Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) 4Grider válasza attila.hu (#10250) üzenetére


4Grider
nagyúr

A válaszhoz tudni kellene, melyik toronyra csatlakozol.
Ez az RSRP érték az átlagot jóval meghaladja, biztos a -80dbm érték?

(#10252) attila.hu válasza 4Grider (#10251) üzenetére


attila.hu
csendes tag

Szia
igen annyi,most reggel RSRP -81 dbm. SNR 10.6db
a többi változatlan.A Makói toronyról van szó,egy van csak itt és a 20 band-on lógok,
Az a legjobb úgymond .Most le 17.22 Mb/s fel 25.76mb/s és ez sajnos jónak számít

[ Szerkesztve ]

B.Attila

(#10253) 4Grider válasza attila.hu (#10252) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor nem térerő gondod van, hanem az alacsony frekvencia miatti torlódás (túlterheltség). Azon jobb eszközzel nem segítesz, meg kell várnod, amíg a yeti hálózatmodernizációja eljut a tornyodig. Vagy váltasz vodafone korlátlan netre, havi 5000 Ft hűséggel, 6000 Ft hűség nélkül...

(#10254) attila.hu válasza 4Grider (#10253) üzenetére


attila.hu
csendes tag

Telekomban gondolkodom ha lejár a hűség,ott van 4g+ és volt hogy 2 Bandet is össze fogott,viszont a jel gyengébb valamelyest.De úgy is volt 30–>Mb/s!
Akkor szerinted ne gondolkodjak MikroTik ben,szolgáltató váltás esetén se ?

B.Attila

(#10255) 4Grider válasza attila.hu (#10254) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én akkor kezdenék el gondolkodni a két sávot összefogni képes 4G routerem lecserélésén, ha kettőnél több sávon nyomulnak nálam a szolgáltatók. Egyelőre nem úgy néz ki, hogy Makó környékén a sok sávval nagyon el akarnák kényeztetni a szolgáltatók a felhasználókat. A Telekom is zömében egy-egy sávval nyomul, én biztos, hogy nem feléjük mozdulnék, vagy kivárnám a yeti hálózatbővítését (év végéig biztosan ott is lesz), vagy felmérném feltöltőkártyákkal a másik kettőt, és annak eredménye alapján lépnék tovább. A Telekomnak egy hátránya van: Nem ad publikus ip címet, azaz lehet olyan eszközöd a saját hálózatodban, amit távolról nem tudsz majd a Telekom natolása miatt elérni.

(#10256) attila.hu válasza 4Grider (#10255) üzenetére


attila.hu
csendes tag

Köszönöm a válaszod,jó ötlet kipróbálni a Vodafone is.Ebben nem is gondolkodtam.És igen itt nagyon nem vagyunk elkényeztetve :K

B.Attila

(#10257) mad823 válasza 4Grider (#10253) üzenetére


mad823
őstag

Ez a Voda 6000 hűség nélkül ez melyik csomag? Kösz!

(#10258) 4Grider válasza mad823 (#10257) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mobilnet XXL
Belépési díj (Ft) 10 000 Ft
Havi előfizetési díj (Ft) határozatlan idejű szerződéssel: 5 990 Ft
Havi előfizetési díj (Ft) 1 év határozott idejű szerződéssel: 5 490 Ft
Havi előfizetési díj (Ft) 1 év határozott idejű szerződéssel, e-Pack-kel: 4 990 Ft
Havi előfizetési díj (Ft) 2 év határozott idejű szerződéssel: 5 490 Ft
Havi előfizetési díj (Ft) 2 év határozott idejű szerződéssel, e-Pack-kel: 4 990 Ft
Havidíjban foglalt belföldi adatforgalom korlátlan
Logikusan hűséggel a belépési díjat elengedik, hűség nélkül mindenütt fizetni kell.

(#10259) miszabot


miszabot
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy tanya (Kecskemét mellet 20-30 km-re), ahol kevés a térerő mind telefonáláshoz, mind mobil internetezéshez. Olyan antennára lenne szükségem, amely a térerőt erősíti fel a házban. Létezik ilyen? Azt értem, hogy fogok egy routert arra rákötök egy antennát és hasít a mobilnet. De telefonálni is szeretnék. Tudtok ebben segíteni?

Sz. Tamás

(#10260) 4Grider válasza miszabot (#10259) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországon tilos a mobiltelefonos jelerősítők használata.
A szolgáltatóktól lehetett anno beszerezni LAN-ra köthető pikocellákat, azok néhány 10 m-es körben csináltak 2100 MHz-en térerőt, de ma már nem igen adnak ilyet.
Szegény embernek marad a VoWiFi, amihez viszont jó WiFi kell és megfelelő szolgáltató (jelenleg csak a Telekom szolgáltatja).

(#10261) miszabot válasza 4Grider (#10260) üzenetére


miszabot
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!
Sejtettem, de azért egy kérdést megért.

(#10262) qnadam válasza miszabot (#10261) üzenetére


qnadam
veterán

a pikocellához is kellene internet, de ha az van, akkor mehet a vowifi is. szerencsés esetben egy irányított antennás mikrotikkel tudsz netet csinálni, és azon mehet a telekom vowifi, ha net sincs, akkor viszont nagyjából csak a starlink marad.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10263) mad823 válasza 4Grider (#10258) üzenetére


mad823
őstag

Oké, köszönöm, vagyis a nyári három hónapra még mindig nincs olcsóbb megoldás, mint a 3x havi 10k prepaid korlátlan. :)

(#10264) 4Grider válasza mad823 (#10263) üzenetére


4Grider
nagyúr

A vodánál nincs prepaidre korlátlan, csak a másik kettőnél. Sok helyütt számít a szolgáltató is.

(#10265) miszabot válasza qnadam (#10262) üzenetére


miszabot
csendes tag

Köszönöm a választ. Sajnos nem tudom, melyik szolgáltatónál van ráadásul flottás (rossman-nál dolgozik). Így még bonyolultabb a dolog.
Köszönöm a starlink tippet!

(#10266) rxam


rxam
csendes tag

Sziasztok !

Ha valaki esetleg használ közületek Huawei B818-263 Telenor/Yettel routert amin gyári firmware van, meg tudná nézni hogy FW illetve WebUi van rajta gyárilag?

Lett egy kis FW anomália, visszaállítás miatt lenne szükségem.

Nélküled oly root a világ... //

(#10267) vpanangin válasza rxam (#10266) üzenetére


vpanangin
senior tag

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#10268) rxam válasza vpanangin (#10267) üzenetére


rxam
csendes tag

Igen!

Köszönöm!

Nélküled oly root a világ... //

(#10269) Diák66 válasza vpanangin (#10267) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem is ugyan ez. ;)

(#10270) mad823 válasza 4Grider (#10264) üzenetére


mad823
őstag

Közben úgy látom, hogy a Yettelnél is megszűnt, már 10 GB a plafon. Maradt a Telekom.

(#10271) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Mobilinternet csomagot tervezek venni.
Csak internet lesz, amit meg akarok osztani wifin keresztül.

Ehhez keresek készüléket.
Mivel a legolcsóbb 5G-s mobil router, ami minden frekit tud, 117 ezer Ft, így egyelőre letettem arról, hogy egy céleszközzel kimaxoljam az 5G-t. :D

Ami viszont fontos lenne, hogy a 4G frekiket össze tudja fogni. 50-100MBit-nél nagyobb sebességre egyelőre nincs szükségem, de ne az eszközön múljon, ha ez nincs meg.
A nagy kérdés, hogy érdemes-e valami külön mobil routerben gondolkodnom, vagy egy random telefon is jó erre?
Mármint a frekik összefogására.
Van a fiókban 4G-s telefon (Xiaomi Mi A2 Lite). :U

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10272) 4Grider válasza Bici (#10271) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 4G-s routerek jellemzően 1-3 4G frekit tudnak összefogni, az 5G routerek meg azért drágák, mert többnyire az összeset (4G frekvenciát).
Telefon folyamatos hotspotként történő használata kinyírja jobb esetben csak az akkumulátort.

(#10273) Bici válasza 4Grider (#10272) üzenetére


Bici
félisten

Értem.
És a telefonok hogy állnak a 4G frekik összefogásával?
Van olyan szolgáltató, aki egy helyen több frekin sugároz, mint amit egy telefon ki tud használni?

Honnan tudom meg, hogy egy adott telefon hányat tud összefogni?

Mod: Az 5G-s telefonokra is igaz, hogy több 4G frekit tudnak összefogni?

mod2: épp van egy kinyírni való telóm, más baja is van, szóval, ha kibír fél-egy évet, akkor már ellátta a feladatát.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10274) 4Grider válasza Bici (#10273) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Xiaomi Mi A2 Lite Cat6-os, szóval nem azzal fogod kimaxolni a 4G-t.
Google-ban rákeresel a telefonmodell nevére és beütöd mögé, hogy LTE Cat. Általában a találatokban megtalálod, amit keresel.
Minden 5G-s modem sokkal több 4G frekvenciát fog össze mint az átlag 4G-s eszközökben lévő modemek. De rá kell keresni a fenti (LTE Cat) szöveggel...
Mindig telefon modell függő, hogy egy adott helyen ki tudod-e maxolni a mobilszolgáltató által biztosított lehetőségeket. Azért elég sok helyen még mindig csak 1-2 frekin nyomják a 4G-t.

(#10275) aprokaroka87 válasza 4Grider (#10272) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem amúgy még mindig olyan " idegen " dolog hogy ha szükségem van valahol mobil netre vigyek magammal még egy plusz eszközt :)

Gondolom az ilyen asztali routerek meg nem éppen olyan méretűek hogy az ember zsebre rakja, meg ugye kell hozzá állandó áramforrás, gondolom én.

(#10276) mad823 válasza aprokaroka87 (#10275) üzenetére


mad823
őstag

Itt azért a posztoló szerint valamilyen relatíve fixen telepített dologra gondolt, nem út közben kell neki.

(#10277) aprokaroka87 válasza mad823 (#10276) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem a mobilinternet arról szól hogy mobilis, tehát oda viszed ahová akarod :)

(#10278) Bici válasza 4Grider (#10274) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Akkor nézelődöm Cat szerint. :R

mad823: Autóba szeretném rakni. Azt, hogy azon belül hova, még eldönti az eszköz formátuma, de semmiképp sem fix dolog kell, hanem magammal akarom vinni alkalom adtán pl. szálláshelyre is, vagy simán sütögetéshez halk háttérzenének, stb.
Ha úgy alakul, hogy nem akksisat veszek, az sem baj, 12V-ról megoldom a tápot, bármi is kell neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10279) shifty! válasza Bici (#10278) üzenetére


shifty!
senior tag

Én beruháztam egy B628-ra a Yetteltől, egyelőre kiválóan bevált, iPhone 13-on és ezen az eszközön beltéren Yettel hálózaton ugyanazt a sebességet hozza stabilan.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#10280) 4Grider válasza Bici (#10278) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sok évvel ezelőtt egy Cat6-os asztali huawei router (aminek nem véletlenül 12V-os külső tápja van) az autóm csomagtartójában lehúzott bő 3 évet. Mondjuk indítózás után kellett neki 2 perc, míg felállt, de ezt leszámítva nem volt vele gond. És ha bementünk a szállásra, ki lehetett venni és a tápegységével konnektorban jó kis asztali router volt.
Ma már általánosságban nem javaslom a Cat4/Cat6/Cat7 eszközöket, mert azért a legtöbb helyen már több mint két sáv van bekapcsolva, és ott hátrányba kerülsz ezekkel. Főleg a yetinél, de a többiek is fejlesztenek (még ha lassabban is).

(#10281) musicproo


musicproo
tag

Valaki meg tudná mondani, hogy alkalmas lehet-e valamelyik németországi mobilnet multiplayer fps gamingre?
Feltöltőkártyás mobilnetben gondolkodom. Korlátlan nem nagyon van, de 20-25gb elég lenne.
Lebara HELLO! XXL Prepaid
25GB 29,99€ - ezt néztem.

[ Szerkesztve ]

(#10282) zelikocc válasza musicproo (#10281) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nézd meg a szolgáltatókat, hogy van-e nálad 5G lefedettség, és válaszd azt amelyiknek van. Mivel minden szolgáltató minden helyszínen eltérő sebességet produkál, így egyébként lehetetlen megmondani még Magyarországon is.

Alapvetően a mobilnet nem igazán való online FPS játékra, de ha semmiképpen nincs vezetékes, akkor próba szerencse. Csak te tudud tesztelni őket magadnak.

(#10283) qnadam válasza musicproo (#10281) üzenetére


qnadam
veterán

a német mvno ügyfeleit nem engedik fel 5g-re, és az lte sebessége is korlátozva szokott lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10284) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Felöltőkártyás esim a voda/yettelnél van?

(#10285) zelikocc válasza fcbarca (#10284) üzenetére


zelikocc
senior tag

Igen.
Csak a Telekomnál nincs.

(#10286) Poccc97


Poccc97
csendes tag

Sziasztok,

Huawei B818 vagy egy B535 eszközhöz milyen külső antennát javasoltok vagy érdemes eladni őket és venni egy Mikrotiket?
Eléggé gyatra a jelerősségem házon belül, ablakba (B3, RSRP -110, este 3 Mbps). :(

Elérhető Nálam a 1/3/20/28 (CA) sáv 1.5 km-en belül Tkom vagy 3/7/28 8 km.
Yettel (nem 4G+), B3 1.5 km, B1/B8/B20/B28 8 km.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#10287) Diák66 válasza Poccc97 (#10286) üzenetére


Diák66
őstag

Elég gyenge a jeled, valószínűleg azért nincs 4G+. A kültéri antennák segíthetnek, de elég széles sávot kell lefedni ezek szerint. Keress kültéren telefonnal jobb jelet, ha van, akkor oda teheted az antennát és kb. akkora lesz a jelszinted kültéri antennával, mint amit a telefonnal mérsz.

(#10288) mad823 válasza Diák66 (#10287) üzenetére


mad823
őstag

Jó lesz az egy kültéri mimo 2x2 irányantennával, csak a kábel legyen a lehető legrövidebb. A B818 jó cucc.

(#10289) Poccc97 válasza mad823 (#10288) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Esetleg ez megfelelő?
https://antennacentrum.hu/mimo_4g_lte_antenna

Köszönöm! :R

(#10290) mad823 válasza Poccc97 (#10289) üzenetére


mad823
őstag

Szerintem igen. Annyi, hogy a B818-on TS9-es aljzat van, ezen pedig SMA. Szóval kelleni fog hozzá átalakító. Illetve ahogy írtam, minden méter koax további veszteség az antenna nyereségéből, szóval az a szükséges legrövidebbre érdemes vágni. Feltehetőleg az üzlet ezt megteszi neked, sőt, jobb esetben még tesznek egy TS9-es csatit is direktben a kábelre.

(#10291) Diák66 válasza Poccc97 (#10289) üzenetére


Diák66
őstag

Igen, jó lehet, de a nyeresége az hazugság. :D

(#10292) mad823 válasza Diák66 (#10291) üzenetére


mad823
őstag

Ha egy körsugárzó lehet 5 dB, akkor egy irányantenna miért ne lehetne 10-11?

(#10293) Diák66 válasza mad823 (#10292) üzenetére


Diák66
őstag

Mert nincs olyan (legalábbis mezei user számára kereskedelmi forgalomban elérhető) antenna, ami ekkora sávszélességet képes egyszerre jó nyereséggel átfogni. Az antenna gyártók mindig ügyeskednek ezzel az értékkel. Olyan 6-9 dBi között mozoghat attól függően, hogy alacsony sávon, vagy magasabb sávon méred a nyereségét. Más gyártó hasonló antennára a 10 dBi-t hazudja, mert egy adott frekvencián mérve az a legmagasabb mérhető érték laborkörülmények között. Amúgy a kis bot körsugárzók sincsenek 5 dBi nyereségűek. Azoknál még nagyobbat szeretnek ferdíteni ezzel az értékkel.

(#10294) mad823 válasza Diák66 (#10293) üzenetére


mad823
őstag

Ez egyértelmű, de ha van olyan freki, ahol ekkora a nyereség, akkor miért ne írhatnák rá? Rendes gyártók mutatnak mérési eredményeket is, azért az látszik, hogy a gyengébb frekiken is max 1 dB-vel tud csak kevesebbet. Azért az messze van a rossztól...

(#10295) Diák66 válasza mad823 (#10294) üzenetére


Diák66
őstag

Azért, mert megveszed, aztán lehet nálad pont nem teljesít jól, mert nem azt a sávot használja a mobilszolgáltató, amit az antenna a legerősebben fogna. Ilyen szép grafikonokat is kellene rajzolni és az mindent is elmond a vásárlónak. De ha nincs ilyen az antennához, az már sejteti, hogy nem is nagyon akarták a dobozára, vagy a tájékoztató papírjára rárajzolni, hanem csak egy kamu marketing számot ráírni, ami vagy igaz, vagy nem. Az alábbi grafikon egy hasonló antennáé, látható, hogy inkább 8-8,5 az és nem 10-11.

(#10296) joeetm


joeetm
tag

Sziasztok,
A következő körülmények között:
Hálózat telekom
Cellhunter szerint 3 antenna van a városban, én azt mondanám, hogy amire csatlakozok, az elég leterhelt.
MIKROTIK RBLHGR&R11e-LTE6 antenna, a legközelebbi toronyra irányítva, ami légvonalban 3km.
Ebből minimum 1km sűrű erdő, ami magasabb mint az antenna aktuális magassága, ami most olyan ~10m-en lehet.
A következőt tapasztalom:
Amikor sebességet próbálok mérni, hol sikerül, hol nem.
Ezzel szemben, elvileg valamilyen sebességen, de mindig van stabil kapcsolat.(Otthoni okoseszközök állandóan elérhetőek)
Amikor elkezdek böngészni, vagy youtube-ot nézni, akkor meg elindul döcögve, utána pedig beáll az elérhető/szükséges sebességre.
A kérdés, hogy a távolság és a torony leterheltsége miatt lehet az, hogy akkor áll fel értelmezhető sebességre a kapcsolat, mikor tényleges használat indul rajta?
Nem vagyok képben a mobilhálózatok működésével, azért érdeklődöm.

_Az a hülye aki nem normális_

(#10297) 4Grider válasza joeetm (#10296) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én a jelenségből, a sűrű erdőből és a távolságból inkább jelminőség problémára tippelek.

(#10298) Poccc97 válasza Poccc97 (#10286) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Kivittem a B535-t az udvarra és befogtam a Telekom 8 km-re lévő toronyból a B3+B7-et, ezt mértem este. Csak annyi csináltam, hogy kivittem (fél méterre van a benti helyétől).
Ég és föld :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

(#10299) Diák66 válasza Poccc97 (#10298) üzenetére


Diák66
őstag

Akkor oda kell antennát tenni :D Amúgy ezt a fajta jelszint mérőt milyen scripttel tudod előcsalni? Nekem kétféle van, de egyikben sincs a felső rész benne.

(#10300) 4Grider válasza Poccc97 (#10298) üzenetére


4Grider
nagyúr

B3+B7 -97dBm-el egészen biztosan nem 8 km-re van. B7 el sem jut odáig, B3 is csak igen fos térerővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.