Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) Diák66 válasza opix (#10099) üzenetére


Diák66
őstag

3 km táv esetén segíthet, de ha felvitted kábellel a botantennáit, nem tudod ott hagyni úgy? Simán jó az is, ha megvan a jobb sebesség. Teszteld le hosszú távon így, ha van rá lehetőséged. Az MR6400 úgy emlékszem 1 sávos cucc, ha van rá band selection kereshetsz más sávokat, ami nagyobb kapacitással bír.

(#10102) opix válasza Diák66 (#10101) üzenetére


opix
csendes tag

De, ott fogom hagyni az antennát, mert így jobb a sebesség.
Igen, 1 sávos az MR6400. Végig néztem tegnap a sávokat, de az bizonyult a legjobbnak, amit alapból is kiválasztott.
Amúgy ezeknek a bot-antennáknak az elhelyezése az mindegy? Van valami "ökölszabály" hogy pl. merőlegesen álljon a toronyhoz képest, vagy párhuzamosan vele, vagy hogy lapjával állítsam, vagy élével? Vagy teljesen mindegy?

(#10103) vpanangin


vpanangin
senior tag

Üdv!

Próbálgatok egy ZTE MC801A 5G routert Telekom korlátlan nettel (MultiSIM konstrukció). 5G még nincs felénk, Dunaújváros mellett Rácalmáson. B3, B20, B28 sávokat külön - külön tudom tesztelni, de a CA-t nem tudom összehozni sehogy sem.

Kérem közületek olyannak a segítségét aki már otthonosan mozog ennek a routernek a használatában, beállításaiban!

(#10104) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv!
Telekom mobil internettel kellene összehoznom VPN-t.
Sajnos a Telekom NAT-olt IP-t ad.
Az ügyfélszolgálat szerint a mobil hálózatnál nincs olyan opciójuk, hogy publikus IP legyen.

(közben kiderült, hogy van vmi "visszahívhato APN" szolgáltatás, amivel extra pénzért kaphatnék publikus IP címet.
Viszont ez a szolgáltatást az általm használt speciális csomaggal nem lehet összehozni)

Kellene vmi jó ötlet!
Azt sem tudtám megmondani, hogy FIX IP-t tudok-e kérni.
Zoltán

(#10105) 4Grider válasza WinZol (#10104) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak a másik kettő nagy szolgáltatónál kaphatsz mobilnethez publikus ip-t.

[ Szerkesztve ]

(#10106) yodee_ válasza WinZol (#10104) üzenetére


yodee_
őstag

Vagy ha megoldható akkor wireguard.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10107) Diák66 válasza vpanangin (#10103) üzenetére


Diák66
őstag

Sajnos lehet, hogy nem lesz CA, mivel ott még sanszos, hogy a B20 Yetteles, a B3, B28 Telekomos. Vagy B3+B28 amivel próbálkozhatszm vagy B3+B20. Ugyanakkor, ha megadsz neki B3+B20+B28-at akkor is kell mennie nála a CA-nak, ha van. De ha van, szerintem alapból AUTO-n is mennie kell. Így a legvalószínűbb, hogy nincs.

(#10108) Diák66 válasza opix (#10102) üzenetére


Diák66
őstag

Tulajdonképpen majdnem mindegy. Nincs benne semmi extra, csak egy adott hosszúságú "drót".

(#10109) vpanangin válasza Diák66 (#10107) üzenetére


vpanangin
senior tag

:R

Nincs.

(#10110) WinZol válasza yodee_ (#10106) üzenetére


WinZol
aktív tag

Vagy ha megoldható akkor wireguard.

Asus router lenne a helyszínen.
Arra kellene rájelentkezni.
Eredetileg egy 4G-AC68U volt a kiszemelt. (sajnos azon nem fut a Wireguard)
Ami még szóba jöhet, az egy DSL-AC68U router Freshtomato-val.
Az levileg támogatja.

Viszont a wireguard-dal eddig nem foglalkoztam. (OpenVPN-t használok)
Szóval jó lenne vmi szájbarágós segítség.
Ezzel stabailan menne, ha a szerver NAT-olt IPvel rendelkezik?
Mi kell még hozzá?

Köszi

WinZol

(#10111) yodee_ válasza WinZol (#10110) üzenetére


yodee_
őstag

Openwrt és mikrotik téren tudok segíteni, én azokat használom. És igen megy NAT mögül is

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10112) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok!

Pár hete írtam egy problémáról, ami látszólag megoldódott. A hibát lentebb csatoltam, amit lentebb olvashatjátok is.

"Telekomos korlátlan mobil netem van dupla sim-mel. A második sim egy huawei b535-232a wifis routerben van, erről megy az otthoni internetem. A PC kábelen keresztül van összekötve, a többi eszköz wifin csatlakozik. A probléma az, hogy főként mostanában elég lassú, akadozik, megszakad a net. Ha megy normálisan akkor van, hogy 5-6 MB/s megy a letöltés, viszont a böngészés nagyon lassú."

A hiba főként sávváltással megoldódott. B28-ról B20-ra. Az eredmény legrosszabb esetben is 5-10 Mbit, de ilyen már ritkán van. 50-100 Mbit között van legtöbbször.

Ami viszont nem oldódott meg, hogy PC-n böngészőnél elég sok akadás van. Nem tölt be weboldalakat, vagy nagyon lassan. Ez rendszeresen előfordul, ami baromi idegesítő. Ez ellen lehet tenni valamit?

(#10113) 4Grider válasza Backrau (#10112) üzenetére


4Grider
nagyúr

Dns cseréjét próbáltad? Ott a Google, Cloudflare, opendns, stb.
IPv6 megy? Routeren ki vagy bekapcsolása?

(#10114) Backrau válasza 4Grider (#10113) üzenetére


Backrau
aktív tag

Naponta 3-4-szer van újraindítva. Egy ideig jó, utána megint rossz. Hát a többi témában nem vagyok otthon, de gyorsan tanulok :))

(#10115) Poccc97 válasza Backrau (#10114) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Szintén Telekom, Multi-SIM, hasonló probléma.
Próbáld meg így beállítani a DNS-t, nálam azóta jó:

[ Szerkesztve ]

(#10116) Backrau válasza Poccc97 (#10115) üzenetére


Backrau
aktív tag

Ezt már próbáltam, de nem lett jobb. Ami érdekes, hogy a keresés (google) mindig gyors. Ha rákattintok valamire, akkor vagy betölt, vagy pedig csak kiírja egy idő után, hogy nincs kapcsolat. Hozzáteszem, wifin is rossz az internet.

(#10117) 4Grider válasza Backrau (#10116) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ipv6-al játszottál már?

(#10118) Greybeard válasza Backrau (#10112) üzenetére


Greybeard
tag

Nálam hasonló anomáliát a torrent okozott korábban. Lehetséges, hogy nálad is ez a helyzet. Segít rajta, ha a torrent kliensben lecsökkented a kapcsolatok számát. Mikrotorrenten ez a beállítások/további beállítások/kapcsolatok száma menüponton belül oldható meg. Én az automatikusan beállított 200/50/40-es értéket levettem 20/5/4-re és minden gondom megszűnt. Lassabb lett ugyan a letöltés, de minden működött.

s.k.

(#10119) 4Grider válasza Greybeard (#10118) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eszembe nem jutott volna, hogy valaki torrentezik mobilneten, mert anno ezt kifejezetten büntették nagyon erőteljes qos-el. Ezek szerint ma már engedik?

(#10120) no1r válasza 4Grider (#10119) üzenetére


no1r
őstag

"Jó ha tudod, hogy a Gigaerős Net 2020, Gigaerős Net 2021, Gigaerős Net + 2020, Gigaerős Net + 2021, Gigaerős Korlátlan Net Okosvilág, Gigaerős Korlátlan Net Utazás és a Gigaerős Korlátlan Net Szórakozás csomagok esetén a Peer-to-peer jellegű fájl megosztás és letöltés (különösen Bittorrent), illetve egyéb folyamatos, hálózati túlterhelést jelentő forgalomtípusok használata esetén a letöltési/feltöltési sebesség 2/0,2 Mbit/s. Virtuális magánhálózat (VPN) használata vagy egyéb titkosított csatornákon keresztül történő forgalmazás (pl. SSH) esetén 10/5 Mbit/s."

forrás

amióta az EU hálózatsemlegességi rendelete miatt pert vesztett a Tkom, azóta azt hiszem ez így van. De annyira nem ástam bele magam a témába.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#10121) taki01 válasza Backrau (#10116) üzenetére


taki01
őstag

IPv4 NAT-olt és legalább 20 ügyfél osztozik egy public címen. Ebből gyors fejszámolással kb kb 3000 port jut egy ügyfélre vagy kevesebb. Amiatt érzed, hogy szakadozik, mert próbál új portot nyitni és nem tud, de amikor egy session megszünik utána tud csak újabb portot lefoglalani az adott sessionhöz.

(#10122) Backrau válasza 4Grider (#10117) üzenetére


Backrau
aktív tag

Nem tudom hogy kell.

(#10123) Backrau válasza Greybeard (#10118) üzenetére


Backrau
aktív tag

Nem megy a torrent. Semmi sem. Akkor is ezt csinálja.

(#10124) 4Grider válasza Backrau (#10122) üzenetére


4Grider
nagyúr

Keresel a router adminisztrációs felületén egy IPv6 menüpontot és ki-be kapcsolgatod.

(#10125) tlala válasza no1r (#10120) üzenetére


tlala
addikt

Hála Istennek, hogy vezetékesen ezt még nem találták ki.

(#10126) qnadam válasza tlala (#10125) üzenetére


qnadam
veterán

vezetékesen nincs rá szükség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10127) no1r válasza tlala (#10125) üzenetére


no1r
őstag

engem nem érint, csak akkor használom ha adott filmet néznék de nem találom meg egyik streaming szolgáltatónál sem.
de valóban, qnadam-nak igaza van. madzaggal nincs szükség a sávszél korlátozásra.

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#10128) asynur


asynur
tag

Sziasztok!

Remélem jó topicba írok.

Szüleimnek keresgélek valami megoldást hétvégi telekre való internetre, ami jó lenne pl. bizti kamerához akár közvetlenül SIM kártyáról vagy még jobb wifi router, ami simről/mobilhálózatról kapja a netet így esetleg más eszköz is használhatná.

Ezek a pl. telekomos dominós 1gb/5gb-s feltöltögetős csomagok jók erre?
Vagy még mindig csak mobilba/tabletbe "szabad" ezeket bepakolni (régebben ha jól rémlik tiltogatták le emiatt a készülékeket).
Esetleg a kisebb havidijas mobilnet csomagok?

Nem gondolom, hogy túl nagy adatkeretre lenne szükség.
Ha van valakinek más ötlete egyéb szolgáltatónál azt is szívesen meghallgatom.

Vezetékes net arrafelé sajnos nem opció.

Köszönöm a választ előre is.

(#10129) mad823 válasza asynur (#10128) üzenetére


mad823
őstag

Simán jó mondjuk egy Domino is, nem lesz vele gond. Döntsd el, hogy milyen sebességre van szükség, illetve milyen arrafelé a lefedettség, aszerint tudsz eszközt választani.

(#10130) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Az hogy a telefon 2 sávot tud összefogni 2 Sim kártya esetén mit jelent?
Olyan lehet hogy 1 Sim kártya lát mondjuk B3-at és B1-et, másik meg mondjuk B20-at, vagy ilyen esetben a két sim kártya külön sávot kap.

(#10131) 4Grider válasza aprokaroka87 (#10130) üzenetére


4Grider
nagyúr

NIncs különbség 2 és 1 sim kártyás működés esetén.
Ha a telefon rf egysége két frekit tud csak összefogni egyszerre (azért manapság ez már elég kevés), a bázisállomással kerül leegyeztetésre, hogy melyik az a kettő. És ez sim kártyánként történik, a bázisállomást nem izgatja, hogy ez a két sim egy készülékben, vagy kettőben van. Ebből következik, hogy akár ugyanazokat a sávokat is használhatja mind a két sim.

(#10132) aprokaroka87 válasza 4Grider (#10131) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszönöm.
Ugye a Yettel topikban többször is panaszkodtam arra hogy bizony néha brutálisan be tud lassulni a net, na most ez elmúlt, az hogy ilyenkor mérek 70 mbit/sec-et, az azért elég komoly fejlődés.
Eddig valószínűleg tényleg csak B3 volt, most már van B1, B8 és B28 is elvileg, bár ezt ritkán látom.
Simán lehet hogy lett 5G is, csak a telefonom 4G képes, de lassan úgyis ideje lenne váltani.

Szóval szerencsére lett eredménye a hálózat fejlesztésnek.

(#10133) 4Grider válasza aprokaroka87 (#10132) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szokott eredménye lenni, ezért csinálják. Mondjuk arra készülni kell, hogy egy darabig még játszani fognak vele, most pl. az a módi, hogy csak B3-on tartják a telefonokat és csak akkor építik fel a CA-t, ha nagyobb mennyiségű adatot forgalmaz a telefon.

(#10134) aprokaroka87 válasza 4Grider (#10133) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gondolom energia takarékossági okok és optimalizáció miatt is, meg ha jól sejtem minél több sávot tud az adott bázis állomás, annál több a lehetőség a " játszásra "

Nekem most pl alapból B1-en van.

(#10135) 4Grider válasza aprokaroka87 (#10134) üzenetére


4Grider
nagyúr

Yetiről van szó egyébként? Telefonmodell függően játszanak a hálózati konfigokkal. Itt nálam Samsungon a B3-at erőltetik (B1, B8, B20, B28 csak CA-ban kerül képbe).

(#10136) aprokaroka87 válasza 4Grider (#10135) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen Yeti, a Telefon egy Realme 6.
Mondjuk az érdekes lenne hogy Telefon modell alapján kezelik a sávokat.

[ Szerkesztve ]

(#10137) asynur válasza mad823 (#10129) üzenetére


asynur
tag

Köszi ez jó hír, akkor ezen a vonalon nézelődök.

(#10138) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Remélem megfelelő helyen teszem fel a kérdésemet:

Vodafone hálózat esetén a telefonon (4G. iPhone 14pro iOS 16.3.1.) kell valamit állítani VoLTE kommunikációhoz?

Szolgáltató oldalon állítólag be van kapcsolva, a telefonon nem látom semmi jelét.
Hívás közben nem megy az adatkapcsolatom.

Koszi szépen, üdv. Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#10139) mad823 válasza Luser2000 (#10138) üzenetére


mad823
őstag

Lehet, hogy a telefonon nincs bekapcsolva, nézd meg a beállításokat.

(#10140) Luser2000 válasza mad823 (#10139) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem találok erre utaló beállítást / kapcsolót. Esetleg tudsz konkrét útvonalat iPhone 14pro esetében?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#10141) mad823 válasza Luser2000 (#10140) üzenetére


mad823
őstag

Turn VoLTE on your Apple iPhone 11 iOS 16.0 on or off
Press Mobile Data. Press Mobile Data Options. Press Voice & Data. Press the indicator next to "VoLTE" to turn the function on or off.

(#10142) Luser2000 válasza mad823 (#10141) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni! Az a baj, hogy ilyen menüpontot tökre nincsenek. Lehet az iPhone14 esetén már teljesen más, mint 11 esetén, nem tudom.
A neten és az Apple oldalon fellelhető leírások nem vittek közelebb a megoldáshoz. Ezért próbálkozom itt, hátha van valaki, akinek Voda hálózaton iPhone14 esetén megy a VoLTE.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#10143) 4Grider válasza Luser2000 (#10142) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk biztosan nem a mobilinternet topikban érdeklődnék, hanem megkeresném a VoLTE/VoWiFi topikot, esetleg a vodásat...

(#10144) Luser2000 válasza 4Grider (#10143) üzenetére


Luser2000
addikt

OK, nincs ilyen aktív topic.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#10145) aprokaroka87 válasza Luser2000 (#10144) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztosan nincs?

link

(#10146) 4Grider válasza Luser2000 (#10144) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a Vodafone hálózatot Vodafone simmel használod ott a Vodafone topik. Van benne egy pár szifonos felhasználó.
Ha pedig Netfone simmel, akkor ott a Netfone topik.
Amúgy pedig akkor lesz egy 5000 hozzászólásos topik aktív, ha pl. te is hozzászólsz (mondjuk kérdezel), mert nem egy ember követi a VoLTE topikot is.
Mobilinternet esetén a VoLTE-nak pont nincs sok jelentősége, max. hangcélú sim esetén a beszélgetés közbeni netezés miatt. De ennyi erővel a szifon topikban is feltehetted volna a kérdésed.

(#10147) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!

Laptopba szeretnék beszerezni egy WWAN kártyát, 4G-set.
A laptopom DELL E5570.

Használat:
Németországban (nyilván internetezésre kellene)

1. Milyet érdemes bele tenni? Ha egyáltalán létezik ebbe több fajta. (DW5811-et láttam eddig)
2. Számítanom kell valamilyen hátrányra mobiltelefonhoz képest? (hatótáv, stb)

Köszönöm előre is!

(#10148) mad823 válasza kekedi (#10147) üzenetére


mad823
őstag

Nézd meg, hogy van-e antenna a laptopban. Ha van, akkor tudsz csak bele kártyát tenni. Kb. az van bele, amit írtál, de az egy cat. 6-os kártya, nem lesz egy világbajnok sebessége. Szerintem egyszerűbb egy USB-n rákötött telefon, de nem ismerem a use-case-t.

(#10149) kekedi válasza mad823 (#10148) üzenetére


kekedi
senior tag

Antenna az van, csak kártya nincs.

Mitől jobb egy USB internet megosztás, mint egy mobilhotspot amúgy? Az utóbbit már próbáltam, az elsőt még soha.

(#10150) mad823 válasza kekedi (#10149) üzenetére


mad823
őstag

Nem kell még egy eszköz, hiszen telefonod gyanítom van, nem merül közben, hiszen töltődik, nem kell még egy előfizetés, illetve a telefonokban elég gyors modem szokott lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.