Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) HUN_Sector válasza Hanok (#62300) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Szerintem ott a procival volt valami plusz galiba (ha annak lehet nevezni), mert a 11700f nem rakoncátlankodik sima levegővel sem. Nem deliddeltem, így ezt már sosem tudom meg.

(#62302) sb válasza phulee (#62296) üzenetére


sb
veterán

Nem mondom, hogy benne vagyok/voltam az utóbbi időben az mITX témában, sőt, annyira mélyen sohasem mint amennyire ti, de azért én sem ma kezdtem. Ha jól rémlik akkor pont 2010 körül volt meg az első mITX konfigom, utána volt még vagy 4-5 féle. Desktopon mATX-re is akörül váltottam, ahogy Pista0001 is írja.
Félreértitek amit írok, előtte is voltak megoldások, de szerintem jóval korlátozottabbak. Ami igazán meglökte - és én erről próbáltam írni - az a desktop vonal mobil felé vitele, fogyasztás drasztikus megvágása és a többmagos (4+!) cpu-k elterjedése, vagyis gyakorlatilag a Ryzen megjelenése.

@Pista0001
Az 5-10 év az kb. 2014-2019 innen számolva :) , amit te írsz i5-760 az inkább 2009-10 környéke. És pont itt 16-17 körül volt a vízválasztó szerintem, 17-ben jelent meg a Zen1.
Előtte desktop 4/4-4/8 körül tetőzött átlaguser vonalon (HEDT-t most vegyük le), notiban viszont inkább 2/4 volt a teteje, az i7-ek is kétmagosak voltak sokáig, értékelhető mobil vga-k sem nagyon rémlenek. Egyszerűen fogyasztásban nem fért bele.
Desktopon is 95W-150W volt jellemző erősebb konfigra (2009-10 körül is Phenom/Sandy Bridge vonalon), a Skylake volt talán az első ahol lefelé léptek érdemben és notiban és 4 magos, értelmes/erős konfigok megjelentek 30-45W között. Majd az üveghangra húzott 7700K-ig jutottunk kb. a Zen1-ig. Ott jött egy nagy ugrás a sok maggal. Kraftban, fogyasztásban, szerintem itt jutottunk el oda, hogy igazán erős desktop jött 6-8 maggal és többszörös kraft került notikba is 45W alatt. (Nézz meg pl. egy videóvágást, cpu encode a 2/4-4/8 érából 100W-ból meg itt 6-8 maggal, akár (vékony, 65W alatt) noti TDP sávban.
És szerintem ez szintlépést jelentett a minipc-knél és kis konfigoknál is. Bármelyik TDP sávot nézed, ha tetszik letolod 35W alá, 6-8 mag ott is erős, vagy 65-70W körül hagyod kifutni maxon, esetleg 100W alatt egy 16 magos is brutál erős marad.

Gpu oldalon is nagy az ugrás, lásd 8700G vs RX580 amit fentebb írtam. Vagy egy 35-50W sávba tolt 3050 is relatíve erős, egy 4060 pedig szvsz szinte mindenre elég némi kompromisszummal. Ez az oldal érdekesebb, mert játékban elszálltak az igények 3-400W-os gpu-kkal, de közben szerintem az átlagos minőségi szint pedig lejjebb jött. Szerintem.

Én így látom. Hiába volt 10 (vagy akár 15) éve is mobil/ultramobil szegmens, noti/mITX, ott erősen korlátos volt a használat (és fogyasztás, amiből adódik részben). Ott notiban/mini pc-ben szerintem erősen meg kellett nézni mit veszel mondjuk 35W-ból. De akár 65-100-ból is. Felette meg azért hiába létező szegmens, szerintem az már erősen rétegtermék, hűtés, zaj, stb... problémákkal.
Ma meg 25-35W-ból 99% igényét bőven lefeded, az meg bármibe belefér ha nincs játék. Minden másból (videó, bármi) meg így is többet el tud végezni mint 10 éve 65-100W-ból.
Casual gamingre ott egy APU vagy vmi nagyon belépő cucc, 70-100W teljes konfigra, nem papírvékony noti, minipc-be ez is befér, mITX-be röhögve. 4060-as konfig meg 150-200W FHD-ra fullos.

Ehhez képest egy valamikori 2/4 konfig, bármilyen mobil gpu erősen nem ez a használati szint volt emlékeim szerint. Munkára is küzdeni kellett vele. A Skylake az első élményem ami már olyan szint volt, hogy nem kellett sakkozni vele mit bír.
(Hirtelen végigfutva ilyesmik voltak nálam:
notik: i5-540M, i5-6440HQ, i7-3517, i5-6440HQ, 5500U, 5600U
mITX házban (nem elsődleges desktopként kb. 2009 óta): Nvidia ION (Atom 330), G3220/40/58 (IGP-vel és 7750-el), A6-3620, 200GE, 4650G)

szerk: Desktopon mATX-em van Phenom II óta (2009 talán?). :)
Ja és túl sok gép:
1. Desktop: 5600G
2. a mini szerver ami alig megy: 4650G
3. 5500U és 5600U saját noti (még covidnál kellett valami pluszban iskolához a gyereknek is, persze az is úgy jött, hogy majd az egyik desktop helyett)
4. 2db céges noti, feleségemé és az enyém.
5. közben volt már egy mini pc is, de azt eladtam.
6. Pi4, pár droidos box, tabletek :D
ja, megvan még az Ivy-s noti is.

És akkor ez felfelé torzítva 4 emberre van... akikből kettő 4 és 9 éves. :D

[ Szerkesztve ]

(#62303) Pista0001 válasza sb (#62302) üzenetére


Pista0001
addikt

Értem, hogy mit mondasz, és igazat is adok. A technika valóban kb akkor haladta meg a szoftverek által támasztott igényeket. De a notik és kis gépek nem voltak annyival gyengébbek a középkategóriás gépeknél, sőt, ha jól rémlik, kb 2006 óta mindent meg lehetett építeni mini-ITX alapokon is. 775-tel és AM2-vel kezdődtek a szép idők, kb mindent elvittek, amit az ATX alaplapok. Egy mini-ITX alaplap 1 VGA-val itt már nem volt hátrányban, ahogy a micro-ATX-ek sem már évekkel korábban. Pont annyira voltak alkalmasak játékra vagy munkára, mint az ATX méretű gépek. A notebook-ok valóban alkalmasabbak most munkára, mint akkor, de a desktophoz képest nem volt olyan nagy a lemaradás szerintem. Igazából korábban a desktop se volt annyira szuper. Általánosságban valóban nagyot fejlődtek a hardverek 2016-17. körül, és ez valóban a Ryzennek köszönhető. Addig az Intel nem volt lépéskényszerben. Hogy mennyire általánosabb most a játszós gépem (lásd itt kicsit lentebb) mini-ITX méretben, mint a 2010-es gépem, azt nem tudom, viszont a maga korában mindkettő kb azonos szinten áll.

Ez miért lenne túl sok?
ITX DIY R5-5600 RX-6650XT (játék)
ITX DIY R5-5600G (böngészés, mozi)
Lenovo SFF i5-4570 1050ti (félretró játék, böngészés)
ITX DIY L3426 R7-250 (félretró játék, böngészés)
NUC i3-3217U (böngészés, mozi)
Lenovo X201 i5-520UM (+1 tartalék) (napi böngészés, levelezés)
Lenovo T500 C2D T9600 (hackintosh projekt)
ITX DIY Celeron 847U (otthoni kiszolgáló)
Asus barebone Athlon XP 2800+ (retró játék, még nincs kész, kell bele rendes vga)
2 tablet és egy okostelefon
asszonynak 2 notebook, egy-egy tablet és okostelefon

Ezek amik egyben vannak, és működnek, az Asus, a NUC ritkán van bekapcsolva, a T500 másik országban van most épp, és van még 3 félgép a szekrényben. Meg pár ötlet a fejemben, hogy miket szeretnék még. Szóval továbbra se világos, hogy lehet túl sok gép egy háztartásban. ;] :P :P

[ Szerkesztve ]

(#62304) TurboK0 válasza HUN_Sector (#62298) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Egyet értek, szerintem sincs nagy gond a hűtéssel. Habár én eleve nagyobb légnyomású ventivel használom. Annyi nagy bibi van csak hogy ATX táp rengeteg helyet elfoglal és blokkolja a légáramlást, illetve ha a táp venti nem pörög akkora táp váza felmelegszik és befűti a gépház belsejét. De ez a zsúfoltsággal jön magától. Ha csak pár centivel nagyobb lenne a kaszni minden irányban, akkor ez sokkal kevésbé lenne gond, másrészt kábeleknek is temérdek helye lenne, harmadrészt kényelmesen belemenne 2 venti minden oldalán, és ugyanúgy kompakt apró lenne a kaszni. No mindegy, cserébe legalább olcsó.

Kicsit tovább piszkáltam a C6 gépet. Korábban tettem rézbordát az alaplap VRM-re (https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/alphacool-gpu-ram-copper-heatsinks-10x10mm-10-db-17426-37988). Közben eszembe jutott, hogy mivel már nincs ott a nagy batár vasdarab gyári VRM hűtő, ezért a CPU bordát (IS-55) esetleg meg lehetne fordítani, mert már semmi sincs az útjában.
Így a venti széle nem a RAM fölött van hanem a VRM-ek, pontosabban a choke-ok fölött (ezt hogy hívják magyarul?), de a lényeg hogy a VRM-et sokkal jobban éri a levegő.

Az eredmény az lett hogy a proci pár fokkal melegebb, de cserébe mindig éri levegő az alaplap forróbb komponenseit. Így a gépházból nem forróság ömlik hanem hideg levegő. A célt elértük, nem fogja nyáron fűteni a szobát a gép. (a Denon AVR viszont igen, lehet legközelebb abba szerelek ventit).

Közben rendeltem egy 160W paneltápot, találtam postával 7200ft-ért, Inter-Tech verzió. Gondoltam hogy van egy laptop tápom ami 90W-t tud max, az 5600G meg kb. ~96W-ot eszik a falból IntelBurnTest alatt (turbo órajel nélkül! turbo órajellel viszont 120W-ot mértem). Tehát a laptop töltő elvileg elég neki. Csak sajnos a laptop töltő 18.5V a paneltáp meg 12V... ennyit erről az ötletről... majd később kerítünk neki valamit ami meghajtja.

(#62305) HUN_Sector válasza TurboK0 (#62304) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Van egy eladósorba került külső 120-as inter tech kockám. Új. Írj és megbeszéljük
Minden gépházamba sfx tápot tettem az elmúlt időszakban. Oké hogy drágábbak, de számottevően kisebbek, zajban nem rosszabbak. FSP, Be quiet, ezek 450-esben beváltak. Tulajdonképpen a chieftec is, egyedül a tower 100-ban volt probléma a 24 pines kábel merevsége a megfelelő kábelmenedzsmenthez

(#62306) TurboK0 válasza HUN_Sector (#62305) üzenetére


TurboK0
csendes tag

A paneltápot már megrendeltem, már csak ac/dc egység kell hozzá, az meg nem sürgős amíg nem érkezik meg a paneltáp. De köszönöm az ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#62307) HUN_Sector válasza TurboK0 (#62306) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Az a külső kocka / tégla, az adapter :)

[ Szerkesztve ]

(#62308) Vigneau válasza phulee (#62292) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha meglesz egyszer a C6-ITX, akkor szintén fordított légáramlást alakítok ki majd benne, mint a Kolink Satellite esetében. Hátulról fog beszívni és elől fog kifújni. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62309) phulee válasza Vigneau (#62308) üzenetére


phulee
tag

Nekem most így van, éppen ezt tervezem megfordítani. De szerintem az első tápos verziónál korlát lesz, hogy nem fogsz tudni előre plusz ventit berakni. A táp alatt nem marad annyi hely, illetve ott vannak még lent az előlapi csatlakozók is. Persze lehet a te tápod megmozgat éppen elég levegőt.

Egyébként ez a megoldás most is elég jól működik, csak mivel olyan kis elegáns a ház, az asztalra tettem és zavar, hogy rám tolja a meleget... :))

(#62310) HookR válasza Vigneau (#62308) üzenetére


HookR
addikt

Okos! Fürdés után gép ülve egyben a hajad is megszárítja.

;]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#62311) phulee válasza Hanok (#62300) üzenetére


phulee
tag

A VGA mindig szűk keresztmetszet ennél a háznál. Az saját igényeimet elég jól behatárolva, a jelenlegi kínálatból vagy RTX 4060 lesz vagy RX 6700 XT lesz a befutó. Előbbi azért szimpi, mert egyrészt nagyon pici, másrészt durván jók a tesztjei. Ráadásul most láttam garisat az aprón elég kedvező áron. Ezzel az általad felvetett probléma, bár jogos és valós, máris megoldást nyert. :U

Kösz #62263AxBattler a tippért! :R

(#62312) phulee válasza Pista0001 (#62297) üzenetére


phulee
tag

#62294Pista0001: Szerintem egyről beszélünk, tényleg léteztek már régebben is ATX méret alatti gépek. Nekem is volt annó egy Dell Optiplex 745 SFF gépem, ami üdítő volt a korabeli gépek között. Lekerekített forma, aluhatású burkolatok, minden eleme szerszám nélkül szerelhető volt stb. Még olyan részletekre is ügyeltek, hogy a Dell logó átfordítható volt, attól függően, hogy fekve vagy állítva használtad. Intel Q9650 proci, 16GB és még belefért egy LP 750Ti is.

Viszont, ahogy te írod, hogy bár megvoltak/vannak a megfelelő megoldások, de mégis régen ez egy elég szűk, vájtfülű réteg játszótere volt. És igen, az emberek nehezen változnak és itt még sokkal inkább kell sakkozni a helyszűkével, a komponensekkel. Ez valakinek vagy bejön vagy sikítva menekül. Engem inkább inspirál és semmi pénzért sem kellene egy nagy batár ATX.

A szokásokon meg végképp nehéz túllépni. Régen is kellett a sok bővítőhely persze, viszont akkor még külön volt hálókártya, hangkártya, nem volt alaplapi HDD csatlakozó, sőt még CD verzérlőkártyára is emlékszem. Aztán gondolom ezek így mennek át generációk között is, holott a nagy részére biztosan nincs már szükség. De ezek egyéni preferenciák, sokunknak erre van igényünk, de a többség még mindig ATX-et keres, amivel nincsen semmi baj. Ha valamiben van előrelépés az az, hogy most sokkal inkább van miből választani és sokkal szélesebb körben elérhető sok minden.

(#62313) phulee válasza Pista0001 (#62303) üzenetére


phulee
tag

#62302sb: No, ezért mondtam, hogy nagyjából egyről beszélünk. Legfeljebb az a kérdés, hogy kinél mikor és milyen mértékben merült fel az igény, hogy kisebb gépeket keressen.

Ma már egy normál háztartásban is óhatatlanul több az IT, mint 10 éve. Sokáig két CoreElex boxon néztünk itthon filmeket meg stream-eltünk. Most jött a szolgáltatói Androidos box ugyan, de ettől még ezek is gépek. Nálunk is van 3 db notebook (Coviddal együtt lett elsős gyerekkel más opció nem is lehetett, mint gépet adni neki), játszós-lightroomos/photoshopos gép, illetve egy közös épített NAS (Xpenology alapon). Akad még 1-2 retrógép is a pinyóban, mert nincs szívem megválni tőlük. És akkor a céleszközöket még nem is néztük, mint napelemvezérlés, kaputelefon, okosotthon stb. Mondanám, hogy ez a jövő, de nem. Ez már a jelenünk.

(#62314) Vigneau válasza HookR (#62310) üzenetére


Vigneau
félisten

Lábamnál van a gép és 90°-kal elforgatott. De a talpam legalább gyorsan szárad. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62315) Vigneau válasza phulee (#62309) üzenetére


Vigneau
félisten

Viszont ha meg marad a gyári irány a C6-ITX féle elrendezés szerint, akkor meg a CPU ventije belülről szív levegőt és előtte a tápegység tömör oldallapja. A lényeg, ki kell kísérletezni, mi a leghatékonyabb megoldás. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62316) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Hangosan töprengek. Az új c6 első táposként biztos hogy 230-as toldót használ.
Azaz talán 1u és tfx tápok felszerelése is lehetsèges, max barkácsolással, de mennyi sok helyet lehet már nyerni vele?!
Hmmm…

(#62317) phulee válasza TurboK0 (#62304) üzenetére


phulee
tag

Egyetértek, egy picivel lehetne hosszabb és talán magasabb is ez a ház. Még úgyis apró lenne, de sokkal lakályosabb.

Viszont a CPU hűtő megfordításnak ilyen pozitív hozadékára nem is gondoltam, illetve ezeket a VRM hűtőket én is megnézem, köszi a tippet! :R

(#62318) phulee válasza Vigneau (#62315) üzenetére


phulee
tag

Erre számítok, hogy a puding próbája az evés. Ezért sem szeretném szétflexelni a házat, hátha kiderül mégis az eredeti koncepció volt a jó. De valamiért úgy érzem, hogy az első táp a helyes irány.

Majd konzultálunk vagy tartunk C6 találkozót és mindenki elhozza a drágaszágát... ;]

(#62319) sasNAXO válasza HUN_Sector (#62316) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

FlexATX általában hangosabb (és hosszabb), a TFX meg egyik oldalra kevesebb helyet foglal, cserébe hosszabb lesz és általában nem moduláris. Valamit valamiért. :)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62320) Vigneau válasza HUN_Sector (#62316) üzenetére


Vigneau
félisten

Jól látod, csak valami guszta szerelőkeret kell majd hozzá. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62321) HUN_Sector válasza sasNAXO (#62319) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A modularitás zárt házban amúgy is másodlagos :) De így mehetne lentre, vagy fentre. Tiszta haszon

(#62322) rxmiss válasza HUN_Sector (#62321) üzenetére


rxmiss
junior tag

talan kiveve, ha nagyon szukos a hely es az extra kabelekkel is csak a gond van.

(#62323) viperabácsi válasza Vigneau (#62315) üzenetére


viperabácsi
addikt

mondjuk jól meg tervezett szellőzésű házat kell választani ;]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#62324) AxBattler


AxBattler
félisten

Május 24-én érkezik a kiskereskedelmi forgalomba az ASRock DeskMini X600.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62325) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Bestmarktól rendelhető a chopin max listaáron (51000) ha valakit érdekel

[ Szerkesztve ]

(#62326) rxmiss


rxmiss
junior tag

elkezdtem bekoltozni a DeepCool CH160-ba. gyakorlatilag pontosan ekkora hazra volt szuksegem, alapvetoen szeretem. az egyetlen igazi problemam az volt, hogy a hazhoz adott tapkabel toldo nem megy bele utkozesig a Seasonic Prime tapcsatlakozojaba, igy nyomja a haz legfelso panelet, feszul. Viszont hosszra tokeletes, az AsrockRack Rome4ID-2T kb egy centi hijan vegiger es szepen elfer a SE-207-TRX is, egy centi marad kb az uveg olallapig. szoval szeretem.

(#62327) sasNAXO válasza rxmiss (#62326) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Kiköltöztél az a24-ből?

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62328) AxBattler válasza rxmiss (#62326) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt le tudnád mérni, hogy mekkora mATX lap fér el benne?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62329) zed1983 válasza rxmiss (#62326) üzenetére


zed1983
őstag

Szia! Gratulálok a házhoz!
Már itthon kapható? :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#62330) Rowon válasza rxmiss (#62326) üzenetére


Rowon
veterán

Ez egy Threadripperre való hűtő. Csak nem az van a házban?

Szerk.: uhh, ez komoly! Mi lesz a config célja?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62331) Crabface válasza Rowon (#62330) üzenetére


Crabface
senior tag

Threadripper lap van a kepen... ;]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62332) Rowon válasza Crabface (#62331) üzenetére


Rowon
veterán

Na de ITX méretben? :D Ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen méretben is gyártanak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62333) Crabface válasza Rowon (#62332) üzenetére


Crabface
senior tag

Nem teljesen itx. Szelesebb valamivel, de sok itx hazban elfer.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62334) trog válasza HUN_Sector (#62325) üzenetére


trog
csendes tag

Én gondolkodom rajta, olvastam viszont néhány helyen, hogy a ventije elég hangos tud lenni, valaki meg tudja erősíteni/cáfolni ezt? 5600g lenne benne, alkalomadtán overclockolva, két laptop hdd társaságában, valamint egy M2 ssdvel. Úgy láttam te is árultad a kisebbtápos verzióját ugyanennek, bármi infonak örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#62335) HUN_Sector válasza trog (#62334) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A 150 wattos tápegységnek semmi hangja nincs. A noctua lp hűtőt hallani csak, az meg nem egy zajos valami.
A 200-asat sosem raktam össze, de technikailag itt sem lenne szabad lényegi zajnak lennie.

(#62336) rxmiss válasza sasNAXO (#62327) üzenetére


rxmiss
junior tag

nem, ez a masik ugyanolyan alaplap :D csak az a24-ben egy 170W-ra limitalt 48 magos EPYC van, ez pedig egy 240W-ra felengedett 64 magos.

AxBattler: 21cm szeles es 21.5cm mely lap kb, vonalzoval mericskelve, ha ATX tapot hasznalsz. ha sfx-et es oldalasan rakod be, akkor a melyseg gondolom a sima 17cm itx, ha viszont sfx-et ugyanigy teszed be az elejebe, akkor gondolom nyersz meg kb 2centit melysegben (~23.7cm)

zed1983: koszi! newegg-es rendeles volt, szerintem itthon nincs meg.

Rowon: az :Baz Asrock 'deep-itx'-nek hivja, a szelessege ugyanugy 17cm, de a melysege nagyobb. lab-in-a-box. gyakorlatilag tobb virtualgep egymassal osszekozgetve, ami nem latszik az az h most epp egy 2x100Gbps-es halokartya van mellette, azt sr-iov-vel felkonfigolva nagyon sok kapcsolatot tudok kihuzni a vm-ek kozott.

Crabface: melyebb(hosszabb). a szelessege pont itx.

(#62337) AxBattler válasza rxmiss (#62336) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! Akkor mATX-re mondhatjuk, hogy nem alkalmas, a Te igényeidre viszont pont jó.
Grats, szép lett!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62338) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Merre tudnék tájékozódni az ügyben, hogy a Jonsbo C6 házba milyen ma kapható vga megy bele? A gyártói oldalon azt írják, hogy 200-255mm között, de hol találok olyan keresőt, aminél hosszra is tudok szűrni?

Let the Zone take me if I am.

(#62339) Rowon válasza kutga (#62338) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

pangoly.com [link] Beállítottam egy szűrőt, 119-225 mm hosszú kártyákhoz. Viszont ez MINDENT felhoz, ami beleesik a szűrőbe...

Szerk.: ja bocs, 255... :) [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62340) kutga válasza Rowon (#62339) üzenetére


kutga
nagyúr

Rendben, köszi, keresgélek.

Let the Zone take me if I am.

(#62341) nagyarpad


nagyarpad
csendes tag

Szia!

Az alábbi linkre kattintva tudsz keresni típusra, majd lejeb görgetve láthatók a gyártók változatai az adott gpu-ra:
[TechPowerUp]

[ Szerkesztve ]

2009. április 16-án megszületett Hanna kishúga, Tessa. Hurrá...

(#62342) Mr.Pit válasza kutga (#62338) üzenetére


Mr.Pit
csendes tag

pcpartpicker.com a kérdésedre a válasz.

ott szépen tudsz sakkozni ;)

(#62343) Vigneau válasza kutga (#62338) üzenetére


Vigneau
félisten

Amennyiben megvan a kívánt GPU, akkor a Techpowerup.com is sokat tud segíteni. A böngészőbe beírva pl. az RTX 4060 specs egyből az első linknek adja. Ott pedig a gyártók adatait összegezte a TPU.

Nekem is ilyen házam van, de a dupla első ventis mod után én már csak max. 230 mm-ig tudok keresgélni. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62344) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Jelentem nem találtam akkora terhelést, amin a be quiet 300 wattos táp és a 11700f + 4060 oc + 32 GB ram + 2 m2 ssd elhasalt volna (a táp 350-es peaket is kezel 300-as létére). Melegedés nincs. 260-270 wattnál tetőzik az egész peakekkel teljes terhelésen, egyébként 235 watt körül alakul teljesen leterhelve.
Szóval aki esetleg emiatt nem merne hasonló 65w cpu-t és 4060-as kártyát 300-as tápra kötni, annak M. Lőrinc napkeleti bölcs szavait idézem: "legyetek bátorak"

(#62345) Crabface válasza HUN_Sector (#62344) üzenetére


Crabface
senior tag

Akkor lehet a 11400f + 4060-hoz overkill a 600w platinum?

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62346) HUN_Sector válasza Crabface (#62345) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Vélhetően 450w (2pci e ág) a legtöbb, ahhoz a procihoz még elégséges vga-hoz megfelelt volna (pl 3060)

(#62347) sff-cucc válasza HUN_Sector (#62344) üzenetére


sff-cucc
csendes tag

Ugyanitt pont ezert is keves egy HDPlex 250w GaN passziv tap a 4060-as konfigokhoz es jobb legalabb 300w-al szamolni. Siman benne lehet amugy hogy a 250w-os passziv tap is kibirja a 270w-os terhelest, de miert jo ha ennyire kimaxolt, megfeszitett az egesz? Tobb ilyen konfigot latni ilyen forumokon meg videokon, de szerintem ez karos. Raadasul az emlitett be quiet-el ellentetben a passziv tap viszont nem kicsit melegszik, meg akkor is ha nincs csutkara huzatva.

(#62348) flashpointer válasza sff-cucc (#62347) üzenetére


flashpointer
őstag

Aztan ha 40 ev helyett 5 ig mukodik akkor mi van, kicsereli ha elromlik valami rajta azt kesz.

(#62349) TurboK0


TurboK0
csendes tag

Megjött a 160W Inter-tech paneltáp. Elektroműszerész szakértőre hallgatva a 5.5x2.1mm DC jack repült róla, mivel azok csak 5A-ig bírják, ez viszont 10-15A-ig szív, és nem akarjuk hogy leolvadjon. Jól kezdődik.
A paneltáp bemenetre így rá lett forrasztva kb 30 centi hangfal kábel (itthon ezt találtam kellő vastagságút), ez a kábel pedig közvetlen rákötve egy KEMOT 120W 10A LED kölcsön tápegységre (műhelyben nem találtak nagyobbat, teszthez elég). A kellemes meglepetés az volt, hogy hibátlanul működött elsőre is, ez a béna forrasztásom miatt kellemes meglepetés.

Paneltápon van egy ronda nagy kék led, amit esetleg célszerű lefedni valamivel, szerintem nagyon zavaró.

A konfig: Asrock b550m Steel Legend, Ryzen 5600G (turbo clock letiltva), X550-T2 hálókártya, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 1TB, IS-55 proci hűtő rajta A12x25-el, két NF-P12 1300 meg a légáramlásért felelős. Az előző ATX táp egy Corsair 650W volt.

A jó: turbo clockot lekapcsolva, desktopon üresjárat alatt csak 34W a fogyasztás (ugyanitt ATX táppal 42W). Bootolás alatt olyan 100W-ig ugrik fel, de itt még él a turbo clock mivel azt a vezérlőpultban kapcsolom le. Különböző stressztesztek alatt (CPU-Z single thread, multi-thread, és IntelBurnTest) mindenhol átlag 4W-al kevesebbet használt mint az ATX táppal, max ~92W-ig lett így meghajtva IntelBurnTest alatt. Ezenkívül a Jonsbo C6 házból így kikerült az ATX táp, és a jobb szellőzés miatt a proci 5C-vel alacsonyabb hőmérsékleten fut. Üresjáratban ~35C (40C helyett), játék alatt (Red Alert 3) 55C (60C helyett). Bónusz, hogy a felszabadult helyre vissza is tehetném a régi Hyper 212 hűtőt, de emlékeim szerint az hasonló hőmérsékleteket ért el.

A rossz: ha visszaengedem rá a turbo clock-ot, akkor már ~20W-al többet használ mint az ATX táppal. A legnagyobb probléma, hogy így 140W-ig felmegy (IntelBurnTest alatt), ami 120W-os tápnál már nem ajánlott. Ugyanez a terhelés ATX táppal 120W volt csak. CPU-Z multi-thread teszt 118W (ATX táppal ugyanitt 98W).

A csúf: mivel közvetlenül van a külső tápra kötve, ezért én nem hívnám biztonságosnak ezt a megoldást, még ha polc mögé rejted el akkor sem. Esetleg IP67 táppal és sorkapcsolóval rákötve tűrhetőbb lenne, de akkor is elég otromba. Ha a gépházon belül be lehet kötözni valahová a tápot, és az ATX táp lapja helyére teszünk egy C14 aljzatos panelt, úgy már sokkal szebb lenne. De akkor is minimum 150W de inkább 200W-os táppal lenne jó, mivel a táp névleges értékét elérve csökken annak hatékonysága.
Ezenkívül a teszt táp amit használtam úgy sípolt mint egy telefonmodem és egy kutyasíp keveréke, ami számomra kibírhatatlan.

Tehát ha valaki 5600G-t akar paneltáppal meghajtani, akkor minimum 150W de inkább 200W-os tápot ajánlok hozzá, és ha lehet 18.5V vagy 24V táppal próbáljátok.

(#62350) Grave_444 válasza Crabface (#62345) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Remélem nem komoly kérdés volt. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.