Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) hamyka válasza Coyote2000 (#948) üzenetére


hamyka
senior tag

igazad van bocsi, tényleg hipernet, kérek kést villát megeszem a sapkámat :)

és hogy ohajtod: nyersen vagy sütve egyem meg? :)

de sokan panaszkodnak rá :D

Comodó új távlatok...........

(#952) hamyka válasza Neoteric (#950) üzenetére


hamyka
senior tag

persze hogy van lefedettségi térkép a neve :)

melyik érdekel ? :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#953) LámaZ válasza Coyote2000 (#949) üzenetére


LámaZ
addikt

Nekem elveim vannak.
Én mobiltelefonálásra havi 3000, mobilnetre 2000 ft-nál többet nem fizetek ki.
Sokszor hívtak már marketingesek, hogy legyek mobilban előfizetős, de ez 10 éve nem sikerül nekik.
Amit havi 3000 ft-ból nem lehet lebeszélni, azt az interneten kell elintézni.

A mobilnettel meg úgy vagyok, hogy mivel van kábelnetem, fél-egy giga elég.
Majd téma lesz ez megint 2018-ban, amikor Denis Tito űrhajósai mennek a Marsra. :D

Na, de komolyra fordítva a szót, nem is olyan rosszak azok az ajánlatok.
Én per pill. kb. 4k-t fizetek a kábelnetért és 2k-t a mobilnetért.
Ott 6k-ért kapnék nappali 10 gigát, és éjjeli 100-at. Tényleg nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#954) Coyote2000 válasza LámaZ (#953) üzenetére


Coyote2000
őstag

Valakinek elvei vannak, valakinek elvárásai (pl. nekem). Így kerek a világ :-)

(#955) bacus


bacus
őstag

Szeretném megkérdezni, hogy a t-mobile sticken látott publikus cimet el lehet érni kivülről?

Van valami trükk erre, pl. más apn megadása?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#956) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Álmomban sem gondoltam volna, hogy egy T-Mobile USB Stick-hez ilyen nehéz lesz firmware frissítést találni, tudna nekem valaki ebben segíteni? A T-Mobile címkén web'n'walk Stick szerepel, de a hátulja szerint ez Option GIO 225-ös. Google-t használva eljutottam oda, hogy ezen a linken volt korábban firmware, de sajnos már nem működik, a gyártó oldalán a terméket kikeresve pedig csak drivereket kínál fel.

Honnan lehet leszedni hozzá a legfrissebb, T-Mobile-os magyar firmwaret?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#957) Coyote2000 válasza A_ScHuLcZ (#956) üzenetére


Coyote2000
őstag

Szia!

Csak úgy kíváncsiságból, miért akarsz frissíteni?

Azt javaslom, hogy ha nincs vele gondod, akkor ne keresd a bajt ;)

(#958) A_ScHuLcZ válasza Coyote2000 (#957) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Használhatatlanul lassú rajta a net, régi 56kbps modemek többre voltak képesek. :)

3 gépen tesztelve, xp és win7 alatt is.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#959) Coyote2000 válasza A_ScHuLcZ (#958) üzenetére


Coyote2000
őstag

akkor a kapcsolatoddal van a baj! Térerő?

Ha GPRS vagy EDGE kapcsolaton van, ne lepődj meg.

(#960) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Ezek közül melyik a legstabilabb,legjobb modem?

Köszi

Minden szinten,szinte minden.

(#961) A_ScHuLcZ válasza Coyote2000 (#959) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem, nem a kapcsolat a rossz, ennyire amatőr azért nem vagyok informatikus létemre. :)
A kapcsolat rendben van, maximális jelerősségű HSDPA kapcsolat épül fel, de a sebesség katasztrofális, speedtest oldalt sem tud betölteni.

Szóval ezért szeretném frissíteni. Nem az enyém egyébként.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#962) bacus válasza m0rd0k (#960) üzenetére


bacus
őstag

Miért is lenne bármelyik instabil?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#963) m0rd0k válasza bacus (#962) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Egyszer használtam az egyik ismerősömét Siófokon,és mindig újra kellett csatlakozni,mert dobált,meg nem volt net. A stickre gyanakodtam.

Minden szinten,szinte minden.

(#964) vgyuri válasza A_ScHuLcZ (#961) üzenetére


vgyuri
őstag

Havi mobilnet keretből van még? Ha elfogyott, akkor érthető a lassúság.

[ Szerkesztve ]

(#965) bacus válasza m0rd0k (#963) üzenetére


bacus
őstag

Én most raktam fel backup vonalnak azt az MF669-es sticket egy mikrotik routerre egy ügyfelemnél, szombaton csatlakozott fel a hálóra és nem igen dobált le azóta egyszer sem. (Majd megnézem a logot, de az elmúlt 3 napban egyszer sem volt szakadás)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#966) hamyka válasza A_ScHuLcZ (#958) üzenetére


hamyka
senior tag

itt valahol irtam arról milyen mobilnetek léteznek, persze amatőr, laikus fejjel gondolkodva... ha mégsem találod írj rám :)

de érdemes azt megnézni amit irt egyik kolléga : nézd meg elhasználtad-e már az adatforgalmadat valószínűleg ez lesz a problémád :U

gondolom nem feltöltőkártyás mobilneted van mert akkor azt írnád hogy nincs net :U

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#967) N95 8Gb


N95 8Gb
tag


Ezt a 0-8h-ig tartó 100GB-s időszakban szúrtam.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#968) club1 válasza N95 8Gb (#967) üzenetére


club1
veterán

A ping az nekem gyanús. Véletlenül nem lte hálózaton mértél?

(#969) Coyote2000 válasza club1 (#968) üzenetére


Coyote2000
őstag

biztosan LTE-n mérte, mert az upload és a ping is annak felel meg. A Download meg a szoftveres korlátozás miatt ilyen alacsony. Most mértem az enyémen, az up meg a ping gyanúsan hasonlóak :DDD

(#970) N95 8Gb válasza club1 (#968) üzenetére


N95 8Gb
tag

:K

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#971) N95 8Gb válasza Coyote2000 (#969) üzenetére


N95 8Gb
tag

A szoftverest korlátot hogy érted? cFosspeed megoldja?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#972) Coyote2000 válasza N95 8Gb (#971) üzenetére


Coyote2000
őstag

úgy, hogy ekkora csomagra fizettél elő, ami nem enged nagyobb letöltési sebességet.

Mi más magyarázná, a tökéletesen jó feltöltési sebességet és pinget?

(#973) N95 8Gb válasza Coyote2000 (#972) üzenetére


N95 8Gb
tag

Értem. Hipernet Medium 10GB-s van, de az első hónapban 21mbit-et is mértem letöltésben.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#974) LámaZ


LámaZ
addikt

Mivel a napokban DIGI műholdas tévém lett, ma vettem náluk mobilinternetet is.
Havi 1500 ft-ért adnak 1 GB-ot.

Más téma:
SZERINTEM ÉRDEMES LENNE NYITNI EGY KÜLÖN TOPIKOT, „Mobilinternet külföldön” címmel.
Össze lehetne szedni elsősorban a szomszédos, majd az európai, és más nemzetközi lehetőségeket. Esetleg azok részvételével, akik külföldön élnek.

Legyen minden jó!

(#975) LámaZ válasza LámaZ (#974) üzenetére


LámaZ
addikt

Érdemes lett:
Mobilinternet külföldön

Legyen minden jó!

(#976) club1 válasza LámaZ (#975) üzenetére


club1
veterán

Megírtam, hogy már létezik ilyen topic a helyén, azaz a szolgáltatóknál. (Itt az információtechnológia (IT) van, a mobil(net) eggyel odébb.)

[ Szerkesztve ]

(#977) LámaZ válasza club1 (#976) üzenetére


LámaZ
addikt

Hol írtad meg?
Talán így is van értelme, mert az általad említett topik: Mobilhasználat külföldön, ami nem ugyanaz.

Legyen minden jó!

(#978) club1 válasza LámaZ (#977) üzenetére


club1
veterán

Az általad nyitott topicban. Ha belenéztél volna az idézett topicba, láttad volna hogy a hozzászólások több mint fele a külföldi mobilnettel foglalkozik. És még egyszer, itt az IT (tehát nem mobil) topikok között vagyunk (az más kérdés, hogy ez a topic is rossz helyen van, de ettől még nem kellett volna neked is ide nyitnod).

(#979) LámaZ válasza club1 (#978) üzenetére


LámaZ
addikt

Ne sürgess, mert nem hajt a tatár!
Belenéztem, és tényleg.
Egy moderátor talán rendet csinálhatna úgy, hogy ezt is átviszi a helyére, az én nyitóm hozzászólásom pedig belerakja annak a topiknak ez elsőjébe. A Mobilhasználat külföldön címet ki lehetne egészíteni úgy, hogy Mobilhasználat, mobilinternet külföldön.

Legyen minden jó!

(#980) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Külföldi telefonálás topikban feltettem egy kérdést, de utólag belegondolva talán itt kellene volna kezdeni.

Ha, valakinek van tuti tippje, megköszönném.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#981) club1 válasza runner 125 (#980) üzenetére


club1
veterán

Igen, a kábel lehet ludas, de a vacak antenna is.
Nekem a legjobban a 3G routerek jöttek be, ezek ui. nagyjából szabadon elhelyezhetőek egy lakásban/házban, és ha alapból van valami kis térerő, akkor meg lehet velük keresni a jobbat.
Én még 10e Ft-ért vettem pl. ezt (az autóban is működik szivargyújtó csatlakozóról így ezzel csinálok wlant az autómban).
Ezeknél arra kell ügyelni, hogy a szolgáltatótól kapott 3G modem rajta legyen a router kompatibilitási listáján.

[ Szerkesztve ]

(#982) 7ER válasza runner 125 (#980) üzenetére


7ER
aktív tag

Hát bizony elvész a jel erőssége. Az a kábel nagyon hosszú. Max fél-1m-es kábelt kell használni. A modemet antennához közel, bele kell tenni egy vízmentes dobozba és a levezető USB legyen aktív kábel mert az 5m vagy hosszabb az már bizonytalan modemműködést eredményez.
Én pl. olyan 3G külső antennát vettem, ami gyárilag egy műanyagcsőbe van beszerelve. Szétszedtem a "csövet" leforrasztottam a dipole-ról a kábelt, a modemet szintén szétszedtem, kiszereltem a beépített antennát és a kimeneti érintkezőket ráforrasztottam az antenna dipole-jára. . . Összeszereltem a "csövet" rögzítettem az árbocra, 2db aktív USB kábellel vezettem le a jelet. Irányba forgattam az antennát. Kész. Így működik 4 éve. Előtte 3G hálózati jel sem volt.
Légy kreatív.

(#983) LámaZ válasza runner 125 (#980) üzenetére


LámaZ
addikt

Én továbbra is ezt a 90 grammos Huawei E5830 wifi hotspotot tudom ajánlani a barkácsolás helyett. Kényelmes és jó.

Ha valahol az Isten háta mögött nagyon gyenge a mobilhálózat jele, akkor ott ettől a kütyütől függetlenül fel lehet szerelni egy jelerősítő (átjátszó) antennát.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#984) club1 válasza LámaZ (#983) üzenetére


club1
veterán

Miféle "jelerősítő antennáról" beszélsz?

(#985) 7ER válasza LámaZ (#983) üzenetére


7ER
aktív tag

Már ne haragudj, de olyan, hogy "jelerősítő antenna" nem létezik.
Igaz, sok helyen ezzel a trükkel akarnak antennát eladni, de mivel aktív erősítőegység, elektronika nincs benne így nem lehet "jelerősítő antenna".
Az, hogy egy antennának mennyi a nyeresége a gömbantennához viszonyítva az egy dolog. Viszont ha magas az árboc, vagy hosszú a levezetőkábel akkor az előredefiniált nyereség illetve jel, töredéke lesz a végponton.

(#986) bacus válasza 7ER (#985) üzenetére


bacus
őstag

Ti miről beszétek? Átjátszó antennát írt (ami messze nem egy passzív nagyobb nyereségű antennát jelent).

gondolom ilyenről beszélt ni

Az már más kérdés, hogy ilyet nem saját kezüleg csak úgy felszerelsz a tetőre, hanem kérni kell a mobilszolgáltatót, hogy csináljon valamit mert nincs térerő, és ha kérésed meghallgattatik, akkor ezt ők felszerelik és még a pincében is maxon lesz a térerő..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#987) club1 válasza bacus (#986) üzenetére


club1
veterán

Na látod, ezért kérdeztem rá, hogy miről beszél. Mert nem fogsz találni olyan szolgáltatót, aki több->sok éves előfizetési díjnak megfelelő értékű átjátszót fog felszerelni minden isten háta mögötti helyen lévő és elégtelen térerővel bíró mobilnetes előfizetőhöz. Ekkora hüleséget már csak nem ajánl...

(#988) 7ER válasza bacus (#986) üzenetére


7ER
aktív tag

Van némi igazságod, de meg kell hagyni, hogy ez nem olyan egyszerű. Ugyanis az sok pénzbe kerül és a szolgáltató nem vállalja annak költségét. Ha meg vállalja akkor az csak nagy forgalmú cégek esetében teszi meg. Pl. reptér. . . Térerő miatt nem lehet reklamálni a szolgáltatónál mert sajnos nem hülyék és az ÁFSZ-ben foglalt minimális szolgáltatást szolgáltatják. Ha ez a kérdés nem lenne leszabályozva, akkor igencsak sok átjátszó egység lenne felszerelve a lakosságnál. Azonban erre nemigen van példa.

(#989) LámaZ válasza 7ER (#988) üzenetére


LámaZ
addikt

Első körben ilyen antennákra gondoltam.
Igazából nem olyan nehéz megérteni egy átjátszó (relé) antenna működését.
Ugye a rádiójelek a távolsággal gyengülnek, és egy kis kütyü nem biztos, hogy tudja fogni őket. Erre jelenthet megoldást egy olyan antenna, amely nagyobb méretének köszönhetően tudja fogni a gyenge jeleket is, amelyeket aztán felerősít, és kisugároz (mint egy repeater, azaz jelismétlő a rútereknél).

Ja, és ezek nem kerülnek olyan sokba, és nem igénylik a szolgáltató közreműködését a felszereléshez. Oksi?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#990) 7ER válasza LámaZ (#989) üzenetére


7ER
aktív tag

Az addig rendben is van. Csak Te nem arra válaszolsz amire kellene mert ITT írja, hogy nincs 3G térerő mert hosszú az antennakábel.

(#991) bacus válasza LámaZ (#989) üzenetére


bacus
őstag

Ezek egyike sem átjátszó antenna, a többsége egyszerü passziv antenna, de van közte kis aktív antenna is.

"Erre jelenthet megoldást egy olyan antenna, amely nagyobb méretének köszönhetően tudja fogni a gyenge jeleket is, amelyeket aztán felerősít, és kisugároz (mint egy repeater, azaz jelismétlő a rútereknél)."

Belinkelnél ebből is? Mert, én ilyet nem láttam az előbbi oldalon.., és gyanítom, hogy ilyet nem fogsz tudni mutatni.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#992) LámaZ válasza 7ER (#990) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem azt mondta, hogy egyáltalán nincs, hanem hogy kicsi.
De egyébként, attól, hogy a telefon nem mutat egyáltalán térerőt, attól még eljuthat oda a mobilhálózat jele, csak a telefon antennája gyenge a vételhez.

Legyen minden jó!

(#993) LámaZ válasza bacus (#991) üzenetére


LámaZ
addikt

Ne lovagoljunk a terminológián!
Inkább itt van egy blog, amely egy házi készítésű antennát mutat be.

Legyen minden jó!

(#994) LámaZ válasza LámaZ (#993) üzenetére


LámaZ
addikt

Vagy meg kell nézni ezeket is, ügyelve arra, hogy a 3G Ausztriában is valszeg 2100 MHz, tehát azok, amelyek ezt nem tudják, kiesnek.

Legyen minden jó!

(#995) bacus válasza LámaZ (#993) üzenetére


bacus
őstag

Mi nem azt mondtuk, hogy egy nagyobb nyereségű antenna mint az eszközbe épitett nem segít, de HOL ITT A REPEATER funkció?????

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#996) LámaZ válasza bacus (#995) üzenetére


LámaZ
addikt

repeater: jelismétlő
Ezek jelismétlők, mert nem dugod be az antennából kijövő vezetéket a telefonba, hanem a jelismétlő mellé teszed.
Fogja a jelet, és megismétli, továbbpasszolja. Mi olyan nehezen érthető ezen?

Legyen minden jó!

(#997) bacus válasza LámaZ (#996) üzenetére


bacus
őstag

Részemről itt a vége. Fogalmad nincs dolgokról. A jelismétlő megismétli a jelet. Attól, hogy mellé teszed, nem ismétel az meg semmit.

Pont TE mondtad azt, hogy mint wifinél a repeater, az viszont bizony ismétel, ezért le is felezi a sebességet.

De legyen neked szülinapod, rádhagyom.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#998) LámaZ válasza bacus (#997) üzenetére


LámaZ
addikt

Miért van itt ennyi hozzád hasonló fórumozó, aki ezt a fórumozást egy harcnak tekinti, amelyben le kell győzni a másikat, bebizonyítani, hogy hülye?

Ha tévedek, miért engem támadsz, ahelyett, hogy elmagyaráznád a dolgokat?

Már az elején jeleztem, hogy nem vagyok antennaszakértő, de megpróbáltam segíteni a fórumozónak.
Közben elkezdtem olvasgatni a témában, és én is világosabban látok már.

Természetesen, mivel nem érint most a probléma (de a közeljövőben érinthet), nem akartam egyelőre nagyon mélyen belemenni a dolgokba, ezért belinkeltem pár olyan oldalt, ahonnan tovább lehet lépni.
A mobilhálózatoknál használt repeaterek elméletéről a kérdező itt és itt is olvashat, megvásárolható antennák itt vannak.
Szerintem a kérdezőnek nem repeaterre van szüksége, ugyanis nem otthonra telepít, neki valószínűleg egy kis hordozható jelerősítő (booster) kell. Boostereket már korábban belinkeltem, de lehet még keresgélni, és el kell olvasni a felhasználók által írt viszajelzéseket.

Ezek szerintem már konkrét segítségek. Én nem visszakérdezgetek, nem azt akarom bebizonyítani, hogy a másik hülye, semmihez nem ért, hanem próbálok segíteni, lépésről, lépésre úgy, hogy közben én is tanulok.

Tőletek itt az utóbbi kb. 5 hozzászólásban semmit nem tanultam.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#999) 7ER


7ER
aktív tag

Véleményem továbbra is az, hogy nem létezik jelerősítő antenna. Ha igen, akkor az egy nagyon komplex és elektronikával felszerelt egység, ami méregdrága és szinte elérhetetlen. Azonkívül törvény tiltja az ilyen eszközök használatát és kizárólag a szolgáltatók telepíthetik. Külföldön lehet ugyan kapni, de több100ezer forint és alkalmazása Magyarországon tiltott. Ha nem lenne tiltott, alkalmazását akkor is megakadályozná a magas és aránytalan költség.
Persze ajánlani nem érintettként bármit lehet, ám olyan megoldásokat kellene ajánlani, ami kivitelezhető. Mind anyagilag, mind technikailag. Sokat foglalkoztam különböző antenna építéssel (Lévén, hogy rádióamatőr vagyok) a hőskorban még lehetett antennát barkácsolni, de ma már nem érdemes. Sem idő, sem pedig a minőség nem hozza a kívánt eredményt.
Nekem a képen látható antenna van, beszerzése itt lehetséges. Szükség esetén szétszedhető és a modem beleépíthető, így a 16 dB-es nyereség teljes egészében a modem rendelkezésére áll. De ha nem szerelik bele a modemet, a minőségi kábel (10m) garantálja a megfelelő jel-zaj viszonyt és a modem zárt térben való elhelyezését. Antennáról ennyit. Az okoskodásról meg annyit.

(#1000) 7ER válasza bacus (#997) üzenetére


7ER
aktív tag

Egyébként teljesen igazad van.
Jel ismétlő lehet passzív: Két antenna összekötése oly módon, hogy az egyik a venni kívánt jel irányába néz, míg a másik a besugározandó terület felé.
Jelismétlő aktív (repeater): A kívánt jelet egy bizonyos frekvencián fogja az antenna, ezt felerősítik és másik frekvencián kisugározzák. Azért másik és kellően távoli frekvencián, hogy ne keletkezzen interferencia.
Egy mobil hálózat esetében dual készülék kell, mert a mobil adó jelet is erősíteni kell majd kisugározni, hogy a jel elérje a szolgáltató celláját. No itt van a probléma. Mégpedig azért, mert gyakorlatilag 4 (négy) sávot foglal el, (Azonos slimpex csatornán nem megoldható) azonkívül, hogy interferálhat, és ezzel zavarhatja (és zavarja is) a mobilszolgáltató hálózatát. Ahhoz, hogy ne zavarja a szolgáltatót, más frekvenciára kellene le vagy felsugározni a jelet. Ez viszont nem a mobilszolgáltatót zavarná hanem más szolgáltatót, mert minden frekvenciasáv kiosztott, vagy bizonyos szolgáltatásokra van fenntartva.
Nos ezért van tiltva és még büntetik is használatát, az mellett hogy mint írtam, az ára miatt is kivitelezhetetlen. Akkor ennyit az erősítőantennáról, az antennaerősítőről, a jelerősítőről, és még sorolhatnám.
Remélem ezzel a pár sorral tanulságot szolgáltattam mindazoknak akik hisznek, vagy tájékozatlanok a rádiófrekvencia és annak erősítési, átjátszási alapelvével. Köszönöm, hogy elolvastátok és kiszállok a felesleges "antennaerősítő" vitából.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.