Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) t72killer válasza t72killer (#9100) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megcsináltam a mérést: a vicc, hogy a hajnali fél2-es letöltési értékek alacsonyabbak, mint a kora délutániak :DDD. Továbbra is úgy tűnik, hogy a kilós, viszonylag új modem-router lassabb, mint az 5éves s7e telefonom modemje (azonos szolgáltatótól van 2 SIM-ünk). A korábban netosztásra használt 3g-s moto g2-be már nem szenvedtem bele a SIM-et.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9102) 4Grider válasza t72killer (#9101) üzenetére


4Grider
nagyúr

Simán előfordulhat, hogy éjszakára frekiket kapcsolnak le, vagy adóteljesítményt csökkentenek. Magyarországon is szokás az egyiknél.

(#9103) t72killer válasza 4Grider (#9102) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ilyesmi lehet, mert reggel 7kor toltam egy gyorsmérést, sokkal gyorsabb volt minden korábbinál. háát, nem egy tesztelésbarát szolgáltató :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9104) totron válasza 4Grider (#9102) üzenetére


totron
addikt

Melyiknél és melyiket?

(#9105) 4Grider válasza totron (#9104) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vodánál reggel hatig rengeteg helyen leveszik a CA-t, hogy a zöldenergia arányukat javítsák.

(#9106) t72killer válasza 4Grider (#9105) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fsza, itt is ez lehet. Más kérdés, hogy valszleg egyetlen irodaházuk környezetterhelése magasabb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9107) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Vettem egy E5577s-s típusú kütyüt és a főoldalon kiírja a jelszót. A felületén sehol sem találtam rá megoldást és rákeresve sem volt érdemi információ. Megoldható, hogy ne írja ki a jelszót a kijelzőn?

(#9108) szaboi6512 válasza Pikkolo^^ (#9107) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha jól emlékszem webes felületen igen.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9109) Pikkolo^^ válasza szaboi6512 (#9108) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Csak a SSID-t lehet eltünteni.

[ Szerkesztve ]

(#9110) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Sziasztok!

Kecskemét és Szeged közötti vonaton ingázáshoz van szükségem stabil mobilinternetre.
Évek óta a Telenor Hipernetét használom egy általuk szolgáltatott hordozható Wi-Fi router-rel (Huawei E5577).

Sajnos többször előfordul az egy órás út során, hogy a jelerősség leesik, és egyszerű weboldalak betöltése is problémás 10-20-30 másodpercre. Szerintem egy elméleti folytonos sebességmérés jó eredményt hozna, nem tartom ezt alapvetően vállalhatatlannak.

Ugyanakkor szeretném megkérdezni, hogy látjátok-e annak értelmét, hogy 2 év hűségidő mellett áttérjek a Vodafone-hoz, elképzelhető, hogy ott jobb minőségű szolgáltatást kapnék?
A lefedettségi térkép ennek eldöntésében nem segít, mindkét szolgáltató szerint az úton végig van 4G lefedettség (jelerősséget nem látok, feltételezem a legalacsonyabb jel mellett már lefedettnek számít az adott terület).

Úgy érzem, hogy érdemi különbségre kicsi esély van, kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok.
Esetleg egy újabb, vélhetőleg modernebb Wi-Fi eszköz a Vodafone oldaláról segíthet a helyzeten?

(#9111) 4Grider válasza Shrike7973 (#9110) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Vodának jóval kevesebb 4G cellája van, mint a mostani szolgáltatódnak, az eszközeik miatt pedig nem éri meg két évet aláírni.

(#9112) Shrike7973 válasza 4Grider (#9111) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Köszönöm! :R

(#9113) totron válasza Shrike7973 (#9110) üzenetére


totron
addikt

Szerintem egy elméleti folytonos sebességmérés jó eredményt hozna, nem tartom ezt alapvetően vállalhatatlannak.
Hogy érted?

Vannak lyukak szépen, menés közben ez előjön. Dolgozz cache-ből, tárazz be előre, ne légy a pillanat hevenyészett embere.

(#9114) Diák66 válasza Shrike7973 (#9110) üzenetére


Diák66
őstag

A Vodás megosztó felejtős, nem is nagyon szokott nekik lenni. Viszont a mostanid, ha jó, függetleníthető. Aztán egy próbát megérhet hűség nélkül egy hónapra.

(#9115) totron


totron
addikt

Nektek is megfeküdt tegnap este a Telenor? Elment, majd némi 3G pislákolt, de az sem funkcionálisan. Az imént újraindítással állt vissza a 4G-béke. Miért kellhetett restart?

(#9116) 4Grider válasza totron (#9115) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, éjszaka volt egy hálózati frissítés, ami óta elég sok helyen megnőtt az elérhető sávszélesség.

(#9117) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Iphone 12 mini amiben van egy E-sim , illetve egy nano sim.
Az E-sim csak telefonálásra van ( feltöltőkártyás ,vodafone-os)
A Nano sim pedig korlátlan mobilinternet ( telenor )

Az iphone-on egyszerűen nem tudom életre kelteni a Telenoros sim kártyán lévő mobilinternetet.
A Telefon szépen felismeri mind a kettő sim-et. Ki is írja ,hogy Vodafone Hu illetve ,hogy Telenor HU.

Azt is beállítottam ,hogy a mobilinternetet csak a telenoros Sim ről kapcsolja be.
Amikor rámegyek a mobiladat gombra, hogy bekapcsoljam akkor még azt vettem észre ,hogy a Telenor HU felirat mellett az jelenig meg ,hogy EDGE .
Ugye ez majdnem a leglassabb mobilinternet ami létezik viszont semmi internet nem jön.
Ugyan ezt a simkártyát használtam előtte 3évig egy Huawei készülékben és hibátlanul működött .
Ugyan ezen a helyen (otthonom ) simán hozta a 4G sebességet .
Mi lehet a gond ? Egyszerűen semmi internet nincs amikor próbálnék mobilinternet segítségével internetezni.

Kérlek segítsetek .

Köszönöm :O

(#9118) 4Grider válasza AsusBoy (#9117) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha Telenor adatsim-et használsz, annak más az apn-je, mint egy hangcélú Telenor előfizetés mellé bekapcsolt mobilneté.
Tehát első körben azt kellene ellenőrizned, hogy a szifon nem-e a hangcélú apn-t állította be a Telenor sim-hez, mert az adatkártyával nem feltétlenül fog működni.
Telenor apn-ek:
net (adatsimhez)
online (hangcélú simhez aktivált mobilnethez)

(#9119) MaCS_70 válasza totron (#9115) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam elég viccesen jött ki ez a Telenor-kiesés. Ugyanis éppen hibát próbáltam elhárítani a helyi hálózaton belül, és éppen akkor feküdt meg a hálózatuk, amikor én éppen elkészültem volna. Persze nem ment a net, pedig úgy éreztem, hogy megoldottam a problémát... :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9120) totron válasza MaCS_70 (#9119) üzenetére


totron
addikt

Erre anyám örökbecsű egysorosával reagálnék: az lehet mástól is! Igaz, ő válogatlanul használja, de azért nem árt élni a gyanúperrel 1-1 kimenet esetén, hogy az más utakon is érkezhetett az ő kis végeredményéhez, mint amin mi épp gondolkodtunk vagy dolgoztunk.

(#9118) 4Grider, mert az adatkártyával nem feltétlenül fog működni
Ez valami iPhone-os megkötés vagy miért nem?

(#9121) 4Grider válasza totron (#9120) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szolgáltatói.
Alapból az adatsimekhez a net apn-t aktiválják, beszédcélú előfizetésekhez meg az online apn-t. Viszont a telefon nem tudja, hogy bele adat előfizetés sim kártyáját tették, mint ahogy a modemek/routerek sem tudják, ha hangcélút. Vagyis ezek az eszközök a nem aktív apn-t fogják automatikusan beállítani a nem beléjük való sim kártyákhoz.

(#9122) totron válasza 4Grider (#9121) üzenetére


totron
addikt

Értem, de nem állítható az OS-ben?

(#9123) 4Grider válasza totron (#9122) üzenetére


4Grider
nagyúr

Manuálisan mindenhol átállítható. Az idézett mondat lényege az volt, hogy a telefon által automatikusan beállított apn adatkártyával nem feltétlenül fog működni.

(#9124) totron válasza 4Grider (#9123) üzenetére


totron
addikt

Akkor jó, csupán félreérthető volt.

(#9125) blue eyes


blue eyes
tag

Érdeklődni szeretnék hogy egy ilyen LTE modemel: [link] lehetőséges-e fogni a Vodafone 10-12 km-re lévő 5 gés internetet, és ha nem akkor milyen módon lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#9126) MaCS_70 válasza blue eyes (#9125) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ilyen távolságra már mindenképpen irányított antennás eszköz kell, megkockáztatom, hogy 20-23 dBi nyereséggel.

Fixen telepített eszközhöz amúgy is ésszerűtlen erőforrásvesztésnek tartom a körkörös sugárzású antennákat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9127) bociusz válasza blue eyes (#9125) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ha ennyit tervezel költeni rá, akkor érdemesebb már a hasonló áron lévő Mikrotik Chateau 5G-t venni.

(#9128) 4Grider válasza bociusz (#9127) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azzal sem fog kommunikálni egy 10 km-re lévő bázisállomással.

(#9129) totron


totron
addikt

A Telenor új dobásával kapcsolatban szeretnék károgást elhelyezni a fórum területére, kijelzőitekre, retináitokra.

Eddig csak az eltérő, elérhető átlagsebesség volt a gondom, most ezek mellé beesik, a konkurencia-függő árképzés, ami az eddigi unfair érzést felhatványozza. Ezen felül nem tudni mekkora lassulás lesz a már emlegetett, új, torrentező Istvángyermekek miatt. Ezek az ide vágó problémáim. Az 5600/hó nem kevés, főleg nem 20Mbitért. Konkurencia nincs itt, felteszem a mostani konstrukciónál jobbat kieszközölni nem tudnék.

(#9130) 4Grider válasza totron (#9129) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem egészen értem, hogy mi a problémád/kérdésed. Gondolom 5600 Ft-ot vezetékes szolgáltató kér el. A Telenor mennyit? Utóbbi mit tud nálad? Ezek után nagyjából eldönthető, hogy melyikre lehet szükséged...

(#9131) Diák66 válasza blue eyes (#9125) üzenetére


Diák66
őstag

Kizárt, az eszközben csak beépített antenna van. Azzal lehetetlen ilyen távolságról jelet fogni. Kültéri antenna is csak akkor megoldás, ha nagynyereségű és kifejezetten jó a rálátás az adótoronyra. (nagyjából ez csak az Alföldön valósulhat meg). Plusz ugye a DSS miatt lehet sose menne 5G-n, csak 4G lenne.

(#9132) Diák66 válasza 4Grider (#9128) üzenetére


Diák66
őstag

Nem lehetetlen, én is 10km-re lévő bázisállomáson vagyok.

(#9133) 4Grider válasza Diák66 (#9132) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor is használható, amikor havazik, esik az eső vagy erős köd van?

(#9134) Diák66 válasza 4Grider (#9133) üzenetére


Diák66
őstag

Igen nálam működik, de hát a nagynyereségű antennák nem véletlen vannak rajta és nem szélessávú, hanem direkt alacsony sávra vannak. Egy másik tornyot is el tudok csípni, azon már 700 MHz is van, de az huszon akarhány km és csak hajnalban vagy jó terjedési viszonyok között tud használható szintet produkálni. Egyébként csak a csatlakozás megy és EDGE szintű sebességgel.

(#9135) bociusz válasza 4Grider (#9128) üzenetére


bociusz
aktív tag

Jelen pillanatban is fut az egyik bakonyi hegytetőn olyan általam kezelt Mikrotik eszköz, ami egy 30 kilométerre lévő tornyon van. Fixen átjön 1-2 Mbit.

(#9136) totron válasza 4Grider (#9130) üzenetére


totron
addikt

Telenor flottában vagyok. 5650Ft-ot kérnek. Átlag 20Mbit, este a leterheltségben 1-5Mbit, néha hajnalban 40. De ezeket már beszéltük itt.

(#9137) 4Grider válasza totron (#9136) üzenetére


4Grider
nagyúr

De gondolom nálatok nem elérhető az új otthoni szolgáltatás. Vagy a Telenor ilyen hüle, és ráereszti egy túlterhelt, normális vezetékes internettel el nem látott területre?

(#9138) winbox


winbox
senior tag

Gondolom az új otthoni internet miatt, de pár hete vettem észre, hogy nálam az eddig B3+B20 tornyon most van B7 is. Biztos, hogy mostanában rakták rá, mert szoktam cellmapperrel nézegetni. Eddig a B3+B20 CA-n volt 30-40 Mbps, most B7-re fixálva 170 Mbps-t tudtam mérni valamelyik délután, 1,5 km-re van a torony. Ha bármelyik másik frekvenciával fixáltam le, akkor ilyen 60 Mbps körül volt a max, pedig a B818 össze tudja fogni ezt a 3-at. Így maradt fix B7-en. Szóval én nem panaszkodhatok, nálam jól jött, reméljük marad is így.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#9139) 4Grider válasza winbox (#9138) üzenetére


4Grider
nagyúr

A B7-el csínján bánnak, még Budapest sűrűbben lakott részein, így a legtöbb budapesti lakótelepen sincs még bekapcsolva. Remélem sok évnyi kihasználatlanság után hamarosan elkezdik rendesen használni ezt a frekvenciát is a sűrűbben telepített bázisállomásaikon.

(#9140) qnadam válasza totron (#9129) üzenetére


qnadam
veterán

a telekom és vodafone vezetékes szolgáltatásait is így árazzák, a telenor pedig ezt vezetékes alternatívának szánja.
de a lángos is drágább a tóparton.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9141) totron válasza qnadam (#9140) üzenetére


totron
addikt

A párhuzam az OtthonNet bevezetéséig meg is állta volna a helyét. Hűségtől ódzkodom, de megnézem elérhető-e.

(#9142) Diák66 válasza bociusz (#9135) üzenetére


Diák66
őstag

;] ;] 58 KM ;] ;] Természetesen kapcsolat az nincs. Nem tudom a modem mit szólna hozzá a kültéri antennákkal.

(#9143) qnadam válasza Diák66 (#9142) üzenetére


qnadam
veterán

a magas tátrából is simán látszanak a magyar hálózatok, ez önmagában nem jelent semmit. mondjuk gsm-nél a tdma miatt esély sincs a kapcsolódásra, lte-vel állítólag csináltak már hosszabb linket is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9144) totron válasza 4Grider (#9137) üzenetére


totron
addikt

Megnéztem, tényleg nem elérhető. Hülye vagy sem, ők diktálnak. A sebesség eddig is ennyi volt.

(#9140) qnadam, jól érzem, hogy gazdag netelérési lehetőségek origójából sikerül rendre kinyilvánítani a meglátást?

[ Szerkesztve ]

(#9145) qnadam válasza totron (#9144) üzenetére


qnadam
veterán

ha az "origóból" írok, kevésbé lesz igaz?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9146) Diák66 válasza qnadam (#9143) üzenetére


Diák66
őstag

Megeshet, ez viszont nem tudom milyen távolságból van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.