Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-07 08:51:53

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.06.05.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) 4Grider válasza fakekorom (#59300) üzenetére


4Grider
nagyúr

A feltételek világosabb le vannak írva. A yeti viszont nem tudja ellenőrizni, hogy te mennyit vásároltál, csak jelez az Auchan felé, hogy ezzel a bizalomkártyával ilyen díjcsomagra szerződött nála valaki. Innentől kezdve az Auchan figyelheti a kártya forgalmát, és ha hónapokig nem történik rajta jelentős változás, megteheti, hogy jelez a yeti felé, hogy valaki jogosulatlanul használja a flottát. Tehát ha nincs a közelben Auchan, akkor nem javaslom ezt a flottát annak ellenére, hogy eddig nem arról volt híres az Auchan, hogy nagyon rakná ki a portyázókat a flottából. Ha meg van a közelben egy Auchan, akkor havi egyetlen bevásárlással teljesíthető a kritérium...

(#59302) fakekorom válasza 4Grider (#59301) üzenetére


fakekorom
tag

:R

1 ezüst és 1 kék számlapos alig használt Nakzen Pagoda eladó

(#59303) Akelaus válasza vargalex (#59298) üzenetére


Akelaus
senior tag

15-ben a Kormányhivatalban, és mellette a Pm. hivatalban hasonló. Szoktak szólni, meg ne mozduljak, mert nem értik mit beszélek. :D
Tény, januárhoz képest van egy kis javulás, legalább mobilnet van most már szinte folyamat.
Telekom lefedi még a pincéket, szoktam mászkálni ott is.

Ha a KÜF a Vodával egyezik meg, az kb. Yeti szint itt, szóval amíg marad az ár, addig nekem nincs min gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

(#59304) devast válasza Akelaus (#59303) üzenetére


devast
addikt

Ha a KÜF a Vodával egyezik meg, az kb. Yeti szint itt
No offense, de a vodának olyan szinten trágya a hálózata, hogy egy lapon sem érdemes említeni a kettőt. A T és yeti hol itt, hol ott jobb a másik, de a voda az konzisztensen katasztrófa kb mindenhol.

(#59305) 4Grider válasza devast (#59304) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hébe-hóba azért van egy-egy jobban teljesítő voda bázisállomás, de nagy átlagban a másik kettő egyenként is simán leveri.
Felénk 70-400-400 méterre van a három legközelebbi bázisállomás (legközelebb voda). Munkahelyemen 200-300-400 méterre. Itthon a yeti-tré-voda a sorrend 500 Mbps-ról indulva 70 Mbps-ig, munkahelyen tré-yeti-voda (150-120-40 Mbps). Balatoni nyaralóban yeti-tré-voda szintén a sorrend, útközben az állandóan hallgatott online rádió megszakadásainak számát messze a voda vezeti. Mondjuk csak havi 2000 km-ert vezetek és főleg 1-2 számjegyű főutakon/autópályákon, szóval lehet, hogy nem kellően reprezentatív a felmérés.

(#59306) Zirowe válasza 4Grider (#59305) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én egy órája kaptam meg melóhelyen az új vodás adatsimet a korábbi t helyett, rögtön mértem is egyet 5g: 550mbit az Astorian úgy, hogy körülöttem egy épületben van még legalább 300 vodás felhasználó.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#59307) stuka20


stuka20
aktív tag

Hello!

Elérhető olyan flotta vagy csomag bármelyik szolgáltanónál, ahol adnak sim kártyát s mellé 10-20gb internetet? Nincs szükség lebeszélhetőségre, kamerába lenne. Netfone-t néztem, ott 4600,- (20gb) 10 hónap hűséggel, van ennél jobb választás?
Vagy spusu 7.6 euróért 8.5GB (eu-ban felhasználható) (a fentmaradó valahány %-a tovább megy a következő hónapra)

[ Szerkesztve ]

(#59308) 4Grider válasza Zirowe (#59306) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt tudod, hogy ez ritka, mint a fehér holló.
Szerk.:
De majd úgyis tapasztalod, főleg ha sokat mozogsz az országban.

[ Szerkesztve ]

(#59309) Viktor0610 válasza Zirowe (#59306) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezért nem látom értelmét az olyan kérdéseknek, hogy x y szolgáltató milyen sebességre képes.
Teljesen eltérő számokat lehet tapasztalni, akár egy-két utcával odébb, sőt, akár időben is lehet jelentős különbség ugyanazon a helyen.

Xiaomi 13T

(#59310) 4Grider válasza Viktor0610 (#59309) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért aki utazgat az országban és valami folyamatos netkapcsolatot használó alkalmazást használ (pl. netrádiózik), elég hamar rájön a különbségekre.

[ Szerkesztve ]

(#59311) Viktor0610 válasza 4Grider (#59310) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Összességében persze, de úgy értem, egy adott vagy csak néhány helyen használva az adott szolgáltató kártyáját.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#59312) adika4444 válasza stuka20 (#59307) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

- Telekom domino SIM: 6000 forint körül van egy hónapra 15 GB. Előnye: Feltöltős, szóval ha nem kell, akkor nem töltöd fel újra.
- Flották: Leginkább a Yeti jeleskedik adatkártyában. AZ itt sokat emlegetett iQpro-nál biztos, hogy van 10--20 giga körüli csomag, konkrét árlistám nincs, talán a bevezető táblázatban van ilyen.
- Vodafone-nál pedig 6000 forint körül van XXL csomag korlátlan adatforgalommal, de durván alulpriorizálva. A korlátlan flottában 6500--7000 forint körül van a Yettel-nél, de utóbbi hálózata többszörösen jobb.

A kamera miatt nem egyértelmű számomra, hogy hosszútávon lenne-e rá szükséged, mert az előfizetés, de pláne a flotta olyan, ahol nem működőképes pl. ha 1--2 hónapra akarod.

üdv, adika4444

(#59313) MC Pite válasza devast (#59304) üzenetére


MC Pite
veterán

+1
A netsebesség, stabilitás egy dolog, de sajna a sima beszélgetés, elérhetőség, sms-ek megérkezése, hívások kicsöngése terén nem egy liga felénk a voda a másik két szolgáltatóval.

Mélben küldött ajánlatot a yeti (küf).

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#59314) mucsgyver70


mucsgyver70
aktív tag

Most kaptam E-mail-ben. A telefonos megkeresést nem fogadtam el.

[ Szerkesztve ]

(#59315) DrBubo77 válasza MC Pite (#59313) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Én is most kaptam.
Azt írják, 72 GB-ot(?) forgalmaztam átlagosan havonta, erre ajánl 10 GB-os csomagot. Ráadásul a publikus csomagot, 2 év hűséggel. És szó nem esik bármiféle kedvezményről.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#59316) vegyszer válasza mucsgyver70 (#59314) üzenetére


vegyszer
addikt

Az imént nekem is jött

Érzésre a mottó: kevesebbet többért!
Nem győzött meg.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#59317) theooracy válasza mucsgyver70 (#59314) üzenetére


theooracy
aktív tag

Ezt velem egyszer már eljátszották, a Hello Data előfizetés megszüntetésekor. Ugyan ezt az ajánlatot erőltették akkor is. Inkább lemondtam és akkor jöttem át a KÜF - höz. Nem valami fejlődő képesek! :D

[ Szerkesztve ]

(#59318) Gloob


Gloob
addikt

Úgy látszik átálltak az emailos ajánlatokra. Én is megkaptam ma. A 275 perc/13 GB 4500 ft helyett ajánl 150 perc/10 GB-ot 5600 ft-ért. Azt meri írni, hogy jobb ajánlatuk van! Ha-ha!
Ezt a jobb ajánlatot hogyan lehet elutasítani? Ha esetleg nem válaszolok rá, az nem jelent elfogadást, ráutaló magatartást?

Samsung Galaxy A52S

(#59319) Viktor0610 válasza Gloob (#59318) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, írja benne, mi a teendő, nem?

Xiaomi 13T

(#59320) zzola válasza Gloob (#59318) üzenetére


zzola
félisten

"A fenti lehetőségekről további információért látogass el értékesítési pontunkra"

(#59321) qltsar válasza theooracy (#59317) üzenetére


qltsar
addikt

Ugyanez volt, csak en a nem igazan acelos Netfonehoz fel evre mentem, majd vissza KUF.

Netfonenal katasztrofa mobilinternet sebessegem volt, APN mokolas sem segitett, lakasban terero gatya, BP Lehel teren aluljaroban, Nyugatiban 0, mellette Telekom masik SIMben full 4G+.

Dolgozni csak folyamatos szakadozasokkal tudtam BP-SZF-Veszprem-Zala kozott, volt, hogy 10 percig 0 mobilnet, vagy percekig terero nelkul voltam.

Yeti / Telekom 1x szakad meg ezen a vonalon, teljesen ugyanott amikor a gyulafiratoti Bermuda haromszogon keresztul megy a vonat.

Vettem anno egy feltoltos Voda SIM-et (mobilnet kerettel), hogy osszehasonlitsam a Netfonnal (csak BP), fura mod az esetek 90%ban masik toronyra maszott fel, volt netem, es tererom is - persze ettol meg nem lesz tul acelos a Voda.

[ Szerkesztve ]

(#59322) theooracy válasza Viktor0610 (#59319) üzenetére


theooracy
aktív tag

Nekem anno, mivel ezt az ajánlatot nem utasítottam el, egy rövid idő múlva automatikusan aktiválták a Hello Data helyett. . Ezek után mondtam le a francba. Most nem tudom, hogy így van-e...

(#59323) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#59319) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Korlátlan csomagról át akar váltani egy 10 GB-osra, de kedvezmény nélkül. Miközben írják, hogy 72 GB volt az átlagos havi forgalom.
Nooormális? 🤔

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#59324) Gloob válasza zzola (#59320) üzenetére


Gloob
addikt

Igen, ezt írja. Magyarul be kell menni, és elutasítani az ajánlatot. Aztán ott majd megpróbálnak rábeszèlni, hogy de mégis jobb az a rosszabb ajánlat! Én, illetve az asszony majd bemegy az ő nevén fut az előfizetés de hányan lesznek akik nem fognak bemenni?

Samsung Galaxy A52S

(#59325) zzola válasza Gloob (#59324) üzenetére


zzola
félisten

Akkor kell menni, ha elfogadod, értelemszerűen.

(#59326) Viktor0610 válasza theooracy (#59322) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért a Hello Data más volt.
Ott akkor volt váltás, amikor a tarifa kivezetésre került, évekkel a tarifa lezárása után.
Itt még csak le sem zárta a Yettel a tarifát, csak megszűnt a szerződés a KÜF-fel.
Tehát automatikus váltás biztosan nem lesz egyhamar.

Xiaomi 13T

(#59327) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#59323) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ajánlat milyensége az egy dolog.
Nyilván a flottás csonaggal a publikus tarifák nem tudnak versenyezni.

Xiaomi 13T

(#59328) theooracy válasza qltsar (#59321) üzenetére


theooracy
aktív tag

Nos, igen. Voda nem minden helyen "acélos"... Ez az "alulpriorizálás" náluk meg valami fenomenális!.. :(

(#59329) MC Pite


MC Pite
veterán

Annyira nem kell ezen egyesével rugózni, értelemszerűen a lakosságitól jobb ajánlat; nem a flottástól.

Nálam a 5.593 Ft/hó a gebasz (x2), mert keveset használjunk/kis havidíj lenne a prió, főként az egymás közötti ingyenes beszédre. Az meg innen nem derül ki, megmaradna-e (külön előfizetők vagyunk, nem biztos).

Ha úgy nézzük, hogy a vodás virtuálszolgáltatóhoz képest drágább annyival amennyivel jobb, elmegy, de kapkodni úgy érzem nem kell.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#59330) theooracy válasza Viktor0610 (#59326) üzenetére


theooracy
aktív tag

Hát, nem tudom. Én úgy emlékszem, hogy azért nem évekkel később volt a váltás, hanem előbb, de az tényleg úgy volt, hogy a tarifa lezárása után, ahogy írtad. Remélem akkor még egy darabig elleszünk a KÜF - fel. Nem szabad beugrani nekik a "roppant kedvező" ajánlataikra.... Majd ha úgy alakul valamikor, akkor úgy is ajánlanak valamit ismét..

(#59331) Viktor0610 válasza theooracy (#59330) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

2018-ban szüntette meg a Yettel a Hello Data csomagokat, 2023-ban vezették ki, ekkor volt a kötelező tarifaváltás. (Ha jól értelmezem a Google-találatokat.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#59332) Gloob válasza MC Pite (#59329) üzenetére


Gloob
addikt

Az email elején ezt írja:
Szeretnénk egyedi ajánlatot kínálni lakossági tarifacsomagjaink közül, amely magába foglalja a jelenlegi dolgozói hívócsoportod megtartását is.
Ha mindketten KÜF flottások voltatok, akkor e szerint az én értelmezésemben az megmarad.

Samsung Galaxy A52S

(#59333) theooracy válasza Viktor0610 (#59331) üzenetére


theooracy
aktív tag

Tényleg, basszus. Megnéztem az e-mail-eim között, hogy mikor leveleztem a KÜF -fel a belépés ügyében. 2023.május. Előtte egy-két hónappal tettek át az új "kedvezményes" csomagba. Akkor így teljes mértékben igazad van.

(#59334) sniper112 válasza vegyszer (#59316) üzenetére


sniper112
aktív tag

de is azt tegyük hozzá hogy ha átraknak akkor prime ba 10 % kedvezményt kapsz még.

[ Szerkesztve ]

(#59335) DrBubo77 válasza MC Pite (#59329) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam éppen nem. Lakossági áron ajánlották a csomagot.

De azt sem értem, hogy egy korlátlan csomagra, ahol látják, hogy nem 7-8 GB fogy egy hónapban, miért nem a "Yettel Prime Simple Net"-ot ajánlja 50 GB nettel. Az átlagfogyasztás ebbe se fér bele, de legalább közelebb van hozzá a keret.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#59336) < CyberBob > válasza zzola (#59325) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én is úgy értelmeztem hogy ha nem akarok váltani akkor nem válaszolok az e-mailre és nem megyek be személyesen sem.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#59337) szgyminer


szgyminer
lelkes újonc

Érdekes ez a YETI ügyfélszolgálat, nekem 2 számom volt a KÜF flottában és számonként hivogattak. Mondjuk azóta már váltottam, találtam jobbat és biztosabbat, és azóta is hivogatnak úgy hogy a számok már át lettek írva egy szervezet nevére. :Y

(#59338) kano válasza 4Grider (#59308) üzenetére


kano
nagyúr

Elég Bp-en belül csak mozogni. :) Sz@r az az esetek 70%-ában. :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#59339) stuka20 válasza adika4444 (#59312) üzenetére


stuka20
aktív tag

Korlátlan meg 50gb nem kell, autóban lévő kamera egységbe kellene, ilyen max 4600ft-ra gondoltam.
De köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#59340) vegyszer válasza sniper112 (#59334) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezt a 10%-ot miért kapnám?
A két szám miatt?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#59341) Viktor0610 válasza szgyminer (#59337) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kihívási listába belekerültek a szamaid, elvileg emiatt már többször nem keresnek, ha egyszer elértek, és kaptak tőled valamilyen választ.

Xiaomi 13T

(#59342) sniper112 válasza vegyszer (#59340) üzenetére


sniper112
aktív tag

igen prime be tudnak tenni.

(#59343) azbest válasza theooracy (#59333) üzenetére


azbest
félisten

és annyiból is más volt, hogy a hello data és más régi csomagok akkor megszüntetére kerültek és a szabályos határidővel előtte le is írták, hogy ha nem reagálsz, akkor az automatikus váltás mi lesz. Nem csak úgy megtörtént az sem, hanem többször jelezték, számlákon is írták. Ha valaki nem volt hajlandó semmit sem elolvasni, akkor magára vessen ;]

(#59344) arkone válasza devast (#59304) üzenetére


arkone
aktív tag

T es Yettelnel mar nincs a kolcsonos halozathasznalat megosztas a jobb terero miatt?

(#59345) devast válasza arkone (#59344) üzenetére


devast
addikt

Úgy tudom az csak b20-on van ? vidéki 4g esetén. Városban b1/3/7 szokott lenni és az külön van.

[ Szerkesztve ]

(#59346) zoli62 válasza 4Grider (#59270) üzenetére


zoli62
addikt

Magyarul itt minden a hazugságról szól.

(#59347) vegyszer válasza zoli62 (#59346) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem a hazugságról. A profitról.
A kereskedő abban érdekelt, hogy olcsó terméket drágán adjon el. A viszonteladó már a mennyiséget hajtja.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#59348) Gloob válasza vegyszer (#59347) üzenetére


Gloob
addikt

Volt az egyszeri kereskedő aki azt vallotta, hogy igaz,hogy kisebb profittal adom el a terméket, de sokat eladok belöle. A hasznom így is nagy lesz. Aztán most lehet ragozni, hogy ez mai kereskedelmi gyakorlatban miért nem jó, miért nem müködik. Mert, hogy nem müködik sehol, az biztos. Itt jönne be az árverseny szerepe, ami megint nincs a mai magyar kereskedelemben. De ez már megint olyan terület, ami nem ennek a topiknak a témája!

Samsung Galaxy A52S

(#59349) vegyszer válasza Gloob (#59348) üzenetére


vegyszer
addikt

Bennem aktívan el az élmény, mikor 1999 nyarán nővérem gyerek kori, már akkor majd tíz éve Luxemburgban elő barátnője az általam áhított telót mutogatta. ( Az eredeti Nokia 3210 volt az). Megkérdeztem, hogy milyen áron beszél otthon. Meg itthon roamingban.

Gyakorlatilag EU előtt, roamingban olcsóbban hívott Luxemburgi SIMmel minket, mint mi egymást a Pannonnál.
Igaz, akkor nem volt korlátlan net, meg hasonlók, de az SMS még bőven fénykorát élte. Száz számra kuldhetett azt is.
Néha az az érzésem, hogy ahol ők 25 éve voltak, mi azt még ma se értük utol árakban...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#59350) arkone válasza devast (#59345) üzenetére


arkone
aktív tag

A b20 boven eleg a 2g-vel szemben. De akkor meg ez mukodik. Az jo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.