Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) 4Grider válasza radio100jozs (#2400) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért maradt még ott apró betűs rész. Pl. a tethering...

(#2402) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Vettem egy blue mobil simet de van rajta 600 ft. 500 ft a net es nem engedi bekapcsolni. Miert van ez?

(#2403) 4Grider válasza fcbarca (#2402) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom a kezdőegyenleg csak lebeszélhető.

(#2404) Bferibörs válasza Zeki (#2395) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát nem tudom a 4G 3490/8Gb-hoz képest sok a 3G 1 GB/1500 Ft szerintem.

Nekem az a hasfájásom, hogy a tarifa csomagok mellé csak aranyporért ad minden szolgáltató netet.Nem engedik össze vonni a "beszéd" csomagot a netes csomaggal ami árban szerintem elég elfogadható lenne.
Így vagy 2-3 simes telóval szaladgál az ember vagy hord 2-3 telót magánál ;]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2405) radio100jozs válasza Bferibörs (#2404) üzenetére


radio100jozs
őstag

Vagy MiFi-t használ a mobilnethez, így azt a mobilja is tudja használni, ha a beszédcsomagról lefogy a net, vagy nem akarja annyira fogyasztani. Gondolom szimpla üzletpolitika, hogy miért van ez így, de két kártya, az két előfizetés, és jobba mutat, mint egy. Bár a MiFi pont ennek ellentmond, hogy nem kell minden kütyübe sim kártya, hát érdekes az biztos ez a gyakorlat a szolgáltatók részéről.

(#2406) Bferibörs válasza radio100jozs (#2405) üzenetére


Bferibörs
addikt

na ja én is mifit használok már , de pech a szolgáltatónak mert így más szolgáltat netet és más beszédet :K
T-mobilenál próbálkoztam az össze vonással,nem lehet - így náluk csak net csomagom van.
Így is 2 simes telóval szaladgálok + egy mifi :DDD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2407) kali válasza Bferibörs (#2404) üzenetére


kali
legenda

akár 5 GB (150/50 Mbps lte) bővítőt is tudok (3290 ft ellenében) aktiválni a beszédes előfizetésemre, ez nekem még a bőven elmegy kategória ebben a formában. (telekom)

[ Szerkesztve ]

(#2408) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Ki lehet azt valahogy deríteni, hogy melyik városban melyik MHz hálózatot használják a szolgáltatók, vagy ez esélytelen?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2409) H.Istvan25 válasza Dolphine (#2408) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Bizonyos telefonoknál a szervizmenüben meg tudod nézni hogy éppen milyenre csatlakozik

Huawei Mate 9

(#2410) Dolphine válasza H.Istvan25 (#2409) üzenetére


Dolphine
addikt

Nini egy névrokon! Mármint a polgárit értve:)

Lehet, hogy erre van valamilyen APP is?
Azért kérdezem, mert a telefonom nem kezeli a 800 MHz-t, amit sok helyen használnak. Nem gond (tudtam, amikor vettem), mivel van MiFi-m. Arra lennék kíváncsi, hogy hol tudok a telóval netezni, vagy hol a MiFi segítségével. Vagy úgyis észreveszem! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2411) Bferibörs válasza kali (#2407) üzenetére


Bferibörs
addikt

ennek utána nézek,köszi :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2412) H.Istvan25 válasza Dolphine (#2410) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Vodával jelenleg tudtommal sehol, Telekommal és Telenorral pedig a városokban. Azt sajnálom, hogy itthon nem jelölik a szolgáltatók, hogy hol milyen frekvencia van, több országban is be lehet állítani, hogy csak az adott frekvenciát jelölje.

Huawei Mate 9

(#2413) Zeki válasza Dolphine (#2410) üzenetére


Zeki
nagyúr

mtk-s telón valami menüben, ájfónon valami szerviz menüben lehet megnézni, hogy adott telefon épp melyik frekiket látja, vagy csatlakozik.

(#2414) Bferibörs válasza fcbarca (#2402) üzenetére


Bferibörs
addikt

talán itt tudják a választ.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2415) Dolphine válasza Zeki (#2413) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ és Neked is H.Istvan25.

A Vodafone nem izgat, mivel velük nem vagyok kapcsolatban! :)

A telefonban egy Telenoros kártya van, a MiFi-ben Telekomos. Csak talál valamelyik netet és sehol nem lesz gond! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2416) radio100jozs válasza Dolphine (#2415) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez pont 4G-nél nem lesz mindegy, mert vidéken a 800 MHz közös a két T-nek, így ott csak akkor van eltérés, ha 1800 MHz-es hálózaton van eltérés a két szolgáltatónál. A 3G az más, ott a Telekom főleg Dunántúlon ritka mint a fehér holló, a Telenor viszont jobb országos lefedettségű.

(#2417) yongman88


yongman88
csendes újonc

nem tudom mit erősködnek itt mobilnettel, közelébe sincs sebesség digi lan nethez képest :D
Digi LAn
100mb/s is alig hozza a mobilnet

[ Szerkesztve ]

(#2418) kali válasza yongman88 (#2417) üzenetére


kali
legenda

persze, a kábelt meg húzod magaddal mindenhová a routerrel együtt, ahová a mobil eszközöket is viszed, vagy kiépítesz magadnak - megfizethetetlen áron - olyan wifi hálózatot, amivel bárhol eléred az otthoni vezetékes netedet.
270 Mbps környéki mérést is olvashatsz különböző cikkekben, amit mobilinternetes kapcsolaton mértek a telekom székháznál.

[ Szerkesztve ]

(#2419) H.Istvan25 válasza kali (#2418) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Hát igen :D. A 270-es mérés jól hangzik. Az oroszoknál pedig ha minden igaz idén már 450 megabit lesz bizonyos helyeken (két darab 2x20-as 2600 és egy 2x20-as 1800-as sáv összekapcsolásával). De még bőven van a 4G-ben potenciál

Huawei Mate 9

(#2420) btz válasza kali (#2418) üzenetére


btz
addikt

Hagyd el, csak egy troll

ⓑⓣⓩ

(#2421) Zeki válasza yongman88 (#2417) üzenetére


Zeki
nagyúr

És ki a fenét érdekel a vezetékes neted?
Pláne olyan, ami relative keveseknek, kevés helyen adatik meg.

Én mobilnettel gyorsabban torrentezek, mint vezetékessel. Mert itt csak ilyen lassú van.

(#2422) Dolphine válasza radio100jozs (#2416) üzenetére


Dolphine
addikt

Tudom, hogy nem mindegy.
A Telefonom nem tudja a 800 MHz-t, de a MiFi igen, úgyhogy nem aggódom.
Eddig még a telefon is látott LTE hálózatot, pedig vidéki kisvárosban vagyok. :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2423) devil-k válasza yongman88 (#2417) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez most komoly? :F

- mozi bolondéria -

(#2424) etejedu


etejedu
őstag

Szerintetek van olyan opció amivel i lehet váltani a mobilinternetet?
Van egy mobilszerződésem + hozzá társkártyás mobilinternet előfizetéses szerződésem. Leváltanám otthoni tv internet telefonra + bevinnék 2 mobilelőfizetést! (Magenta ?)

(#2425) etejedu válasza etejedu (#2424) üzenetére


etejedu
őstag

Tudom tudom felesleges kérdés volt.... hivjam fel a szolgáltatót. :U

(#2426) Zeki válasza etejedu (#2424) üzenetére


Zeki
nagyúr

Meg érdeklődj Telekomos topikokban.

(#2427) #25741824


#25741824
törölt tag

Sziasztok!
Véleményetek szerint van arra bármi esély, hogy a DIGI mobilszolgáltatása valaha is elindul? Azon kívül, hogy van frekvenciájuk és hatósági engedélyük nem hallottam sehonnan sem hivatalos, sem kiszivárgó információt. Néztem a hálózati gyártók oldalát, egyiknél sem szerepel, hogy szerződés köttetett volna, pedig minden ilyen infót lehoznak sajtóközleményként, ebből meg ugye az következik, hogy a hálózatépítés el sem indult. És a netes sajtó sem túl bizakodó.

(#2428) btz válasza #25741824 (#2427) üzenetére


btz
addikt

Azzal amijük van? Majd túladnak rajta amint engedik nekik továbbadni. Majd megveszi a Telekom.

ⓑⓣⓩ

(#2429) Zeki válasza #25741824 (#2427) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem is értem mit akartak. Hogy a megvett frekivel majd betársulhat valakihez, és cserébe olcsóbban jut percdíjakhoz?
Vagy a VOLTE-ra várnak?

(#2430) H.Istvan25 válasza btz (#2428) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Inkább a Voda, nekik lenne rá szükségük.

Huawei Mate 9

(#2431) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

Feltöltőkártyás vagyok a Telenornál (Praktikum), milyen lehetőségeim vannak mobilnetre?
Adatforgalom / havidíj, mi a legolcsóbb? A weboldalon nem tudom, hol kellene nézni.

(#2432) btz válasza abyssc2 (#2431) üzenetére


btz
addikt

Nekem valami Praktikum Ász Expressz van. 500MB -t használok 1000 ft/hó, de van olcsóbb csomag is. Azthiszem ennél olcsóbb elérés nincs a piacon ha jól tudom.

ⓑⓣⓩ

(#2433) abyssc2 válasza btz (#2432) üzenetére


abyssc2
tag

Ez jól hangzik. Mi történik ha túlléped? Korlátozzák a sebességet, vagy fizetni kell pluszban?

(#2434) 4Grider válasza abyssc2 (#2433) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lecsapják mint a taxiórát. Persze rendelhetsz újabb adag adatmennyiséget hasonló pénzekért...

(#2435) abyssc2 válasza 4Grider (#2434) üzenetére


abyssc2
tag

Tehát olyan nincs a Telenornál, hogy tovább netezhetsz pl. 32/32 kbps-el, mint a T-nél?
Régen a Klikk ilyesmi volt, de az már megszűnt, nem tudom van-e alternatíva. Ha nincs, akkor valószínűleg szolgáltatót váltok, nem szeretnék havi 1000-1500 ft-nál többet fizetni, nem használom semmi olyanra amihez szükség lenne nagy sávszélességre.

[ Szerkesztve ]

(#2436) 4Grider válasza abyssc2 (#2435) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor a Vodafone által bevezetett csapásvonalat követi. Azaz kártyásoknak nem érdeke, hogy korlátos netet adjon fix havidíjért. Max. jóval drágábban ott vannak a Deezer csomagok, azokban 32 kbps a lassítás mértéke.

(#2437) abyssc2 válasza 4Grider (#2436) üzenetére


abyssc2
tag

Értem... nekem Praktikum csomagom van jelenleg, ha jól látom ilyenre tudok előfizetni:

"500 MB adatjegy" 1000 Ft

Ez az? Ezzel akkor 500 MB-t tudok netezni, utána pedig kikapcsolják, igaz? Tehát többet semmiképp nem kell fizetnem, ha nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#2438) btz válasza abyssc2 (#2437) üzenetére


btz
addikt

Igen. Én is ezt használom. 1744-re PLUSSZ500MB-vel aktiváltam. Én mindig újat szoktam igényelni, a 32 esrelassítás a Telekomnál is annyi mintha egy nagy nulla lenne, ott is mindig újat kötöttem amint elfogyott. Nagyon nem is néztem mi történik mikor elfogy, teljesen megáll-e vagy lassítanak,

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#2439) 4Grider válasza abyssc2 (#2437) üzenetére


4Grider
nagyúr

Két dologra ügyelj.
1., Mikor van a kártyás ciklusod vége. A megrendelt net ui. addig tart. Ha ez holnap van, akkor is...
2., A ciklus kezdetével ez a típusú net megújul, ha nem mondod le.

(#2440) abyssc2 válasza 4Grider (#2439) üzenetére


abyssc2
tag

1. Honnan tudom mikor van a ciklus vége?
2. 500 MB adatjegy, Egyszeri díj: 1 000 Ft
Plusz 500 MB csomag, Havidíj: 1 000 Ft

Mi a különbség? Azt hittem a plusz újul meg magától, hiszen a másiknál azt írják, egyszeri díj.

(#2441) Bferibörs válasza abyssc2 (#2440) üzenetére


Bferibörs
addikt

1.
ez jó kérdés engem is érdekelne , áttúrtam a mytelenort sehol sem találom.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2442) 4Grider válasza Bferibörs (#2441) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azóta látom, hogy kiszedték ügyesen a mytelenorból. Marad akkor a 1220 vagy a személyes ügyfélszolgálat...

(#2443) Bferibörs válasza 4Grider (#2442) üzenetére


Bferibörs
addikt

igen egyszer én is bele futottam, meg is jegyeztem, de most sehol nem találom sajna

na meg persze arra sem gondoltam, hogy megrendelek 1 GB netet és nem 30 napig fut hanem csak a ciklus végéig ,ebbe is bele futottam :DDD

szeretlek telenor :W

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2444) abyssc2


abyssc2
tag

Még egy kérdés, a Praktikum+Net jobb valamivel mint a sima Praktikum, már ha netezés az elsődleges?
Én régen djuice-s voltam, és automatikusan erre váltottak át, nem tudom érdemes-e másra váltani, vagy jó ez:)

[ Szerkesztve ]

(#2445) Bferibörs válasza abyssc2 (#2444) üzenetére


Bferibörs
addikt

erre gondolsz ?

úgy tudom ezt hívják praktikum netnek, a nethez nem sok köze van,ugyan is nincs net a csomagban csak adnak hozzá mézes madzagot feltöltésnél, spec nekem szinte használhatatlan amerre járok, 5 Mbit/s-el hasít ráadásul :DD a telenor nekem felejtős net szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2446) Dolphine válasza Bferibörs (#2445) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem a Telenornál is van net előfizetésem, mivel a csomagom annyira régi volt, hogy változtattak rajta. Kértem az előfizetésbe 700MB netet egy darabig elég lesz. Azt vettem egyébként észre, hogy ahhoz képest, hogy a telóm nem támogatja a 800MHz-et kis városokban is tudok LTE hálózatot használni! Ha ez nem megy valahol, akkor ott a MiFi Telekom előfizetéssel! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2447) radio100jozs válasza btz (#2432) üzenetére


radio100jozs
őstag

Arányában a bluemobile a legjobb feltöltős internet csomag, 1.290-ért 1 GB-ot adnak, és ha lefogy, akkor 32 kbit/s-re lassít.

http://bluemobile.hu/?route=information/information&information_id=10

[ Szerkesztve ]

(#2448) H.Istvan25 válasza radio100jozs (#2447) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Bluemobillal az a baj, hogy nincs 4G, a Telekom 3G háloja meg nem tul jo

Huawei Mate 9

(#2449) Bferibörs válasza Dolphine (#2446) üzenetére


Bferibörs
addikt

oké de ebben az esetben praktikum feltöltő kártyáról van szó, ahhoz nem lehet netet előfizetni csak havonta kérni 1 GB 1500 Ft , ezt próbáltam 5Mbit/s 3G-n , LTE-vel nem próbáltam mivel a telekomos előfizetésemhez képest arany porért adják :Y
a telekom sim nekem is "mifiben" van , a telenort max akkor használnám ha éppen nincs nálam mifi de felejtős számomra ekkora sebességgel ilyen áron (mellesleg aholén járok ott a lefedettsége is pocsék,használhatatlan nagyon sok helyen ) :K

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#2450) Bferibörs válasza H.Istvan25 (#2448) üzenetére


Bferibörs
addikt

ez is valmi "butított" net nem ? mint az UPC vodás mobil netje

alapvetően itt már problémák adódnak nekem :

"VoIP nem vehető igénybe"

10/2 Mbit/s a sebessége ,papírforma szerint jobb mint a telenoré

azonban ehhez megint új sim új számmal szükséges ,felejtős számomra

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.