Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) AxBattler


AxBattler
félisten

DeepCool CH160 ITX és CH360 microATX házak a CES 2024-en (TechPUp, GNexus, KitGuru)! A fogantyús fehér 3db PCIE slot-al bír, így a lenti H610M lapok közül akár valamelyik el is férhet benne, ha egy SFX táppal lehet trükközni még benne!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60902) Vigneau válasza AxBattler (#60900) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, valójában én is az ASRock H610M-HVS/M.2 R2.0 és a Gigabyte H610M H V3 DDR4 (rev. 1.0) között agyalok. Ráér még a vétel, mert előbb egy olcsó i3-at kell majd találnom.

RTX 4060-ban pedig várok még az árcsökkenésre, valamint fehér kártyát semmiképpen nem szeretnék. :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#60903) AxBattler válasza Vigneau (#60902) üzenetére


AxBattler
félisten

Megértem.
H610M-HDV/M.2 R2.0-t nézegettem anno, de akkor még nem lehetett nálunk kapni, azóta meg már támad az AM5 is... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60904) zed1983 válasza Vigneau (#60902) üzenetére


zed1983
őstag

4060 ventus az Alzánál most szerintem jó áron van, én rendeltem is belőle, élőben brutál jól néz ki a fehér :)
A két ventis példányok közül az egyik legrövidebb a maga 199mm-es hosszával, nálam ez fő szempont volt.
A Jonsbo T8 ITX házat még így is vágnom kellett, hogy be tudjam helyezni. :)

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#60905) AxBattler válasza zed1983 (#60904) üzenetére


AxBattler
félisten

A Jonsbo T8 ITX házat még így is vágnom kellett, hogy be tudjam helyezni.
Azt hogy? Elvileg adott a hely... :F
Max.Display Card Length:210mm

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60906) TESCO-Zsömle válasza AxBattler (#60905) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt hogy? Elvileg adott a hely...

Úgy, hogy a Jonsbo nem LianLi. -> Ha benne van, már elfér a 210mm-es kártya, de betenni nem tudsz 210-es kártyát, mert nincs akkora nyílás.

Én a Jonsbo N3-mal jártam így, hogy le kellett szedni a merevítőt és szét kellett feszíteni az elő és hátlapot, hogy a 240 hosszú VGA beférjen a max 250 helyre.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60907) Crabface válasza TESCO-Zsömle (#60906) üzenetére


Crabface
senior tag

Anno az U1 Plusban nekem volt oversized kartya, ami papiron nem fert be. Valosagban igen. Altalaban az oldalra rakott IO nyakja van az utban.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#60908) TESCO-Zsömle válasza Crabface (#60907) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Esetemben az elő és hátlap tetején levő behajtások szűkítették azt a 250mm-t le 230 környékére.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60909) Vigneau válasza zed1983 (#60904) üzenetére


Vigneau
félisten

Hasonló hosszú a jelenlegi EVGA RTX 3060 Ti-m is. Simán el kell majd férnie a CM Elite 110-ben. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#60910) AxBattler válasza TESCO-Zsömle (#60906) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig 218 mm mélynek írják a házat... azt gondolnám, hogy ha csak az alaplap van beszerelve, és minden mást kiveszek (táp, HDD tartókeret, stb.), akkor (elforgatva) be kellene menjen egy 199 mm-es VGA. :F
Mondjuk a C2-nél én is szívtam a 190 mm-es, 3 PCIE slot-os EVGA RTX 2060 SC-vel... mondjuk az 224 mm mély. :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60911) flashpointer válasza TESCO-Zsömle (#60906) üzenetére


flashpointer
őstag

gyartotol fugg melyio mit ert kartyahossz alatt, valamelyik a fem slot pcb feloli sikjatol szamolja, valamelyik meg a teljes hosszat a csatlakozok feloli elorehajlo slottal egyutt...

(#60912) AxBattler válasza flashpointer (#60911) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, és ez házakra is áll, pl. a VGA-k rögzítőcsavarjainak lemeze vajon beleszámít a mélységbe, vagy sem?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60913) mpierre válasza AxBattler (#60901) üzenetére


mpierre
veterán

Az ott egy procihűtő? :Y Ez már veszélyesen közelíti a TRUE 120 copper tömegét...szerintem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#60914) Vigneau válasza AxBattler (#60912) üzenetére


Vigneau
félisten

Ebbe a graphics card bracket témába már én is szaladtam bele és még most sem teszik egyértelművé...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#60915) zed1983 válasza AxBattler (#60905) üzenetére


zed1983
őstag

Pontosan úgy, ahogy TESCO-Zsömle írja. A kártya adatok alapján befér, de a két oldali élhajlítás miatt nem lehet berakni, próbálgattam :K
Nem gond a vágás, úgyis vágtam volna, az elejére rakok egy slim 120mm- es ventit.

És csak a lap volt benne, még a ramokat is kivettem, az az idióta nagy IO takaró az alaplapon volt útba, amiatt nem tudtam befordítani :R

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#60916) HookR


HookR
addikt

ASRock DeskMini X600 - [kép] (4gamer.net)

Sokkal nem jutottunk előrébb, de legalább bizonyosság, hogy kivitték a CES-re.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#60917) TESCO-Zsömle válasza zed1983 (#60915) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem jól döntöttél, hogy nem az alaplapból vágtál. ;] :P

#60913 mpierre: Nem olyan vészes az. "Sima" 140-es hűtő, csak kicsit meg van dizájnolva. DeepCool Assassin VI. TRUE Copper nem lesz még egy. Az úgy volt ennél nehezebb fél kilóval, hogy méretben a fele se volt. Ha ma vmi ilyesmi dual-towert akarnál úgy megcsinálni rézből az verné a 4 kilót.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60918) Vigneau válasza AxBattler (#60903) üzenetére


Vigneau
félisten

AMD-ben egyelőre nem gondolkodom. Még az i7-2600 előtt volt, de azóta semmi. Most a két gyártó (Gigabyte vs. ASRock) mellett azon agyalok, melyik generációs i3 legyen. Egyedül a RAM adott. Van 2x16GB DDR4-em, azt dobom majd a mélyvízbe.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#60919) HookR


HookR
addikt

Cooler Master NR200P V2 - Youtube

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#60920) Crabface válasza HookR (#60919) üzenetére


Crabface
senior tag

NR200P Max barebone... De legalabb rondabbak az oldal panelek

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#60921) AxBattler válasza zed1983 (#60915) üzenetére


AxBattler
félisten

Majd kérünk képeket! :DD

#60916 HookR
Semmit sem változott... aminek örülök!

#60918 Vigneau
Specifikációkat nézve kb. ugyanazt tudja a H610M, mint az A520M.
Annyi az előnye az Intelnek, hogy kompaktabb méretben gyártják, és létezik DDR5-ös változata is, viszont az (IGP-s) Intel procik drágábbnak tűnnek az AM4-eseknél!

#60919 HookR
Így kell eladni az új riser kábeleket... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60922) zed1983 válasza AxBattler (#60921) üzenetére


zed1983
őstag

Okés, most oda van festésen :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#60923) Vismajor01 válasza HookR (#60919) üzenetére


Vismajor01
addikt

Huh hát ez eléggé kapufa.

A saját NR200P buildemben se nagyon találtam helyet a kábeleknek, hát itt hova tudnád őket rakni? Alul csak egy intake, meg max egy slim, fent meg radiator+fan. Towercooler nuku, fekvő gpu nuku. Monnyuk legalább a vertikális lejjebb van, az enyémben először 3070 FE volt, de elkellett cserélnem egy EVGA-ra mert az FE túl rövid volt :D csak lógott ott a levegőben szegényke.

Apropó NR200P

Sikerült tavaly sz*rul összeraknom, a PSU bár a korrekt slotban volt, de így a tábkábel csatlakozása eltartotta a tetejét, néha elengedte magát a műanyag és kipattintotta saját magát, ilyenkor "beszakadt" a bekapcsológomb. Plusz elég forró volt odabent a hangulat, természetesen TG panel van az oldalán mert az úgy a jó :C De ez az első ITX buildem szal gondoltam ez így normális. Aha, most beraktam az új kártyát (6800xt) és elkezdtem barbálni a hűtéssel...Jéé...Fordítva raktam be a tetején a két exhaust fant :W Szal nem exhaustok voltak hanem intake, csakhogy a padlón lévő 240mm AIO is intake, úgyhogy kavarták bent a forró levegőt szegény komponensek :D Sok heavyduty játék nem volt hálistennek. Most megcseréltem a ventiket fent így 80 fokról 60ra esett a gpu terhelésen :D Plusz a tápot is lejjebb csúsztattam az alsó foglalatba, ígyis elférnek alul a kábelek és fent is simán bepattan a teteje.

Már csak a 2tb hdd-t a PSU trayről kéne lecserélni egy SSD-re mert így picit ferde a vertikális GPU. Ha addig el nem adom az alaplapot és nem költözök át egy Lian Li minibe.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#60924) HookR válasza HookR (#60916) üzenetére


HookR
addikt

ASRock DeskMini X600 / DeskMeet X600 / Jupiter X600 - kép1 / kép2 / tomshardware

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#60925) rxmiss válasza HookR (#60924) üzenetére


rxmiss
junior tag

a deskmini tetszik nekem legjobban, bar kicsit csalodott vagyok h nem terveztek bele low profile kartyanak helyet. nem mintha konnyu lenne ket literben :) de legalabb a 47mm-es tamogatott huto mar egy egesz jo kompromisszum.

(#60926) viperabácsi válasza rxmiss (#60925) üzenetére


viperabácsi
addikt

Már csak az árra leszek kíváncsi NÁLUNK , mert az előd x300 -at is 75000 ft -ért tudtam boltban megvenni.
Am 5 amennyivel drágább am4 -nél ( ITX méretben ) kb nem lesz értelme le cserélni az x300 -as Deskminimet..

Más :
Össze raktam a Lian li A4 H2o gépet , hát nem egyszerűen szerelhető , pedig még csak a gyári lég hűtő lett fel rakva a Ryzen 3300x re .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60927) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Nem teljesen ITX, de gondoltam megosztom. Variációk egy témára:
NAS mITX vagy mSTX alapon. :))


December elején lőttem aprón egy Asrock J3455B-ITX alaplapot, és gondoltam az lesz az új NAS alap, kapott egy nagy samsung szerver SSD-t, pico PSU-t + szellős házat és szépen elketyegett 9W körül passzívan 0-24. És nagyon elégedett voltam, mert a korábbi Q1900 konfig nem ment 10-11W alá kb. sehogy sem. :D
Majd aztán szembejött aprón egy miniSTX alaplap, egy Fujitsu D3544-S, Intel J4005 procival ,és gondoltam kipróbálom milyen. Tetszett hogy kicsi, meg kíváncsi voltam rá mennyire jó, gondoltam legfeljebb tovább adok rajta. Kapott egy 3D nyomtatott házat magának ahogy a képeken is látszik.
Ugyanazzal a típusú SSD-vel és boot pendrive-val 6W alatt fogyaszt a lap üresjáratban. :Y
Úgyhogy bár nem ITX, de ha valaki valahonnan tud ilyet szerezni magának, akkor részemről csak ajánlani tudom. :K

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#60928) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Amióta megjelent a piacon, vágytam erre a csodára. De nem akartam rá költeni. Maradtam az Antec ISK 300/310-nél, amiket gombokért tudtam beszerezni. De ugye azoknak megvannak a határai (150W táp, 1slot LP). Pár napja azonban megláttam egy féláras hirdetésben itteni kollégától, és mivel azóta már van egy Silverstone 600W-os fullmodu SFX tápom, kaptam a lehetőségen. Így ma meg is érkezett a Milo ML06E. És olyan, amilyennek képzeltem. Pont oda való, ahova szántam. Köszi, Gordon, ez egy ~10 éves történet happy end-je. :R De le vagyok tiltva a build-ről, mert 2 gépet kellene darabokra szedni hozzá, anya meg megenne élve, ha nem játszhatja végig a Hogwarts Legacy-t :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#60929) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#60923) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ja amúgy a build :)
AMD Radeon 6800XT Reference
AMD r5 5600x
16gb 3400mhz corsair ram
1tb m2 ssd
1tb sata ssd
3tb HDD
Lian Li 750W sfx táp
MSI coreliquid v2 240mm AIO


[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#60930) Rowon


Rowon
veterán

Raspberry Pi 5 vs Asrock N100DC-ITX összehasonlító csidejó.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#60931) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Azt tudja valaki, hogy ezeket a T-s, meg U-s amd procikat a kínai zsebgépekből ki lehet műteni, asztali alaplapba rakni? Vagy az összes rá van forrasztva, típustól függetlenül?

(#60932) dugo_ válasza HUN_Sector (#60931) üzenetére


dugo_
veterán

Nem néztem végig egyesével, de úgy néz ki, a Zentől kezdve ezek az FP5, FP6, FP7, FP7r2 BGA socketet használják, szóval forrasztottak.

(#60933) Crabface válasza HUN_Sector (#60931) üzenetére


Crabface
senior tag

Szerintem ezekbol is lesz majd itx lapra forrasztott verzio, mint az inteles kinai lapok alin.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#60934) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Pedig sorra látom ezekben a zsebmasinákban (bmax és társai) az asztali procik energiatakarékos verzióit és már megörültem egy jó asztali lapba helyezésnek. De akkor az álmot tovább kell àlmodnom.
Amúgy is: Sehol egy jó AM4 GE processzor. Felháborító

(#60935) Crabface


Crabface
senior tag

Mai lego:

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#60936) viperabácsi válasza Vismajor01 (#60929) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szia !
Erről van némi infód ? Höfokok , hang ?

Nirvanus milyen házról van szó , mert ebből a leírásodból nem tudtam ki hámozni ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60937) HUN_Sector válasza viperabácsi (#60936) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Nem látod? Ez egy sörhűtő :)

(#60938) Pista0001 válasza viperabácsi (#60936) üzenetére


Pista0001
addikt

Silverstone Milo ML06E, írja a típust márkanév nélkül. ;)

(#60939) Vismajor01 válasza viperabácsi (#60936) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szia

Persze

Gpu 70 fokig mászik el szintetikus load alatt, proci 83 fokig
De játék közben gpu 60 fokos, proci is kb

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#60940) Mclovin válasza Vismajor01 (#60939) üzenetére


Mclovin
senior tag

Hát az a proci hőfok nekem érdekes. Remélem ez a 'v2' MSI AIO nem olyan lesz mint a 'v1'. Nagyon sokban meghalt a pumpa. Szép build! :R

(#60941) Vismajor01 válasza Mclovin (#60940) üzenetére


Vismajor01
addikt

Majd megnézem mégegyszer, de mivel alul van a procihűtő ezért limitált az airflow amit betud szívni. Megnézem mégegyszer majd, de az engem nem annyira izgat h szintetikus tesztnél meddig mászik fel, nem szintetikus tesztekkel szoktam játszani

igen erről hallottam, hogy vmi gunk leválik a radiátor belsejében és összegyűlik a pumpában. DE amikor ennek a sorozatszámát beirtam azt irta nem eligible a cserére, szal :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#60942) viperabácsi válasza Vismajor01 (#60939) üzenetére


viperabácsi
addikt

Neked a radiátorban van a pumpa ?

Mint itt vagy Már ez a tipusod van

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60943) Vismajor01 válasza viperabácsi (#60942) üzenetére


Vismajor01
addikt

Radiátorban van, különben nem tudtam volna alulra tenni.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#60944) viperabácsi válasza Vismajor01 (#60943) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem tudom nekem azok a verziók nem túl bizalom gerjesztőek.
Épített víznél , arra törekszenek , hogy minél kisebb legyen a pumpa közelében a keresztmetszet csökkenés ,a radiátor meg pont csökkenti a kapillárisokkal.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60945) Hanok


Hanok
senior tag

Lecsengett a nyaralás ma megjött végre az alaplap is, nagy szenvedés volt vele.. bár jópár shopban kapni de kiderült hogy beszerezni senki nem tudja..igy kb. Január eleje óta csak vártam rá. :W De a lényeg hogy minden itt van, lassan elkezdem bepakolni az sg-13-ba. Aztán jöhet a megmérettetés a két hűtő között. Nem mondom hogy azonnal lesz belőle valami mert atomra kell bontani miután beszereltem és ugye annyira sok helyem nem szokott lenni a szerelésnél a házban.
Amit váltott a konfig: Asrock H570M-ITX/I5 11400/16GB DDR4 meg egy régebbi Gen4 SSD.
Ami lett: Asrock B650i Lightning Wifi/ryzen 7600/DDR5 6000 CL30 meg a WD SN770. És hát nem utolsó sorban az IS-67 XT a Noctua helyett.


Amúgy elég korrek kis lapnak tűnik ez, szerintem a fentebb linkelt B760I verziója is egy jó alternatíva lehet majd intel fronton persze megfelelő áron.

(#60946) AxBattler válasza Hanok (#60945) üzenetére


AxBattler
félisten

Milyen táp lesz az SG13-ban? Lesz VGA? Képek? :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60947) Hanok válasza AxBattler (#60946) üzenetére


Hanok
senior tag

Persze persze, minden lesz benne, vagyis volt csak a félkonfig röpült alóla. SF-600 Platinum meg Inno3d 4070 ami a házon kívül még maradt.
Ha összeraktam majd jönnek az újak is. ;] Csak most nem lesz ilyen szép a fű. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60948) viperabácsi válasza Hanok (#60947) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szia !
Szuper képek ! Noctua milyen magas ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60949) Vigneau válasza AxBattler (#60921) üzenetére


Vigneau
félisten

Ma kicsit megszaladt a fantáziám. Amennyiben ASRock vonalon maradok, ez a 3 lap akadt fent végül a hálómon.

Ha az utolsó kettőt választom, akkor némileg felesleges volt a házátalakítás. Bár igazán belegondolva legalább jobban tud szellőzni a VGA. Ráadásul nem tudom, mennyire lenne túllövés a B760 chipset az i3-hoz. :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#60950) sasNAXO válasza viperabácsi (#60948) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

NH-L12S lesz az, 70mm. :)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.