Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) sff-cucc válasza Pista0001 (#57597) üzenetére


sff-cucc
csendes tag

Jo osszeallitas es remelem jo lesz es minden hus + halk lesz - de ha megsem lenne teljesen ok, akkor a hazat picivel tobbert ki lehet cserelni egy Lian Li H2O-ra (akar leghutessel is). Nekem pl. nagyon szimpatikus ez as ASRock alaplap az alacsony VRM miatt, a proci 65w - tokeletes, de a videokartya is megerdemli hogy perforalt oldalpanelu hazba keruljon.

(#57602) Pista0001 válasza sff-cucc (#57601) üzenetére


Pista0001
addikt

A ház eleje és alja perforált, a tetején 240-es radi lesz (előbb-utóbb, ez a mostani szerelés egyelőre kicsit elbizonytalanított :P ) 2 120-as ventivel. Mivel a radiról egyből kimegy a proci hője, remélhetőleg házszellőzés elég lesz az alaplapnak és a vga-nak. Majd plexicsíkokkal alul azt kell megoldani, hogy a táp kifújt levegője ne (vagy minimálisan) jusson vissza a házba, illetve a hátfal tetején a perforációt kell lezárnom, hogy a radi ventilátorai ne onnan szívjanak friss levegőt, hanem valóban átszellőztessék a házat.

(#57603) Zamma válasza Pista0001 (#57597) üzenetére


Zamma
őstag

Basszus, elsőre amikor a dobozra néztem az ugrott be hogy egy mosógép, eskü! :))
De most látom már hogy egy NDK-s turmixgép, tudod, az a levehetős ajtajú!

(#57604) Pista0001 válasza Zamma (#57603) üzenetére


Pista0001
addikt

Az nem lehet, mer' az nincs. :DDD

(#57605) imibogyo válasza Zamma (#57603) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem volt ITX-hez tervezett gáztűzhelyem, de végül belepasszíroztam egy mATX-et... :DDD

(#57606) PROTRON


PROTRON
addikt

A fanyalgók(kis házba full power=fúúúúj) felé még 1 utolsó kérdés:
Ez most akkor ITX-nek számít, vagy nem? [link]
Mert sajnos belefért a 4090es...850-es tápegységgel...igen, az egy SFX táp, ami minden irányban 30%-al kisebb a normál méretű 600-asnál...és van rajta 12+4 tűz csatlakozó alapból. :D

#57605 imibogyo
Nagyon tuti. :D
Lehet csak emiatt leszerelem a FÉG átfolyós gázüzemű vízmelegítőmet és átállok elektromos bojlerre, majd annak a házikójába építem a passzív munkaálomást. :D
Na nem azért szerelem le mert gyűlölöm, vagy mert a katved a társasházi lakásomban béleltetni akarja velem a hozzá tartozó kéményemet, amibe csak ez a vízmelegítő van belekötve és ez kb 200k+-ba kerülne...áááá...nem azért. :D
Mostmár klímával fűtök, szal nem lesz cirkó...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57607) Rick4 válasza imibogyo (#57605) üzenetére


Rick4
félisten

Nagyon tuti ahogy kinéz! :DHa lehúztad volna a procihűtőt, még sült is volna a proci benne! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57608) PROTRON válasza Rick4 (#57607) üzenetére


PROTRON
addikt

Sőt mondok még:
Berakja az ablak alá, az elejére meg olyan kijelzőt, ami ha mögötte fény van akkor azt átereszti, de ha nincs fény akkor kijelzőként mondjuk olyan kandalló videó fut rajta, mintha ilyen designer gázkonvektor lenne, ami amúgy is imitálja a kandalló funkciót. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57609) Rick4 válasza PROTRON (#57608) üzenetére


Rick4
félisten

Simán megcsinálnám! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57610) Ispy válasza PROTRON (#57606) üzenetére


Ispy
veterán

Nem fanyalog itt senki, mindenki arra bsza el az idejét meg a pénzét, amire csak akarja. ;]

Csak utána nem kell ríni, hogy jaj, felforr a konfig.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57611) Ispy válasza imibogyo (#57605) üzenetére


Ispy
veterán

Látod, kivágtad volna az oldalakat is és lehetett volna belőle popcorn gép is. :DDD

Az ezüst metisem meg úgy nézett ki, mint egy kenyérpiritó. :B

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57612) AxBattler válasza PROTRON (#57606) üzenetére


AxBattler
félisten

Az, hogy Linus mit épít egy 30 perces clickbait videóban, az egy dolog.
Hogy adott házba milyen szabványú alaplap fér bele, mennyi xirx@rral, az meg egy másik.

NZXT H210 (ITX ház) méretei: 210mm x 349mm x 372mm
Siverstone Milo 12 (ITX ház) méretei: 105mm x 378mm x 393mm
Jonsbo V9 (mATX ház) méretei: 165mm x 317mm x 337mm
Jonsbo C3 Plus (mATX ház) méretei: 218mm x 360mm x 398mm
Hűha, zavart érzek az Erőben... :D

Természetesen lehet ITX szabványos házba is 600W fogyasztású konfigot építeni, kérdés hogy mennyire éri meg, ill. mennyi értelme van megfizetni az ITX-felárat, amikor méretben alig van előrelépés mATX-hez képest?
Szerintem semennyire, akkor már inkább építkezek görcsölésmentesen, pénztárcabarát(abb)an egy mATX házba, mATX alaplappal, ATX táppal.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57613) Grave_444 válasza AxBattler (#57612) üzenetére


Grave_444
nagyúr

De hát a Jonsbo az nem ITX. ;]

Bitfenix Prodigy - 250mm x 404mm x 359mm
Ez a kedvencem. Még egy kicsit hülyébb kialakítással ATX lap is elférne benne.

(#57614) AxBattler válasza Grave_444 (#57613) üzenetére


AxBattler
félisten

Prodigy sem rossz, de ott nem fülekkel együtt értik? :F
Raijintek Styx-et is említhetném: 210mm × 360mm × 335 mm

De ez mind kiásott csont, nekrózott téma... egy párszor már körbejártuk.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57615) Ispy


Ispy
veterán

Oké, de srácok, az itx szabvány nem a ház méreteire vonatkozik, hanem a deszkára, csak valamiért egy időben elment mindenki a nőgyógyász buildek irányába.

Itx lehet a prodigy is, meg egy realan htpc is.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57616) Crabface válasza Ispy (#57615) üzenetére


Crabface
senior tag

Igen, ezzel én is egyetértek. itx=/=sffpc

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#57617) FireKeeper válasza Ispy (#57615) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nőgyógyász buildek ez tetszik jó duma :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57618) AxBattler válasza Ispy (#57615) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, csak nekem nincs sok értelme pluszban kifizetni egy csomó pénzt azért, hogy elmondhassam, ITX-et építek, közben meg nem fér el a cucc a monitor mellett. ;)

Másnak meg van, szóval... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57619) Ispy válasza AxBattler (#57618) üzenetére


Ispy
veterán

Ha megnézed a tower 100, az tk. egy fejre állított matx ház, viszont így elfér a monitor mellett, és nem kell atomjaira szedni, ha valamit matatni akarsz, elfér rendesen a vga, nem kell sfx táp, stb., én örülök neki, hogy jönnek ki ilyen házak, mert egyéként matxet nem raknék az asztalra, mert nagy.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57620) Grave_444 válasza Ispy (#57615) üzenetére


Grave_444
nagyúr

De ha egy mATX ház kisebb, mint egy csak ITX lapot fogadó, akkor az már nem is egy kategória? Szerintem ugyanaz, sőt, az előbbi még jobb is a kevesebb kompromisszum miatt. Már csak ha az alaplap árát nézzük is jobban megéri, könnyebben eladható stb.. :)

AxBattler
Ez a nagy Metis. :D

(#57621) AxBattler válasza Ispy (#57619) üzenetére


AxBattler
félisten

Az egy egyedi modell, szvsz ott indokolt a méretezés! :K
A mélysége 266mm, kb. mint egy Metis, még szép, hogy elfér az asztalon (és egy kisebb mATX deszka is elférne benne)!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57622) Ispy válasza Grave_444 (#57620) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, mert a kategória kb úgy néz ki, hogy milyen lap megy bele. Szóval ha valaki kitalálja egyszer az atx méretű házat, amibe csak itx lap rakható, akkor az itx. Kb ennyi a logika, szvsz.

Az, hogy kinek mekkora méret fér bele az itx fogalmába, az már más kérdés, én sem tartom itxnek a towert, sem a prodigyt, meg úgy kb semmit, ami egy metisen (nr200-on) felül van méretben, de ez már az én nyomorom.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57623) Ispy válasza AxBattler (#57621) üzenetére


Ispy
veterán

Az más kérdés, hogy a plafonig ér. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57624) Grave_444 válasza Ispy (#57622) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Végül is érthető ez az oldal is, de így értelmét veszti az egész.
Pont az a lényege, hogy észszerű keretek közt minél kisebb helyen elférjen az adott konfig.
Nyilván nagy a szórás már csak a hűtés, opciók kialakítása miatt is.

Van azért több kategória, például amiben nincs vga (In Win Chopin) és a gamer konfigok, amik a jobb hűtés miatt is nagyobbak. :)

Az új házam végül Trinity Mini lett, hétvégére összeáll, mivel van psu shroud a hasznos tér, amibe lehet építkezni nagyon kicsi. Lényegében az alaplap szinte teljesen kitölti, mint amikor itx házba raknak matx lapot. Csak annyit írok ebbe kapott 7db házhűtőt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57625) Ispy válasza Grave_444 (#57624) üzenetére


Ispy
veterán

Ne csak a saját magad szempontjából nézzed, kinek mi a fontos, ha az atx táp és a 300+-os vga, akkor olyat veszel, ha pici méret, akkor meg olyat, és közte is van mindenféle átmenet. De attól még a házakat az alaplap határozza meg, mert csak.

Én simán megvettem volna matxben is a towert, ha a külső paraméterei nem lennének nagyobbak, de a gyártó így találta ki a sorozatot, pedig a 100-ba is belefért volna az matx lap, ha nagyon akarják, de nem akarták.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57626) PROTRON


PROTRON
addikt

Igazából szerintem a legjobb munkaállomás konfig a következő:
10-11 colos Tablet aksis üzemmódban korlátozott de egyébként fullos procival szerelve, továbbá olyan erős grafikai teljesítménnyel, hogy egyszerűbb 3D fájlokat (pl Solidworks) lehessen a helyszínen módosítani egy bejárás alkalmával. De azért a komolyabb 3D feladatokhoz kell a kraft, ott már nem kényelmes a proci melegedése meg kellene VGA is.
Ezért:
Homeoffice/Irodában 1 mozdulattal rácsatlakoztatom egy dokkoló állomásra ami egy célhardver "mItx PC", tehát nem univerzális alaplap, hanem a tablet és VGA közti dedikált kapcsolatot biztosítja, némi IO-val, meg extra hűtést a procinak. Természetesen a felhasználó irányába hangszigetelés.
Dokkolóba belefér a dedikált, felső kategóriás VGA+hűtése, amire rácsatlakozik PCIe gen 4.0 full x16-al a tablet procija, mert ki van vezetékezve a PCIe gyorscsatlakozó a tablet felfogató részre. Még 1db x4-es port, mert bármikor kellhet, pl auidohoz.
A dokkoló extra léghűtést biztosít a tablet procija számára is a felfogatáson keresztül.
Olyan tápegység amivel elbírja a VGA-t + a tablet aksijának töltését.
A dokkolóban legyen hely HDD vagy SSD számára, lokális biztonsági mentéshez, mert ugye alapvetően a munka NAS-on tárolod a dolgokat és felhőn keresztül csatlakozol a tabletben lévő 512-es SSD-ről futó 3d cad programmal a projekt mappákhoz, de kell hogy legyen lokális biztonsági mentés, pl fotókról.

Hátul IO portok kivezetése, 2-3 monitor, headset, usb: egér+billzet+ egyéb tasztatúrák, elöl usb pendrive/okosmobil számára A és C is, legalább 2,5G LAN.

A tablet felfogatás tartó kihúzható legyen, hogy magam elé tudom hajlítani a tabletet, ha tapicskolnám a kijelzőt.

Extra ha még opcionálisan hozzá lehet csapni a tápegyég elé egy kis kompakt szünetmentest, hogy ha áramszünet van akkor a VGA miatt legyen idő lekapcsolni az egész konfigot...2-3 perc.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57627) Grave_444 válasza Ispy (#57625) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem csak azt néztem/nézem és az első részével egyetértek.

A házak besorolását az alaplap határozza meg igen, de az ITX gépet maga a ház mérete, nem pedig a beépíthető legnagyobb alaplap szvsz.

(#57628) Ispy válasza Grave_444 (#57627) üzenetére


Ispy
veterán

De nem értem miért rúgoztok ezen? Az egész elnevezésnek csak az alaplap formátuma ad alapot, hogy lehessen tudni mit lehet beleépíteni, minden más már a fantázia kategória. Aki egész életében 100 literes atx gépeket használt, annak egy prodigy is pici cuki lesz.

Az itx kategória nem a dan a4-el jött létre, az már csak egy miniatürizáló trend következménye, ami egy időben nagy trend volt, még a TG-s showcase házak előtt.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57629) Grave_444 válasza Ispy (#57628) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azt mondjuk én se tudom már hogy jött elő ez a téma.

(#57630) Ispy válasza Grave_444 (#57629) üzenetére


Ispy
veterán

Hát valahol ott, hogy akkor legyen két kis ház, egy kiszervezett vgával, ami már azért nálam is súrolja a miért itx fogalmát, meg a kívülre épített ifa hűtők kapcsán, ami megintcsak elég mehh, de kinek mi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57631) imibogyo válasza Grave_444 (#57624) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont az a lényege, hogy észszerű keretek közt minél kisebb helyen elférjen az adott konfig.
Vagy pedig, hogy adott teljesítményű konfig férjen el minél kisebb helyen. És itt jönnek/jöhetnek képbe a bitang erős, de relatíve kicsi gépek, amik nem a legkisebbek, sőt akár nagyok is egy mondjuk NUC-hoz képest, de még mindig jóval kisebbek egy ugyanekkora teljesítményű ATX, vagy (bár nem mindig jön ez össze) mATX géptől. ;)

(#57632) flashpointer


flashpointer
őstag

Azert azt is emlitsuk meg mostmar kb csak a hutesnek kell hely mert maga a PCB alig foglal valamit, meg hogy egy dolog a meret es egy dolog hogy ki milyen zajszintet toleral, mert 4090-et is le lehet huteni egy 120-as ventivel (by linus).
Szoval instan meg redditen (meg itt a forumon) jol mutat a 8 literes 7950X+4090 konfigcsak rohadtul nem lehet elni mellette, vagy szuksegbol van (helyszuke/utazas).
"A nem fer el a monitor mellett az asztalon" temaban meg csak annyi hogy matx-ben is van aminek kevesebb footprintje van mint a majdnem barmelyik mitx-nek:
Ha mar ilyen lathatatlanul attertunk a temara: tegnap beleraktam a cuccokat az alta g1m-be :D
Sok a kihagyott lehetoseg, gyari allapotaban max egy kozepes, de kis reszelessel jo lehet (raadasul a 180-as gyari venti is kattog... mindegy ugyis noctua lesz helyette):

(#57633) PROTRON válasza flashpointer (#57632) üzenetére


PROTRON
addikt

Kár a gyári venti kattogásért, jó macera lesz kicserélni gonodolom.
De faja a konfig.
Jó az a 4090... :D
D15 extrákkal?
600-as tápegység?? :D Amúgy az általam linkelt videóban 850-es silverstone van...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57634) flashpointer válasza PROTRON (#57633) üzenetére


flashpointer
őstag

A huto deepcool AK 620 (ennek is kattogtak az eredeti ventijei.. nem tudom csak en vagyok ilyen balszerencses vagy mindenhonnan kihallom, noctuabol bezzeg nem ) (1 mm marad az oldallapig) .
Igen ez a tap a tartalekom mert mindenhova befer, ahelyett kene egy masik, habar 65w-os procival jatek kozben vitte siman a konfigot ugyhogy nem surgos, meg amugy is 80%-os poweren fut a kari ami kb -5% teljesitmeny.
ket 360-as radi is "befer" , majd meglatjuk mit hoz a ráérés : )

[ Szerkesztve ]

(#57635) sff-cucc


sff-cucc
csendes tag

Ha mar nagyobb hazakrol van szo, nekem is van olyan ami nagyon tetszik, dacara hogy boven nagyobb mint amit a szabvany eloir. Ilyen a Fractal Torrent Nano (remelem most sikerul rendesen beszurni kepet). Baromira bejon hogy elol van egy bohom nagy venti (vagy ketto 120mm-es) es az folyatja keresztul a hozza passzolo, szinten oldalventis processzorhuton a levegot, mig a tap fent van, de megse vesz el helyet - sot, igy nem is perforalt hanem teljesen zart a teto (siman ott aludhat egy macska is no problem). Letezik feher es fekete valtozata is es bar nem pici, de ide is ITX alaplap kell. Ranezesre a flowthrough-videokartyakkal sem lehet benne gond.

[ Szerkesztve ]

(#57636) Ispy válasza sff-cucc (#57635) üzenetére


Ispy
veterán

Hát a kép nem jött össze, mégse. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57637) dugo_ válasza Ispy (#57636) üzenetére


dugo_
veterán

Címsorba katt, majd enter.

(#57638) Ispy válasza dugo_ (#57637) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, ez ilyen trükkös, köszi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57639) Grave_444 válasza sff-cucc (#57635) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tényleg jó kis ház, főleg a vga alatti 2x12cm hűtő miatt.
Most van egy éppen aprón is fehérben.

(#57640) Zamma válasza sff-cucc (#57635) üzenetére


Zamma
őstag

Hűha... :Y
Ez eszi a 4090-es FE kártyát is... Ez igen! [link] :C
Ja, és elől 2x140mm-es venti is lehet, nem csak 120-as!

[ Szerkesztve ]

(#57641) Crabface válasza Zamma (#57640) üzenetére


Crabface
senior tag

Kellemes! :P

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#57642) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Mivel már említettem és volt róla szó remélem elfér ide ennyi a költözésemről. :)
Ez a része még itx gépek közt is elmenne. ;] Prodigynél 1,5 literrel nagyobb.
Akit érdekel annak több kép és egy kis infó itt.

[ Szerkesztve ]

(#57643) AxBattler válasza Grave_444 (#57642) üzenetére


AxBattler
félisten

Itt azért már látszik, hogy nem kevés vas; szvsz kell neki a hely + a légáramlat! :K

Más OFF:
Adatlapon szereplő konfigomban tesztelnék néhány procit, de egyetlen napon belül, 15-20 perces időtartamokkal, szóval gyorsan cserélném egymás után.
Mivel elég szűk a konfig, nehézkes a szerelés, ezért arra gondoltam, hogy csak mindig újrapasztázok, és ráfektetem/rányomom a coolert a procira, de nem csavarozom rá az alaplapi foglalatra, így spórolok sok vesződséget.
Ugye nem gond, ha így csinálom? :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57644) Rick4 válasza AxBattler (#57612) üzenetére


Rick4
félisten

Nade ennek ugyanolyan létjogosultsága van, mint egy vizesüvegbe hajót építeni, vagy bonsai kertecskét építeni, pont az a lényeg, hogy problémás, hogy fejtörést, kézügyességet okoz az összeépítés...
Hogy utána 600W-ot eszik majd a konfig? Az nem alaplap meg házméret függő, attól, hogy kicsi, még lehet az embernek igénye arra, hogy néha valami játékot is lehessen tolni rajta!

Pont ugyanúgy megfér az erős de kicsit tulajdonság egymás mellett, mint amikor ATX -ből építenek valami rettentő gyenge gépet! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57645) AxBattler válasza Rick4 (#57644) üzenetére


AxBattler
félisten

Pont ugyanúgy megfér az erős de kicsit tulajdonság egymás mellett, mint amikor ATX -ből építenek valami rettentő gyenge gépet!

Lelkük rajta... :)

Ide amúgy direkt nem írtam, hogy Torrent Nano helyett Meshify 2 Mini, mert az kb. ugyanekkora, és akkor már micro ATX, stb. :P
Az a belső LED kijelző nagyon menő!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57646) Qkackca válasza AxBattler (#57643) üzenetére


Qkackca
őstag

Akkor van gond ha megsütöd és esetleg továbbadod elsőtulajnemdohányzóként :)

Ha túlmelegszik a lap/proci védelmének közbe kell szólnia, normális esetben nem kellene gondnak lennie ebből, szerintem.
Bár kicsit nehezebb hűtő optimálisabb lenne ehhez a módszerhez, de hajrá.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#57647) AxBattler válasza Qkackca (#57646) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem lesz semmi OC, inkább az alulfeszt próbálgatnám, egy kis AIDA64 stress test-el.
Pasztával nem spórolok.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57648) Rick4 válasza AxBattler (#57647) üzenetére


Rick4
félisten

Pasztával én se spóroltam, de nem lett tőle semmi se jobb...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57649) FireKeeper válasza Rick4 (#57648) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

12th gen, nem csak a szar mount miatt van? paszta lenyomatból is látszik hogy nagyon egyenetlen. lehet csak egy ilyen kell neked.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57650) Rick4 válasza FireKeeper (#57649) üzenetére


Rick4
félisten

Ez már a 13th gen, de a probléma még megvan, ez a lefogató keret már úton van, direkt sok pasztát nyomtam, hogy pár próba után lenyomatot nézzek, de nem sikerült túl jól a csavarok leszedése után a lehúzás, szóval el is kenődhetett, de kicsit kevés a hely a pumpának, hivatalosan nem is fér be, mert az ssd takaró nagy fémtömb útban van, de addig nyomtam, amíg befért. :D

Holnap lesz időm, leveszem, megint fotózom, hátha ugyanaz látszik, és akkor már gyanús lesz, aztán ha megjön a lefogató, úgyis csere, meg tervben van a 240-es AIO is, szóval ha nem is 100-as, úgyis ideiglenes most...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.