Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) no1r válasza 4Grider (#9949) üzenetére


no1r
őstag

világos, köszi.
akkor lehet, hogy errefelé lesz a hiba origója. bár annyira nem örülök neki, mert nem akartam plusz egy eszközt erre fenntartani.
illetve ami érdekesség, hogy az Alcatel akkor is szakadozott ha csak egy gépet kellett kiszolgálnia.
de majd akkor meglátjuk a Huawei hogy működik.

Diák66: köszi az infókat, ezt is észben tartom.
elvileg holnap kapom meg az eszközt és hétvégén már tudom tesztelni.

OFF: sajna ahogy nézem microSIM való ebbe, de én már kitörtem a nanoSIM-et korábban. Tudtok ajánlani olyan SIM adaptert ami megbízható? Vettem egyet korábban de abból lazán kiesik a nanoSIM és így nem merem belepróbálni a SIM nyílásba... vagy ragasszam oda valami kétoldalú tape-el?

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#9952) Diák66 válasza no1r (#9951) üzenetére


Diák66
őstag

A bridge üzemmódot másik router nélkül is ki tudod próbálni. Átállítod a Huaweit bridgebe és 1 eszközt kiszolgál. LAN, vagy akár wifin is. Annyi, hogy csak az első hozzákapcsolt eszköznek lesz internete. Egy próbát megérhet. Bridge üzemód -> Wifi OFF -> LAN csatlakoztat.

A SIM problémádat úgy lehet megoldani, hogy visszateszed a kitört keretbe. Ha szépen belepasszol, nincs gond, ha kiesik belőle, kell keresni másik SIM keretet, amiből már kitörték a legkisebbet. Valamelyikbe tuti beleszorul annyira, hogy ne essen ki.

(#9953) no1r válasza Diák66 (#9952) üzenetére


no1r
őstag

megnézem majd így is akkor, ha holnap megkapom az eszközt.
bár most így, hogy a bridge téma felkerült a térképre, lehet, hogy az Alcatel is maradhatott volna, kicsit dekoratívabb is mint a Huawei (bár az meg lehet, hogy nem tud bridge módot).

SIM kártyás visszapattintás sajnos nem fog működni, mert balga módon kidobtam a kitört cuccot (eddig eszembe sem jutott hogy vissza lehetne rakni bele), és nincs is otthon más csak az adapterek :/
lehet, hogy teszek egy próbát a Telekomnál hátha cserélik egy újra.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#9954) sutszi


sutszi
veterán

Yettelnél nézegetem az otthoni net szolgáltatást. Jelenleg őket találtam a legkedvezőbbnek ezen a téren.
Havi 4K -ért 150Mbit érhető el a címemen. És 2 modem opció van
1. HUAWEI B535-232a LTE CPE -> Ennek nincs felára... elvileg bőven kiszolgálja a sávszélt.
2. ZTE MF297D 4G asztali router -> Ennek havi 500Ft felára van... nagyobb sávszélt is ki tud szolgálni...

Megérné az erősebb? Jobb lehet a vételi képessége, ezáltal a jelerősség / stabilitás?

Használ valaki ilyet Piliscsabáról? :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9955) mad823 válasza sutszi (#9954) üzenetére


mad823
őstag

Inkább a ZTE, mert az cat.12-es, tehát több sávot tud aggregálni. Aztán majd otthon kiderül, hogy a gyakorlatban mit tud. Ha karcsú a sávszélesség, akkor külső antennával még sokat lehet javítani a legtöbb esetben.

(#9956) Diák66 válasza sutszi (#9954) üzenetére


Diák66
őstag

Piliscsabán úgy nézem jelenleg a ZTE jobb választás, vagy ha van Huawei B818. Ugyanakkor sokkal jobb sebességre ne számíts. Huawei szerintem jobban konfigurálható, de nem véletlen olcsók ezek a modemek. Sok eszközt nem tudnak kiszolgálni és ha minden funkcióját bekapcsolod, elkezdenek "szenvedni". (eldobják a hálózatot, lefagynak, újraindulnak)

(#9957) sutszi


sutszi
veterán

Csináltam egy kalkulációt a címre, és csak ezt a 2 eszközt dobta fel mint lehetőséget. A sima OtthonNet csomagról van szó. Ehhez nem választhatok más routert. Csak ez a kettő a választék.
Ezek alapján a ZTE-t fogom választani ha eljutok a szerződésig.
Nincsenek nagy elvárásaim, ha kiegészítésnek munkára, videóhívásokra 1-2 főre elég netet és stabilitást tud adni, akkor én ezzel elégedett leszek.

Köszi a válaszokat. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9958) no1r


no1r
őstag

gondoltam pár nap használat után jelentkezem update-el.
a B535 eddig jóval stabilabbnak tűnik mint az Alcatel volt. Sebességben is jó.

Igazából a statisztikákban azt látom, hogy naponta egyszer ő is újraindul, viszont ezt nem érzékelem eszköz oldalon, tehát nem szakad meg a net (vagy csak éppen annyira, hogy ne legyen érzékelhető). Tehát valahogy más lehet a hálózatmenedzsmentje, nem tudom. Mindenesetre eddig elégedett vagyok.

két kérdés:
1) érdemes lehet kikapcsolni éjszakánként? Számít az élettartam növelésében ez az eszköznek?

2) a P2P jellegű kapcsolatokat úgy olvastam korlátozza a Tkom (pl streaming, felhő adat fel/letöltés)
ez azt jelenti, hogy csak a sebességből vesz vissza, vagy le is tiltanak? Utóbbi azért nem lenne szerencsés ha mondjuk játékot töltenék le steam / gamepass, vagy a megvágott videó anyagaimat tölteném fel OneDrive esetleg jutub

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#9959) no1r válasza no1r (#9958) üzenetére


no1r
őstag

2) >>> nvm, utánanéztem és fogalomzavarban szenvedtem.
az említett szolgáltatások elvileg egyike sem P2P :R

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#9960) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

Én is néztem a yettel othonnetjét, futtatam egy címellenőrzést és meglepve tapasztaltam, hogy 5g és akár 1000 mbps elérhető nálam. Nekem egy kicsit nagyon marketing csalogató szagú, tekintve, hogy jelenleg B525-tel 20-30 mbps le- illetve feltöltési sebességem van. Helyileg Kecskeméten vagyok és a B525 adatai szerint a Szolnoki úti régi víztoronyra csatlakozok. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy egy 5g vagy 4g cat1x routerral lényegesen jobb kapcsolatom lehet? A torony tőlem légvonalban kb. 500-600 m-re lehet, tiszta rálátásom van. A routerem telenoros és iQ korlátlan flottás netem van.

Most nézegettem a Mikrotik lte cat18-as kültéri routerét, mi a véleményetek róla?

(#9961) mad823 válasza bignor (#9960) üzenetére


mad823
őstag

Érdemes megnézni, hogy milyen sávon csatlakozik a router, illetve aggregál-e. A Huaweiket erre lehet manuálisan is "bátorítani". Aztán még azt tudod kipróbálni, hogy kültérre viszed a routert, hogy ott jobb-e a helyzet. Ha egyik sem hoz érdemi javulást, akkor egy cat1x eszköz sem fog.

(#9962) bignor válasza mad823 (#9961) üzenetére


bignor
tag

A B525-nek telenoros felülete van, gyakorlatilag aggregálást beállítani nem tudok, nincs bridge modom, stb. Lehet, hogy valahogy új firmet kellene rárakni, hogy ezeket tudjam kezelni.

(#9963) mad823 válasza bignor (#9962) üzenetére


mad823
őstag

Affene. Huawei ctrl vagy a HManager sem tud vele mit kezdeni?

(#9964) bignor válasza mad823 (#9963) üzenetére


bignor
tag

A manager úgy néz ki működik. Melyik sáv kombókat érdemes kiprobálni?

(#9965) bociusz válasza bignor (#9964) üzenetére


bociusz
aktív tag

Csökkenő sorrendben: B7,B3,B1,B8,B28. A B20 nem fog más sávval együtt menni, mert Kecskeméten a Telekom szolgáltatja.

[ Szerkesztve ]

(#9966) csernak75 válasza bociusz (#9965) üzenetére


csernak75
senior tag

B28 -at pedig nem tud a B525 szóval az is kilőve. Illetve B1+B3 sávot sem tud össze fogni maga az eszköz. [link]

(#9967) bignor válasza csernak75 (#9966) üzenetére


bignor
tag

csernak75, bociusz köszönöm a tanácsokat, kiprobálom.

(#9968) Diák66 válasza bignor (#9960) üzenetére


Diák66
őstag

Valószínűleg 5G-n magas frekvencián jobban teljesítene, azért írtak 1000 Mbit/s sebességet.

(#9969) pedro7


pedro7
tag

Sziasztok !
Fót külterületén kellene megoldás mobilinternetre.Jelenleg router + stick üzemel és a
4G-s net nem megy 5-10Mbit fölé.Úgy tudom külső antennába helyezett SIM-es megoldással lényegesen jobb eredmény érhető el.
Csak ezek a Mikrotik -es kit-ek érhetők el vagy lenne más gyártó terméke is ami megoldaná az internet problémát ?
Tudnátok típust javasolni ? Vagy melyik Mikrotik menne biztosan ezen a helyen ? ( Fót,Somlyó Természetvédelmi területen lévő Telekom-os torony ?

(#9970) Diák66 válasza pedro7 (#9969) üzenetére


Diák66
őstag

Nem csak a mikrotiknek van ilyen eszköze, ZTE, Huawei és Nokia is létezik pl. , de nem biztos, hogy itthon beszerezhető. Yettelnél a ZTE MC7010D és a Nokia Fastmile 2 van. De van még ilyen csodaszerkezet is: Zyxel LTE7240-M403-EU01V1F.

A lényeg, hogy jót válasszál, a Cat6. már kevés lesz valószínűleg.

(#9971) mad823 válasza pedro7 (#9969) üzenetére


mad823
őstag

Nem feltétlenül kell külső eszköz, bár azzal nem lehet mellé lőni. Lehet, hogy elég egy rendes (cat. sok) 4G router, mivel a stickek eleve lassúak, plusz érdemi antenna sem fér el bennük. Vagy benti router plusz külső antenna. A kérdés az, hogy mennyire van a torony, illetve milyen a rálátás? Mobilon kültéren milyen a sávszélesség?
Amúgy pedig rendelsz egy jobb routert a telkótól, meg tudod nézni, hogy mennyire hasít, ha nem az igazi, akkor visszaküldöd, és jöhet a mikrotik.

(#9972) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

A Yettelnél lehet-e szolgáltatás nélkül venni routert? Átfutottam az oldalukat de nem találtam ilyen lehetőséget.

(#9973) mad823 válasza bignor (#9972) üzenetére


mad823
őstag

Lehet, kell hozzá ugyan egy prepaid SIM-et venni 1-2 ezer forintért, de jóval olcsóbb így a router és független.

(#9974) bignor válasza mad823 (#9973) üzenetére


bignor
tag

Köszi, elkerülte a figyelmemet a feltöltőkártyás opció.
A huawei b818 kifutó model? Nagyon sehol se lehet kapni.

(#9975) Diák66 válasza bignor (#9974) üzenetére


Diák66
őstag

Az már 1 éve se nagyon volt, amikor szerződtem velük. A mai naptól "szabad" vagyok, bár router csere nem valószínű, hogy lesz. Igaz nekem elég lenne már egy Nokia Fastmile 2, vagy a ZTE MC7010D, vagy hasonló, akár kültéri mikrotik is, mert routerem már van, a 818 már csak modem szerepet tölt be. Csakhogy horror áron vannak ezek az eszközök, így még + 1 év lesz a Huawei modemnek azt hiszem.

(#9976) bignor válasza Diák66 (#9975) üzenetére


bignor
tag

Na igen, brutális árakban futnak ezek 4, 5G routerek, amit nem is értek. És hát a bizonytalan teljesítmény miatt sajnálnék kiadni nagyon nagyon sok lovét. Én már beérném egy cat18,19-essel is, csak hát azok is 100-tól indulnak és nincs nagy választék. A mikrotik lhg és atl cat18 eszközei nagyon szimpatikusak de a kezelőfelülete elrémít, mivel nem vagyok egy nagy IT, hálózat guru. Belebotlottam a Cudy 18-as ax-es routerébe, de ezt a márkát abszolút nem ismerem, valaki esetleg?

(#9977) Diák66 válasza bignor (#9976) üzenetére


Diák66
őstag

Hát nekem ez a Cudy első ránézésre valami Tp-Link leányvállalatnak tűnik.

(#9978) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Egy Huawei B818-as routeren meg lehet oldani valahogy az auto reboot-ot?
Van egy pont a beállításokban, hogy a router megnézi 1-5 óra között hogy kell e restart, ha igen akkor reboot.
Nekem az kellene hogy 03:00-kor induljon újra, ne ő döntsön.
Modem módban van a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#9979) no1r válasza Lacpac (#9978) üzenetére


no1r
őstag

ez engem is érdekelne.
igaz úgy tűnik tök jól tudja menedzselni automatikusan is de ha van rá lehetőség, lehet hogy én is hajnalra tenném inkább

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#9980) mad823 válasza no1r (#9979) üzenetére


mad823
őstag

Asszem ez a funkció úgy működik, hogy te adod meg az időablakot, és ezen belül a router dönti el, hogy mikor induljon újra. Ezt akkor fogja megtenni, ha épp nincs ratja forgalom.

(#9981) vpanangin válasza mad823 (#9980) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nem kínál fel ilyen beállítási lehetőséget.

(#9982) luci87


luci87
tag

Legyszi segitsetek.Tolunk Kb 60 km re van egy kis vityillonk.Ahova klimat szeretnenk beszereltetni,elsosorban amiatt,hogy kivaltsuk a fatuzelest.Kb.havi 2-3 alkalommal megyunk csak le par napra.
Ha ott vagyunk,mobilnetrol netezek.Viszont jo lenne azt a funkciot kihasznalni,hogy wi fi n keresztul mar otthonrol be tudjuk kapcsolni a klimat.Mire leerjunk ne a hideg hazba menjunk be.

Utananeztem,mobil router lenne a megoldas.
Ez hogy mukodik,milyent erdemes venni?
Van tobb sim kartyam,mindegyiken van mobilnetem.Meg van felesleges tablet,es telo,amit lent tudnank hagyni.De nem ertem ez hogy mukodik.A ferjem megugyse.. :) nem vagyunk mar fiatalok.Koszi ,ha valaki segit.

(#9983) 4Grider válasza luci87 (#9982) üzenetére


4Grider
nagyúr

Klímafüggő a dolog. A legjobb esetben a klímának van egy appja, amivel felhőn keresztül a klímát bárhonnan eléred interneten keresztül. De vigyázni kell, mert vannak olyan klímák is, amiknél a felhős elérés nem biztosított még appon keresztül sem (az app csak hálózaton belülről, tehát ott a nyaralóban éri el a klímát). Ezt kell először tisztázni a klímással.
Ha tehát megvan az olyan klíma, ami internetre fel tud mászni és ott menedzselhető, akkor elég neki egy bármilyen, 2.4 GHz-en wifit biztosító 4G router benne egy aktív sim kártyával. Pl. egy huawei b525/535 vagy hasonló eszköz. Nem lesz nagy a havi adatforgalom...
Ha ott tartasz. hogy 4G routert válassz, akkor majd felteszed itt a kérdést, hogy ez jó-e hozzá (meg ahhoz, amire még majd használni akarod a routert).

(#9984) bignor


bignor
tag

telekomos routerek (zte mc801) kártyafüggetlenek? Illetve iqpro flottás kártya tudja az 5g-t?
Mit gondoltok az említett routerről? Külföldi véleményeket olvasva viszonylag pozitív kép van róla, de több helyen olvastam visszatérően tápellátási problémáról.

(#9985) 4Grider válasza bignor (#9984) üzenetére


4Grider
nagyúr

A telekomnál évek óta minden független.
Minden yeti előfizetés tudja az 5G-t.
Kettőt használok, de fontos, hogy nem router, hanem bridge módban, így teljesen stabilak. A router üzemmód használata (natolás, wifi, stb.) jelentős erőforrás igényt jelenthet (használattól függően), és ezek az eszközök nem igazán a terhelésre vannak kihegyezve (hanem a kommunikációra).

(#9986) sutszi válasza sutszi (#9957) üzenetére


sutszi
veterán

Na végül előfizettem a Yettel OtthonNet-re. Az ZTE MF297D 4G routert kértem...
Először csak úgy letettem a szobában... ott nem túl acélos 40/1-et mértem. Gondoltam megpróbálom ablak mellett azért mégis... Ott már 70-90 letöltési megvolt. A feltöltés viszont nagyon gyászos. 2-4 Mbps-nél többet nem nagyon mérek. Lehet még pakolgatom a lakás különböző részeire, hátha ott jobb lesz.
Láttam, hogy külső antennát is lehet rá csatlakoztatni. Ha lakáson belül tartanám továbbra is akkor van értelme külső antennás bővítésnek? Hol lehet ilyet venni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9987) zelikocc válasza sutszi (#9986) üzenetére


zelikocc
senior tag

Állj ki vele a tetőre és nézd meg hogy jobb e a sebesség ;]

(#9988) mad823 válasza sutszi (#9986) üzenetére


mad823
őstag

Azt is nézd meg, hogy a tornyok mennyire és milyen irányban vannak tőled. Egy jó (akár irány)antenna csodákat tehet, de a coax hosszát tartsd a lehető legrövidebben.

(#9989) sutszi válasza mad823 (#9988) üzenetére


sutszi
veterán

coax nincs a képletben. De a torony pozíció érdekes lehet. Hogy tudom ezt megnézni hol van torony?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9990) zelikocc válasza sutszi (#9989) üzenetére


zelikocc
senior tag

(#9991) mad823 válasza sutszi (#9989) üzenetére


mad823
őstag

Valami azért csak kell a router és az antenna közé, nem? :DDD

(#9992) sutszi


sutszi
veterán

#9990zelikocc : Köszi.

#9991mad823 : Ja, hogy ja... :DDD Nekem a koax az a klasszik TV kábel, meg 10Mbps-os LAN partik alapja 100 éve...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9993) richard0135


richard0135
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy hamarosan felépül az új házunk, azonban sajnos ott még nincs semmilyen kábeles / optikai szolgáltató, mindazonáltal internetre szükségünk lenne a házon belül és megnéztem a Telekom lefedettségi térképen hogy légvonalban körülbelül 3km-re van egy 5G-s torony illetve természetesen 4G/LTE-vel le van fedve teljesen a település, ezekből kiindulva úgy gondotlam hogy vásárolnék egy korlátlan mobil netet és vennék hozzá egy 5G-s routert illetve ha nem elég erős jel vennék hozzák még pluszba egy kültéri antennát, szerintetek ez mennyire járható út?

A routereket amiket néztem:
ZTE mc801a 5g router
Huawei 5G CPE Pro 2

Ha szerintetek jó, ehez a routerekhez milyen antennát javasoltok? esetleg van jobb router ötlet?

A routert utánna rákötném egy mesh wifi-re, szóval az eszközök kiszolgálásáért nem ő felelne közvetlenül.

Köszönöm előre a válaszokat.

(#9994) 4Grider válasza richard0135 (#9993) üzenetére


4Grider
nagyúr

3 km-ről szerintem esélytelen az 5G, max. ha 700 MHz-en nyomják, de az annyit is ér.
Az 5G router azonban nem elvetendő ötlet, mert sokkal több 4G frekvenciát tud egyszerre összefogni és használni le- és feltöltésre, mint a 4G routerek elsöprő többsége.

(#9995) mad823 válasza richard0135 (#9993) üzenetére


mad823
őstag

Először nézd meg, hogy beltéren hogy muzsikál. 5G-re ne számíts ilyen távolságból, így szerintem az antenna csak akkor lesz érdekes, ha beltéren karcsú a vétel.

(#9996) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a lakóhelyemen milyen sávszél hozható ki max az eszközömből. A környéken ezek a tornyok elérhetőek:

[link]

Az eszköz eddig egy Huawei B818 volt, most pedig egy Mikrotik Chateau LTE12. Jelenleg ezt látom a routerben:

és ezeket a sebességeket mérem:

A kérdés, hogy van e értelme külső antennára beruháznom ha igen akkor sima pálcika antenna vagy valami kültéri? Picit többet vártam ettől a felállástól.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9997) Diák66 válasza yodee_ (#9996) üzenetére


Diák66
őstag

A jelszinted nem olyan rossz, de nem is jó. Először próbálj meg másik helyet keresni a routernek, esetleg kültéren mérni vele sebességet. B3+B20-ra nehéz antennát találni, remélhetőleg a hálózatmodernizáció hozzád is elér majd és akkor lesz esély jobb sebességekre.

(#9998) yodee_ válasza Diák66 (#9997) üzenetére


yodee_
őstag

Alapvetően telefonon jó az egész városban a net, csak ezen a routeren gyengélkedik. Ezért gondoltam antennára. Az 5 részes térerő ledekből 2-3 világít.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9999) 4Grider válasza yodee_ (#9996) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs sok értelme a plusz antennának, meg kell várnod, amíg a szolgáltató fejleszti a bázisállomásodat, mert ez bizony még egy régi állomás.

(#10000) yodee_ válasza 4Grider (#9999) üzenetére


yodee_
őstag

Értem. Tehát amikor sikerült 100 mbit körüli értéket elérnem akkor szerencsém van csupán és nincs annyira terhelve a rendszer? Mi a helyzet a pirosakkal?

[link]

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.