Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) Vigneau válasza hegegabi80 (#61350) üzenetére


Vigneau
félisten

Cinebench R23 alatt 71°C volt a maximum az i5-10400-nál. Anno ez a venti felállás a Cooler Master Elite 110-ben 8°C-ot hozott a konyhára. Kb. 10-15mm hely van legalább a két venti között.

Gondoltam SFX tápra is, de elsőre nem akartam elkótyavetyélni a 750W-os Phanteks-et.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61352) Vigneau válasza Vigneau (#61351) üzenetére


Vigneau
félisten

De azért időközben rápattantam egy 750-es EVGA-ra, ki tudja... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61353) trog válasza Vigneau (#61352) üzenetére


trog
csendes tag

Bár nekem nem volt rá szükségem Jonsbo C6 reddit topikokban volt egy arc aki elég combos setuppal használta azt írta, hogy a fenti és lenti fanokat pullra tette, a frontot meg pushra illetve kiszedte a lenti porszűrőt belőle. Azt írta leginkább azzal van gond a háznál, hogy a meleg levegőt nincs elég nyomás hogy kivigye a GPU környékéről, valamint javasolta, hogy szedd ki a GPU covereket a hátuljáról, fentre és lentre pedig Be Quiet silent wings 4 pro-kat javasolt, próbálta noctuával is, de jobb eredmények lettek a BQval.
Berakom képként az eredeti posztot is, hátha valamit félreértettem, de ez volt a lényege kb.
Nem túl combos setupokhoz nincs szükség ilyesmire szerintem, csak gondoltam megosztom, hátha ebben a cipőben jársz.
Hogyan rögzítetted az SSDt oda, azt megkérdezhetem?

(#61354) Vigneau válasza trog (#61353) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen a cikket, át fogom nézni. :R

Valószínűleg túl lyukacsos a ház a nagyobb statikus nyomás eléréséhez. Nehezebb így terelni a levegőt. Legalábbis így gondolom, jobb tippem nincs jelenleg. :B

Ha jobban ráközelítesz, akkor látható a két gyorskötöző elől. Hátul pedig a SATA és tápkábel fixál. A két SSD pedig a beépített szekrények zárjához adott 4db sínvezetővel van egymáshoz rögzítve. Ezek közül kettőhöz raktam a gyorskötözőt.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61355) Pista0001 válasza Vigneau (#61354) üzenetére


Pista0001
addikt

Alapvetően tetszik a C6, de a nagyon lyukacsossága miatt nem merek venni. Ha a ventilátorok mellett is lyukacsos lemez van, tartok tőle, hogy a venti ott keringeti a levegőt inkább. A perforáción keresztül az átfújt levegő egy része visszaáramlik a ventilátor alacsonyabb nyomású szívó oldalára. Olyasmi, mint a hangszóró esetében az akusztikai rövidzár, ha beépítés nélkül hajtod. Talán magas statikus nyomású ventikkel jobb a helyzet, de azok meg kevésbé alkalmasak házat szellőztetni.

(#61356) Vigneau válasza Pista0001 (#61355) üzenetére


Vigneau
félisten

Esetleg házi sufnituninggal tudnám elképzelni az oldallapok belülről történő fóliázását.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61357) Pista0001 válasza Vigneau (#61356) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, azzal irányítható lehet a légvonat.

(#61358) trog válasza Vigneau (#61356) üzenetére


trog
csendes tag

A bemasolt srác is hasonlóról írt Redditen, hogy ha az oldala nem lenne lyukacsos valszeg jobban szellőzne, illetve hogy főleg a videokártya által generált hő az ami nem igazán tud távozni, a CPU hővel nem igazán volt gondja. Én arra gondoltam hogy fúróval kitagitom a lyukakat, ahol jobban járatnám a levegőt a ventik környékén, akár valami mintát is téve bele, egyelőre még nincs rá szükségem, úgyhogy majd ha aktuális lesz.

[ Szerkesztve ]

(#61359) HUN_Sector válasza trog (#61358) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Azzal csak széthajtogatod a fém mesh-t és lepattog a festék. Ez szerintem vízzel vágható csak szépen, biztos nem fúróval lyuggatták ki.

[ Szerkesztve ]

(#61360) AxBattler válasza trog (#61353) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem itt a probléma alapvetően azzal van, hogy a vásárlók el vannak tévedve. A Jonsbo C6 egy pénztárcabarát, reliable budget micro ház, ennek megfelelően:
- igazán nagyteljesítményű konfig nem való bele;
- ITX lap nélkül nyújt subcompact életérzést, de a tervezést nem ússza meg az ember.

Mindenképpen így raknám össze magamnak:
- SFX táp;
- alulra/fölülre 1-1db, normális nyomással rendelkező 140mm-es venti;
- 200mm körüli hosszúságú VGA, de leginkább valami 1db ventis, vagy LP modell.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61361) AxBattler válasza AxBattler (#61360) üzenetére


AxBattler
félisten

Pl. ezen a képen jól látszódik, hogyan fér el felül egy radi (vagy egy ugyanekkora venti) az SFX táp előtt:

Megfelelően kis VGA mellett (pl. EVGA RTX 3060) szvsz így már elég jól átfújja a házat... esetleg az alsó lemezt kivágnám, úgysem látszódik, mehet oda porszűrő.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61362) AxBattler válasza AxBattler (#61361) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy mint ezen a Reddit képen.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61363) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Nekem elülső radis, felül 120-as kiszívású hűtés volt venne, sfx táppal, 2 ventis 220mm-es rtx 3060-al. Teljesen jól szellőzött

(#61364) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Tudom nem teljesen topik tiszta kérdés , de van egy Corsair sfx 600 platinum, tápom ,
érdekelne , hogy egy Corsair Premium Individually Sleeved 12+4pin PCIe Gen 5 12VHPWR 600W cable Type 4 White kábellal tudnék -e üzemeltetni róla egy pci-e 5.0 vga-t ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61365) Vigneau válasza Vigneau (#61351) üzenetére


Vigneau
félisten

Csináltam CPU ventilátor és tápegység megfordítást. Így a CPU venti a lapra fúj, míg a tápegység kifelé. A Cinebench R23 most 72°C-ra szaladt fel. Ez akár lehet mérési hiba is, míg idle 3°C-kal mértem többet.

Az SFX táp pedig érkezőben. :B :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61366) HUN_Sector válasza Vigneau (#61365) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Pedig a cpu coolernek a socket fele kell fújnia, az a leghatékonyabb módszer a léghűtésnél.
Lehet egy jobb paszta, vagy a cpu hűtő újra felhelyezése megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#61367) hoffman_ válasza viperabácsi (#61364) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem teljesen értem, hogy a vga pcie gen miért lenne probléma.
volt egyébkéntilyen kábelem, küldtem vissza a fenébe, olyan hullamerev és hosszú. van egy egyedi kábelem SF600PT-hez, azt sem használtam végül, ha érdekel kipróbálhatod vele, amit tervezel.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61368) Pista0001 válasza viperabácsi (#61364) üzenetére


Pista0001
addikt

3 moduláris táp alapján merem azt mondani, hogy ugyanolyan csatlakozókat használnak a különböző gyártók a táp felőli végen (is ;] ). Van egy Seasonic, egy Corsair és egy Silverstone, már meg nem mondom, melyik kábelei melyikben vannak, de eddig minden passzolt.

(#61369) tlac válasza viperabácsi (#61364) üzenetére


tlac
nagyúr

konkrétan a linkedről el lehet jutni ide és ott is van a válasz, hogy kompatibilis vele
[link]

(#61370) HUN_Sector válasza Pista0001 (#61368) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A pci expressz kábelnél az összes gyártónál egyezik a pin kiosztás. A 24 pinesnél azonban nem, azzal simán ki lehet sütni az alaplapot

(#61371) Pista0001 válasza HUN_Sector (#61370) üzenetére


Pista0001
addikt

Perifériakábeleket kevertem eddig, jó tudni, hogy kevernek. :Y

(#61372) rxmiss válasza Pista0001 (#61368) üzenetére


rxmiss
junior tag

ha jol emlexem corsair vs fractal ion, a corsair EPS12V kabelt hasznalva megsutottem valamit az ion-nal :D aztan kimericskeltem es tenyleg nem ugyanaz. raadasul mindketto tokfekete, nincs meg a fekete-sarga drotozas.

(#61373) AxBattler


AxBattler
félisten

Megint támad a Jonsbo, micro ATX fronton! :)

Jonsbo N4 Black / White - gyári oldal, Guru3D.com
A termékoldal alapján egy nagyon praktikus, mégis kompakt HTPC / Home NAS házat kapunk, mATX alaplap méretben, low profile magassággal, 6+2db HDD fiókkal, szellős kialakítással, fa berakással.

286mm(W) * 300mm(D) * 228mm(H) méretével elférhet a TV alatt, de szekrénybe is helyezhető, 1db 120mm-es ventilátora viszont csak a HDD-ket hűti, a többi komponens a rácsozat biztosította légáramra, ill. saját magára számíthat.
[FYI: a gyártó oldalán immár külön lapot kaptak a NAS házak.]

Jonsbo Z20 Black / White / Orange-Black / Orange-White / Pink-Black / Pink-White
A Jonsbo a C-sorozat mellett is folytatja a nagyon kompakt mATX házak gyártását!
Ezúttal egy ablakos, füles, rácsos, szög egyszerű felépítésű, mégis nagyon praktikusnak tűnő szerkezetet dobott a piacra, szokatlanul széles színpalettában - mintha a Metis / Styx termékvonalak babérjaira törnének, nagyon helyesen (ha már a Raijintek elengedte amazokat).

382mm(D) * 198mm(W) * 335mm(H) méretben érkezik (lábakka, fogóval, mindennel együtt), max. 363mm hosszú VGA-t képes elnyelni, valamint több HDD-vel is elláthatjuk, és max. 4db 140mm-es venti fér el benne alul/felül + hátul egy 120mm-es - utóbbiakat (HDD-k + ventik) rendkívül sokféleképpen variálhatjuk, érdemes ránézni a gyári oldalra!
A kábelmenedzsmenttel viszont lehetnek gondok, nem úgy tűnik, hogy az alaplapi tálca alá bármi elférne.


[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61374) hegegabi80 válasza AxBattler (#61373) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nagyon jó kis házak. A Z20 nagyon jó kis alternatíva.

(#61375) AxBattler válasza hegegabi80 (#61374) üzenetére


AxBattler
félisten

Valóban jó a Z20, de nekem a 382mm-es mélység már sok lenne, inkább a C6-ot választanám, ha már mATX.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61376) trog válasza Vigneau (#61356) üzenetére


trog
csendes tag

Jártam ma a praktikerben, vettem "hobbiüveget" 1600 forintért (25x50cm, 2mm vastag szépen átlátszó műanyag), méretre vágtam, sajnos nem lett a legszebb, úgyhogy valszeg majd még egyszer nekifutok, már csak a rögzítés mikéntjét kell kitalálni, ha van valakinek tippje örömmel fogadom, egyelőre jó alternatívának tűnik. Most az jutott eszembe, hogy ha következőre sikerülne teljes passzosan levágni úgy, hogy négy oldalról szorítsa a négy műanyag a sarokban lehet hogy rögzítési megoldásra sem lenne szükség hozzá.

(#61377) mpierre válasza hegegabi80 (#61374) üzenetére


mpierre
veterán

Ha azt narancssárgával megfőzött kétféle z20 házat meglátja a fiam, akkor gyanítom, hogy a Lian-li tu150wx-től búcsút kell vennünk. Hajjaj.

Az épített nas-nak pedig továbbra is ellenállok.....

......valahogy.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61378) Vigneau válasza trog (#61376) üzenetére


Vigneau
félisten

Kreatív ötlet, örülök neki, hogy nyitott szemmel jártál. :C

Kíváncsi vagyok, mire jutsz majd. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61379) Patice válasza AxBattler (#61373) üzenetére


Patice
nagyúr

Jonabo ház Ikea Kallax kompatibilis. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61380) AxBattler válasza Patice (#61379) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, dettó mindig a Kallax-kompatibilitás jut eszembe HTPC-k, kockaházak esetében.
C6-ról mintha még képet is láttam volna ilyen Ikeás környezetben... :K :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61381) Pista0001 válasza Patice (#61379) üzenetére


Pista0001
addikt

A mélység miatt szerintem nem, a Kallax mélysége csak 30-31 centi, úgyhogy a kábelek miatt biztos kilóg az eleje :P

Ó, és nem, 39 centi! Akkor visszaszívtam, valóban Kallax kompatibilis :B

[ Szerkesztve ]

(#61382) Vigneau válasza AxBattler (#61361) üzenetére


Vigneau
félisten

Végül nagyjából ez lett a végeredményem:

Viszont nem is gondoltam volna, hogy ha az SFX to ATX bracket alaplaptól számított legtávolabbi pontján

sikerül rögzíteni az SFX tápot (sajnos az enyém nem ilyen),

akkor egy 110mm magas 92mm-es toronyhűtő (pl. Thermalright Silver Soul 110) is szépen beférhet. Kérdés, mit hozna a konyhára. :K

Forrás.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61383) AxBattler válasza Vigneau (#61382) üzenetére


AxBattler
félisten

Szupi, szerintem kimaxoltad a ház lehetőségeit! Durván jó vas az az SFX EVGA! :C

Ha távolabb szeretnéd tudni a tápot az alaplaptól, akkor ajánlom Trolee átalakítóit; szerintem már olyat lemezt is tud gyártani, amin mind a 6db SFX furat megvan.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61384) sasNAXO válasza AxBattler (#61383) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Tavaly ilyenkor nem volt neki már az aszimmetrikus átalakítóból.
(Persze ha esetleg azóta van, azt nem tudom. :B )

#61382 Vigneau:
Silverstone PP08 átalakító ami a második képen van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61385) Vigneau válasza AxBattler (#61383) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget! Az SS PP08 gusztán néz ki. :R

Végül csak beadtam a derekam. Jó áron volt fent ez a 750-es példány, végül csak nem hagytam más kezében kikötni.

Már csak az a kérdés, foglalkozzak-e a jövőben a 110mm alatti toronyhűtőkkel. Újabb projektnek megtenné. Kérdés, jobban teljesítenek-e, mint a jelenlegi IS-50X V3. Két 92mm-es Scythe Kaze Flex-em van is épp elfekvőben, még a kudarcba fulladt VGA deshroud projekt maradványa.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61386) Vigneau válasza Vigneau (#61385) üzenetére


Vigneau
félisten

Némi finomítással komoly fantáziát látok benne. Csak a kivitelezésen / rögzítéseken kell még agyalnom picit. Szvsz akár a Scythe Mugen 5-öm is elférne így.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61387) Vigneau válasza AxBattler (#61383) üzenetére


Vigneau
félisten

Talán most sikerült nagyjából kimaxolni.

Ennél szebben nem ment a rögzítés. Fúrni nem szerettem volna most... :B

Már csak egy nagyobb low profile hűtő hiányzik a végső egyenletből. A 92mm-es tower projektet kezdem elengedni, az alternatív tápelhelyezésről nem is beszélve...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61388) Hanok válasza Vigneau (#61387) üzenetére


Hanok
senior tag

IS-67 XT esetleg? Vagy L12S? Ezek azért biztos többet adnának hozzá a jelenlegihez. Vagy nem tudom a C-14S beféne alá most úgy hogy alul van a venti??

Egyébként szerintem teljesen jól néz ki, szerintem a kialakításából fakadóan jobban nem lehet rendezni a kábeleket, csukd be az oldalát és kész is :)

[ Szerkesztve ]

(#61389) Mclovin válasza Hanok (#61388) üzenetére


Mclovin
senior tag

Vagy esetleg TR axp120 x67 és Deepcool an600 is jó alternatíva lehet 70mm magasság környékén.

(#61390) Vigneau válasza Hanok (#61388) üzenetére


Vigneau
félisten

Az előbbi sokáig volt is fent HA-n, de akkor még nem gondoltam, hogy közben beesik egy SFX táp. Most bő 100mm helyem van CPU hűtő számára. Pár lehetőség akad, ahogy elnéztem. Az általad is említett első duón felül még ott lehet a teljesség igénye nélkül a DeepCool AN600 vagy a Thermalright AXP120-XT is.

Először így raktam be a ventiket előre.

Aztán jött a felismerés, hogy - inkább - az SSD (de azért a felső venti se volt szerencsés helyen) miatt a háznak vagy az eleje, vagy a teteje nem pattan be a helyére.

Neki szerencséje volt, nekem pechem. :W

Köszönöm szépen a kedves szavakat! :R

Mclovin:
Tízórai tükörtojássütés közben jól lemaradtam, beelőztél. Ilyen az, ha valaki sokáig szöszöl a szerkesztgetésekkel, képbeillesztéssel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61391) Pista0001 válasza Mclovin (#61389) üzenetére


Pista0001
addikt

Asszem, van a TR-nek valami 100 mm magas top-flow-ja is, ha a táp nem takar nagyon rá a ventire, az is jó lehet.

(#61392) AxBattler válasza Vigneau (#61390) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre a dupla 120mm-es ventirögzítésre nem is gondoltam, tényleg jó! :K
És SFX táppal tényleg sokkal szellősebb lett!

Mivel eltűnt az alsó lemezről a P12, ezért a HDD elhelyezésre megoldás lehet, ha alulra vennél egy 3.5 -> 2x2.5 átalakítót, és átköltöztetnéd a meghajtókat. Én Metis-ben, és most a Jonsbo C2-ben is hasonlót használok, szerintem nagyon praktikus.
Színben passzolna a házadhoz pl.:
Akasa AK-HDA-03
Sharkoon 4044951013586

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61393) Hanok válasza Mclovin (#61389) üzenetére


Hanok
senior tag

Igen, ezek is jó alternatívák lehetnek, kompatibilitás szempontjából talán most egy kicsit az IS-67 megelőzte őket..Amilyen VRM/SSD hűtőket tolnak mostanában az ITX lapokra :)Bar itt erre a MATX-re bármelyik jó lehet szerintem ár függvényében.

#61390Vigneau: Ahh igen láttam hogy közben elkelt de azért nem vészes beszerezni, csak várni kell rá. Én nagyon megvagyok elégedve vele, talán a gyári venti kicsit hangosabb mint egy Noctua de ez csak szőrszál hasogatás :) Akkor ha bő 100mm van még lehet a C14-is beférne low profile modban. ;] Csak akkor már nagyon közel van a táphoz szerintem.:((( Egyébként ha megjön a mechanic master c25, akkor lehet hogy meglépem a toronyhűtőt bele, és lesz egy eladó. ;)

(#61394) Vigneau válasza AxBattler (#61392) üzenetére


Vigneau
félisten

Az utóbbi van nekem is kéznél, anno a Kublai-ban azt használtam az ODD-ok helyén. Itt viszont tudatosan maradtam a fenti SSD elhelyezésben (még a SATA kábeleket is gusztán beraktam az alaplap háta mögé). Egyrészt a felső első venti légáramából kap a 2 SSD friss levegőt, másrészt a VGA tud szabadon lélegezni. Nincs úgy bezárva, mint a Kublai-ban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61395) Vigneau válasza Hanok (#61393) üzenetére


Vigneau
félisten

Jól van, majd meglátod, mire jutsz. Egyelőre még nem kezdtem el komolyabban pásztázni az aprót, jó ár esetén biztosan elcsábulnék. Visszaolvasva elég impresszív eredményeid lettek az IS-67-XT-vel. Szvsz az ARCTIC P12 Max-szal sem vallana szégyent.

Az IS-50X V3 sem hazai. Nem volt elérhető, amikor kellett volna, így maradt az AliExpress az egyik Kedves Barátom segítségével.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61396) Pista0001 válasza Vigneau (#61390) üzenetére


Pista0001
addikt

A Thermalright SI-100 pont 100 mm magas, ha a ramok fölé lehet lógatni, akkor minimálisan takar rá a táp. Csak egy jó tesztet kéne találni.

Esetleg az AXP-200 Muscle, ha elérhető valahol, az 73 mm ventivel.

Jelenleg két AXP90-et és egy XP120-at használok, szerintem egész jók. :)

(#61397) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na ezen felbuzdulva délután nekiesek én is a 8 literes S300-nak rézhűtővel, folyékony galliummal
Csak a tower 100-at szétbontani rémálom, ez tart vissza

(#61398) Hanok válasza HUN_Sector (#61397) üzenetére


Hanok
senior tag

Én azt hittem már rég munkálkodsz a költözésen, érdekelnek majd a részletek ;)

#61395Vigneau: Nem vallana az tuti :) Valahol már a táp közelsége kontra produktív volt nálam ezen majd érdemes elgondolkodni, azért is írtam hogy ha nagyon közel van az sem a legjobb. Ha úgy alakul majd dobok egy pm.-et és eldöntöd.;)

[ Szerkesztve ]

(#61399) Vigneau válasza Pista0001 (#61396) üzenetére


Vigneau
félisten

Az SI-100-ról van is fent egy igen friss videó. Szép nagy jószág, meg kell hagyni.

Első ránézésre azt hittem volna a honlap szerint, hogy az AXP-200 Muscle már kifutott. Talán használtan lenne rá vajmi esély...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61400) Vigneau válasza Hanok (#61398) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, a táp közelsége csak egy szempontból lehet - hasznosan - érdekes (lásd az esetemben a Cooler Master Elite 110-nél tapasztaltakat). Amennyiben forog a ventilátora, az a ház belseje felé, a proci irányába néz és a CPU hűtő ventije pull-ra van állítva.

Rendben van. Köszi szépen! ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.