Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) 4Grider válasza donjohnson (#10900) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ő routere ezeket a CA-kat tudja:
https://cacombos.com/device/B535S-232

(#10902) donjohnson válasza 4Grider (#10901) üzenetére


donjohnson
addikt

ok, látom csak kettő sávot egyszerre, köszi. :R

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10903) lipido válasza 4Grider (#10901) üzenetére


lipido
senior tag

A 28-at nem akarja elfogadni scripttel. :W

donjohnson koszi

[ Szerkesztve ]

(#10904) donjohnson válasza lipido (#10903) üzenetére


donjohnson
addikt

a B28 amúgy se egy gyors sáv, nem vesztesz vele sokat. a B1 és a B3 a leggyorsabbak, meg esetleg a B20.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10905) lipido válasza donjohnson (#10904) üzenetére


lipido
senior tag

A B1 es a B3 a 4+ nalunk, a B20 a sima 4. Mondjuk az van a legkozelebb, az a leggyorsabb

(#10906) lipido válasza donjohnson (#10904) üzenetére


lipido
senior tag

Esetleg meg az lehet, h a kulso antennaval nem tudja. Belsovel meg nem probaltam

(#10907) bytesizelife


bytesizelife
kezdő

Jutott már valaki a névleges 100Mbit közelébe? Itt elég közel a torony, a rálátás / jel is jó, de 53 a max. (Napközben 20Mbit is volt már egyszer-egyszer, gondolom ez leterheltség függvénye.) Ablak mögött van a router, ideális helyen. Optikailag is látná a tornyot, ha lenne szeme :)



(#10908) geman13


geman13
csendes tag

Sziasztok,
Nekem havonta pár napra kéne csak net (üres vidéki házba, rokonlátogatáskor).
Család használná, ezért a telefonról való megosztás helyett, vennék egy 4G routert + valami felföltőkártyát és aktiválnék rá net-et mikor épp kell.

Egy független 4G router bármely szolgáltató, bármely SIM-kártyájával működni fog vagy van különbség a SIM kártyák között?
Úgy értem egy telefonáláshoz használt feltöltőkártya meg aközött, amit mondjuk ehhez adnak: https://www.yettel.hu/yettel-holiday?

+kérdés (tudom, hogy igazából a Milyen routert? topikba jobban illene :)):
Melyik az ajánlottabb: ZTE MF289D vagy Huawei B535-333?

Köszi!

(#10909) donjohnson válasza bytesizelife (#10907) üzenetére


donjohnson
addikt

cat 4-es lte modem van benne, ne csodálkozz hogy csak ennyi a sebesség. :(
ennyi pénzért vehettél volna egy jobb lte tudású, cat 19-es huawei b818-at ami 3 csatornát is összefog.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10910) 4Grider válasza geman13 (#10908) üzenetére


4Grider
nagyúr

Független routerbe olyan sim-et raksz, amit csak bele tudsz tenni.
De:
1., Egyes szolgáltatók hangcélú sim-jeit letiltják routerekben/modemekben (imei szűréssel). Ez itthon a Digire jellemző.
2., Egyes szolgáltatóknál több apn van (pl. yeti), így náluk a hangcélú sim használatához routerben nem biztos, hogy működni fog az automatikus beállítás, így kézzel kell a nem eszközbe való sim-eket beállítani a mobilnet működéséhez. Yettel esetén a hangcélú sim csak online apn-el, az adatcélú csak net apn-el működik. Ha tehát az eszköz nem jót állít be, akkor neked kézzel kell azt korrigálni.
A ZTE LTE Cat 12-es, a Huawei LTE Cat 6-os. Azaz míg a Huawei csak 2 db frekvenciasávot tud egy időben használni letöltésre, a ZTE előfordulhat, hogy hármat fog (a négyből vagy ötből). És logikusan minél több sávot tud összefogni egy modem/router, annál nagyobb sávszélesség/sebesség áll rendelkezésedre.

(#10911) geman13 válasza 4Grider (#10910) üzenetére


geman13
csendes tag

Köszönöm!

(#10912) joker2020


joker2020
csendes tag

Sziasztok nagyszülők eddig 3 g usb stickel használták yetteles adatsimet de ez lekapcsolásra került milyen 4g sticket tudtok javasolni, az igény minimális havi 5-10 GB adatforgalomra?

(#10913) mad823 válasza joker2020 (#10912) üzenetére


mad823
őstag

Azért stick, mert egyetlen gépbe (asztali vagy laptop?) van dugva, és semmi más nem használ netet náluk? Stickből alig van párféle, inkább egy 4G router lenne a javasolt irány szerintem. (Hálózati port vagy wifi van a gépben?)

(#10914) joker2020 válasza mad823 (#10913) üzenetére


joker2020
csendes tag

Szia egyetlen laptop használná és eddig is stick volt, minden megoldás szóba jóhet. Alap dolgokra van csak használva email, youtube facebook weboldalak nézegetése.

(#10915) donjohnson válasza joker2020 (#10914) üzenetére


donjohnson
addikt

ha usb-set akarsz akkor például Huawei E3372-325 4G LTE USB Adapter
vagy
ZTE MF79U 4G LTE

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10916) Mikulásbá válasza joker2020 (#10914) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én mobil Mifi-t néznék, az is tud USB-n is csatlakozni, plusz ugye wifin. :U

(#10917) mad823 válasza Mikulásbá (#10916) üzenetére


mad823
őstag

Igazából keretet nem mondott, de én egy legalább cat6-os eszközt javasolnék, olyan stickben eleve nincs, de a mifi eszközök térereje sem mindig acélos, de tény, hogy azt sem tudjuk hova kell.

(#10918) Mikulásbá válasza mad823 (#10917) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A sticknél biztos jobb a vétel és a wifi is.

(#10919) joker2020 válasza mad823 (#10917) üzenetére


joker2020
csendes tag

Sziasztok helyileg Létavértesre kellene az eszköz ( Román határ), az adatkártya az yetteles, árban 30 körül ( kiindulva hogy a
stick is 20 körül van)

(#10920) Mikulásbá válasza joker2020 (#10919) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha még egy kicsit meg tudod toldani, ez jó lehetne : [link]

(#10921) joker2020 válasza Mikulásbá (#10920) üzenetére


joker2020
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket, mennyivel könnyebb az élet optikai kábel esetén.

(#10922) 4Grider válasza Mikulásbá (#10920) üzenetére


4Grider
nagyúr

MIFI-t csak akkor ajánlunk, ha fontos a hordozhatóság. Itt szerintem szó sem volt róla. Az akkumulátor plusz költség és hibalehetőség.

(#10923) Mikulásbá válasza 4Grider (#10922) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Sokkal okosabb megoldás a sticknél, pláne ha nem kerül sokkal többe. Jobb a wifi és a csatornák vétele is.
10+ éve használok ilyet, még egyiknek sem volt gond az akkujával.
Ár-értékben inkább egy ilyen, ha már venni kell valamit.

(#10924) csernak75 válasza Mikulásbá (#10923) üzenetére


csernak75
senior tag

Hát nem tudom lehet neked volt szerencséd...
Én a hipernet kezdete (2011) óta használok mobilnetet.
Az évek alatt 2 db Huawei mobil wifim adta meg magát, mind 2 akku púposodás miatt. Az egyik nem cserélhető akkus volt annak szét repedt a hátlapja... :U Utánna már 2018 körül egy asztali Huawei B525 került hozzám, az a mai napig működik egy hétvégi házban. Jelenleg meg egy B818 at nyüstölök több mint 1 éve.

(#10925) 4Grider válasza Mikulásbá (#10923) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel nem vagy egyedül, jelen pillanatban is 3 féle 4G-s és 1 féle 5G-s MIFI-t használunk. Ezért írtam, amit írtam, nem egyet kellett kivenni már router elől. Nem 7/24-es használatra vannak tervezve, otthonra eszembe nem jutna ezekkel wifi-t csinálni.

(#10926) Mikulásbá válasza 4Grider (#10925) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az alap kérés az volt, hogy USB-s és SIM kártyás net legyen, mint a stick. Erre írtam, hogy okosabb egy mobil router. Az asztali már más liga. Persze hogy az lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#10927) sanyatya


sanyatya
újonc

Hali.

router-mods.co.uk val van valakinek tapasztalata?

Rendeltem egy ZTE MC801A routert. (Elég jó áron jutottam hozzá, akinek ilyen router kell nézzen rá az emag-ra./80,3k jelenleg kiszállítással/)

Azt olvastam, hogy a TS-9 es antenna bemenet csak az 5G jel rövid távon történő erősítésére szolgál. (Hiába kötök rá TS-9 SMA átalakítóval külső antennát, az eredmény ugyanaz lesz, mintha az eszköz a belső antennáit használná.)

A router-mods-on elvileg megcsinálják az 5G és a 4G external antenna kivezetést is.

Sajnos a tornyoktól messze vagyok, így a külső antenna kötelező.

(#10928) donjohnson válasza sanyatya (#10927) üzenetére


donjohnson
addikt

próbáltad a
https://192.168.0.1/index.html#ant_switch
oldalon átállítani külső antennára?
úgy sem jobb?

szerk.:
vagyis még nincs külső antennád, akkor mindegy. :U

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10929) 4Grider válasza donjohnson (#10928) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ismert probléma, hogy ezen a modellen a külső antenna kivezetés csak az 5G részt támogatja. Én sem értem miért van így, de már több helyen olvastam róla.

(#10930) donjohnson válasza 4Grider (#10929) üzenetére


donjohnson
addikt

na szép. :( akkor Krystal_s-nek se lenne jó a külső antenna a 4g részhez (ha venne). pedig ő is mennyit küzd vele, hogy gyorsabb legyen a netje.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10931) bytesizelife válasza donjohnson (#10909) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Kösz a tippet, de a 6890 LTE irreálisan drága ahhoz képest, hogy csak Cat6-os (300Mbit). Szerintem ezt a köztes lépcsőt kihagyom, több okból is: most megnéztem a címet a Yettel oldalán, és erre a címre csak 50Mbit-et ígérnek jelenleg, tehát jobb vassal sem tudnék előfizetni másra (a screenshotokon látható 150Mbit csak a Cat4 downlink elméleti felső határa). Mire hálózatot fejlesztenek és lesz 5G, addigra a 6850 5G-nek sem lesz eszetlen ára, mert lesz újabb modell.
Az 50Mbit így is sokkal jobb, mint a 16Mbit-es Telekom DSL, szóval marad. (Az elég korrekt volt a Yetteltől, hogy modem nélkül nincs hűségidő, tehát nem kockáztatok semmit.)

[ Szerkesztve ]

(#10932) donjohnson válasza bytesizelife (#10931) üzenetére


donjohnson
addikt

ok, csak arra kérdeztél rá, hogy elérhető-e a 100 mbit/s. ha nem a fritzbox-ot választod, hanem huawei, zte modemet, akik az élen járnak a mobilfejlesztésekben, akkor ki tudnád maxolni még jobban azt a sávot, ami nálad van. 20 MHz-es bandwidth többre képes ott.

tekintve, hogy a megadott elméleti maximum értékek felét tudják nagyjából a modemek a gyakorlatban ideális vételi körülményeknél,
ezek a tapasztalataim a yettel lte-vel, különböző modemekkel:
cat.4 - elméleti max 150 mbit/s valóságban max 75 mbit/s mértem, huawei b593.
cat.6 - elméleti max 300 mbit/s valóságban max 120-150 mbit/s mértem, huawei b525.
cat.11 - elméleti max 600 mbit/s valóságban max 220 mbit/s mértem, huawei b618.
cat.19 - elméleti max 1,6 gbit/s valóságban 250 mbit/s mértem, huawei b818.

szóval nagyban függ, hogy milyen lte category besorolású modemet használsz, egyazon helyen megdöbbentőek lehetnek a különbségek más-más eszközzel.
a fritzbox szerintem túlárazott. vehettél volna egy jobb lte modemet és egy normális wifi routert mögé kötve.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10933) bytesizelife válasza donjohnson (#10932) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Nem veszek semmilyen kínai fejlesztésű kommunikációs berendezést, és olyan szolgáltatóval sem szerződöm, aki nem engedi használni a saját végberendezésemet. Az AVM-et sem érzem túlárazottnak, mert nem csak a minősége és a supportja kiváló, de a smart home cuccai is. A termosztátokat pl. nem csak appból, vagy a router felületéről tudom irányítani, de távolról is, ami utazásnál elég praktikus. Aztán ott vannak pl. az olyan dolgok, mint az (ingyenes) MyFritz portál, ahol az összes hálózati eszközöm állapotát egyszerre látom, a modemeket, a smart home cuccokat, a mesht, mindent.

(#10934) Krystal_s válasza donjohnson (#10930) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy gondoltál "rám".
Igen :K ,ezt én is pár hete tudtam meg CellWalkernek hála...
Szerencse még időben érdeklődtem. Router csere is szükséges lenne, ha külső antennát kellene használni.
Pont ma akarta apu hosszabítani a szerződést, mert a napokban jár le a 3 hónap próba, csak valami miatt nem volt még időben nyitva a Yettel... Lehet érdemes lenne egy HUAWEI B818 4G-re cserélni az 5G-s ZTE-t? :F
Hosszútávon korszerűbb a ZTE, de fogalmam sincs mikor lesz a környéken 5G.
Sajnos (yettel) műszaki ember nélkül ezt nehéz így látatlanban eldönteni. Nagy segítség lenne egyel beszélni, aki mérni is tuna, de az üzletekben sem elérhetőek, telefonon ezt nem lehet mérések stb. nélkül.

(#10935) lipido válasza sanyatya (#10927) üzenetére


lipido
senior tag

Szia. Ez a router az emagon 77k :R

(#10936) Poccc97 válasza sanyatya (#10927) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Akkor miért nem inkább ZTE MC889/MC7010 vagy Zyxel NR7101-et nézel? :))
Árban majdnem ugyanott vagy.

(#10937) donjohnson válasza Krystal_s (#10934) üzenetére


donjohnson
addikt

nem tudom, hogy a b818 jobb lenne-e nálad a zte helyett.
az jutott eszembe, hogy úgy tudnád kipróbálni másik 5g-s routerrel, hogy elmennétek egy yettel üzletbe, és ha ott tp-link nx510v-t adnak az új otthonnet mellé, akkor megkötni arra az új előfizut, hazavinni, kipróbálni és ha jó, lemondjátok a zte-es előfizut, ha pedig rosszabb, akkor megtartjátok a zte-set, és visszaviszitek a tp-link-es előfizut (mert 3 hónapig lemondható).
így igazából össze tudnád hasonlítani a 2 routert otthon viszonylag kevés pénzből, mert nem kéne megvenned teljes áron.
gondolom a mostani otthonnet édesapád nevén van, a másikat ideiglenesen lehetne valaki más nevére kötni a családból. amelyik előfizetés+router jobban beválik (gyorsabb), azt megtartjátok.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10938) lipido válasza donjohnson (#10904) üzenetére


lipido
senior tag

Szia. Lehet ugy savot osszefesulni, h nem egy tornyon vannak? B3 es b20 nem akar sehogy osszeadodni. A b3+b1 mar megy, de a b1 eleg messze van. A b3+b28 is, de az is eleg messze van. A b3 es a b20 szinte egymas mellett van, de vmiert nen akarnak kozosulni :) :DD :W

(#10939) kovta23


kovta23
tag

Sziasztok!

Próbáltam beüzemelni újonnan vásárolt xiaomi f490 routerem, de nincs hálózat valamiért. A jobb oldali LED pirosan világít. SIM kártya telefonba helyezve működik így viszont valami nem okés. Kérem segítsen aki tud

Köszi

(#10940) Poccc97 válasza kovta23 (#10939) üzenetére


Poccc97
csendes tag

APN konfig megfelelő?

(#10941) donjohnson válasza lipido (#10938) üzenetére


donjohnson
addikt

ha nagyon eltérő a jelerősségük, akkor nem fognak összeadódni (eldobja sajnos).
egyébként úgy tudom, lehet eltérő tornyokon lévő sávokat "összefésülni", de közel azonos jelszint (dBm) kell a megfelelő működéshez.
ezért néha jobb az AUTO beállítás, mert az magától tudja mi a jobb (persze nem mindig).

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10942) lipido válasza donjohnson (#10941) üzenetére


lipido
senior tag

Koszonom :R
mondjuk a 800-as 28 es 1500 koruli 3 nem ertem h jott ossze. Mind1, probalkozom :R

[ Szerkesztve ]

(#10943) kovta23 válasza Poccc97 (#10940) üzenetére


kovta23
tag

Szia!

Tök laikus vagyok. Mire gondolsz?

(#10944) lipido válasza donjohnson (#10941) üzenetére


lipido
senior tag

Megorjit :) Ha 3+20 van belove, akkor a 3-ast erolteti, 10-20 mb-el. Ha auto akkor meg 20-as nagyjabol 60 mb :)

(#10945) donjohnson válasza lipido (#10944) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor hagyd ki a 3-ast. az erősebb jelszintűt szereti megtartani elsődleges frekvenciának AUTO-n, ez normális.
ha ráerőszakolod a 3-ast és nem elég jók az értékei a vételhez, akkor ugyan működik, de csak lassan, ez van.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10946) lipido válasza donjohnson (#10945) üzenetére


lipido
senior tag

Na de a 3-as mellett ugyan ugy ott a 20, mint auton :) Akkor is erosebb a jelszint, megis a 3-ason log :)

(#10947) 4Grider válasza lipido (#10946) üzenetére


4Grider
nagyúr

Biztos hogy Telekomos vagy és nem yetteles?

(#10948) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Nem találtam jobb topicot, ezért itt kérdezem:
Létezik olyan vezetéknélküli internet megoldás, amely egy 15mbit-es ADSL pingjét hozza?
A speedtest.net szerint egy budapesti szerverre ami 150 km-re van tőlem, 20 ms.

Ezek a 60 mbites mikróhullámúak mit tudnak? Esetleg más technológia?

[ Szerkesztve ]

(#10949) 4Grider válasza ReSeTer (#10948) üzenetére


4Grider
nagyúr

Helyszínfüggő. Jellemzően ahol 15 Mbps-es adsl a legjobb vezetékes konkurencia, ott nem szokott 5G SA lenni. Ez utóbbinál fordulhat elő a 20 ms alatti ping. Esetleg valami környékbeli mikrós szolgáltatónál, ahol viszont párás/havas/esős időben ez simán elszállhat.

(#10950) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Mint olvastam, a (yetteles) ZTE MC801A routerhez csak 5G-s kulso antenna csatlakoztathato mokolas nelkul. Tudnatok nekem ajanlani belteri/kulteri antennat? Elore is koszonom :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.