Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) 4Grider válasza kisoroszlány (#10450) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tehetsz. Annyi csak a probléma, hogy egy laptopnak nagyon kevés 1-2 GB adatmennyiség, 100 MB-ról már nem is beszélve.

(#10452) kisoroszlány válasza 4Grider (#10451) üzenetére


kisoroszlány
csendes tag

köszi a választ. tudtommal vásárolható rá plusz adat, akár 50GB is, ami már elég lenne
vagy van ezzel bármi bökkenő? :F

(#10453) 4Grider válasza kisoroszlány (#10452) üzenetére


4Grider
nagyúr

1-5-20-100-500 GB-os adatcsomagok vásárolhatók feltöltőkártyához.
Mielőtt nagyobb/drágább adatcsomagot vásárolnál, a használat helyén mindenképpen próbáld ki, mert a voda elég sok helyütt döglődik mostanában.

(#10454) kisoroszlány válasza 4Grider (#10453) üzenetére


kisoroszlány
csendes tag

rendben, köszi!

(#10455) razor1010


razor1010
tag

Sziasztok!

Szüleim Görögországba utaztak és olyan probléma adódott, hogy amióta a magyar határt elhagyták, egyiküknek sincs internet hozzáférése(Telekom). Mindkettejüknek lett véve adatbővítő. (11gb eu-n belül), készülék újraindítás megvolt, de semmi eredmény. Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#10456) 4Grider válasza razor1010 (#10455) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha telefonálni tudnak, akkor engedélyezzék az adatroamingot a készülékeken.
Ha telefonálni sem tudnak, akkor engedélyezzék a roamingot az előfizetéseken.

[ Szerkesztve ]

(#10457) kapasz válasza razor1010 (#10455) üzenetére


kapasz
tag

Ha Dominójuk van: *104#

(#10458) faölelgető


faölelgető
újonc

Sziasztok!

Mátraszentimrétől két km-re, erősen erdős részen van nyaralóm, ahol a mobil lefedettség elég gyenge és ingadozó. Telekom mobilnetet osztok meg a telefonomról wifi hotspottal, hogy laptopról tudjak dolgozni, de elég körülményes a dolog. Hol az erkélyre, hol a faház emeleti ablakába teszem a telefont, hogy viszonylag stabil kapcsolatom legyen.
Hogy tudnék ezen a legegyszerűbben javítani? Mivel csak pár hétről van szó nyaranta, túl nagy befektetést nem szeretnék eszközölni.
LTE antennára lenne szükségem? Van bármi infó, amit hasznos begyűjtenem a helyszínen? Cellmapper app-pal most Pestről egy tornyot látok a közelben, fontosak annak az adatai az antenna vásárláshoz?
Köszönöm a segítségeteket.

(#10459) mad823 válasza faölelgető (#10458) üzenetére


mad823
őstag

További eszközök nélkül sehogy, mivel egy irányantennát - ami segíthetne - csak routerre tudsz rákötni, telefonra nem igazán... Szóval router + antenna lehet csak a megoldás.

(#10460) Flinter válasza faölelgető (#10458) üzenetére


Flinter
tag

A kiválasztott torony legyen közel, de inkább legyen olyan antennája, ami feléd néz.
(Általában 3 db 120° szektorsugárzó van felrakva, amik "körben" sugároznak. Külterületen néha lespórolnak 1-2 antennát - ekkor ha feléd nem néz egyik se, akkor hiába van közel.)
Az adó frekvenciája lényeges, ahhoz kell válasszál antennát. (Persze vannak többsávos vevő antennák is.)
https://logout.hu/bejegyzes/st3v3np3t3r/lte_4g_hazai_korkep.html

Pl. a Network Cell Info appal tudsz részletesebben körülnézni, hogy milyen sávon milyen adók érhetők el a helyszínen?

(#10461) próbakocka válasza attila.hu (#10252) üzenetére


próbakocka
senior tag

mivel tudom megnézni hogy milyen toronyra csatlakozok és milyen értékekkel?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#10462) totron


totron
addikt

Olyan van, hogy a beérkező gyengébb jelminőség pl. lombozat miatt a házi router osztásának hatsósugara is gyengébb?

(#10463) 4Grider válasza totron (#10462) üzenetére


4Grider
nagyúr

A wlan-nak nincs köze a mobil térerőhöz és jelminőséghez.

(#10464) Poccc97


Poccc97
csendes tag

Telekom 5G Cellmapperen elkezdett megjelenni Filter nélkül is, igaz nem sok helyen, illetve szinte csak N28. (Akit érdekel) :))
Biztos egy átutazó. :D

(#10465) bociusz válasza Poccc97 (#10464) üzenetére


bociusz
aktív tag

Olvass vissza a Telekom mobiltopikban, ott kitárgyaltuk a dolgot (#135250), sőt Renwick a Telekomnál is rákérdezett.
Röviden: egyelőre zárt bétatesztben üzemel a hálózat, halandó nem tud rácsatlakozni, de van olyan telefon (Galaxy S21 FE 5G), ami NR only módba kényszerítve már visszaadja a gNodeB azonosítókat és a jelerősséget.

[ Szerkesztve ]

(#10466) Diák66 válasza bociusz (#10465) üzenetére


Diák66
őstag

Van két telefonom, majd megpróbálom, hátha..... de eddig NR Only-ban csak X volt és sikertelen hálózatkeresés mindenféle térerő nélkül.

(#10467) totron válasza 4Grider (#10463) üzenetére


totron
addikt

Erről próbáltam meggyőzni én is az ismerőst, de parttalan volt. A poén, hogy tényleg gyengébb az osztás térereje, ugyanaz a router, ugyanonnan, lomb nincs az útban (csak a beérkező net útjában). Passz.

(#10468) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok! Yettel otthonnet előfizetésem van két ZTE beltérivel és ZTE routerrel. Olyan problémám van, hogy időnként eldobja a wifit, de igazából olyankor egyáltalán nincs internet. Ezt főként akkor tapasztalom, mikor abszolút nincs adatforgalom, de előfordult már ettől függetlenül máskor is. Routert és sim kártyát cseréltek, egy ideig jó is volt, azt hittem megszűnt a hiba, de megint csinálja naponta többször is. Valami megoldás van erre? Mert lassan azon a határon vagyok, hogy amíg lehet ingyenesen visszaadom nekik a fenébe.

(#10469) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok! Vodafone mobilinternetnél mennyire reális érték a 4 Mbit/s le- és 6Mbit/s feltöltési sebesség? (Budapesten, nem annyira árnyékolt részen).

(#10470) csernak75 válasza prime_adam (#10469) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia, milyen eszközzel használod?

(#10471) prime_adam válasza csernak75 (#10470) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Samu note 4. Telekommal elég gyors volt, de mivel a vodafone kb. ingyen volt, áthoztam kipróbálni.

Off: illetve sok-sok év hűség után a telekom felajánlotta, hogy fizessek többet és megkaphatom azt, mint aki új belépő, miközben a yetteles ismerős ennyi év után mindenféle kedvezményben részesült. Szóval úgy döntöttem keresek más szolgáltatót :)

[ Szerkesztve ]

(#10472) csernak75 válasza prime_adam (#10471) üzenetére


csernak75
senior tag

Mivel ez egy régi teló (az Exynos procis változat) nem támogatja a 4G sávok össze vonását amivel 4G+ lehetne.
Manapság minden szolgtató akár 3-4 sávon adhat 4G t.
És az ilyen régi eszközök csak 1 et tudnak belőle használni. És ha a sáv terhelt lassú lesz a neted.

Telekom torony lehet közelebb volt és ott egy magasabb frekin volt a teló most meg egy alacsonyabb terheltebben van. Ezzel sok mindent nem tudsz kezdeni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#10473) prime_adam válasza csernak75 (#10472) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi, ezek szerint ha megyek ide-oda javulhat a helyzet. Jövőre meg egyébként is terveztem új mobilt venni, azzal gondolom már nem lesz ilyen probléma.

(#10474) xray_


xray_
tag

Jelenlegi hazai szolgáltatóknál ki ad még publikus IP-t illetve konkrétan melyik (korlátlan) csomagjához?

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#10475) 4Grider válasza xray_ (#10474) üzenetére


4Grider
nagyúr

A yeti csak az adatcélú simkártyáihoz ad publikus ip-t. Ami simekkel tehát lehet telefonálni, azok ma már többnyire csak natolt ip-t kapnak.
A vodafone egyelőre minden sim-jéhez biztosítja a standardnet apn-t, ami publikus ip-t ad.
A többiek (Telekom, Digi, Netfone, stb.) csak natolt ip-t adnak.

(#10476) xray_ válasza 4Grider (#10475) üzenetére


xray_
tag

Köszönöm, kizárólag adat célú csomagra lenne szükségem olyan helyre amit dyndnssel elérek. Akkor gyakorlatilag bármelyik Voda pl.: XXL, vagy Yeti: Hordozható Internet 250GB ? (Yeti OtthonNet nem elérhető a megadott címen az oldal szerint).

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#10477) 4Grider válasza xray_ (#10476) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eszembe nem jutna yeti publikus netcsomagra előfizetni, ha yetis flottával sokkal jobban járok. Lásd mobil flottát topik.
Bármelyik szolgáltatót választod, előtte feltétlenül fel kell mérni, hogy adott helyen ki mit tud. Ahol pl. most tartózkodom, ott csak egyetlen szolgáltató ad valamennyire élvezhető netet...

(#10478) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Albániában mi lenne a legjobb megoldás mobilinternetre? eSIM-es megoldás kellene, mert aki megy nem akarja a telefonszámát eSIM-re váltani, hiába mondtam neki, mindig a helyiszínen vásárolt SIM a legolcsóbb.

(#10479) kisszee


kisszee
csendes tag

Sziasztok!

Győrzámolyra költöztük, az internet bekötéssel még küzdök, elméletileg van (Telekom), azonban ikerház révén a kiépítés kicsit körülményesebb, illetve én sem akarok a szomszédoknál mindenféle engedélykéréssel nyitni.

Átmenetileg úgy gondoltam használnám a meglévő Yettel mobilnetem, egész jó a vétel (4G+), 100Mbps is megvan úgy nagy általánosságban, Győrben sem volt jobb netem, úgyhogy igazából ezzel a sebességgel meg is vagyok elégedve néhány hónapig is.

Jelenleg a számítógéppel, PS-sel mobil hotspotra csatlakozok, ami nem a legegészségesebb, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Amit itt olvastam visszafele, hogy Yettelnél érdemes Huawei routert venni (B535-öt néztem) a TP-Link MR600 helyett. Ez valid infó, vagy ilyen lefedettségnél nem érdekes? Mobil hotspotos kialakítással ráadásul 30Mbps fölé nem igazán akar menni a letöltés a fent említett eszközökön, annak ellenére, hogy telefonon jó. Segítene egy jó router ezen? Maximum 50-60 000 forintig mennék el, bízva abban, hogy találok megoldást az optikai internetre mihamarabb.

Köszi előre is.

(#10480) csernak75 válasza kisszee (#10479) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia, ha 50-60 a keret akkor egy Huawei B818 at választanék. Akár dupla sebességed is lehet vele mint a B535 el. Szóval a B818 jó eséllyel wifin is tudná a 100Mbps sebességet amit most a telód tud.

[ Szerkesztve ]

(#10481) kisszee válasza csernak75 (#10480) üzenetére


kisszee
csendes tag

Szia! Köszi a gyors segítséget.

(#10482) Backrau válasza Backrau (#10468) üzenetére


Backrau
aktív tag

Senkinek semmi ötlet?

(#10483) Poccc97 válasza Backrau (#10468) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Szia,
kábelen is fellép a probléma?
Melyik firmware fut rajta és pontosan milyen eszközökről van szó?
Router beállítások között ha jól emlékszem (nem biztos) van valami beállítás erre, hogy dobja a kapcsolatot “x”idő után.

Én azt tesztelném, hogy kábelen és Wi-Fin folyamatosan pingelném a routert és valamely külső DNS-t (8.8.8.8), így megtudod állapítani, hogy mely kapcsolat veszik el (Wi-Fi vagy 5G).
Cella zárolást próbáltad?

Eléggé érdekes probléma lehet egyébként, de hátha megtaláljuk a megoldást. :F

(#10484) Backrau válasza Poccc97 (#10483) üzenetére


Backrau
aktív tag

Szia.
Igen, a routeren a wifi lámpa nem ég, de a kábelen lévö eszközök sem müködnek.
Most épp nem otthon vagyok, de a legfrissebb, amit leszedett.
Teljesen véletlenszerüen dobálja el. Tegnap például egyszer sem, ma tv nézés közben kétszer is.

A pingelés nem tudom mi, de utánaolvasok. Cellazárolást nem próbáltam, de ennél nem is lehet, vagy nem találtam ilyen beállítást. 4G+ és 4G között szokott váltani.

(#10485) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

A szolgáltatónàl vásárolt LTE routerek függetlenek?

(#10486) csernak75 válasza Madycsa (#10485) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia, a jelenlegi és az elmúlt 2-3 évben vásároltak már függetlenek. :)

(#10487) Madycsa válasza csernak75 (#10486) üzenetére


Madycsa
tag

Ügyfélszolgálatot hívtam nemrég, a hölgy azt az információt adta, hogy a routerek függők, de be tudom vinni függetleníttetni. :U Mondjuk ez a darab 2018 december végén lett vásárolva. Egy Huawei B525-ös. Gondolom az még függő. Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni.

(#10488) csernak75 válasza Madycsa (#10487) üzenetére


csernak75
senior tag

A B525 ös tipus még akkoriban függőként volt árulva, de a 2 év letelte után valóban függetlenítik. De attól még a Telenor-os admin felület marad rajta. (Ami butább mint a gyáru szoftver)
Az újabbak függetlenek több tucat ember tapasztalata ez a fórumon. :)

(#10489) Madycsa válasza csernak75 (#10488) üzenetére


Madycsa
tag

Köszönöm szépen az információt! :R

(#10490) yanpec


yanpec
aktív tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy a háztól kb 100m-re van már 5G lefedettség. A modem jelenleg nem látja csak a LTE+t. Van rá esély, hogy megfelelő irányba állított 12dbi-s antennával tudjon rá csatlakozni a modem? Jelenleg kb 100-180Mbit sebesség érhető el(LTE+), de 300Mbit-s az előfizetés, amit 5G alatt tud is.

Előre is köszi. :R

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10491) mad823 válasza yanpec (#10490) üzenetére


mad823
őstag

5G-s modem? (Bocs :) ) Illetve a kültéri 5G 100 méterre nem jelent beltéri 5G-t. Ha kint (ahová antennát tudnál tenni) próbálod a modemmel, ott sem lát 5G-t?

(#10492) yanpec válasza mad823 (#10491) üzenetére


yanpec
aktív tag

Természetesen 5G-s(N78 csatorna). Sajnos ahová antennát tudnék rakni ott sincs 5G jel ezért kérdezem, hogy ezen az antenna tud-e segíteni, vagy csak azt a jelet tudja erősíteni amit érzékel, illetve egy kültéri erősebb antenna foghatja-e a torony jelét? Sajnos nem értek a rádiófrekvenciához. Kb 100m-re a háztól az adótorony irányába már csatlakozik a router az 5G-re.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10493) mad823 válasza yanpec (#10492) üzenetére


mad823
őstag

Van rá esély, milyen antennát néztél? (Az a 12 dB gyanúsan soknak tűnik a realitáshoz képest.) Illetve az a kérdés még, hogy az antenna és a modem között mennyi koax kellene? Minél kevesebb, annál kevesebb a veszteség.)

(#10494) yanpec válasza mad823 (#10493) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ezt az antennát néztem ki.
[link]

Az antenna és a modem között 10m koax lenne.(N-SMA+SMA-TS9 átalakító)

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10495) mad823 válasza yanpec (#10494) üzenetére


mad823
őstag

Én inkább néznék valami antennát itthon, mert ez kamuszagú. Például. (180 fokos irányszöggel a büdös életben nem lehet 12 dB-s nyereséget csinálni - szerintem.)
Illetve 10 méter koaxszal a nyereséged felét el fogod bukni, ott jó lenne redukálni a távolságot, amennyire lehet.

(#10496) Mikulásbá válasza yanpec (#10494) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem inkább ezt kellene megpróbálni : [link]

[ Szerkesztve ]

(#10497) yanpec válasza Mikulásbá (#10496) üzenetére


yanpec
aktív tag

Köszönöm szépen a segitséget. Na ezért kérdezek rá olyan dolgokra amihez én nem értek.

Én ausztriában élek, ezért az amazon egy jó webshop, de akkor ezt az antennát fogom keresni. 1000 köszönet. :R

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10498) Muszakishop


Muszakishop
csendes tag

A tabletemben van egy DOMINO SIM kártya, ha nem otthon vagyok erről megy a net. Hogyan lehet azt megoldani, hogy ez a kártya csak mobilneten működjön, hívást ne fogadjon ? Elvileg a GSM rendszer tud valami bejövő hivástiltást de talán az Dominoval nem elérhető.

(#10499) 4Grider válasza Muszakishop (#10498) üzenetére


4Grider
nagyúr

És nem tud a tablet ne zavarjanak beállítást?
Esetleg minden bejövő hívást átirányítani a hívásértesítőre (+36309876543).

(#10500) Muszakishop válasza 4Grider (#10499) üzenetére


Muszakishop
csendes tag

Az átirányítás jó ötlet, köszi. :D

A tableteteknél meg a telóknál is az a gond a "Ne zavarj"-jal, hogy egy GSM hivást már csak akkor tudnak lekezelni, ha fogadják v. elutasítják. Vagy nem veszik fel és hagyják kicsörögni. A tablet használóját valóban nem zavarják, csak pl. ha a tablet felveszi majd leteszi v. elutasítja a hívást a hivó joggal érezheti, hogy őt most "kinyomták". ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.