Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) CP111


CP111
tag

Bp. 6-ik kerület, Vörösmarty u. NINCS Yettel 5G!!! :W
Ezt most komoly!?!

Infláció mögé bújtatott vagyonelkobzás folyik a világban!

(#10652) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Yettel Otthon Net (5G) elvileg korlátlan adatszolgáltatásnál van valami apróbetűs rész adatkorlátra vonatkozóan? Mivel a környékünkön 20 évvel ezelőtti adsl szintű net érhető csak el kábellel, ezért tényleg fix otthoni netként üzemelne, masszív használatot kapna.

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#10653) 4Grider válasza blendész (#10652) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mobilnet esetén mindig van apró betűs rész, amit jellemzően akkor kezdenek el alkalmazni, ha sok embernek jut eszébe mobilnetre átállni (és használni). Mert az egy toronyra eső sávszélesség adott és jellemzően sokkal kevesebb, mint ADSL esetében a telefonközpont rendelkezésére álló sávszélesség. Meg persze nem mindegy, hogy tényleg van-e nálatok 5G, vagy csak 4G van. Az 5G ui. sokkal később fog eldugulni, mint a 4G.

(#10654) Backrau válasza blendész (#10652) üzenetére


Backrau
aktív tag

Szia! Nekem ez van, csak 4G+ hálózaton. Hibátlanul teszi a dolgát, teljesen korlátlan. Rá is kérdeztem konkrétan az üzletben, hogy torrenezés is lesz vele, hogy mire számítsak, azt mondták lehet azt is, nincs lekorlátozva mint a telekom esetében. A letöltés 7-10Mb/s, mellette van még 2 beltéri. Annyi, hogy Huawei routerrel kérd, a ZTE routert 3-szor cserélték, de azzal mindig akadozott.

(#10655) 4Grider válasza Backrau (#10654) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most már 5G routerekkel adják, amik nem akadozósak...

(#10656) blendész


blendész
tag

Köszi szépen! :)

www.meszlenyiandras.com

(#10657) donjohnson válasza blendész (#10656) üzenetére


donjohnson
addikt

nehogy huawei-el kérd.
vagy zte mc801a vagy tp-link NX510v. ezek már 5g-sek, jó gyors routerek.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10658) Backrau válasza 4Grider (#10655) üzenetére


Backrau
aktív tag

Mivel nálam nincs 5G, csak 4G+ ezért sajna nem adnak 5G routert.

(#10659) 4Grider válasza Backrau (#10658) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az új otthonneteseknek aktuálisan azt adnak.

(#10660) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Inkább itt is megkérdezem, hátha több a hozzáértő. :B
Amikor egy Router (ZTE MC801A ) képes mind a 4 elérhető sávot egyszerre kezelni/összekapcsolni, akkor mitől függ, hogy mikor melyikre csatlakozik? Terheléstől függ, vagy a jeltől?
Azt vettem észre nem elég, ha maximális jelet mutat a Router (és a beállításokban), mert közben lehet csak 1 sávra állt rá. Kicsit elfordítom a jelerősség lehet rosszabb lesz, de ott meg egyszerre 3 sávra csatlakozik és ezáltal gyengébb jellel is dupla lesz a net sebessége.
Sajnos nem lehet kérni szerelőt, aki kijönne és kimérné a házban hol és a Routert milyen irányba fordítva lenne a legjobb a jel. A hely elvileg adott a torony irányt nézve, de a Routert naponta többször kell forgatni, tologatni 1-2 cm is számít. Ez viszont már nagyon zavaró. :U
Ugyanazon a helyen ránézek minden ok, 3 sávra csatlakozik, sebesség jó.
Kis idő múlva a sebesség rossz lesz és akkor csak 1, vagy 2 sávra van csatlakozva. 1 cm-t elfordítom, vagy eltolom a Routert és újra 3 sávra csatlakozik, sebesség ismét jó lesz.
Logika alapján ez nem túlterhelt sávok miatt lehet, hanem mégsem jó a jelerősség. Nem?
Senki nem tapasztal ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#10661) rudi77


rudi77
tag

Yettel otthon netem van szolgáltatói router+Zte modem a tetőn.. Észrevettel hogy ha sokat tölt le a fiam az xbox-ra visszalök a rendszer 5g-ről 4g-re! A mobilom is yettel-es ott antenna nélkül működik 5g mikor az otthon netemen csak 4g. Milyen érdekes :F Ennyit a korlátlan internetről.. :W Megy itt a korlátozás. :((

(#10662) 4Grider válasza rudi77 (#10661) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semmi értelme nincs visszalökni 4G-re, hiszen a qos minden generáción müködik, ráadásul 5G-n sokkal nagyobb sávszélesség van...

(#10663) donjohnson válasza rudi77 (#10661) üzenetére


donjohnson
addikt

olyankor ki-be-kapcsolás után visszamegy azért 5g-re?
nem lehet, hogy túlmelegszik az 5g modem része és azért vált át egy idő után 4g-re?
nézz rá a hőmérsékletére ezen az oldalon amikor átvált:
http://192.168.0.1/index.html#temp_status

ha mondjuk 30-40 percen keresztül 500 mbit/s-el töltesz valamit, akkor el tudom képzelni hogy nem bírja.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10664) rudi77 válasza donjohnson (#10663) üzenetére


rudi77
tag

Ki-be kapcsolgatás tegnap este megvolt. Sajna maradt 4g.
Most reggel megint ki-be de szintén 4g.
A telefonom 5g megy rendesen. Tegnap felhívtam a Yettel-t.
Ők azt mondták ha sokan vannak a 5g hálózaton akkor aki távolabb van a toronytól azokat 4g teszi. Na ezt nem akarom elhinni. Már azon gondolkodok hogy felmegyek a tetőre egy sim kártya cserére és a másik sim-en lesz 5g akkor tuti hogy ők korlátozzák.

Zte modem-be nem lehet 4g letiltani?

[ Szerkesztve ]

(#10665) 4Grider válasza rudi77 (#10664) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel egyelőre 4G alapon megy az 5G, ezért nem célszerű tiltani (már ha lehet), mert akkor garantáltan nem lesz neted.

(#10666) rudi77


rudi77
tag

Tessék 8:01 perckor restart modem van 5g!
7:45 nem volt.
7:55 nem volt.
Ez tuti szolgáltatói korlátozás!

(#10667) donjohnson válasza rudi77 (#10664) üzenetére


donjohnson
addikt

van olyan hogy 5g dss, amikor dinamikusan változik. lehet hogy nálatok olyan van. [link]

kipróbálhatod a sim-cserét ideiglenesen.
csak át kell írni az apn-t a routerben, hogy menjen.
telefonos sim apn-je: online
router-es sim apn-je: net

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10668) 4Grider válasza rudi77 (#10666) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy nem. Az biztos, hogy nem te vagy az egyetlen, aki TB-okat netez össze havonta mobilnettel, így lassan logikusnak kell lennie valamiféle korlátozásnak, különben használhatatlanná fogjuk tenni ezt a generációt is. Egy toronyra sok száz előfizető jut, de csak néhány Gbps-os optikai betáp. Ha megszaporodnak a heavy userek, akkor annak a tv szolgáltatás is kárát láthatja, ezt nem engedhetik meg maguknak.

(#10669) rudi77 válasza 4Grider (#10668) üzenetére


rudi77
tag

Ha ez így van akkor ügyfél megtévesztés. Mert ez a Yettel otthon net korlátlan netnek hirdetve igen csak KORLÁTOS!

(#10670) csernak75 válasza rudi77 (#10669) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia. KB. hány gb folyamatos letöltés után érzékeled ezt a problémát? Illetve ha legközekebb ledob megnéznéd hogy olyankor a 4G+ hálózat is lassabb mint a telefon kézzel 4G+ módba kapcsolva?

(#10671) rudi77 válasza csernak75 (#10670) üzenetére


rudi77
tag

Fiam 120gb játékot töltött le. Ez havonta 1-2x fordul elő. Ezért lassítani nevetséges. :F
Legközelebb sim kártya csere lesz (képek,video-val) aztán ha úgy alakul reklamáció.

(#10672) csernak75 válasza rudi77 (#10671) üzenetére


csernak75
senior tag

Akkor ez biztos nem központi lassítás, nekem 4G+ hálózaton működő otthoni netemen havi 600-800gb forgalmam mindig van, volt már hogy elérte az 1 tb-ot is de nem volt lassítás. Hétvégente ha úgy van lejön 2-3 4K film egyszerre az maga 150 gb.

Én inkább eszköz problémára gondolnék!

Illetve olyan lassítás tudtommal nem létezik ami a 10X nagyobb kapacitású hálózatról ledobna nagy forgalom miatt. Értelme se lenne, ha nem bírja az 5G lerakjuk 4G-re amit még könnyeb bedugítani? :U

(#10673) 4Grider válasza rudi77 (#10671) üzenetére


4Grider
nagyúr

TB-okról írtam. És azt is írtam, hogy ilyen időszakos korlátozás (5G tiltás) egyelőre nincs. Ha lenne is, 4G-n sem tart sokáig letölteni 120 GB-ot olyan helyen ahol van 5G is.

(#10674) qnadam válasza rudi77 (#10666) üzenetére


qnadam
veterán

Ez tuti szolgáltatói korlátozás!

ebben a formában nincs értelme korlátozni, fentebb is írták.
de mindegy is, mert elhatároztad, hogy de ez az.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10675) rudi77


rudi77
tag

Úgy néz ki hogy rájöttem mi lesz a gond. Amikor nincs 5g akkor a Zte modem egy másik 4g toronyra átcsatlakozik. Érdekes hogy ez a torony az irányba beállított antennának pont az ellentétes oldalán található. Most ZTE csináltam egy cellazárt. És megjött az 5g. Igaz nincs 4G CA. 4G csak is egy 1800/b3-ra csatlakozik. De így tökéletesen működik az 5g.(91db 14 sinr) Reméljük így is marad. ;)

(#10676) donjohnson válasza rudi77 (#10675) üzenetére


donjohnson
addikt

na ugye. grat. :)
csak jók valamire azok a rejtett menük a zte-n.
tegnap meg hogy morogtál még, hogy biztos korlátos.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10677) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok!

Egy LTE modemet toldanék meg ezzel az antennával. A 9-11dBi erősítés mennyire hihető, vagy számít jónak? Azt látom, hogy nem körsugárzós, hanem valamennyire a torony felé kell irányítani, ez nem jelent gondot.

Más eszközöknél tipikusan 4-7dBi van megadva.

(#10678) 4Grider válasza Formaster (#10677) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nincs stabil jeled, arra jó lehet, de megugró jelerősséget nem várnék tőle. Milyen modem az, amire lehet ilyet tenni? Nem router lesz az?

(#10679) mad823 válasza Formaster (#10677) üzenetére


mad823
őstag

Illetve ha MIMO az eszköz, akkor ugye kettő kéne ebből az antennából.

(#10680) Formaster válasza 4Grider (#10678) üzenetére


Formaster
addikt

Elnézést, routert akartam írni. Az épületen kívül stabil, jó sávszélességet mérek, de itt minden agyon van szigetelve. Légvonalban 950m az adótorony és én vagyok a magasabb ponton. A sávszélességet szeretném elérni vele, ami nekem szükséges lenne, kint már majdnem egy telefon is hozza fejmagasságban.

mad823 2x2 MIMO. Eredetileg a márka azonos antennát néztem hozzá, de akkor még kell kábelt is szereznem. Illetve gondolom további veszteség, hogy ez 360 fokban sugároz, míg a Delock-nak célzott a sugárzási szöge. Nyilván ezért tud a Mikrotik csak 5dBi-t.

Leginkább a feltöltési sebesség kellene növekedjen IP kamerák miatt.

(#10681) mad823 válasza Formaster (#10680) üzenetére


mad823
őstag

Ez egy CAT6-os eszköz, ami elméletben is csak 50Mbit-et tud felfelé. A telefonok ennél több sávot tudnak aggregálni, szóval a siker szerintem egyáltalán nem garantált. Most mennyi az upload sávszál és mennyit szeretnél?

(#10682) Formaster válasza mad823 (#10681) üzenetére


Formaster
addikt

Még nincs itt a router, telefonnal az épületen belül jó indulattal 7-8mbps, az épületen kívül olyan 10-15 között ingadozik.

Nekem max 30-35-re lenne szükségem, ami jobb lefedettség mellett meg is szokott lenni.

(#10683) 4Grider válasza Formaster (#10682) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért nem váltasz olyan szolgáltatóra, aki normálisabb mobilnetet tud adni 1 km távolságból? Vagy nincs másik szolgáltatónak bázisállomása a környéken?

(#10684) Formaster válasza 4Grider (#10683) üzenetére


Formaster
addikt

Nálunk (svájcban) ez a legjobb szolgáltató és a környéken nincs is más adótorony. De inkább a terep viszonyokban látom a problémát, nem a szolgáltatóban.

Vasbeton falak, 25cm szigetelés, vastag vakolat, hegyvidék, fák, magas házak stb... Már a mellékelt ábra mutatja, hogy házon belül a 3x-ása esik le a sávszélesség, tehát ha a tetőre ki tudok helyezni egy jó teljesítményű antennát, akkor lehet, hogy a benti 5-6x-osa is meglesz.

Ez itt jellemző, több házban is próbáltuk más helyeken, minden szolgáltatóval és kb faraday-kalitka szinten van szigetelve minden :N

Ahol én lakok a szomszéd ház tetején van az adótorony és a lakásban 5mbps alatti feltöltést mérek :DDD Az ablakon kihajolva ugyanez 60, ezért gyanítom, hogy 900 méterről sikerülne egy antennával megugorni azt a 30mbps-t a másik helyszínen.

(#10685) qnadam válasza Formaster (#10684) üzenetére


qnadam
veterán

akkor churban egész szerencsém volt egy újépítésű házban, mert bent is volt használható net, meg most ismerősnek winterthurban is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10686) Formaster válasza qnadam (#10685) üzenetére


Formaster
addikt

Feltöltésre? :DDD A letöltéssel nekem sincs problémám.

Csukott ablaknál:

Erkélyen, ködös időben:

A feltöltés rendszerint megugorja a 60-at, de a ködöt nem szereti a mobilnet. Minden esetre még nem tudom, hogy akkor a mit lenne érdemes, a Mikrotik MIMO antennát, vagy 2db Delock-ot. Egyáltalán feltöltésben lehet-e bármi differencia a kettő között, hisz gondolom a sugárzási jel erősség szabályozott keretek között megy.

Ha csak annyit nyerek feltöltésben, hogy épületen kívül, a toronyra jobb rálátással bír, de feladási erősségben ugyanaz, akkor maradok a Mikrotiknél.

[ Szerkesztve ]

(#10687) GyurkaFF válasza Formaster (#10686) üzenetére


GyurkaFF
újonc

Én is hasonló problémával küzdök. TP-Link NX510V 5G képes routerem van. Sajnos az épületben csak 4G+ hálózatra talál fel. Épületen kívűl megtalálja az 5G-t de az sem túl acélos, mivel minden torony szórásának a szélén vagyok. Irányított antennát szeretnék felszerelni. Erre a célra ezt az eszközt néztem ki: 5G-LPA01W-SMA-3

Egyébként van egy torony tőlem 400méterre, de szerintem az túl közel van, nem is csatlakozik fel rá semmilyen eszköz, max b20-ra. Ezért úgy gondolom, hogy a te esetedben a szomszéd házon lévő torony nem biztos, hogy szóba jöhet. Cellmapperen esetleg nézd meg, hogy mobilról tudsz-e rá csatlakozni, vagy, hogy merre szór az a torony.

Még egyeztetek egy hozzáértő szakemberrel. Ha lesz valamilyen előrelépés, vagy hasznos info, esetleg tapasztalat akkor leírom.

(#10688) 4Grider válasza GyurkaFF (#10687) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy 400 méterre lévő torony nem lehet túl közel a rácsatlakozás szempontjából. Ha pedig csak B20-al csatlakozol rá, akkor azt tudom elképzelni, hogy Kelet-Magyarországon vagy és az egy Telekom torony.

(#10689) GyurkaFF válasza 4Grider (#10688) üzenetére


GyurkaFF
újonc

Inkább Dél-Magyarország, de igen Telekom. Azóta váltottam szolgáltatót, mert nappal nem volt stabil internet sem. Most b3-ra kapaszkodott fel az eszköz. Az viszont van a környező tornyokon, így nem tudom, hogy melyik szolgál ki.

(#10690) Szabb33


Szabb33
újonc

Sziasztok! Van itt valaki aki tudna segíteni TS-9 csatlakozót SMA-csatlakozóra cserélni Budapesten? :R

(#10691) GyurkaFF válasza Szabb33 (#10690) üzenetére


GyurkaFF
újonc

Szia! Lehet kapni ilyen átalakítót.
pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10692) Szabb33 válasza GyurkaFF (#10691) üzenetére


Szabb33
újonc

Köszi de olcsóbb megoldást keresnék mivel szinte olcsóbb volt az eszköz amihez kell 😅

(#10693) 4Grider válasza Szabb33 (#10692) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az akkor annyit is ér...

(#10694) yodee_ válasza 4Grider (#10219) üzenetére


yodee_
őstag

Alakul a dolog :)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10695) Viktorpalffy


Viktorpalffy
csendes tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlásán gondolkodom, a kiszemelt egy Xiaomi 14 Pro. A problémám az, hogy nem támogatja a B20 sávot, amiről korábban olvastam, hogy sok embernél problémát okoz.
Van esetleg valakinek friss tapasztalata B20 nélküli készülékkel? Debrecen belvárosában élek, időnként vonattal járom meg a Budapest-Debrecen távot. Előfordulhat, hogy nem lesz, csak 2G a táv javarészén?
Jelenleg Telekomnál vagyok, de pont a Netfone-ra tervezek váltani(Voda hálózat).
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#10696) bociusz válasza Viktorpalffy (#10695) üzenetére


bociusz
aktív tag

A B20 adja a vidéki lefedettség alapját. Igen, sok helyen így csak 2G lesz, főleg Vodafoneon.

(#10697) qnadam válasza Viktorpalffy (#10695) üzenetére


qnadam
veterán

nem gondoltam volna, hogy még mindig vannak b20 nélküli telefonok, az elmúlt évben ami nem global készülékeket láttam, azok is ismerték.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10698) wwenigma válasza qnadam (#10697) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Most jelenik meg kínában, azaz belpiacos lesz majd kapható eloszor nalunk. De hogy minek megvenni ezt/így...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10699) Viktorpalffy válasza wwenigma (#10698) üzenetére


Viktorpalffy
csendes tag

Pont emiatt kérdeztem én is több topikban körbe, mert ha nagyon problémás, akkor természetesen nem veszem meg 😄

[ Szerkesztve ]

(#10700) hind


hind
csendes tag

Sziasztok!
Nemsokára költözünk és kénytelen vagyok a munkám miatt valamilyen mobilnet szolgáltatásra előfizetni. Beleolvasgattam kicsit a fórumba, a kérdéseim a következők egyelőre:

Mennyire megbízható a cellmapper? A leendő lakóhelyünket elvileg szépen fedi egy B3 sávos Telekom LTE cella, 548 Mbit/s DL a leírás szerint, viszont a Last seen date-je kicsit ijesztő módon 2022. februári.
Illetve nemrég újra csekkoltam a Telekom az 5G fedettséget és némileg meglepve vettem észre, hogy a térkép szerint mostmár beleesünk. Létezik az, hogy a Telekom az Okosvilág mellé megdob emiatt egy 5G-képes routerrel?
(Emiatt mobil szolgáltatót is kellene váltanom jó ideje exUPCs/Vodás vagyok, kedvező tarifákkal.)

Másik opcióm a Yettel 4G. Leendő szomszédaim ezt tolják. A cellmapper szerint egy 77Mbites B1 sávos cella mellett leszünk.

Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.