Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) Pista0001 válasza Vigneau (#61700) üzenetére


Pista0001
addikt

Az SF450-hez én kaptam keretet.

(#61702) Pista0001 válasza viperabácsi (#61686) üzenetére


Pista0001
addikt

12 volton mennyit tud? Ha 150 felett, akkor jó lehet, de olyan játékot nem nagyon erőltetnék vele, ami teljesen kihajtja a gépet.

(#61703) phulee válasza Vigneau (#61700) üzenetére


phulee
tag

Olvastam azt a tesztet, ennek ellenére a tápegységes topikban kifejezetten ezt ajánlották, vagy a CM-et, illetve (nekem) horror árban az Asus-t.

Sajna, se a Corsair, se a SilvesStone jelenleg itthon nincs, és HA-n sincs garis darab. Jelenleg nagyon max. 40e a keretek, mindenből újat kellett vennem és kiköltekeztem rendesen :))

(#61704) phulee válasza Pista0001 (#61702) üzenetére


phulee
tag

Néztem kalkulációkat és az a 450W már nagyon határ nekem. Minimum 550, de inkább 650W lenne az ideális.

A türelem erényét gyakorlom éppen.

(#61705) AxBattler válasza viperabácsi (#61686) üzenetére


AxBattler
félisten

Simán, egy 6GB-os RTX3050-el is megbírkózik szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61706) phulee válasza viperabácsi (#61699) üzenetére


phulee
tag

Ez nem is kérdés, hogy megérte! Most eléggé leült a piacon, lenne egy 4 év garis, de eltűnt a kolléga, illetve van egy 1 hónapos eladói garis darab.

Lehet érdemes kivárni egy ilyen alkalmi vételt, annyira nem sürgős a dolog. Úgyis alapvetően tanulnom kellene, helyette gépet rakok össze :D

(#61707) HUN_Sector válasza viperabácsi (#61690) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Meg ne vedd! Inkább egy 4060 low profilet vegyél, de a 6400-nél még a Low Profile intel arc A380 kártyák is jobbak és jóval olcsóbbak.
Teszt: [link]
ÁK: [link]

(#61708) HUN_Sector válasza spst (#61692) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Feleségemnek most veszem ki az inter-tech 120-as minigépéből a cuccokat, így lesz paneltáp és külső tégla is, ha érdekel (Szfvár)

[ Szerkesztve ]

(#61709) Rowon válasza phulee (#61703) üzenetére


Rowon
veterán

Ránéztem az új SFX tápok áraira... horror...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61710) Rowon


Rowon
veterán

Van egy Kolink Satellite házam, direkt olyan ITX gépházat kerestem, amibe ATX táp még belefér. Használtan, jó minőségű ATX tápokat simán ki lehet fogni 10-15k forint körül. Picivel nagyobb a méret, cserébe nem szívod a fogad az ár miatt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61711) phulee válasza Rowon (#61709) üzenetére


phulee
tag

Igen, nem is nézek napok óta mozit ..

(#61712) phulee válasza Rowon (#61710) üzenetére


phulee
tag

Köszi! :R Az általam választott ház is fogadna ATX tápot. Viszont, akkor a proci hűtővel kerülök 75mm-es magassági korlátba. Szóval ez most Lego a javából.

Szerencsére B tervnek még mindig ott van a Chaintec, ami most 25e körül megvan újonnan és legfeljebb pár hónap múlva feljebb lépek.

[ Szerkesztve ]

(#61713) Vigneau válasza viperabácsi (#61699) üzenetére


Vigneau
félisten

No igen, a Platinum az Platinum. Én eddig zömmel a sima SF450-ekre aludtam korábban. Ott egyiknél sem volt keret... :F

Aztán lett egy Thermaltake Toughpower SFX 550W az Asszony Kolink Satellite-jába. Nekem meg a fentebb taglalt EVGA 750W-os modellje jutott később. Mindkettő kapott gyárilag adaptert, a TT szimmetrikust, míg az EVGA némileg aszimmetrikust.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61714) Vigneau válasza phulee (#61703) üzenetére


Vigneau
félisten

Sajnos a tápegységes topik tud olykor kellemetlen meglepetésekkel szolgálni... De emberek vagyunk, mindenkinek más és más a szempont választáskor. Nekem pl. a halkság. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61715) Rowon válasza phulee (#61712) üzenetére


Rowon
veterán

25k Chieftec? Tápegység? Inkább ne...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61716) sasNAXO válasza viperabácsi (#61686) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Kis késéssel. :D RX6400 úgy rémlik igényli a pcie4-et, az 5600G meg csak pcie3; ha kell a teljesítmény, erre figyelj.
A procik 88W ppt (papíron, igp nélkül 5600g inkább 65 körül van asszem), pcie alaplapi csati 75W ahogy írtad, asztalon ami előttem van 2tb samsung ssd-re 5V 1,8A van írva, számoljunk 2x9W-tal ssd-kre, szóval bele kellene, hogy férj.

Szerk.: Úgy tűnik hétvégén nem tudok rendesen gépelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61717) HUN_Sector válasza Rowon (#61715) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Mi alapján gondolod ezt? Teljesen korrekt ki táp és stabilak az értékei minden ágon

(#61718) rxmiss


rxmiss
junior tag

'hordozhato' szamitogep. vegulis... :DDD
mondjuk az atvilagitos bacsinak kerekedett a szeme h ezmiez :)

(#61719) Hanok válasza Rowon (#61709) üzenetére


Hanok
senior tag

Valahol külföldi fórumon olvastam még egy hónapja vagy kettő hogy nagyon durván meg fog az is drágulni, gyorsan behúztam egy SF750-et még 56k-ért 5 év garival az SF600 helyett. De úgy látom jó döntés volt most egy kicsit rákölteni tekintettel arra hogy kb. már nem is lehet kapni normális boltban. Ahol meg lehet azt hagyjuk is... :U

(#61720) Rowon válasza Hanok (#61719) üzenetére


Rowon
veterán

Jól tetted. :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61721) phulee válasza Rowon (#61715) üzenetére


phulee
tag

Van aki vett és bevált neki, ezért mertem felvetni. De nyilván csak végszükség esetén...

(#61722) phulee válasza Vigneau (#61713) üzenetére


phulee
tag

Annak az EVGA-nak a kistesója lenne most a HA-n, csak 1 hónap garival...

(#61723) Rowon válasza phulee (#61721) üzenetére


Rowon
veterán

Hosszú távra, pláne, ha drága hardvereket raksz a gépbe, akkor ne egy olcsó tápra bízd őket. A táp a legfontosabb alkatrész. Én túlzásba is estem kicsit a saját gépeimnél, de legalább 10 évig biztosan nem fog fájni a fejem a miattuk.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61724) phulee válasza Rowon (#61723) üzenetére


phulee
tag

Jogos. Ahogy írtam elsősorban csak átmenetileg, amíg nem jön szembe egy megfelelő vétel.

(#61725) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Azért ácsi, 24-25000-es tartományban már nem a deákné és varga és tsa tápok vannak, hanem 400-as fsp bronzeok és minőségi belsős chieftecek. Ne beszéljünk zöldeket. Az átlagos mai konfigokat teljesen nyugodtan rá lehet kötni. Ha valaki meg soktízezres tápot választ, ő valószínűleg nagyfogyasztók (pl. 4080 meg K-s intel proci) miatt teszi, de közben a 250-400 wattot ezek a tápok 100%-os biztonsággal elviszik.

Egyébiránt meg cca 25 év alatt két táp halt eddig meg a gépeimben:
- alsópolcos gigabyte (csak a táp halt el)
- három napos evga

A cs550 chieftec meg ph infók alapján cwt belsős.

[ Szerkesztve ]

(#61726) TurboK0


TurboK0
csendes tag

Táp kategóriában már szétnéztem, a ~25 ezres kategóriában vagy nem minőségi cuccok, vagy hangos bennük a venti (ez nagyon fontos szempont). Olyat keresek aminél csak adott terhelésnél pörög fel a ventilátor. Csend a lelke mindennek, ahogy mondani szokás.

A héten is hallottam itthon egy ketyegő hangot, pánik indul, mi ez, megint darazsak költöztek a redőnybe, vagy geiger muller számlálót tesztelnek a szomszédban... ja nem, csak bedugtam a régi vinyókat a biztonsági mentés miatt...

(#61727) Rowon válasza TurboK0 (#61726) üzenetére


Rowon
veterán

Egyetértek. Nincs ebben semmi trükk. Azt kapsz a pénzedért, amennyit fizetsz. Az olcsóbb FSP-ket azért a táposban mindig ajánlották, érdekes módon a Csífteket nem. Van jó Csíftek széria, de azért - meglepő módon - már fizetni kell.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61728) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat meg nézem a teszteket is :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61729) Vigneau válasza phulee (#61722) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem eddig nagyon bevált, bár még csak egy hónapja van nálam. Igaz, én jobban szeretem a fekete, "szálankénti" tápkábeleket, mint a harisnyásakat. Na de minden nem lehet tökéletes, szerencsére szépen be tudtam igazítani a helyükre így is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61730) phulee válasza Vigneau (#61729) üzenetére


phulee
tag

Megértem, az éjjel alkudoztam az eBay-en egy német csávóval egy Corsair SF Series SF750-re. Na az, ha jól láttam szálanként harisnyázott. Csak sajna emberünk a közel másfél éves cuccát új áron akarta adni. Konkrétan az eredeti számlát is felrakta és afölött jóval akart egy használt termékért kérni. Megbolondult ez a világ :((

(#61731) PR0JECTNR56 válasza phulee (#61730) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az SF750 érdekes darab, mert volt anno egy elég meredek áremelkedés, amikor 50k környékéről kilőtt 70-80k közé, jelenleg pedig világszerte készlethiány van belőle, miközben a mai napig az egyik legjobb nagy teljesítményű SFX tápegység, így a kereslet mini-ITX építők oldaláról nem csökkent.

(#61732) phulee válasza PR0JECTNR56 (#61731) üzenetére


phulee
tag

Megértem, mert minden teszt isteníti. De akkor is fura, amikor látod, hogy az ember vette több, mint egy éve 140 euróért és most kérne érte 165 eurót, plusz persze a szállítás. Közben meg ott van mellette a vadonatúj 172 euróért.
Egy próbát megért, csak most nem jött be. :D

(#61733) AxBattler válasza HUN_Sector (#61707) üzenetére


AxBattler
félisten

4060 már határeset, ott a teljes kártya belenyal a 120W-ba, ehhez jönnek az egyebek, az a Flex táp meg max. 216W-ot tud leadni a 12V-os ágon. Persze alulfeszelni VGA-t is lehet, pl. simán 90W alá vihető az RTX3050 8GB, vagy egy RX6600 8GB.

Mondjuk egyéb oldalak tesztjeiben én nem láttam ennyire jónak az A380-ad, de nekem is szimpatikus... legalább PCI-E 3.0-as, 6GB VRAM-al, és Adaptive Sync-et tud!
Persze lehet hogy azóta javítottak a szoftveres oldalon.

#61715 Rowon
Eztne. Minden a belsőtől függ, pl. BFX-450BS már DC-DC belsőt kapott, igaz nem a legminőségibb gyártótól, de attól még bőven vállalható.
Mindezt 20k HUF alatt, közel a 400HUF-os júróhoz.

#61725 HUN_Sector
Pontosan.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61734) Vigneau válasza phulee (#61730) üzenetére


Vigneau
félisten

Az a gond, hogy a használt piac leköveti az új alakulását. Erre volt jó példa pár éve a használt autó értékesítés.

Van fent egy doboz nélküli Lian Li SP750 is, azonban fehér. Annyira azonban nem néztem utána még, hogy mit tud. Bár állítólag nem valami halk...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61735) viperabácsi válasza Vigneau (#61729) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az Sf 600 platinum is szálanként harisnyázott fekete kábelekkel jön.
VAN FORUMON EGY SRÁC CSINÁL KÁBELEKET

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61736) Vigneau válasza viperabácsi (#61735) üzenetére


Vigneau
félisten

Alexet ismerem én is. :K

De mivel boldogultam az elrendezéssel, nem láttam értelmét kábeleket rendelni. Azonban a korábbi deshroud projektemnél is Ő készítette a VGA to 4PIN FAN kábeleket.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61737) Rowon válasza AxBattler (#61733) üzenetére


Rowon
veterán

A belsővel az égadta világon semmi nem lenne, mert a CWT gyártotta, csak nem tudni, hogy 1. mi van benne 2. senki nem tesztelte le normális laboratóriumi körülmények között. Ismerve a Csíftek tápok átlagminőségét... én nem tudom nyugodt szívvel ajánlani senkinek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61738) coccolino válasza viperabácsi (#61735) üzenetére


coccolino
aktív tag

Anno azért vettem SF750-et, mert a legjobb választás volt ITX-hez, így utólag is nagyon jó döntés volt, csak ajánlani tudom

Igaz, a harisnyázott kábelei olyan merevek, mint egy gyúrós balettcsoport, ezért kezdtem el csináltatni roger.smithel egyedi kábeleket, viszont arra lélekben fell kell készülni, hogy egy alap set (PSU, 2*GPU, MB, 2*sata) kb. olyan 30-40e között van, így aki minőséget akar építeni, az engedje el az árakat

Esetleg az SF600+custom kábelek jó alternatíva lehet, de ugye ott már csak Goldot lehet kapni hivatalosan (habár aki nem ITX-be akar erőművet, annak valszeg mindkettő kevés lesz)

Amúgy a srácot csak ajánlani tudom, nagyon minőségi kábelt csinál és jóval jobban kezelhető is

[ Szerkesztve ]

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#61739) viperabácsi válasza Vigneau (#61736) üzenetére


viperabácsi
addikt

Milyen VGA-t alakítottál és jó lett a vég eredmény ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61740) Mclovin válasza coccolino (#61738) üzenetére


Mclovin
senior tag

roger.smith árai kicsit elvannak szállva. [link] Raymod-tól 2x rendeltem, 50 dollár volt az utolsó rendelésem postával. Ha valaki tud várni egy kicsit, szerintem jó alternatíva.

Tavaly májusi rendelés:

(#61741) viperabácsi válasza Mclovin (#61740) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mondjuk az jó ár nagyon :K

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61742) PR0JECTNR56 válasza phulee (#61732) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Hát igen, szerintem sem egy korrekt húzás, kicsit a videókártya piac közelmúltban lezajlott krízisére emlékeztet. Mindenesetre kitartást a kereséshez, előbb-utóbb biztosan lesz belőle korrekt áron eladó darab.

(#61743) phulee válasza Rowon (#61737) üzenetére


phulee
tag

Ez nem tudom mennyire számít valid tesztnek (oszcilloszkóppal mondjuk nem mértek). De talán itt némileg bővebb infó róla. Ami az én már megkopott elektronikai tudásom alapján lejön, hogy azért nem kukából származó alkatrészek vannak benne.
De hátha van, aki jobban tudja értelmezni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#61744) phulee válasza PR0JECTNR56 (#61742) üzenetére


phulee
tag

Köszi. Szerencsére nem sürget semmi. Legalább nem lesz a csábító kényszer, hogy tanulás helyett gépet rakjak össze :D

(#61745) Rowon válasza phulee (#61743) üzenetére


Rowon
veterán

Őszinte leszek, meglepődtem, mert jónak néz ki, bár az SFX tápoknál engem mindig zavar a tömöttségük... Kis helyre sok dolog bezsúfolva, majd egy kis ventilátor erőlködik velük... dupla golyóscsapágyas, nem tudom mennyire hangos. Tartósnak tartós, az biztos. Van benne minden védelem, CWT bél, kondik vegyesen japán és kínai. Hát őszinte leszek, még az is lehet, hogy megvenném, de 2 év garancia az nem sok (nyilván ezzel is próbálják letolni az árát).

Megnézném a versenytársakat is többé-kevésbé ugyanebben az árban, hogy mit tudnak nyújtani:

FSP SFX PRO Bronze 450W

be quiet! SFX Power 3 450W Bronze (BN321)
Fractal Design SFX 450W 80Plus Bronze (P-AS2B-450-EU)

A Fractal valószínűleg Sirtec beles. Ha nem cicereg, akkor az is jó választás, még, ha kicsivel drágább is. Szerk.: közben utánanéztem, ugyanaz a bele, mint az FSP SFX Pronak... Kérdés, hogy mivel tud többet a felárért.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61746) Vigneau válasza viperabácsi (#61739) üzenetére


Vigneau
félisten

Egy EVGA RTX 3060 Ti volt az alany.

Végül visszaállítottam mindent, valószínűleg nagy volt a hézag a ventilátorok kerete és a borda között, mivel én nem léptem meg ezt - jól látható flex nyomok:

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61747) viperabácsi válasza Vigneau (#61746) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szép meló !
Az lett volna a következő kérdés nyertél e vele a gyárihoz képest , de a linkeden tovább menve meg találtam a választ.
Mondjuk itt Linus is arra jutott , hogy nem jó az átalakítás.

Rowon azért a 450 watt elég be tudja korlátozni a komponenseket ( Leginkább VGA terén )

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61748) phulee válasza Rowon (#61745) üzenetére


phulee
tag

Na már nem volt hiába beszélgetés. Megint tanultunk valamit. :) A SFX kompromisszumos dolog, de jelen esetben lehet választani egy 75e+-os procihűtés (aminél sanszos, hogy a RAM-ok nem férnek el) vagy egy kisebb, ami mellé befér egy negyedáron jobb teljesítményű hűtés.

Ezeket én is néztem, viszont a számítások szerint a rendszer összesen 400W-ot igényel, ezért félő, hogy nagyon határon lenne a táp. Mivel most sikerült kikölteteznem, ezért lehet maradok a Chieftec-nél (főleg, hogy megállapítottuk, hogy nem olyan rossz az), de még gondolkodom, mert eBay-ről (Olaszo. nincs vám) 48e-ért (szállítással) egy vadonatúj EVGA SuperNOVA 750W GM vagy a HA-ról egy szintén EVGA SuperNOVA GM 650W 1 hónap garival 36,5e szállítással. És ezek mind gold-ok ráadásul...

[ Szerkesztve ]

(#61749) viperabácsi válasza phulee (#61748) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem jobban jársz a " EVGA SuperNOVA GM 650W 1 hónap garival 36,5e szállítással "
mert amoda a gariztatás úgy sem lenne egyszerű menet.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61750) phulee válasza viperabácsi (#61749) üzenetére


phulee
tag

Még győzködöm magam. Azzal az SF600 Platinum-mal, gyári garival magasra tetted a mércét. :U

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.