Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) ballazol


ballazol
senior tag

Ha nem látok rá a toronyra, akkor hogy lehet 20mbit-es feltöltésem?
Nem értem én ezt.
Hogy van ez?
Nem, mielőtt megkérdezitek, most már napok óta nem megy a torrent...
:)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#9702) 4Grider válasza ballazol (#9701) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekomnál van normális hálózatmenedzsment. A 800 MHz meg ilyen, domb mögött is működik, szemben az 1800 és 2100 MHz-el. Ráadásul jó eséllyel yettel torony szolgál ki, ahol elég sok olyan stream van, amit nem mérnek, tehát a yetisek is szétterhelik.

(#9703) ballazol


ballazol
senior tag

az imént mértem
alszik a város...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#9704) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Várd meg az estét.🙃

(#9705) F e Z o


F e Z o
veterán

Van egy Huawei E5577s mifi routerem, amit még a Telenornál vettem, s mint kiderült függő. Ma kaptam függetlenítő kódot, végigvittem a procedúrát, átírtam az apn-t internetre új profilban, szépen látja is a Telekom kártyám, csatlakozik 4G-re is, a telefon és a lapi is csatlakozik a routerhez, azonban mégsincs net a készülékeken. Mi lehet a gond?

H2O über alles!

(#9706) 4Grider válasza F e Z o (#9705) üzenetére


4Grider
nagyúr

Laptopon parancssorban kiadott "tracert 193.41.47.210" meddig jut el? Ha eljut a www.bix.hu-ig, akkor a "tracert bix.hu" meddig jut el?
Ha első sem jut el semeddig, akkor nem csatlakozik megfelelő apn-hez a router, vagy nincs adatcsomag az előfizetésen.

(#9707) F e Z o válasza 4Grider (#9706) üzenetére


F e Z o
veterán

Megigazítottam a nanosimet a routerben, megy is a történet.

H2O über alles!

(#9708) karaly93


karaly93
csendes tag

Üdv. Milyen antennát tudnátok ajánlani 4g lte mobil nethez.Yettel lenne a szolgáltató és kb 3 km lenne tőlem a torony. Legfőképp gamingre kéne mert a mostani mikrohullámú internetem 1 favatkát sem ér. Nagy ping nagy jitter jellemzi a mikrót.20/1 sebességgel. A családban már van egy ilyen yetteles otthon net mikrotikes antennával (lhg-s antenna) de szeretnék 1 sajátot.

(#9709) MaCS_70 válasza karaly93 (#9708) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen eszközhöz csatlakoztatnád az antennát? Általában nem szerencsés a gyári antennák lecserélése, vagy ha igen, csak hozzáértéssel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9710) qnadam válasza MaCS_70 (#9709) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg modemet szeretne venni, csak valamiért antennának nevezi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9711) MaCS_70 válasza qnadam (#9710) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja... Gondolom, ha rádiót venne, akkor is antennát írna. :)

Ha modemről van szó, akkor eleve jó tisztában lenni azzal, hogy 4G mobilneten a világon semmi nem garantálja a játékhoz megfelelő minőséget.

Én eleve a Mikrotik SXT/LHG LTE6 kiteket szoktam javasolni, amivel sokak szerint túllövök a célon, mert beltéri Huawei routerrel olcsóbban és jól megoldható a feladat.

Itt a listán könnyedén visszakereshető, hogy én milyen különbséget tapasztaltam a beltéri Huawei router és a beltéren használt Mikrotik SXT között, úgyhogy nem írnám újra le. Viszont tekintettel a kiindulási feltételekre (játék, 3 km) még erősebben ajánlom a minél jobb eszközt, és még az LHG sem túlzás. Igen, sokkal többe kerül, de rádiós szempontból is korrekt megoldás (a Huawei omnidirekcionális LTE antennái nem azok!), és saját igények szerinti router használható mögötte.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9712) kumica85


kumica85
csendes tag

sziasztok,
segítségeteket kérném.
Nemrég kötöttem Yettel otthonnet lite-ot, egy huawei B628-at kaptam yetteltől, és rendeltem hozzá a routerbe ts9-el csatlakozó 2 db 10dbi nyereségű külső lte antennát.(kis stickek)
A szobákban csak az ablak mellett találtam tűrhető jelet, használtam a huactrl-t. (-90, -8,)
B3 és B20 van a közelben, szinte mindig a B3-ra csatlakozik, de nekem kevésnek tűnik a sebesség: 1-10 Mbit között ingadozik, e felé szinte sosem megy, a feltöltés van 30 Mbit is sokszor. B20-ra kényszerítve majdnem rosszabb.
Már kivittem ház mellé-elé is routert, hogy közvetlenül az adó felé mi van, akkor sem jobb a helyzet.
A B3 cell identifier 317186.
B20-é : 710401.
A cellek Kecskemét, Mártírok útja és a Vadaskerthez közel, én tőlük 1 km-re, délkelet felé, elvileg nem takar semmi komolyabban.

Kérdésem pedig: egyrészt miért ilyen lassú a dolog, ennyire le van terhelve?
Másrészt pedig a B20 CA-val összevonható lenne, mert LTE-A-t ír hozzá cellmapper, de még szoftverben kényszerítve sem CA-zza össze őket, vagy egyik vagy másik van csak.
Router össze tudja vonni a 2 frekit , utána olvastam.

Lenne telekomtól vezetékes opció, de az is csak 30/5 maxot ír, és emelni fognak, de sztem így is olcsóbb lesz mint decembertől a yettel, addig van ingyen, utána 8000/hó. (gondoltam egy próbát megér, fél évig ingyen).

köszi előre is a választ.

(#9713) 4Grider válasza kumica85 (#9712) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amikor a feltöltési többszöröse a letöltésinek, az egyértelműen túlterhelést jelent. Azaz több tucatnyi cellatársad épp valami filmet néz a drága mobilnettel, így nem marad lefelé sávszélesség. A vezeték sokkal kevésbé terhelhető túl, mint a mobilnet, tehát ha van rá lehetőséged, válaszd azt.

(#9714) bociusz válasza kumica85 (#9712) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ha jól látom, Kecskemét keleti széle a helyszín.
Ott nem fog menni a CA, mivel a B20-at a Telekom adja. (A Cellmapperre sok téves adat felkerül, az nem mérvadó).
Azt nézd meg, hogy B1 vagy B28 nincs-e, mivel az elmúlt hónapokban sok tornyot modernizált Kecskeméten a Yettel.

[ Szerkesztve ]

(#9715) MaCS_70 válasza kumica85 (#9712) üzenetére


MaCS_70
félisten

A beltéri, különösen botantennás eszközök sajnos hajlamosak kifutni a térerőből.

Telepített eszköz esetén az omnidirekcionális LTE antenna egyébkéntis eléggé ellentmondásos jelenség.

Érdemes kipróbálni egy rendes céleszközt: pl. Mikrotik SXT/LHG LTE. Akár routernek, akár csak modemnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9716) mad823 válasza kumica85 (#9712) üzenetére


mad823
őstag

Én szívesen megnézném azt a 10 dBi-s sticket, mert jellemzően nagyobb méretű körsugárzó antennáknak jóval kisebb a nyeresége. Próbáld esetleg ki kültéren, külső antenna nélkül.

(#9717) MaCS_70 válasza mad823 (#9716) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elvben létezhet 10 dBi-s botantenna, de fenntartom a véleményemet: telepített LTE-eszközhöz a botantenna alapértelmezetten jelpazarlás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9718) kumica85 válasza bociusz (#9714) üzenetére


kumica85
csendes tag

köszi az utána nézést, sejtettem hogy valami turpisság van a dologban.
B1 van további 1-2 km-re, nem tudom hogy rá tudom-e bírni a routert hogy arra is ellásson, tetőantenna nélkül. Amint lesz időm kísérletezem tovább.

(#9719) kumica85 válasza MaCS_70 (#9715) üzenetére


kumica85
csendes tag

ezen is törtem sokat a fejem, jelenleg sehol sem kapható LTE6-os, amúgy is 80k-nál kezdődnek jellemzően, és 4Grider által leírtak alapján ha le van terhelve egész nap, akkor sokat nem fog tudni segíteni.
Éjjel még nem tudtam mérni, mert felújítás alatt áll a ház, augusztus vége kb a beköltözés várható ideje, arra még kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#9720) Lacpac válasza kumica85 (#9719) üzenetére


Lacpac
őstag

B1-et+B28-at egy Huawei B535-el kb 8km-ről fogtam meg. Tetőantenna nélkül. 108-as jellel
40/2-5 simán jött minden napszakban.

Most volt fejlesztés nálunk, B1+28 került fel a templomtoronyba, B535-el a sebesség 60/20 környéke volt csúcsidőben, B818-al meg 110/40 lett.

[ Szerkesztve ]

(#9721) kumica85 válasza Lacpac (#9720) üzenetére


kumica85
csendes tag

az szép,mit használtál hozzá?
úgy értem szoftverügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#9722) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Telekomnál kapható ZTE MC801A 5G router-ről?
Egy Huawei B628-265-t cserélnék le erre.
Köszönöm

(#9723) 4Grider válasza puru (#9722) üzenetére


4Grider
nagyúr

Teljesen jó, csak nehéz hozzájutni, mert egy-két boltjukban van csak belőle készlet.
És tudja a bridge módot is, tehát mögé lehet tenni akár céges routert is...

[ Szerkesztve ]

(#9724) tzimash


tzimash
őstag

Hali,

Egy ismerősöm házába szeretne valamilyen mobil routert. "Hagyományos", kábeles megoldásról, előfizetésről hallani sem akar. Az év nagy részében külföldön tartózkodik. Azért kell most neki, hogy csekkolja kintről néha a kamerák képét, vagy visszajátszva megnézzen egy-egy mozgást. Milyen eszközt ajánlotok ehhez?

A keret rá kb 20e HUF lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9725) totron válasza Lacpac (#9720) üzenetére


totron
addikt

-108dB-lel?

Ez brutál különbség a 818 javára... Jó lenne tudni hogy jön össze ekkora eltérés.

(#9726) winbox válasza totron (#9725) üzenetére


winbox
senior tag

A B818 és az újabb 4G, 5G routerekben 4x4 antenna van több 4G frekvenciára a régebbi routerekkel szemben. A B818 konkrétan ezeken a frekiken tudja kihasználni: 4*4 MIMO B1/3/7/38/40/41/42/43. Itthon a B1,3,7 számít.
Nálam is ezért vált be B7-en, konkrétan 2x gyorsabb a B535 és a cat6os Mikrotik LHG routernél. De ~cat12-től felfelé általában már 4x4-esek a routerek, míg ami előtte volt neki a B535 az cat7-es volt és abba 2x2 antenna van.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#9727) Lacpac válasza totron (#9725) üzenetére


Lacpac
őstag

Jaja, de ez a 108-as érték a 8 km távoli toronynál volt, ezzel volt a 40/2-5.
Ami itt van a faluban, 90-92 jelenleg, most 110/40. Éjszaka 160-165/50

Igen, brutál különbség. Míg nem volt meg a fejlesztés, akkor a templomos toronynál (közeli) is később fogyott el a 818. De azért elfogyott. Nem esett le a sebesség annyira mint a B535-el, de a normális netezéshez két gépen már kevés volt.

Lehet a 2X2 MIMO vs 4X4 MIMO :F

Most jelenleg B1+B3 van CA-ban. Hozzá lehetne még csapni a B28-at is, de sajna néha átvált a Main Band a B28-ra (5MHz-n sugároz rajta a torony), és akkor belassul.

#9721kumica85
Huawei Band selection -> Jutúb

(#9728) mad823 válasza Lacpac (#9727) üzenetére


mad823
őstag

Meg ugye a 818 azonos sávokat is tud aggregálni, az sem jön rosszul ilyenkor.

(#9729) karaly93 válasza MaCS_70 (#9711) üzenetére


karaly93
csendes tag

Köszönöm válaszod. Mivel a legstabilabb és legjobb kapcsolat a cél ezért írtam amit írtam fentebb. Ha esetlegesen tudnál még ilyet cambium vagy ubiquiti felől akkor azt megköszönném. Azért írtam a gaminget mivel a jelenlegi szolgáltatóm lassacskám már semmit nem tud garantálni így inkább a váltás melett döntöttem. Mivel a szakma ezen részével (4g/5g/lte) nem nagyon foglalkoztam ezért tettem fel a kétdést tapasztaltabb kollégák felé hátha tudnak segíteni. :R :R

(#9730) 4Grider válasza karaly93 (#9729) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt azért gondolom tudod, hogy a mobilnet sem tud semmit sem garantálni. Simán előfordulhat, hogy beruházol egy jobb külső antennás 4G/5G routerre (pl. az LHG kitek valamelyikére) és néhány hónap/egy-két év múlva töredékére csökken a sebességed, mert mondjuk az a bázis, amit használsz, túlterheltté válik bármilyen ok miatt...

(#9731) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Igyekeztem visszaolvasni, de főleg beltéri megoldásokat láttam megvitatva.

Családi házhoz keresek megoldást mobilinternet 'erősítéséhez'.

Alapmotívum: nincs kábeles szolgáltatás, a szolgáltató által biztosított (beltéri) 4G Modem/WiFi Router eszköz biztosítja az internetelérést (TV és telefon nincs).

Gondolkodtam, hogy felszerelnék egy kültéri antennát, ugyanakkor nem tudom milyen gyártótól mely típust lenne érdemes megvásárolni.

Ebben tudnátok segíteni?

Első nekifutásra ezt találtam Amazon-on: [link]

Köszi szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#9732) 4Grider válasza LZs?! (#9731) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy Mikrotik LHG LTE kit-el sokkal többre mész. Sajnos hektikusan kaphatóak, de tényleg aranyat érhetnek. Nem írtad a bázisállomás távolságát. Az lényeges információ lenne...
Ja meg, hogy ki a szolgáltató...

[ Szerkesztve ]

(#9733) LZs?! válasza 4Grider (#9732) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Ausztria, Magenta Telekom (ex T-Com).

A torony távolságát nem tudom.

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#9734) Cals


Cals
friss újonc

Hasonló problémával fordulnék hozzátok mint LZs. Nincs vezetékes szolgáltatás, így Telekom 5G-t kötöttem és vettem egy ZTE routert is náluk. Házon belül tragédia a jelerősség, a letöltés legjobb pillanatában 60 körülre megy fel, általában vált is a router 4G-re a gynege jel miatt. Házon belül UTP megy mindenhova. Alacsony DL nem is lenne gond, de rengetegszer még a weboldalak se töltenek be. Ami furcsa hogy 4G-n maxos jelerősséget mutat de még igy is szinte mintha nem is lenne netünk néha. Kipróbáltam hogy kiraktam a teraszra, ott 300 felett volt a letöltés 5G-vel, ami király, de ott is volt olyan hogy szimplán mintha elment volna a net és a weboldalak se töltöttek be. Az 5G torony elvileg pár 100 méterre van, vastagaon a lefedett zónában vagyok. Nem tudom hogy ezen a dolgon vajon egy külső antenna nekem is segítene? Illetve ha igen akkor ZTE router-hez ugy tudom nem lehet antennát rakni, itt mi a megoldás? Eléggé kétségbe vagyok esve mert home office-osok vagyunk a párommal és igy nem lehet dolgozni...

Válaszokat előre is köszi!

(#9735) 4Grider válasza Cals (#9734) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekomnál egyes helyeken előfordul, hogy megáll a forgalom, mint a szög. Router újraindítás/új ip kérése szokott rajta segíteni. Gondolom multisimről van szó és hangcélú csomagról. Ott ez sajnos a natolás miatt előfordul...

(#9736) Cals válasza 4Grider (#9735) üzenetére


Cals
friss újonc

5g korlátlan sim ami telóba meg routerbe is jó. Azt nem tudom hogy hangcélú e a csomag de ezt ajánlották otthoni netnek. Ennél akkor ne is számitsak jobbra antennával se?

(#9737) 4Grider válasza Cals (#9736) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a térerő hiánya miatt áll meg, ha 4G-n full térerő van és csak az 5G-vel vagy határon.

(#9738) totron válasza Cals (#9736) üzenetére


totron
addikt

Be kell jelenteni hibára, NAT-olás még lassított, 32/32 kbits sebességnél sem csinál ilyet, legalábbis nem ebben a mértékben. Semmiképpen sem üzemszerű működés és nem is a térerő tűnik a szűk keresztmetszetnek, s vélhetően a Telekom ide vágó sara, ahogy írja 4Grider. Másik DNS-kiszolgálót be lehet még írni és megnézni mi történik: csak a weboldalak megnyitásával van gond?
Ping értékek milyenek? Hektikusak, megnövekednek-e indokolatlanul random vagy napszaknak megfelelő/nagyjából ugyanolyan értékeket mutatnak mindig? Csomagveszteség van-e? Lombon, lombozaton keresztül érkezik a jel? Egyéb, feltételezhető zavaró körülmények eszedbe jutnak? B20-at pl. egy elhaladó traktor képes teljesen kinyírni, tudom, a szóban forgóak más frekik.

(#9739) totron


totron
addikt

Nem enged be a routerem, egyre inkább nem. Mi az oka? B525. Rossz jelszó. Reset után is inkább kint vagyok, mint bent. Hm.

(#9740) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Yettel Otthoni nethez kapott, SIM kártát lehet telefonban (Redmi NOTE 9 Pro) üzemeltetni? Elhasználtam a normál hang és adatkapcsolathoz, mobiltelefonban használt kártyámon lévő adatkeretemet, így gondoltam egy merészet és az Otthoni netes routerből átraktam a SIM-et a telómba, másodlagos SIM-ként, de nem sikerült rajta adatkapcsolatot varázsolni. Fontos tisztázni, hogy nem a lakcímhez kötött korlátlan 4G+-os Otthoni netről van szó, hanem a sima, bárhol elérhető, a telefonomban lévő kártyával egyenértékű 4G-s netről, ami havi 500GB-ban van korlátozva. Próbáltam elsődleges és egyedüli SIM-ként is de full térerő mellett sincs adatkapcsolat, nem is jelzi, hogy aktív lenne. Az APN beállításon kellene esetleg módosítani? Jó lenne használatba venni, mert otthon egyébként nem nagyon használom. Kíváncsiságból kihoztam 6 hónap ingyen próbára, bízva abban, hogy gyorsabb lesz mint az meglévő mikrós netem, de ez sajnos az esetek többségében nem igaz. Próbáltam összelinkelni a két szolgáltatást a sebességek összeadódásánsak reményében, de ez is inkább nem működik mint igen.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#9741) 4Grider válasza Danecay (#9740) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kb. 100x lett leírva, hogy a Telenor/Yettel kép apn-t használ, az egyiket hangcélú, a másikat adatcélú sim-ekhez. A telefonok hangcélú sim-et feltételeznek, így automatikusan a rossz apn-t állítják be a sim-nek (hiszen nem tudják, hogy adatcélú). A routerek meg adatcélú sim-et feltételeznek. A két apn: online/net.
Egyes telefonok esetén szükség lehet az ipv4 only használat beállítására is.

(#9742) Danecay válasza 4Grider (#9741) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi a választ!

Bocs, nem nagyon követtem a topikot eddig, és nem tudtam hirtelen hogy keressek rá. a "net" APN-t próbáltam egyébként, de az úgy önmagában nem működött, úgy néz ki esetemben kellett az ipv4 beállítás is. Most már úgy néz ki működik.

Köszi a segítséget!

(#9743) 31337


31337
csendes tag

sziasztok!

kezem alá került egy nighthawk m2 mobile wifi, nagyobb városban kap jelet felmászik a hálózatra, de a kissebb faluban, ahol vagyok nem akar beállni a hálózatra, csak searchinget ír.

A statisztika fül alatt, cell id-t és mindent is kiír keresés közben, jó vételi számokat mutat.

ha azt játszom el, hogy a nagyobb városból haza jövök a faluba, akkor a falu tornyára át áll és megy rendesen a mobilnet (faluban és városban is max térerőt csíkokat mutat).

legújabb firmware van az eszközön, és nem tudom elképzelni restart vagy bekapcsolás után miért nem akar hálózatot kapni a faluban, csak ha nagyobb városban vagyok.

esetleg valaki aki nyak mélységben van a témában találkozott már ilyennel?

próbáltam apnt állítgatni, factory resetet, nem segített semmi eddig. (telekomos korlátlan netes kártyám)

[ Szerkesztve ]

(#9744) 4Grider válasza 31337 (#9743) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez alapján látatlanban azt mondanám, hogy nem tudja a ruderális területeken alkalmazott frekvenciákat. Ezek: B20 (800 MHz) és B28 (700 MHz).
Városokban a B3 (1800 MHz) és a B1 (2100 MHz) fut, ritkábban találkozni B7 (2600 MHz) és B8 (800 MHz) frekvenciákkal.

(#9745) 31337 válasza 4Grider (#9744) üzenetére


31337
csendes tag

Direkt az EUs modelt vettem, mert AUS model fillérekért van.

EUS model: MR2100-100EUS: LTE 700/800/900/1800/2100/2300/2500/2600 MHz
[Bands 1, 3, 7, 8, 20, 28, 38, 40, and 41]
(Support 3G WCDMA/HSPA+ 850/900/1900/2100 MHz)

AUS model: MR2100-1TLAUS: LTE/4GX 700/900/1800/2100/2600 MHz
[Bands 1, 3, 6, 7, and 28]

[ Szerkesztve ]

(#9746) Diák66 válasza 31337 (#9743) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem volt egyszer egy Netgear Aircard AC810-100EUS mobil hotspotom. Az úgy kezdte, hogy nem volt városon normális feltöltése, de jelerősség rendben. Falun talált hálózatot, de nem csatlakozott. Végül pár nap múlva beadta az unalmast és nem talált már sehol hálózatot, tehát a rádiós egysége kuka lett. Szoftveresen is egy rakás :((( :((( .... volt.

[ Szerkesztve ]

(#9747) 4Grider válasza 31337 (#9745) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennek ellenére tartom, amit írtam. A sim kártya szolgáltatója mindegy, itthon szinte mindenhol találni B20-at vagy B28-at, de B3/B1/B7 vagy B8 többnyire csak nagyobb, vagy turisztikailag fontosabb településeken van.

(#9748) Diák66 válasza 4Grider (#9747) üzenetére


Diák66
őstag

Jön haza városból, beér faluba, minden rendben. Ha faluban kikapcsolja, majd vissza, akkor már nem csatlakozik. Ez igen furcsa jelenség. Manuális hálózatkereséssel kidobja gondolom a hálózatokat, csak nem csatlakozik.

(#9749) 31337 válasza 4Grider (#9747) üzenetére


31337
csendes tag

Rendben, köszi, bár ezt nem bírom felfogni, hogy a gyártó honlapján írt támogatott sávokat miért nem viszi a gyakorlatban egy 240 ezres LTE modem...

Plusz az is érthetetlen számomra, hogy ahogy írtam, városból hazajövök és átáll a B3-ról B20-ra.
Most megnéztem cellmapperen, a városban tényleg van B3 és B20, a falukban ahol nem kap hálózatot ott csak B20 van.

(#9750) 31337 válasza Diák66 (#9748) üzenetére


31337
csendes tag

Igen!

Látja mind a három hálózatot mikor manuálisan próbálom életre kelteni (a faluban tartózkodva), ahogy írtam statusztikában is mindent rendben mutat. Csak nem akar felcsattanni... Searching-nél megragad.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.