Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) Crabface válasza Grave_444 (#62350) üzenetére


Crabface
senior tag

:DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62352) HUN_Sector válasza TurboK0 (#62349) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Na ezért is jó, hogy a chopin oem bronze tápja (great wall vagy mi) kb 10000-12000ft körül elérhető német amazonon. Kicsi, csendes, 150w, egyedi méret, 230-as, de ha valaki egy darab műanyag, 3d nyomtató, fém, vagy fa lemezzel készít neki egy c6 tartót, rengeteg helyet nyerhet. Ha esetleg a 200-as goldra is le tud csapni, az instant get

(#62353) Rowon


Rowon
veterán

Új Aerocool ITX/mATX ház? [link] Jónak tűnik! Kár, hogy egyelőre semmi bővebbet nem találni róla a neten...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62354) viperabácsi válasza Rowon (#62353) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez kb ugyan az mint Az Asus prime Ap201

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#62355) Rowon válasza viperabácsi (#62354) üzenetére


Rowon
veterán

Ugyanaz jutott róla nekem is eszembe.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62356) viperabácsi válasza Rowon (#62355) üzenetére


viperabácsi
addikt

sőt még a Jonsbo Z20 is ilyen

Én is szemezek ezekkel , de most költöztem Lian li dan 4 H2O házba , egyenlőre elég volt a szerelésből. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#62357) Rowon válasza viperabácsi (#62356) üzenetére


Rowon
veterán

Most gondolkoztam rajta, nem-e át kéne költözni az ATX toronyból az ITX házba. :))De szerintem a lustaság erősebb lesz.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62358) AxBattler válasza Rowon (#62353) üzenetére


AxBattler
félisten

Maradjunk a "tágas mATX" definíciónál. ;)
Nekem jobban bejönne egy ilyesmi, ha nem hagyták volna ki az alaplapi tálcát és az USB-C csatolót: AeroCool CS110 (162 x 353 x 270 mm)

#62359 Rowon
Obiban veszel csomag gumitalpat (és hátul átalakítod 2x 80mm-es kifújós ventisre), és kész is! ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62359) Rowon válasza AxBattler (#62358) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt is nézegettem. Egy dolog zavart, hogy nem csinálták meg fekvőre, de az meg nézőpont kérdése. :))

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62360) phulee válasza Vigneau (#62343) üzenetére


phulee
tag

Más okokból, de én is a rövidebb kártyák felé nézelődöm. Ahogy látom vagy LP verziók jöhetnek szóba vagy a rövid nyákos megoldások:

ASUS GeForce RTX 4060 LP 8GB OC
GIGABYTE GeForce RTX 4060 OC LP 8G
illetve:
MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 8G OC
MSI GeForce RTX 4060 AERO ITX OC 8GB
Palit GeForce RTX 4060 Ti StormX 8GB
Az ideális persze a MSI GeForce RTX 4060 Ti 16GB lenne, de az már minden lélektani határon túlmutat. :Y

Esetleg valakinek van közvetlen tapasztalata, hogy melyik megoldás a csendesebb, hűvösebb? Ez egy ventis megoldások szimpik, de félek nem éppen halkak...

(#62361) Vigneau válasza phulee (#62360) üzenetére


Vigneau
félisten

Mekkora a max. hossz, ami még belefér?

A kisebb (pl. ASUS) RTX 4060 Ti-k hűtése már alapból sem az igazi. Ott még a sima verziótól örökölt Dual hűtést is hangosnak találta a TPU. Persze, eleve magasabb fogyasztásról beszélünk...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62362) HUN_Sector válasza phulee (#62360) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha nem muszáj, ne vegyél low profilet. A kisebb ventik hangosabbak. Nekem van egy 4060 oc-m, 3 ventivel, de egy is elég lenne rá a 115 watt fogyasztás mellett. Szóval szerintem 4060 itx nyerő lehet

(#62363) phulee válasza HUN_Sector (#62362) üzenetére


phulee
tag

Ettől tartottam, köszi a visszajelzést! :R Az MSI ITX minden szempontból szimpatikus, csak közben elgondolkodtam, hogy akkor már egy kicsit többért a Ti verziót választanám. Van most egy a HA-n, csak nem tudom van-e rá még gari.

(#62364) phulee válasza Vigneau (#62361) üzenetére


phulee
tag

Szerencsére nem vagyok annyira korlátozott. Csak ha előre kerül a C6-ban a táp, akkor nem szeretnék alatta beszorulni a kábelezéssel. Olyan 20cm körül ideális.

Kösz, a fél délutánomat tesztek olvasásával töltöttem, de össze-vissza mondanak mindent. Ezért voltam kíváncsi, hogy van-e gyakorlati tapasztalat. De igazad lesz és annyival többet a Ti nem ad, mint amennyi kompromisszummal járna. Igazából a HA-n jött szembe egy a Palittól és elgondolkodtatott. :R

(#62365) Vigneau válasza phulee (#62364) üzenetére


Vigneau
félisten

Láttam korábban már az említett Palit Ti-t és egy MSI Aero ITX-et is (utóbbit el is tettem kedvencnek). De egyrészt szívem szerint 100k-nál többet nem fogok adni egy RTX 4060-ért, másrészt inkább a kétventis megoldások felé húzok.

200 mm-es ligában az egyik kedvenc az MSI Ventus, a másik az ASUS Dual V2 (de boltban jelenleg 150k), a Gigabyte Windforce-ról pedig nem írtak jókat (gyenge és hangos hűtés). 210 mm-nél ott a PNY Verto, de itthon még nem láttam. 220 mm pedig a Zotac Twin Edge.

Esetleg még egy ASUS Dual vagy Dual EVO. De mindkettő 227 mm, szóval a meglévő ~230 mm miatt eléggé ki lenne centizve. Ki-berakásnál az alsó venti okozna fejtörést.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62366) HUN_Sector válasza Vigneau (#62365) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Esetleg ez?
[link]
Nemrég adtam el a 3060 white 12GB verziót belőle, apró méretű, ellenben két ventis, csak magas a borítása. Ha ez utóbbi neked nem probléma, halkabbat nem találsz az aktív hűtésű piacon.

[ Szerkesztve ]

(#62367) Vigneau válasza HUN_Sector (#62366) üzenetére


Vigneau
félisten

Másfél éve egy 200 mm-es EVGA RTX 3060 Ti ketyerészik a gépben. Szépen lefojtottam 756 mV-ra. Igaz, így nem is szalad 1710 MHz-en, csak 1545-ön. A gyári értéket szerencsére 875 mV-on tudja.

Szóval úgy voltam vele, próbálok egy újabb generációs zöldet nézni utódnak, ami közelít a teljesítményben az elődhöz, de jóval kevésbé energiaéhes. Nem ez lenne az első "egyet hátra" lépésem VGA téren.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62368) phulee válasza HUN_Sector (#62366) üzenetére


phulee
tag

Simán játékra szuper választás lehet. :R Nekem sajna Lightroom-hoz is kell, ott viszont a 30-as és 40-as széria között 2,5x sebesség különbség jön ki a teszek szerint.

Érdekes módon szérián belül már nincs szórás, tehát nem érdemes erősebb kártyát venni, de ez régen is így volt. Amikor nem csak amatőrként fotóztam, bőven elég volt egy GTX960, míg videós kollégák vették a méregdrága csúcskártyákat Premier-hez meg AfterEffect-hez-

(#62369) phulee válasza Vigneau (#62367) üzenetére


phulee
tag

Ebben az esetben nálam sem merülne fel a kérdés. De jelenleg egy RTX2060 van, és közben szeretném eladni az előző gépem, amiben nincs VGA. Tehát valamit mindenképpen kellene vennem, akkor viszont azt a pénzt inkább hozzáadom egy erősebb kártyához, amin megy a Lightroom és 1080p-n még játszani is tudok.

(#62370) phulee válasza Vigneau (#62365) üzenetére


phulee
tag

Egyetértek, alapvetően én sem adnék most ki zsebből 100e-t egy kártyára. De ha azt nézem, hogy csak különbözeti árat kell fizetnem és kb. 2 évig jó vagyok, akkor az megfontolandó.

Pontosan ez a dilemmám nekem is, a kétventisek jönnek be, de erről az MSI ITX-ről csupa jót írtak. A többiben egyfelé gondolkodunk, vagy ASUS Dual vagy MSI Ventus lenne a befutó. AMD sajna az Adobe miatt kevésbé játszik, bár egy Sapphire Pulse 6700xt-n elgondolkoztam, de 5mm híján már a házban sem fér el. :))

(#62371) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Chopin klón ?
GAMEMAX-Violin

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#62372) sasNAXO válasza viperabácsi (#62371) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Tavaly még sparkmax volt. :D
De igen, az.

Szerk.: Téves, tavaly is gamemax volt...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62373) viperabácsi válasza sasNAXO (#62372) üzenetére


viperabácsi
addikt

Jött szembe egy ilyen YT videó itt láttam meg.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#62374) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Jó ez a Violin és echte ugyanaz a bele… de! A baj vele csupán annyi, hogy Európában nem forgalmazzák.

(#62375) Rowon válasza HUN_Sector (#62374) üzenetére


Rowon
veterán

Pacek kis ház pedig, még belefér 2 darab 2,5" háttértár is. Venném! Már bele is képzeltem egy 5700G-t valami full réz Thermalright hűtővel és egy csendes TFX táppal, talán BQ.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62376) HUN_Sector válasza Rowon (#62375) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ez 45 mm-es cpu magassagot fogad ha nem tévedek, a chopin max 54, abba már belefér egy thermalright axp90-x47 full vagy mi a szösz a rézhűtő neve. Az alját megpaskolod galliummal és meg is vagy.

(#62377) Rowon válasza HUN_Sector (#62376) üzenetére


Rowon
veterán

Hmm... cooler clearencet meg sem néztem... :U Azt hittem az legalább belefér, de 45 mm az nagyon sovány...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62378) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Nem teljesen ITX, mert 26 lites és mATX, de azért mégis, mert DAN Cases dizájn; megjelent a Lian Li A3-mATX ...Lian Li oldala kicsit lehalt. :D

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62379) trog válasza HUN_Sector (#62376) üzenetére


trog
csendes tag

Köszi az infot a csökkent árú inwin maxról!
Régóta gondokodtam rajta hogy beruházzak egyre, kicsit sokalltam az árát, de ezt már elfogadhatónak találtam, így végül eladtam az SFX tápom, így alig kellett ráfizetni.
51-ért jó kis ház+táp kombó, minimális alap búgása van a tápnak,a gyári 5600gs wraith hűtő sokkal hangosabb.
A szerelése mondjuk lehetne egyel egyszerűbb, de akkor meg gondolom méretben lenne nagyobb, így konkréten a monitor mögé is befér. Úgy olvastam hogy a "pro" verziót még vesa mountra is fel lehetett szerelni, arra is gondoltam, hogy majd az álló munkavégzéses asztallap aljára rögzítem valahogy.

(#62380) sasNAXO válasza trog (#62379) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

A régi verziónak a "hátlapon" az embléma talán ragasztva volt, vagy valahogy leszedhető volt, lényeg hogy 4 csavar hely van mögötte és arra mehet a vesa átalakító.
Szerk.: nem próbáltam oda amikor tehettem volna, de nagyon hasonlít a Deskmini vesa mountjára.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62381) AxBattler válasza sasNAXO (#62378) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem igazán látom a hozzáadott értéket pl. egy Asus AP201, Inter-Tech IM-1, Jonsbo D31, vagy CHIEFTEC BX-10B házhoz képest.

Az újdonság kapcsán egy picurit túltolt videó az ITX létjogosultságát vonja kérdőre napjainkban, nem minden alap nélkül.

A mostani ITX lapok...
- eléggé megcsappantak, ami modellszámot illeti;
- majd' duplájára emelkedett az áruk;
- fícsörökben, csatlakozókban jócskán visszavágták a legtöbbet.

Ezzel szemben...
- az ITX házak méretben sokszor meghíztak, ill. a micro ATX társaik között jócskán találni kompaktabb modellt;
- egyéb (micro ATX) lapok is drágultak, de arányukban nem ennyire;
- a kompakt egybegépek (DeskMini, Minisforum, stb.) ésszerűbb formában kínálják ugyanazt, amiért az ITX-et kerestük, és most már teljesítményben is felnőttek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62382) sasNAXO válasza AxBattler (#62381) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

"fícsörökben, csatlakozókban jócskán visszavágták a legtöbbet"
Na igen, amikor választani kell, hogy 2024-ben két M.2 slotot, vagy két iGPU videokimenetet szeretnél egy alap ITX alaplapra, akkor felmerül az emberben a kérdés, hogy mi baj a világgal... :W

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62383) TESCO-Zsömle válasza sasNAXO (#62382) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most gondolj bele, hogy én kifizettem az extra pézt a 650E shipset-ért, hogy később ne kelljen lapot cserélni, ha jönnek a PCIe5-ös cuccok, most meg arról pletykálnak, hogy nem is lesz PCIe5-ös zsuga, mert egyből ugranak 6-ra. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62384) Rowon válasza AxBattler (#62381) üzenetére


Rowon
veterán

Ez az Inter-Tech ház egész jópofa. Az egykori Nanoxiámra emlékeztet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#62385) Francia91 válasza sasNAXO (#62382) üzenetére


Francia91
veterán

Belegondolva, optikai hangkimenetet leszámítva nekem jó vétel volt a Giga B450i Aorus Pro WIFI ismerőstől 12-ért 2 éve :)
PCIe 3.0 nem zavar, SSD bőségesen gyors vele, 3060 Ti-t pedig simán meghajt a 3.0-ás sín (most pedig RX580 8GB Nitro + csücsül benne, a 3060 Ti tervben van ebben az évben), nem tervezek bele erősebb kártyát, proci lesz majd cserélve még idén 5700X-re a jelenlegi R5 5500 helyett, és akkor még jóideig elég lesz a gép, a jelenlegi 32 GB RAM-mal is :)
Párom Sakura NR200-asába meg tavaly ilyenkor lett véve AsRock B550M-ITX/AC lap, 40-ért újonnan még az sem volt rossz vétel, abba is mehet 5700X és mellé szintén 3060 Ti, elég lesz neki is mindenre
De a HTPC a 3 db 3,5"-os HDD és a B650-es lapok mATX és ITX ára miatt különbsége miatt mATX házba fog már menni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62386) sasNAXO válasza Francia91 (#62385) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Konkrétan 12-ért az ajándék volt.
Én be vagyok tárazva AM4 ITX alaplapokkal, de ha nem lennék és újat kellene venni, hát, nem tudom vennék-e a mostani kínálatból... :W

#62383 TESCO-Zsömle: Fasza. :DDD Nem olvastam még amúgy.
Én fölöslegesnek tartom a pcie5-öt, a 4-nek is az lett volna a nagy előnye, hogy ami eddig pci3x4 volt, az mehet pcie4x2 -vel, ehhez képest lassan külön venti kell a M.2 foglalatokra is. :W Őszintén szólva nem tudom mi az ami kihasználja, oké, videomunkákat tudom, de mást nem nagyon...

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62387) AxBattler válasza sasNAXO (#62382) üzenetére


AxBattler
félisten

Pont erre gondoltam... de azért fizess érte 70k HUF-ot. :U

#62383TESCO-Zsömle
Ne bánkódj, visszafelé kompatibilis, szóval a 6-os SSD futni fog az 5-ös csatoló sebességével. Szívesen. ;]

#62385Francia91
12-kért kettőt kértem volna. :)

Szóval mostanság inkább a kompakt micro ATX lapok között turkálok, valszeg' ez a jövő.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62388) TESCO-Zsömle válasza AxBattler (#62387) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jah, SSD nekem nem számít, abból a méret fontosabb, mint a sebesség. ;) Legalábbis amíg nem a QD1-es sebesség ugrik egy nagyságrenddel.

#62386 sasNAXO: Videókártyák, de abból is a teteje, leginkább talán munkára. Amúgy nem tudom. Jövőállóság volt szem előtt. Majd évek múlva dől el, hogy volt-e értelme...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62389) viperabácsi válasza AxBattler (#62387) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én az asus b650e-itx el szemezek.
El kezdtem én is a matx felé keresgélni , de még azok között sem találok olyat amelyik mindent tud mint ez az Asus itx :W

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#62390) TESCO-Zsömle válasza viperabácsi (#62389) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi az a minden, amit tudni kell? Én anno emellett döntöttem: ASRock B650E PG-ITX WiFi

Nekem kizárólag gaming-re kellett, az volt a fókusz. Már nem emlékszem, mi döntött az ASRock mellett az ASUS ellenében. Talán az égetett Armoury Crate, ami BIOS-ból tolta fel a malware-t vagy valami garanciális fiaskó, passz...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62391) viperabácsi válasza TESCO-Zsömle (#62390) üzenetére


viperabácsi
addikt

Armoury-t biosbol ki lehet kapcsolni.
Minimum 2 db monitor kimenet 8700g menne bele ( tv / projektor )
( Asus-on a 2 db usb -c is tud dp kimenetet )
2 db m2 ssd
előlapi usb -c kivezetés ( csupa alap dolog )
optikai hang

A linkeden az Asus jön be nekem ;]

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#62392) flashpointer válasza viperabácsi (#62389) üzenetére


flashpointer
őstag

mit nem tud a tobbi amit ez igen coil whineolni? :DDD

(#62393) viperabácsi válasza flashpointer (#62392) üzenetére


viperabácsi
addikt

Fentebb le írtam mik lennének az elvárásaim a lap felé.
A " coil whine " meg pár felhasználónál előjön a másikaknál meg nem. Ennek alapján a fele táp / VGA palettát is kukázhatnánk.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#62394) flashpointer válasza viperabácsi (#62393) üzenetére


flashpointer
őstag

ja en szoktam is, negyedik 4090 teljesen csendben az elozo 3 meg ment vissza a boltba!

(#62395) viperabácsi válasza flashpointer (#62394) üzenetére


viperabácsi
addikt

erről beszélek ,minden gyártó alkatrésze bele eshet ebbe. Nekem régebben ADATA tápom olyan coil whine-os volt , hogy még a venti hangján keresztül is hallottam :D
Amúgy ha lenne a kritériumoknak meg felelő másik lap ( akár matx is szóba jöhet ) akkor lehet másikra esne a választás .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#62396) TESCO-Zsömle válasza viperabácsi (#62391) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A linkeden az Asus jön be nekem ;] - Me' balhere vagyok. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62397) TurboK0 válasza Francia91 (#62385) üzenetére


TurboK0
csendes tag

A normális audio kimenetek hiányát én is észrevettem mATX lapokon. AM5 B650M lapok között pl. nincs olyan ami tudna natív 7.1 kimenetet, mindegyiken csak max 5.1 van (3db jack). Optikai kimenetre nem is emlékszem. B650I között láttam olyat amin van optikai kimenet, de csak 2 analóg jack és mind 100e Ft fölött mozogtak.

Még szerencse hogy már HDMI-ről tolom az erősítőt, de akkor is, wtf?

Asrock B550M Steel Legend mATX méretű és simán van rajta 6db (aranyozott!) analóg jack. De még Intel B660M lapokon is előfordul.

(#62398) TESCO-Zsömle válasza TurboK0 (#62397) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A natív 7.1 kiment a divatból. HDMI vagy SPDIF. Főleg egy olyan zajos környezetből, mint amilyen egy PC tud lenni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62399) Francia91 válasza TurboK0 (#62397) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem van egy Musiland Monitor 02 US Dragon DAC-om, ez van az asztali gépem (az NR200P-s konfig) és a hangfal közt.
A mATX gépbe pedig megy egy normális hangkártya majd

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62400) Grave_444 válasza Rowon (#62384) üzenetére


Grave_444
nagyúr

FSP CST350 mesh előlappal az eredeti. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.