Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) club1 válasza Peethy (#300) üzenetére


club1
veterán

Azt a linket elszúrtam (igen, csak iPad-hez rendelhető)), a helyes link:
http://www.t-mobile.hu/lakossagi/mobil_szelessav/tarifak/domino

(#302) Peethy válasza club1 (#301) üzenetére


Peethy
őstag

Köszönöm, így már teljesen korrekt :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#303) kewbal


kewbal
csendes tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem, amire jó lenne, ha találnék választ. Miért viszi fel 100%-ra a CPU használatot a mobil netem? Vodás netem van, ami csatlakozás után több-kevesebb ideig normálisan működik, bármit lehet vele csinálni, utána viszont felugrik a CPU 100%-ra, és vége mindennek, a gépem pedig meghal. Csak mobilnetezés közben fordul elő a probléma, és többszöri Windows újratelepítés során sem múlt el. Szerintem a laptopomnak bírnia kellene, szóval, a mobilnetet okolom ezért. Valakinek esetleg valami ötlete, hogy miért lehet? Vagy valami tapasztalat? Elég sügér vagyok a témához... Előre is köszi

(#304) club1 válasza kewbal (#303) üzenetére


club1
veterán

Amikor felmegy 100%-ra a terhelés, feladatkezelőt kellene nyitni, és ott megnézni, pontosan melyik folyamat eredményezi a proci kiterhelését.

(#305) kewbal válasza club1 (#304) üzenetére


kewbal
csendes tag

Meg volt, a vodafone mobile connect, és a böngésző fogja le. Próbáltam Firefoxszal, Explorerrel és Google Chromemal is, és ugyan ez a gond.

(#306) doc válasza kewbal (#305) üzenetére


doc
nagyúr

igy elsore drivergondra gyanakszom, nezz korul hatha van a modemedhez ujabb driver
illetve probald ki masik oprendszer (akar masik windows) alatt hogy ott is csinalja-e

(#307) kewbal válasza doc (#306) üzenetére


kewbal
csendes tag

köszi! megpróbálom azt is! :)

(#308) Draken


Draken
őstag

sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy egy netrádió hallgatás kb mennyi adatot forgalmaz?
mondjuk lebontva fél órára?

(#309) localhost válasza Draken (#308) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kiszámolod, ha elárulom, hogy egy netrádió ÁTLAGBAN 128 kbit / sec sávszélességgel ad.
128 kibit azaz 16 Kbyte másodpercenként.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#310) Draken válasza localhost (#309) üzenetére


Draken
őstag

Köszönöm h elárultad :R

(#311) club1 válasza Draken (#308) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk 96 kbps-tól fölfelé érdemes hallgatni és olyan 200-250 kbps-nál van vége Elméletileg ettől is lehetne jobb, de nem szokás). Ebből következően: 42 MB/órától 100 MB/óráig, azaz max. 0.1 GB/óra.

(#312) Draken válasza club1 (#311) üzenetére


Draken
őstag

Egész pontosan a onemusic radiorol lenne szó.

(#313) Draken


Draken
őstag

lejártam.

sikerült megtalálni 128kbit, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#314) club1 válasza Draken (#312) üzenetére


club1
veterán

1 MB/perc, azaz 60 MB/óra, azaz 0.06 GB/óra. A keretezés/hibajavítás miatt max. 5-10%-al több lehet. Nekem ehhez a mű ricsajhoz már keményebb szerek kellenek...

(#315) ep75w válasza club1 (#290) üzenetére


ep75w
csendes tag

azért nem csak az instant net létezik, ami ráadásul szerintem úgy rossz ahogy van.
szóval jó lett volna megemlíteni az 1G, 5G csomagokat is, melyek 3000, és 5500 forint. :-)

(#316) club1 válasza ep75w (#315) üzenetére


club1
veterán

Ha elolvasod a kérdést, a kérdező gyakorlatilag kizárta az előfizetést és az opciós netet. Te pedig pont ezeket javaslod a feltöltőkártyás és önálló instant net helyett...

(#317) ep75w válasza club1 (#316) üzenetére


ep75w
csendes tag

nyilván, mikor ez pont feltöltőkártyás... csak nagy forgalom mellett jobban megéri mint az instant. én is ezt használom. kártya tölt, smsben rendel, örül. neki ez kell, nem? :-)

Ui.: elképzelhető, hogy lehet valahogy rendelni 10G csomagot is vitamaxban? tegnap jöttem rá, hogy működik az x10g kód. szóval lemondani le lehet. de megrendelni a 10g kóddal nem.

[ Szerkesztve ]

(#318) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Ha Opera Miniben kikapcsolom a "Mobil nézet"-et akkor már mindegy, ha Opera Mobile-t használok, mert akkora forgalmat generál? Vagy a Mini még akkor se tölt le annyit, mint a nagy tesó?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#319) RootRulez válasza RootRulez (#318) üzenetére


RootRulez
félisten

Még egy kérdés, a 2G-be igaz az EDGE is beletartozik?

═════════════════════════════════════════

(#320) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Azt hogy lehetne letesztelni, hogy lakáson belül megy-e a telenoros net? Addig nem fizetnénk elő 2évre, vagy van próbahónap?

(#321) RootRulez válasza smog86 (#320) üzenetére


RootRulez
félisten

Legutóbb pár próba nap volt. Nem tudom ilyne van-e még. :N

Ablak közelébe kell a gépet rakni USB hosszabbítóval modemet az ablakba. :K

Úgy is oldottam már meg ismerősnél (vályogház terasszal, ablak teraszra néz, ezért mégrosszabb jelerősség, hiába az ablak), hogy (USB-nek ~5 méterig nem kell erősítő) ablakon mazzag ki, és fel a tetőre, ott meg egy kólás flakonban elvolt a modem esőbe/szárazon és volt térerő. :K

De azért az a tuti, ha van próbanap... :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#322) doc válasza smog86 (#320) üzenetére


doc
nagyúr

van probahonap ingyen, evente egyszer kerheto, most januarban probaltam ki :)

(#323) smog86 válasza doc (#322) üzenetére


smog86
senior tag

Mindegyik szolgáltatónál?

(#324) doc válasza smog86 (#323) üzenetére


doc
nagyúr

engem csak a telenor erdekelt, a tobbirol nem tudok

(#325) Újoncka


Újoncka
tag

Sziasztok lenne egy kis problémám hátha tudtok valami okosat mondani!
Sajnos ahol lakom csa EDGE kapcsolat érhető el ami Telenornál elvileg 100kb/s-es sebességet jelent nem várom el hogy ezt tudja! Amit tud letöltéssel 30-70kb/s változó! Stabilan 35kb/s
Ezzel nincs is gond a problémám a weblapozásnál kezdődik mikor félig negyedig vagy egyáltalán nem tölti be az oldalt! 3-5kb/s
Szóval ha letöltés közben tudja a nagyobb sebességet weblapozás közben miért nem?
Huwei E220 USB modemem van legfrissebb FW-el!
Próbáltam xp,win7,vista teljesen mind1 mint az is hogy milyen böngészőt használok!
Felhívtam a telenort is azt mondták ha letöltésben tudja akkor nincs gond tudnia kell böngészés közben valami ötlet esetleg ? :(

(#326) Újoncka válasza Újoncka (#325) üzenetére


Újoncka
tag

Senki ? :(((

(#327) club1 válasza Újoncka (#326) üzenetére


club1
veterán

A válasz hosszú lenne, a lényeg, hogy a webkiszolgálók annyiféleképpen működnek, ahány félék és amilyen változatos tartalommal rendelkeznek. A 2 és 2.5 G ilyen... Esetleg próbálj meg böngészőt váltani (Chrome-t ajánlom).

(#328) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok felteszem ide elsőként a kérdésem hátha..

HUAWEI E173 eszközről tudtok valamit, hogy mennyire jó vagy nem jó?

Köszi

(Vodás netet használnék ilyennel)

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#329) Újoncka válasza club1 (#327) üzenetére


Újoncka
tag

Megpróbálom! Igazság szerint az okozza a problémát hogy félig tölti be az oldalt 10 ből 5 ször
elég rossz arány és IE,FF ,Opera is megpróbálom a krómot :) hátha!

Köszi :R

(#330) Újoncka válasza Újoncka (#329) üzenetére


Újoncka
tag

Hát a króm se nyert a hiba továbbra is fennáll !

(#331) ep75w válasza RootRulez (#318) üzenetére


ep75w
csendes tag

a mini mindenhogy kevesebb forgalmat generál. attól hogy nézetet váltol, még az opera szerverein keresztül kapod a tömörített anyagot. A mobile maga végzi a megjelenítést, ezért nagyobb a forgalom.

(#332) Zugi


Zugi
aktív tag

Üdv!

Egy kérdésem lenne hátha valaki már próbált hasonlót:
Azon gondolkodom, hogy nyárra 1-2 hónapra feltöltőkártyás mobilnettel használnám a netbook-omat időszakos nyaralási távollétem alatt.
Összehasonlítva az árakat, úgy vélem jelenleg a T-mobile Domino net-je lenne legalkalmasabb egy 3GB-s csomagban.
De mivel nem akarok elköteleződni feléjük, mert elsőre csak tesztelni akarom, ki tudja ahova kell, ott lesz -e megfelelő 3G lefedettségük, meg máskülönben is az árversenyben lehet a Telenor vagy a Vodafone is előjön valami jobb csomaggal, emiatt nincs kedvem hálózatfüggő USB modemet sem venni. Főleg mivel van egy szolgáltató független androidos mobilom.
Így tehát azt szeretném megvalósítani, hogy vennék csak egy szimpla SIM kártyát a mobilnethez amit beletennék a mobilomba és annak 3G kapcsolatán keresztül neteznék a netbook-omon. Erre tökéletes kis progi a PDAnet nevű program és ezt már ki is próbáltam egy Telenor-os mobilnetes csomaggal.
A kérdés csak az, hogy én a jelenlegi mobilos előfizum mellé megrendelt mindössze 100MB-os mobilnet csomagos módon próbáltam ki ezt a netbook-mobil összekötést, ami díjcsomag jó a mobilon való netezésre, de többre nem. Ellenben azt olvasom a szolgáltató honlapján erről a netes SIM kártyáról, hogy:

"Helyezze a sikeresen aktivált SIM kártyáját egy internet elérésre alkalmas eszközbe (pl. notebook, netkártya, USB modem, kézi számítógép - a kézi mobiltelefonnal történő használat nem támogatott)!"

Ezek alapján elképzelhető, hogy e megoldással nem tudok egy netes SIM kártyával a mobilomat modemként használva netezni? Az nem lenne gond, ha azzal a SIM kártyával magán a mobiltelefonon nem tudnék netezni, csak a vele összekötött gépen, de kérdés, hogy akkor így hogy oldható meg?
Van ilyenben valakinek tapasztalata? Mert azt sem szeretném, hogy veszek egy SIM kártyát, majd itthon jönnék rá, hogy nem tudom használni.

Üdv:
Zugi

(#333) Zugi


Zugi
aktív tag

Látom itt a pusztában vagyok egyedül:)

(#334) club1 válasza Zugi (#333) üzenetére


club1
veterán

Nem igazán tiszta, hogy mit akarsz itt 60 mondaton keresztül...
Ha a mobilon nem tudsz netezni, akkor a vele összekötött gépen sem, hiszen a mobilnak kellene felépíteni a kapcsolatot.
Ha a mostani előfizetésed T-Mobile-os, akkor opcióként elő tudsz fizetni minden hűség nélkül a Relaxnet M-re mint opcióra.
Ha Pannon-os vagy akkor Mobil Online 1GB-os.
Ha ragaszkodsz a T internethez úgy hogy nem vagy előfizetőjük, akkor a prepaid mobilnetes sim-et bármilyen olyan eszközben tudod használni, ami képes mobilnetes kapcsolatot létrehozni és nem függő.

(#335) Zugi válasza club1 (#334) üzenetére


Zugi
aktív tag

Azért írtam "60" mondatban, hogy érthető legyen, hogy pontosítsam, hátha más is nézett szembe hasonló problémával, de ha nem veszed a fáradtságot, hogy elolvasd, és ne adj Isten meg is értsd a problémát, akkor minek fárasztod magad, hogy válaszolj?

"Ha a mobilon nem tudsz netezni, akkor a vele összekötött gépen sem, hiszen a mobilnak kellene felépíteni a kapcsolatot."

Épp erre irányul a kérdésem, hogy tudok -e egy olyan SIM kártyával netezni, amivel telefonálni nem akarok (emiatt nem baj, ha nem is lehet vele), csak beletenni egy mobilba, ami ez esetben nem mint telefon funkcionálna, hanem modem. Ez ugyanis nem derül ki egyetlen leírásból sem, hogy mi történik ha egy csak netre való SIM kártyát teszek egy mobilba?
Továbbá jelen esetben leginkább a T-mobile érdekelne, mert felé semmilyen kapcsolatom sincs, de a helyszínen tudtommal a Telenornak nem volt tavaly nyáron 3G-s térereje.

(#336) club1 válasza Zugi (#335) üzenetére


club1
veterán

Egyszer az a bajod, hogy senki nem válaszol, majd aki válaszol, annak a szemére veted, hogy nehezen értelmez x mondatnyi körülírást, de te sem tudod felfogni a rövid válasz lényegét. Lásd utolsó mondatom...

(#337) Zugi válasza club1 (#336) üzenetére


Zugi
aktív tag

Mivel nem értetted az alapkérdésemet, de ma mégis a gyakorlatban le tudtam ellenőrizni, így itt is megosztom az eredményt, hogy sajnos sima net SIM kártyát nem lehet mobiltelefonba tenni még akkor sem, ha azt kizárólag csak modemként használnánk.

Marad tehát az a verzió, hogy az ember vagy vesz valamelyik szolgáltatónál USB stick-es mobilnetet, (esetleg vesz egy szolgáltatófüggetlen USB stick-et és a szolgáltatóknál elég csak a net SIM kártyát kérni), vagy pedig mobiltelefonos előfizetés mellé rendelünk meg mellé netes adatforgalmat.

(#338) club1 válasza Zugi (#337) üzenetére


club1
veterán

A kedvedért most kipróbáltam mind a két céges mobilnet (Vodafone Nonstop és T Relaxnet M) sim kártyánkat a régi (tartalék) telefonomban (N78), és mind a kettővel tudtam netezni a telefonon. Ettől persze még lehet, hogy a T az adott prepaid net kártyáin akadályozza a telefonos net használatot, bár nem értem miért tenné...

(#339) Zugi válasza club1 (#338) üzenetére


Zugi
aktív tag

Nem tudom, én tegnap egy T-mobile-os USB stickből szedtem ki a SIM kártyát (ami tehát garantáltan nem hangalapú előfizetős), majd tettem bele egy androidos telefonba, aminél még a mobilnet opció is elérhetetlenné vált. N78-on miket állítottál rajta?

Lehet, hogy az általad próbált csomagok nem csak és kizárólag netre vannak?
Pl. a RelaxNet-nél ez olvasható a honlapon: "Meglévő havidíjas díjcsomag mellé
vagy különállóan új SIM kártyával (pl. modemhez)" Itt az utóbbi opciónál lennék kíváncsi, hogy működik -e.
Mert ahogy korábban is idéztem, én olyat is olvasok a honlapjukon, hogy: "Helyezze a sikeresen aktivált SIM kártyáját egy internet elérésre alkalmas eszközbe (pl. notebook, netkártya, USB modem, kézi számítógép - a kézi mobiltelefonnal történő használat nem támogatott)!"

Különben a Telenor honlapján is miért különböztetnek meg akkor: "Internet mobiltelefonon" ill. "Internet számítógépen" opciókat?

(#340) club1 válasza Zugi (#339) üzenetére


club1
veterán

Hát nem. Az általam használt sim-ek modemekből lettek kivéve. A relaxnet ugyan előfizethető opcióként, de a cégnél Telenor flotta van. Mobilnet csomagjaink viszont a másik kettőtől vannak, mert a Telenor elég rendesen korlátozza a korlátlan mobilnetjét (32 kbps-ra).
Mindenhol megkülönböztetik az opciós netet a csak adatkártyától. Ennek prózai oka van: Az opciós net sokkal jobban használja (gyakorlatilag éjjel-nappal) a hálózatot, mint az adatkártyák. Éppen ezért szinte minden országban drágább az opcióval netezni, mint adatkártyával.

(#341) Zugi válasza club1 (#340) üzenetére


Zugi
aktív tag

Úgy döntöttem nem szórakozom tovább a mobilommal, hogy időnként modemmé alakítsam. Ha ugyanazzal a szolgáltatóval tenném, mint amivel a mobilom amúgy is használom, akkor még oké a dolog, de különböző szolgáltatók között ugrálva már macerás a net beállítások miatt.
Helyette találtam nagyon jó áron a T-mobile ajánlatában a feltöltőkártyás [Domno Web]-et, amit netes rendelés esetén megkapok 3990 Ft-ért és abban még USB sticket is adnak. A sávos díjszabása is egész jó, pláne a többi szolgáltatóhoz képest.
Így nekem nyárra, időszakos használatra tökéletesnek tűnik.

(#342) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Egy olyan kédésem lenne hogy tudnám meg oldani hogy a mobilinternetet csak a böngészöt használja és semmi más, (pl.soft frissités stb.) ha otthol az adslt használom akkor pedig minden használhatja a netet

(#343) kali válasza norbszt (#342) üzenetére


kali
legenda

normális szoftveres tűzfal, és abban a mobilinternetes profilban csak a böngészőt engeded ki, mást nem! mondjuk windows esetén néhány gazda-, illetve rendszerfolyamat kiengedése is szükséges, ellenkező esetben nem lesz internetes kapcsolat - de ezek nem forgalmaznak nagy adatmennyiséget!
vagy a bonyolultabb verzió; minden problémás alkalmazásban kikapcsolod az automatikus frissítést - van olyan, ahol az alkalmazás beállítása alapban nem ad rá lehetőséget, ott mélyebben a rendszerbe kell(ene) nyúlni!

(#344) norbszt válasza kali (#343) üzenetére


norbszt
tag

helló

és tudsz nekem ilyet mondani ingyeneset és magyart ha lehet

(#345) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Klikkelek egyet ide, mert nem tudom, hogy a telenor topic mennyire kompetens.
Szóval a jelenség adott. Budapesten 3Mbps körüli a sebesség, ami lassabnak tűnik, mint máskor. Itt vidéken nem volt gondom eddig, de ma este már 0,3/1,3-at mértem az előbb. Nekem már a fordított arány is érdekes.
Szerk: ha számít W7 64 bit

[ Szerkesztve ]

(#346) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#345) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ja és huawei e1752 a modem. Régebben volt valami hasonló afférom egy egy E220-as modemmel, de ott vagy drivert, vagy dashboardot frissítettem, és megoldódott a gond. Most viszit nem nagyon találok semmit sem ehhez a modemhez.

(#347) ferke72


ferke72
aktív tag

sziasztok!zte (mf 662) modem kódokat nem tudtok valahol?
köszi!

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#348) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
T-Mobile mobilnetem van és azt kérdezném, hogy járt-e már valaki úgy hogy feltöltésnél el kezd feltölteni, de pár másodperc múlva megáll. Egy nyamvadt képet nem tudok feltölteni. Lefelé jön az adat normálisan. Speedtest szerint is minden rendben a le és feltöltéssel is.

(#349) baluka26


baluka26
veterán

Sziasztok!
Milyen mobil internetet érdemes venni annak, aki csak hétvégente tartózkodik Magyarországon, és csak akkor szeretné használni?:)
Bármelyik szolgáltató okés, én nem találtam egy ilyen díjcsomagot sem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#350) Kabóca1 válasza baluka26 (#349) üzenetére


Kabóca1
csendes tag

Csak feltöltő kártyás opció javasolt!
[link itt] és válaszd ki amelyik tetszik!

Ne ragaszkodj semmihez az életben amitől nem tudsz fél perc alatt megválni ha a zsaruk befordulnak a sarkon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.