Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) Diák66 válasza 4Grider (#10800) üzenetére


Diák66
őstag

Galaxy S23 Ultrából már száműzték a szervizmenü elérhetőségét. (Android 14-en) :(

(#10802) Dave1984 válasza 4Grider (#10794) üzenetére


Dave1984
őstag

Szekszárdon is a Telekom sokszor a Yettel B20 ra áll át, pedig csak sétál az ember.... és amíg van komolyabb adatforgalom vissza se vált.Hogy ennek mi az oka :F

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#10803) scream válasza 4Grider (#10798) üzenetére


scream
veterán

Na, csak sikerült összehozni a bridge módot - az 1-es LAN port-ban ment csak valamiért.

Viszont sajnos nap közben többször is újra kellett indítani a Huawei router-t, mert ugyan azt mutatta, hogy van rendesen vétel/net, de nem töltött be semmit - visszaállítva "rendes" üzemmódra simán, minden gond nélkül megy és nem kell nap közben újraindítgatni.

(#10804) 4Grider válasza scream (#10803) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván ez nem jó működés, meg kell nézni, hogy miért nincs net (elbontott-e a kapcsolat, dns nincs, vagy egyéb). Mivel router módban működik a 4G eszköz, első körben a saját routered beállításainál néznék körül.

(#10805) scream válasza 4Grider (#10804) üzenetére


scream
veterán

A saját router (TP-Link WDR4300) teljesen gyári állapotban került beüzemelésre, illetve próbáltam OpenWRT-vel és Gargoyle-al is. Én inkább arra gyanakszom, hogy a Huawei-en lévő fw-ben a bridge mode-al nem stimmel valami, frissítéshez meg még nem találtam megbízható leírást/fw-t.

(#10806) 4Grider válasza scream (#10805) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért írtam amit írtam, mert a bridge/modem mód faék egyszerűséggel működik, a kérdés inkább az, hogy mi történik a routered oldalán pl. egy publikus ip cím váltásakor...

(#10807) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Huawei B525 mellé milyen kültéri mimo antennát ajánlotok és honnan érdemes rendelni? Köszönöm!

www.reballing.hu/forum

(#10808) mad823 válasza Router (#10807) üzenetére


mad823
őstag

Kérdés, hogy mire kell. Azaz pl. csak a falak árnyékolnak bent, de kültéren jó a térerő; vagy karcsú a térerő kint is, és valami irányantenna-szerűség kellene.

(#10809) 4Grider válasza Router (#10807) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amellé nem javaslok beruházni. Maximum 2 frekvenciát tud egyszerre használni és egyre gyakoribb a 3-4-5 különböző 4G sávot használó bázisállomás. Egy B525-el leragadsz egy adott sebességnél, ami csak egyre rosszabb lesz, ahogy nő a bázisállomáson a le- és feltöltési igény.

(#10810) DeniL válasza 4Grider (#10809) üzenetére


DeniL
tag

Sajnos Én is egy Huawei 535-el rendelkezem és pont külső antennában gondolkodtam.
Mit ajánlasz helyette akkor?

(#10811) 4Grider válasza DeniL (#10810) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sajnos a közeljövő a 3-4x ennyibe kerülő 5G router. Azok többsége 4-5 db 4G frekvenciából minimum 3-at összefog, ami még mindig jobb, mint a B525-B535 2 db frekvenciája. Mondjuk a Huawei routerek hekkelhetőek, ott sokat jelent, ha B1+B3-ra állítjátok őket, mint ha a szokásos B20+B3-on lógnak.

(#10812) Router válasza 4Grider (#10811) üzenetére


Router
őstag

Nekem pontosan erre kellene, moddolt fw van rajta, ezzel tudok lockolni 2 legértelmesebb frekvenciára, cell id-re. Enélkül teljesen halott a dolog. Viszont azok a tornyok amikben még maradt sávszél, messze vannak. Erre kellene valami megfizethető kültéri mimo.

www.reballing.hu/forum

(#10813) Poccc97 válasza Router (#10812) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Esetleg HUAWEI B818-ra is tudsz ajánlani moddolt fw-t? :R Nem mertem meglépni, mert a gyárit nem találtam, ha esetleg vissza kellene állni.

Köszi!

(#10814) scream válasza Router (#10812) üzenetére


scream
veterán

Erről a moddolt fw-ről van esetleg valamilyen info - telepítés, letöltés, stb? Akár privátban is, ha itt nem fér el.

(#10815) Mikulásbá válasza scream (#10814) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez engem is érdekelne, B535-333-hoz.

(#10816) Router válasza Mikulásbá (#10815) üzenetére


Router
őstag

Úgy kukáztam én is össze a youtube-ról, talán cell id locking volt a kulcsszó a modem típusa után.

Itt egy link ami alapján el tudtok indulni. [link]

Kell egy usb a-a kábel, huawei driverek és némi türelem, főleg mire élő linkeket találtok.

Én nagyon meg vagyok vele elégedve, százszor stabilabb mint a gyári a lehetőségekről ne is beszéljünk…

www.reballing.hu/forum

(#10817) galocza


galocza
aktív tag

halihó urak!

két kérdésem lenne:
1. ha csekély forgalomra van szükségem (tán max havi 1gb), sebesség kb hidegen hagy, van jobb ötlet, mint a vodafone digitális jólét csomagja 2000/hóért? feltöltős megoldás sem riaszt el.
2. egy ilyet bedugdoshatok telefonomba második simként más szolgáltatós sim mellé?

köszöbettel,
g

(#10818) 4Grider válasza galocza (#10817) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen intenzitásról van szó? Folyamatos, 7/24 használat, vagy egy-két naponta használnál róla néhány MB-ot? Azért nem mindegy, mert folyamatos csekély mennyiségű használat esetén a számlázási rendszer időegységenként minimum mennyiséget számláz.
Látatlanban a Telekom domino sim-ekre aktivált Maraton csomagok érik meg a legjobban, mert azokért nem kell havonta fizetni (pl. egy évre előre feltöltheted az adategyenleged 5 GB-al).
Ha meg beleférsz a havi 100 MB-ba, akkor a vodafone tuti100+ feltöltős csomagja havi 0 Ft-ért 100 MB-ot ad.
Telefonba bármilyen sim kártyát betehetsz második sim-ként.

(#10819) mad823 válasza galocza (#10817) üzenetére


mad823
őstag

1: Domino megújuló 1gb 1300Ft.
2: Persze, csak volte esetleg nem lesz. Vagyis hívás közben net.

(#10820) galocza


galocza
aktív tag

nagyon köszönöm a válaszokat.

igazából 2 felhasználási terület lenne (normálisan nem használok mobilon netet):
1. 3-4-5 hetente 3-4 napig távol vagyok belföldön, s kb hogy ne haljon meg nekem a gúglimapsz ha kell + némi csak audio skype
2. munkahelyen x évente van egynapos áramszünet, és ha jól tudom, meg lehet megfelelő routerrel osztani a netet. ez forgalomban minimális méretű eeszt csomagokat jelentene.

(#10821) duditibi


duditibi
újonc

Sziasztok!

Van esetleg vki, akinek van Yettel Otthonnettel, a hozzá kapott router konfigurálásával, illetve lassulási problémákkal tapasztalata?

Az előfizetéshez kaptam egy NX510v TP-link router-t, és többször előfurdult már az 1 hónap alatt, mióta használom, hogy újra kellett indítanom a router-t, mert vagy egyáltalán nem, vagy csak nagyon lassan csordogált az adat...

Alapból 5G-re csatlakozik, és tegnapig így is hagytam, mert hogy volt egy újabb lassulás, így az Aginet alkalmazással átkapcsoltam 'csak 4G' kiválaaztásával 4G mobilhálózatra, hogy itt vajon előfordul e a lassulás. (ez még tesztelés alatt)

azonban, hogy tudom visszakapcsolni 5G-re?

Volt bárki, aki átállította, és aztán vissza is sikerült állítani 5G-re?

előre is köszi!

üdv,
T

(#10822) 4Grider válasza duditibi (#10821) üzenetére


4Grider
nagyúr

Advanced > Network > Mobile WAN
Network Mode alatt az alábbiak közül tudsz választani:
5G/4G/3G,
4G/3G,
5G Only,
4G Only
Szerk.:
Ja, nem javaslom az 5G only üzemmódot, mert ahhoz aktív SA kell (tornyon és előfizetésen).

[ Szerkesztve ]

(#10823) bytesizelife


bytesizelife
kezdő

Tudja valaki, mely szolgáltatók adnak otthoni internetet router nélkül, azaz csak a SIM-kártyát? A Yettel törölte a kosaramat kompletten, amikor töröltem a routert. (A szolgáltató által biztosított, hulladék minőségű hálózati eszközök sorsa mindig ugyanaz: 2 év után, a szerződés végén bontatlanul mennek a kukába. Én meg nem szeretném feleslegesen szennyezni a környezetet.)

(#10824) 4Grider válasza bytesizelife (#10823) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez egy elég vicces hozzászólás volt. A Yettelnél most a piacon elérhető legjobb routerek vannak (sem a TP-Linkre, sem a ZTE routerükre nem mondhatod, hogy hulladék). A ZTE ráadásul bridge módba tehető, így vállalati szintű saját routert tudsz mögé tenni...
Egyébként ott a voda xxl mobilnet csomagja, ott nem próbálnak routerre rábeszélni. Mondjuk ne is várj acélos teljesítményt tőlük...

(#10825) yodee_ válasza bytesizelife (#10823) üzenetére


yodee_
őstag

A yettel jelenleg nem adja a Routert hanem bérled tőlük. Tehát nem kell kidobni mert drága játék lesz. Amúgy lehet csak SIM is, múlt hónapban kötöttem pont.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#10826) bytesizelife válasza 4Grider (#10824) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Mikrotik, AVM, Ubiquiti, ezek a minőségi cuccok. ZTE, TP-Link, Huawei, egyéb kínai csoda ingyen sem kell. Elég volt.

(#10827) bytesizelife válasza yodee_ (#10825) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Életemben nem kértek vissza tőlem hardvert a szerződés lejártakor. Ilyesmit akkor keresnek a júzeren, ha idő előtt mond fel.

(#10828) 4Grider válasza bytesizelife (#10826) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kicsit olvass utána: A legjobb mikrotik eszközök sem tudják azt az LTE kategóriát, amit a gagyi ZTE MC801A tud. A vállalati eszközeim elé nem véletlenül ez a kínai csoda van kötve...

(#10829) 4Grider válasza bytesizelife (#10827) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mostanában pedig csak router bérlet van. Ezek az 5G eszközök ui. annyira drágák, hogy nem adják oda őket a hűség után, csak bérelni tudod őket.

(#10830) donjohnson válasza yodee_ (#10825) üzenetére


donjohnson
addikt

amúgy készülék nélkül hogy kerestél rá a csomagra?
nekem a saját címemen nem engedi, illetve van ez a hordozható internet 250 gb 9990 ft-ért havonta: [link]
erre gondolsz?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10831) Poccc97 válasza 4Grider (#10829) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Láttam már olyat, hogy hirdetik eladásra a Yetteltől kapott készülékeket (MC801A, NX510V).
Ha mondjuk vennék egyet, azt a szolgáltató le tudja tiltani vagy tudom használni tovább gond nélkül pl Telekom kártyával?

(#10832) donjohnson válasza Poccc97 (#10831) üzenetére


donjohnson
addikt

az 5g routereket, amiket a yettel ad, az csak bérlemény, ha valaki tovább értékesíti az bűncselekmény.
ne vegyél hardverapróról ilyet.
imei szám alapján tiltják ha valaki nem fizeti a havidíjat és nem viszi vissza (úgy mint az iphone-oknál).

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10833) Mikulásbá válasza donjohnson (#10832) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Megvenni nem lehet a Yettelnél, mint egy telefont, részletre vagy kedvezménnyel?

(#10834) 4Grider válasza Mikulásbá (#10833) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem, mert az 5G routereknél globális chiphiány van, így nagy tételben nehezen beszerezhetőek és igen hektikus az árazásuk. Így a szolgáltatók elsősorban a saját csomagjaik mellé adják őket. (Most szolgáltatás nélkül egyedül a Telekomnál kapható egy adott típusú Xiaomi 5G router. Részemről a nem ajánlott kategória.)

[ Szerkesztve ]

(#10835) Mikulásbá válasza 4Grider (#10834) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Konkrétan az ajánlott ZTE MC801A-t lenne jó szerezni valahogy.
Akkor itt az HA-n nem szabad ilyesmit venni?

(#10836) 4Grider válasza Mikulásbá (#10835) üzenetére


4Grider
nagyúr

Korrektül leírták neked, hogy miért nem szabad venni. Esetleg ha adnak hozzá egy Telekom számlát, amin csak az eszköz szerepel. Mert egy darabig lehetett a Telekomnál 70-77 ezer Ft közötti összegért kapni. De aztán tavaly nyár végétől már csak előfizetéssel adták, egy idő után azzal sem, mert kifogytak belőle. A yetinél megjelenők mind csak bérelhetőek voltak. Vodánál meg ilyet ne keress.

(#10837) Mikulásbá válasza 4Grider (#10836) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kintről rendelni? :U

(#10838) 4Grider válasza Mikulásbá (#10837) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alin láttam 93+ÁFA+VÁM-ért. Annyiból itthon kijön a bestmarkt-nál...
Még egyszer: Globális hiány van 5G eszközökből. Senki nem dobja utánad a normális 5G eszközöket.

(#10839) Mikulásbá válasza 4Grider (#10838) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A hiányt elsőre is értettem. Mégiscsak lehet kapni, ez a lényeg. Csak pl. valamelyik szolgáltatótól részletre, stb. így nem. A Bestmarktól vihető.

(#10840) donjohnson válasza Mikulásbá (#10839) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, a bestmarkt-nál tudsz venni zte mc801a-t újonnan: [link]
sőt, vannak másfajták is: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10841) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Olvasom, hogy egy ideje a Yettel már nem ZTE MC801A Routert ad az OtthonNethez, mert elfogytak.
Mi van olyankor, ha valakinél cserélni kell a már meglévő ZTE-t, mert hibás? Mit adnak helyette?

(#10842) Krystal_s válasza Krystal_s (#10841) üzenetére


Krystal_s
addikt

Most látom, hogy rossz helyre írtam a kérdést, mert itt volt téma a ZTE. Átmegyek a Yettel topikba.

[ Szerkesztve ]

(#10843) donjohnson válasza Krystal_s (#10841) üzenetére


donjohnson
addikt

TP-Link NX510v a másik 5g router.
de gondolod hogy cserélik emiatt?
esetleg kérdezd meg egy yettel üzletben, hátha szerencsével jársz.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10844) Krystal_s válasza donjohnson (#10843) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, állítólag gyengébb, mint a ZTE.
Tegnap megint besokaltam.😔 (10 Mbit és csak B8, ZTE forditås után 20+3+1 és 200 Mbit lett)
Kértem segítséget a Yettel topikban hogy lehetne fixálni 1+3+20-ra, de senki :(.
Pedig biztos lehet, csak kéne egy szaki, aki segít.
Cell Lock csak 1 cellát tud zárolni.

(#10845) donjohnson válasza Krystal_s (#10844) üzenetére


donjohnson
addikt

de erre írtuk neked meg a yettel topikban is írta ma neked CellWalker, hogy akkor a 20+3+1-et be tudod állítani a script-ben. akkor nem fog felmenni a lassú b8-ra.
vagy azzal a scripttel se jó? :(

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10846) Krystal_s válasza donjohnson (#10845) üzenetére


Krystal_s
addikt

(#10847) donjohnson válasza Krystal_s (#10846) üzenetére


donjohnson
addikt

ok, akkor sorry, ezt nem vettem észre.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10848) 4Grider válasza Krystal_s (#10846) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet, hogy nem mindegy a scripttel megadott sorrend? Ugye mindig van egy alapsáv (ami persze változhat, kérdés mi a bázis konfigurációja). Vagy a router modemje által egyeztetett sorrendet nézted ki és adtad meg?
Egyébként a helyedben már rég rendeltem volna magamnak egy külső antennát...

(#10849) #57171968 válasza 4Grider (#10836) üzenetére


#57171968
törölt tag

Én mobil flottás vagyok már 8éve. Írtam a flottakezelőmek és küldött árlistát. Most nyáron vettem így a mc801-et. Egyébként Yettel flotta, és független. Nincs az előfizetéshez kötve, és nem bérelt (egyébként ez utóbbi a legnagyobb kibaszás, ha valaki elolvassa a feltételeket).
Több korábbi modememet is így vettem, ha épp nem találtam akciósan valahol. Most épp gondolkodtam a cserén, egy újabb típura ezért olvastam be ide.

(#10850) 4Grider válasza #57171968 (#10849) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rendszeresen kapom a yeti flottás árlistáját, de jó ideje nincs rajta modem vagy router. Az mc801 számláját a yeti állította ki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.