Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) mad823 válasza hind (#10700) üzenetére


mad823
őstag

Én biztosan olyan szolgáltatót választanék, akinek van ott 5G-je, - de nem a "végsebesség" miatt, hanem főként azért, mert a 4G könnyen elfogy, ha sok a konkurrens felhasználó.
Ebből a szempontból a szolgáltatók 5G lefedettségi térképe megbízhatóbb lehet, mint a cellmapper.

(#10702) 4Grider válasza mad823 (#10701) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom 5G-je 95%-ban a nyúlfarknyi sávszélességgel rendelkező 700 MHz-en megy. Azt biztosan nem választanám 30-50 MHz-nyi sávszélességet tudó 4G helyett. Az 5G tényleg sokkal nehezebben fekszik meg, viszont pont ugyanolyan gyorsan eléri a minimális sebességet, mint az ugyanannyi sávszélességgel bíró 4G.

(#10703) Szabb33 válasza hind (#10700) üzenetére


Szabb33
újonc

Cellmapper? Nekem nem is működik az oldal.

(#10704) hind válasza 4Grider (#10702) üzenetére


hind
csendes tag

Én a Yetinél is csak 10-20 Mhz-nyi sávszéleket látok a celláknál, frekvenciasávtól függetlenül. (B1, B3, B8, B20, B28).

(#10705) 4Grider válasza hind (#10704) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amik közül egy normális eszköz összefog legalább 3-4 frekvenciát, így logikusan egy ilyen eszközön lesz legalább 40 MHz-nyi sávszélesség.

(#10706) hind válasza 4Grider (#10705) üzenetére


hind
csendes tag

Értem, ez megnyugtató, köszi!
Egy TPlink MR-600 a terv egyébként, utánanézek az képes lesz -e erre. Jó eséllyel igen. (Illetve a sávválasztás/kizárás konfigja is érdekelne.)

(#10707) 4Grider válasza hind (#10706) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az MR-600-as messze nem egy normális eszköz, már csak azért sem, mert köze sincs a mai sok frekvenciás hálózatokhoz, meg 5G-hez.

(#10708) hind válasza 4Grider (#10707) üzenetére


hind
csendes tag

Ok. Hol/merre keresgéljek "normális eszköz" után? (4G/LTE képes, gigabit portos).

(#10709) hind válasza 4Grider (#10707) üzenetére


hind
csendes tag

Illetve ezt találtam az MR-600 spec-ben:

Ez nem jó nekem?

(#10710) hind válasza 4Grider (#10707) üzenetére


hind
csendes tag

Kicsit még olvasgattam vissza és úgy látom, a ZTE MC801A teljesen fasza, csak el kell fogadnom a Yetteltől... bocs a floodért.

[ Szerkesztve ]

(#10711) 4Grider válasza hind (#10710) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az MC801 nagyon jó, elsődlegesen én is azt használom az 5G routereim közül.
Az MR600 spec képe azért megtévesztő, mert jó sok sáv van felsorolva egy-egy sorban, viszont a / a sorban azt jelenti, hogy azok közül csak egyetlen egy sávot tud összefogni a sor elején szereplő sávval. Míg pl. az MC801 szinte mindent mindennel összefog, nem ritka vele 4-5 sáv egyszerre történő használata (az mr600 maximum két sávot tud használni egyszerre).

(#10712) hind válasza 4Grider (#10711) üzenetére


hind
csendes tag

Bementem ma egy Yettel shopba érdeklődni, azt mondták nem adnak már MC801-est. Megszüntették a partnerséget a ZTE-vel, így nem elérhető a router sem. TPlink NX510v van. Ez elég rossz hír így elsőre...

(#10713) bytesizelife válasza hind (#10712) üzenetére


bytesizelife
kezdő

A Yeti azt írja az oldalán, hogy saját routerrel is használható:
Az otthoni internet szolgáltatásainkat lehetőséged van saját routerrel is használni, amennyiben az műszakilag megfelelő.
Én egy LTE-s Fritzboxon agyalok most (6850).

(#10714) hind válasza bytesizelife (#10713) üzenetére


hind
csendes tag

Ez miben jobb, mint az MC801?
(Megnéztem az árát és nyeltem egyet. :) Két ZTE kijön belőle.)

(#10715) bytesizelife válasza hind (#10714) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Az AVM routerei nagyon jók, a kábelnetemre is azt vettem (6591). Folyamatosan fejlesztik a firmware-t, nincsenek stabilitási gondok sem a nettel, sem a wifiwel. Telepíted és elfelejted. Mesh állomásokkal és DECT/IP telefonokkal bővíthető. Nincs rövid válasz, de nézz bele pl. a release notes-ba, mennyi munkát tesznek bele:
http://ftp.avm.de/fritzbox/fritzbox-6850-lte/other/fritz.os/info_en.txt

(#10716) Krystal_s válasza 4Grider (#10711) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, nálad fix helyen van a MC801A? Nem kell gyakran igazítanod a Router pozíción?

Korábban említettem nálunk az ablakban van és igyekeztem jó irányba fordítani jelerősség (dBm), csatlakozott sávok és sebességmérés értékei alapján. Páran említettétek, majd változni fog a terhelés és a használat hatására. De nálunk nem túlterhelés a gond, használattól függetlenül minden nap állítgatni kell a Router pozícióját pár cm-t, jobbra, balra, előre, hátra... Amint állítom azonnal változik a jelerősség, sebesség néha átáll másik sávokra, de nem magától. Beállítom, a sebesség le 150/ fel 30 Mbit/s normál állapotban. Másnap sebesség leesik akár 30-50/2-10-re. Picit fordítok a Routeren és újra jó lesz.
Az már nem is érdekel annyira, hogy le 100, vagy 150 (persze jobb lenne kihozni a legjobbat), de a letöltési sebességnek nagyon kevés a 10 alatti érték, pl ha a pár GB-ot felhőbe kell menteni, vagy PS online multi játékoknak. Mi lehet a gond? Mit lehetne tenni, hogy a Routert ne kelljen naponta igazítani? Miért nem állítja be magának a legjobb sávot?
Az előbb is gyenge sebesség miatt kicsit elfordítottam, a sávok többnyire B1, B8, B3, 104 dBm, más irányban B20, B1, 99 dBm, de ha ezek nem változnak, marad ugyanazon a sávokon, akkor is tud javulni romlani a sebesség, ha 1-2 cm-t fordítok a Routeren. Másnap megint állítani kell. A torony fix helyen van, nem értem akkor miért változik ennyire a megfelelő irány? Nem használat, vagy terhelés hatására, hanem azonnal képes jó lenni, ha akár 1cm-t elfordítom.

(#10717) hind válasza bytesizelife (#10715) üzenetére


hind
csendes tag

Értem, köszi! Beleolvasok, a DECT/IP tel bővítés mondjuk nálam nem tényező.

Egyébként kint vagyunk most a háznál épp és a villanyszerelő sráccal nézegettük mobilon a Vodafonos adatsebességet. Nálam (Pixel7) DL 10 Mbit/s, nála iPhone 14-gyel 50 Mbit/s. WTF??

(#10718) Dave1984 válasza Krystal_s (#10716) üzenetére


Dave1984
őstag

Szia. Már beszéltük,ez nálam is így van. Okát én sem tudom,de nagyjából beletörődtem, hogy ez így működik.
Szerencsére nálam a minimum amit mértem 300mbit körül volt, legtöbb 450mbit letöltés.Upload is 60-100mbit között mozog.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#10719) Krystal_s válasza Dave1984 (#10718) üzenetére


Krystal_s
addikt

300/60 Mbit/s-nél én sem igazgatnám. Közelébe se mennék nehogy "megzavarjam". 😅
Kár, hogy a MC801A-hoz nincs olyan app, vagy a beállításokban, mint pl az MC7010-nél, hogy mozgatás közben hanggal és grafikonnal jelzi hol, merre van a legjobb jel.
Abban sem vagyok biztos számít-e, hogy az eleje, vagy a hátulja nézzen ki az ablakon. Elvileg az antennák ugyanabban a pozícióban vannak. :F

[ Szerkesztve ]

(#10720) mad823 válasza Krystal_s (#10719) üzenetére


mad823
őstag

Ha ennyire változik a vétel a mozgatástól, akkor ott vagy térerő probléma van, vagy valamilyen helyi interferencia. Én lehet, hogy tennék egy próbát egy kültéri antennával...

(#10721) 4Grider válasza mad823 (#10720) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég távol lakik a bázisállomástól.

(#10722) mad823 válasza 4Grider (#10721) üzenetére


mad823
őstag

Akkor pláne :)

(#10723) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Új helyre költözöm és sajnos nem szolgáltat ott a DiGi, így nem hozhatom tovább a 10+ éves előfizetésem.

Az adott helyen Vodafone szolgáltat koaxon, illetve Telekom optikán (FFTH).

Illetve erősen gondolkodom a Yettel 5G-s net szolgáltatásán, ami szintén van az adott társasházban.

A kérdésem az lenne, hogy tapasztalatok alapján az 5G-s net latency-ben felveszi-e versenyt a FFTH-val?

(A koaxos mókát elvetettem, idejét múlt véleményem szerint, bár meggyőzhető vagyok)

A TV nézés másodlagos, a sávszél min. 500 Mb/s körüli kéne és a lényeg a latency lenne, mivel online játszom, casual competitiv játékokkal.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

:R

-I like the misery. -I like this world!

(#10724) hind


hind
csendes tag

TPlink NX510v
A státusz infói alapján képes kettőnél több sáv összefogására.
Ld pl:

(#10725) 4Grider válasza korren (#10723) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom optikát semmi nem übereli ma Magyarországon. Gyors, stabil, kis csomagkésés, Digitől jobb nemzetközi peering partnerek. Eszembe sem jutna valamelyik 5G előfizetésem használni helyette...

(#10726) 4Grider válasza hind (#10724) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs olyan 5G router, ami csak 1-2 4G sávot tud CA-ba fogni. A hazai 6 db 4G frekvenciából minimum 4-et mindegyik összefog.

(#10727) korren válasza 4Grider (#10725) üzenetére


korren
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
:R

-I like the misery. -I like this world!

(#10728) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok!
Yettel otthonnet elöfizum van.
Vettem a routerhez (Huawei CPE Pro 3) külsö mimo antennát, hogy stabilan legyen a 4G+ hálózat, viszont a külsö antennával csak a 20-as sávot akarja fogni, a 3-ast csak nagy ritkán.
A kérdésem az lenne, hogy a routerben hol tudom beállítni, hogy melyik sávokat fogja?
A torony tud 1-es, 3-as és 20-as sávot ill. légvonalban kb. 250 méterre vagyok töle.

(#10729) 4Grider válasza Backrau (#10728) üzenetére


4Grider
nagyúr

Légvonalban 250 méterről csak akkor lehet ilyen rossz az 1800 és 2100 MHz vétel, ha elég nagy és elég sok tereptárgy (pl. épületek és vastag falak) árnyékolnak. Ha pedig így van, sok mindent nem tehetsz, mint hogy bontasz vagy odébb költözöl.
Egyébként az antenna nélkül abszolút nem jön a B3, vagy pont az antennával nem jön? Mert nagyon nem mindegy...

(#10730) Backrau válasza 4Grider (#10729) üzenetére


Backrau
aktív tag

Egy kisebb erdő árnyékol be. Ezért gondoltam, hogy ha a tetőre rakok antennát, akkor javít a helyzeten, mert akkor zavartalanul rálátok.
Jön a B3, viszont ha rosszabb az idő akkor csak B20 van, sima 4G-vel.

(#10731) 4Grider válasza Backrau (#10730) üzenetére


4Grider
nagyúr

Biztos, hogy 250 m-re van a torony? Az Alföldön lévő kutatóhelyemen vagy 500 méternyi nyárfás van útban, de mégsincs gond a B3-al. :F

(#10732) Poccc97 válasza Backrau (#10728) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Ezzel a scripttel tudod változtatni a sávokat. Másold ki és mentsd el könyvjelzőként majd a routerbe belépve kattints rá.
Yettelnél úgy működik (legalábbis nálam), hogy csak akkor van 4G+, ha nagyobb forgalmat generálsz. Amint már nem töltesz le valamit, akkor visszavált a Primary Bandre és megszűnik a 4G+ (Huawei B818).

(#10733) Krystal_s válasza Poccc97 (#10732) üzenetére


Krystal_s
addikt

ZTE MC801A-hoz (yettel) nincs valami okos beállítás, amivel lehetne szabályozni melyik csatornákra csatlakozzon? Valamiért nem érzékeli jól ez az eszköz, hogy mikor melyik a legjobb.

Pl az előbb elég gyenge volt a sebesség, jel, ping... B1 - B3-ra volt csatlakozva. Elegem lett, újraindítottam menüből (nem nyúltam az eszközhöz) mégis elsőre a B20 -ra csatlakozott. Itt annak a jelerőssége a legjobb (5 vonal), 100 alatti 80-90 dBm, de a letöltési sebesség gyenge max 30 Mbit/s. Aztán indítottam valamit és B20 mellé csatlakozott még egy sávra talán 1-re. Most nem látom, mert pár napja újra előjött a korlátozás, vagy mi, hogy csak 4G és 1 sáv. Nehezen csatlakozik 4G+-ra és 2 sávra. Korábban mindig 3-ra és fw frissítés óta nem dobta le sima 4G-re.
Bekapcsoltam a PS-t, indítottam egy 4K videót és még nem csatlakozott fel 4G+-ra pedig akadozik a videó. Nem értem ezt a szarakodást, most indítottam több 8K-s videót is mellé, de mégsem csatlakozik fel. Eddig ez az fw csere óta legalább jó volt. :\
Kimentem igazítottam a Routeren, kicsit elfordítottam, pedig már berajzoltam a helyét, mert hetek óta jó volt. Tuti itt mászkál a torony (1 db van 4 sávval), de nem fix helyen van, mert akkor nem kéne ennyit igazítani, elfordítani a Routert. Most igazítás után felcsatlakozott még a B3-ra a B20 mellett és 100 felett lett a sebesség. :(( :@

[ Szerkesztve ]

(#10734) Backrau válasza Krystal_s (#10733) üzenetére


Backrau
aktív tag

Én 3X cseréltettem ezt a routert, mert eleinte csak leváltott 4G-re. Utána elkezdte azt a hibát, hogy ha egy pillanatra jelvesztés volt, akkor nem is csatlakozott vissza a hálózatra csak újraindítás után. Váltottam Huawei routerre, ott semmi ilyen probléma nincs, szépen csinálja a dolgát.

(#10735) Backrau válasza Poccc97 (#10732) üzenetére


Backrau
aktív tag

Értem, hétvégén kipróbálom mindenképpen. Csak majd a PC-t külön kábelen csatlakoztatom, mert jelenleg switch-el vannak szétosztva az eszközök, és azon keresztül nem tudok a routerre csatlakozni, csak wifin mobilról.

(#10736) 4Grider válasza Backrau (#10734) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én egy-két éve ezt a routert használom Telekom és yeti simmel, de nem tapasztalom a problémáidat. Most volt rajta 1-2 hete fw frissítés, ami egy kicsit csicsásabb és lassabb admin felületet hozott létre, azóta volt roamingban, hogy nem volt rajta internet, le és fel kellett csatlakoznom, hogy legyen rajta net.
Két telephelyünk (üzletek) is csak ezt használja (mindkettő 5G-n) az internet-eléréséhez, náluk sincs újraindítgatás.

(#10737) baracsi válasza Krystal_s (#10733) üzenetére


baracsi
tag

van egy szkript, amit be kell tenni könyvjelzőbe és belépést követően rá kell kattintani, Chrome alatt működik, Firefox alatt nem

ide feltöltöttem: [link]

belépést követően rákattintasz, eredmény:

utána rákattintasz a SET 4G gombra, majd megadod, hogy milyen sávokat szeretnél használni: pl.: 1+3

ja még valami: a DNS MODE gombot ne nyomd meg, mert én 1x kipróbáltam (1,1,1,1, 8.8.8.8) és nem volt utána DNS szolgáltatás, pingelni tudtam IP címet, de név alapján nem jöttek be az oldalak, nem segített más, csak a piócás ember factory reset

[ Szerkesztve ]

(#10738) baracsi válasza baracsi (#10737) üzenetére


baracsi
tag

1,1,1,1 -> 1.1.1.1 természetesen, csak lejárt a szerkesztési idő

(#10739) Krystal_s válasza baracsi (#10737) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia! Én ezt úgy értelmezem, hogy megadhatok csatornákat miket használhat és amiket nem írok be, azokat nem fogja. "If you want to use every supported band write AUTO"

Ez a script tudja kényszeríteni, hogy a megadott csatornákra folyamatosan csatlakozzon és ne dobja le?
Valójában van rálátása mindegyikre ( 1, 3, 8, 20 ) és NEM túlterhelt. Vidéki rész, kevesen használják, főleg ilyenkor este biztos nem. Többnyire az 1-3-8-ra csatlakozik, pedig a 20-nak van a legerősebb térereje. Hibakeresési módban van egy menü, ahol lehet csatornákat választani, de csak sajnos 1-et enged egyszerre. Előbb a B1-re csatlakozott egyedül, gyenge jelerősséggel. Elfordítottam a Routert, aztán vissza. Akkor lett újra 1-3-8. Gyenge jelerősséggel.
A menüben beállítottam a 20-at és azonnal át is állt rá. Jelerősség 5 vonalas lett.
Mivel a 20 önmagában kevés sebességet tud (max 30), visszaállítottam Mind-re, így maradt a 20-on és még mellé felkapcsolódott az 1-es sávra.
Kb 10 perc múlva már csak a B1-en volt, indítottam egy mérést és lett B1-B8, de ez így még kevés sebesség (max 40-50). Elindítottam egy Linux letöltést is, de nem csatlakozik fel még egy sávra, hogy 3 db legyen, akkor lenne a sebesség 100-160 Mbit/s között. Megint fordítanom kéne a Routert balra, jobbra, hogy visszacsatlakozzon, de már nagyon unom. :\

[ Szerkesztve ]

(#10740) 4Grider válasza Krystal_s (#10739) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hidd el, mi is unjuk, hogy a bázisállomástól kilométerekre akarod megváltani a világot. Simán előfordulhat, hogy egy erdő, vagy bármi más tereptárgy útban van, de a közvetlen rálátás sem biztosít biztos sávszélességet kilométerekről.

(#10741) Krystal_s válasza 4Grider (#10740) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ezt úgy írtad, mintha egyedi probléma lenne. Nem úgy látom itt és a külföldi fórumokat olvasva.
Persze, hogy unod, mert téged nem érint, mert nálad jó. Így könnyű... :))
Saját magad is mondtad, hogy ezt így állítják be ilyen olyan takarékosság miatt, hogy kis inaktivitás után lekapcsolódik a Router a sávokról. Aztán mikor használná az ember, akkor meg már nehezére esik visszakapcsolódni. Ha nem lenne ilyen leszabályozás, hanem tartaná a 3 sávot, de lehetne 4-et is, ha már annyi van, akkor nálunk sem lenne semmi gond!
Érdekes az a véletlen, hogy reggel 6 és este 10 között nem érezni ilyen fokú korlátozást.
Jelenleg is ugyanúgy tartja a 3 sávot, ahogy reggel 6-kor hagytam, mert megint fordítani kellett a Routeren. Este 10 után kezdődik elölről, újra fordítani kell. Mi történik este 10 után? Szerintem egy lélek nem használja a környéken, csak így van beállítva, hogy csatlakozzon le sima 4G-re, ami kb telefonálásra elég. Vagy a torony "elsétál" másik irányba?
Nem tudok erdőről, sok üres földterület van a torony és köztünk és a Router emeleten van. Egyik nap is szakadt az eső, mégis jó volt a jelerősség és a sebesség is, tehát az sem zavar be, ha már csatlakozva van.

Előfizetéskor az első, amit kérdeznek, hogy mi a pontos cím és megnézik mennyire van lefedve a terület. Nálunk ez többször ki lett hangsúlyozva és megfelelt. Igen, nem 300-at tud, csak 150-et, de azt tudja, ha nem csatlakoztatja le magától! a sávokat.
Miért van tele a net különböző "hack" megoldásokkal, ha csak itt van gond és cserélgetik az fw-t olyan gyakran?

(#10742) 4Grider válasza Krystal_s (#10741) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert ha rájön a jóember, hogy még 20-50-80-120-stb. százalékot ki tud facsarni a hálózatból, akkor addig forgatgatja, antennázza, delejezi az eszközét, hogy a maximum kijöjjön belőle. És ki van akadva, ha nedvesebb időben esetleg 20-30%-al kevesebb jön, vagy éjszakára a szolgáltató lecsap néhány frekvenciasávot energiatakarékossági okokból, vagy távolabb a toronytól néha elveszít egy-egy magasabb frekvenciát.
Mondhatnám normális emberi tulajdonság, hogy mindig többet akarunk, ezért zabáljuk fel magunk alól az összes erőforrást akkor is, ha az ötöd részéből is ellennénk.

(#10743) Krystal_s válasza 4Grider (#10742) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ezt azoknak kéne mondani, akik 1000 Mbites netet használnak, meg rendszeresen nagy mennyiségű dolgot töltenek le aztán kiakadnak, ha csak 600-al megy...
Mi nem töltögetünk, de film nézés, PS online játék, tv, néha pár GB biztonsági mentés felhőbe egy alap dolog, amikhez nem elég a 20-30 le/2-5 fel sebesség. Ezt kéne szabályozniuk, ha már annyira spórolni akarnak.
Te mekkora sebességü netet használsz , 500-800? Biztos nem 20/5.
(bár a szomszéd néninek is elég a 10, hogy email-ezzen.)

Nem szeretnék vitatkozni, csak egy beállítást szeretnék, amivel fixálni lehetne a csatlakozott sávokat, ahogy pl most is van. (Van ilyen? Nem én találtam ki, itt olvastam a topikban)
Órák óta senki nem használja a netet, most csak ide írok mégis folyamatosan 3 sávra van csatlakozva. Este 10 után használnám, de akkor meg majd nem tudom..

(#10744) 4Grider válasza Krystal_s (#10743) üzenetére


4Grider
nagyúr

A #10737-es hozzászólásban leírt megoldás nem működik 1+3+8-al? Vagy nem MC801A routered van?

(#10745) donjohnson válasza Krystal_s (#10739) üzenetére


donjohnson
addikt

olyat amit szeretnél, például hogy 1+3+8 folyamatosan csatlakozva legyen állandóan, azt nem lehet beállítani, mert azt a router és/vagy a bázis dönti el (ha nem használod intenzíven, akkor mindig ledob 1 sávra, hogy spóroljon. ez normális működés, mindenkinél így van).
annyit tudsz elérni ezzel a script-tel, hogy kizárod a gyenge frekvenciát, ami a lassulást okozza nálad. például ha a 8-as messze van, gyenge a jelerőssége, akkor azt nem rakod be a listába, mert az lerontja a többit is.
próbálgasd este ezeket a kombinációkat:
1+3
1+3+20
1+3+8+20
3+20
3+8+20
20+3+1
20+3
stb.
próbáld végig és hagyd azon ami a leggyorsabb.
mást úgysem tudsz csinálni.
mindig le fogja dobni az elsődleges frekvenciára egy idő után.
viszont ha sikerül egy jó kombinációt kiválasztanod, akkor az idő nagy részében arra fog visszamenni mindig, ha elindítasz egy letöltést.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10746) Poccc97 válasza donjohnson (#10745) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Esetleg egy Cellazárolás is segíthet szerintem, de ez egy tipp :)

(#10747) 4Grider válasza donjohnson (#10745) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet a 8-as a leggyengébb jelerősségű, hiszen az a legalacsonyabb frekvencia (a B20 és B28 mellett).

(#10748) donjohnson válasza 4Grider (#10747) üzenetére


donjohnson
addikt

ok, akkor valamelyik másik sáv a felsoroltak közül. :) neki kell kitapasztalnia.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10749) Backrau válasza Poccc97 (#10732) üzenetére


Backrau
aktív tag

Eljutottam odáig, hogy kipróbáltam a scriptet. Át is állítottam 1+3+8-as sávokra. Kíváncsi leszek, hogy javul-e a helyzet.
Egy kérdésem lenne. A Force 4G-t ki kell pipálni vagy sem?

(#10750) mad823 válasza Backrau (#10749) üzenetére


mad823
őstag

Valszeg tök mindegy, mert 4G alá nem tud menni, 5G meg nincs, ha jól sejtem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.