Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) sasNAXO válasza PROTRON (#58246) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Valszeg nincs, inkább arról van szó, hogy mutatja a kép, hogy lehet beépített tápos és csak picoPSU-s is. (Valszeg eredetileg taobao-s a cucc és lehet ott lenne opció táphoz bele.)

Ezek az lzmodok nagyon jól néznek ki (pl. egy másik redditről), csak hát az áruk...

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58252) PROTRON válasza Rick4 (#58248) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze, hisz tudod hogy megy ez, még nem jó még nem jó...már nem jó, túltoltuk béláim!
Alul vagy jobb oldalt túl sok a felesleges légköbméter.
De értjük mi a viccet, csak nem szeretjük. :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58253) Rick4 válasza PROTRON (#58252) üzenetére


Rick4
félisten

Hááát, én a jóval azért elégedett tudok lenni, különösebben sose volt bajom az életben, hogy ne találtam volna meg azt, ami 99%-ra rendben van, a maradék 1%-ot meg meg kell tanulni elengedni! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58254) #54547200 válasza HookR (#58244) üzenetére


#54547200
törölt tag

jofej az lzmod, de erdekes h a render kepeken ket egyszlotos low-profile kartya van. ranezesre nincs eleg hely egy extra szplitternek alajuk, uatx lap pedig a melysege miatt nem hiszem h beleferne.
a tobbit leszamitva nekem is tetszik, bar az 1U tap helyett talan megprobalnam ebbe a HDPlex 250W GaN-t.

illetve itt van megegy erdekesseg, ahogy a linked nyoman keresgeltem:
gyakorlatilag ugyanazt a hazat lehet hasznalni pcie kartya nelkul, 1slotossal v 2slotossal, es akkor csak a 'vastagsaga' valtozik. szoval ha igy egyszlotos kartyaval pl 15mm-es venti lehet a processzor bordajan, akkor ketszlotossal mar beferhet egy 25mm-es :) eleg kompakt.
Xslim Mini

[ Szerkesztve ]

(#58255) Pista0001 válasza #54547200 (#58254) üzenetére


Pista0001
addikt

A megfejtés a mini-DTX lap lehet, 19×17 centi, 1 slottal szélesebb, mint a mini-ITX.

(#58256) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Jonsbo D31 Mesh lett a befutó. :)

Mivel 30l felett tartok már, így képeket, illetve pár sort itt találtok róla.
Már Merlinnél is kapható, kijelzős kivitelben is.
Maga a ház olcsóbb volt Németországból, a szállítás miatt így nekem 3-4000-el került többe, cserébe már összeállt a gép, szóval megérte.

[ Szerkesztve ]

(#58257) #54547200 válasza Pista0001 (#58255) üzenetére


#54547200
törölt tag

jogos, koszi :R

(#58258) HookR válasza #54547200 (#58254) üzenetére


HookR
addikt

Igen, ráadásul a dVGA hosszra sem olyan kényes... ;]

Amúgy volt már: #56746

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58259) Qkackca válasza PROTRON (#58252) üzenetére


Qkackca
őstag

AiO Vesa itx [link]
A múltkori kérésedre, ezt add be a melóhelyre :)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#58260) HookR


HookR
addikt

LZmod II-33Z4 nem hivatalos oldal - aliexpress
- 141 x 215(/247) x 326 mm (9,88l / 11,35l)
- Vándor alaplapi tálca szélesebb dVGA-k érdekében
- DAN A4-SFX klón



▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58261) HookR


HookR
addikt

ERYING Fantasy i7-12700H G660i nem hivatalos oldal - Videocardz / SFF.net / Aliexpress / Facebook / Youtube

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58262) PROTRON válasza Qkackca (#58259) üzenetére


PROTRON
addikt

Ezerhála, már küldöm is tovább főninek. :D

Végre egy ház aminél megértem hogy miért kerül annyiba, amennyibe...nem az amikor 3 db alu profilra ráírják hogy 80 ezer. :D
Ez tényleg megérős, csak nem fér bele a jelenlegi otthoni konfigom, de jövőben elképzelhető...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58263) hegegabi80 válasza Grave_444 (#58256) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jó lett nagyon, és legalább van normális kábel menedzsment.
Amúgy a V9-hez képest jobb? Gondolom igen.

(#58264) Grave_444 válasza hegegabi80 (#58263) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszi. :)

Maga a kártya ott is jól teljesített az alsó ventilátorok miatt, most ugye van elöl is egy pluszban, illetve felülre-hátra is nagyobbak férnek és teljesen szellős az egész.
Szóval összességében sokkal jobb igen, a V9-nél. Oda nehezebb lett volna nagy procihűtőt keresni.

Így halkabb is lett, terhelésen is minimális a zajszint.
14-es hűtők 5-600rpm-en mennek load, kártya is minimum fordulaton 1200-on 60-65 fok körül megáll. Ebbe majd tervezek 3 ventis Gaming X / Suprim / TUF vgat.
(4090 is befér a házba. ;])

[ Szerkesztve ]

(#58265) hegegabi80 válasza Grave_444 (#58264) üzenetére


hegegabi80
addikt

Gondoltam, hogy jobb lesz szellőzés terén, hiszen külső méretben is azért nagyobb a V9-nél.
Igen ebbe a D31-be mehetnek nagyobb vga-k is. Ez a közvetlen alatta venti felállás biztos sokat dob rajta.
Nekem sose lesz ilyen erős konfigom, így a V9 is bőven elég lesz.
Amúgy anyag használatban is jobb a V9-nél vagy az kb azonos?

[ Szerkesztve ]

(#58266) HookR


HookR
addikt

CAPTAIN S. V7-DC nem hivatalos oldal - aliexpress
- 92 x 206 x 210 mm (3,98l)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58267) HookR


HookR
addikt

MetalFish S1 hivatalos oldal - [link] / Aliexpress
- 160 x 240 x 310 mm (11,9l)
- Vezeték nélküli mobil töltővel.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58268) HookR


HookR
addikt

Seatay "Computer Host Case Ultra-Small Mini Portable ITX Chassis" nem hivatalos oldal - aliexpress
- 135 x 193 x 312 mm (8,13l)
- DAN A4-SFX klón


▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58269) Grave_444 válasza hegegabi80 (#58265) üzenetére


Grave_444
nagyúr

V9 masszívabb, azért vastagabb anyagból készült és nem lyukacsos mindenhol. Amúgy hasonló kategória, teljesen elégedett vagyok vele. Régen a Cooltek/Jonsbo U2 is ugyanilyen minőségi volt. :)

(#58270) hegegabi80 válasza Grave_444 (#58269) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen de legalább a D31 jobban szellőszik, mert lyukacsos.
Nekem még a V10 is tetszik, na meg amúgy az összes Jonsbo/Cooltek ház.

(#58271) Grave_444 válasza hegegabi80 (#58270) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen, sok a szép köztük.
A gyári oldalon néha megtévesztőek a képek az rgb stb miatt, érdemes felhasználók által készített fotókat is keresni.

(#58272) hegegabi80 válasza HookR (#58268) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na most már tessék befejezni az emberek ingerlését ezekkel a jó kis kuckókkal.

Ráadásul találtam egy Xiaozhe Premium C1S, ami nagyon tetszik, ilyen elrendezést még sose láttam, de jól ki van használva minden. Kár hogy ilyen drágán is szállítanak hozzánk, de azért lementem magamnak hátha egyszer jól jön.

#58271Grave_444: Igen én is észrevettem, mindig nézek más fotókat is róla, mert sokszor még kábelek sincsenek benne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58273) HookR válasza hegegabi80 (#58272) üzenetére


HookR
addikt

Igen, gondoltam is rá, hogy most már valaki csapjon a kezemre mielőtt tele lesz a totyik a nyugalom megzavarására alkalmas posztokkal! :K

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58274) HookR válasza PROTRON (#58246) üzenetére


HookR
addikt

"Az 5 literes házikó nagyon bejön, már csak rtx 4xxx kártyát kéne beledarálnia valamelyik gyártónak."

Bepattintasz egy ilyet: PNY NVIDIA RTX 4000 SFF Ada Generation
Aztán öröm és bódottág...

... a jelzáloghitel törlesztésének végeztével. ;]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58275) AxBattler válasza HookR (#58274) üzenetére


AxBattler
félisten

RTX A2000 12Gb van pár aprón most, egy havi törlesztőrészletért cserébe. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58276) HookR


HookR
addikt

#ahogyaprofikcsinálják

Lian Li A4-H2O Hot Rod - reddit

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58277) Crabface válasza HookR (#58276) üzenetére


Crabface
senior tag

RGB-vel nagyon fsza lenne

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#58278) Rick4


Rick4
félisten

Naaaa, valami ilyet kerestem... Ez a tuti az asszonynak.. [link] Kár hogy matx, de cserébe egy csomó embernek jó lesz! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58279) PROTRON válasza Rick4 (#58278) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi, ez tényleg faja.
Nincs most energiám végig olvasni a leírást.
Csak érdekességképp a kijelzőre vajon értesítéseket is ki lehet rakni? Mert akkor tökre jól rá lehet beszélni a főnököt hogy ilyen kell irodában.
Csak 1 napig nem szabad válaszolni az emailekre, aztán lehet is mondani hogy:
"látod főnök, ha ilyen értesítés paneles házikó lenne, tuti látnám hogy jött egy email" :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58280) Rick4 válasza PROTRON (#58279) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem nem, hwinfoból olvas ki dolgokat, lehet hátteret, meg más dolgokat állítani, de aki ügyes az átírja a programot, aztán megy az értesítés is...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58281) Grave_444 válasza Rick4 (#58278) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na tessék, direkt off-ba teszem, még képet se töltök fel ide, erre bedobjátok. :DDD
Tegnap írtam róla... ;] #58256
Merlinnél már itthon is elérhető Mesh/kijelzős változatban.
Zárt előlappal hülyeség megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#58282) HookR válasza PROTRON (#58279) üzenetére


HookR
addikt

HDMI-n csatlakoztatott második kijelző 1280x800-as felbontással. Azt jelenítesz meg rajta, amit akarsz. A háttereket a képeken a Wallpaper Engine váltogatja, a monitorozó program pedig az AIDA64, amihez a Jonsbo biztosít néhány SensorPanel skin-t, de innen is tölthetsz le sok félét: forum.aida64.com
Illetve készíthetsz magad is, ha érzed az elhivatottságot.

Nem tudom, hogy Windowsban lehet-e kijelzőnként állítani alvó állapotot.

Amúgy pár hozzászólással feljebb Grave_444 linkelte, hogy beköltözött egy kijelző nélküli változatba. ...elkéstem.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58283) PROTRON válasza Grave_444 (#58281) üzenetére


PROTRON
addikt

De nem volt benne a bejegyzésedben az előlapról fotó, hát honnan tudjam én azt. :D

#58282HookR
Az a baj hogy ha normális méretű kijelzőt pakolok, akkor tuti másra fogom használni és tele lesz mindennel, pl 50tabos chrome-al. :D
Megint elvesznek az értesítések.
Az kell hogy ne tudjak belepiszkálni, ehhez meg kis méretű kijelző kell, hogy NE IS AKARJAK.
Még jobb ha jön egy üzenet, akkor pulzálva villog mondjuk.
Tudom vannak ilyen billzetek, de azok nem érdekelnek.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58284) Rick4 válasza Grave_444 (#58281) üzenetére


Rick4
félisten

Jaja, kár hogy olyan bazi nagy, hogy minden simán belefér! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58285) HookR válasza PROTRON (#58283) üzenetére


HookR
addikt

A Jonsbo D31 STD Screen / Mesh Screen házakba épített kijelzőről írtam, aminek nem olvastad el a leírását.
Nem alternatívát javasoltam. :N

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#58286) Seep válasza HookR (#58266) üzenetére


Seep
senior tag

Ez de nagyon jol nez ki. Egy A4000-es kartyat bele, meg HD plex es kesz. Bar az aljan nincs szellozo, szoval meg ezzel is lenne munka :). Nem kell meg egy gep. Nem kell meg egy gep. :DDD

(#58287) Grave_444 válasza Rick4 (#58284) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyébként igen, lehetne 5 centivel rövidebb és alacsonyabb. :)

PROTRON
Jó na. ;] Kívülről nem olyan érdekes, úgy nem fotóztam.

HookR :R

(#58288) PROTRON válasza HookR (#58285) üzenetére


PROTRON
addikt

My bad, félreértettelek, köszi a tájékoztatást.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58289) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

InWin Chopin "eddig":

És úgy néz ki, hogy a HDPLEX 250W GaN bele fog férni:

...bár, hogy pontosan hogy fog jól elférni, az még nem teljesen körvonalazódott. :DDD

A táp maga tetszik, hangtalan, 2 óra terhelés teszt után 55°C körül volt (akkor még külön volt, nem gépben, gépben valszeg több lesz..). 5600G APU ment róla, átlag ~81W fogyasztás körül. Nem tudom egy nagyobb terhelés esetén mennyire melegedne.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58290) #54547200 válasza sasNAXO (#58289) üzenetére


#54547200
törölt tag

tobb hdplex tapot is hajtottam mar a nevleges kepessegeik kozeleben huzamos ideig es sosem volt veluk gond. ha tovabbra is ezt a tervezest koveti Larry, akkor nem lesz gond a GaN-nal sem. nalam ~140W-ot visz es kezzel mar eleg meleg, de a dc-atx-ek sem voltak huvosek sosem.

(#58291) HUN_Sector válasza sasNAXO (#58289) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Csak egy kérdés: Ha a sima chopin és nem a chopin max, minek cserélni a márkás, azt hiszem 180-as tápját?

(#58292) Grave_444 válasza sasNAXO (#58289) üzenetére


Grave_444
nagyúr

M.2 miatt kivágtad az alaplapi tálcát?

[ Szerkesztve ]

(#58293) sasNAXO válasza HUN_Sector (#58291) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Venti hang miatt csinálom.
Amúgy a chopin max tápja rosszabb lenne, vagy miért így kérdezted?

#58292 Grave_444: Igen. :DDD

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58294) HUN_Sector válasza sasNAXO (#58293) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Nem rosszabb, csak nagyobb teljesítményű, ezáltal kissé melegebb

(#58295) PROTRON


PROTRON
addikt

Én meg a prototípus projektemhez ugye szereztem 250W HDplex HIfi DC-DC, meg 230W Hp laptop ACDC tápot (böszme egy darab méretileg, megeszi a 130-as deltát reggelire...2esével).

Eddig a háziserver az inter-tech 200W nas pico-psu + led traforól üzemelt, gondoltam kipróbálom a HD plexet hogy lezárjam a használtpiaci tranzackiót.
A server: Asus H310m, i3-8100, 2x4GB ram, igpu, M.2 rendszer NVME.

Elsőre tettszik hogy csendes, a LED trafó coil whineol...dulván.
Aztán feltűnt hogy a BIOS szerint (és HWinfo szerint) is a 3.3V ágon 3.648-as értéket mér, ami kívül esik a hivatalos tűrésmezőn.
Szétszedtem, visszaraktam az inter-tech teljes összeállítást (mert az 12V tehát nem köthetem a 19.5 V téglára), arról járatva 3,408V-ot kapok, ami határok között van.

Mit tehet így tönkre ha egyáltalán tönkre tesz valamit a HDplex?
Hogyan tudnám ellenőrizni hogy lesz-e ebből bajom-esetleg javítani?
Lehet hogy nem jól érintkezett az alaplapi 24 tűs kábel?
Még lehet megnézem majd hogy a rövidebb 24 tűs esetén is ilyet produkál-e(ugye két hosszat is adnak ami jófej HDplextől), csak 2 szétszedés este elég volt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58296) Grave_444 válasza sasNAXO (#58293) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szegény ház. :DDD
Gondolom a másik oldalon nem volt foglalat. Vagy akkor is hátra került volna?

(#58297) Qkackca válasza PROTRON (#58295) üzenetére


Qkackca
őstag

Az megy tönkre ami nem bírja.
De ha minden igaz akkor a pcie busz-on lévő dolgok (nem a nagy fogyasztók mint pl a vga), m2 nvme, talán a ram, talán a perifériákat vezérlő dolgok.
Majd jönnek az elektromos szakik, pontosítanak, remélem.
Amúgy nem 10% a tolerancia, csak 5?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#58298) sasNAXO válasza Grave_444 (#58296) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ezen az ITX lapon csak hátul van M.2 foglalat. Ráadásul a házban nem fér el egy lapos borda (ok, a legvékonyabb ráragasztós aliexpress-es igen) az alaplap mögött, szerintem rövidebb az alaplapi távtartó a chopinban mint a szabvány, persze lehet csak benéztem.
Egyébként az alsó 2.5" tartót fel lehet még szerelni, annyi, hogy csak az alsó két fül és a csavar tartja, tehát kis HDD-t már nem raknék bele (a felső kettő fül hiánya miatt el tud mozdulni picit oldalra a keret), de SSD hibátlanul mehet rá.
...de pont azon agyalok hogy kellene még benne minimálisan szabdalni, hogy beférjen a 250W GaN. :B

#58295 PROTRON: Egy minőségi ATX táppal is nézd meg, hátha nem a tápok a hunyók.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58299) PROTRON válasza sasNAXO (#58298) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet, azért raktam vissza az eddig használt tápot. Az oké hogy ha 1-5% közötti az eltérés és a régi táppal annyi.
De akkor megnézem a még korábban használt ATX táppal is, anno nem figyeltem hogy mennyivel tér el.

A HDplex egy kísérleti projekthez fog kelleni, de nem szeretném ha az ahhoz költsön kapott alkatrészeket hazavágná...

#58297 Qkackca
Pont ez az, hogy a neten összevissza olvasni hogy most egyáltalán a 8. genes alaplapok esetében van-e bármi ami ténylegesen használja és az a bármi az tényleg érzékeny-e rá.

Ez azért gond, mert ugye az alaplap nem tud 2.5G lan-t, így külön 2,5G lan kártya, meg egy M.2 NVME SSD-t is pcie slotban használok.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58300) sasNAXO válasza PROTRON (#58299) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nekem volt olyan alaplap eladásom, amikor muksa megnézte saját táppal hogy miket írt ki a bios. Igazából addig nem is gondoltam arra, hogy nem táp eredetű lehet ilyesmi.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.