben, akkor a Vodafone sem maradhatott volna le erről, hogy nem kezd bele gyorsan a hálózat kiépítésébe. De, hogy tulajdonkép mi is a jövőbeni stratégia a 4G hálózattal, milyen szolgáltatást építenek fel hozzá, milyen körítéssel, sehol semmi nem látszódik. Ez a HomeNet lehet egy kiindulópont lenne, de valahogy olyan nem akarásnak tűnik ez is. De a havi díjas hangalapú csomagjainál továbbra is nagyon kevés a mobilinternet keret, bár ez sajnos mindkét másik cégre is igaz, sehogy nem illik a 4G elérésű+egyre jobb okostelefon penetrációba. Persze a hiba összprobléma, mert valahogy a másik két cég sem tudta még annyira látványosan beindítani egy-egy marketing nagyottmondáson kívül ezt a 4G dolgot. Jó a Telenornak volt egy-egy villanása a korlátlan, és ingyenes hipernet napok, de ott is most "csend" van. Jön az évvége, lassan elkészül az országos lefedettség, és valahogy nem akar durrani ez a 4G korszak hazánkban.

[ Szerkesztve ]

(#2683) Zeki válasza radio100jozs (#2682) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem is pont ez az érzésem. Ülnek a babérokon, oszt ennyi. Senki sem mer lépni elsőnek, nehogy véletlen verseny legyen.

(#2684) kali válasza radio100jozs (#2682) üzenetére


kali
legenda

van/lesz jó országos 4g/lte lefedettség, de azt nem érdemes feltételezni, hogy az majd például komoly, minden tekintetben korlátlan csomagokat hoz...
felengednek minden előfizetőt a 4g/lte hálóra, nőnek a sebességek, de az adatmennyiség mindig is marad a mobilinternet szűk keresztmetszete, illetve kompromisszuma.
vannak korlátlan tematikus opciók, akinek nagyon kell ilyen specifikus forgalom és abból sok, annak azok jók, illetve a jó lefedettség okán arányában sok helyen gyors sebességet kapnak az előfizetők az általuk használt adatkerethez, legyen szó csak 500 MB-ról, vagy akár 5 GB-ról - hang alapú előfizetéshez írom, külön előfizetésen/sim kártyán adott persze több is, de nem azok vannak többségben, hanem a meglévő hang alapú előfizetésre aktivált bővítők/adatcsomagok, ezért azt tartják inkább szem előtt a szolgáltatók -, ezt mindenki maga dönti el, hogy mennyire van szüksége, illetve mennyi éri meg neki jobban ár/érték arányban, de ennyi, nagyobb durranás nem feltétlenül akarnak most/még a szolgáltatók.
jó lenne persze változás, ha nem is teljesen korlátlan, de nagyobb adatkeretek, persze nem drágábban, viszont még ebben sem túlzottan reménykedem, legalábbis egyelőre...

(#2685) #71835392 válasza H.Istvan25 (#2675) üzenetére


#71835392
törölt tag

A Vodafone 4g háló frekvenciasáv függetlenül 75mbps sebességre van optimalizálva. 2600as cellákat pedig kizárólag oda telepítenek, ahol a 800as cellák hosszabb időn keresztül "csúcsra vannak járatva". 1800as 4gjük nincs, még teszt szinten sem.
A 2600as 4g drága játék a szolgáltatóknak a kis ellátási területük miatt, nem is nagyon fogják a telepítésüket túlzásba vinni.

[ Szerkesztve ]

(#2686) #71835392 válasza radio100jozs (#2682) üzenetére


#71835392
törölt tag

valahogy nem akar durrani ez a 4G korszak hazánkban

Mondj olyan környező országot, ahol durrant a 4g a két osztrák korlátlan otthoni mobilnetet (Drei és T-Mobile) és a korlátlan angol (Three) mobilnetet kivéve. Valahogy sehol nem látok ilyen durranásokat. Átlagosan valamivel többet adnak valamivel kevesebbért, de a kánaán mindenhol elmaradt.

A Voda meg nem jókedvéből fejleszti a 4g-t, hanem mert a pályázatában vállalta, hogy év végére x%-os kültéri lefedettséget biztosít, azt jól megp×××ázná az NMHH ha nem teljesülne. Igazából a jelenlegi csomagokat az országos 3gje is simán elvinné, ilyen tekintetben a másik kettővel ellentétben (ahol 3g szinte csak városokban van) a 4g nagyjából púp a hátukon.

Hülye volt az NMHH, a Diginek kellett volna adni 800as 4g frekit, nem a Vodának, akkor már meglenne a negyedik szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#2687) #23310336 válasza H.Istvan25 (#2677) üzenetére


#23310336
törölt tag

Valamit pedig mindenesetre már csinálhatnának, mert egyre jobban látszik, hogy sűrűn lakott helyeken kevés lesz a 800MHz-es LTE hálózat. Saját tapasztalatom, hogy míg 2 hónapja, mikor a mobilnet előfizetést kötöttem, itt Győrben simán megvolt az átlagosan 60Mb/s-os letöltési sebesség, addig mostanában, főleg mióta mindenkit felengedtek a 4G-re, nem egyszer fordul elő, hogy belassul 6-8Mb/s-ra, és 3G-n jobb letöltési sebesség és PING van, mint 4G-n.

(#2688) H.Istvan25 válasza #71835392 (#2686) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Inkább a telekomék 800-át kellett volna a diginek adni, ha már úgyis összefogtak a telenorral.

Huawei Mate 9

(#2689) btz válasza H.Istvan25 (#2688) üzenetére


btz
addikt

Aztán mit kezdett volna vele? Adó tornyuk sincs.

ⓑⓣⓩ

(#2690) #71835392 válasza #23310336 (#2687) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ilyen helyen lesz majd 2600as 4g, amerre kezdenek csúcsra járatódni a 4g cellák és ahol ez tartós lesz, oda fognak telepíteni 2600at, ami meg fogja szüntetni ezt a problémát. A másik két cégnél a 2600as cellák kérdése messze ennyire nem égetően sürgős, lévén nekik a 800as hálózat is dupla ilyen kapacitású, másrészt ott van még az 1800as 4g is.

(#2691) #71835392 válasza H.Istvan25 (#2688) üzenetére


#71835392
törölt tag

Na ebben az összefogásban nem sok köszönet van azon kívül, hogy, maguknak spóroltak egy csomó pénzt, viszont a két hálózat összehangolásával komoly problémák lehetnek, erre is példa a sok "visszamegy a telefon EDGEre" panasz

(#2692) #71835392 válasza #23310336 (#2687) üzenetére


#71835392
törölt tag

Erről még az jut eszembe, hogy gondolj bele, hogy fele ekkora frekvenciakészlettel mire menne a DIGI városi környezetben, ha már láthatóan oda a Voda 2×2×5mhze is kezd kevés lenni. És a Vodával ellentétben ahol még ott a 3gs freki meg a 2600as freki, a DIGI nem tudja mivel levenni a terhelést, nekik nincs több frekvenciájuk. Többek között ezért SEM lesz a DIGI mobilból ilyen feltételek és körülmények között önálló szolgáltatás!

[ Szerkesztve ]

(#2693) H.Istvan25 válasza #71835392 (#2692) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Úgy kellett volna kiírni a pályázatot, hogy egy nagyobb blokkot elkülöníteni egy újnak. Mondjuk ha lett volna 2x10 MHz 800, és 2x20 MHz 2600, akkor azon már bőven lehetne szolgáltatást indítani.

Huawei Mate 9

(#2694) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék a jelenlegi Tmobilos netem (1090ft/200Mb) helyett valamivel jobb ár-érték arányú szolgáltatást venni a jelenlegi előfizetésem megtartása mellett.
Egy másik szolgáltató feltöltőkártyásában gondolkodom,dual simes teloval rendelkezem.
Tud valaki jelenleg ennél jobbat? 1290ft/1GB jól hangzik.
Köszönöm. :R

(#2696) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Frissült végre a Vodafone 4G lefedettségi térképe.

(#2697) Yocee


Yocee
aktív tag

Engem is érdekel a vodafone homenet.
Azt látom, hogy a Huawei lte cube tertalmaz(hat) egy 1500mAh -s aksit, ami eltávolítható, így lehet, hogy a Voda szimplán csak kivette, vagy be se rakta.
[link]

De mivel 12-vos egyenáram kell neki, így akinek fontos a mobilitás, egy combos powerbankkal már meg tudja oldani ezt a problémát.

Én az autóba tervezek venni egy ilyet.

(#2698) radio100jozs válasza Yocee (#2697) üzenetére


radio100jozs
őstag

Én inkább a gyártó oldalát nézném, mert pl.: nem is tudja az 5 GHz-es WiFi sávot, pedig a linken azt írja, hogy 802.11a szabványt is tudja. Akkumulátorról meg a gyári oldal sem ír, nincs is nyílás rajta, ahová lehetne ilyet beletenni, és a menüben sem találok erre utalást. De mivel nem hűséges, így nem lennék abba biztos, ha valaki "mobil" internetre használná gyakran, azt mondaná a voda, hogy felmondja a szerződést, és kéri vissza a cuccot. Amúgy nagyon elégedett vagyok vele, most már több mint 1 hete megy 7/24-ben,, és teljesen hibátlan, és a WiFi-je tényleg átlagon felüli lefedettséget ad.

http://consumer.huawei.com/en/smart-home/lte-router/tech-specs/e5180-en.htm

[ Szerkesztve ]

(#2699) #23310336 válasza radio100jozs (#2698) üzenetére


#23310336
törölt tag

Már van hűséges verziója is, egy ezressel olcsóbbért, azt meg a szolgáltató nem mondhatja csak úgy fel egyoldalúan. Egyébként mivel nem korlátlan, a modemmel össze van a SIM párosítva az meg csak 230V-ról megy, és ahogy te is írtad korábban hálózati terheltség esetén megy a sor végére nem nagyon lehet visszaélni vele, és azt sem hiszem, hogy tömegek zuhannának rá erre az ajánlatra pont a fentiek végett.

[ Szerkesztve ]

(#2700) radio100jozs válasza #23310336 (#2699) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ezt hol találom, hogy van hűséges akcióban is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.