Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) 4Grider válasza Dave1984 (#10548) üzenetére


4Grider
nagyúr

Osztott erőforrás (egy toronyra néhány Gbps jut) esetén nincs olyan, hogy teljesen korlátlan. Elég egy bázisra 1-2 tucat veled együtt gondolkodó ahhoz, hogy levigyétek átlagos 4G szintre ezt a sebességet.

(#10552) Dave1984 válasza 4Grider (#10551) üzenetére


Dave1984
őstag

Elnézést,de nem írtam, hogy torrentel fogyasztanék sokat, inkább streammel,plusz ugye itt a tv is.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#10553) 4Grider válasza Dave1984 (#10552) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha meg így van, ennek a sebességnek az ötödével vígan elvagy három tv-n.

(#10554) Dave1984 válasza 4Grider (#10553) üzenetére


Dave1984
őstag

Persze azért kérdeztem rá az upload ra, sokszor tölt fel párom sok gigás cuccokat, jó lenne ha minél hamarabb megtörténne :)
Bár szerintem ennél jobb térerőt,hogy nincs optikai rálátás a toronyra N78 bol nem lehet kihozni.Nem tévedek gondolom?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#10555) 4Grider válasza Dave1984 (#10554) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jók ezek az értékek, főleg akkor, ha tárgy van a modem és a bázis között.

(#10556) yanpec válasza mad823 (#10544) üzenetére


yanpec
aktív tag

Érdekes, hogy a feltöltési sebesség megduplázódott. Amint feljutok megkeresem a megfelelő irányt, sajnos azt nemtom melyik toronyról kapom a jelet csak azt, hogy Északi égtáj fele kell keresnem, mert arra van több is.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10557) yanpec


yanpec
aktív tag

Az első képen az 5G kültéri lefedettségi térképe van, kék ponttal megjelőlve rajta az épület amiben lakunk.

A második képen távolsággal megjelölve a 2 db 5G torony, a 2,6km lévőben nem vagyok biztos, hogy 5g de kb fél éve készült el. A kék nyíl jelenleg az antenna irányát jelöli, ugyanis arra néz a fal amire fel lett rakva.

Csak azért osztottam meg, hát ha van valakinek egy jó ötlete számomra. :R

A legnagyobb baj az, hogy a 4G torony meg pont az ellenkező irányban van, legalább is a cellinfomap alkalmazás azt mutatja, és lehet ez okozza azt, hogy szétesik a 4G jelem.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10558) 4Grider válasza yanpec (#10557) üzenetére


4Grider
nagyúr

2.5-4 km távolságból nem tudsz N78-at használni. Cellmapper map nem segít?

(#10559) yanpec válasza 4Grider (#10558) üzenetére


yanpec
aktív tag

Sajnos nincs 5G képes telefonunk, ezért nem tudom megnézni merről kapjuk az 5G jelet.

Simán jön. Felvittem a routert és fullon volt kint a teraszon a jelerösség, és a sávszélesség is max volt. Ezért oda raktam a kültéri antennát, de lehet jobban jártam volna egy nem irányított antennával.

Ha beengednek, megpróbálom megkeresni a helyes irányt úgy, hogy közben nézem a hel/zaj arányt és a jelerösséget.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10560) 4Grider válasza yanpec (#10559) üzenetére


4Grider
nagyúr

Úgy értem, hogy nyisd meg a cellmapper térképet egy böngészőben, hátha már valaki feltérképezte a területet neked.

(#10561) yanpec válasza 4Grider (#10560) üzenetére


yanpec
aktív tag

Nincs még feltérképezve sajnos, pár hónapja van 5G, majd talán holnap feltérképezzük a haverom 5g telójával.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10562) yanpec


yanpec
aktív tag

Köszönöm szépen a segitséget de feladtam. Majd lesz 5G ha ideér. Kíváncsiságból szétszedtem az antennát, hát nem.sok minden van benme 35.000Ft-t, de valszeg ilyennek kell kinéznie. :R

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10563) 4Grider válasza yanpec (#10562) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jó drágán vettél 2x5 m kábelt (mert az antenna része nem igazán magyarázza ezt az árat).

(#10564) yanpec válasza 4Grider (#10563) üzenetére


yanpec
aktív tag

Angol Bluespot antenna. [link] Nagyon sokan istenítik pedig. Lehet, hogy csak nálam nem ideálisak a körülmények, vagy a routerem nem igazán jó hozzá. De az sincs kizárva, hogy én vagyok teljesen hü...ye hozzá. Mondjuk egy antennát felrakni bekötni nem egy nagy dolog. A feltöltési sebesség megduplázódott, 30-35Mbitről 65-70Mbit-re, a letöltés kissé romlott.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10565) Stard72 válasza 4Grider (#10563) üzenetére


Stard72
tag

Helló!
Szerinted van olyan 5g-s antenna, amit érdemes megvenni beltérre? Nálam is megjelent a Yettel 5g, de csak a ház előtt tud a routerem csatlakozni, bent a házban nem. Kivinni a kábelt nem annyira egyszerű, szóval ha van olyan antenna, ami bent tudna erősíteni, akkor inkább azt venném

(#10566) 4Grider válasza Stard72 (#10565) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha valahol vacak a jel és ezt egy/több fal okozza, ott mire mész egy antennával? Max. ablaknál tudom elképzelni beltéri antenna használatának értelmét.

(#10567) Stard72 válasza 4Grider (#10566) üzenetére


Stard72
tag

tudnám ablakhoz tenni. Illetve korábban a Yettel olyan antennakábelt használt talán, ami nagyon vékony volt és ki lehetett vezetni az ablakon. Ez is jó lehetne, de nem találok sehol ilyen kábelt. Lehet szerinted ilyet vásárolni valahol?

(#10568) Poccc97


Poccc97
csendes tag

Sziasztok,

van 2 db Telekomos ZTE MC801A routerem. A gond az, hogy van egy Dipol antennám, de semmilyen formában nem tudom kikényszeríteni, hogy a kültéri antennát használják, hiába állítottam be az antennakapcsolót Igen-re.

Huawei B818 router gond nélkül felismeri, hasít is 130/15 Mbps-el, B1+B3+B7 sávon.
Ilyen TS9 átalakítóval használom az antennát.

Lehetséges, hogy nem kompatibilis az antenna a routerrel?

Remélem valaki tud segíteni. :R
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10569) tlala válasza Poccc97 (#10568) üzenetére


tlala
addikt

A felső csatlakozóba tetted a külső antennát?
Mert csak úgy működik, és kell a belső beállítás is valóban, és akkor használja a beépített antennát másodikként.

(#10570) mad823 válasza tlala (#10569) üzenetére


mad823
őstag

Egy mimo antennát valószínűleg nem árt mindkét portáján csatlakoztatni.

(#10571) yanpec válasza Poccc97 (#10568) üzenetére


yanpec
aktív tag

Nekem is ilyen routerem van, de én nem találtam olyan beállítást, ahol be lehet állítani, hogy a külső antennát használja. Esetleg meg tudod mondtani, hol találom ezt a beállítást? :R

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10572) Poccc97 válasza mad823 (#10570) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Természetesen mindkét porton csatlakoztattam. :)

(#10573) Poccc97 válasza yanpec (#10571) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Most nem vagyok otthon, de azt hiszem ez az a [link]

[ Szerkesztve ]

(#10574) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Talán itt valaki tud tanácsot adni.
Mobilnetet szeretnénk itthon használni + tv. Próbáltunk többféle kártyát, de csak mobiltelefonokról szoktuk használni. Igazából a házban nagyon rossz a térerő sima telefonáláshoz, alig tudunk telefonálni. Telekom, Yettel és Voda is egyformán.
A Telekom mobilnet 20-25 Mbit/s szokott lenni, a ping elég magas egy átlagos nethez képest, amiket megszoktam. (optika 1-2 ms, kábel 11-13 ms, utóbbi nem fix külföldi szerverekre csatlakozva)
Voda mobilnet még lassabb. Yettelt nem próbáltam, de a térerő alapján gondolom max olyan lenne mind a telekom, vagy a voda.
A Yettel ügyfélszolgálatos azt mondta ő megnézte a címünk alapján és itt simán elérhető a 4G, ami 100+ Mbit/s sebességet tud és mehetne arról a tv is. Mondtam neki, hogy nagyon rossz a térerő itt és telefonálni is alig tudunk többféle mobilról. Azt mondta attól még lehet jó a net (+ tv is), mert egy hanghívás más és a mobiltelefonok vétele nem olyan erős, mint egy Routeré, amit ők adnának.
Minimum 150 Mbit-es netre lenne szükségünk, esetleg egy nagyon stabil 100 talán.
Egy ismerős ajánlott kültéri antennát olyan esetben, ha erősebb jelre lenne szükség.
Szerintetek mennyire lehet igaz, amit az ügyfélszolgálatos mondott? Valóban sokkal erősebb jel lenne a Yetteles Routerrel (nem tudom mit adnak), mint egy mobiltelefonnal?
Honnan lehet megtudni, hogy hol és milyen távolságra lehet ide a legközelebbi torony? A Yettel térkép is itt teljes 4G lefedettséget mutat.

(#10575) 4Grider válasza Krystal_s (#10574) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nézz körül a cellmapper map oldalon. Mivel igényeid vannak (a 150 Mbps elég magas igény rossz térerejű helyen, a stabil 100 Mbps sem garantálható sehol sem), ezért szűkítsd a megjelenítést B3 sávra, ha az van a közeli tornyon, akkor kapcsold ki a szűrést és írd meg, hogy milyen egyéb sávok vannak még a bázisállomáson, az milyen távolságra van tőletek és van-e köztetek terepakadály (erdő, hegy, stb.).

(#10576) mad823 válasza Krystal_s (#10574) üzenetére


mad823
őstag

4G-n akkor lesz csak 100 megabited, ha éppen alig páran lógnak az adott cellán. Nem tudom milyen területen laksz, de ilyen elvárásokkal én vagy vezetékes netben gondolkodnék vagy 5G-ben.

(#10577) yanpec


yanpec
aktív tag

Köszi bekapcsoltam. Jobb lett a jel, rá is csatlakozott az 5g(N78) csatornára. Egy darabig aztán dobta megint, de jó volt látni egy speedtest erejéig, hogy süvít a net 450Mbit\s-l.

De amúgy nem világos miért nem lehet a menüből előhozni ezt az oldalt. Én még találtam olyat, ahol magát az antennamodulokat lehet ki-be kapcsolni, viszont nekem mindig azt írja, hogy sikertelen. [link]

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10578) Krystal_s válasza 4Grider (#10575) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. A map szerint a legközelebbi Yettel torony 3,5 km-re van (légvonalban).
5594 Bands 20
5594 Bands 1,2,8
Nem látok B3 sávot.
Sik terület, fák vannak, de nem sok.

(#10579) csernak75 válasza Krystal_s (#10578) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia, van rajta max elírtad hogy 2. De azon a tornyon B1-3-8-20 sávok biztosan vannak.
Habár a 3,5 km nem kevés, de ha nincs közbe akadály és szinte látod a tornyot akkor megfelelő 3-4 Sávot össze fogni tudó (CAT13-20) 4G+ (vagy 5G) router el simán meglehet a stabil 100Mbps sebesség.

(#10580) Krystal_s válasza csernak75 (#10579) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szi, nem írtam el. Ennyit látok. A többi torony messzebb van.

[ Szerkesztve ]

(#10581) csernak75 válasza Krystal_s (#10580) üzenetére


csernak75
senior tag

Azt írtad nem lászt 3-as sávot, de hát ott a képeden hogy van 3-as sáv is, 1-3-8-20 sávok vannak. 5594 a torony azonosítója a 2 felirat ugyan az a torny fizikailag, csak nem egyszerre mérték fel.

[ Szerkesztve ]

(#10582) 4Grider válasza Krystal_s (#10578) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 3,5 km elég sok. A fákat nem véletlenül kérdeztem, az alföldi kutatóhelyemen nem egész másfél kilométerre a bázistól eléggé el tudott szállni a mobilnet ha havazott vagy eső volt (főleg ha még fenn voltak a fák levelei).
Ha nem zavaróak a fák, akkor épületen kívülre elhelyezett irányított antennával elég jó eredmények elérhetőek, bár ekkora távolságban akkor rajtad kívül elég sok más felhasználója is lesz annak a bázisnak, ami jobb esetben 2 Gbps oszt meg közöttetek, rosszabb esetben néhány 100 Mbps-ot. És ha erre csatlakozik 100 db 4G router (abszolút nem ritka egy ekkora területet lefedő toronynál), akkor gondolhatod mi marad neked...

(#10583) Krystal_s válasza csernak75 (#10581) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, jogos, Elnézést.

(#10584) Krystal_s válasza 4Grider (#10582) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez egy sűrűn lakott terület, sok családi ház. Kijöttünk a várostól 7-10 km-re, ahol még volt Telekom optika, ami több településen is van a környéken, de itt pont nincs semmi, csak a Pr, amivel sok gondunk volt és van, ezért szeretnénk más megoldást. Többféle szolgáltatót felhívtunk, de eddig egyedül a Yettelnél mondták, hogy itt jó a lefedettségük.

(#10585) csernak75 válasza Krystal_s (#10584) üzenetére


csernak75
senior tag

Érdemes kipróbálni mivel a telekom csak 1 db B20 al érhető el nálad és azzal vagy 20Mbps körül. Én azt mondom 4 sávot össze fogva simán lehet 100-150 Mbps a sebesség ha jó a jelerősség vagy kültéri antennával.

Ki kell próbálni. :D

(#10586) 4Grider válasza Krystal_s (#10584) üzenetére


4Grider
nagyúr

Veszel egy yeti feltötőkártyát. Feltöltöd 3000 Ft-al és kapsz rá egy nap korlátlan netet. Beteszed egy komolyabb telefonba, ami össze tudja fogni a B1, B3, B8 és esetleg a B20 sávokat. Méricskélsz. Ha megvan az általad elvárthoz közelítő sávszélesség, akkor kérsz otthoni netet és bérelsz hozzá 5G routert meg yeti tv-t. Ha nincs, akkor marad a pr telecom.

(#10587) Krystal_s válasza csernak75 (#10585) üzenetére


Krystal_s
addikt

és 4Grider

Ezt most telekom mobilnettel mértem, de attól függ melyik szerverhez kapcsolódik, mert van, amikor eléri a 30-at a köv mérés meg alig 10.

Azt tényleg igaz, amit a Yettel ügyfélszolgálatos mondott, hogy egy Routernek sokkal erősebb a jele, mint egy mobiltelefonnak mobilnetnél és azzal gyorsabb lenne a net?

(#10588) csernak75 válasza Krystal_s (#10587) üzenetére


csernak75
senior tag

Való igaz ahol telóval pl. csak 5/2 a jel ott egy router akár 5/4 es is lehet.
De nem is csoda, sokkal komolyabb antenna fér bele egy "nagy dobozba" mint egy okostelefonba ezer más dolog mellé.

(#10589) 4Grider válasza Krystal_s (#10587) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ügyfélszolgálatosok nem műszaki szakemberek (inkább kereskedők) így sokszor azt mondják, amit az ügyfél szeretne hallani, vagy ami a kereskedelmi érdekeiket szolgálja.
Annyiban más egy router mint egy jobb telefon, hogy nagyobb benne az antenna helye és jellemzően nem árnyékolod a kezeddel használat közben, ablak közelében tudod fixen elhelyezni, továbbá szükség esetén rá lehet akasztani külső antennát és általában több sávot tud összefogni mint egy nem felső kategóriás telefon.
A felétek lévő bázisállomások száma és elhelyezkedése azt mutatja, hogy a minél jobb minőségű kiszolgálás helyett a többnyire mindenhol legalább elégséges lefedettségre mentek rá felétek a szolgáltatók. Erre én méricskélés nélkül nem alapoznék. Na meg persze simán előfordulhat, hogy méricskélsz most egy routerrel/jobb telefonnal 80-100 Mbps-ot, de jövő tavaszra az már csak 40-60 Mbps lesz, jövő év végére meg 20-40 Mbps. Javítani ezen pedig csak sok 10 millióba kerülő újabb bázisállomásokkal, vagy szintén marha sokba kerülő optikai felhordó hálózat kiépítésével lehet. Ha most is optika megy a toronyhoz, azt mérésnél látni fogod.

(#10590) joeetm


joeetm
tag

Sziasztok, itt megfér egy olyan kérdés, hogy:
Tudtok mondani most olyan wifis hordozható routert, ami tudna annyi térerőt összeszedni mint egy ~aktuális telefon? 5G nem lenne szükséges szerintem, mert a tornyok ahhoz túl messze vannak elvileg.

_Az a hülye aki nem normális_

(#10591) 4Grider válasza joeetm (#10590) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az összes hordozható routerem (Huawei, TP-Link, D-Link) eddig jobb térerőt szedett össze, mint a telefonjaim. Mert hogy ezekben a routerekben nagyobb antenna van mint egy telefonban, ráadásul jobban elhelyezhetőek, mint egy telefon (ablak közelében, nem kell árnyékolnod használat közben a fejeddel, kezeddel).

(#10592) mad823 válasza 4Grider (#10591) üzenetére


mad823
őstag

Csak ugye kérdés, hogy Cat. hányas eszközről beszélünk, mert hiába a térerő, ha nincs sávszélesség.

(#10593) 4Grider válasza mad823 (#10592) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valahogy nem éreztem ki a kérdéséből a sávszélességet/sebességet csak a térerőt.

(#10594) joeetm válasza 4Grider (#10593) üzenetére


joeetm
tag

A térerő az első lépés, mert a torony 4g elérhetőségének a határán vagyok.
/Van irányított antennám is, de nem tudom elég magasra rakni, hogy legyen közvetlen rálátásom a toronyra (most olyan 8,5m-en van)/
Ezzel szemben a telefonom (galaxy a52s 5g) stabilabb jelet tud a nappaliban összeszedni az ablakban.
Annyi sejtésem lenne plusszban,hogy ha össze tudja fogni a sávokat, az lehet segít.

_Az a hülye aki nem normális_

(#10595) 4Grider válasza joeetm (#10594) üzenetére


4Grider
nagyúr

A telefonodban meg tudod nézni a *#0011# USSD kóddal, hogy az adott sim kártya éppen milyen 4G band-en lóg (LTE RRC BAND: X BW: Y)
Ha tényleg távol vagy a toronytól, simán előfordulhat, hogy ott BAND: 28 BW: 5 fog szerepelni, amivel nem váltod meg a világot, de legalább messzire ér. Akkor már csak az a kérdés, hogy olyan routert szerezz be, ami ezt a sávot is támogatja, esetleg össze is tudja fogni B20-al és/vagy B8-al. Nagyon nem mindegy, hogy a Dunától keletre, vagy nyugatra vagy. Ha keletre, akkor nagy távolságban csak a B28+B8 élhet, amit elég kevés router támogat (telefon annál több). Ha a Dunától nyugatra, akkor ott B28+B20+B8 élhet, amit pedig még kevesebb router támogat (jellemzően az 5G routerek).

(#10596) 4Grider válasza joeetm (#10594) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyébként megnézve az 5G routereket, ott is csak két sáv összefogása megy egyik-másik modellnél a 700-800-900 MHz-ből. Szóval nem találtam olyan 5G routert, ami mind a hármat össze tudná fogni, sőt többségük még kettőt sem ezek közül. 4G routereknél meg konkrétan egyet sem találtam, ami kettőt ezek közül összefog.
Azaz ha tényleg messze vagy a toronytól, akkor 5G routerek közül az MC801A-val érhetsz el némi előrelépést, mással nem igazán.

(#10597) joeetm válasza 4Grider (#10595) üzenetére


joeetm
tag

Telefonon Band:20 BW:20
Torony 1 van elvileg, légvonalban 3km, 1 km sűrű erdővel.
Dunától keletre vagyok :))

[ Szerkesztve ]

_Az a hülye aki nem normális_

(#10598) 4Grider válasza joeetm (#10597) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az a legrosszabb helyzet. Telekom tornyon lógsz. Az előfizetésed Yettel vagy Telekom? Ha Telekom, akkor esetleg van esély jobb netre...

(#10599) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, előfizettünk a Yettel korlátlan csomagra (net+tv).
Egy ZTE MC801A Wireless 5G Routert adtak...
A házban több helyen méregettem... Ez nem volt egyszerű az áramellátás miatt.
Az alsó szinten elsőre 10 Mbit/s sebességet mértem, akkor azt hittem hát ez ennyi, nem is számítottam másra.
Aztán felvittem az emeletre, ablakba tettem és max 130 Mbit/s lett a sebesség. Kötöttem rá saját Routert is a Wifi miatt.
Adatok alapján 4G+, jelerősség 4 (az 5-ből).
Jelenleg 2 laptop és a TV megy róla. A sebesség 100-80 között ingadozik.

Azoktól szeretnék tanácsot kérni, akinek van tapasztalata pl erről az ZTE eszközről.
Milyen irányba érdemes fordítani? Kicsit zavaró, hogy az ablakba kell tenni és még ott is rátenni valamire, hogy magasabban legyen. Amikor átraktam az asztalra, ott már gyenge volt a jel... Nem tudom milyen irányba érdemes fordítani, vagy milyen magasságba tenni.
Érdemes lenne valami külső antennát, vagy erősítőt rakni a tetőre, hogy stabilabb legyen és kicsit jobb sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#10600) Krystal_s válasza Krystal_s (#10599) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az előbb csak úgy átváltott 4G+-ról 4G-re és azóta nem megy 20-nál nagyobb sebességgel. :( Újraindítottam, de nem tud felkapcsolódni +-ra. Néha egy pillanatra átvált, majd vissza. Nem értem, mert ma egész nap 4+-on volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.