Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) bignor válasza mad823 (#10050) üzenetére


bignor
tag

Köszi....éjszaka neki futok mégegyszer

(#10052) Diák66 válasza bignor (#10049) üzenetére


Diák66
őstag

Nem ismerem a Huawei AX3 router felületét, az IP ütközés talán amiatt lehet, hogy mindegyik eszköznek azonos az IP-je. Először a B818-at állítsd be úgy, hogy a címe 192.168.1.1 legyen, majd az AX3 legyen 192.168.2.1 például. A B818 érdekessége viszont, hogy neki az IP címe csak normál módban változtatható, tehát a bridge módot addig ki kell kapcsolni, majd a beállítás elvégzését követően vissza.

(#10053) bociusz


bociusz
aktív tag

Ilyen "bojlerszerű" bázisállomást már látott valaki? Nemrég került fel a Hűvösvölgyi út 137. tetejére. Egyelőre egyik nagy operátor hálózatán se látszik változás, de könnyen lehet, hogy még nem üzemel (vagy Digis). Az alján lévő mikróantenna a Hármashatárhegy felé néz.


(#10054) Diák66 válasza bociusz (#10053) üzenetére


Diák66
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy itt magát az antennákat látjuk. Lehetséges, hogy csak valamiféle borítást kaptak és még félkész. Lehet az a cél, hogy így beleolvad majd a környezetébe??

(#10055) 4Grider válasza bociusz (#10053) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon állat. Lehet, hogy valami helyi építésügyi rendeletet akarnak vele meghágni. A HHH Voda és Telekom kötődésű.

(#10056) szigetvaryzs


szigetvaryzs
csendes tag

Kedves Mindenki,
az amazonon rendeltem a mesés és távoli Kínából egy 4G LTE Smart Router nevű csodát.
(ezt itt ni: https://www.amazon.it/gp/product/B09993MN2K/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1)
A leírás szerint ezeket tudja:

FDD-LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20
TDD-LTE: B38/B40/B41
WCDMA: B1(2100Mhz)/B5(850Mhz)/B8(900Mhz)
GSM: 850/900/1800/1900Mhz

Minden szipi-szupi, de egyik hazai mobilhálózatra sem hajlandó felmenni. Az admin felületen látszik, hogy érzékeli az LTE hálózatot, de alatta rögtön ott van a Disconnected felirat és nem kap IP címet.
A SIM info panelen a status: ready. (Ezt most a T- SIM-mel néztem, de mindegyiknél ezt csinálja)
Hol a hiba?
Minden lehetséges megoldást előre köszönök!

(Aki szeret olvasgatni, annak leírom, hogy ezt a csodát tavaly tavasszal rendeltem Shenzhenből, nyár elejére ideért, egy hét múlva visszaküldtem, hogy kuka, mert nem megy, tegnap pedig csengetett a postás, hogy Kínából csomagom jött. Bontatlanul kaptam vissza, ahogy kell, viszont kétszer is felmatricázták, hogy útközben fertőtlenítették a csomagolást, de azért én is legyek kellően óvatos, ha megfogom. Ki tudja!)

(#10057) Diák66 válasza szigetvaryzs (#10056) üzenetére


Diák66
őstag

Hát nem egy bizalomgerjesztő eszköz, mit ne mondjak. APN beállítások hibásak, amire így elsőre gondolok, de már az pozitívum, hogy hálózatot lát. Egyébként a frekvenciákat tekintve nem teljesen kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#10058) szigetvaryzs válasza Diák66 (#10057) üzenetére


szigetvaryzs
csendes tag

Azt elfelejtettem írni, hogy az APN-t kézzel konfigurálva írtam be, a T-nél ez: Telekom Internet/internet/PAP.

(#10059) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok!

Nemrég költöztem egy garzonlakásba, ahol a mobilnet beltérben használhatatlan Yettel és Tmobile is illetve ami még nagyobb baj, hogy sokszor telefonálni se lehet. Amint kinyitom az erkélyajtót, már erősebb kicsit a jel, de ha kimegyek az erkélyre, akkor már megjön a mobilnet egész használható sebességgel.

Van olyan megoldás, amivel tudnék egy kis jelet bevinni a lakásba is, hogy legalább telefonálni rendesen lehessen? Mobilnet most másodlagos. :)

(#10060) zelikocc válasza szakmaster (#10059) üzenetére


zelikocc
senior tag

A VoWiFi-t ajánlanám erre

(#10061) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok!
Telekomos korlátlan mobil netem van dupla sim-mel. A második sim egy huawei b535-232a wifis routerben van, erről megy az otthoni internetem. A PC kábelen keresztül van összekötve, a többi eszköz wifin csatlakozik. A probléma az, hogy főként mostanában elég lassú, akadozik, megszakad a net. Ha megy normálisan akkor van, hogy 5-6 MB/s megy a letöltés, viszont a böngészés nagyon lassú.

Amiket próbáltam:
- Áttettem több helyre is a routert.
- Sim kártyát cseréltek kétszer.
- Hálózati hibát nem tapasztaltak a toronynál, ami tőlem kb. 300 méterre van.
- Vettem a routerhez jelerősítő antennát.

Ha lennének ötletek, akkor szívesen meghallgatnám, vagy ha valakinek hasonló routere van, annak mi a tapasztalata vele? Esetleg cserélni kellene valami komolyabbra?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#10062) csernak75 válasza Backrau (#10061) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia. Ha esetleg megírod hogy melyik település melyik részén használnád akkor megtudjuk nézni hogy a közeledben lévő tornyon milyen sávokon üzemel a 4G.
Vagy akár te is megnézheted itt: [link]
Az eszközöd am. csak 2 sávot tud összefogni, manapság már 3-4 sávot összefogni tudó eszköz ajánlott, egyre több a fejlesztett állomás az országban.

(#10063) Backrau válasza csernak75 (#10062) üzenetére


Backrau
aktív tag

Fülöpjakab a helység.
Akkor ajánlott lenne egy jobb router?

(#10064) mad823 válasza Backrau (#10063) üzenetére


mad823
őstag

Igen, sokat segíthet, hiszen feltehetőleg térerő problémád nincs. Mennyi eszköz lóg a wifin? Az lehet még problémás ezeknél az eszközöknél.

(#10065) csernak75 válasza Backrau (#10063) üzenetére


csernak75
senior tag

Ahogy nézem a településhez legközelebbi tornyon B20 és B28 sávot használ a telekom.
Neked olyan eszköz kellene ami ezt a 2 sávot tudja összefogni.
Ezek viszonylag ritkák, leginkább az 5G-t kezelni tudó Routerek képesek rá.

Szóval nem elég hogy a leírásban látod ezt is meg azt is tudja, egyszerre is kell tudnia használni.

[ Szerkesztve ]

(#10066) Backrau válasza mad823 (#10064) üzenetére


Backrau
aktív tag

Térerő probléma nincs. Általában csatlakozva 4-6, de aktívan használva csak 1, mert ha az egyik tv-n megy mondjuk a youtube, akkor mást nem is kell csinálni.

(#10067) Backrau válasza csernak75 (#10065) üzenetére


Backrau
aktív tag

Esetleg tudsz ajánlani konkrét eszközt, mert a hálózati dolgokban nem mozgok otthon.

(#10068) csernak75 válasza Backrau (#10067) üzenetére


csernak75
senior tag

Ha újra kapható lesz ezt tudom ajánlani: [link]

Am. sajnos ezek az eszközök 100-200 ezer ft között mozognak.
Rosszul nem jársz vele mert később az 5G hez is jó lesz.

(#10069) Diák66 válasza Backrau (#10063) üzenetére


Diák66
őstag

Ehhez még ne vegyél új routert, inkább váltogass a B20 és B28 között. Nem lesz olyan router, ami összefogja ezt a két sávot, vagy csak horror áron. Ezekre a sávokra alkalmas a b535-232a is.

(#10070) zelikocc válasza Diák66 (#10069) üzenetére


zelikocc
senior tag

Szerintem is

(#10071) Backrau válasza zelikocc (#10070) üzenetére


Backrau
aktív tag

Hogy tudok sávot váltani? Azt l´tom, hogy a B28-on van folyamat, de nem találtam sehol olyan beállítási lehetöséget, amivel ezt meg tudom változtatni.

(#10072) vpanangin válasza Backrau (#10071) üzenetére


vpanangin
senior tag

LTE Manager app!

(#10073) Backrau válasza vpanangin (#10072) üzenetére


Backrau
aktív tag

Megnézem ha hazaértem. Nem tünik bonyolult appnak. Gondolom wifin keresztül be kell jelentkezni a routerba és utána tudok beállításokat csinálni.

(#10074) vpanangin válasza Backrau (#10073) üzenetére


vpanangin
senior tag

Igen.

(#10075) zelikocc válasza Backrau (#10073) üzenetére


zelikocc
senior tag

Egyébként megnéztem a településedet és elérhető a Telekom optika.
Van valami oka amiért mobilnettel próbálkozol, vagy miért nem köttetsz vezetékes netet? Az üvegszálas nethez semmilyen vezetéknélküli net nem érhet fel sem sebességben sem stabilitásban.

(#10076) Backrau válasza zelikocc (#10075) üzenetére


Backrau
aktív tag

Elöttem megy a gerincvezeték, viszont az utolsó lecsatlakozási pont 500 méterre van. Nem is értem, hogy elöttünk miért nem lett leágazás. Most meg visszamenöleg nem akarják megcsinálni.

(#10077) Backrau válasza vpanangin (#10072) üzenetére


Backrau
aktív tag

Egyébként mobilon is tudom a sávot változtatni? Mert nem csak a modemnél tapasztalható a lassulás, hanem a telóknál is.

(#10078) Franz51


Franz51
tag

Üdv,
Yettel Net Home M elfizetésem van, az eszköz Huawei B525s-23a LTE Homenet. A Yettel tornyától 300 m-re vagyunk.
Négy évig gond nélkül ment, de kb. féléve 5-10 naponként leakad a hálózatról.A gond az, hogy távol (20km) kamera rendszer van rajt, igy aztán ha leakad az se működik. Ha kimegyek villany dugó ki, majd 2 perc mulva be és elindul.
Van valakinek tapasztalata?

(#10079) 4Grider válasza Franz51 (#10078) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekünk naponta áll le. Megoldottuk: Elé tettünk egy mechanikus/digitális kapcsolót, minden nap hajnal előtt megszakítja a router tápellátását 5 percre.

[ Szerkesztve ]

(#10080) Backrau válasza vpanangin (#10072) üzenetére


Backrau
aktív tag

Hát hihetetlen, de beállítottam, hogy csak fixen a B20-as sávon lehet és lám az 1-2 MBitről egyből 20-30 lett :) Kíváncsi leszek, hogy stabil marad-e. Nagyon köszönöm az infót, eddig nagyon bejött :))

(#10081) Franz51 válasza 4Grider (#10079) üzenetére


Franz51
tag

Köszi, ez nem rossz ötlet! Ez egy kapcsolóóra lenne?

[ Szerkesztve ]

(#10082) 4Grider válasza Franz51 (#10081) üzenetére


4Grider
nagyúr

Időkapcsoló/időzítő/kapcsolóóra, ahogy tetszik. Tökéletesen megfelel a célnak egy 1500 Ft-os mechanikus is, mondjuk az jellemzően minimum 5 perccel dolgozik. A digitálisak meg jellemzően egy percet is kezelnek.

(#10083) vpanangin válasza Backrau (#10080) üzenetére


vpanangin
senior tag

Szívesen.

Mobilhoz nem ismerek hasonló funkcióval bíró appot. Pedig egy ilyen engem is érdekelne.

(#10084) zelikocc válasza vpanangin (#10083) üzenetére


zelikocc
senior tag

Samsungra van a Samsung Band Selection

(#10085) vpanangin válasza zelikocc (#10084) üzenetére


vpanangin
senior tag

Huawei P 40 Lite és iPhone 13-om van. Ezekre ismersz?

(#10086) zelikocc válasza vpanangin (#10085) üzenetére


zelikocc
senior tag

Sajnos nem.
Talán még a Huawei-re nem elképzelhetetlen hogy találj, bár ha találsz is, lehet root kell hozzá.
De iPhone-ra tuti nincs és nem is lesz.

Viszont annyit azért tudsz csinálni iPhone-on, hogy megnézd éppen milyen frekvenciákra és milyen cellákra kapcsolódik éppen, ha a tárcsázóba beírod: *3001#12345#*

(#10087) bociusz válasza zelikocc (#10084) üzenetére


bociusz
aktív tag

Sajnos (ahogy nekem is sikerült megtapasztalni) a tavaly június óta kiadott rendszerfrissítésekkel már nem működik a Samsung Band Selection tool, de elvileg a Samsung Toolkittel újra elérhetővé vált a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#10088) zelikocc válasza bociusz (#10087) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ja hogy nem csak android 13-al, hanem már a frissítéssel sem megy? Úgy tudtam csak az új android verzióval nem megy.
Nekem S9-el működik, mondjuk tavaly márciusban halálraítélték, akkor kapta az utolsó frissítését életében a Samsungtól. :(((

(#10089) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani SMA csatlakozós antennát LTE hálózathoz? Nem kell irányított, sem kültéri. Sima pálca / bot típus érdekelne.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10090) Matzel


Matzel
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Huawei b315s-22 4g Vodafone router ami nem látja a voda 4g hálózatát(bő egy éve álltam vissza 4g-ről 3g-re mert hálozati problémák voltak felénk azóta nem állítottam vissza). A rivális szolgáltatokét viszont igen (értelem szerüen arra nem tud regisztrálni) így csak 3g van! De most hogy megszűnik az sem lesz. A sim-et telefonban kipróbálva van 4g a vodának. A kérdésem router csere vagy van valami más megoldás?

(#10091) zelikocc válasza Matzel (#10090) üzenetére


zelikocc
senior tag

Milyen térerővel van 4G a telefonban?
Nem lehet hogy a router a gyenge 4G térerő miatt kapcsolódik inkább 3G-re?

(#10092) csernak75 válasza Matzel (#10090) üzenetére


csernak75
senior tag

Esteleg nem lehet hogy ott a Voda csak 700MHz en ad 4G-t. Amit a router nem ismer?

(#10093) Matzel válasza zelikocc (#10091) üzenetére


Matzel
csendes tag

A telefonon 2 pálcika van a net kártyával és szintúgy a mobil előfizetéses kártyán is.

(#10094) Matzel válasza csernak75 (#10092) üzenetére


Matzel
csendes tag

Erre nem tudom a választ. A település: Böhönye ha ez segít

(#10095) zelikocc válasza Matzel (#10094) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ott B20 van, kellene menjen. Akkor a routerral lesz valami.

(#10096) Matzel válasza zelikocc (#10095) üzenetére


Matzel
csendes tag

Köszönöm! Akkor csere lesz.

(#10097) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

4 napos Németországi tartózkodáshoz keresek mobilinternetet. Vagy 6-8 éve lehetett bérelni,de bármi más ötlet jól jönne. Ha lehet korlátlan lenne jó!

Köszönöm

(#10098) zelikocc válasza huliganboy (#10097) üzenetére


zelikocc
senior tag

A jelenlegi szolgáltatód nem jó? A belföldi adatkereted egy részét felhasználhatod az EU-ban.
4 napért teljesen felesleges német SIM kártyát keresni, pont az ilyen miatt törölték el a roaming díjakat.
Vagy mi az amit konkrétan keresel?

(#10099) opix


opix
csendes tag

Sziasztok,
Külterületen lakom, kb. 2 hónapja használok mobilinternetet.
TP-Link MR6400-as routerem van Telekom-os sim kártyával. Eddig a házban volt a router, ott 35-45Mb/s volt max a letöltés (csúcsidőben 5-10Mb/s). Most kivittem a házból antenna kábellel felvittem a tetőre az antennáját, hogy jobban rálásson a toronyra, így most max 50-60Mb/s a letöltés (csúcsidőben 10-15Mb/s). Mindenképpen javult.
A kérdés az lenne, ha beruháznék valami hasonló MIMO antennára, azzal tovább javulna a letöltési sebesség?

Kb. 3km-re vagyok a toronytól, ha minden igaz akkor B20 a cella amihez kapcsolódik a router. Mennyi javulást lehetne még elérni ezzel az antennával?
Aki használ hasonlót, annak milyen tapasztalatai vannak?

(#10100) 4Grider válasza opix (#10099) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván mindig a helyszíntől függ. Még az sem kizárt, hogy rosszabb lesz, B20-on ráaádul alapból elég jó az 50-60 Mbps, én ott megállnék. A terhelt időszakon meg nem segít a nagyobb nyereségű antenna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.