Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) MaCS_70 válasza johnmay (#9299) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én eddig olyanokkal találkoztam, amelyekben ment a bridge mód, azaz működtek modemként.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9302) johnmay válasza MaCS_70 (#9301) üzenetére


johnmay
csendes tag

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ!

(#9303) johnmay válasza johnmay (#9302) üzenetére


johnmay
csendes tag

A Huawei B535-ben működik a bridge mód. Egy Asus routerrel használom (RT-AC68U, Merlin), Telenor hipernettel.
A telenortól publikus IP címet kapok (net ap), viszont az Asus router már egy 10-es kezdetű belső IP címet kap. Láttam már, hogy korábban is felmerült hasonló téma itt is, meg máshol is, de nem találtam megoldást erre.
A cél az lenne, hogy az Asus router kapja meg a publikus IP címet, és a Huawei csak modemként működjön, ne NAT-oljon. Lehetséges ilyen megoldás? Akár pl. LTE Passthrough-val vagy VLAN szétválasztással.

Köszönöm!

(#9304) 4Grider válasza johnmay (#9303) üzenetére


4Grider
nagyúr

A híd üzemmód esetén publikus ip címet kell a routerednek kapnia. Ha rákötsz egy pc-t, az is privát ip címet kap a Huawei-től?

(#9305) johnmay válasza 4Grider (#9304) üzenetére


johnmay
csendes tag

Ez a különös benne, én is azt vártam, hogy a router megkapja a kimenő ip címet.

Megpróbáltam a PC-re kötve, ugyanaz az eredmény, egy 100-as kezdetű IP címet kapott.
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 100.**
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.0.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 100.0.0.1

(#9306) 4Grider válasza johnmay (#9305) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 100-as ip nem a Huawei-től van, hanem a szolgáltatótól. CGNAT-os cím lesz az...

(#9307) totron válasza johnmay (#9305) üzenetére


totron
addikt

Milyen APN-nel csatlakozol?

(#9308) johnmay válasza totron (#9307) üzenetére


johnmay
csendes tag

net APN-nel
De ha így is CGNAT-os címet ad, akkor persze érthető, hogy mi a gond.

(#9309) totron


totron
addikt

Az 525 nem enged be a default jelszóval, mostmár reset után sem. Ami egy tök ízetlen fricska. Jelszintet akartam mérni, többek között. Nem tudom eldönteni továbbá, hogy a Telekom van rottyon, mivel felőlük is voltak állítgatások, átmeneti használhatatlanság a napokban, de itt mintha a modem szerepet kapna. Dupla NAT esetén ki milyen bosszúságokat és vereségeket szenvedett már el? Próbálom kisilabizálni eszközről vagy szolgáltatóról van-e nagyobb részt szó ebben az esetben. Direkt telefonról megosztás esetén is előfordultak a napokban kimaradások, ilyenkor IPv6 pingválasz volt a laikus useroldali leszűrhető tünet, de félpercekről beszélünk, 2-3 alkalom. Ugyanez a szimptóma modemen keresztül jóval lassabban állt helyre és többször is előfordult. Nem váltogat sávok között, ezt külön megnéztem. Anomáliák nélkül, békeidőben is lassabb modemen át, darabosabb, hézagosabb, lassabb, nyösztelmekkel teli az egész elérés. Ez többtíz megabites netnél nem képezi gondolkodás tárgyát, de itt egy 4Kbyte/sec-re lassított elérésről van szó, ezt konkrétan lefelezi a közbeiktatott modemeszöz, meg az említett hézagos gyötrelmesség mellé (ami nem pingnövekedést jelent). Nem merültem alá eddig a modemek mélylélektanába, nemrég óta vált szükségessé csak, kérem aki tud hozzászólni, világosabbá tenni a fennforgást, tegye meg. Akksikímélés szempontból előnyösebb a modemi út. A többiből mint látjuk, nem.

Azt figyeltem még meg, hogy Telekomnál 2G esetén -91dB-nél már dobja a történetet, pirosba vált, nem tudom melyik sávon. Telenornál B20-on a -105dB is játszik még. Hogy a modemrouteren át való bosszúságok okának zöme az eldobott kapcsolat vagyis a számára túl alacsony jelszint, az nem jelenthető ki biztosan, de többször tapasztaltam sárga LED melletti felkiáltójeles, azaz korlátozott kapcsolatot és nem csak ebben a pár napban.

[ Szerkesztve ]

(#9310) totron válasza totron (#9309) üzenetére


totron
addikt

Az androidos HuaCtrl-ra sem küldi le a jelszint értékeket wifin keresztül, az aktuális forgalmazásokat viszont igen, azok élnek. Nem értem én ezt.

(#9311) totron válasza totron (#9309) üzenetére


totron
addikt

modemen át = routeren át. Értelemszerűen a router része a közbeiktatás.

(#9312) andatti


andatti
senior tag

Internet (sebesség) problémám van.

A tv stream kerül-fordul megszakad, homokórázik, illetve kiírja, hogy nincs jel!
A wifit a Huawei 535 asztali router biztosítja.

Intenet sebesség 30 Mbit (letöltés... speedtest), /eszerint nem lenne problema/
szolgáltató Telenor,
csomag IQ Pro korlátlan mobilnet
Tv: 7 éves Samsung 40 colos (102 cm) okos tv
Lokáció: Kiskunfélegyháza, 4G biztosított, térkép szerint. Családi házas övezet.
Megoldás?:

1.A wifi helyett a routert közvetlenül kábelen kötöm össze a tv-vel... Kb. 2 méter kábelezés.
2.Veszek a routerhez antennát.
Az eszközön két antennát tudok becsatlakoztatni, (álló rúd antenna)
vagy
Komolyabb (egy) antenna /10-20, dbi, (vagy több?) SMA csatlakozós/ a szobában,
vagy
a padláson (belül),
vagy
a tetőre, kívülre helyezve. (rögzítés+kábelezés, kábelhossz probléma)

Mit javasoltok?1, vagy 2? (azon belül)? (vagy mindkettő?)

Ha 2, milyen antennát kellene vennem jelerősítésnek?
/Az csak zárójeles, hogy a 30 Mbit internetsebesség elég karcsúnak tűnik. Azon javítana egy jelerősítő antenna? Bár a stabilitás fontosabb lenne. A tv 10 Mbit sebességet jelölt meg minimumként/

(#9313) MaCS_70 válasza andatti (#9312) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem irányított antenna, nagyon rövid antennakábelen, akár beltéren, de ablak előtt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9314) totron válasza andatti (#9312) üzenetére


totron
addikt

Nézd meg a modem/router webfelületén vagy huaCtrl-lal, hogy hány dB mellett csinálja ezt. Olyannyira nem egzakt terület a mobilnet vételezése, hogy adott esetben centiken, pár szögmásodpercnyi forgatásokon is múlhat 5-10-15 dB vételtöbblet, ezt az említett szoftverrel tudod precízen mérni, pakolgatni a modemet. Ha tudjuk szobán belüli, kikísérletezett elhelyezésekhez társuló dB-értékeket, utána lehet beruházási nagyságrendet javasolni. Nézd meg más eszközön, más böngészővel is, nem minden netprobléma, ami elsőnek annak tűnik.
Kültéri antennával van esély a 30Mbitet duplázni is akár. Kimérni, kísérletezni, fixálni.

[ Szerkesztve ]

(#9315) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!
Direkt nem a legolcsóbb routert választottam és vettem egy dual bandes TP Link Archer MR400 típust és beletettem egy korlátlan Telekom mobilnet sim kártyát. Inárcsra költöztünk ahol a Telekom elvileg 100% 4G lefedettséget ad viszont a talasztalataim katasztrofálisak. Az első két nap is voltak akadozások de még azért többnyire hasított a net. Viszont mostmár egyenesen felfoghatatlan hogy mi történik mivel pár percig van net utána pár percig megint nincs. Ha vissza js jön a net olyan lassú hogy visszasírom a 20 évvel ezelőtti tárcsázós korszakot. És kb tökmindegy melyik napszak végig ezt csinálja és már az őrületbe kerget illetve akárhová rakom házon belül a routert szar a vétel. Mindkét frekvencián ezt csinálja. Ami érdekes hogy a telómban is telekom simkártya van, azzal viszont semmi gond, megy a net rendesen telefonon.
A kérdésem hogy létezhet-e bármi beállítás amivel kiküszöbölhető a fenti idegesítő jelenség?

(#9316) taki01 válasza oxide83 (#9315) üzenetére


taki01
őstag

Korlátozd a használható portok számát, mert nat-olt címet kapsz és ha jól emlékszem akkor kb 2000 port a max mobilnál amit egyszerre tudsz használni.

(#9317) 4Grider válasza oxide83 (#9315) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekomnak nincs adatsimje, csak beszédcélú mobilnet opcióval. Ezek nem routerbe való sim-ek. Az MR400 egy Cat4-es router, ez a legalja, manapság minimum a Cat6 eszközök az ajánlottak.

(#9323) totron válasza taki01 (#9316) üzenetére


totron
addikt

A technikai háttere érdekel, mélyvíz jelleggel. Hogyan szaggatja meg a folyamatosságot a NAT.

(#9324) taki01 válasza totron (#9323) üzenetére


taki01
őstag

Elfogy a használható portok száma és újat már nem tud nyitni és emiatt megállhat a net amit te szakadásnak érzékelsz. Egy IP címhez max 65535 port tartozhat és ha NAT-olva vagy akkor ezen osztozol X előfizetővel.

Ja annyi, hogy kezdeményező port darab számára gondoltam:
19:26:10.217655 IP yyyyyy.59040 > xxxxx.ssh: Flags [P.], seq 2413:2449, ack 9314164, win 1, options [nop,nop,TS val 1957861041 ecr 937563847], length 36

[ Szerkesztve ]

(#9325) 4Grider válasza taki01 (#9324) üzenetére


4Grider
nagyúr

A jelenséggel én is találkozom (természetesen a velem egy publikus ip címen osztozó szomszédoktól függően), csak azt nem értem, hogy ezeknek a portoknak fel kellene szabadulnia, miután a csomag továbbításra került. Szóval mi lehet az oka, hogy mobil szolgáltatóknál sokkal gyakrabban találkozik az ember ezzel a jelenséggel, mint mondjuk egy vezetékes szolgáltató cgnat-ja mögött, ahol ez kifejezetten ritkán fordul elő?

(#9326) taki01 válasza 4Grider (#9325) üzenetére


taki01
őstag

Vezetékesen azért nem nagyon jön elő, mert kb 5 előfizető használ egy címet, még mobilon meg kb 20-30 előfizető osztozik egy címen. TCP-nél csak akkor szabadul fel, ha TCP session zárult.

(#9327) tabasco


tabasco
csendes tag

Sziasztok,
Segítséget kérnék a következő kérdésben:
A Telekomos mobilinternetem Galaxy S10+ mobilon speedtest.net-el a következő eredményt hozza a lakás egyik szobájában: Ping 15-17 ms Download: 91 Mbps Upload: 57 Mbps
Ugyanez a mobilnet az előfizetéshez kért kiegészítő MultiSIM kártyával ugyanabban a szobában, lokálisan ugyanott mérve TP-LINK Archer MR600 routerrel, ethernet kábelen keresztül szgépen:
Ping 35-42 ms Download: 80 Mbps körül Upload: 40-45 Mbps körül
(a router wifijén keresztül is próbáltam, ott sem jobb)
A kérdésem hogy elérhető-e, megközelíthető-e valahogy a mobillal mért érték a routeren keresztül? Főleg a PING érdekelne, hogy miért 2x lassabb mint a mobilon. Valami még komolyabb wifi routerrel esetleg javulna? vagy az antennával/elhelyezéssel variáljak?

Köszönöm ha tud valaki segíteni, vagy az is segítség ha az a válasz hogy routerrel soha nem lesz olyan a ping és a sebesség mint a mobilon... :)

(#9328) 4Grider válasza tabasco (#9327) üzenetére


4Grider
nagyúr

Routeren egy újabb nat következik a szolgáltatói nat után, így logikus hogy nő a Ping. Változatlanul 4G routert onnan veszünk, akik 4G hálózatokat is építenek, pl. Huawei.

(#9329) tabasco válasza 4Grider (#9328) üzenetére


tabasco
csendes tag

értem köszi a választ! Ha 4G Huawei mobil stick-el raknám be a gépbe, azon is lenne újabb nat? vagy az csak a routerrel adódik hozzá?
Illetve ha maradok routernél, tudnál ajánlani konkrét Huawei router típust, amivel esetleg javulna a ping?
köszönöm :)

(#9330) donjohnson válasza tabasco (#9329) üzenetére


donjohnson
addikt

minél magasabb LTE cat.-os (category) routert válassz.
a galaxy s10+-ban cat 20-as lte modem van, nyilván jobb lesz vele a vétel mint a cat 6-os tp-link routerrel.

példák:
huawei b535, huawei b628, huawei b818
telenor-nál
telekom-nál

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#9331) tabasco válasza donjohnson (#9330) üzenetére


tabasco
csendes tag

zsír! értem, szuper köszi!

(#9332) andatti válasza totron (#9314) üzenetére


andatti
senior tag

Köszönöm a választ! Macs_70-nek is!

Kicsit el vagyok havazva... majd írok privátot totron, mert nem egyszerű a helyzet...

(#9333) chuck91


chuck91
tag

Sziasztok!

Telenoros (flottás) mobil internet adatkártyát használok, egy B535-ös routerbe.

Egész szép értéketet hoz, viszont 5-10 percenként nehány percre szinte 0 (30-65kbps) a sebessége, majd vissza áll a szokásos 70-110 közé.
Mi lehet a gond, esetleg router beállítás?
Ezek az értékek a routerbe:RSRQ-9.0dB, RSRP-79dBm, RSSI-48dBm, SINR25dB
Probáltam a routert mozgatni, a sebbeség változott de a vissza lassúlás mindig meg maradt.

(#9334) 4Grider válasza chuck91 (#9333) üzenetére


4Grider
nagyúr

Közben történik (extrém) terhelés részedről? Elsősorban sok szálas le-feltöltésre gondolok. Ha nem, telefonba téve és ott megosztva ugyanaz a hibajelenség?

(#9335) chuck91 válasza 4Grider (#9334) üzenetére


chuck91
tag

Ha csak 2 telefon van rajta és a pc kikapcsolva, akkor is észrevehető a teljes be lessulás, alig tölti be a képeket, vagy be se tölti.
Géphez sajnos nincs wifi stick-em, de holnap berakom a telefonba probálom tesztelni.

(#9336) chuck91


chuck91
tag

Első mérés minden rendben, majd a második amikor belassúl, de a router webesfelületén végig aktív kapcsolatot ír, majd pár perc múlva újra működik.

(#9337) 4Grider válasza chuck91 (#9336) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amivel még tudod tesztelni a routered:
Bridge (híd) módba teszed. Ilyenkor modemként működik, azaz nem routol, a lan lábára kötött eszköznek továbbadja a kapott publikus ip-t. Ha itt is jelentkezik a probléma, akkor már csak két probléma lehet: Az eszköz rf egységének hibája, vagy ugyanez szolgáltatói oldalon. Utóbbira az esély nagyságrenddel kisebb...
Ha így nem jelentkezik a probléma, akkor az eszköz hibás (nem feltétlenül az rf egység). Firmware frissítés esetleg segíthet ebben az esetben.

(#9338) Diák66 válasza chuck91 (#9336) üzenetére


Diák66
őstag

Így nem kell folyamatosan kiadnod a ping parancsot. :U ctrl+c-re áll meg.

(#9339) andatti válasza totron (#9314) üzenetére


andatti
senior tag

Kiírtam pár mérést:
/4 mérés/
RSRQ 10-7 -9 -6
RSRP -97 -98 -98-97
RSSI -65-69-69-71
SINR 10-7-1-8
Vezeték nélküli átvitel:
PPusch:19dBm PPucch:10dBm PSrs:0dBm PPrach:2dBm
PPusch:19dBm PPucch:11dBm PSrs:0dBm PPrach:2dBm

Ezek nekem semmit nem mondanak, de nektek biztos.

Azóta nem használom a tv smart-on belüli tv appot streamre, (yt is el szokott akadni, pedig az videó puffereléssel, nem stream...) hanem a mobilon böngészőből megnyitott streamet tükrözöm... De így is akad, mint írtam is... Töltésre is lassú, streemnél pedig megakad, "nincs jel" a hibaüzenet.

Az mindenképpen jó lenne, ha ki tudnám használni a 4G-t, de az "irányított antenna" nem mond semmit, hogy kivitelezhető. A 100 mbites töltés az álom kategóriája, de a 70 is, amit stick-el mértem, mielőtt előfizettem volna. Én balga azt hittem, a b535 nagyobb leadott teljesítményt tud, mint a stick... de a stick eredményeit se hozza...

(#9340) 4Grider válasza andatti (#9339) üzenetére


4Grider
nagyúr

A B535 ott teljesít sokkal jobban mint egy usb modem, ahol több frekvenciát használ a szolgáltató. 30 (de még 10) Mbps esetén nem szokott a yt akadozni. 4-5 Mbps-on szoktam Horvátországban Mindigtv go-t castolni 50 colos tv-re élvezhető minőségben.

(#9341) andatti válasza 4Grider (#9340) üzenetére


andatti
senior tag

A router karácsony előtt volt 1 eves. Előtte mifit használtam, már sok éve, a 70 megabites mérés pedig a stickkel a 4G elindulása körül/után volt, tehát több éve... azóta csak fejlesztettek...

Egyébként Kiskunfélegyháza, közel az Izsáki úthoz, annak a végéhez. Tehát a város széle, de nem a Molnártelep, családi házas övezet. Telenoros sim. Nem tudom, hol van a közelben torony, honnan veszi a jelet...
A smart tv 10 megabitet írt minimumként.

Azt tudom, hogy a stream akadozik, és néha kiírja, hogy nincs jel, és van, hogy visszatalál, de van, hogy kilép és átvált tv-re. A yt van, hogy el se indul...
PC-n a letöltés 1000 kb/s alatt fölött ugrál, az mindegy, hogy 1, vagy 3 szál. Afölött csökken. (3 szál felett), de van, hogy csak 50-70-90 kb/s 1 szálnál is. De ez szerintem torony leterheltség miatt lehet...

Ami értékeket írtam az alapján minden rendben?

Mi lehet a megoldás?

Már arra is gondoltam, hogy veszek cromecastot és megnézem úgy milyen, de az a tv hibája esetén jelentene csak vmit.
A router>>tv kábelezése meg csak akkor, ha a wifi átvitel, vagy jelvétel a probléma.
De, inkább antennát kellene vennem nem?

(#9342) 4Grider válasza andatti (#9341) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a torrentet leállítod (abszolút ne fusson a torrent kliens), akkor is szakadozik a stream?
Itt látod a tornyaidat. Nagy valószínűséggel B3-B20 kellene legyen összefogva a B535-ön. Az van?

[ Szerkesztve ]

(#9343) andatti válasza 4Grider (#9342) üzenetére


andatti
senior tag

Csak ftp-zek, nem megy a gép mindig... Sőt, pc sincs, csak laptopok, tablet, mobilok... Laptop csak heti 1-3h-t.
Amikor mértem, akkor csak böngészők voltak nyitva a laptopon...

Amit utána írtál nem értem. Hol tudom megnézni? a router beálításain belül? Kiírja vhol, hogy b20 vagy mit vesz?

(#9344) andatti válasza 4Grider (#9342) üzenetére


andatti
senior tag

kicsúsztam a szerkesztésből és a feltöltés nem sikerült...

Ez mit jelent így?

(#9345) 4Grider válasza andatti (#9343) üzenetére


4Grider
nagyúr

A router státusz adatainál látszódik, hogy milyen frekvenciá(ka)t használ. B3+B20, B3 vagy B20 lehet nálad a térkép alapján. A legtutibb a B3+B20, de azzal többet kellene tudnia 30 Mbps-nál ezzel a térerővel még arrafelé is.

(#9346) andatti válasza 4Grider (#9345) üzenetére


andatti
senior tag

Ma is mértem sebességet,

a mobilomon wifivel, másik szobában:
61,3/23,4

laptopon kábelen, 2méterre, max. 5 perccel később:
40,94/10,14

Más adatfolyam nem volt közben...
Ezen felbuzdulva a yt elindítottam egy élő adást...

Háát, így is volt akadás, de csak 1 mp, vagy kevesebb...
Az Itt Ott tv stream is megy most, valami csoda folytán...

A lényeg nem változott a b535 huawei routert szeretném stabilabbá tenni, és a 4G sebességet kicsit feljebb tornászni...

(#9347) chuck91 válasza 4Grider (#9337) üzenetére


chuck91
tag

Bridge módba hibátlan, 2 óra tesztelés alatt nem jelentkezett a próbléma.
Firmware a legfrisebb rajta. Esetleg lehet valamit kezdeni vele,vagy csere?

[ Szerkesztve ]

(#9348) 4Grider válasza chuck91 (#9347) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet, hogy valamivel túlterheled? Torrentet nem használsz?
Ha a bridge mód stabil, akkor mögé tudsz kötni egy használhatóbb routert, pl. AX20...

(#9349) totron válasza Diák66 (#9338) üzenetére


totron
addikt

Az ilyen apróságok, kis script-tippek fel tudják dobni az ember napját.

(#9350) ballazol


ballazol
senior tag

Helló!
Sopronban milyen szolgáltató korlátlan mobilinternetjét ajánlanátok?
Sajnos a szatellites internet nagyon gyatra minőségű itt fenn a Lővérekben.
Köszi!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.