Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) Poccc97 válasza 4Grider (#10300) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Nem tudom akkor hogyan, de a Cellmapper szerint néztem. (Fekete vonal a táv)

(#10302) 4Grider válasza Poccc97 (#10301) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen nagy esély van rá, hogy a 2776-on bekapcsolták a B7-et. De azon így legalább 150 Mbps-ot kellene mérni, már ha van optikai betáp az állomáson.

(#10303) csernak75 válasza 4Grider (#10300) üzenetére


csernak75
senior tag

Az RSRP -113 dbm nála. Az RSSI a -97 és szerintem az előbbi a fontosabb.
Nekem 1 km re a toronytól B1 en az RSSI -53 az RSRP -78.

(#10304) 4Grider válasza csernak75 (#10303) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor is igen durva lenne irányított antenna nélkül B7-el 8 km, ha egyszer a B3 sem igazán jut el olyan messzire értelmezhető térerővel.
Tipp:
Az ellenkező irányban (Kecskeméten) viszont ettől lehet közelebb B7-es cella, pl. látatlanban szerintem a reptéren is van.

[ Szerkesztve ]

(#10305) Poccc97 válasza Diák66 (#10299) üzenetére


Poccc97
csendes tag

YouTube-on egy olasz srácot követek, neki vannak fent ilyen “hack-jei” (Miononno). :)

https://miononno.it/files/HUAWEI/latest/

(#10306) Diák66 válasza Poccc97 (#10301) üzenetére


Diák66
őstag

Ha a cell Id szerint valóban az az adótorony, lehetséges a cellmapperen tévesen van megjelölve.

(#10307) Poccc97 válasza 4Grider (#10304) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Város felől semmilyen cellát nem tudtam eddig fogni, bármit is próbáltam. Én a város legszélén lakom, ahol kb 2 ház van Nagykőrös felőli oldalon, Kecskemét felől pedig mindenki azt használja szerintem. 2776 állomás pedig gatya, annyian lógnak rajta.

Mondjuk a HUAWEI eszközökkel nem tudok cellát zárolni sajnos.

(#10308) 4Grider válasza Poccc97 (#10307) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ettől függetlenül a B7 nem jut el ilyen távolságra, nem véletlenül csak sűrűn lakott helyeken használják, ahol maximum kilométerenként vannak a bázisállomások.

(#10309) joeetm


joeetm
tag

Hasonló környéken vadásszuk a térerőt :))
(válasz lett volna Pocc97 kollégának)

[ Szerkesztve ]

_Az a hülye aki nem normális_

(#10310) tlala


tlala
addikt

Balatonparti faluban (nyaraló házikóm) katasztrofális 4G van alapból, ha meg ellepik a strandot, akkor halál.
Szeretnék egy fix wifis modemet venni a nyaralóba, ami összefog több sávot, remélve, hogy picit jobb lesz az elérhető alaphelyzet.
Milyet ajánlotok? (Használt is érdekel.)

[ Szerkesztve ]

(#10311) 4Grider válasza tlala (#10310) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 700 és 800 MHz-et a többi sávval csak az 5G routerek fogják neked összefogni, egyébként csak max. 3CA-ra van esélyed ilyen körülmények között. És nyilván nem te vagy az egyedüli, aki ezzel játszik, szóval a bedugulás 3CA esetén is elég gyakori az ilyen, 1-2 hónapra ellepett helyeken.
Füreden tavaly nyáron egy hétvégén este csak N78-as 5G-n tudtam 10 Mbps feletti sebességet mérni (70-80 Mbps-ot), a többiek vagy döcögtek, vagy homokóráztak.

(#10312) insight


insight
aktív tag

Siófokon 600Mbitet tud az 5G beltérben, ezért elérkezettnek látom az időt egy upgrade-re a 4G routeremről. Van esetleg javaslatotok 5G routerre vagy 5G access pointra?
A Nokia FastMile 5G Receiver nagyon szimpatikus lenne, de SEHOL sem kapható, a Telekom készülékei nincsenek készleten, amit találtam, az ZTE és Huawei, de a vélemények alapján nem túl szívderítő a wifi hálózatuk...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10313) 4Grider válasza insight (#10312) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekünk a cégnél van ZTE mc801a és Huawei 5G cpe pro 2 van használatban, de mindegyik vállalati vpn routerek elé van kötve híd módban. A ZTE elvileg magasabb LTE kategóriás, így az rádiós szempontból talán jobban ajánlott. És amennyivel olcsóbb, lehet mögé tenni egy jobb AX-es routert is...

(#10314) insight válasza 4Grider (#10313) üzenetére


insight
aktív tag

köszönöm az infót, a 4G routerrel meg is vagyok elégedve, lehet, hogy akkor az 5G csak access pointként üzemelne. Legalább két különböző optimális vételi- illetve sugárzó helyre tudom őket rakni.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10315) 4Grider válasza insight (#10314) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem értem mit mondasz, ha az 5G ap-ként üzemel, abból hogyan lesz 5G upgrade? :F

(#10316) insight válasza 4Grider (#10315) üzenetére


insight
aktív tag

4G mobilnet helyett 5G mobilnet, ez az upgrade, ezt kapcsolnám vezetéken a mostani routeremre. Magyarán a beépített 4G funkciót kikapcsolnám benne, és a ZTE-ről kapná a netet. Hibázik valahol a logikám?

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10317) 4Grider válasza insight (#10316) üzenetére


4Grider
nagyúr

És mi a mostani routered?

(#10318) insight válasza 4Grider (#10317) üzenetére


insight
aktív tag

TP Link MR100, 4G/LTE modem és router. A WAN portra menne a ZTE.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10319) 4Grider válasza insight (#10318) üzenetére


4Grider
nagyúr

Olyan routolási és WLAN képességekkel minden 5G router rendelkezik. Sőt, sokkal jobbal...

(#10320) insight válasza 4Grider (#10319) üzenetére


insight
aktív tag

ha a ZTE MC801A tudja azt a szintet, akkor természetesen nincs rá szükségem - a kérdés, hogy ott lesz-e elég 5G térerő ahol a wifi szempontjából optimális az elhelyezés. Emiatt tetszene nagyon a Nokia FastMile, de úgy nézem, leginkább szolgáltatóknak szeretnék értékesíteni.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10321) DarkByte


DarkByte
addikt

Szüleimnél gondolkodom a most már 10+ éves D-Link DRW-921 leváltásán. Ez még Cat 4-es. Kiskunfélegyházától nem messze külterült, B3+B20 CA-t lenne jó megteremteni, jelenleg Yettel de gondolkodom hogy átviszem őket a Vodafone-hoz.
A kültéri antenna csatlakozás fontos lenne, jelenleg is így működik a D-Link.

Van olyasmi ami ajánlható ~60 ezer forintig ami érdemi előrelépést fog hozni? Pl. TP-Link MR600?

Sajnos az 5G router-ek árszintje picit kívül esik a kereten, de még nem döntöttem teljesen el. Például nem tudom fals gondolat-e egyáltalán hogy csak a 4G CA-tól érdemi sebesség javulást várok, lehet nem fog ettől jelentősen jobb lenni. Az is igaz hogy több száz megabit elérése nem cél náluk, csak a relatíve stabil szolgáltatás megteremtése amivel lehet akadás mentesen streaming videót nézni. A mostani az esti órákban van hogy képes totál elfogyni, tippre a B20 teljesen telítődik.

[ Szerkesztve ]

(#10322) FistXL válasza DarkByte (#10321) üzenetére


FistXL
aktív tag

Csere helyett - ha a routered gyári firmware-je nem tudja - és ha csak B20-ra csatlakozik a router, érdemes lehet egy custom ROM-ot rárakni. Ezekben szinte biztosan van sáv választásra lehetőség, lehet hogy segítene ha B3-ra raknád.

Pl az OpenWRT elérhető az általad említett D-Link routeren. Nem ma volt már hogy telepítettem, de emlékeim szerint nem volt bonyolultabb egy gyári firmware frissítésnél.

[ Szerkesztve ]

(#10323) DarkByte válasza FistXL (#10322) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem ezt az irányt mellőzném. Elég dolgot kell felügyelnem így is, nem hiányzik még egy dolog buherálása. :D

Illetve mintha rémlene valami olyasmi hogy már egyszer rákerestem és a B1 revíziójuk van amire nincs OpenWRT. Stimmelne mert most visszakerestem és 2015-ös vásárlású a router, és az OpenWRT fórumon 2016-tól beszélnek a C1 revízióról. (egyébként akkor nincs 10 éves, csak már majdnem) Plusz a képek alapján is a B1 stimmel, a C1-en már nincs az Ethernet portoknak elől státusz LED, az övékén pedig van.

Egyébként is szívem szerint cserélném mert vannak vele bajok. Néha be tud állni olyan állapotba hogy csak keresi a végtelenségig a hálózatot de nem talál semmit egy power cycle-ig. A több perces boot idejéről nem is beszélve. Már akkor sem volt igazából annyira jó vétel mint rájöttem, csak végül is használtuk eddig, mert használtan eladni tippre csak masszív veszteséggel lehetett volna már akkor is.

A gyári firmware-ben amúgy tuti nincs band választási lehetőség. Buta mint a bot.

[ Szerkesztve ]

(#10324) FistXL válasza DarkByte (#10323) üzenetére


FistXL
aktív tag

KÜF FB csoportjában hirdetnek ZTE MC801A 5G képes routereket. Elég jókat mondanak róla, az MR600-nál jövőállóbb, mert 4G-n is sok CA-t tud (meg hát ott az 5G), elvileg újak, de nem az enyémek, felelősséget nem vállalok értük :))

Egyébként a Milyen routert? topikban érdemes inkább router után kérdezned, ott valószínűleg többen is látják a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#10325) DarkByte válasza FistXL (#10324) üzenetére


DarkByte
addikt

Hmm, átteszem oda. Csak azt hittem az a topik inkább a "normál" router-ekkel foglalkozik és nem azokkal amelyek 3/4/5G-s mobilnetet is kezelnek. :R

(#10326) 4Grider válasza DarkByte (#10325) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eszembe nem jutna a milyen routert topikban LTE és 5G routert keresni, ahogy elnézem sok mindenki másnak sem...
A ZTE MC801A erősen ajánlott 5G nélküli helyeken is, de csak olyan helyen, ahol tényleg van is térerő (nem kell hozzá külső antenna).

(#10327) vpanangin válasza 4Grider (#10326) üzenetére


vpanangin
senior tag

Számomra (SZÁMOMRA !!!) pénzkidobás volt, így egy hét után visszaküldtem a Telekomnak az említett ZTE routert. Semmivel nem tudott többet Telekom 4G-n (5G sajnos nincs felénk Rácalmáson) mint a B818-as Huawei készülékem. Kipróbáltam, nem nyújtott pluszt egyik sávban sem.

[ Szerkesztve ]

(#10328) 4Grider válasza vpanangin (#10327) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván fontos, hogy adott területen adott szolgáltató hány sávon nyomja a 4G-t. Fejből a B818 ezekből hármat tud összefogni, a MC801 meg mindet. De ha adott helyen max. három freki van, akkor nincs miről beszélni ha ilyen jobb 4G routered van. Csakhogy ez a többségre nagyon nem jellemző, jó ha valakinek Cat6-os eszköze van...

(#10329) DarkByte válasza 4Grider (#10328) üzenetére


DarkByte
addikt

Nagyjából ezen a linken ami felnyílik térkép pozíció ott középptájt van a hely ahova akarom.
Vodafone-t néztem, 1,3,20,28 van a környéken. De itt azért a távolság az pl. Kiskunfélegyházától délre közel 8km. Viszont pl. 1800MHz-es 3G anno kültéri antennával ment int. Szóval talán a band 3-ra is van esély.

Ezek mellett nem tudom érdemes-e befektetni a ZTE MC801-et. Talán lenne. Kár hogy ilyen nyomorult az antenna csatlakozása. Illetve kültéri antennát még egyáltalán nem néztem mi az ami ekkora sávot képes lehet lefedni, ez azért elég széves frekvencia tartomány.

Mindenesetre fontolóra veszem. :R

[ Szerkesztve ]

(#10330) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Miért vagy mióta nincs használható* adatforgalom 2G/Edge hálón egyik szolgáltatónál sem?

* - mondjuk egy messenger üzenet elküldéséhez

Régen, mintha lett volna.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10331) csernak75 válasza Bici (#10330) üzenetére


csernak75
senior tag

A 3G lekapcsolások óta sok kártya terminál és riasztó le esett 2G/EDGE re, ezért sokkal terheltebb lett.

(#10332) Bici válasza csernak75 (#10331) üzenetére


Bici
félisten

Jaaaa, értem. Ez így logikus. :K

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10333) 4Grider válasza DarkByte (#10329) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azon a részen északra (mert a képen északra vagyunk a várostól, délre a Péteri-tó van, szóval eldönthetnéd hogy északra vagy délre) maximum a B20 és B28 összefogásával lesz neted. Azt meg 4G router nem igazán tud.

(#10334) 4Grider válasza Bici (#10330) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk az a néhány százezer online pénztárgép simán elroamingol a hazai 3 db 2G hálózaton...

(#10335) qnadam válasza 4Grider (#10334) üzenetére


qnadam
veterán

ettől függetlenül telefonnal sokszor tényleg nem lehet adatot átvinni még lassan se.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10336) Bici válasza 4Grider (#10334) üzenetére


Bici
félisten

Igen, de telóról nekem még a messenger online státusz sem megy át másokhoz.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10337) DarkByte válasza 4Grider (#10333) üzenetére


DarkByte
addikt

Hát ez a linkelés akkor nem igazán akar így működni. Google Maps szerint a 46.79, 19.86 koordináták nagyjából, de ezt a Cellmapper location search-be bedobva még mindig délebbre dob valamivel mint a Google Maps.

(#10338) insight válasza 4Grider (#10313) üzenetére


insight
aktív tag

Köszönöm a tippet, ZTE MC801A tökéletesen bevált Siófokon Telekommal!

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10339) gali777


gali777
őstag

Sziasztok,

Ahol lakom csak mikrohullámú net érhető el. Van valami korlátlan mobilinternet ami értelmesen használható lenne ennek a foshalmaznak a kiváltására? Egyébként elvagyunk vele, csak mondjuk heti 1x-2x játszanék és a pingem nem valami jó, de most telt be a pohár, most konkrétan használhatatlan volt. Arra gondoltam, hogy vennék egy korlátlan mobilinternetes simet, ezt bepattintanám egy routerbe és úgy használnánk. Használható lenne-e ez így egyáltalán, ahogy elképzeltem, illetve, ha igen, akkor Borsodban, Emőd környékén melyik szolgáltató lefedettsége a legjobb?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#10340) vpanangin válasza gali777 (#10339) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ha van már routered, akkor szerezz be egy Vodás és egy Yetteles feltöltőkártyát és mérj, hogy melyiknél jobb a lefedettséged és sebességed! E kettő szolgáltatónál van elfogadható áron korlátlan net lehetőség.
Voda: MobilnetXXL előfizetéses 4990 Ft-ért, publikus csomag.
Yettel: Kedvező Üzleti Flotta (KÜF) ~ 6000 Ft-ért, flottás.

(#10341) csernak75 válasza gali777 (#10339) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia, ahogy nézem nálad a Yettel Otthoni net is elérhető. Ha itt be írod a címet kiadja hogy az 50 Mbps vagy a 150Mbps csomag érhető-e el nálad: [link]

Ha nem tervezed hordozni akkor ez is egy jó választás, 2 évre pedig ingyen vagy (a komolyabb eszközt) havi 500Ft ért adnak bérbe neked egy 60-80K értékű mobil routert is.

(#10342) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Két kérdés:

1.) Hogy lehet legolcsóbban havi kb. 50MB adatot szerezni?

2.) Melyik szolgáltatónak van leginkább használható 2G adatforgalma?

Percenként akarok elküldeni egy kb. 1 kilobájtos adatcsomagot egy 2G/3G-s ősrégi telefonnal.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10343) mad823 válasza Bici (#10342) üzenetére


mad823
őstag

Vodafone Tuti100, ingyen adják, 100MB és 1 évig jó. Ez elég olcsó? Mármint havi 100MB.

[ Szerkesztve ]

(#10344) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Szóval létezik korlátlan net csomag max ilyen 3000-ért havonta? vagy korlátos legalább 50GB adattal? köszi mindenkinek előre is.

(#10345) Bici válasza mad823 (#10343) üzenetére


Bici
félisten

Igen, ez egész jól hangzik.
Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10346) 4Grider válasza Bici (#10345) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért olvass utána a számlázásnak, nem egy szolgáltató felfelé kerekít egész nagy számra negyedóránként...
És ott a dominó is, amire havi 50 MB ingyen van.

(#10347) Bici válasza 4Grider (#10346) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a tippet, utánaolvasok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10348) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, előfizetés előtt hol lehetne megnézni, hogy egy szolgáltatónak milyen a lefedettsége a környéken? Pl a Voda csomagjai (net és tv) megfelelőek lennének.
De attól tartok nem lenne jó a jel. Telefonálni alig lehet, Telekom, Yettel hálózaton, a T. net kb max 25 Mbit/s, az kevés. Vajon Voda net milyen lenne? Nincs ilyen kártyánk, nem tudom megnézni.
Mobilhálózati lefedettségi térkép
itt mit érdemes nézni? 4 és 5G az piros zónában van.

(#10349) 4Grider válasza Krystal_s (#10348) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha net és tv előfizetésről írsz, az nekem vezetékest jelent. Ha mobilneten akarsz valami streaming szolgáltatásokat nézni, akkor;
Voda feltöltő kártyát minden nagyobb boltban, benzinkúton vehetsz, névre veszed, feltöltöd, vásárolhatsz rá X GB netet és már méricskélhetsz is. Arra számíts, hogy a voda 5G-je az esetek igen nagy többségében vackabb, kisebb sávszélességgel müködik, mint ugyanott a 4G, szóval jó lesz a feltöltős tesztelni.

(#10350) mad823 válasza 4Grider (#10349) üzenetére


mad823
őstag

Nagyon nem kell feltöltögetni, mivel a Voda appban található sebességmérő nem fogyasztja az adatkeretet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.