Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) MaCS_70 válasza totron (#9048) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem.

Igaz, nem tegnap, de pont Neked írtam válaszul, hogy a két eszköz egymás mellett van/volt.

Gyakorlatilag azonosak a környezeti feltételeik, a toronytól azonos távolságra vannak, egymástól jelenleg kb. 20 méternyire az ablakban. A Mikrotik ráadásul rács mögött.

Szerintem eléggé korrekt összahasonlítás.

De amikor egymás mellett, illetve kísérletezés céljából egymás fölött voltak, gyakorlatilag ugyanezt produkálták:

Jó vételi viszonyok között, illetve kisebb népsűrűség mellett a Huawei nagyon erősen megközelíti a Mikrotik sebességét, de amint sok lesz az ember és/vagy romlik az idő, a Huawei sebessége sokkal jobban leesik, mint a Mikrotiké.

Szerk: Most egyébként van némi beszakadás. A Mikrotik 25-35 Mbps között ugrál, a Huawei 5-20 Mbps között.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9052) totron válasza MaCS_70 (#9051) üzenetére


totron
addikt

Akkor tényleg neked van igazad, ha egymás mellett voltak.

(#9053) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Próbáltam, próbálom használni a CellMapper-t.
Úgy néz ki megy is, de felső négy ikonból, kettő zöld (GPS + Naplózás), és kettő piros (Feltöltés + Felhasználói fiók).
[kép]
Ettől még gyűjt és küld adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#9054) Diák66 válasza Zwodkassy (#9053) üzenetére


Diák66
őstag

Gyűjt, de nem küld. Ahhoz regisztrálnod kell, majd a felhasználói fiókba belépned. [link]

(#9055) Zwodkassy válasza Diák66 (#9054) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Köszi!
Hát akkor majd regisztrálok

(#9056) Tamyra


Tamyra
tag

Sziasztok, nem tudom jó helyre írok-e. De van egy TP-Link M7200-as mobil routerem. Ugye ezzel a szokásos a gondom, néha túlmelegszik. Szóval csak annyi lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg olyan 4G-s router aminél normálisan meg van csinálva, hogy ne melegedjen túl ennyire mint ez? Köszike a segítséget előre is :R

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#9057) 4Grider válasza Tamyra (#9056) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában az akkumulátorral egybeépítettek - rendesen használva - melegszenek. Az asztaliak meg jellemzően nem (annyira). A kettő kialakítás között van egy-két modell, ami usb porton keresztül ellátott táppal. így pl. power bankkal akár egy-két napig is üzemeltethető hordozás közben. Ha nem lényeges a hordozhatóság, akkor mobilnetre is az asztali routerek ajánlottak.

(#9058) Tamyra válasza 4Grider (#9057) üzenetére


Tamyra
tag

Sajnos lényeges a hordozhatósága :(

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#9059) 4Grider válasza Tamyra (#9058) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor a külső power bankos eszközöket ajánlom. Pl. Zyxel LTE4506. Ezekkel ugyan nem lehet villogni, de 20000-res powerbankkal kb. 20 óráig lehet tolni rajta folyamatosan 100 Mbps-al, nagyobb melegedés nélkül.
A szappantartók amellett, hogy melegednek, nagyobb terhelésre nem valók.
Ja és nekem asztali router ment évekig az autóm csomagtartójában. Mert hogy a többségük 12V-os...

[ Szerkesztve ]

(#9060) Tamyra válasza 4Grider (#9059) üzenetére


Tamyra
tag

Köszi, de ez sem jó éppen, azért van ilyen szappantartó méret mert ez számomra a megoldott hordozhatóság szerint és sajnos ettől a mérettől nem tudok eltérni, ennek a Zyxelnek van ilyen méretű mobil routere is....csak hogy az is akkor ennyire melegszik. Igaz melóhelyen laptophűtőre rakom úgy még bírja a gyűrődést, de út közben azért túl tud melegedni....csak gondoltam hátha másik fajtánál jobban megoldották a hőelvezetést.

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#9061) 4Grider válasza Tamyra (#9060) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Zyxel wah is melegszik (használtam azt is). Nekem az LTE4506 a tökéletes (azt leszámítva, hogy sajnos csak Cat6-os), mivel elő sem kell vegyem a hátizsákomból egész nap. Sem a munkahelyen, sem autóban, sem kirándulás közben...

(#9062) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

sziasztok! A régi 3G-s szappantartó routerem lassan kukázni kell, már csak a szerb simkártyámmal használható. 4G routert szappantartós, vagy type-c tápos változatot mit ajánlanátok ? keret mondjuk 30 eft-ig, szállító lehet belföldi vagy aliexpress / bangood is. Elsősorban DIGI mobilnethez.

[ Szerkesztve ]

(#9063) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

A környékünkön megjelent néhány új torony.
Hogyan tudom ezeket megtalálni a CellMapper-ben?
Ha térképen kikeresem azt a részt, nem mutat semmit :-(
Csak akkor, ha kiválasztok a négy szolgáltató közül egyet. Csak hát ez így elég babra meló :-)

Szer.: Esetleg ki tudom valahogy választani mind a négy magyar szolgáltatót?

[ Szerkesztve ]

(#9064) Diák66 válasza Zwodkassy (#9063) üzenetére


Diák66
őstag

Nem, csak szolgáltatónként tudod keresni. Közeli fotó alapján esetleg meg tudjuk mondani melyik szolgáltatóé, de legegyszerűbb, ha megméred mind a 4 szolgáltatót a toronynál.

(#9065) Zwodkassy válasza Diák66 (#9064) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Hát akkor ez lesz!
Köszi!

Egyébként Isaszeg és Pécel közötti úton jelent meg egy torony, de lehet, hogy még nem "él".

[ Szerkesztve ]

(#9066) doni11


doni11
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést. :)
Mobilinternetből hogyan, vagy milyen eszközzel tudnék kábeles netet varázsolni :F
Rendelkezésre áll egy usb stick és van a laptopban is beépített sím kártya modem és vettem egy USB 4G-s router is [link] de nem vezetett eredményre. (lehet én vagyok a béna)
Szóval ha valaki tud, kérem segítsen.
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

doni11

(#9067) MaCS_70 válasza doni11 (#9066) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez eleve egy nem túl ecélos router (nálam lassan 12 éve megy egy ilyen kisegítő üzemben), és még csak nem is biztos, hogy bírja a 4G sebességét.

A korrekt megoldás egy kültéri modem lenne (pl. Mikrotik SXT, LHG -- 40e forinttól felfelé), vagy a meglevő stickhez (az egyébként milyen?) egy korrekt router (szerintem Asus) vagy egy SIM-et fogadó router (szerintem TP-Link).

Nagyon sok ilyenről volt szó itt, a listán.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9068) taki01 válasza MaCS_70 (#9067) üzenetére


taki01
őstag

Sose bírta a 4G sebességet mr3420V2. Max amit mértem vele olyan 20-30Mbps. Openwrt-vel ment fel a 30-50Mbps-ig de ott se tudja tartani, mert túl melegszik és akkor esik le a sebesség.

(#9069) MaCS_70 válasza taki01 (#9068) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem saját rendszerrel 20 Mbps körüli érték rémlik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9070) doni11 válasza MaCS_70 (#9067) üzenetére


doni11
tag

Nekem nem lenne fontos egyáltalán a sebesség, csak a kábeles csatlakozás lehetősége a létszükséglet.
Netezni sem akarok rajta. Kizárólag azért lenne fontos a kábeles csatlakozás, mert van egy két házi-mozis kütyüm és csak kábeles csatlakozás lehetőség van rajtuk az FW frissítéshez.
Csak azért az alkalmi frissítésekért nem szerződnék kábeles netre.
Nekem tökéletesen elég a korlátlan mobil net sebessége.

Marad a kérdés, hogy az említett router képes-e kiküldeni kábelen a netet. Esetleg van-e más megoldás, ha ez az eszköz nem képes rá?

doni11

(#9071) 4Grider válasza doni11 (#9070) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt írták, hogy nem fogod tudni vele elérni a korlátlan mobilnet sebességét.
Én meg azt írom, hogy az összes usb-s routernek van egy kompatibilitási listája, amiben szerepel, hogy milyen usb modemekkel kompatibilis. Ha ilyet dugsz rá és jól beállítod, akkor működni fog az említett korlátozott sebességgel, ha pedig nem kompatibilis eszközt, akkor simán előfordulhat, hogy nem fog működni. Konkrétan tehát milyen usb modemről van szó?

(#9072) arion123hu válasza doni11 (#9070) üzenetére


arion123hu
csendes tag

Azzal járnál a legjobban, ha vennél egy használt Huawei 4G/LTE routert (Huawei E5180, Huawei B525, Huawei B529s-23a stb), aminek van LAN csatlakozója, mert ide közvetlenül tudsz csatlakoztatni egy PC-t vagy Switch-et. Ilyen routereket akár itt a HardvweAprón is találsz.

[ Szerkesztve ]

(#9073) 4Grider válasza arion123hu (#9072) üzenetére


4Grider
nagyúr

A sárgák LAN portok, a kékek WAN portok, és a szürkék RJ11-es analóg telefon portok.
Szóval sikerült 3 különböző funkciójú portot megjelölnöd. :)

(#9074) doni11 válasza arion123hu (#9072) üzenetére


doni11
tag

A Huawei 5180 érdekes lehet. Olvastam, hogy sim kártyás, már csak az a kérdés, hogy a Lan kimeneten továbbítja-e a mobil netet :F

doni11

(#9075) doni11


doni11
tag

Kaptam egy másik tippet, hogy Asus RP-N12-vel megoldható. Tud valaki erről valamit? Lényegesen olcsóbb lenne, ha működne.

doni11

(#9076) 4Grider válasza doni11 (#9075) üzenetére


4Grider
nagyúr

Addig a kérdésednek nincs értelme, amíg nem árulod el az usb modemed típusát...

(#9077) doni11 válasza 4Grider (#9071) üzenetére


doni11
tag

Egy régi usb modem, de már le van kopva róla a típus. Hibátlanul működik vele, (Wifi) csak a lan kábelen nem küldi ki.

doni11

(#9078) doni11 válasza 4Grider (#9076) üzenetére


doni11
tag

Én azt olvastam, hogy a Huawei E5180 sim kártyás, azaz nem kell hozzá külön USB stick.
Csak azt kéne tudni, hogy kiküldi a netet lan kábelen is, vagy csak wifin-n.

doni11

(#9079) arion123hu válasza 4Grider (#9073) üzenetére


arion123hu
csendes tag

A Huawei B525s esetében igazad van ott valóban az analóg RJ11-es telefon portot jelöltem meg, de a Huawei B529s-23a esetében csak részben, mert az általam zöld színnel megjelölt RJ45-ös port WAN/LAN port is egyben. Forrás: [4gltemall.com]

Ja nekem is egy ilyenem van "B" tervnek, benne egy Vodafone SIM-mel, arra az esetre, ha a vezetékes InterNet szolgáltató valami műszaki hiba miatt nem működne

[ Szerkesztve ]

(#9080) doni11


doni11
tag

doni11

(#9081) arion123hu válasza doni11 (#9078) üzenetére


arion123hu
csendes tag

Az általam megadott mindhárom Huawei LTE router-be tudsz rakni SIM kártyát és az RJ45-ös portjaikon keresztül képesek a Mobilnetet IP hálózat felé továbbítani.

[ Szerkesztve ]

(#9082) 4Grider válasza arion123hu (#9079) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolod a kép alapján mindenkinek egyértelmű, hogy az egy B529-es?

(#9083) 4Grider válasza doni11 (#9078) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sárga a portja, tehát biztos, hogy LAN portként működik. De ha egynél több eszköz felé akarod használni, akkor switch-et kell még mögé tegyél.

(#9084) doni11 válasza 4Grider (#9083) üzenetére


doni11
tag

Jó hír! Lehet ez lesz a megoldás.
Erről nem tudtok valamit...Asus RP-N12 ?
Olcsóbb lenne...

doni11

(#9085) 4Grider válasza doni11 (#9084) üzenetére


4Grider
nagyúr

Olcsóbb lenne, csak épp köze nincs az usb modemedhez, mert hogy nincs is usb portja. De amúgy sem router, csak egy wifi repeater. Ennyi erővel vegyél egy elektromos elosztót, az is eloszt valamit és olcsóbb ezektől is...

(#9086) doni11 válasza 4Grider (#9085) üzenetére


doni11
tag

Nem ragaszkodom az USB modemhez, ahogy már írtam a Huawei E5180 sim kártyás és ahhoz sem kell usb modem. :N

A telefonon is meg tudom osztani a wifit és a laptop is sim kártyás, azt is megtudom osztani.
A lényeg, hogy kábeles netem legyen. Az Asus RP-N12 lenne a legolcsóbb megoldás 3-4e Ft használtan , csak biztosra kéne tudnom, mielőtt megveszem.

doni11

(#9087) 4Grider válasza doni11 (#9086) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Huawei E5180 egy LTE router.
Az Asus RP-N12 pedig egy WiFi repeater.

(#9088) doni11 válasza 4Grider (#9087) üzenetére


doni11
tag

Engem csak az érdekelne, hogy az Asus RP-N12 ha rácsatlakozik egy wifi hálózatra, képes-e kiküldeni Lan kábelen a jelet, egy másik eszközre.
Minden más érdektelen. :)

doni11

(#9089) 4Grider válasza doni11 (#9088) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha rácsatlakozik, akkor igen. Itt az a kérdés, hogy milyen wifi hálózatra fogod felcsatlakoztatni. Mert az nem biztos hogy mindegy egy ilyen eszköznek. De gondolom a leírásában leírják, hogy mik a wlan-os csatlakoztatás feltételei. Ha jól sejtem, azért is van rajta a LAN port, hogy ha az adott wlan-ra nem lehet feltenni, kábellel még mindig meg lehet támadni. Ez viszont így téged nem boldogítana...

(#9090) doni11


doni11
tag

Köszönöm a segítségeteket :R
Ma reggel megvettem egy használt Asus RP-N12 kis eszközt 3e forintért, mivel az eladó garantálta, hogy jó lesz amire nekem kell.
Összekötés, egyszerű beállítás után tényleg fa@án működik :)
Ha a telefonon megosztható a net, talán ez a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás vezetékes netet varázsolni mobilnetből. :K

[ Szerkesztve ]

doni11

(#9091) 4Grider válasza doni11 (#9090) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak hosszabb távon/állandóra nem jó megoldás, mert kinyírja a telefon akkumulátorát.

(#9092) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

látom itt kellett volna kérdezni, de érzésre alighanem sikerült jó döntést hoznom. Mobilneten (UK Three) vagyunk, amit eddig átmeneti jelleggel egy régi teló osztott elfogadható minőségben. Utánaolvastam, a szolgáltató specialitása, h a B32-es csatornát is használja, amit nem kevés tavalyi teló, pl szifon12, csamcsung a71 és egyéb 4g-fogó eszköz nem tud, azaz ismerete nem hátrány, ha épp tömeg van. Majdnem le is mondtam róla, mondván majd szerzek egy óccó LTE sticket, modemet csinálok belőle és egy raspberry Pi4-ből.

Szerencsére nem jutottunk el idáig, ebayen szembe jött egy Huawei B900-as AI cube annyiért, amennyiért normális usb-s modemet se kap az ember (25£), úgyhogy jelenleg ezt várom:R. Fogom opensignal-lal tesztelni, hogy mit tud pl újabb telóval szemben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9093) t72killer válasza 4Grider (#9091) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, az elmúlt fél évben az őskövület galaxy s2-met használtuk netforrásnak, állandóan töltőn hagyva. Előre sejtve a sorsát egy kínai akksit tettem bele, ami a héten igen durván felpúposodott, hálistennek nem durrant. Sztem mielőtt kidobom, aszfaltúton ki fogom lyukasztani, nehogy amiatt égjen le az egész létesítmény :DD .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9094) Zwodkassy válasza t72killer (#9093) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A VoLTE mely szolgáltatóknál érhető el?
A Digi-nek megtaláltam az oldalán, és Telekom-ét is. A másik kettő?

(#9095) 4Grider válasza Zwodkassy (#9094) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden hazai szolgáltatónál van VoLTE, aminek semmi köze nincs a mobilnethez.

(#9096) Zwodkassy válasza 4Grider (#9095) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ok, köszi a választ.
Viszont, hogy tanuljak is : hol kellett volna ezt a kérdést feltennem?

(#9097) 4Grider válasza Zwodkassy (#9096) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#9098) t72killer válasza t72killer (#9092) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megérkezett a huawei b900 ai cube, javult a helyzet az őslelet moto g2-vel mobile hotspot módban osztott 3g-hez képest, de nem óriási a javulás, amit vártam a 3->4g ugrástól. Ritkán lakott vidéken vagyunk, nem valószínű, hogy olyan sok versenytárssal kéne megküzdeni.

A legfőbb előnye a normális modem/routernek, hogy az egész házat lefedi a wifi, ami telefonnal necces volt.

Összevissza szórnak egyelőre a webes netsebesség-mérők, este nekiállok precízebben kimérni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9099) 4Grider válasza t72killer (#9098) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ritkán lakott helyeken a legkisebb az egy főre eső sávszélesség. Ennek egyszerű okai vannak.
Mindenképp mérjél késő éjszaka, kora hajnalban is, meg persze késő délután is. A különbözetet azok használják el, akik ott tartózkodnak.

(#9100) t72killer válasza 4Grider (#9099) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi az 5letet. +próbálok közelebbi szervert nézni, nekem Londont írja mindegyik, de az innen min 800km kábel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.