Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) kekedi válasza mad823 (#10150) üzenetére


kekedi
senior tag

Igen igen.
Nem én konkrétan arra céloztam, hogy ugye a telefon is tud mobil hotspotot. Tehát wifin is meg lehet osztani a netet. És ebből eredt volna a kérdés, hogy az USB-s internetmegosztás miben jobb. De majd ez a két megoldás lesz és akkor hanyagolom a WWAN kártyát.

Köszönöm!

(#10152) qnadam válasza kekedi (#10151) üzenetére


qnadam
veterán

az usb-s megoldás előnye, hogy nem merül le közben a telefon :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10153) aprokaroka87 válasza qnadam (#10152) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

+ Elvileg biztonságosabb is, hiszen nem látszik a telefon oldaláról hogy mi a helyzet.

(#10154) qnadam válasza aprokaroka87 (#10153) üzenetére


qnadam
veterán

hogy mi? :D
ugyanúgy a telefonon megy át minden, csak kábelen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10155) aprokaroka87 válasza qnadam (#10154) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Úgy rá tud bárki más csatlakozni a telefonra közvetlenül?
Wifi hotspot esetén látszódni fog az ssid név minimum..

Szerinted miért nem szükséges jelszó usb net megosztás esetén?

[ Szerkesztve ]

(#10156) mad823 válasza aprokaroka87 (#10155) üzenetére


mad823
őstag

Az SSID-t ugye el lehet rejteni, meg aztán feltalálták a titkosítást is...

(#10157) aprokaroka87 válasza mad823 (#10156) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Telefon esetén nem tudom az ssid elrejtése mennyire opció, nyilván lehet wifi hotspot esetén jelszót megadni, sőt hát alapnak kellene lenni...
De úgy tudom hogy a wpa 2 és 3 is törhető már.

[ Szerkesztve ]

(#10158) qnadam válasza aprokaroka87 (#10157) üzenetére


qnadam
veterán

lehet korlátozni a kliensek számát is, de ha egy wpa3-töréstől fél az ember, akkor valóban jobb az usb. cserébe az csak egy gépnek tud netet adni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10159) aprokaroka87 válasza qnadam (#10158) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet korlátozni igen, de azt nem lehet megadni hogy ha te mondjuk 2-re állítod be, akkor milyen 2 eszköz legyen az, ha az egyik le csatlakozik, akkor 1 hely felszabadul.

(#10160) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok mennyire ajànlott eza hordozható router? TP-LINK TL-M7450
5G set akartam de annyit nem fizetnèk èrte marad a 4gs küf korlátlan mobilnettel lenne.

(#10161) Diák66 válasza Szupercsirke (#10160) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem TP-LINK TL-M7650 van, tök átlagos, de tette a dolgát, már csak a polcon hever. Nincs túlbonyolítva az biztos.

(#10162) 4Grider válasza Szupercsirke (#10160) üzenetére


4Grider
nagyúr

Yettel modernizált hálózathoz ahol 4-6 db 4G frekvenciát használnak, nem javaslok maximum 2 db frekvenciát használni képes eszközöket.

(#10163) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,

mitől lehet brutális és megmagyarázhatatlan adatforgalom mobilneten? :F

Adott egy Sony XA2 mobil, Lineage OS 18.1 van rajta. Beraktam egy Vodafonos feltöltőkártyát, 1 GB kerettel.
Hotspotként osztom tovább a netet: kétszer csatlakoztam egy Android 8-as tablettel, valamint egyszer egy windowsos laptoppal. Mindkettő előtte végig az otthoni neten volt, tehát elvileg teljesen naprakészek, frissítettek.

Mégis 318MB fogyott el a hotspoton úgy, hogy mindegyik alkalommal csak a Wise oldalát nyitottam meg! :Y (utalni akartam)
Először kb. 100MB a tableten csak a wise.com oldalával, majd kb. 140MB a laptopon, szintén csak a wise.com oldalával (a kapcsolat forgalomdíjasnak beállítva), majd újfent 78MB a tableten szintén csak ezt az egy oldalt megnyitva!!!

Hogy a fenébe lehet ez?!

(#10164) 4Grider válasza scott_free (#10163) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fel kellene neked sorolnunk, hogy mennyi minden frissülhet forgalmi díjas hálózaton egy Windows és egy Android rendszer esetén? Nálam csak az antivírus leíró fájlok több tíz megásak...

(#10165) aprokaroka87 válasza scott_free (#10163) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy a Wise ilyen nagy adatforgalmat generál mivel tudod bizonyítani?

(#10166) scott_free válasza aprokaroka87 (#10165) üzenetére


scott_free
senior tag

Bizonyítani nem tudom, de csak azt nyitottam meg a böngészőn. Az androidos és windowsos rendszer is előtte lett frissítve. Semmi mást nem csináltam egyik gépen se, amíg - pár percig mindössze! - csatlakoztak a hotspothoz.

(#10167) insight


insight
aktív tag

Szeretném lecserélni a jelenlegi mobilinternetem (Yettel Hipernet) egy olcsóbb megoldásra a nyaralónkban, tudnátok segíteni nekem a legjobb csomag megtalálásában?
A szempontok:
- legyen MINDIG elérhető az internet, mert a kamerák ezt használják
- SIM kártyás hordozható net kell, mert a nyaraló címén botrányosan rossz a kábeles net (2mbit), és ha ott vagyunk, akkor 4K filmeket is streamelünk. A SIM elég nekem, 4G routerem van hozzá.
- az év 9 hónapjában elegendő lenne havi kb 1GB, a három nyári hónapban viszont kb 100 GB/hó kellene, az sem baj, ha ezt havonta meg kell rendelnem
- mindegy, hogy feltöltőkártyás, vagy havi előfizetéses, a lényeg, hogy a jelenlegi 8500 Ft-os havidíjnál jelentősen kedvezőbb legyen a 9 passzív hónapban. Nyáron nem probléma a 8500 Ft sem, de jelenleg éves szinten 77ezer forintot dobok ki az ablakon teljesen feleslegesen.... ezt szeretném megszüntetni. Olyasmi kellene, ami a passzív hónapokban max 1000 Ft, de nyáron sem több 9000/hó-nál.

Előre is köszönöm a tippeket! A Telekom, Voda és Yettel oldalait végignéztem, és olyan sok lehetőség van, hogy képtelen vagyok választani apróbetűkkel együtt... Mobilnet, Domino, Tuti100, stb...

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10168) sajtos365 válasza insight (#10167) üzenetére


sajtos365
tag

Nekem a Vodát dobta ki elsőnek. :Y

(#10169) insight válasza sajtos365 (#10168) üzenetére


insight
aktív tag

Van valami összehasonlító oldal? Vodában milyen csomagot?

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10170) mad823 válasza insight (#10167) üzenetére


mad823
őstag

Domino pl. 10k 1 havi korlátlan, amúgy meg annyi, amennyit rátöltesz, pl. 4k / 5 giga.

(#10171) sajtos365 válasza insight (#10169) üzenetére


sajtos365
tag

Feltöltő kártyás Tuti100, majd töltögeted valamelyik megújuló csomagot.

(#10172) insight válasza sajtos365 (#10171) üzenetére


insight
aktív tag

Ez lett a választásom, köszi! Gyakorlatilag havi 1290 Ft-ból megvagyok, szükség esetén meg tolok rá többet. :C

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10173) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Van itt olyan aki mobilinterneten játszik ?
Sajnos egyenlőre nem tudok kábeles netet kötni, mert az adott helyen még nem érhető el mennyire élhető ez a dolog ?
A telekom azt mondta, hogy adnak egy társkártyát amit egy 4G routerbe kell behelyezni és igazából több teendő nincs is rögtön lesz internet. Viszont nem tudom érdemes-e egy olyan 4G routert nézni ami tud 1000Mbit-et? Az alap kategória a 4G router esetében WLAN-on keresztül 100mbit tud wifin 300mbit, de a drágább router tudná az 1000mbit-et is kérdés, hogy a gigaerős csomagom tudná-e az 1000mbit-et :F

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#10174) yodee_ válasza N@idia (#10173) üzenetére


yodee_
őstag

Nem tudom helyileg hol vagy de 4G-n felejtsd el az 1000 megabitet. Nekem Huawei B818-van ami elméletben 1,3 gigabitet tud megfelelő körülmények között. A valóság 100 max.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10175) hellopc válasza N@idia (#10173) üzenetére


hellopc
csendes újonc

Meg kell nézni, hogy helyileg milyen a lefedettség 4g terén... Nálam pl a mobilnet (Esztergom, Bánomi lakótelep Yettel olyan 140 Megabittel hasít...) vannak olyan ügyfeleim, ahol 4gn mértünk már 300 Megabit közeli értékeket...
Ha a hálózat nem bírja, akkor meg feleslegesen veszel olyan routert... Ha itt vagy Esztergom környékén, szívesen kimegyek és megmérem, mit tudna a hálózat nálad akár külső antennával is...

(#10176) N@idia válasza yodee_ (#10174) üzenetére


N@idia
őstag

Szóval akkor értelmetlen ilyen drága routert néznem. :DDD
Eger egyébként, csak mivel jelenleg korlátlan nettel rendelkezem mobilon és a lakásom esetében elérhető optikai net csak tavasszal lesz elérhető, addig maradna a mobilinternet, de amúgy se vagyok sokat otthon, de amikor igen akkor javarészt játszani szoktam és, ha stabilan tudná tartani a 100mbit az már nekem elég volna igazából. Később úgy is optikára váltok.

Egyébként ezt szeretnék venni [link]
Ez jó lehet ?

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#10177) hellopc válasza N@idia (#10176) üzenetére


hellopc
csendes újonc

Amúgy vannak ügyfeleim, akik Yetteles mobilneten játszanak, nem volt még vele probléma... (amúgy a Yettel és Telekom többnyire 4G-re majdhogynem ugyanazt a tornyot használják, sok a közös...) ha tudsz speedtesten mérni 40-50 megabitet és olyan 20-30 közötti pinged van, nincs gond...

(#10178) N@idia válasza hellopc (#10177) üzenetére


N@idia
őstag



Ennyit tudtam mérni délelőtt már néztem ez stabilan jön van amikor 90-re is felmegy, de az 50mbit garantáltan meg van mindig. :B

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#10179) hellopc válasza N@idia (#10178) üzenetére


hellopc
csendes újonc

Ohh, hát akkor meg ne aggódj, nem lesz gond, hacsak a torony nincs annyira leterhelve, de ha több időközönként ennyiket mérsz, akkor nem lesz probléma... addig simán kibírod az átmeneti időszakot...

(#10180) hellopc válasza N@idia (#10176) üzenetére


hellopc
csendes újonc

Isten ments, hogy D-Linket vegyél...
Nagyon sok ügyfelemnek van a majdhogynem legolcsóbb TP-Link MR-6400
ez tökéletesen megfelel mindennemű használatra...

(#10181) N@idia válasza hellopc (#10180) üzenetére


N@idia
őstag

Köszönöm a segítséget! :C
A D-linkkel mi a baj ? :D
De elfogadom a tanácsod és akkor veszek azt amit linkeltél :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#10182) hellopc válasza N@idia (#10181) üzenetére


hellopc
csendes újonc

Sokkal volt problémánk, hogy eldobta a netet, nem kapcsolódott egyszercsak, de nem szeretjük... Nem mondom, hogy a TP-Link a legjobb, de ár érték arányban ez a 6400as a legjobb per pillanat... TP-Link MR-100-astól meg kifejezetten óvakodjatok... annyi volt a rossz, hogy nem győztük visszaküldeni...
Amúgy használok mikrotiket is, ami bírna 600 megát is, de nem vettem észre stabilitásban nagyon különbséget az MR-6400ashoz képest...
No meg Tendát is szoktam adni, az meg az 5 év gari miatt jó, de volt már azzal is baj...

(#10183) no1r válasza N@idia (#10173) üzenetére


no1r
őstag

Huawei B535-232 van beuzemelve egy 4g korlatlan Telekomos mobilnetbe. En is atlag 50Mbps-t merek es szoktam vele jatszani (GFN, xCloud) es teljesen jol mukodik az esetek tobbsegeben.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#10184) Gamekapocs


Gamekapocs
csendes tag

Sziasztok !
Már olvasgatok itt egy ideje a témában és szeretnék segítséget kérni.
Sógorral egymás mellett lakunk és sajnos nincs vezetékes net. Telekomnál most vettünk egy D-link dwr-953 ac 1200 Routert korlátlan nettel. Ezt osztottuk meg egymással vezetékkel. De maga az internet sokat akadozik. Jelszint -90-es. Sokan írták a sáv váltást megoldás lehet , de sehol se találom hol lehetne ezt átállítani. Helyileg Veszprémben vagyunk. van amikor 70el jön le az átlag 30 körül de sokszor 5 körül van. amivel úgy nem is lenne baj ,de sokszor el is dobja a netet. Milyen lehetőségeim lennének szerintetek? Előre is köszi a segítséget.

(#10185) 4Grider válasza Gamekapocs (#10184) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel a routerrel sok lehetőséged nincs. Talán ha előbb olvasol és kérdezel és csak utána kötelezed el magad a közel sem biztos, hogy az ott legjobb szolgáltatónál, akkor lehet, hogy havi 6-7 ezer Ft-ból plusz router ára, lenne egy használhatóbb netetek.

(#10186) Luser2000 válasza Gamekapocs (#10184) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!
Áthelyezni az épület másik pontjára próbáltátok már? Triviális, de sokszor sokat segíthet.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#10187) Gamekapocs


Gamekapocs
csendes tag

Sajnos nem időnk gondolkodni mindenképp kellett gyors valami home office miatt és volt ismerős Telekomnál azért mentünk oda . Nem köteleztük el magunkat szerencsére. Max a routert kell tovább adni . Erre a célra milyen Routert javasoltok? A tornyon ami a közelben van B3 és B20 az sáv van .

(#10188) Gamekapocs válasza Luser2000 (#10186) üzenetére


Gamekapocs
csendes tag

Igen , sajnos csak rosszabb lett.

(#10189) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
Egyre többször kell megosztanom a telefonomról (Mi 10T Lite) az internetet, mert wifi-n kívül vagyok. Sajnos olyan a telefonom, hogy ha közben telefonálok is rajta, akkor a hotspot lekapcsol. Vannak-e olyan telefonok, amik hívás közben is bekapcsolva tarták a hotspot-ot? H igen, mi ennek a funkciónak a neve? Szeretném lecserélni a telefont és jó lenne olyat veni, ami ezt tudja.
Előre is hálás köszönet
:R

(#10190) mad823 válasza felsatan (#10189) üzenetére


mad823
őstag

Nem közvetlenül telefon függő a dolog. Ha a VoLTE be aktív, akkor a hívás 2G helyett 4G hálózaton történik, így megmarad közben az adatkapcsolat. A kérdés, hogy a szolgáltatód támogatja-e az adott készüléken a VoLTE-t.
Amit meg tudsz nézni telefonon, az az, hogy a telefon beállításaiban (a SIM kártya ill. hívás beállításai környékén) be van-e kapcsolva a VoLTE.

(#10191) felsatan válasza mad823 (#10190) üzenetére


felsatan
tag

Köszi a választ,
megnéztem. Két SIM kártya van a telefonban, egy magyar (Vodafone) és egy lengyel. A SIM beállításokban a lengyelnél be van kapcsolva a VoLTE, a Vodafone kártyánál pedig nincs is ilyen beállítás a menüben egyáltalán...
Ez azt jelenti, hogy a Vodafone nem is nyújt ilyen szolgáltatást vagy csak erre a telefonra nem elérhető, esetleg az előfizetési csomagtól függ, hogy adják vagy nem? Vagy a SIM kártyát kell cserélni "modernebbre"?

(#10192) 4Grider válasza felsatan (#10191) üzenetére


4Grider
nagyúr

A VoLTE roaming még sok szolgáltatónál nem működik, tehát ha van is VoLTE kapcsolód, attól még nem vagy feltétlenül VoLTE-n. És fordítva is igaz, ha nincs VoLTE kapcsolód, attól még beszélhetsz VoLTE-n. Ha le kell váltania a telefonnak, akkor logikus, hogy nem lesz rajta net (főleg 2G-re váltás esetén).

(#10193) felsatan válasza 4Grider (#10192) üzenetére


felsatan
tag

Ok, de mit kell kérdezzek a szolgáltatónál és a "telefonboltban", ha azt akarom, hogy a következő telefonommal működjön a dolog? :N Akár azon az áron, hogy lecserélem a szolgáltatót.

(#10194) 4Grider válasza felsatan (#10193) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt pontosabb válaszokat kapsz, főleg a megfelelő topikokban (szolgáltatói és VoLTE topik).
A lengyel sim-ed VoLTE roamingjáról meg a lengyel szolgáltatónál nézz körül.

(#10195) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok,
köszönöm a válaszokat, most egy kicsit más jellegű kérdés.
Gyorsabb (észrevehetően) az USB stick-es mobilinternet, mintha telefonról osztom meg a mobilnetet (ugyanazon szolgáltató esetén természtesen)? Illetve vannak előnyei hátrányai az egyes megoldásoknak a másikkal szemben?
:R

(#10196) mad823 válasza felsatan (#10195) üzenetére


mad823
őstag

Lassabb. Főleg azért, mert a stickek legfeljebb cat. 6-os eszközök, nem nagyon tudnak sávokat aggregálni, stb.

(#10197) yodee_ válasza mad823 (#10196) üzenetére


yodee_
őstag

A CAT6 tud aggregáltni, csak max 300 mbps sebességgel

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10198) madmike


madmike
őstag

Sziasztok,

Költözés előtt állok és ahova megyek ott nincs jelenleg internet. Vezetékest nem szeretnék előfietni, mert nem tervezek túl sokáig ott maradni.
Így marad a mobilnet.
Hol lehel most a legjobb áron korlátlan mobilnetre előfizetni? Csak netes sim-re gondolok.
Illetve tudnátok ajánlani routert ami fogad sim kártyát és nincs arany áron?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#10199) 4Grider válasza madmike (#10198) üzenetére


4Grider
nagyúr

Publikus korlátlan netes adatsim egyelőre csak a Vodafone-nál van Mobilnet XXL néven egy év hűséggel 5000 Ft/hó.
Vagy flottában találsz yettel korlátlan adatsim-et 6100 Ft/hó áron szintén egy év hűséggel. Az utóbbi támogatja az 5G-t is (ha van és van hozzá eszközöd).
A 60e Ft alatti routerek 1-2 sávot kezelnek csak egyszerre, ami azt jelenti, hogy adott helyen hiába van mondjuk szabadon 120-150 Mbps sávszélesség 3-6 sávon, ebből csak két sávot fognak használni az ettől olcsóbb routerek. Tehát ha megfelel az elérhető sávszélesség fele/harmada, akkor Huawei B535 jó lehet.
Ha pedig nem akarsz egy évre aláírni, a voda és a domino feltöltős simekre lehet 500 GB vagy korlátlan netet 30 napra 7000-10000 Ft-ért vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#10200) felsatan válasza mad823 (#10196) üzenetére


felsatan
tag

Akkor ezek szerint a telefonról való hotspot megosztás jobb megoldás, mint a USB stick-es modem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.