Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) PROTRON válasza Rick4 (#57350) üzenetére


PROTRON
addikt

Most megkavartál, azt írod hogy mivel mindenki más pont fordítva csinálja mint ahogy Te, ezért jó a te elgondolásod ? :D
Mond csak mit iszol így este lefekvéshez? Kérek belőle én is. ;)
Mert ha megnézed a gyártó rajzát ott minden irány a fordítottja annak amit Te intéztél.
Persze mivel nincs ilyenem nem tudom letesztelni pontos mérési eredményekkel.
Az biztos hogy ha mellette ülsz, akkor jól fog esni a meleg légáramlat amit a testedre fúj.

te nem gyűjtöttél be amit csak lehet játékot Epicstore, meg steam giftek formájában?
Igaz egyikkel se játszottam, de van vagy minden nagy cégtől olyan játékom amivel ki tudok hajtani egy gpu-t...
Najó meg ott a Half Life Alyx amiért mondjuk fizettem, csak most ott tartok hogy eddig a fejes volt erősebb mint a GPU, most fordítva, a fejes nem tudja kihajtani a GPU-t. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57352) Rick4 válasza PROTRON (#57351) üzenetére


Rick4
félisten

Én egy teát ittam, és tlaán etőtl értem, hogy működik a ph.. :D
Szóval írtad, hogy szerinted megreked a levegő:
Amúgy tesztelted is a házgyártó által javasolt venti elrendezést, vagy csak saját kútfőből jött ez az elmélet hogy nem bírná tartani a turbót ha a VRM miatt felmelegedett levegőt kapná a radi venti?
Azátn olvasgattam többfelé, és találtam másokat is, akik a gyártói ajánlással szembe menve felfelé tolják ki a levegőt. Vili már? :D

Tehát attól függetlenül, hogy mi a gyártói ajánlás, tények igazolják, hogy mások is felfelé tolják ki a levegőt, meg a gyártó is úgy "ábrázolja", ez ugye azért volt macskaköröm között, mert az csak egy olyan kép, ahol az esztétika miatt tüntették el a venti tartó konzoljait, de valahol utólag mégis engem igazol.....
Azaz az állítás utóbb pontosítva igazzá vált, nem csak én különcködök, mások is úgy csinálták, mint én, ha náluk működik, nálam miért ne működne, csak igyekeztem megmagyarázni, hogy nem minden esetben kell felfelé tolni a meleget...
Nem kell ehhez inni semmit. ;)

Nem gyűjtöttem be semmilyen játékokat, nekem erre amúgysincs sok időm, péntek óta itt volt a kártya, de szombaton végképp más dolog volt, ma se volt sok szabadidőm, de ha ma nem rakom be, jövő hét végéig megint nem lett volna rá lehetőség, hét közben mindig dolog van, és állandóan csörög a telefon... Gyorsba feltettem 2-3 játékot, próbálgattam, jó minden, nem kockás a fánk, kikapcs....
Holnap meló ezerrel, attól nem fog 70°C-os levegő jönni belőle, hogy elküldök egy oldalba kapott Mustangra egy minden javítandó alkatrészt tartalmazó 1.5 milliós árajánlatot! :D

Szóval jó ez perpill így ahogy van, amúgy már megvan a tuti, ha találnék egy ugyanilyen ház jobbos oldalát, kiműteném belőle az edzett üveget, és a helyére menne egy lézervágott szép rács, mögé meg beférne a 240-es aio, és akkor nagyjából kiküszöböltem az első problémát...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57353) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Van esetleg tippetek mi a legkomolyabb procihűtő 133-135mm-ig?
Toronyhűtőt szeretnék, 92mm-es fér bele a méretbe.

(#57354) hegegabi80 válasza Grave_444 (#57353) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem tudom pontosan, de szerintem egy Alpenföhn Atlas vagy Noctua NH-D9L biztosan jónak számít a 92-esek között.
Atlasom volt, igaz nem kazán cpu-n, de könnyedén megoldotta a feladatot, ebből gondolom komolyabb cpu-n is helyt áll.

[ Szerkesztve ]

(#57355) Crabface válasza Grave_444 (#57353) üzenetére


Crabface
senior tag

Thermalright Silver Soul 135?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#57356) Zamma válasza Grave_444 (#57353) üzenetére


Zamma
őstag

Miért csak 92-es? Ram/IO shield miatt? Mindenesetre ezekből tudsz válogatni, ahogy az sejthető a Noctua és Thermalright a leghalkabb:

(#57357) Grave_444 válasza hegegabi80 (#57354) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Atlas túl nagy, Noctua elférne végül is, de kérdés mennyivel jobb egy Jonsbo CR1400-nál.

Crabface
Ez tetszik, talán elférne, de Aliexpressen beszerezhető csak, ahogy látom és nem olcsó.

Azt nem írtam LGA1700-ra tenném, a jelenlegi sem támogatja, de 1366-ot igen, ami szélesebb foglalat, így megoldottam. :) Kérdés ezek mennyivel hűtenek jobban egy 150-155mm magas 12cm-es ventilátorral rendelkező toronyhűtőnél. Gépház cserét is fontolgatom miatta.

Zamma
A kis méret miatt gondoltam nincs 120-as alternatíva. :) Köszi, átnézem őket.

[ Szerkesztve ]

(#57358) Rick4 válasza Grave_444 (#57353) üzenetére


Rick4
félisten

Itt inkább az a kérdés, milyen procit, melyik foglalattal kellene hűtenie?
Van egy NHD9L-em újonnan itthon, de az nekem pl kevés lett volna, úgyhogy maradt a dobozban,

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57359) Grave_444 válasza Rick4 (#57358) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyelőre 12400F, a jelenlegi is megbirkózik vele, de néha felmegy 70fokra vagy kicsit fölé.
Szeretném hűvösebben tartani. Ez a Jonsbo HX6210 szimpatikus. :)

(#57360) Zamma válasza Grave_444 (#57357) üzenetére


Zamma
őstag

Szerencsédre nagyot tévedtél... :D
Itt vannak a 120 feletti hűtésűek:
A középtájt található Silver Arrow 130 igencsak le tudja hűteni a kedélyeket - főleg ha kap egy Noztua ventit...

[ Szerkesztve ]

(#57361) Rick4 válasza Grave_444 (#57359) üzenetére


Rick4
félisten

Közben látom megírtad a foglalatot, ha nincs sok hely, víz nem fér el sehogy? Szerintem itt én idegenkedtem tőle leginkább, de aztán kézben fogva teljesen jó döntésnek tűnt, és a hozzáfűzött reményeket is beváltotta, van itthon még két doboz id cooling frostflow 120-as, valami vicces 15 ezer volt darabja, és van olyan gépház, ahol sok szempontból előnyösebb, mint a sima léghűtők..
Hűtőből a Cooler Master Hyper 212 nézném meg, olcsó, és nem rossz!

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57362) Grave_444 válasza Zamma (#57360) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Átfutom ezeket is. Mondjuk önmagában egy nagyobb ventilátor nem váltja meg a világot.
Aztán lehet inkább házat cserélek egy 25-30l körüli kisebb mATX-re és abba elvileg a szellőzés is jobb, illetve nem kell ennyire válogatni cpu hűtő téren.

Rick4 159mm magas.

Nem offolok többet, köszi a tippeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#57363) viperabácsi válasza Grave_444 (#57362) üzenetére


viperabácsi
addikt

Hangban /minőségben én a Noctuát választanám , ott nem lehet mellé nyúlni. Nem kell egyből venti cserével iNHD9Lndítani. Nekem is volt 5600g-n hangtalanul hűtötte.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57364) Zamma válasza viperabácsi (#57363) üzenetére


Zamma
őstag

A NH-C14S is igen jó kis hűtő (pláne 2 ventivel), - nem beszélve a Dark Rock TF 2-ről - de neki torony kell...
Én is a tornyokat részesítettem régebben előnyben, de most a ram/ssd/chipset/vga backplate együttes hűtése miatt már egyértelműen ezeket.

(#57365) Rick4 válasza Grave_444 (#57362) üzenetére


Rick4
félisten

Nem off ez, azért majd oszd meg, mit sikerült választani!

Ja, jogos, tényleg magas, az már lemaradt a végén, de van jobb is, nem hozza a gyártói leírás az 1700-as foglalatot sem! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57366) Grave_444 válasza Zamma (#57364) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tök jó, hogy ezek közül egyik sem férne be és pont, hogy kéne az oldallap és a ventilátort között is légrés, emiatt kell toronyhűtő. 165mm széles külsőleg a ház, mint ez a TF 2. ;]
Még a második táblázatot nem néztem végig amúgy.
Árban is mérlegelnem kell, mert lehet olcsóbb egy nagyobb mATX házra cserélni, amibe gond nélkül passzol egy 10-15ezres 150-160mm magas toronyhűtő is. :)

[ Szerkesztve ]

(#57367) Zsírkrétamen válasza Rick4 (#57365) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Szia!
Kérhetek segítséget? :)
Én is egy tower 100 tulaj leszek pár napon belül, de szükségem volna egy kis méret adatra.
Két oldalt az a rácsos rész mekkora, le tudnád mérni? Esetleg viszonyításképp, kisebb (mennyivel) mint egy 120-as venti?
Egyébiránt, egy 13900-at kellene lehűtenie majd olyan felállásba mint nálad, még magam sem tudom hogy fog ez működni :DDD

(#57368) Zamma válasza Grave_444 (#57366) üzenetére


Zamma
őstag

...nagyban segítene ha leírnád hogy milyen házba megy a hűtő. Vagy írtad csak én nem vettem észre?
Illetve ha több opciód is van akkor írd le mikben gondolkodol/van nálad és hamarabb kiderülhet a jó megoldás...

(#57369) Rick4 válasza Zsírkrétamen (#57367) üzenetére


Rick4
félisten

Szia, persze, nincs akadálya, íme a kép:

de szerintem nálad ugyanaz lesz, mint nálam, kissé bajos lesz a hűtés, most itt van az asztalon az infrás hőmérő, normál használat mellett a vga ventik állnak, végigméricskéltem, maga a ház, meg alul a kifújós résznél is csak 30°C- tehát megoldja ha nem transzkódolsz állandóan

de tekerve sok hűtő lesz kevés... Viszont amit elfogadhatónak találtam, az egy 240-es aio hűtés a jobb oldali üveg helyére, vagy pedig a hátlapon kidugva a csöveket, a két venti lefelé szívja róla a meleget, és a házban a hátsó venti is kifelé fúj, szóval lehetőség van, kérdés, melyikkel tud az ember élni.
Sima léghűtésben 20K körüli áron van még a deepcool lucifer v2 hűtés, passzívban is megy, a hozzáadott hűtővel a gyártó 300W TDP -ről beszél... Beférni is befér.

De maga a ház kb így néz ki részleteiben: [link] , körben mindent le tudsz bontani a gondtalan szereléshez..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57370) Rick4 válasza PROTRON (#57351) üzenetére


Rick4
félisten

Csak nem hagyott ez a dolog nyugodni, most megfordítottam a ventik irányát, tehát az alsó befelé nyomja a hideget, lentről szív, felső, ami a hűtő alá van csavarozva, keresztülhúzza a cpu blokk- vrm előtt, húzza kifelé, a felső is kifelé keresztül a radiátoron, egyedül a hátsón gondolkodtam, hogy mi a jobb, be vagy ki, de maradt befelé, mert hátulról hűti a alaplapot, és a hideg levegő plusz légnyomása csak jól jön odabent, viszont nem töri meg az első levegő útját... Nos, meg kell mondjam, az átlag hőmérsékletek tényleg jobbak lettek, nincs annyi hő a házban, minden érték jobb lett. Persze a prime95 azért elmelegíti a technikát, kellene a 240-es radi, de sebaj, úgysincs hely, és úgysincs úgy veretve, hogy gond legyen...

Azaz jogos a felvetés, hogy a legtöbb hőt termelő részről minél előbb kifelé kell vezetni a meleget. Köszi a mondatot, ami végülis erre az útra vitt! :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57371) Zamma válasza Rick4 (#57370) üzenetére


Zamma
őstag

Kérésztápá üzeni, hogy áz ném jáó! Mivél kévésébb pápkorn fog így készűni - gárántált áz áólom mérgizés...

(#57372) PROTRON válasza Rick4 (#57370) üzenetére


PROTRON
addikt

Örömmel látja az ember hogy vannak még úriemberek ebben a világban. :)

Fentebb viszont engem elgondolkodtattál azzal a Lucifer V2-vel.
A jelenlegi Silver Arrow Extreme egységemben hiába van 8 hőcső amik matematikailag optimálisan vannak elhelyezve a légáram szempontjából, prim95 alatt elfogy a 10940x-el szemben az erő...feltételezem a dry out, vagy az előző tulaj túl sokáig járatta venti nélkül és végleg kiszáradt a hőcső, nem tudom. HWinfo szerint 235-240W teljesítményfelvételnél elszáll a hőfok, 225-nél még gond nélkül tartja a 85 fokot...mert amúgy NHD15 a kiszemelt következő tesztelendő egység, hátha azzal kordában tudom tartani.

Az általad írt Lucifer V2ről van valakinek személyes tapasztalata? Meg lehet valahol élőben nézni?
Egyrészről fura hogy egymás mögé helyezett hőcsövek esetén ilyen értéket tud...másrészről az elrendezés terén mint ha látnék esélyt mérnöki meglátásra.
pl ahol a venti motorja leárnyékol, ott szándékosan ki van hagyva a lamella, így megváltozhat a áramlástechnika...de nem akarok bedőlni a marketingnek.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57373) Rick4 válasza PROTRON (#57372) üzenetére


Rick4
félisten

Ez nem úriemberség kérdése, volt egy elképzelésem, amit átgondolva még csak- csak igazat adtam magamnak, de miután te írtad, találtam benne logikát, és végülis 20-25 csavar az egész, mi tarthatna vissza, kipróbáltam, marad is így, tényleg bevált. :R
Nade pont ezért van a fórum, ami nekem logikus, másnak nem, és simán lehet másnak igaza... :R

A Lucifer2 úgy jött képbe, hogy a procivétel előtt végignézegettem a 250W körüli TDP-re, majd a 300W körüli TDP-re ajánlott levegős hűtőket, nem egy mai darab, de a hőcsöves hűtőknél a tömeg és az össz lamellaméret általában sok új fejlesztést nem kíván, forró cpu-k meg eddig is voltak, szóval valahol egyenes a képlet, ami nagyobb felület, az jobban fog dolgozni.
Ez is lett volna a végső döntés, meg is rendeltem, de aztán a firstshopnál szóltak, hogy ehhez nincs 1700-as lefogató, válasszak másikat, hiába mondtam, hogy de a gyártó oldalán ott van, szerintük nincs benne a dobozban... És utána már nem sok lehetőség maradt, a ház és az itx ház nem sok opciót hagyott, maradt az arctic liquid freezer 120 aio. Végülis megy szépen, de nyilván nem tökéletes megoldás..
Kár érte, mert szerintem nálam is remekül teljesített volna... Volt néhány teszt, ami alapján más ársávban kellene mozognia, és mégis 20K körül mérik most is... [link] Van ph teszt, és ott használók is írnak, rá lehet kérdezni: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57374) Zsírkrétamen válasza Rick4 (#57369) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszi :R
Igazából ami a para, hogy a 13900 mellé egy 3090 is fog fűteni a házba. Játék lesz, meg néha egy kis videó render.
Teszt üzembe biztos összerakom, én egy h60x-et vettem a procira, push-pull ventit rakok rá, meg van radira való ventim. Max hangos lesz addig, amíg kitalálok egy jobb megoldást :DDD
A méreteket azért kérdeztem, mert van itthon 2db 360mm-es radim, és azon kezdtem el agyalni, hogy esetleg valahogy a gépház oldalára a rácsos részre fel tudom-e fogatni (egyébként, hosszra elfér csak szélességre nem, a kérdés hogy egy sort csavar elég-e). Külső radi volt a terv, de lehet inkább kölcsségcsökkentés okán felhasználnám inkább azt, amim van.

(#57375) Grave_444 válasza Zamma (#57368) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Rutinosabbak megnézik az adatlapot, különben meg nem vagyok ismeretlen a topikban sem, nem rég tettem fel még képeket is a gépről. :) Jonsbo V9
Választani tudni fogok csak írtatok pár számomra új darabot, emiatt kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#57376) Rick4 válasza Zsírkrétamen (#57374) üzenetére


Rick4
félisten

Írtam már korábban, hogy nálam is az a gond, hogy a házba 120-as aio-nál nagyobb nem fér el, ekkora procihoz 240-es kellene, de nincs hova tenni. A jobbos oldal üvegét ki lehet szedni kis melegítéssel, és annak a helyére mehet a 240-es aio, és akkor meg van oldva. Most az előbb kipróbáltam, a két oldallap megfordítható, mert a rács hátul van, de akkor meg belülre nem fér semmi, mert ott van az alaplap széle...
Ördögi kör, de ügyesnek kell lenni. Elmegyek a kutyával sétálni egyet, utána előkerítem a képeket, ami alapján lehet jobb megoldásban gondolkodni!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57377) PROTRON válasza Rick4 (#57373) üzenetére


PROTRON
addikt

Közben azért olvasgattam mások tapasztalatait, 4,5 GHZ all core felett a skylake x procik teljesítmény igénye és hőtermelése is baromira megugrik, másoknak ugy ment D15-el hogy 4,8 GHZ-re tolták a legjobb 4-6 magot, a többit meg 4,4-4,6GHz-re állították és akkor tudta a D15 90-95 fok tartani prim95 kínzás során...
A 4,8ghz 6 legjobb magon telejsítményhez (amivel anno reklámozták) már folyadék hűtés kellett nekik, mert túl gyorsan közli a hőt, nem tudja időben lereagálni a hőcső és jön a thermal wall, míg a folyadék esetén ha jó a cpu blokk, akkor van egy nagy tehetetlenségi felfogó képessége a folyadék tömegnek mire a radi üzembelép...
Azért amikor 4,8GHZ all core során 400W felett kajál HWinfo szerint és az csak közvetett érték...ezt pedig az eredeti kiépítésben nem tudja a sapkán keresztül leadni, már pedig alatta forrasztva van. :S

Sajna nekem az egyik leggyakrabban használt tervező progim 1 magon kéri a minél magasabb órajelet a smooth működéshez.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57378) Zamma válasza Grave_444 (#57375) üzenetére


Zamma
őstag

Halihó! Nehogymá lesziggyá' má', mert segíteni akar az ember... :Y
Köszi, és én meg kiteszem érted a lelkem és meghalok a színpadon IS! :O :(
A rutinról annyit hogy én is meg szoktam nézni az adatlapot, de ha te itt több házról is beszélsz nehéz eligazodni... :C

(#57379) Grave_444 válasza Zamma (#57378) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Megköszöntem a segítséget, bár az ajánlottak nagy részét nem értettem...
Szerintem érthetően írtam, hogy 133-135mm magas fér be maximum és toronyhűtőt fogok venni, ha cserélek. A 2 táblázatot végignéztem, azokból válogattam.
Hiába írkálsz utána 160 magas vagy direkt top flow coolert. :U
Szerintem túlgondoltad kicsit. Ház irreleváns, nem volt titok a mérete.
Igen írtam, ha úgy alakul házat cserélek, de akkor nyilván nem ilyen alacsony hűtőt fogok bele venni, de ez más téma, ezért off-ba is tettem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#57380) Rick4 válasza PROTRON (#57377) üzenetére


Rick4
félisten

Hááát, akkor keresni kell valami nagyon bivaly egymagos procit erre a célra. :D

Ezért írtam, hogy én se találtam meg a teljes mértékben kielégítő megoldást, pontosabban megvan, egy 360-as-420-as aio képében, csak azt itt nincs hova pakolni...
Nade ettől szép az élet, tök unalmas lenne, ha összerakod a gépet, és nem kell hozzá nyúlni! :D Most a vicc kedvéért megfordítottam a hátsó ventit, kíváncsi vagyok, mi fog történni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57381) Zamma válasza Grave_444 (#57379) üzenetére


Zamma
őstag

:C
Akkor szépen félreértettél valamit...
Én viperabácsi-nak írtam ezt: „A NH-C14S is igen jó kis hűtő (pláne 2 ventivel), - nem beszélve a Dark Rock TF 2-ről - de neki torony kell...”.
Tehát ez nem neked íródott... az általad kifogásolt dolog ebben is benne van, miszerint neked torony kell...

(#57382) Rick4 válasza Zsírkrétamen (#57374) üzenetére


Rick4
félisten

Itt a thermaltake the tower 100-ba berakott 240-es radi, ez tűnik az egyik jo (a kettő közül a jobb) megoldásnak [link]
A másikat momentán nem találom...

hátsó venti visszafordítva befújkálásra, amikor kifelé szíbásra állt, akkor gpu temp szép lassan felkúszott 60°C-ig sima böngészés mellett, persze fanstop volt, de akkor is mérte a házban lévő hőt, és visszafordítva 2 perc alatt leesett 36°C-ra, most mikor rátoltam a falra, felkúszott 46-99 közé, szóval marad így, amíg nem sikerül egy jobbos oldallapot szerválnom. :D

mod: ehh, itt is visszakúszik 56 fölé a falra tolva...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57383) PROTRON válasza Rick4 (#57382) üzenetére


PROTRON
addikt

Húúú te azoktól a talpaktól kifolyt a szemem...de azért a végén vártam hogy egy alsó RGB venti fénye szétcsillanjon rajtuk miközben a tulaj ellovagol egy csillámfa..pónin. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57384) Grave_444 válasza Zamma (#57381) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Magadnak tapsolsz?
Ő is nekem válaszolt, ezzel beszállva a beszélgetésbe. Szerintem olvasd újra.
Lezártam, mellőzz ezentúl, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#57385) Zamma válasza Grave_444 (#57379) üzenetére


Zamma
őstag

i9-10900-es konfighoz [link] pl. egy Noctua NH-U9S-t használtak RX 6800-al és dicsérik. Viszont cserélte a kártyát 3080-ra és arra már meleg volt...
Mindenesetre érdemes a lábakat kb. 4-5 centis 3D nyomtatott nagyobbakra cserélni, ég és föld a különbség a vga hőmérséklete nagyon meg fogja hálálni!

(#57386) Zamma válasza Grave_444 (#57384) üzenetére


Zamma
őstag

Sajnos már elposztoltam az előzőt, alapvetően mindenkinek szívesen segítek, de a hálátlanokat, kekeckedőket nem csípem...
Bocsánat hogy segíthettem!
Piros betűs ünnepnap van, vagy valamilyen front vagy mi? :F

(#57387) Rick4 válasza PROTRON (#57383) üzenetére


Rick4
félisten

Az nálam is kiverte a biztosítékot, de nem is arra kellett fókuszálni! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57388) Zsírkrétamen válasza Rick4 (#57382) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Nem rossz amugy, ötletes :DDD
Attól félek csak, hogy a vga sem kap majd elég levegőt, és akkor kénytelen leszek vizezni mindent teljesen.
Nekem ezek adták az ötletet, itt szerettem bele a házba: 1 , 2, 3, 4
Itt jön képbe, hogy vagy felfogatok az oldalára 2db 360-as radit, ha menne, vagy marad a külső radi, csak annak nehéz lesz már helyet vadászni.
(Vagy, minden jól alakul, és nem szállnak el a hőfokok, és minden marad az eredeti terv szerint. Szerdán jön meg a ház, akkor kiderül :)) )

(#57389) Rick4 válasza Zsírkrétamen (#57388) üzenetére


Rick4
félisten

Most pont figyelem, a hátsó venti befelé tolja picit a levegőt, 900 körüli fordulaton megy, a ventik néha bekapcsolnak a kártyán, akkor lemegy 36°C körülire, aztán amikor leállnak a ventik, szép lassan elkezd visszakúszni 50°C körüli értékre.

Furmark alatt sincs gáz, nálam csak a vga ventik kezdik el tolni, a többi emelkedő cpu hőmérséklet híján marad az 1000 rpm körüli tartományban. Szóval játéknál simán tolja neki mind a levegőt, ebből a szempontból nem olyan rossz a helyzet!

Milyen színű lesz a ház, hol és mennyiért sikerült hozzájutni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57390) PROTRON válasza Rick4 (#57389) üzenetére


PROTRON
addikt

Nálam is így jár a VGA venti profil a "csendes" mód alatt 56 fokig engedi venti nélkül melegedni, aztán ha ez megtörténik akkor "jujj de meleg van gyorsan hűljünk le végleg" 36-ig letolja magát aztán leállítja a ventiket...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57391) Rick4 válasza PROTRON (#57390) üzenetére


Rick4
félisten

Belenyúlnék, mert a hátsó venti se hajj de nagyon pörög, és az szépen nyomja oda oldalra is, azaz biztos lenne olyan ventisebesség, ami mellet tmár nem kapcsolnának be a ventik sima böngészés alatt, viszont a sima 1200-as fordulaton mennek, és gyakorlatilag nem is hallatszik. Ma fedeztem fel, hogy úgy volt 36°C-on, (én kis naiv, gondoltam magától annyi) hogy előtte minden bizonnyal visszahűtötte magát! :D Aztán figyeltem, és kezdte elölről...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57392) PROTRON válasza Rick4 (#57391) üzenetére


PROTRON
addikt

Nálam ugye ti kártya van, aztán oké hogy idle-ben csak 30-40 watt-ot kér, de valahogy így is felfűti magát, pedig jelenleg még az oldalán fekszik és tud magától felfele áramolni a hő a lamellákról...valszeg valahol alul így is megreked a levegő.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57393) Rick4 válasza PROTRON (#57392) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem az a borda kevés a 30-40W-hoz, nem passzív működésre van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57394) Zsírkrétamen válasza Rick4 (#57389) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát ha nálam is ilyen 1000-1200rpm között menne az összes venti és normálisak lennének a hőfokok, ki lennék egyezve a konfiggal :))
Fekete és Bestmarkt, ez volt a leggyorsabb (vagyis lesz, ha szerdán tényleg átvehetem). Sokat gondolkodtam a fehéren mert az volt raktáron, de ezen a pár napon már nem múlik semmi, addig legalább megvettem minden alkatrészt.

(#57395) Rick4 válasza Zsírkrétamen (#57394) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam ennyi, és nem jégkunhóban lakom, szóval normál szobahőmérséklet környezeti hőben simán lehet ugyanez. Nyilván ha más ventik, más cpu hűtő, az javíthat, vagy ronthat a dolgon...
Nagyon fontos: a szétszedés úgy indul, hogy a felső rácsot kipattintod hátul a kétoldali sarkon simán lenyomva. Mikor lecsavarozod a műanyag tetőt a 4 csavarral, ne nagyon fogdosd, mert az oldallapokat véletlen odanyúlással simán le lehet verni, én majdnem bevertem az edzett üveg oldallappal a 49"-os monitor sarkát első alkalommal. :D
A többi meg teljesen egyértelmű dolog. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57396) flashpointer


flashpointer
őstag

1300 w es meg csak nemis sfx-L , ez mar jofele!

(#57397) sasNAXO válasza flashpointer (#57396) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

SFX + ~0.5 cm a kiálló csatlakozóival. :D
Ezeknek nem borzasztó a venti hangjuk? Mintha a CM SFX szériával az lett volna a gond?

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#57398) AxBattler válasza flashpointer (#57396) üzenetére


AxBattler
félisten

Durva. A gépemben ennek soha nem pörögne fel a ventije, gyk. full passzívan használnám. Már a 750W-os is bőségesen elég egy átlag ITX konfigba!
Fehérben különösen menő! V750 SFX Gold - White Edition

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57399) FireKeeper válasza sasNAXO (#57397) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

korai batch-nek volt olyan problémája hogy indokolatlanul hangosra állt be a ventije, mert nem a tényleges hőmérséklet hanem a kimeneti teljesítmény alapján volt beállítva a venti curve. elvileg az később javítva lett, de nem tudom érdemben ez mennyit segített. nekem corsair SF450 platinumom volt ami félpasszív, viszont amikor már kellett neki az aktív hűtés, túlsüvített minden mást a gépemben.

amúgy szerintem ez már a teljesen indokolatlan teljesítményszint, bár láthatóan van rá "igény" facebookon benne vagyok egy SFF építős csoportba ahol mindenki 7950X-eket meg 13900KS-eket épít 4090-el cipősdobozba, aztán csodálkoznak hogy túl meleg.... :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57400) flashpointer válasza sasNAXO (#57397) üzenetére


flashpointer
őstag

gondolom minden mm3-t ki kellett hasznalni azert all ki. En is eloszor a venti gorbejet kerestem, mivel platinum elvileg vagy minimum 30%-ig fel se kene porogjon, szoval egy 4090+65w-os procit pl ryzen 7900 tuti elvinne passzivban.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.