Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) Poccc97 válasza Backrau (#10749) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Akkor szükséges bekapcsolni, ha 4G alá is megy pl 3G-re, ha kiválasztod a sávokat.

(#10752) Backrau válasza Poccc97 (#10751) üzenetére


Backrau
aktív tag

Értem. Köszönöm szépen! Még nem kiabálom el, de úgy néz ki stabilan megy a 4G+. 70 MBit alatt nem mértem, a plafon 110 MBit volt. Próbaletöltés átlagban 10,5 MB/s.
Ha így marad akkor örülök. :))

(#10753) dromlas


dromlas
újonc

sziasztok,

szőlőhegyen használok jó rálátással távoli tornyot (voda, 3-4 km körüli távolságból). amíg nem kapcsolták le a 3G-t, teljesen jó volt a szolgáltatás, 30-50 Mbit, ami lement néha 10 alá (rossz idő, nyári csúcsidő stb. együtt). 5G csak a parton van, nem látom. a 4G katasztrofális, nem tudom, hogy a sávok jellege és terjedési tulajdonságai miatt, vagy más okból, de drasztikusan romlott, gyakran használhatatlan. tesztelem telefonnal is, bár a szolgáltatóknak tiltott, láthatóan hátra priorizálják az adatsim forgalmát, de mindegy is 1 Mbit környékén nem tudok számítani arra, hogy munkaképes lesz a netem.

gondoltam, hogy eszközoldalon fel tudom talán tornászni, a korábbi TP-LINK ARCHER MR200 AC750 mellett beszereztem egy használt ZTE MC801A-t. utóbbit városi helyeken teszteltem, szépen működik, tudja a brutál sávszélességeket. a hegyen viszont teljesen használhatatlan, konkrétan a másik routeren 1 Mbit van, a ZTE pedig szinte offline (kisebb oldalak baromi lassan betöltenek, ez a max). teljes signalt mutat a kijelzőn, az admin felületen is jó jelerősséget jelez (ami persze túlzás), de nem működik rendesen. olyan, mintha végtelen lenne a válaszidő, a speedtest latency fázisban eltölt fél percet, aztán kiakad, le sem fut.

mit lenne érdemes próbálni szerintetek? előre is köszönöm.

(#10754) mad823 válasza dromlas (#10753) üzenetére


mad823
őstag

Ebből a távolságból én egy irányantennával állnék neki kísérletezni. (Más szolgáltatónak sincs közelebb tornya?)

(#10755) Krystal_s válasza donjohnson (#10745) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, köszönöm. Közben megnéztem a scriptet.
Igen, sajnos nem lehet beállítani amit szeretnék, hogy a megadott sávokra folyamatosan csatlakozzon.
Úgy működik, ahogy leírtad. Itt a B8-as a leggyengébb, de ha azt kizárom, akkor sem csatlakozik fel a megadott másik három sávra, hanem annyival kevesebbet használ. A sorrend sem számít, a Router dönti el.
Valamit szerintem állítottak megint, mert napok óta este 10 után újra lekorlátoz minden nap. (kivétel szombat). Tegnap ránéztem este 11-kor, mert alig töltődtek be a weboldalak, a sebesség 2/2 volt. Restart nem segített, aztán átállítottam másik csatornára, majd vissza mindre, ki- és bekapcsoltam a Routert és utána 155 Mbit lett a sebesség.
Sajnos minden este állítani kell, de rájöttem, hogy nem szükséges a Routert mozgatni, hanem menüből kell állítani pl a B20-ra, de hogy ne maradjon egyedül, kell egy ki- bekapcsolás és utána ott marad reggelig, aztán magától átvált B20-ról másra.

Nálunk jelerősségre (5 vonalas, 90-95 dBm) B20 a legjobb, sebesség max 30-40.
A többi sáv jelerősség kb egyforma (2-3 vonal, 100-110 dBm).
Sebességre most a legjobb a B3, 60 Mbit/s.
A B1 30-40 és a legrosszabb mindig a B8, az max 10 Mbit/s. Valamiért mégis mindig erre (is) akar csatlakozni és a B20-ra a legkevésbé. B20-ra este 10 után szokott átváltani, de csak igazítás, vagy menüben állítás után. :\

(#10756) Krystal_s válasza 4Grider (#10747) üzenetére


Krystal_s
addikt

Itt az a leggyengébb, de mégis mindig arra akar csatlakozni.
Tegnap este ez fogadott és akármit indítottam, Ubuntu letöltés, 4K videók, magától nem csatlakozott másik sávokra.

Átállítás, majd ki- és bekapcsolás után.

Azt még kipróbálom, hogy csak a 3+20+1-et engedélyezem, elvileg ezzel korlátozom a B8-at. Kíváncsi leszek nappal mire fog csatlakozni, de szerintem 3 sáv helyett csak 2-öt fog használni. Most este 20+3-ra állt rá.

[ Szerkesztve ]

(#10757) Krystal_s válasza Krystal_s (#10755) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sajnos nem ér semmit a script. Hiába adtam meg 4G-nél a 3+20+1-et, reggel már át is csatlakozott B8-ra.

Poccc97:
A Cellazárolást még nem próbáltam. Azt hol érdemes beállítani? A scriptben nem bízom, szerintem a zárolás sem működne azzal, jobb lenne a Router Hibakeresési oldalán.
Ott a Cellazárnál nem lehet beírni pl 8-as sáv, hanem PCI és EARFCN értékeket kér, azt nem tudom mi.
Az NR5G sávzár van még (nálunk nincs 5G), ott 1-84-ig sávokat kipipálni, de az nem működik.

(#10758) baracsi válasza Krystal_s (#10757) üzenetére


baracsi
tag

Az 1+3+20 nálam sem megy, mivel a B1, B3 yetteles, a B20 pedig telekomos, és azt hiszem vegyesen nem tudja összefogni őket, de ezt megmondja az, aki ért hozzá. 1+3+8 néha összejön, de 1+3 a leggyakoribb és ha beállítom, úgy is marad nálam.

4G antenna kellene hozzá, viszont az antenna-csatlakozói 5G-hez vannak, de ha szétszedi az ember és rendel hozzá kábeleket, akkor a UK fórum szerint lehet rácsatlakoztatni 4G antennát, én meg is rendeltem a kábelt (meg is érkezett), viszont nincs merszem szétszedni úgy, hogy egyébként elégedett vagyok a 4G+ sebességgel is.

[ Szerkesztve ]

(#10759) 4Grider válasza Krystal_s (#10757) üzenetére


4Grider
nagyúr

A te esetedben el tudom képzelni, hogy másik toronyra ugrál át a routered (pl. a Sajtoskálira) és ezért vannak anomáliák. Arról biztos, hogy csak a B8-at vagy B20-at fogod látni.

(#10760) mad823 válasza baracsi (#10758) üzenetére


mad823
őstag

Nincs olyan, hogy 4 meg 5G-s csatlakozó, ez egy sima TS9-es. Sok antennán valóban SMA van, de létezik SMA-TS9 átalakító...

(#10761) Poccc97 válasza Krystal_s (#10757) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Pedig a sávok kiválasztásához ezt a scriptet érdemes használni (a ZTE MC801A eszköznél). Nem tudom pontosan mit állítottál be, de Nálam tökéletesen működik, Huawei-re írt script is.

ZTE MC801A:

Huawei B818:

Cellazárolás akkor érdemes, ha sokat ugrál a routered a sávok között.
Nálad szerintem segíthet, de ha nem működik mégsem megfelelően, akkor Factory Reset szükséges a visszaállításához.

A scriptben van egy INFO gomb, ott írja melyik sávnak milyen PCI és EARFCN értékei vannak. Ezeket az értékeket megtudod még nézni a Cellmapper oldalon is, ha a router nem csatlakozna rájuk. Ha megadtad, akkor még megkérdezi, biztosan szeretnéd-e, aztán rebootolni kell.

Szeretnénk segíteni hidd el, ezért érdemes ezeket a tanácsokat megfogadnod.

[ Szerkesztve ]

(#10762) Krystal_s válasza 4Grider (#10759) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hozzánk inkább Bük van közelebb.

Pont az előbb kellett állítani, mert 10 alatt ment a net és apu szólt.... Ránéztem és csak a B8-ra volt csatlakozva és sima 4G-re, indítottam letöltést, mérést, de nem váltott fel 4G+-ra és másik sávra. Nem volt nálam a gép, ezért nem menüből állítottam át, hanem kicsit elfordítottam a Rouert. Újra 3db sávra csatlakozott 8-1-3 és jó lett.

(#10763) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!
Vodafone Mobilnet XXL-hez keresek megfelelő 4G modem/routert (router van, TP-Link AX10, ezt szeretném továbbra is használni).
A CA-ra való tekintettel: a térkép szerint egy B20, B3-as torony van 1 km-en belül.
Elég lehet a Voda által árult ZTE MF296C 4G CAT6 + a meglévő AX10? Vagy valami komolyabb 4G modemben kéne gondolkodnom? A felhasználást tekintve a legmegterhelőbb 2 párhuzamos online TV adás lenne + pár mobiltelefon/laptop, semmi extrém.
Köszi előre is!

(#10764) 4Grider válasza -Valinas- (#10763) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kimérted már telefonnal, hogy tudja-e vinni stabilan (esténként is) ez a két sáv a két párhuzamosan futtatott streamet? Én két sávos szolgáltatóra mostanában biztosan nem alapoznék...

(#10765) nothingface válasza -Valinas- (#10763) üzenetére


nothingface
tag

Nekem nagyon jól bevált az XXL az MF296C modemmel. Igaz, én szerencsés helyzetben vagyok, a torony kb. 5-600 méterre van, szabad rálátással. Általában ilyen sebességeket mérek, a letöltés fel szokott menni 140-re is.

A délutáni/esti csúcsidőben előfordul, hogy a letöltés lemegy 100 alá, de min. 50-60 mindig megvan.

[ Szerkesztve ]

(#10766) 4Grider válasza nothingface (#10765) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valószínűleg nálad egy elmúlt néhány évben modernizált bázisállomás van. A B3+B20-as bázisállomásokon elég régóta nem volt fejlesztés. Mondjuk a B3 miatt nem lehet őket annyira letérdeltetni, mint a B20 only állomásokat. Nálad valószínűleg a B1 is használatban van.

(#10767) baracsi válasza mad823 (#10760) üzenetére


baracsi
tag

Már hogy a viharba ne lenne. A gyári beépített TS9 csatlakozók 5G antennához valók, de vannak csatlakozási pontok a NYÁK-on amit lehet 4G jel erősítéséhez használni. Lehet rendelni módosított példányt, csak aranyárban van.

csak ehhez ugye szét kell szedni, meg fúrkálni, stb.

itt a kék csatlakozási pontok 4G antennához vannak a srác elmondása szerint

itt értekeznek róla: [link]

ilyen kábel kell hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10768) nothingface válasza 4Grider (#10766) üzenetére


nothingface
tag

Igen, a cellmapper szerint B1, B3, B20, B28

(#10769) mad823 válasza baracsi (#10767) üzenetére


mad823
őstag

Egyrészt azt mondtam, hogy a TS9-es szabvány szerinti csatlakozó bármire használható, nem 5G specifikus. Másrészt a felhasználói útmutató szerint "az antenna frekvenciatartománya pedig 700 MHz és 4200 MHz között van." 13. oldal, 6-os pont.

(#10770) baracsi válasza mad823 (#10769) üzenetére


baracsi
tag

Én pontosan vágom, hogy a TS9 nem 5G antenna specifikus, viszont az eszköz a beépített antenna-csatlakozón csak 5G antennát támogat, elnézést, ha félreérthető voltam. A Yeti doksi pedig rossz, mivel első dolgom azt volt, hogy 4G antennát tettem rá, amikor megvettem, akkor még beltéren volt a router és a jelerősség nem változott ha be volt dugva az antenna (SMA -> TS9 átalakítóval), antenna switch-et is átkapcsoltam, akkor sem változott. Nagyon sok helyen rosszul van feltüntetve a támogatott frekvencia-tartomány.

Itt pl. jól írják, de végül is mindegy, a tapasztalat az tapasztalat, aki 4G antennát akar használni, annak barkácsolnia szükséges

[ Szerkesztve ]

(#10771) Dave1984 válasza Poccc97 (#10761) üzenetére


Dave1984
őstag

szia.Pontosan hogy lehet használni ezt a scriptet? Sehogy sem sikerül előhoznom. Mármint azt a menüt ZTE Yettel router :R

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#10772) 4Grider válasza Dave1984 (#10771) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt elolvasva sem érted hogy működik?

(#10773) Poccc97 válasza Dave1984 (#10771) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Szia,
pontosan melyik ZTE Router típusra gondolsz?
Amit korábban linkeltem, azt könyvjelzőként el kell menteni a link mezőbe.
Amikor belépsz a routerbe, csak rá kell kattintani és bejön a felület.

(#10774) Dave1984 válasza Poccc97 (#10773) üzenetére


Dave1984
őstag

Mentettem a linket könyvjelzőként, belépek a router felületre, utána megnyiom a javascript leirás fogad😕
Yettel féle ZTE, amit írtál is.Mit csinálok rosszul? :F

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#10775) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Észre vettem, hogy elkészült az 5G a települélsen és gondoltam teszek egy próbát. Yettelnél kaptam egy TP-LINK NX510v routert. átlag 300/100 mbps-et hoz, elég szépen. A kérdés az lenne, hogy ezt a routert valahogy át lehet e varázsolni bridge módba? Nem nagyon találom a menüben. Foglalkozott valaki ezzel már? Szeretném a saját mikrotikemet használni vele.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10776) Krystal_s válasza Dave1984 (#10774) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, nem a linket kell menteni, hanem ezt megnyitod és egérrel kijelölöd az egész szöveget, ami így kezdődik:
javascript:ftb();function getStatus(){$.ajax({type:"GET",url:"/goform/goform_get_cmd_process",data:..............
és kimásolod, majd amit kimásoltál, azt beilleszted (igen ezt a sokat mind) a Chrome böngészőben (vagy Safari) a Könyvjelzőknél az új könyvjelző hozzáadása URL részbe. Név tetszőleges.

Utána belépsz normál felületen a Routerbe, majd rákattintasz az előbbi könyvjelzőre és akkor egy bővített menü jön létre.
A script írójától itt van egy bővebb videó, amiben elmagyarázza hogy működik és mi, mire jó. Olaszul van, de lehet bekapcsolni feliratot.
Én úgy értettem ő is azt mondja, hogy be lehet állítani a kívánt sávokat, de nem fog működni. Nálam csak pár óráig működött, aztán a Router felülbírálta és arra csatlakozik, amire akar. A lockot még nem próbáltam.
Most ilyen, ha tehetném ezt fixálnám le.
4G frekvencia 6350
4G csatlakoztatott sáv 20.0MHz@800(B20) + 20.0MHz@1800(B3) + 15.0MHz@2100(B1)
4G jelerősség -97 dBm

(#10777) Dave1984 válasza Krystal_s (#10776) üzenetére


Dave1984
őstag

köszi lehet az volt a baj nem Chrome al próbáltam, holnap hazaérek kipróbálom! :R

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#10778) Dave1984 válasza Krystal_s (#10776) üzenetére


Dave1984
őstag

sikerült, köszi :R

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#10779) csdm


csdm
senior tag

Sziasztok!
Szolgáltatófüggetlen jó árasított 5g Mifi eszközt keresek. Mit ajánlanátok ami a legjobb ár érték arányban van?

[ Szerkesztve ]

(#10780) donjohnson válasza csdm (#10779) üzenetére


donjohnson
addikt

ZTE MU5001 WiFi6 Wireless 5G/4G Router
ZTE MU5002 5G Router
ZTE MU5120 4G/5G Router

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10781) 4Grider válasza csdm (#10779) üzenetére


4Grider
nagyúr

Talán a legolcsóbb 5G mifi az Acer Connect Enduro M3, de ez is 100e Ft felett van valamivel és szinte semennyire sem lehet testre szabni, olyan primitív menüje van.

(#10782) phobos86


phobos86
csendes tag

Sziasztok! Totál laikus vagyok a témában, próbáltam visszaolvasni de kínai az egész amiről beszéltek. :DDD Kihoztam a Yetteltől ezt a "kábel nincs" netet, és az a gondom, hogy ilyen 0,5-1 mbps-nél nem képes nagyobb letöltési sebességre az okla szerint. PC-n használom, kábellel összekötve. Ezt nem akarom elhinni, hogy ennyire pocsék legyen és azt sem, hogy ennyien neteznének, hogy nekem már csak "ennyi jut". Debrecen külterületén szeretném használni, 5G lefedettség nincs, az eszközön a térerő maxon van. Mi a véleményetek?

(#10783) csernak75 válasza phobos86 (#10782) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia, esetleg egy térképen megtudod mutatni hol használnád?
Utánna ezen az oldalon megtudjuk nézni milyen a környékeden a lefedettség.
[link]

(#10784) phobos86 válasza csernak75 (#10783) üzenetére


phobos86
csendes tag

Szia, természetesen. Ezen a környéken:

https://maps.app.goo.gl/4A8RZrouijoZ1L5g9

(#10785) 4Grider válasza phobos86 (#10782) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott ez nem logikus. Telefonod az eszköz wifijére csatlakoztatva ott is ennyit mér a speedtest?

(#10786) phobos86 válasza 4Grider (#10785) üzenetére


phobos86
csendes tag

Telefonom ebben a pillanatban 2,5 le, 32 fel. Érthetetlen komolyan. Próbáltam már mindenhova rakni, ugyan ilyen.

(#10787) scream


scream
veterán

Hali!

Adott egy (valszeg) ex-Telenoros Huawei B525s-23a (Yettel SIM van benne). Hogyan tudnám azt elérni, hogy:

- ha bridge mode-ba rakom, akkor is továbbra is el tudjam érni (bármilyen IP-vel próbálkoztam, nem jött össze elérni) IP alapján - hogy legalább tudjam visszakapcsolni és ne kelljen factory resetelni...
- ha már megy a bridge mode, akkor hogyan tudnám "jól" rákötni azt egy TP-Link WDR4300-ra, lényegében a butított Huawei fw-t kikerülvén, routerként azt használnám és a Huawei "csak" a WAN-t adná - amit eddig próbáltam nem jött össze -> Huawei-en DHCP kikapcsol, majd bridge mode és egy Ethernet kábel át a TP-Linkbe, ahol a WAN-résznél próbáltam Dynamic IP-ként beállítani a kapcsolatot, de nem ment a dolog; volt ugyanez, csak nem kapcsoltam ki a DHCP-t, illetve végigpróbáltam a LAN portokat a Huawei-en - nem jártam sikerrel.

Van-e esetleg 20-25e Ft környékén "ajánlottabb" LTE modem/router, ami erősebb/jobb, mint a mostani modell?

[ Szerkesztve ]

(#10788) 4Grider válasza phobos86 (#10786) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott három frekvenciasávot kell tudnia egyszerre használnia ennek az eszköznek (már ha MC801A-t kaptál). A három sávból 2.5 Mbps-ot kihozni művészet, ez jellemzően 100 Mbps felett dolgozik. Esetleg nincs a környéken normális vezetékes net és mindenki ezt használja. Ez esetben nem csodálkoznék.

(#10789) 4Grider válasza scream (#10787) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem eddig nem volt probléma elérni a híd módba tett eszközeimet.
Bridge módban a Huawei csak modemként müködik, azaz csak a netet biztosítja a mögé kötött egy darab routernek/gépnek.
20-25 ezerért csak hulladékot kapsz. Főleg akkor, ha kettőnél több frekvenciasávot használ nálatok a szolgáltatód.

(#10790) phobos86 válasza 4Grider (#10788) üzenetére


phobos86
csendes tag

TP linket kaptam -ezek szerint- sajnos. Valami finombeállítással nem lehet többet kicsikarni belőle? Már nagyon úgy vagyok vele, hogy visszaviszem mert használhatatlan, de továbbra sem értem, hogy lehet ennyire rossz.

(#10791) 4Grider válasza phobos86 (#10790) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonba áttéve a SIM-et (át kell állítani az apn-t online helyett net-re) sem jobb a helyzet? Ha nem, és néhány nap alatt sem javul, akkor ott valami helyi probléma lesz és célszerű lehet élni a visszavitel lehetőségével.

(#10792) yanna válasza phobos86 (#10790) üzenetére


yanna
őstag

Simán telóban mik az eredmények?

(#10793) csernak75 válasza phobos86 (#10784) üzenetére


csernak75
senior tag

Nálad az lesz a probléma hogy a több sávot használó Yettel tornyok kicsit távolabb vannak. Míg a telekom állomás kb. 100-150m re van tőled. És annak a B20 as sávjára csatlakozik az eszközöd. (Van egy ilyen hálózat megosztás közöttük) Ami nagyon túlterhelt főleg estefelé.

Ugye nem is 4G+ csak sima 4G van nálad?

Nem tudom azon az eszközön ki lehet e zárni a B20 sávot? :F

[ Szerkesztve ]

(#10794) 4Grider válasza csernak75 (#10793) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért az gáz, hogy nagyvárosokban még mindig küzdeni kell a másik szolgáltatónál lévő 800 MHz-es cellákkal, miközben kilométeren belül több saját bázisállomás is van...

(#10795) csernak75 válasza 4Grider (#10794) üzenetére


csernak75
senior tag

Havonta 1-2x még nálam is elkalandozik Telekom B20 ra és ott ragad a B818, pedig itt aztán nem gyenge a saját jel sem. :F

(#10796) scream válasza 4Grider (#10789) üzenetére


scream
veterán

Az megvan, hogy mi a bridge mode, a gondom az, hogy nem tudom elérni, miután bridge mode-ba raktam, plusz ugye hiába kötöm rá a router-t, nem ad neki semmit - ezt nem értem, hogy mi vagy hol mehet félre...

Akkor milyen áron és mi lenne ajánlott, amire már érdemes cserélni? :F (Am Bp belváros, szóval elég jó a vétel)

(#10797) phobos86 válasza 4Grider (#10791) üzenetére


phobos86
csendes tag

Telefonban még nem próbáltam, megnézem majd. Mindenesetre köszönöm, hogy vettétek a fáradságot. :R

(#10798) 4Grider válasza scream (#10796) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bridge/modem üzemmódú eszközt kábellel számítógéppel összekötve átadja a gép hálókártyájának az ip címét. Ugyanígy átadja egy routernek az ip címét. Ehhez a router wan portjával kell összekötni jellemzően a Huawei lan1 portját és a router wan lábát dinamikus ip cím kérésre kell állítani.
Bp belvárosában egy rakat frekvenciát használnak, azt 5G routerek tudják a legjobban összefogni. Már ha nincs sok fal közted és a bázisállomás között.

(#10799) scream válasza 4Grider (#10798) üzenetére


scream
veterán

Kint van ablakban, de igazából nem érzem, hogy probléma lenne a vétellel.

5G képes eszközből, mi az ajánlott alja belépő?

(#10800) 4Grider válasza scream (#10799) üzenetére


4Grider
nagyúr

5G routerből évek óta csak 1-2 modell elérhető, ZTE mc801A-t szoktam ajánlani, én mindenhol azt használom.
Mielőtt beruházunk, előtte mindig felmérjük, hogy mit tud adott helyen a szolgáltató. Ehhez egy jobb modemmel rendelkező Samsung telefont használunk. Azért Samsungot, mert annak szervizmenüje bármikor megmutatja, hogy milyen sávokat használ. Vagy egy androidos jobb telefont valami jobb diagnosztikai szoftverrel (pl. netmonster, cellmapper).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.