Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) insight válasza evrynet0 (#10344) üzenetére


insight
aktív tag

A legjobb tipp a Vodafone Mobilnet XXL, 4990 Ft és korlátlan adat. Igaz, csak 4G, és a sebessége a lefedettségtől függ.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10352) DarkByte


DarkByte
addikt

A Voda-nál mobilinternethez kapható router-ek közül amúgy mi az amit érdemes lehet kihozni a kedvezményes árért a Mobilnet XXL csomaghoz? [link]

Igazából a Huawei B535 vs. ZTE MF296C a kérdés, ha jól látom ezek talán a legtöbbet tudók.

Hol lehet megnézni ezeknek milyen a menüje, miket lehet állítani? Rendes kézikönyvet a ZTE-hez pl. nem is találok, csak ilyen Quick Installation guide-ot.

(#10353) DarkByte válasza DarkByte (#10352) üzenetére


DarkByte
addikt

Bocs a dupláért, csak kifutottam.
Igazából a carrier aggregation részt is jó lenne tudni ezeknél hogyan működik.

Olyan lehetséges egyáltalán hogy B20+B28 ezeknél a router-eknél? Vagy ezt csak a drága 5G router-ek tudhatják?

Illetve még B1, B3 van a környéken, de azok rosszabbul terjednek így jó kérdés mi látszik belőlük. Hétvégén néztem szülőknél a Samsung S21 FE-mmel, az leginkább a B20 és B28-akat látta, azt igaz épületen belül, ha csak gyengén is, ami meg is lepett, mert náluk nagyon gyatra a többi szolgáltató lefedettsége egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#10354) Poccc97 válasza DarkByte (#10353) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Itt is tudod ellenőrizni, milyen sávokat tudsz összefogni. :)
[link]
Nekem B535, B818, MC801A Router van.

B20+B28 5G routerrel fog menni csak (B818 eszközöm van, az sem tudja, csak 1+3+20 megy rajta pl. ).

A menü a B535-nek eléggé gyenge, ezért van egy script, amit böngészőn keresztül kell futtatni ahhoz, hogy sávokat tudj választani. Ennél az eszköznél ráadásul nem tudsz cellát zárolni. CA automatikusan működik ha elérhető. (Használtan ki tudsz fogni olcsón itt PH-n is.)

Gyorsan összeírtam, ha valamit lehagytam bocsi. :R

[ Szerkesztve ]

(#10355) DarkByte válasza Poccc97 (#10354) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi! :R
Akkor igazából eben guba ha jól értem.
A ZTE MF296C-nek jobb lehet a menüje, annál lehet állítani a CA részt?
Erről még az általad linkelt oldal se tud mondani semmit, gondolom ez valami frissebb cucc.
A Huawei B535-ről az Árukereső vélemények rész nem valami pozitív. :D

[ Szerkesztve ]

(#10356) ETOM válasza DarkByte (#10352) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem B535 van Voda XXL nettel. Gond nincs vele. Max annyi, hogy 24 óránként meg szakítsa netet.

(#10357) Poccc97 válasza ETOM (#10356) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Az szerintem nem az eszköz hibája.
Ismerősnek ZTE MF297D routere van, az is 24 óránként eldobja a netet (XXL csomag) és újra kell indítani.

(#10358) Poccc97 válasza DarkByte (#10355) üzenetére


Poccc97
csendes tag

MF296C nem ismerem.
MF297D láttam élőben.

Itt egy videó, amin látod, hogy néz ki a menü. (Tudom másik eszköz, de nincs nagy eltérés szerintem.) Ezzel a “hack”-el szépen látsz mindent és be is tudod állítani a dolgokat. :)
Zte:
[link]

Huawei:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10359) ETOM válasza Poccc97 (#10357) üzenetére


ETOM
addikt

Igen igazad lehet. Ez malmozik 5-10 percet aztán vissza csatlakozik. Úgy csináltam, hogy éjjel szakadjon meg lehetőleg. :DDD

(#10360) DarkByte válasza Poccc97 (#10358) üzenetére


DarkByte
addikt

Nagyon köszi ismét! :R
Ezek a hack-ek ha jól értem nem permanensek, szóval reboot után megint visszaáll arra ami magától csinálna. Vagy nem jól értem, le lehet rajta menteni?

ETOM: a Huawei-en hogyan állítod be ezt a reconnect-et? Vagy csinálja magától?

[ Szerkesztve ]

(#10361) Krystal_s válasza 4Grider (#10349) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, erre gondoltam.
Vodafone Home Pro
Net L Pro + TV HD Alap

Nem tudom ők a tv-t hogy oldják meg, de szerintem azt is netről és a Router osztaná meg.
Telekom optikával vezetéken ment a jel a Router-be, de a TV már a Routeren keresztül ment.
Itt is szerintem így lehet, csak a jelet nem vezetéken kapja.
Sajnos tárgytalan. Telefonon mondták, hogy itt a környéken az 500-ból max 45 Mbit/s lenne a net. :(
Yettel, Telekom még rosszabb. Alig lehet telefonálni is.
Ennek ellenére kértünk Vodás kártyát, hogy megnézzük melyiknek jobb itt a térereje.

(#10362) Poccc97 válasza DarkByte (#10360) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Amint beállítod úgy marad.
Ha újraindul az eszköz, akkor is megőrzi a sávokat. :K

(#10363) Lacpac válasza DarkByte (#10353) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia!

Próbálkozz a router pozicionálásával is.
Keress rá a nickemre a topikban, már leírtam mit hogy állítottam.
Távoli toronyra csatlakozok, B3 a main band (b1-b20-al ca-ban jelenleg) . 5 km a távolság, 82-85 a jelerősség. Sebesség meg 80-150 (ping 16-22) között a napszak függvényében.
Van közelebbi is, 500-1000m-re. de jóval szarabb a jel is, és a sebesség is. A környező rádióhullámok zaja is számít, az hogy mennyire tudod kiszűrni.

(#10364) DarkByte válasza Lacpac (#10363) üzenetére


DarkByte
addikt

Tetőtéri antennával lesz használva, csak az elsősorban 800MHz-re lett véve anno. Azt is cserélni kellene valami univerzálisabbra majd.

Poccc97: köszi, és te a Huawei-t vagy a ZTE-t javasolnád inkább?

(#10365) gombihalacsk


gombihalacsk
friss újonc

Sziasztok!
Most szeretnék belépni a KÜF flottába és lecserélni a vezetékes (exUPC) netemet korlátlan mobilnetre. Ehhez keresek routert. Melyik az a típus, ami nem csak 2 sávot tud kezelni? Mi a véleményetek a ZTE MF289D nagysebességű 4G / 4G+ LTE Cat12/13 Sim kártyás WIFI routerről?
Nem torrentezünk, nincs TV, és nem is játszunk online. Viszont mind a ketten itthonról dolgozunk a párommal, ő tanít (teams, zoom) sokszor az óra alatt megnéznek egy videót pl, míg én lehet, hogy meetingen vagyok ugyanabban az időben (teams) és az összes céges dolog online (excel, oracle, stb). Ha pedig a gyerekek is itthon vannak és nem tudunk tőlük dolgozni, akkor előfordul, hogy ők abban az időben mesét néznek tableten (YouTube, disney+, HBO max, stb). Ezen kívül 2 mobil és még pár eszköz csatlakozik jelenleg a routerünkhöz (nyomtató, hangfal, robotporszívó).
A lakás 60nm és lényegében egyterű, csak pont a dolgozó és nappali között van egy bazi vastag fal (régen erkély volt).
Megnéztem a yettel oldalán (otthonnet lefedetségi térképét) és nálunk még pont nincsen 5g (Bp, 22.ker), pár utcával arrébb már van, de itt sajnos nem elérhető.
Fontos lenne, hogy mobilnetünk legyen, mert nyáron sokat vagyunk máshol (balcsi, zalaegerszeg) ahonnan dolgoznunk kell.
A mostani vezetékes netünk sokszor megszakad, bár ott gondolom a router a hibás és talán nem a szolgáltató. Még mindig azt használjuk, amit a UPC adott 5 éve.
köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#10366) 4Grider válasza gombihalacsk (#10365) üzenetére


4Grider
nagyúr

1., A UPC netednél valószínűleg jelszint problémák vannak, amit a modemen te is tudsz ellenőrizni a neki megfelelő topik összefoglalójában szereplő leírás alapján. Ha a jelszint javításra kerül, akkor elég stabil net hozható ki belőle. Ugyanez a mobilnet esetén egyáltalán nem biztos, főleg a Balatonon csúcsidőszakban. (Persze utóbbin a vezetékes net is elég sokfelé vacak, vagy nincs is, ezért döglik le minden nyáron a 4G.)
2., Itt a 22. kerben a yeti 5G bázisállomásai N78-on nyomulnak, ami beltéri lefedettséget gyakorlatilag csak a bázisállomás mellett tesz lehetővé. Mégis az 5G routereket javaslom (ha ragaszkodsz a vezetékes net lecseréléséhez), mert az azokra kidobott pénzt elég nehéz megbánni, szemben a jobb 4G routerekkel, amik nem tudják azt, amit az 5G routerek (hogy hozzáfogják még azt az 1-2 frekvenciát, amire majd szükséged lehet, vagy megtalálják a Balatonon azt az 5G-t, amin még egyáltalán lesz net, ha a 4G lehal).

(#10367) totron válasza 4Grider (#10366) üzenetére


totron
addikt

A kérdés hogy ahol 1 freki van érdemben ott is kihasználódik-e az 5G-eszköz plusztudása. A másik, hogy a KÜF-nél sok dilettáns ügykezelőről hallani, nincs másik ajánlható flotta?

(#10368) csernak75 válasza totron (#10367) üzenetére


csernak75
senior tag

Mivel már B20 sávon is találkoztam a 256/64QAM kódolással. Így ott is lehet 150/50 helyett 195/75 Mbps az elméleti max. Szóval ott is hasznos lehet. :K
B3-B1 sávon pedig a 4X4 MIMO is hasznos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#10369) totron válasza joeetm (#10296) üzenetére


totron
addikt

Nem lehet, hogy a Youtube pufferét érzed/érted egy megfelelő sebesség alatt? Ettől a ping még ugrándozhat, szerintem is jelminőség probléma. Szeles-szellős vagy cseppfolyós időben jóval rosszabb a helyzet? A szolgáltatóval érdemes lehet futni egy kört, mert adóoldalon sem mindegy mik a beállítások, bár 1 userért nem jellemző, hogy kiszállnának/ránéznének érdemben..

(#10370) 4Grider válasza totron (#10367) üzenetére


4Grider
nagyúr

Senkit nem érdekel a küf dilettáns ügyfélszolgálatosa, ha csak arra a néhány órára (1-2 napra) van rájuk szükség, amíg az engedélyt megküldik. Utána mindent magadnak intézel a yetinél.
A Balatonon iszonyat kevés az olyan hely, ahol csak egy frekvencia van. Ráadásul év végéig modernizálják (elvileg) az összes bázisállomás 85%-át legalább 3-4 frekvenciát egyszerre nyomó aktív eszközökkel.

(#10371) no1r válasza 4Grider (#10370) üzenetére


no1r
őstag

ezeket a bázisokat más szolgáltató is használni fogja (vagy használhatja > Telekom) vagy kimondottan Yettel specifikus a téma?
még mindig nem vagyok tanult a témában szóval ha hülyeséget kérdezek akkor kezeljétek a helyén plz

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#10372) 4Grider válasza no1r (#10371) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Dunántúlon a B20-on a yeti szolgálja ki a Telekomosokat is, viszont ezt a frekvenciát pont nem érinti a hálózat modernizáció. Cserébe a Dunától keletre a Telekom bázisállomásain lévő B20 kiszolgálja a yeti ügyfeleket is (ha nincs a közelben yeti bázisállomás).

(#10373) totron válasza 4Grider (#10370) üzenetére


totron
addikt

Készséggel elhiszem a Balaton körüli fejlesztést, de más országrészek is léteznek. :)

A kezelőt inkább az esetleges/majdani lemondáskor érzem aggályosnak: 3-4 hónapos maszatolásokról, csúszásokról, vissza nem igazolásokról szóló beszámolók is fel-felbukkannak. Vagy lemondást is a Yettelnél kell eszközölni? Csak netkártyáról beszélek, tehát nem számegtartásos-számhordozásos-hangi csomaggal megspékelt történetről. Így is a Yettelnél ügyintézek végig?

Miért nem fejlődik az only B20, ha amúgy is osztott? A vidéknek-külterületnek jó lesz az is? Van kimutatás erről, hogy hányan használják városban, hányan azon kívül? S hogy az ezekre való fejlesztés hogyan aránylik a felhasználók számával? A turisztikai központok értem, hogy nagyságrendekkel relevánsabbak.:/

(#10374) 4Grider válasza totron (#10373) üzenetére


4Grider
nagyúr

A yeti hálózat modernizáció országos, a 85% tehát országosan értendő.
Nyilván azokat a tornyokat fejlesztik, ahol nagy a forgalom, sok előfizető csatlakozik egy cellára és van optikai betápra lehetőség.
Adatkárrya esetén is csak addig van szükséged a flottára, amíg megkapod az engedélyt. (A küfnél.)
A B20 teljes sávszélességgel eddig is be volt kapcsolva szinte mindenütt, azaz nem sok helyen lehet vele előre lépni.

(#10375) totron válasza 4Grider (#10374) üzenetére


totron
addikt

Világos, csak mikor fogják úgy érezni - és egyenlőbben elosztani a fejlesztési költségeket - hogy a pusztában is elegendő a forgalom és elég az ember, mert only B20 területeken nem kevesen szenvednek*, nagy a kontraszt a preferált területek fejlettségével. *Illetve kötöttek egy beletörődő kompromisszumot. Vagyis miért fontosabb ennyivel az idényfelhasználó és a belvárosi felhasználó, mint a napi/nem belvárosi? Ahogy én látom mindig az az alapképlet, hogy érdemben "kint" használnák és használják az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#10376) 4Grider válasza totron (#10375) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván nem lehetünk okosabbak, mint akik ezeket a rendszereket tervezik és üzemeltetik. Ha valahol a három szolgáltató egyike sem tol bele annyi pénzt az infrastrukturába, hogy kiugró javulást lehessen ott tapasztalni, na annak nyilvánvalóan oka van.

(#10377) sanyatya


sanyatya
újonc

Sziasztok!

Bocsi a hosszú posztért.

Na szóval, az alap felállás:
- Triconnect mobilnet (drágább mint a KÜF, ha előbb keresem a fórumot azt választanám)
- Yettel hálózat
- Huawei B535-232a + ATK-LOG ALP LTE Antenna (15m-es kábellel, (sajnos hülye voltam és arra mentem, hogy a tetőről biztos elérjen a szobámig... valószínű, hogy a 10 - 5m-es is elég lett volna)
- Sebesség kb. 20 és 50 Mb között.
- jelenlegi cella


Ebből lehet-e koax kábel méret csökkentéssel vagy router cserével sebességet növelni?
A város: Baja
A lakhelyem messze a várostól(légvonalban kb. 5 km. az első torony (mondjuk a router egy távolabbira csatlakozik,:

(#10378) 4Grider válasza sanyatya (#10377) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha 5 km-nél távolabbi bázisra csatlakozol, kész csoda a 20 és 50 Mbps közötti sebesség. Főleg hogy a környéken a B20 a fő sáv ilyen távolságra és azt a Telekom biztosítja.

(#10379) sanyatya válasza 4Grider (#10378) üzenetére


sanyatya
újonc

Köszi a gyors választ.
A képek lemaradtak:
Jelenlegi cella:
https://www.mediafire.com/view/080ra2iegc18v24/cell_id.PNG/file

Lakhely:
https://www.mediafire.com/view/68bnkckeiay8od5/lakoma.PNG/file

Szóval, akkor ez a sebesség teljesen jó? Nagyobb sebességre ne is számítsak?

Az 5G router és az sma kábel rövidítés teljesen felesleges lenne?

Előre is köszi.

(#10380) mad823 válasza sanyatya (#10379) üzenetére


mad823
őstag

Nézd meg a jelerősséget és a jel-zaj arányt, ezeken javíthat kicsit a rövidebb kábel, de kábelminőségtől függően pár dB-ről beszélünk maximum.

(#10381) DarkByte


DarkByte
addikt

Ez az ATK-LOG ALP LTE Antenna egyébként javasolt? Jelenleg most a sima AKT-LOG LTE van a tetőn szüleimnél, nem tudom érdemes lehet-e cserélni. A dugója sajnos szét van menve, a behúzás nem sikerült a legjobban, elég zsúfolt kábelcsatornában lett lehúzva. Esetleg újra crimp-elem, bár szerszámom nincs hozzá. Ahhoz esetleg szerszám tipp van hol kaphatok jó áron ilyet? Aliexpress-en rákeresve próbálkoztam. Talán ez az SMA-RG174 RG316 jelölés a lényeg.

Fogják ezek az antennák érdemében amúgy a B28-at? Láttam hogy van külön már AKT-LOG ALP 5G verziója is, amire már írják a 700Mhz-et is (698-3800MHz).

[ Szerkesztve ]

(#10382) totron válasza sanyatya (#10377) üzenetére


totron
addikt

Csatlakozom, only B20-ra jó értékek ezek. Az antennát helyezd el minél jobban, mérd ki hol a legjobb lombos időszakban. Nekem szintén Yettel, szintén only B20 és szintén B525-tel bent, belső antennájával ~15-20, kint, kicsit odébb mobillal 60. A rövidebb kábel mindig jobb. Vedd hozzá, hogy az 525 NAT-ol, így torrentezésnél ez kibukik - kevesebb slot és úgy 20-25%-al kisebb tempó egy áteresztésre képes modemrouter által produkálthoz képest (szolgáltató által nem NAT-olt eléréssel mérve). Ha ki akarja valaki maxolni érdemes kirakni egy antennát és minimum 535-re cserélni a modemet, bár nekem külsőre az 525 jobban bejön (ami egy komoly szakmai szempont).

Más: Azt hiszem itt olvastam, hogy valaki szerint a MindigTV-re való szűrés kamu és felesleges az LTE antennáknál.

[ Szerkesztve ]

(#10383) bociusz válasza sanyatya (#10379) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ha leosztod 256-tal a cell ID-t, akkor kijön, hogy a Baja déli részén lévő 1284-es torony (Google Earth szerint kb. 7,8 kilométer légvonalban) B3 sávjára kapcsolódik a modem, legalábbis ez az elsődleges sáv. A screenshotból nem derül ki, hogy van-e más is hozzáfogva, de a sebesség alapján valószínű. Ilyen távolságról ez több mint jó sebesség. A tornyon amúgy még B8 és B28 frekvencia biztosan (ezek alacsonyabbak, így jobban terjednek), illetve B1 is van (ez a B3-nál magasabb, rosszabbul terjed). Ezen felül 5G is van a tornyon, de annak a legmagasabb a frekvenciája (N78, 3,6 GHz), azt ilyen távolságból nem fogod tudni elérni.

[ Szerkesztve ]

(#10384) sanyatya


sanyatya
újonc

Köszi mindenkinek a segítséget.

Igen, az lemaradt a screenshotról, hogy csak a B3 sávra kapcsolódok. huaCtrl appal csak a B3-as sávot engedélyeztem, mivel auto-n vagy több sáv összefogásával a sebesség lecsökken... (azért ha hazaérek, megnézem a B3+B8 és B3+B28 kombókat.)

Tegnap vettem egy Telekomos domino sim-et kipróbálásra.
Behelyeztem a telefonomba és láss csodát fogta az 5G-t.
A házban kb. 5-10 Mb/sec sebességgel, de elég instabil az 5G és az EDGE között ugrál. Az udvaron kb. 15-25 Mb/sec a sebesség. Az utcán 20-25 méterrel a házunktól mértem 40 Mb/sec-et is.
Az 5G-t B20-as sávon fogta a telefon. Telón még nem jöttem rá hogyan lehet sávot beállítani, így más sávval nem tudtam kipróbálni.
Az udvaron ezeket az adatokat mértem.

Érdemes lehet a Telekomos mobilnettel foglalkozni vagy ilyen nagy távolságból B20-as band-en 40-50 Mb/sec-nél nagyobb sebességet nem tudok kihozni?

(#10385) totron válasza sanyatya (#10384) üzenetére


totron
addikt

Bocs, benéztem, 535-öd van, az már nem NAT-ol. B20: Nem igen tudsz több többet kihozni belőle, de mindenre is elég ez már, nem?

(#10386) Sorenke


Sorenke
csendes tag

Üdv. az lenne a problémám hogy annak ellenére hogy jelzi az 5G-t Telekom hálózaton, mégis pár megabit (10-20 között általában.)

Mi lehet az oka hogy nem tényleges 5G-t használ?
Router: ZTE MC801a
Csomag: Gigaerős Telekom korlátlan

(Néha összefog 3 hálózatot és akkor eléri az akár 30-40 mbitet is délután de akkor le is vált 4G-re..)

[ Szerkesztve ]

(#10387) bociusz válasza Sorenke (#10386) üzenetére


bociusz
aktív tag

Az N28-as sávon (700 MHz) sajnos néhány tíz megabitnél több nem fog átjönni, annak csak ennyi a kapacitása. A valódi gigabites 5G az N78 sávon (3,6 GHz) van, de az csak néhány nagyvárosban és a Balatonon érhető el. A lefedettségi térképen sötétebb magenta színnel jelölik.

(#10388) 4Grider válasza Sorenke (#10386) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jó térerővel bíró N28-as területen célszerű lekényszeríteni az 5G routert 4G-re, mert ott jóval nagyobb sávszélesség vadászható össze.

(#10389) flash-


flash-
veterán

sziasztok!
Ha korlátlan mobilinternetet szeretnék (a telefon másodlagos sim foglalatába sim kártyával)az androidos telefonomban akkor mi a legolcsóbb megoldás?

Ez a vodánál?
itt ebből az eszközből kiszedhetem a sim-et és betehetem a dualsimes telefonba?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10390) 4Grider válasza flash- (#10389) üzenetére


4Grider
nagyúr

A voda xxl csomagja eszköz nélkül is rendelhető, így nincs miből kiszedni, telefonba tehát tehető.
Vagy ha nagyon gáz ott a voda, ahol használnád, akkor van flottás yettel csomag havi 6100 Ft-ért, ami esetleg 5G-t is tud és roamingolni is lehet vele.
Mindkettő megoldás havidíja 11-12 hónap hűséggel ennyi!

(#10391) flash- válasza 4Grider (#10390) üzenetére


flash-
veterán

ó köszönöm! yettel ráadásul itt pest megyében (budapesttől délkeletfelé lévő teljes régió) sokkal jobb is, mert sok helyen ahol nincs telekom ott van yettel.

flottás yettel csomagba milyen módon tudnék belépni?

nekem mondjuk a fő kártyám amit hivásra használok az yetteles. elvileg "fél flottás" tehát egyházi(de nincs kapcsolattartó közvetlen kell intézni az ügyeket a yettelnél mégis flottás mert kedvezőbb a havidij), havi 1800,de mégis magunk szerzüdünk, valami dolgozóira hasonlit leginkább vagyis legalábbis egyszer azt mondták hogy a dolgozói csomagban levő telefonok aktuálisak ránk mégis amikor a yettel appban megnéztem ott 6000ért az 50 gigásat láttam, de az is lehet hogy az app nem jól jelzi ki :U

11-12 hónap hűség az oké.
illetve van magentám is, de ott a korlátlan mégis havi 15 ezer lenne k*** sok...
jó lenne ha lenne valami 50 giga 4-5 ezerért esetleg :U

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10392) 4Grider válasza flash- (#10391) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy másik topikban ma már leírtam, úgyhogy cp:
Mobil flotta topik. Hogy ne kelljen sokat keresgélni, regisztrálsz a https://www.kedvezoflotta.hu/ oldalon és rögtön látod a csomagokat. Ha tetszik egyik-másik, kérsz a flottától belépési engedélyt. Emailben 1-2 napon belül megküldik, elmész vele a yetihez és megkötöd az előfizetői szerződést.
Ui.: Nincs közöm a KÜF-höz, már tag sem vagyok...

(#10393) flash- válasza 4Grider (#10392) üzenetére


flash-
veterán

óh értem! ez jól hangzik nem tudtam hogy ilyet lehet! :)
utána nézek, még egyszer köszönöm!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10394) totron válasza 4Grider (#10392) üzenetére


totron
addikt

Időközben ismét hűséggel adnak csak elérhetőséget? Legutóbb még nem kértek.

(#10395) Backrau válasza totron (#10394) üzenetére


Backrau
aktív tag

Sziasztok!
Kicsi tapasztalatmegosztás, illetve egy kérdést is szeretnék megfogalmazni.
Kb. 2 hete előfizettem a yettelnél az otthon net szolgáltatásra tv-vel együtt (Router: ZTE MF297D) . Első tapasztalatok alapján nagyon jó. Az internet elég stabil még sima 4G-n is, de 4G+-on nagyon ütős (60-100 MBit között szaladgál). Két ZTE beltérit rendeltem a tv-hez, az egyik kábellel csatlakozik a routerhez, a másik pedig wifin. Hát képminőségben lehetne javulás, de már utam 8-at fizetni a T-nek, csak tv szolgáltatásért. Az android rendszer nem rossz hozzá, de nekem szokni kell.

Itt jönne pár kérdés.
A router váltogat 4G és 4G+ között. Be lehetne állítani, hogy fixen csak a 4G+-on legyen? (Egyelőre áthelyezni nem akarom a routert) Próbáltam az LTE Manager appal rácsatlakozni, mint a régi Huawei routeremre, de nem tudok belépni. Kérnék egy kis segítséget, hogy ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#10396) DarkByte válasza Backrau (#10395) üzenetére


DarkByte
addikt

Tippre ez a a 4G/4G+ váltogatás ez olyan mint anno a 3G/HSDPA váltogatás volt, pl. a Huawei E220-on. (De rég volt :) ) Ha nem indokolt az aktuális forgalom mértékéhez akkor nem forgalmaz egyszerre több frekvencián (ezt jelenti a 4G+). Attól még gyanúsan "tudatában van" hogy van elérhető hozzákapcsolható frekvencia, csak most épp nem használja. Szóval hogy ez gyanúsan normális.

[ Szerkesztve ]

(#10397) Bici válasza Backrau (#10395) üzenetére


Bici
félisten

Ahogy elöttem mondták, ezen nem tudsz változtatni.
Amikor 4G+-t jelez a telefon, akkor több frekit lát egyszerre, mint amikor sima 4G-t mutat.
Valószínű, hogy sima 4G esetben légköri, időjárási, vagy hasonló okok miatt nem elérhető az egyik freki, és csak a másikra tud csatlakozni.
Jellemzően akkor fordul ez elő, ha az egyik frekvencia hatótávjának a szélén laksz.
Sajna a vezeték nélküli technológiát minden befolyásolja; falak, házak, fák is szélsőséges esetben.

Nekem is az van itthon, hogy a lakás egyik oldalán csak 4G-t tud a Yeti, belül 2G, a másik oldalon meg szinte mindig 4G+, vagy ha kimegyek az erkélyre, akkor néha az 5G-t is oda fújja a szél, ha éppen a Vénusz és a Plútó megfelelő szöget zár be a Yettel adótorony antennaszerelőjének a nagymamájának a csillagjegyével.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10398) totron válasza Backrau (#10395) üzenetére


totron
addikt

Az ide vágó Android csoda be tud dugulni, belassulni, de ha azóta jött ki rá javítás akkor szerencséd van.

(#10399) flash-


flash-
veterán

na megrendeltem a kedvezoflotta-n a mobilnet csomagot, nem kell személyesen bemenni a yettelbe, postára küldik a kárátyát van ilyen opció is.telefonon hivott is az ügyintéző.

viszont a premium yettel hálózat mit jelent? azzal ott is van mobilnet ahol a sima yettel előfizetésnél nincs,vagy ez inkább a sebességre vonatkozik?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10400) tlala


tlala
addikt

Balatoni nyaralómban (egyáltalán nem vízparti) évről évre egyre rosszabb a Vodafone net szolgáltatása - katasztrófa, kb. 0,5-3 Mbit/s. Hibabejelentő a minap is nyugtázta, kivizsgálást ígértek, azóta sem történt semmi változás, ill. vissza sem hívtak.
Most próbaként vettem egy Telekom domino kártyát, és meglepett, hogy még 5G is fogható (bár rosszabb a net vele, mint 4G-re állítva). Ez sem acélos a nyaralóban, de legalább stabil 10 Mbit/s sebességet produkál (ugyanarról az egyetlen nyomorult B20-as toronyról).
Az meg külön megváltás a nyaralósoknak, hogy a T-nél van nyári 7 nap korlátlan net ajánlat 2090 Ft-ért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.