Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) gulyasa


gulyasa
őstag

Segítség kellene, vasárnaptól kb. egy hétig feltöltőkártyás mobilinternetre lenne szükségem a lehető legköltséghatékonyabb módon, de nehéz választani a szolgáltatók között, hogy melyik szolgáltató/csomag lenne a jobb.
Laptoppal használnám, leginkább naponta 1-2 óra oldalak böngészésére (email, facebook, híroldalak) és naponta kb. 20-30 perc Skype a családdal webkamerával. Modem és SIM kártya is kell.

Melyik szolgáltatót (és csomagot) ajánlanátok tapasztalat és a fent leírtak alapján?

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#802) LámaZ válasza gulyasa (#801) üzenetére


LámaZ
addikt

Trémobil: 2000 ft/500 mega/hó

Legyen minden jó!

(#803) hamyka válasza gulyasa (#801) üzenetére


hamyka
senior tag

Én ezt javaslom :

[link]

Parancsolj :)

Tapasztalatom nincs vele, ez telenoros, nem tudom a facebook stb mennyire eszi az adatforgalmat, remélem torrentezni nem szándékozol :)

üdv :)

Comodó új távlatok...........

(#804) hamyka válasza LámaZ (#802) üzenetére


hamyka
senior tag

szerintem te havidíjasat ajánlottál csak mondom :)

feltöltőkártyás mobilnetnél nincs olyan hogy /hó mit beszélsz?

Comodó új távlatok...........

(#805) club1 válasza hamyka (#804) üzenetére


club1
veterán

Ha néha gondolkoznál nem csak írkálnál, akkor rájönnél hogy hülyeséget írkálsz. Az általa ajánlott feltöltőkártyás csomag.

(#806) gulyasa


gulyasa
őstag

Néztem a trémobilost. A tényleg van ilyen a domino feltöltőkártyások között és "/hó" nem azt jelenti, hogy előfizetéses, hanem 2000Ft-ért 1 hónap alatt 500MB forgalom lehet (aztán belassítanak

Amúgy a kérdésem pont a tapasztalat alapján ajánlásra vonatkozott.

Természetesen nem akarok vele torrentezni. A Skype fogja generálni a nagyobb forgalmat, de halvány lila fi..om nincs, mekkorát...?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#807) bacus válasza AMD Power (#50) üzenetére


bacus
őstag

upsz véletlenül egy régi bejegyzésre válaszoltam :(

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#808) hamyka válasza club1 (#805) üzenetére


hamyka
senior tag

akkor nem szóltam :)

Comodó új távlatok...........

(#809) hamyka válasza gulyasa (#806) üzenetére


hamyka
senior tag

majd az okosak megmondják :)

te kérdeztél én válaszoltam :)

ajálhatnám (persze csak ha nálad működik ) vodafone szolgáltatótól valami napijegy néven vagy mint fut 2500 ft 1 Giga, ez nálam nem jó ennyiért nem is kell :)

akkor már inkább telenor :) nézd csak :

Persze a döntés a tiéd, amiről mutatok képet az az hogy ha fel töltőd az egyenlegedet akkor olcsóbban tudsz netezni amúgy pedig 5 ft/MB áron tudsz :) és annyit netezel amennyit akarsz :) azé fizetsz amennyit használod :)

azt fontos tudni hogy 45 nap alatt elkell használni, de ha tudod meg utána olvasol akkor nem beszélek annyit és csak segíteni akartam ha baj akkor bocs

üdv :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#810) gulyasa válasza hamyka (#809) üzenetére


gulyasa
őstag

A napijegyes változat nekem sem lenne nagy biznisz - a kérdésemben a költséghatékonyság is szerepelt.

Amúgy a Skype-os topikban kb. 220MB/30perc-re saccoltak egy videós skype-olást...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#811) hamyka válasza gulyasa (#810) üzenetére


hamyka
senior tag

gondoltam hogy olcsón akarod megúszni :)

És onnan tudom hogy nálam nem jó mert megmondták a Vodafonnál ( megmondtam mely településen lakom) hogy nálam nem jó a napi jegy, de meg is mondtam szépen ( asszem) hogy ennyiért nem kell :) de lehet nem mondtam ilyet na mind 1 :)

Létezik 4g-s kapcsolat is, az a LTE vagy mi az Téhoméknál van valami 11990 ft/ 40 giga :) gondolom ennyit nem akarsz rá áldozni :)

mindenképpen mobilnetet akarsz? nem akarlak letörni de ahogy jelenleg áll a mobilnet hát nem igazán éri meg mert korlátozva van a mobilnet, és vagy az van amit mondtál hogy lassítanak vagy ha nem lassítanak akkor pedig a gatyád is rámegy, és kétlem hogy 32/32 vagy 128-as sebességgel tudnál mit kezdeni, esetleg email de szerintem még arra sem jó

és most nem írtam baromságot, és felfogtam hogy miért a kábeles jelenleg a legjobb, csak ugye kábelezni kell

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#812) LámaZ válasza hamyka (#811) üzenetére


LámaZ
addikt

"Tapasztalatom nincs vele"

Okoska!
Így én is tudok: beírom a gugliba, hogy mobilnet, oszt nyomatom ezerrel.
Amúgy, persze, ha havi 2k-nál tudsz nekem ajánlani feltöltős mobilnetet legalább 500 MB adatforgalommal, ne kímélj, mert nem fogadtam hűséget senkinek.

A fontos nálam az, hogy

1. havi 2000 forintnál nem vagyok hajlandó többet fizetni. Pont! Ez kb. 10 dolcsi. Ha ennél többet kérnek, az már kizsákmányolás. Legalábbis nekem. :-)

2. Napi, heti jegyekkel nem foglalkozom, mert úgy elszáll az az idő, mint egy rakéta. Amúgy drágák.

3. Előfizetéses nem érdekel, mert nem biztosított a kontroll. Hidegen hagy a szolgáltatók ama csábítása, hogy az olcsóbb. Nem olcsóbb, szerintem, legalábbis most, bár e téren meggyőzhető vagyok. Azt semmiképp nem fogadom el, hogy forgalomkorlát után elkezdjék magasabb áron kiszámlázni a lóvét.

4. Nóném szolgáltatók, amelyek nem tudják biztosítani a 3G-t, és a kapcsolat GPRS-sel kezd kullogni nem érdekelnek. Megfelelő lefedettség kell, és ezt a kislabdás szolgáltatók nem tudják biztosítani, csak a háromkirályok. Ha lenne 4. opció, állami magyarische, arra beiratkoznék, de egyelőre sehol nincs.

Érthető voltam?

Legyen minden jó!

(#813) hamyka válasza LámaZ (#812) üzenetére


hamyka
senior tag

Naa nem kell megenni :D még ha ehető is vagyok :D

Nem kell engem nyírbálni és nem fogunk összeveszni

Akkor szerinted melyik a legjobb? :D

Comodó új távlatok...........

(#814) gulyasa válasza hamyka (#811) üzenetére


gulyasa
őstag

Nekem itthon kábelnet van, de most nem ez a téma, nem itthonra kell a mobilinternet.
Mint említettem, nem leszek itthon egy hétig - ha a lefedettséget nézem, azzal nem lesz gond, mert pestországról van szó.
Egy szakmai tanfolyamon fogok résztvenni, de a szervezőknek sikerült "költséghatékonyan" olyan helyre megszervezni a szállást, ahol gyakorlatilag nincs net. Free-WiFi sincs a közelben, hogy a szálláson használhatnám, a laptopot meg nem akarom ezért megsétáltatni télvíz idején.

Nekem csak arra az 1 hétre kell a mobilinternet - tehát a hűségnyilatkozatos csomagok nem játszanak, így került képbe a feltöltőkártyás megoldás.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#815) hamyka válasza gulyasa (#814) üzenetére


hamyka
senior tag

ok,ok értem :)

amit ajánlottam arra nincs hűség, se semmi, csak az eszközt kell megvenned :)

az én megoldásom is feltöltőkártyás, és ha mindennap 30 percet szeretnél skypelni a családdal az sokba fog fájni neked :)
na várj, ha nem laptopon használod akkor min? először azt vettem ki hogy laptopon akarod használni, akkor most mire szeretnél mobilnetet? :)

Wifin nem is tudnál skypelni úgy tudom mindég túlterheltek vagy tévedek ?

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#816) gulyasa válasza hamyka (#815) üzenetére


gulyasa
őstag

20-30 perc a maximum - lehet, hogy kevesebb is lesz egy-egy nap.

Amúgy még nem volt ilyen modemem. Ezek is szolgáltató hálózat-függők, mint a szolgáltatóktól vásárolt mobilok?

Teszem azt a jövőben is hasonló helyzetbe kerülnék, de akkor épp egy másik szolgáltatót találnék megfelelőnek és elég lenne csak az ő szolgáltatásukat/SIM kártyájukat megvenni?

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#817) hamyka válasza gulyasa (#816) üzenetére


hamyka
senior tag

Huh jót kérdeztél fogalmam sincs :)

csak azért mertem ajánlani mert olcsó persze itt sokan szidják a telenort, napijegyet nem is akartam ajánlani csak szóba hoztam :)

kicsit besegítettem :)

Egyik topikban szó volt arról hogy a mobilnetnek nem igazán strapa bíró a vonala, az az hamar megdöglik ha sokan vannak rajta remélem értesz :)

Innenstől át adlak az okosoknak :) nem tűnök el de annyira nem értek hozzá, ja és üzenem a másik fórumtársnak aki itt engem szét akar szedni hogy még ha neten is találtam azt amit ajánlottam az miért probléma? miért baj hogy segíteni akarok ? majd az illető ki hámozza ami kell neki a sok ajánlatból pénztárcájának megfelelőt :)

soha nem ajánlottam senkinek szart mert lelki ismeretes vagyok ha eladó lennék sokan szeretnének itt, na ennyit erről :)

üdv :)

ui: vagy esetleg érdemes lehet megvenni Myaudiotól a usb sticket, az csak 3g tud ha jól tudom, igaz kicsit drágább aszem 10 ezer ft, de abba úgy tudom azt teszel amit akarsz :)

Telenoros cuccban nem vagyok biztos hogy tudod cserélni a kártyát szerintem nem lehetséges

Nézd csak erre gondoltam Myaudiótol :

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#818) LámaZ válasza hamyka (#817) üzenetére


LámaZ
addikt

Olyanoknak kellene itt ajánlgatni, akik aktív használók.
Nekem, mint említettem 2k-ért/hó van 500 megám feltöltősben a t-mobile-tól. Pesten használom, meg vagyok vele elégedve. Persze, ha lenne hasonló árban 1 GB, akkor váltanék. E-mailezésre, böngészésre használom, Skype nem nagyon van, de ha hívnának, audió módban válaszolok. Apropó, néha waze navigációt használok még vele, az nem eszik sokat. Tény viszont, hogy nekem itthon kábelnetem van, és nem használom egész nap a 3G-t.

Legyen minden jó!

(#819) hamyka válasza LámaZ (#818) üzenetére


hamyka
senior tag

persze érthető :)

a jó elébb meg akartál enni :((

én amit ajánlottam azért ajánlottam mert tényleg csak azért fizet amennyit használ, semmi hátul ütője nem lehet a dolognak szerintem bár kitudja

És ha átszámolom a tiédre: 6 ezer ft-ért kapsz másfél gigát, telenornál meg ötöt nem mind1

üdv :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#820) molnkitti


molnkitti
csendes tag

Sziasztok!

Telenor mobilinternet előfizum van, ZTE MF680 USB modemet kaptam. Tudja valaki, hogy WIN 8 op.rendszerrel tud-e ez működni vagy hogy mit kell beállítani a gépen esetleg, ha nem ismeri fel az USB-t? Autorun indítás esetén sem találja meg a Telenort...
köszönöm :) :))

(#821) LámaZ válasza hamyka (#819) üzenetére


LámaZ
addikt

Tegnapelőtt töltöttem fel a telefonom (T-Mobile), és azt írja, hogy van 1 gigám egy havig. A fene sem érti ezeket.

Legyen minden jó!

(#822) hamyka válasza LámaZ (#821) üzenetére


hamyka
senior tag

mennyivel töltötted fel? :U

Comodó új távlatok...........

(#823) LámaZ válasza hamyka (#822) üzenetére


LámaZ
addikt

3k-val.

Legyen minden jó!

(#824) hamyka válasza LámaZ (#823) üzenetére


hamyka
senior tag

és t-home ? :U

Comodó új távlatok...........

(#825) LámaZ válasza hamyka (#824) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt már tisztáztuk, hogy Té-Mobil.
Azért töltöttem fel 3k-val, mert 2k-s opció nincs. Majd legközelebb feltöltöm szintén 3k-val, és így összesen 6k feltöltésért kapok 3 hónapot a szolgáltatótól. Szerintem a havi adag 1 GB, nem is tudom miért zavart be az, hogy csak 0,5 giga.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#826) hamyka válasza LámaZ (#825) üzenetére


hamyka
senior tag

upsz tényleg bocs

Comodó új távlatok...........

(#827) hun005a


hun005a
tag

Üdv

Meg tudná azt mondani valaki hogy mitől van az hogy mostanában (T-Mobil feltöltős internetről van szó)
ilyen pl 5.38.157.19 IP címet oszt ki és ilyenkor semmit nem tudok csinálni annak ellenére hogy látszólag van kapcsolat.Ilyenkor bontani kell és újra kell kapcsolódni hogy pl 188-al kezdődő legyen az IP cím.Azért mondom hogy mostanában mert régebben nem találkoztam ezzel a jelenséggel.Még azt sem lehet mondani hogy modemfüggő mert több különböző tipusú modemmel is ezt csinálja.Valaki találkozott már eme jelenséggel?:)

köszönöm

(#828) Neoteric


Neoteric
addikt

Sziasztok

Van már olyan fejlett a mobilnet Bp-n, h menjen rajta rendesen online fps játék? Ha igen, mit ajánlanátok legköltséghatékonyabb megoldásnak?
Kolis nettel már tököm tele, 5mbiten osztozik 80 ember, esélytelen normális pinggel játszani.

PSN: ne0teric_sAN

(#829) club1 válasza Neoteric (#828) üzenetére


club1
veterán

Játékra csak az LTE-t ajánlanám, azon nagyjából 50 ms alatt marad a késés. Budapesten csak egy szolgáltatónál elérhető.

(#830) gulyasa válasza Neoteric (#828) üzenetére


gulyasa
őstag

Múlt héten a Városligetnél az Ajtóssy Düreren volt a szállásom, Telenor Hipernetes Praktikummal 5mbit/s volt az átlag fel/le sebesség egy kb. 6 éves FS Amilo laptoppal.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#831) club1 válasza gulyasa (#830) üzenetére


club1
veterán

Játéknál nem a sebesség a lényeg, hanem a csomagkésés. 3G-n jellemzően 50 ms felett van, nem ritka a 100ms feletti késés. Azt pedig a játékok nem tolerálják...

(#832) Neoteric válasza club1 (#829) üzenetére


Neoteric
addikt

Gagyibbak/olcsóbbak nem? Nem kell nekem 60mbit, elég lenne 4-5, csak a pingem legyen jó.
Vagy ez még túl nagy kérés így 2013-ban? :))

Akkor kénytelen leszek várni, míg ez az LTE-s cucc nem lesz mondjuk feltöltőkártyás változatban.. :(

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#833) gulyasa válasza club1 (#831) üzenetére


gulyasa
őstag

Bocs, a sebességet nem pontosan írtam. Helyesen ~5/1mbit (le/fel).
És a ping tényleg 50ms fölött van - habár nem sokkal.
Most itthon (vidéki város) próbáltam rámérni a speedtest.net-en egy budapesti szerverrel.
Az eredmény:

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#834) hamyka válasza club1 (#831) üzenetére


hamyka
senior tag

bocsi hogy belekotyogok de

érdekes az hogy rá megyek 30 GB,és 16 GB-os hoz be érdekes :U

11990 ft-ért volt 40 GB, ez a csomag már nincs meg ? most olyat látok hogy : 9550 ft-ért 30 GB, számoljunk kicsit ok? szóval :

60 GB lenne: 2x 9550 ft = 19100 ft

vagy: 80 GB: 2 x 11990 ft = 23980 ft

tehát: 9550 ft-os esetében 1 GB kb: 318 ft

11990 ft esetében : 299 ft

tehát 80 GB adat 11990 ft esetében : 299 ftx80 GB = 23 920 ft ( tehát kb majdnem ugyanaz az ár jön ki amit számoltam az elején :D )

illetve 9550 ft esetében : 318 ftx 80 GB kb: 25440 ft ez már lehúzás!!

de majd lesz ez még olcsóbb is :)

ha valamit nem értetek vagy hibásan számoltam csak szóljatok :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#835) Rommel6600 válasza LámaZ (#800) üzenetére


Rommel6600
őstag

Na úgy tűnik sikerült megoldani a problémát, ezzel a Huawei Mobile Partnerrel jó ötletet adtál!
Egyszerűen kifüggetlenítettem a szerb modemet, és a Huawei Mobile Partnerrel csatlakozom a benne lévő simkártya hálózatára. Megnéztem ugyan az apn beállításokat és el is mentettem, de ez épp most nem kérte, egyből csatlakozott az Orange-ra.
Most épp a szerb mt:s modemmel netetek román Orange hálózaton :)

Köszi!

(#836) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

A vodánál érdekesen alakul a net sebessége,
van, hogy a feltöltés nagyobb, mint a letöltés. :)
Pl.: 4.84 / 6.07 Mbps

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#837) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Sziasztok!

Új gyerek vagyok a mobilinternet terén. Jövő héten szeretnék választani valamilyen szolgáltatást.

Mit ajánlatok SIÓFOKON ? Ha siófoki tapasztalat nincs, jó lesz más vidéki is...

- 3G beltérben elérhető T-Mobile és Voda hálózatokon, Telenort nem próbáltam
- 4G vagy Hipernet érdekelne, mindenképp valami, ami a 3G-nél gyorsabb. De minimum 3G.

(#838) hamyka válasza Coyote2000 (#837) üzenetére


hamyka
senior tag

szia :)

nem akarok bele kotnyeleskedni de a 4G az ha jól tudom LTE hálózat vagy tévedek ??

a 4G az drágább ha jól tudom, milyet szeretnél?

mert van olyan hogy:

lassítanak nem megy rá a gatyád

nem lassítanak de a gatyád rámegy, t-home szolgáltatónál van olyan hogy 10 kilobit vagymi és ez 300 ft, ez nem éri meg,// igaz van valami érték határ is ha jól emlékszem az valami 50 ezer ft ha jól emlékszem

vagy van feltöltőkártyás is, mindenképpen mobil netet szeretnél? vezetékes az jobb igaz havidíjas meg vezetékezni kell :U

a döntés a tied :)

nem vagyok szaki, tapasztalatom sincs vele, csak át néztem hogy mi is akar lenni a mobilnet

üdv és írj :)

ui: majd a tapasztaltabbak irnak, én csak általános tájékoztatást adtam :)

ja és a legfontosabb : mennyit vagy hajlandó rá áldozni?

mert mondjuk kapsz 1 gb adatforgalmat mondjuk 2000 ft-ért, elhasználod aztán lassitás és szerintem semmire sem jó

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#839) club1 válasza Coyote2000 (#837) üzenetére


club1
veterán

Hamykával ne foglalkozz, szerintem még mobilnetje sincs.
Siófokon egyértelműen ezt ajánlom.
A hipernet egyébként 3G, mivel az elnevezés nem egy új generációs mobilnetet, hanem a Telenyomor marketingcsapat agymenését takarja.

(#840) hamyka válasza club1 (#839) üzenetére


hamyka
senior tag

Csak általános tájékoztatást adtam :)

nincs mobilnetem csak elmondtam hogy én hogyan látom :U

bocsánat hogy mertem szólni, igérem eldugulok :)

Comodó új távlatok...........

(#841) Coyote2000 válasza club1 (#839) üzenetére


Coyote2000
őstag

Köszi!

Eddig is a trémobil volt a favorit, de erős kétségeim vannak az LTE-vel kapcsolatban. Foki-hegyen vagyunk, ahogy ezeket ismerem, csak a belvárost fedték le. De talán van próbaidő. A Telenyomor hipernetjéről azt hittem 4G, de akkor félrevezető ezek szerint. A Vodafos meg max 3G-t ad, és ha az purcanik, akkor még EDGE se marad, csak GPRS. Visszamegyek a WAP korszakba...

Hajlandó vagyok havi több ezret rááldozni, fontos a jó net.

Hamyka: sajnos kényszerpályán vagyok, az új házunk utcájában még nincs kábel, így kénytelen vagyok parabolás tévére és mobilnetre benevezni. Ezt is most a telefonomról írom, online nyomor van.

(#842) club1 válasza Coyote2000 (#841) üzenetére


club1
veterán

A Vodafone kiépítette az országos EDGE hálózatot, tehát ez nem probléma. A 3G pedig náluk ritkán hagy ki (szemben a Telenyomorral).
Az LTE-nek egész más a lefedettsége, mint a 3G-nek. Nagyjából a 2G és 3G közötti lefedettséget tud biztosítani, azaz igen nagy valószínűséggel lesz nálatok LTE, de 14 Mbps-os 3G mindenképp (ha T).

(#843) Coyote2000 válasza club1 (#842) üzenetére


Coyote2000
őstag

Köszi! Meg is győztem magam a 21mbit / 16GB csomagra :-) milyen kiegészítőkre lesz szükségem, ha otthon wifivel szeretném megosztani? Gondolom a hagyományos, 7 éves kábelnetes wifi routerem mehet a kukába...

(#844) gulyasa válasza Coyote2000 (#843) üzenetére


gulyasa
őstag

Nehogy kidobd! Anélkül nehéz lesz megosztani.
A mobilinternet megosztásnak az a hátránya, hogy mindenképpen kell egy gép, amelynek állandóan működnie kell és csatlakoztatva kell lennie a mobilnet stickhez, plusz UTP kábellel legyen a routerre kötve.
(Vissza az őskorhoz, a betárcsázós és ADSL modemes internet megosztáshoz, amikor még nem léteztek router-ek...)
Aztán már csak a hálózati beállításoknál be kell jelölni a net megosztását a hálózat többi gépének (akár vezetékkel, akár wifivel csatlakoznak a routerre, amivel létrehoztad az otthoni hálózatodat).

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#845) Coyote2000 válasza gulyasa (#844) üzenetére


Coyote2000
őstag

Úgy olvastam, hogy ezek a mobilnet routerek pont arra jók, hogy közvetlenül ezekbe megy az USB stick - vagy tévedek?

Szeretném elkerülni, hogy egy géptől függjön a többi. Ennél még a mostani megoldásom is jobb: 3G wifi hotspot iphoneról...

(#846) kali válasza Coyote2000 (#845) üzenetére


kali
legenda

nem, nem tévedsz!

(#847) gulyasa válasza Coyote2000 (#845) üzenetére


gulyasa
őstag

Persze, léteznek mobilinternetet támogató routerek is (nem sok). Én csak a legolcsóbb megoldást ajánlottam, amivel a már meglévő eszközeidhez csak a szolgáltatást és a sticket kell megvenned/előfizetned.

De ne én okoskodjak, erről már írtak cikket: http://halozatbazis.web4.hu/cikk/routerek-mobilnetezeshez
Azt azért hozzátenném, hogy a fenti cikk már több, mint 2 éves. Azóta jöhetek már ki újabb routerek, más megoldások is.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#848) Rommel6600 válasza Coyote2000 (#837) üzenetére


Rommel6600
őstag

Telenoros mobilnetet használtunk már többször a belvárosban, és jó volt. Igaz sebességet nem mértünk, de simán megvolt a 3G beltérben már 2011 nyarán is. Telefont kötöttük rá a gépre és úgy neteztünk és nem volt vele probléma, meg voltunk vele elégedve. (Asszem a Jókai park/Marx tér környéke)

(#849) Coyote2000 válasza club1 (#842) üzenetére


Coyote2000
őstag

Köszönöm az infókat mindenkinek!

Akkora mákom volt, hogy az ismerősök körében találtam Tréhome és Telenyomor LTE stickeket is, melyeket a délelőtt folyamán el is kértem tesztelni. Elvégre vezetéknélküli hálózaton a TÉRERŐN áll vagy bukik minden, nemigaz?

Nos, a T-Home csúnyán buktázott, többször 3G-re váltogatott és szenvedett, egyszer-egyszer azért 8Mbitet is elértem vele. Persze Siófokot büszkén beszínezték a lefedettségi térképen...

Kezdtem beletörődni, hogy ez a legjobb, amit kaphatok, de ekkor jött a Telenor Hipernet. Láss csodát: 30 mbit, stabilan, a legárnyékoltabb részre cipelve 22mbitig ment le. Még a laptopról megosztva, a mobilok is 13 mbittel kapcsolódnak a netre a speedtest szerint.

Szóval a megoldás megvan, most már csak wifi routert keresek hozzá! A Telenor routert csakis USB stick HELYETT adott volna, de azt egy adott cellaállomáshoz kötik, tehát nem lesz hordozható a net. Az meg nekem baj.

(#850) gulyasa válasza Coyote2000 (#849) üzenetére


gulyasa
őstag

Néhány megoldás közül az egyik:
TP-LINK TL-MR3020 3G / 3.75G router teszt
Másik típus:
TP-LINK TL-MR3420 300Mbps N 3G/4G Router UMTS/HSPA/EVDO

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.