Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) madmike válasza LámaZ (#749) üzenetére


madmike
őstag

Annak mi köze a jelerősítéshez?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#752) LámaZ válasza runner 125 (#750) üzenetére


LámaZ
addikt

Többféle van, például ezek, bár nem látok rajtuk antennát.
Szerintem a Milyen routert vegyek? fórumban is rá kellene kérdezni.

Legyen minden jó!

(#753) LámaZ válasza madmike (#751) üzenetére


LámaZ
addikt

Annak olyan köze van, hogy egy rúterben erősebb antenna van, mint egy USB-stickben.

Legyen minden jó!

(#754) runner 125 válasza LámaZ (#752) üzenetére


runner 125
nagyúr

Félreértesz, nekem nem router kell, hanem _jelerősítő_. Amivel, a már meglévő USB modem stick jel adás-vételét fel tudom erősíteni.

Szerintem nekem ilyen kell.

Csak a gáz, h ezen a stick-en nincs antenna csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#755) madmike válasza LámaZ (#753) üzenetére


madmike
őstag

De attól még az usb stick szedi a jelet, a router csak továbbítja,ettől nem lesz jobb a vétele.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#756) LámaZ válasza madmike (#755) üzenetére


LámaZ
addikt

Olyan 3G-s modemrúterre gondoltam, amelybe közvetlenül be lehet dugni a SIM-kártyát, és az USB-sticket „kidobod”. De nem tudom, hogy van-e ilyen... Ezért írtam, hogy a „Milyen routert?” topikban kell kérdezni, ott sok szakértő van.

Ez pl. biztos olyan, csak ugye picikét drága.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#757) LámaZ válasza LámaZ (#756) üzenetére


LámaZ
addikt

”Built-in HSPA+ module, only needs SIM card to access the internet”
”-SIM card slot”
- 2 bazi nagy antenna.

Mi kell még?

Legyen minden jó!

(#758) LámaZ válasza LámaZ (#757) üzenetére


LámaZ
addikt

Vagy itt van ez az olcsóbb.
Direkt néztem, hogy a 3G oda legyen írva. Persze, előtte körül kéne járni a dolgot, hogy biztos legyen az itthoni működés. De a legtöbb kínai ilyen cucc a kétfunkciós: WCDMA és GSM.

Mindenesetre, ez az olcsóbb bankkártya méretű kütyü szerintem nem erősebb, mint az USB-s stick.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#759) LámaZ válasza LámaZ (#758) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, ez aztán döfi! Bravó Google!

Legyen minden jó!

(#760) batman.


batman.
senior tag

Hali!
A problémám: 64 bites Win7, T-Mobile MF195 Stick-et nem sikerül összehozni. Xp re automatikusan települ, de 32 bites win7-re is tettem már fel akkor a telepítőkészletet nem a stickről indítottam, hanem előtte letöltöttem. Pár napos az oprendszer, semmi hibát nem produkál, az „internet manager” –ből szereztem be frissebbet, közben a régit leszedtem, registry is pucolva volt, de nem érzékeli az eszközt pendrive-nak sem.
Köszi a választ!

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#761) 7ER válasza batman. (#760) üzenetére


7ER
aktív tag

Drájver hiba van.

(#762) 7ER válasza LámaZ (#759) üzenetére


7ER
aktív tag

Azért olyan nagy örömre ne adjon okot. A Google bővíti az amúgy sem kis étvágyú adatéhségét. . .

(#763) LámaZ válasza 7ER (#762) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha meg nem lenne ilyen, akkor az lenne a baj: összeesküdtek a multik, hogy a bőrt is lenyúzzák rólunk, mindenért keményen fizetni kell. :Y

Legyen minden jó!

(#764) batman. válasza 7ER (#761) üzenetére


batman.
senior tag

Cserélték a Stick-et gariban újra, gondolom ezen újabb firmware van. Probléma megoldva. :C

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#765) LámaZ


LámaZ
addikt

K3772-Z modem bedöglött, valszeg új förmver kéne neki. Mit lehetne csinálni?

Legyen minden jó!

(#766) 7ER válasza LámaZ (#765) üzenetére


7ER
aktív tag

Fw a legritkább esetben szokott tönkremenni. Ilyenkor tényleg segít egy frissítés, de én 5 év alatt már 2 modem esetében jártam meg. No ezek csak úgy tönkrementek és nem segített rajta semmi. Mint utóbb kiderült, az egyik szürke listán volt a szolgáltatóknál.
Mert ugye van Fehér lista: Engedélyezett hibátlan működésű eszköz, Szürke lista: Hibásan működő eszköz. Illetve Feket listás: Hálózati forgalmazástól eltiltva.
Mint megtudtam, ezek a szürke listás meghibásodott eszközök előbb-utóbb akár teljesen tönkre is mennek.

(#767) LámaZ válasza 7ER (#766) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, jó, belepiszkáltam, de akkor dobjam ki?

Legyen minden jó!

(#768) laymiri


laymiri
csendes tag

Huawei E3131 mobilinternet Tmobile stick nincs internet kapcsolat win7?

kaptam a tmobil -nál egy új mobil stick et gondoltam kipróbálom feltelepítettem minden ment rendben fel is kapcsolódtam de internet még sincs a gépen hálózati beállításoknál azt írja hogy Ipv-4 kapcsolat: nincs hálózati hozzáférés (a régi stickel internetelérést ir) másik gépen meg működik :SS... a régi stick el semmi probléma nincs tökéletesen működik az zte típusú mi lehet a probléma?? miért nincs net az új stickel?

(#769) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, nézd miket csinál ez ez "indián"!

Legyen minden jó!

(#770) club1 válasza LámaZ (#769) üzenetére


club1
veterán

Azért ez így egy kicsit érdekes volt, ennyire nem gagyi a modemek simlockja. Ha lenne az adott modemen ténylegesen sim lock, akkor nem jelent volna meg az Aircel 3G felírat, hiszen nem fogadta volna el a modem az új hálózatkódos kártyát.
Az is érdekes volt hogy apn beállítása nélkül behív egy másik szolgáltatóhoz és adatot forgalmaz. Gyanúm továbbá, hogy ilyen sebességgel nem is a mobilnettől kapta az adatokat...

(#771) LámaZ válasza club1 (#770) üzenetére


LámaZ
addikt

Talán megvágta a videót, hogy rövidebb legyen.

Legyen minden jó!

(#772) club1 válasza LámaZ (#771) üzenetére


club1
veterán

Lehet, bár az egér nem ugrik...
A lényeg viszont az, hogy amikor becsukja a figyelmeztetést, akkor (azaz se előtte, se utána) egy sim lock-os modem nem talál hálózatot másik sim kártyával. A gyári (nem Vodafone-os) szoftverrel ilyenkor a modem kiírja, hogy add meg a feloldó kódot, amíg ezt nem adod be neki, ugyanaz a helyzet mint a Vodafone-os szoftverrel (tehát nem fogja tudni használni az új szolgáltató kártyáját).
Egy kivétel persze még lehet: Ha az indiai Vodafone-nak ez az Aircel valami azonos hálózatkóddal működő virtuális szolgáltatója, mert ebben az esetben az azonos kód miatt logikus, hogy nem kér a modem feloldó kódot.

(#773) LámaZ válasza club1 (#772) üzenetére


LámaZ
addikt

Sztem is Indiában lazábbak a szolgáltatók.

Legyen minden jó!

(#774) LámaZ


LámaZ
addikt

Lassan a műholdas net is olcsóbb lesz, mint a mobilnet.

Legyen minden jó!

(#775) club1 válasza LámaZ (#774) üzenetére


club1
veterán

A műholdas net nem igazán konkurenciája a mobilnetnek, nem is hasonló a felhasználói rétegük és a használók száma is több nagyságrenddel más. Abban hasonlítanak talán egymáshoz, hogy jellemzően mind a két technológia forgalmi keretes, mivel egyiknél sem korlátlan a rendelkezésre álló sávszélesség, a műhold esetében ráadásul garantált a nagy késés.

(#776) sumsang


sumsang
aktív tag

Tudnátok segíteni abban, hogy az internetet ICS-re hogyan kell konfigolni független készülékre Tmobil/dominó (GoNet M) és a Telenor/praktikum (klikk) szolgáltatáshoz.
Találtam pár beállítást, többek között a szolgáltatók honlapján is, de egyikkel sem akar indulni.

(#777) #43960832


#43960832
törölt tag

Sziasztok! Rövid és hülye kérdés: sima (beszéd) SIM kártyát lehet-e USB modemben használni, ha elő van fizetve internet díjcsomag? :U

(#778) LámaZ válasza sumsang (#776) üzenetére


LámaZ
addikt

Beállítások
Továbbiak
Mobilhálózati beállítások
- Mobilszolgáltatók: Automatikus kiválasztás
- Hozzáférési pontok nevei: tetszőleges név, APN: szolgáltatód adja meg (nálam, T-Mobile: wnw), MCC nálam 216, MNC nálam 30, azonosítás: PAP vagy CHAP

Ennyi!

Legyen minden jó!

(#779) club1 válasza #43960832 (#777) üzenetére


club1
veterán

Lehet, csak modemen kicsit nehézkes hívást indítani/fogadni...

(#780) #43960832 válasza club1 (#779) üzenetére


#43960832
törölt tag

Csak netet szeretnék használni de eddig még nem sikerült működésre bírni. :)

(#781) dscholtz1975


dscholtz1975
csendes tag

Sziasztok,

azt meg lehet itt kérdezni, hogy melyik cégnek van jelenleg a legjobb paraméterekkel bíró feltöltőkártyás mobil internete? ( csak SIM, tablethez )
Mindhármat néztem, de túl sok az "apróbetűs" rész, összezavartak :)

Lényeg, hogy csak sima, egyszerű netezésre kéne, mindenféle extra nélkül, egy feltöltéssel lehetőség szerint minél tovább használni..

előre is köszönöm!

(#782) LámaZ válasza dscholtz1975 (#781) üzenetére


LámaZ
addikt

Sztem tréhóm, 2k/hó. Web 'n walk, talán, és 1 giga adat.

Legyen minden jó!

(#783) dscholtz1975 válasza LámaZ (#782) üzenetére


dscholtz1975
csendes tag

Köszi!

(#784) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Telefonom dual-simes és van egy Vodafone Kredit előfizetésem.
A kérdésem az volna, hogy mit ajánlanátok, ha a mobilomat használnám netezni Egyetemen, valamint utazásaim alkalmával is. Örülnék valami olyannak, amiben nincs túlforgalmazási díj és a havi keretemet sem löki meg túlságosan.
Net-nél miatt nem ragaszkodom a Voda-hoz (bármely más szolgáltatónál is hajlandó vagyok egy kártyás csomagot vásárolni nettel).

"Find something boring, and make it funny!"

(#785) club1 válasza chosa91 (#784) üzenetére


club1
veterán

(#786) chosa91 válasza club1 (#785) üzenetére


chosa91
aktív tag

Innen melyik méretű csomag fedné le az "általános" böngészéssel történő, kb. heti 20-25órát?

"Find something boring, and make it funny!"

(#787) club1 válasza chosa91 (#786) üzenetére


club1
veterán

Ez rengeteg mindentől függ. Ha türelmes vagy, akkor a legkisebbel is ellehetsz, csak 2-5 nap után következik 26-29 nap max. 32 kbps-on. Ha olyan böngészőt használsz, ami tömörített forgalmat használ és az emailjediet sem töltöd le a telefonra, akkor Net M körül. Ha rendes böngészőt használsz, akkor Net L - Relax M.

(#788) vgyuri válasza club1 (#787) üzenetére


vgyuri
őstag

"A kedvezmény igénybevételére meglévő blue mobile szolgáltatásán akkor van lehetősége, ha azon a bekapcsolást megelőző 90 napban nem aktiválta az adott blue Net adatdíjcsomagot."

Ez szerint Blue Net M 60 napig, utána Blue Net S újabb 60 napig, és utána megint megrendelhető akciósan a Blue Net M?

(#789) chosa91 válasza vgyuri (#788) üzenetére


chosa91
aktív tag

Erre én is csak most lettem figyelmes és már elkezdtem írni^^, mire észrevettem egy másik fülön történő frissítés közben, hogy megírtad a problémát.

"Find something boring, and make it funny!"

(#790) vgyuri válasza chosa91 (#789) üzenetére


vgyuri
őstag

Ez nem probléma, eddig állítólag T-Mobile-nál így működött, de január 1-től csak a 30 mbyte-os kerül 90 forintba. Remélem a Blue Mobile-nál megmarad a régi módszer, és havi 90 forintért lesz 30 vagy 100 mbyte net.

(#791) chosa91 válasza vgyuri (#790) üzenetére


chosa91
aktív tag

T-nél melyik lenne ez a csomag (túlforgalmazási díj van hozzá?)?

"Find something boring, and make it funny!"

(#792) club1 válasza vgyuri (#788) üzenetére


club1
veterán

Ez az aktuális egy hónapra szóló mobilnet akció. Ráadásul az első 60 nap eltelte után nem igaz, hogy nem volt 90 napon belül aktivált azonos csomagod, ha egyszer volt.

(#793) club1 válasza chosa91 (#791) üzenetére


club1
veterán

A T-nél mindegyik csomagban drágábbra jön ki 1 MB mobilnet.

(#794) vgyuri válasza club1 (#792) üzenetére


vgyuri
őstag

...az adott blue Net...: Januárban megrendelem a Blue Net M-et, márciusban a Blue Net S-t, májusban megint a Blue Net M-et. Ez nem működne? Két Blue Net M aktiválás között 120 nap telik el (január-május).

(791) chosa91: T-mobile Mobilnet: (Domino) Go!Net S 2 hónapig 90 ft / hónap, ha elfogy a keret, akkor 32/32 kbit-re lassítanak. Telenor Klikk 1.590 forint egy sim kártya, aktiválás napján megrendeled a szolgáltatást, 3 hónap után új kártyát veszel. Havi 590 forintért van 100 mbyte neted (amit vagy tudnak lassítani vagy nem, nincs túlforgalmazási díj), de Hardveraprón 500 forintért is árulnak új kártyákat.

(#795) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Sziasztok!

Egy mobilnetes problémám lenne:

Egy laptoppal szeretném használni a mobilnetet épp abban az országban amiben járok, ezért beszereztem szerb mts és román orange-os stick-et is, mindegyik helyi kártyával és pénzeszközzel fel van töltve. Viszont mind a szerb és a román stick márkája és tipusa is Huawei e173. Így épp az utoljára felinstallált stick applikációja jön be ha bedugom a modemet (például az mts-t bedugva elindul az orange connect betárcsázós programja) de hiába indítom el a modemnek megfelelő szolgáltató programját, az nem látja az eszközt csatlakoztatva.
Vagy csak annyi lenne a probléma, hogy most ezt magyarországról csinálom épp és itt nem elérhető se orange se mts hálózat? Mert ha elérhető lenne felcsatlakozna? (Ez viszont csak azért gyanús, mert nem lehetne feltöltős, vagy akármilyen mobilnettel roamingolni? A szolgáltató szempontjából nézve legalább gyorsan lefogyna róla a pénz és kész...)

Mi a vélemény? Csak lehet valahogy használni több mobilnetes usb stick modemet egy gépen még ha a tipusok azonosak is, nem?

(#796) club1 válasza Rommel6600 (#795) üzenetére


club1
veterán

Ez kevesek problémája. Nekik a Huawei modemek gyári szoftvere ajánlott (Mobile Partner), amiben kézzel kell beállítani a megfelelő APN-eket.

(#797) LámaZ válasza Rommel6600 (#795) üzenetére


LámaZ
addikt

Akkor annyi modemmel játszol, ahány országba mész?
Miért nem veszel egy hálózatfüggetlen wifi hotspotot? Ráadásul arra több eszköz is csatlakozhat.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#798) Rommel6600 válasza club1 (#796) üzenetére


Rommel6600
őstag

Megnéztem a gyártó honlapját is, de még a terméket sem találtam meg rajta, a saját keresőjük sem talált semmit, így azt feladtam. De ennek majd utána nézek, bár ezt az APN dolgot nem tudom, hogy fogom majd megoldani, a legnagyobb gond, hogy fogalmam sincs mi ez :)
Beszerezni sem volt egyszerű őket a nyelv miatt.

(#799) Rommel6600 válasza LámaZ (#797) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ezeket adták a kártyák mellé (ingyen).
Azt gondoltam ez így is menni fog, de az egyrészt amit mondasz plusz pénzbe kerül, másrészt gondolom nehezebb országonként átkonfigolni mint a szolgáltatók stickjeit szimplán bedugni, harmadrészt a legtöbb helyen laptoppal vannak ezek használva, az is szivargyújtóról, nincs 230V ahova bedughatnék egy ilyen hotspotot (gondolom annak kéne a hálózati feszültség).

(#800) LámaZ válasza Rommel6600 (#799) üzenetére


LámaZ
addikt

A hotspotok aksiról mennek, de abban igazad van, hogy újra be kellene állítani.
Amit még tudnék javasolni, mint a kolléga fent: a Huawei Mobile Partnere, abban megadnál több kapcsolatot, a megfelelő apn-beállításokkal, ha nem megy magától.
Egyébként, én a helyedben egy hálózatfüggetlen 3g modemet vettem volna használtan, mert ott is vehetsz csak sim-et.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.