Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Coyote2000 válasza gulyasa (#850) üzenetére


Coyote2000
őstag

:R

(#852) LámaZ válasza gulyasa (#850) üzenetére


LámaZ
addikt

Én ilyent (Portable 3G WiFi MiFi Wireless Router AP GSM WCDMA Huawei E5830 With Battery 1500mAh Support Simcard) vettem, mert azt akartam, hogy hordozható legyen. A biztonság kedvéért ehhez jó, ha vesz az ember egy power bank-et is, de még nem találtam olyant, amely passzolna hozzá. (4,2 V-nál nagyobb feszkóval nem szabad tölteni.)

Legyen minden jó!

(#853) hamyka válasza gulyasa (#850) üzenetére


hamyka
senior tag

nekem lenne kérdésem ha szabad ok ?

mi van ha a szolgáltató nem fogadja el ? úgy értem a net szolgáltató a vezetékeshez,gondolom a mobil stickhez azt használsz amit akarsz vagy ott is megkötés van ? 5 évet ha vállalnak az csúcs :DDD

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#854) N95 8Gb


N95 8Gb
tag

Sziasztok!

Én is sokat próbálkoztam mobilnettel (Voda, T-ré, Tele). Eddig a Telenor (10GB) a legjobb az éjszakai 100GB miatt. Speedtestet a Vodával (10GB) mértem [link] legutóbb, holnap dobok fel Telenort is. A T-ré (8GB) be sem töltötte a speedtest oldalát a 2 perc alatt, amit rászántam a tesztre. :DDD

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#855) club1 válasza N95 8Gb (#854) üzenetére


club1
veterán

Adott helyen ilyesmi előfordul. Ha lefedettségre mész akkor inkább Voda, ha minőségre, akkor Tré. Viszont mint a te példádból is látszik, ha valaki Telenyomor cella mellett lakik és nem akar a mobilnetjével mozogni, akkor tökéletes választás lehet a Telenyomor is.

(#856) Neoteric


Neoteric
addikt

Akinek van tmobilos >8GB-os 4G-s nete és ráadásul budapesti, annak hálás lennék ha tolna egy speedtestet, amit megosztana itt velünk. :R

PSN: ne0teric_sAN

(#857) hamyka válasza club1 (#855) üzenetére


hamyka
senior tag

Telenyomor ez jó :D

Comodó új távlatok...........

(#858) N95 8Gb


N95 8Gb
tag

Az említett telenyomor ezt tudja nálam. Ezzel már lehet FPS-t tolni a neten.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#859) club1 válasza N95 8Gb (#858) üzenetére


club1
veterán

Nálad a 3G cella mellett, vagy LTE-n kilométeren belül. A szuper 3G-s hálózatukon meg két utcával odébb a tizedét, öt utcával odébb meg még 3G-is alig találni. Én konkrétan azért vagyok rájuk berágva, mert az országban nem egy olyan területet találtam, ahol bár a térképük egyértelműen 3G-t jelez, annak ott nyoma sincs (szabadban, ált. nyílt területeken dolgozom). Ráadásul a hipernet elnevezéssel egy csomó hozzá nem értőt megvezetnek, a megvezetettek jó része aztán kénytelen végül EDGE-n élvezni a csodás hipernet előnyeit.

(#860) N95 8Gb válasza club1 (#859) üzenetére


N95 8Gb
tag

LTE 2-3 csík az ötből. Én már lenyomtam 2 évet GPRS/EDGE sebességgel a Pannonnál, most biztosra mentem. 30 napos visszavételi garival vettem, így ki tudom rendesen próbálni. 10GB 5k-ért + 100GB éjszakai adat minden hónapban.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#861) LámaZ válasza N95 8Gb (#860) üzenetére


LámaZ
addikt

A 2 sim-es droidom edge-ben nem akar működni. vagy 3g, vagy semmi.

Legyen minden jó!

(#862) club1 válasza LámaZ (#861) üzenetére


club1
veterán

Ez nekem telefon oldali problémának tűnik.

(#863) N95 8Gb válasza LámaZ (#861) üzenetére


N95 8Gb
tag

A telefonomban (ha jól tudom) a internet beállításokban van valami "preferált hálózat".
Ott több lehetőség van:
-Automatikus
-GPRS/EDGE
-3G/4G
Ha automatikus van bejelölve, akkor beáll a gyengébb/erősebb hálózatra is. Ha másikra állítom, akkor csak azt az adott hálózatot erőlteti.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#864) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Sziasztok!

Mobilinternet-megosztásról lenne szó... az a hülye helyzet van, hogy pár napja SIKERÜLT megosztanom a netet, de azóta sem jött össze, és fogalmam sincs mit hoztam össze anno...

A következő feltételek adottak:

1. HP laptop Windows 7-tel
2. Telenor Hipernet (ZTE) USB stickkel
3. régi D-link wifi router.

Az biztos, hogy a network sharing centerben kókányoltam valamit, kábellel rákötöttem a gépet a router WAN portjára, és simán szórta a netet. A következő bekapcsolásnál már nem ment az ad hoc hálózat, és azóta nem is tudtam összehozni a dolgot.

Ha valakinek van tippje, kérem ossza meg velem! Milyen lépéseken át tudom megosztani újra a netet?

(#865) club1 válasza Coyote2000 (#864) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk nekem a router LAN portja logikusabbnak tűnik, hiszen nem a routernek kell routolnia, hanem a gépnek. A routert ez esetben én csak wlan ap-ként használnám.

(#866) Coyote2000 válasza club1 (#865) üzenetére


Coyote2000
őstag

most vagy félreérted, vagy én vagyok hülyébb hozzá, mint gondoltam :))

tehát a net a stickkel a laptopon van --> ez a "net bemenet" a routerre, azaz a WAN --> a LAN portba a hálózat többi tagját kéne kötnöm, nem?

Hozzáteszem, hogy ha a LANba dugom a gépet akkor offline lesz, mert az egyetlen hálózati kapcsolatként a LAN portot jelöli ki.

Persze ez is csak azért van, mert a buzi net stick nem viselkedik modemként, a windows nem jeleníti meg a hálózati kapcsolatoknál.

(#867) LámaZ válasza N95 8Gb (#863) üzenetére


LámaZ
addikt

Megvan. Az APN-típusnál mindent be kell jelölni: default, mms,supl,wap.

Legyen minden jó!

(#868) zyzz


zyzz
tag

3G-s mobil WIFI routert keresek (zsebwifinek is becézik). Milyen megoldást ajánlanátok?

Cél az, hogy az olcsó mobilnetet szét tudjam osztani a nálam lévő kütyük között (mobil, laptop, stb)
Itthon elég szűknek látom a választékot, ha nem szolgáltatótól akarom venni, kötelező mobilnettel.
Néztem olcsó kínai oldalakon is, de nem tudom, mire érdemes figyelni ezeknél a zsebwifiknél.
pl: http://www.tinydeal.com/hame-a100-2-in-1-3g-wi-fi-router-5200mah-power-bank-p-66641.html

(#869) club1 válasza zyzz (#868) üzenetére


club1
veterán

Ennél például arra, hogy ebben nincs sim kártya hely, azaz erre egy usb-s és kompatibilis 3G modemet kell rádugnod. Ha tehát véletlenül kompatibilis vele a modemed, marha hamar le fog merülni az akksija, mert a külső modemek eszik az energiát.
Azért volna egy kérdésem: Hol olcsó a mobilnet?

(#870) bacus válasza zyzz (#868) üzenetére


bacus
őstag

Szolgáltatótól lehet venni ilyeneket (pl telenor ZTE MF 60), kb 3 órát bir akkuról, de egy normális androidos telefon alapból tudja ezt a MIFI (mobile wifi) funkciót, és nem kell két eszközt cipelj. Ha lejár a hűségem, már mondom is le az előfizum, mert alig használom, a telefon mellett.. (amin szintén van mobil adatcsomag)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#871) zyzz válasza bacus (#870) üzenetére


zyzz
tag

Nyilván az okostelefon is tud netet osztani, csak a szolgáltatói árképzéssel nem vagyok kibékülve.
Tervem szerint flottás előfizetést szerzek és mellette Digi mobilnet - egyelőre ez a kombináció tűnik a legolcsóbbnak. 1GB 1500 Ft, 2GB 1900Ft
De bárkinek ismer olcsóbb megoldást, szívesen látom. :)

(#872) bacus válasza zyzz (#871) üzenetére


bacus
őstag

a digi a telenor hálózatán megy, csak más apn-hez kapcsolódik. Valamivel olcsóbb, és tudnak egymásra mutogatni.

Használtunk ilyet, ment, de 1 hétig tartott mire beaktiválták, mert nem tudták kinél volt a hiba, de egymásra mutogattak, igaz utána 3 hónapig használtuk hibamentesen.

nagy előnye, hogy nincs hűség. Viszont mielőtt megveszed kérdezd meg az apn beállitásokat, mert lehet a saját stickbe van felprogramozva és akkor jó sokáig fog tartani amig kitalálod.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#873) zyzz válasza club1 (#869) üzenetére


zyzz
tag

5200 mAh akksi van benne, ki kell bírnia egy ideig, és ettől függetlenül pótakksiként is szolgálhat pl. okostelefonhoz. Inkább a kompatibilitás aggaszt.
Ha az integrált modemes verziót nézed (mint a szolgáltatói kínálatban), azok sem fogyasztanak szerintem kevesebbet.

Mindenesetre nekem is jobban tetszik a SIM kártyás verzió, kompaktabb, szó szerint zsebben hordható.
Az előző linken erre is vannak példák.
Itthon kapható szolgáltatófüggetlen SIM kártyás zsebrouterrel van valakinek tapasztalata?

(#874) LámaZ válasza zyzz (#868) üzenetére


LámaZ
addikt

Leírtam, de a kérdezők arra sem képesek, hogy 10 hsz-t visszaolvassanak.

Legyen minden jó!

(#875) zyzz válasza LámaZ (#874) üzenetére


zyzz
tag

A topic elejébe és legvégébe néztem csak bele, de örülök, hogy neked már van tapasztalatod mobil WIFI téren. Szóval jól működik a kütyü, amit rendeltél? Mennyi idő alatt szállították ki neked?

(#876) LámaZ válasza zyzz (#875) üzenetére


LámaZ
addikt

kb. 4 hét
jól
ügyelni kell a töltésre, ha nem saját töltőjét használod

Legyen minden jó!

(#877) hamyka válasza zyzz (#868) üzenetére


hamyka
senior tag

olcsó mobilnet? nem olcsó az :D mennyi neked havonta és mennyi adatforgalom használat van benne ? :D

Comodó új távlatok...........

(#878) club1 válasza hamyka (#877) üzenetére


club1
veterán

Már leírta melyikre gondol a 871-ben... :W

(#879) hamyka válasza club1 (#878) üzenetére


hamyka
senior tag

nem derül ki az amit kérdeztem :U

Comodó új távlatok...........

(#880) club1 válasza hamyka (#879) üzenetére


club1
veterán

"Digi mobilnet - egyelőre ez a kombináció tűnik a legolcsóbbnak. 1GB 1500 Ft, 2GB 1900Ft"

(#881) LámaZ válasza club1 (#880) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, én is átállok erre.

Legyen minden jó!

(#882) zyzz válasza LámaZ (#876) üzenetére


zyzz
tag

Telefon és bármilyen kisebb akksi töltésére ezt találtam (nekem ugyanilyen van, csak sajnos USB nélkül): link
Ez pont 4,2V feszkóval tölt max 3000 mAh akksikat.

(#883) vgyuri válasza club1 (#880) üzenetére


vgyuri
őstag

Akinek nincs egyéb Digi-s előfizetése annak: 1 GB 2.095 ft., 2 GB 2.415 ft. [link], de még így is olcsóbb mint az egyéb szolgáltatóknál. A stick-ből kiszedett sim kártyát mobilba is be lehet rakni?

(#884) club1 válasza vgyuri (#883) üzenetére


club1
veterán

Be, hiszen ugyanolyan sim kártya megy a modemekbe, mint a telefonokba. Annyi, hogy a telefon 99%, hogy nem fogja automatikusan konfigurálni, azaz kézzel kell az apn-t beállítani.

(#885) vgyuri válasza club1 (#884) üzenetére


vgyuri
őstag

Köszönöm, a konfigurálás nem lesz gond. Arról van esetleg valakinek infója, hogy ezért hűséget alá kell-e írni? [link] - A szerződésben határozott és határozatlan idő is van.

Akinek 333 mbyte is elég: Blue Mobile - első 2 hónap 790 forint, 3. hónaptól 1.290 forint, lassítanak ha elfogy a keret. Az ár picivel van a 100 mbyte-os árak felett, de 3.3x annyi forgalmat tartalmaz.

(#886) Coyote2000 válasza club1 (#880) üzenetére


Coyote2000
őstag

Csak nekem tűnt fel, hogy a Digi Mobilnetnél a sebesség röhejes kategóriában van?

UMTS (3G) 120/40 kbps¹

1 GB-t kapsz 1500-ért...
15 GB már 8765 Ft... (vagy 6400)

Ezzel szemben a Telenornál 6500 Ft (wifi routerrel, vagy 6990 USB stickkel) a 15 GB, és a sebessége 30 mbit....

Most akkor én értek félre valamit, vagy tényleg 120 kbps-t ad a Digi és 30 mbps-t a Telenor, azaz a 250-szörösét?

(#887) club1 válasza Coyote2000 (#886) üzenetére


club1
veterán

A Telenor vállalja a 120/40 kbps-ot a 3G-re. Ha megnézed a Telenor ÁSZF-et, ott van leírva. A Digi csak viszonteladó.
1GB-os csomagot 1 GB-os csomaggal kell összehasonlítani.

(#888) Coyote2000 válasza club1 (#887) üzenetére


Coyote2000
őstag

értem.

De akkor már legyen 2990 az alapdíj, mert az már 3 GB net 5mbit sebességgel, azaz a nyomorgás helyett élvezhető sebesség és adatmennyiség van....

Ha viszont szükségmegoldásról van szó, és mégis elég a 3G, akkor "végy" egy telefont nagyon olcsó 3G nettel, oszd meg wifin (hotspot) és kész.

(#889) vgyuri válasza Coyote2000 (#888) üzenetére


vgyuri
őstag

Ahogy Club1 is írta, ez a minimálisan vállalt sebesség. A maximálisról a Gyik-ban írnak: "Hol használható a mobilinternet?" és "Mit jelent a HSDPA, illetve az EDGE rövidítés?". Tehát ugyanazt a 3G-t kapod mintha Telenor-os lennél.

[ Szerkesztve ]

(#890) Coyote2000 válasza vgyuri (#889) üzenetére


Coyote2000
őstag

akkor engem az zavart meg, hogy nem a szokásos legnagyobb, hanem a VÁLLALT sebességet adták meg.

A "vállalt" valahol az "elérhető" és a "garantált" (mobilneten hagyományosan 0 kbps) között lehet :))

Fura, mert ha akár 60mbit is lehetne, akkor többen rákapnának, de a felső limitről nem szólnak. Márpedig felső limit létezik, nekem pl. 30mbit a Telenornál.

Ha esetleg 120kbps a felső limit, akkor meg szopás...

(#891) LámaZ válasza Coyote2000 (#890) üzenetére


LámaZ
addikt

Azért mobil-/okostelefonnal nem szoktunk BluRay filmeket torrentezni.

Legyen minden jó!

(#892) Coyote2000 válasza LámaZ (#891) üzenetére


Coyote2000
őstag

miért, 120 kbps-sel fogsz? :))

(#893) LámaZ válasza Coyote2000 (#892) üzenetére


LámaZ
addikt

mert a pc-n is ennyi a limit?

Legyen minden jó!

(#894) club1 válasza Coyote2000 (#890) üzenetére


club1
veterán

A célértéknek mára már nincs szerepe, csak egy jelzés, hogy a szolgáltatók mit tekintenek célértéknek. A szuper made in china hipergagyinet rendszerről valamit azért elárul, hogy csak a Telenornál ilyen alacsony a célérték 3G-re, a másik kettőnél 2 Mbps körül van...
Tavaly nyárig volt értelme, a célérték volt az adott technológiára nézve az esetek 80%-ára vállalt minimum. Tavaly nyár óta ugye mind a három szolgáltató 0 Mbps-ot vállal garantált értéknek, mert a szabályzó hatóság kivetette velük az esetek 80%-át, és 96%-os rendelkezésre állást írt elő a szolgáltatásra vonatkozó minimális vállalt sávszélesség meghatározásához. Erre volt a szolgáltatók válasza a 0 Mbps.
A diginetet egyébként a Telenyomor felülről 7.2 Mbps-nál korlátozza, és ha logikusan a sim kártya 3G-t nem tudó készülékbe kerül, valahol 240 kbps lesz a max. Ha HSDPA-t nem tudó, de umts készülékben 384 kbps lesz a max. Minden egyéb esetben lesz 7 Mbps a max.

(#895) Coyote2000 válasza club1 (#894) üzenetére


Coyote2000
őstag

"A diginetet egyébként a Telenyomor felülről 7.2 Mbps-nál korlátozza"

Na, csak kibújt a szög a zsákból! Kerestem, de nem találtam ezt az adatot. Így már tiszta, köszi.

(#896) club1 válasza Coyote2000 (#895) üzenetére


club1
veterán

És mit kezdesz óránként több mint 3GB (naponta 75 GB) adatforgalommal mobilneten?

(#897) Coyote2000 válasza club1 (#896) üzenetére


Coyote2000
őstag

ha ennyit használsz, akkor a digis net is felejtős, nemigaz?

(#898) club1 válasza Coyote2000 (#897) üzenetére


club1
veterán

Akkor bármelyik mobilnet az, beleértve az LTE-t is. Ezért népbutítás jönni a 14-20-30-40-50 Mbps-al, ha egyszer azokkal a sebességekkel a havi forgalmi keretedet 1-2 óra alatt elnetezed, utána meg 32-128 kbps-ra lassítanak hó végéig. Ahol (külföldön) korlátlan a mobilnet, ott is szokott lenni fair use policy, amiben leírják, hogy mennyi havi forgalom után korlátozhat/tilthat le a szolgáltató. És ezek az értékek sem szoktak sok száz GB-ok lenni...
A 3G-s (de még az LTE-s) mobilnetnél meglévő csomagkésések és a gyorsnak nem mondható szoftveres 3-4G modemek pedig nem eredményeznek akkora élménynövekedést mondjuk 5 helyett 15 Mbps-al netezve, mint mondjuk egy max. 10 ms-os csomagkéséssel bíró vezetékes net előtt ülve.

(#899) vgyuri válasza Coyote2000 (#897) üzenetére


vgyuri
őstag

Szerintem Club1 arra gondolt, hogy hiába a gyors internet, ha azt pár perc - óra alatt leforgalmazod. Pl. Telenor 100 mbyte 7.2 mbit/s-en 2 perc alatt elfogy, a hónap fennmaradó 29 nap 23 óra 58 percében meg 0.032 mbit/s a sebessége. 15 GB is elfogyhat 5 óra alatt, szóval már nem a mobilnet sebessége a kevés, hanem a leforgalmazható adat mennyisége.

Én megelégednék egy korlátlan Edge csomaggal is (200 kbit/s), havonta 1-2 ezer forintért, mobilon netezni ez is elég lenne nekem.

Szerkesztés: közben Club1 is válaszolt, hasonlót mint amire én is gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#900) Coyote2000 válasza club1 (#898) üzenetére


Coyote2000
őstag

Telenyomornál 100GB/hónap éjféltől reggel 8-ig, ha ez segít. De tény, hogy nem torrentfanoknak való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.