Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) Poccc97 válasza lipido (#10950) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Kaser antenna
-20 % - MIONONNO20 ;)

(#10952) Mikulásbá válasza lipido (#10950) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én ilyet vettem : [link]

(#10953) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Üdv.
Egy Huawei B818 routernek lehet tudni hogy az antennái hogyan helyezkednek el benne, és merre vesznek (mobil jel), és sugároznak (wifi jel) jobban?

(#10954) lipido válasza Mikulásbá (#10952) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi. Ehhez vettel atalakitot?
Poccc97, koszi :R

(#10955) donjohnson válasza Bl.Gyo. (#10953) üzenetére


donjohnson
addikt

huawei b818 szétszedős videó: [link]
de többet én se tudok, hogy melyik antenna wifi- vagy mobilnet-antenna belül.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10956) Mikulásbá válasza lipido (#10954) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

(#10957) Bl.Gyo. válasza donjohnson (#10955) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Köszi, megnéztem. Szerintem a hosszúak a wifi. Mobil vevőnek elég a 2 kicsi is (mobilokban is elég). Méghozzá én is úgy vettem észre hogy oldalra kicsit erősebben sugároz, jobban veszi a jelet a másik eszköz, -90dBm-rol, -80ra javult.

[ Szerkesztve ]

(#10958) lipido válasza Mikulásbá (#10956) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi :R Milyen lett vele a net?

[ Szerkesztve ]

(#10959) Mikulásbá válasza lipido (#10958) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam még más gondok vannak, fák vannak az útban, így nem sok a javulás-de ki fogják vágni a fákat, ha minden jól megy most télen. Már tervezték pár éve, mert vágásérettek lettek, talán most tényleg csinálják. :B

[ Szerkesztve ]

(#10960) lipido válasza Mikulásbá (#10959) üzenetére


lipido
senior tag

En mar ha kiteszem a tetoter ablakba a routert, mar good jelet mer. Ezt az antennat ha nem tudod koppra a toronyra allitani, akkor nem igazan er sokat? Akkor meggondolando a vasarlasa, mert en azert nem latok ra a toronyra

(#10961) Mikulásbá válasza lipido (#10960) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én-azaz a melóhelyem, mert oda kellett az antenna-olyan 6-7 km-re van a legközelebbi város tornyaitól, de pontosan be tudtam lőni az irányt. Lehet így is nagy a távolság, de kisebb routerekkel, mobil mifikkel egyszerűbb külső antennákkal, jól látható a különbség, egy ilyen nagy döggel jobbnak kell lennie-csak most a fák még útban vannak.

(#10962) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv! Melyik szolgáltató, melyik díjcsomagja lenne nekem jó az alábbiak alapján?

Most egy butatelefonom van Yettel feltöltőkártyás csomaggal, net nincs rajt. Váltanék egy okosabb telefonra amin van internet. Minimálisan használnám, évente még 3000 Ft-nyi összeget sem telefonálok le, a netezés is nagyon alkalomszerű, néha egy buszjegyvétel vagy menetrend megnézés, ilyesmi.

(#10963) shifty! válasza Arpee78 (#10962) üzenetére


shifty!
senior tag

Nem a reklám helye, de nálunk bevált családilag: kedvezoflotta.hu
Yettel hálózat, új előfizetés / számhordozással is működik, sokféle csomag van, lényegesen jobb áron a simán bemégy a yeti üzletbe megoldásnál.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#10964) mad823 válasza Arpee78 (#10962) üzenetére


mad823
őstag

Havi 750 forintért kapsz 500 megabyte megújuló adatot, az kábé elég lehet arra, amit írtál. A Yettelnél, szóval nem kell variálni számhordozással, egyébbel.

(#10965) Arpee78 válasza mad823 (#10964) üzenetére


Arpee78
senior tag

Akár jó is lehet. A több szolgáltatónál mi az alternatíva? A Telekom Maratonját néztem, ott az 5gb kb feleannyi költség ha 1 év alatt használom fel. De ahhoz számhordozással kell variálni, az olyan hogy nem éri meg vele vacakolni? Visszaolvasva, a Vodafonenál a Tuti100+ ami még szóba jöhet, havi 100mb - ami ingyen van - még az én minimális igényeimhez sem elég? Max 2-3 buszjegyet veszek oszt csókolom, nem fogok mobilneten szörfölgetni és videót nézni.

(#10966) mad823 válasza Arpee78 (#10965) üzenetére


mad823
őstag

A számhordozásnak lesz egy egyszeri költsége, párezer forint. Ha bármelyik szolgáltató szimpatikusabb, akkor átviheted, de ilyen felhasználás esetén szerintem teljesen mindegy, hogy melyiket használod. A Yettel nem rossz. De azt vedd figyelembe, hogy ma még csak havi pár megabájt adatot képzelsz el, holnap meg már pár giga sem lesz elég. Kapudrog ez, na. :D

(#10967) 4Grider válasza mad823 (#10966) üzenetére


4Grider
nagyúr

A számhordozásért nem szoktak a szolgáltatók pénzt kérni. Logikusan viszont csak feltöltött SIM-re hordoznak.

(#10968) mad823 válasza 4Grider (#10967) üzenetére


mad823
őstag

Jogos, az átírással kevertem.

(#10969) Kalex012


Kalex012
friss újonc

Sziasztok!
Telekomos vagyok, adott a kornyekemen 4g is meg 5g is, de cellmapper-el nem talalok a kozelbe 5g tornyot semmilyen halozatet sem, de pl a budapesti 5g tornyokat mutatja
router vasarlas elott allnek es mar itt elakadtam :W

[ Szerkesztve ]

(#10970) 4Grider válasza Kalex012 (#10969) üzenetére


4Grider
nagyúr

A cellmapper csak az sa 5G-t mutatja. A yeti kivételével többnyire nincs még itthon 5G sa, csak NSA.

(#10971) Kalex012 válasza 4Grider (#10970) üzenetére


Kalex012
friss újonc

Ahh, koszonom a segitseget, erdemes szerintetek 5g routert venni pl tplink 510v vagy eleg egy 4g peldaul huawei b818? Elegge vakon vagyok ez ugybe. Jelerossegre telefon szerint ugyanaz kb mindket halozat.

(#10972) 4Grider válasza Kalex012 (#10971) üzenetére


4Grider
nagyúr

A TP-Link 5G routere LAN/WLAN tekintetében erősebb (mert a TP-Link, mint gyártó, ebben erős), de 4G/5G modemben sokkal gyengébb mint a ZTE MC801A (mert a ZTE ebben sokkal tapasztaltabb). Ha tehát jó erős nálatok a yeti 5G-je, akkor TP-Link, ha a telefonok beltéren elváltogatnak 5G-ről, akkor a ZTE az ajánlott, de cserébe kevesebb eszközzel fog a LAN-odon bírni.

(#10973) mad823 válasza Kalex012 (#10971) üzenetére


mad823
őstag

Ha belefér, akkor 5G, hiszen több sávot tud aggregálni (4G-t is), illetve időtállóbb. De ugye attól is függ, hogy mire lesz használva.

(#10974) Kalex012


Kalex012
friss újonc

Koszonom a valaszotokat, igen elvaltogat nap kozben neha neha, rendben, akkor majd a zte lesz, de ahhoz meg gyujtok kicsit :DD

(#10975) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Sziasztok!
Minden kizárólag internet SIM adatkártya többet fogyaszt a hangalapú SIM-nél? Ez mitől függ? Az még valahol csak-csak, hogy működés közben a publikus ip címes "net" apn (Yettel) miatt merül gyorsabban a megszokottnál az akkumulátor, de az normális, hogy kikapcsolt adatforgalom mellett is kegyetlenül meríti a telefont a SIM adatkártya? 4G, térerő rendben, nincs cella ugrálás, egy szintén Yettel hang SIM kártyával egy éjszaka alatt kb. 1-2%-ot merül, a SIM adatkártyával 30%-ot is!

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#10976) yanna válasza tamikomac (#10975) üzenetére


yanna
őstag

Úgy rémlik, hogy 4Grider a Yettel fórumon konkrét méréseket tett közzé, a 30% soknak tűnik emlékem szerint.

(#10977) tamikomac válasza yanna (#10976) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Köszönöm, megkérdezem ott is. Lehet rosszul írtam és ez esetben elnézést, óránként 1,5% a merülés, 8 óra alatt ez így 12%, de kikapcsolt adatforgalom! Nem tudom a Vodafone Mobilnet XXL SIM-et telefonba téve is megfigyelhető-e nagyobb merülés, a hangalapú SIM-ekhez képest?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#10978) Diák66


Diák66
őstag

Ismerős szeretné az ADSL-t leváltani, Vodafone XXL van tervben. Csak B20 van és nem is lesz más, melyik router lenne jobb? A telekomos még mindig független igaz? A második routerrel van tapasztalat, az stabil, de ezt a ZTE-t nem ismerem.

(#10979) 4Grider válasza Diák66 (#10978) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak B20-hoz tök mindegy hogy mit választasz, mindenképpen fos les az eredmény a terheltebb időszakokban. Még az adsl-től is lehet lentebb. Kérdés az, hogy ez miért jó az ismerősödnek...

(#10980) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudja itt valaki mi lehet az oka, ha megfelelő jelerősség mellett a Yettel
B20 és B8 soha nem tud együtt kapcsolódni a ZTE MC801A Routerben, ami alapból képes lenne egyszerre 4 csatornát is "összefogni"?

Lehet ilyen központi korlátozás, vagy hiba, ha nem tud együtt kapcsolódni a 20+8, 20+8+3, 20+8+1, 20+8+3+1?
Már CSAK 8+3, 8+1 vagy 20+3, 20+1 van, vagy külön 8, vagy 20. Jelenleg utóbbi és kb nézhetem a falat, miközben együtt már megfelelő lenne a net sebessége.
Korábban minden nappal 8+3+1 és éjjel 20+3+1 volt.

[ Szerkesztve ]

(#10981) Krystal_s válasza Krystal_s (#10980) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ennek is milyen jó a jelerőssége 😯, mégsem kapcsolódik rá soha magától. Ezekre manuálisan beállítva bármikor tud csatlakozni egyesével... és mindig ilyen jó a jelerősségük.
Visszaállítom Mind-re, abban a pill átáll B8-ra (le 0-10 Mbps, 0-3 fel), ezen dekkolna állandóan miközben mellette a 3, 1-eket ledobálja, mert azok most csak 100-110 dBm, "2 vonalas" erősség, DE még így is a B3 sebessége 90 Mbps, ami simán használható lenne. 🤬

Kár, hogy nem lehet beszélni azzal, aki ezt beállította/korlátozta, amennyiben nem ZTE eszközhiba és megkérdezném miéééért?

(#10982) 4Grider válasza Krystal_s (#10981) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem már korábban leírtam, hogy miért nem érhetőek el a szolgáltatóknál a rendszerparamétereket finomhangoló munkatársak. Abban meg biztos lehetsz, hogy több indokkal is tudnak szolgálni, hogy miért nem engedik az eszközödnek a két alacsony frekvencia összefogását ott, ahol az egyik érintett frekvenciát másik szolgáltató előfizetőinek kiszolgálására is kell használniuk.

(#10983) Krystal_s válasza 4Grider (#10982) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, ez a korlátozás szerinted csak a Yettel ZTE eszközre, FW-re vonatkozik?
Amennyiben, ha nekünk egy ilyen ZTE a saját eszközünk lenne, amit máshol vásároltunk volna meg és csak a kártya lenne Yetteles, akkor más szoftver lenne azon a készüléken, amiben elérhető lenne pl ez a beállítás?

Úgy emlékszem neked van saját. Nálad van ilyen beállítási lehetőség, amikor nem csak 1 (mint a yettel fw-ben), hanem több sávot is lehet fixre állítani?

(#10984) 4Grider válasza Krystal_s (#10983) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most csak D-Link 5G router van nálam, holnap ha nem felejtem el hazahozok egy nem yetis MC801-est és este megnézem.
De még egyszer: A CA-kat nem az eszközök kezdeményezik, ők csak megmondják a bázisnak, hogy mi újság náluk (térerő, jelminőség, stb. sávonként) és az alapján a bázis kezdeményezi a CA-t.

[ Szerkesztve ]

(#10985) mad823 válasza Krystal_s (#10981) üzenetére


mad823
őstag

Szerintem kár ezen pörögni, hiszen semmiféle minimális letöltési sebességet nem garantál a Yettel (szemben a kábeles szolgáltatókkal), innentől még alapja sincs semmiféle reklamációnak.

(#10986) Poccc97 válasza Krystal_s (#10983) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Továbbra is a scriptet javaslom, ismerősnek tökéletesen működik Yetteles MC801A-n.

(#10987) Diák66 válasza 4Grider (#10979) üzenetére


Diák66
őstag

Az, hogy a papíron 5/0,4-es ADSL már a gyakorlatban alig 0,8.0,02 és hiába jelentik hibára, jön a szerelő és könyörög, hogy mondják már fel, mert eszköze sincs kijavítani a hibát és sose lesz már jó. Tud másik ADSL modemet adni (ami használt) cserélni szűrőt, bekötést újra forrasztani, de mivel nem ott van a gond, mind hiába. A modem azért érdekel, hogy stabilan megy-e, mert ha vacakol, akkor mindig mehetek fel hozzájuk megnézni mi a baja.

(#10988) Bl.Gyo. válasza Diák66 (#10987) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

B20, terhelt időszakban 1-2-3 mbit (le) nálam, felfelé nem tudom de az is pár mbit lehet, valószínűleg az ismerősnél is ennyi lesz. Ha nincs terhelve akkor jóval több is lehet. Ha ez megéri neki akkor válthat. A Huawei az jó eszköz, én azt venném.
Amúgy vehet egy feltöltős simet, aktiválja, és vesz rá pl. 1gb netet aztán egy telóban le teszteli milyen sebességgel megy csúcsidőben, aztán dönthet.

[ Szerkesztve ]

(#10989) Diák66 válasza Bl.Gyo. (#10988) üzenetére


Diák66
őstag

Kiderül, Vodát már nem nem mértem egy éve kb. A Yettelnek van B8, B20, B28, Telekomnak csak B20 (Yettel által) ezt használom én is, nagyon ingadozó tudom. Vodafone csak B20. De az a legolcsóbb alternatíva és telefonon is Vodások és Telekomosok. Van egy Vodka SIM-em ami talán működik még, mindjárt mérek vele.

(#10990) Diák66 válasza Bl.Gyo. (#10988) üzenetére


Diák66
őstag

A jelen:
ADSL

Vodafone B20

Telekom B20 (Yetteles hálózat) a hétvégén

(#10991) Bl.Gyo. válasza Diák66 (#10990) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Hát nem tűnik rossznak a B20 sem. Még most este meg lehet nézni a sebességet akkor sokan rá szállnak a mobil netre. De úgy tűnik ez a B20as voda net jobb lesz a xar adsl-nél. Xxl netnél van hátra sorsolás amivel számolni kell, a sokan használják a környéken a netet akkor még plusz belassít valamennyire, de szerintem még az is jobb lenne a jelenlegi adsl-nél. Ez az állandó 2mbit vagy kevesebb semmire sem jó.

A Yettel jobb választásnak tűnik ott de ugye ez anyagi kérdés is kinek mi éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#10992) Bl.Gyo. válasza Bl.Gyo. (#10991) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Meg a Huawei B535 routert választanám hozzá, voda is olyan hálózati eszközöket használ. Yettel ZTE-t, és nekem nincs jó tapasztalataim ZTE-vel. Huaweiben még nem csalódtam.

(#10993) lipido válasza Krystal_s (#10983) üzenetére


lipido
senior tag

Targytalan

[ Szerkesztve ]

(#10994) Krystal_s válasza Poccc97 (#10986) üzenetére


Krystal_s
addikt

De nem működik! 😔 2 scriptet próbáltam többször is. Set 4G-nél akármit írok be, abból csak az egyik sávra csatlakozik. Pl beírom 20+3, 20+1, 20+3+1, akkor csak a 20-ra csatlakozik.. 8+1+3, vagy 8+3... akkor csak a 8-ra.
Volt, amikor beállítottam 20+1+3-ra, hogy ne használja pl a 8-at. Pár órát ment és mégis átcsatlakozott reggel a 8-ra.

(#10995) Krystal_s válasza Poccc97 (#10986) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, ismerősöd elérhető itt a PH-n, vagy valahol lehetne vele beszélni?
2 scriptet ismerek (egyik kicsit régebbi és van egy újabb), mindkettőt egy olasz fiú/férfi csinálta. Van róla yt videó is. Fordítás alapján úgy értelmezem, hogy pont a Set 4G beállítás nem mindig működik.
Elég egyértelmű a beállítás, de hát bármi lehet....

(#10996) Krystal_s válasza 4Grider (#10984) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, ha megnézed....

(#10997) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Úgy alakult hogy ahova építkeztünk,jelenleg egy szolgáltató sem hajlandó se internetet,se tv adást szolgáltatni.

Így belekényszerültem hogy megpróbáljam megoldani mobilnettel a ház ellátását kielégíteni.
Korlátlan net előfizetésem volt már yettelnel,igy csak egy router beszerzését kellett megoldanom.
Egy Keenetic hero 4g+-ra esett a választás.Elötte mobilon néztem a ház körül sebesség teszteket és hát 150-200mbit korul meregettem es eleg szimpatikus volt.
Felszereltem a routert,illetve vettem külső antennát is (igaz a tetőgerincnél a cserép alá raktam) . Elkezdtem meregetni csatornankent,es arra jutottam hogy itt a band 1-3-20 ami rendesen mukodik.
Viszont sebessegben messze elmarad a telefonon mert sebessegtol! Ha csak kulon meregetem oket akkor band 1 20-40mbit, band 3 20mbit, band 20. 60mbit korul alakul.
Tehat legjobb esetben is 100mbit amit tud.
Hogy lehet ez? Telon monitoroztam milyen frekin lehet ott elvileg band 1-en megy..

mi lehet ennek az oka?
Telekomot kellene is hasznalnom? Mert toronybol eleg sok van (balaton eszaki part) …

koszonom ha segitetek!

(#10998) winbox válasza Kisfundy (#10997) üzenetére


winbox
senior tag

A router amit vettél CAT6-os, tehát maximum 2 sávot tud összefogni, míg a telefonod típustól függően akár 4 sávot is tud. Nem a legjobb vétel volt oda ez a router...

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#10999) Kisfundy válasza winbox (#10998) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Milyen routereket ajanlanal,ami tobb savot is tud?

(#11000) 4Grider válasza Kisfundy (#10999) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában az 5G routerek egy része tudja csak összefogni az összes 4G frekvenciát (meg persze a középkategória feletti 5G telefonok).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.