Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Chaser válasza toldy (#4850) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen zabálós szutyerák nem kell, pláne drágán, tápom az bírná:) :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4852) Szipi válasza kisza25 (#4848) üzenetére


Szipi
aktív tag

Tegnap leadtam a rendelést rá pont ebben a boltban(miután a netker8-ból jeleztek hogy nem tudnak szerezni mert a beszállítójuk kifogyott belőle és nem is vár a közeljövőben szállítmányt) de sztem hétfőn már jön az értesítés, hogy nem tudják beszerezni ők sem.
A compuweb-ben van még talán 31-ért :Y az árgép szerint és sehol máshol!

A nagyker nem hoz belőle már az országba úgy néz ki. :(

Az a baj hogy nemtaláltam alternatívát ha sehonnan sem tudom beszerezni.
Egy olyan ház kellene ami:
-normálisan néz ki
-halk lehetőleg minél nagyobb venti van benne ami hűti a HDD-t is
-legalább 300W-os minőségi halk táp
-egy HD5770-es is elfér benne

[ Szerkesztve ]

(#4853) Chaser válasza Szipi (#4852) üzenetére


Chaser
titán

Ha elég egy slotos vga-nak hely talán még jó lehet a fentebb említett spire kocka, van táp nélküli verzió, tápot meg most adorjant mestertől vehetsz bele olcsón. Vagy a codegen mx31, abban kiszánál xfx 4830 volt, nem tudom mekkora egy 5770, lehet az is belefér. Ha nem is elégítik ki az összes elvárásodat jóval olcsóbbak, a codegenbe pedig szabvány ATX tápot rakhatsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4854) kisza25 válasza Chaser (#4853) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az sem volt a legtutibb megoldás, mert a VGA belógott a táp elé :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4855) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Az én SG06-os konfigurációm is összeállt, az alábbi hőmérséklet értékeket kaptam nyugalmi állapotban. A táp ventije felül van, érdemesebb lenne fordítva elhelyezni?

A gyári proci hűtőt mindenképpen lefogom cserélni egy AC-re, mert még egy böngésző megnyitására is felsikít. (Asus lapoknak messze jobb a venti vezérlésük, ráadásul nem kell telepíteni, hozzá appot, hogy csendbe maradjon)

A háztól egy kicsit többet vártam, de kárpótol az elején lévő alu borítás, ami élőben szebb mint a képeken.

(#4856) Chaser válasza kisza25 (#4854) üzenetére


Chaser
titán

Mondtam is hogy nem a legjobb, de legalább jóval olcsóbb. Ha sfx táp lenne benne akkor is bezavarna? Ha atx mehet bele az se lehet akadály elméletileg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4857) kisza25 válasza Chaser (#4856) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a 17cm-es kártyák, ugye pont a lap végéig érnek, a táp közvetlenül a lap végében kezdődik, tehát ahány centivel hosszabb a kártya anyit takar ki a tápból, pl. xfx 22cm-volt, ha jól emlékszek

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4858) fkenny


fkenny
senior tag

Tudom nem a hirdetésekre van kitalálva a fórum, de lehet valakinek kell:
pico táp
itx lap
:R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#4859) zodo válasza Chaser (#4849) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha jól gondolom akkor kb. SG05 vagy hasonló méretű házak plusz mínusz egy-két centi kell a vga-s "erőgép" verzióhoz vagy építhetsz kicsit is, de akkor csak netezel.

kisza25

Ez a durva.

(#4860) #25954560


#25954560
törölt tag

nem akarom telespam-melni a topikot (dehogynem :D) csak ujabb agymenesem lett: regi csoves erosito mintajara epitett szamitogep (nyilvan ilyet is csinaltak mar)
mATX-es lapot vettem alapul, kell egy latvanyosan kilogo huto (scythe kama cross), nagyvinyo, slim odd, sfx tap (mert az erdekesebb formaju). ugyenez siman megoldhato mITX lap + 2x2.5" hdd (ket pici vinyoval meg jobban nezne ki, mint egy naggyal), sfx/flex tappal es tetszoleges hutokkel, csak a koncepcio a lenyeg.

satobbi, satobbi.

tovabba van egy negydarabos haz-csalad tervem industrial vonalon :D

(#4861) zodo válasza dni (#4855) üzenetére


zodo
nagyúr

Gratula a gépedhez! :C
Pár képet, feltolhatnál, ha van hozzá kedved. :)
Amúgy a procid passzív hűtésű vagy miért nem látok ahhoz venti fordulatszám kijelzést?

&rew

Te aztán, nem lopod a napot. :)
Érdekes....

dni

1.16-os kiadású HWMonitor

[ Szerkesztve ]

(#4862) #25954560 válasza zodo (#4861) üzenetére


#25954560
törölt tag

jah, mert itt mindenki gepesit :)
dni, Chaser, Kisza... amig keszul az enyem, en csak irigykedem :D

dni: ja, kepet!

(#4863) Chaser válasza kisza25 (#4857) üzenetére


Chaser
titán

Akkor sfx-szel elvileg pár cm-t lehet nyerni.

zodo: Kocka nem kell, oda jó lenne a spire vagy codegen is kis trükkel ha dualslot a vga. Lapos házat akarok normál vga-val. Kicsit bosszant, hogy a zafír 5570-e ddr5-tel annyiba kerül mint lp-ben ddr3-mal, de más gyártóknál a normál verzió is ugyanannyiba kerül...éppen meg lehet oldani riserrel + át kell alakítani a kuckót..csak az nem 2 perc.

&rew: Az enyém még nem is készül :U sfx, tfx tápokból már lesz egy dobozzal..de kéne még lapot+cpu-t is venni..majd ha előttem lesznek a cuccok akkor tudok okoskodni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4864) zodo válasza Chaser (#4863) üzenetére


zodo
nagyúr

Nagyon kíváncsi leszek a megoldásra, mert ezeknek az elvárásoknak nem látom a végét.
Szerintem a "riser card + lapos gép, pláne SFX vagy TFX táppal és még jó legyen a szellőzés is" az nem fog összejönni akár low profile akár normál vga-al sem.

vagy szélességben már-már felér egy bőrönddel.

, de ne legyen igazam! :N

[ Szerkesztve ]

(#4865) zodo válasza zodo (#4864) üzenetére


zodo
nagyúr

Csak most esett le:
Ha low profile kártyára hajtasz akkor minek a riser card? :F

(#4866) #25954560 válasza zodo (#4865) üzenetére


#25954560
törölt tag

mert a masik variacioja a normal kartya+riser.

mondanom sem kell h lenne otletem egy haztervre :DDD csak kell harom kulon szellozocsatorna:
1. tap+hdd
2. proci+chipset
3. videokartya

[ Szerkesztve ]

(#4867) kisza25 válasza zodo (#4859) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

várjunk még 2 évet és 100eFt ért megveszem :Pha veszel 4db 240GB-ost jobban kijössz :DDD
Chaser: most latolgatjuk HD5670 topikban , van e értelme az 1GB-os verziónak és DX11 alatt nagyon úgy fest, hogy igen, HD5570 GDDR5 1GB ~20 eFt nagyon megfontolandó, fullHD 4-5FPS-t is hoz

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4868) Chaser válasza zodo (#4864) üzenetére


Chaser
titán

Lp vga-t akartam, mert akkor nem kellene bántani a házat, ha ugyanakkora maradna mint most akkor se lenne nagyobb térfogatban mint a spire vagy codegen. Itt a házikó. Ha a matx lap helyett megy egy itx normál vga még akkor se férne el riserral se, ha kicsit növelem a szélességet akkor már igen, kb 2cm kellene még. Onnantól kezdve viszont a lap és táp közé elfér a vga alatt - vagy akár fölött- egy 3.5"-os hdd kényelmesen. Talán még egy slim optika is, de azt még nem mértem. A lapot pedig egy 12-es venti szellőztetné ami kényelmesen elfér a gyári hűtő felett amin értelemszerűen nem lenne venti és akkor hűtve lennének a fetek, ramok is. A ház oldalán vannak szellőzők oldalt és hátul is, rendben lenne a hőmérséklet is. Na ez az egyik verzió a sok közül:) Kb max 40cm széles lenne, max 20cm mély és 10cm magas.
Nem tudom mennyire elképzelhető, a gyári tfx tápot vettem alapul.

szerk: kisza25 : Láttam :K Tehát vagy ddr5-ös 5570-et vennék vagy gigás 5570-et vagy 5670-et, fasza AC hűtéssel hogy a hang is rendben legyen.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4869) zodo válasza Chaser (#4868) üzenetére


zodo
nagyúr

Láttam már a gépedet. :)
Itt a barátnőmé, hogy tudj számolgatni.
Sfx táp + J&W minix és a ház belterének szélessége 32.5cm

(#4870) Chaser válasza zodo (#4869) üzenetére


Chaser
titán

Az sfx szélesebb, valamivel meg alacsonyabb, majd jövő héten ha meg jön adorjant mestertől a pakk beépítem az elképzelésbe azt is, feltéve ha jobbat mutat hatásfokban/hangban valamelyik mint az FSP:) A tfx ventivel együtt 7cm széles. Sztem akad 10-15cm p-ata kábel itthon, abba a házikóba pont jó lenne.
Most nézem, ha csak annyit csinálnék, hogy a ház bal oldalára kívülre építem a tápot még akkor is 40cm alatt maradok, talán vastagabb burkolattal elérném a 40-et. A lap mellett még maradna 15-15.cm a vga-nak, hdd-nek meg egy slim optikának. Na kezd körvonalazódni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4871) Pista0001


Pista0001
addikt

Látom többen is tervezgettek egyedi vagy moddolt házat. Célszerű nem a lehető legkisebbre tervezni a házat mert a beköltözésnél sok buktató lehet. Az egyik a kábelezés, a másik pedig - részben pont a kábelezés miatt - a szélzaj. Az én házam már készen van (és meg is mérettetett az MTH-n :D ), annak a tapasztalatai alapján írok. A fölső résszel nincs nagy gond, alul viszont éppen hogy elférnek a kábelek, a levegő alig tud átkászálódni köztük ezért sokkal hangosabb mint amire számítottam.

(#4872) Chaser válasza Pista0001 (#4871) üzenetére


Chaser
titán

Nice :R Én beleterveztem a kábelezést is, de még minden csak elméleti síkon mozog. Mik vannak a gépedben? Azt nem találtam sehol :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4873) HookR


HookR
addikt

(#4842) Chaser: Próbáltam a CMOS clear-t is, de az sem segített.

(#4844) toldy: Csavarhúzóval érintettem össze a bekapcsolásért felelős érintkezőket (ahogy azt írtam is korábban :) ). Ennek elvileg semmi jelentősége, a nyomógomb is ugyanezt csinálja. Tegnap du. azért megadtam a módját és dugtam rá bekapcsológombot.

Olvasgattam a Gigabyte hivatalos fórumát, ahol akad néhány nagyon hasonló eset más típusú alaplapokkal, de egyikből sem derül ki, hogy végül mi lett a megoldás, ha volt egyáltalán. Az azonban igen, hogy a H55N-USB3-n nincs csipogó, ami valamilyen hibakódot hallatna a hibaforrás behatárolásához. Csupán debug port, amire spéci kártyát kellene csatlakoztatni (feltételezem ilyet a gyárban használnak tesztelésre).

Noha a processzor, alaplap és memória közül egyik hibás mivoltát sem tudom kizárni, én is leginkább az alaplap-memória inkompatibilitását valószínűsítem. Nincs jobb ötletem, irány a szerviz.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#4874) Pista0001 válasza Chaser (#4872) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi! Az első bejegyzésben részletesen le van írva az is. Amúgy DFI LanParty MI P55-T36, Intel Core i5-760, Scythe Ninja Mini, 2*2 GB CSX CEC-1600, Sapphire HD5770 Vapor-X 1 GB, 1 db 3,5 HDD, 1 db slim ODD, SFX táp, utóbbi a szabványtól eltérően 120 mm hoszú.

HookR: alaplap-memória inkompatibilitás szerintem nem valószínű, egyrészt a Kingstonra nem jellemző, másrészt a memória vezérlő a prociban van.

[ Szerkesztve ]

(#4875) HookR válasza Pista0001 (#4874) üzenetére


HookR
addikt

"...másrészt a memória vezérlő a prociban van."

Jogos.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#4876) Chaser válasza Pista0001 (#4874) üzenetére


Chaser
titán

Zseeer :K

Hiában van a cpu-ban az imc, ha ott is van akkor is lehet hogy nem csipázza a ramot. Dddr2-ben meg hyperx-re épp jellemző volt a szívás, ddr3-mat nem ismerem. 1ébként sztem döglött a lap.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4877) Davzone


Davzone
senior tag

Hali mindenki!

Egy kisebb projecthez keresek itx alaplapot de az iponon kivül nem nagyon tudok boltot ott meg nem találtam nekem megfelelőt.
Szoval itx lap kell,tápja lehet normál de a zotas féle notis csatis is jólenne.
Olyan kell amin van HDMI kimenet(szal valami nvidia ion alapu)
Máska mind1.
Ha tudnátok mutatni párat örülnék.

Előre is köszönöm.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#4878) Stirbi válasza Davzone (#4877) üzenetére


Stirbi
addikt

ezt találtam iponon

ezt padig pc en :)

[ Szerkesztve ]

(#4879) Davzone válasza Stirbi (#4878) üzenetére


Davzone
senior tag

thx,ezt a zotacot énis néztem,de az a kis borda nem jön be.
Az asus sokkal jobban bejön.Megnéztem árgépen a hasonlókat de nemigen láttam,az asroc lapokon kicsi a hutés,nekem passziv kéne a házhutők dolgoznának csak.
Kb miféle teljesitményre számithatok egy ilyen alaplappal?
win7 lenne rajta,netezésre meg max filmnézésre lenne használva.
egy 2gigás modul lenne benne ramként megy egy sata2es noti vinyó.
Van ebből delux távval ez nagyon tetszik :DDD ,
[link]
Sztem ez lesz bár elég húzós az ára.

[ Szerkesztve ]

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#4880) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tudom ez nem itx, de nekünk kis gépet kedvelő embereknek érdekes lehet :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4881) zodo válasza Davzone (#4879) üzenetére


zodo
nagyúr

Az remek kis lap a céljaidhoz.
12-es venti a hűtő fölé 5V-on járatva, már jó lesz hozzá. Pár kép urbanjozsi gépéről.

kisza25

Ph-s cikk.

[ Szerkesztve ]

(#4882) adorjant válasza Davzone (#4879) üzenetére


adorjant
senior tag

Jó ez az atom+ion páros,nade 35 ezrekért :Y Soha nem fogom megérteni ezeket az árakat :(

(#4883) Davzone válasza zodo (#4881) üzenetére


Davzone
senior tag

Naaa dejó látni egy ilyen lapot rendesen.
Nekem jóval kisebb helyen lenne,egyedül a magassága fontos.
65mm-em van a házban.
Hűtés nem felülről hanem oldalról van megoldva,azzal nem lesz gond ha befér.
Vannak terveim,de először a lap beszerzése a fő pont,neki is állok keríteni egy forgalmazót.

[ Szerkesztve ]

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#4884) kisza25 válasza zodo (#4881) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:B ja később már én is felfedeztem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4885) zodo válasza Davzone (#4883) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha ilyen htpc jellegű elképzelésben gondolkodsz akkor nem is oly vészes az ára.
pl.: Távirányító, külső táp, wifi a csomagban.

Itt találsz még pár infót a hsz-ek linkjein (#1684-től)

(#4886) F e Z o válasza adorjant (#4882) üzenetére


F e Z o
veterán

Azért apróban találsz 25k környékén már,nézegettem én is,vonzó volt a HDMI kimenet rajta, de végülis hagytam az egészet. Elég nekem, ami most van netezni, meg adat forgalmazni.

H2O über alles!

(#4887) Chaser válasza adorjant (#4882) üzenetére


Chaser
titán

Majd jövőre talán eltörli az atom szutykot az új amd..egész frankó itx lapok láttak már napvilágot és enyhén szólva is kraftosabb jószágok:) Talán lesz némi árverseny is.

szerk: kisza25: Én az x3i-nél arra se jöttem rá milyen cpu-k mennek bele, de nyilván valami am2. Nem sok értelmét látom, mert max valami 2ghz-es cpu-t kezel ha jól láttam. Elavult..az új amd miatt semmilyen létjogosultsága nincs. 2-3 éve talán lett volna.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4888) kisza25 válasza Chaser (#4887) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen az árán valahogy átsiklottam, ennyi pénzért már egy i5+4GB+500GB+HD5650 kombót lehet vásárolni, szerintem AM2+, mert X2 4200+ és SB710 HD3200-al, egy athlon II-vel többre mennének és kb 50eFt-ért még el is lehetne adni :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4889) dni


dni
őstag

Szaiasztok!

Ha valaki építésre adná a fejét, eladó az új SG06-os i3-as ITX-es konfigom.

[ Szerkesztve ]

(#4890) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

say hello: asus p8p67-I
szvsz elég rossz helyen vannak a ram meg cpu foglalatok :S

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#4891) kisza25 válasza dni (#4889) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és miért válsz meg tőle?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4892) szponzor


szponzor
senior tag

Próbálta már valaki cserélni a GigaByte H55N-USB3 lapon a chipset-hűtőt? Nekem 50 fok környékén van, amit kicsit sokallok.
Egy ilyen Xilence-re vagy egy ilyen passzív Zalman-ra gondoltam.

(#4893) Pista0001 válasza szponzor (#4892) üzenetére


Pista0001
addikt

A Xilence-el szerelés ügyileg nem hiszem hogy gond lenne, de az a 4 centis venti nem túl szimpatikus. A Zalmi tuti csöndes viszont nem biztos hogy fel tudod szerelni. A hátlappal párhuzamosan szerintem nem tudnád fölszerelni, legalább is nem lenne praktikus a 4 pines tápcsati és a sata csatik miatt, a hátlapra merőlegesen meg nem is lehetne fölszerelni mert a hátlap felőli rögzítő kar nem férne el a 4 pines aljzat miatt. Én is ilyesmit szívok az alaplapomon. A további szívás az az hogy hőcsöves NB hűtők közül is kiesnek az egy csövesek a csiptől a hátlap felé eső kondi miatt.

(#4894) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: "elbír" a tápom még +9-10W-ot? :F
Gondolkozom az 5770-es kártyám lecserélésén egy 6850-esre a full hd miatt....

Vagy itt már tápot is kell cserélnem?

- Alex -

(#4895) szponzor válasza Pista0001 (#4893) üzenetére


szponzor
senior tag

És ez? Passzív, a talpa sem túl nagy, szerelhetőnek tűnik. Méretei: 69*37*89. Nem találom sehol, hogy a 89mm a szélessége vagy a magassága, de inkább magasságra tippelnék. 89mm magassággal talán beférne még az SG05/06-ba.

(#4896) Pista0001 válasza szponzor (#4895) üzenetére


Pista0001
addikt

A konditól ez már elférne de most vettem csak észre a venti aljzatokat :B . Én ezt javaslom, úgy fölszerelve hogy a magasabb rész essen a hátlap felé, és a fülek pont fordítva legyenek, azaz a hosszabb részük legyen párhuzamosan a hűtő alatt és csak a rövid végük lógjon ki. Így a hajlított rögzítők pont jó pozícióba kerülnek és mindenki boldog (feltéve hogy a procihűtő nem kavar be). Máshol akár olcsóbb is lehet.

Alex123: szerintem még el kell hogy bírja.

[ Szerkesztve ]

(#4897) kisza25 válasza Alex123 (#4894) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

milyen játékban nem elég 5770 fullHD-re:) (ne hallgass rám csak irigykedek)
kb 20W-al fogyaszt többet a 6850 az 5770-nél,
az én gépem hasonló mint a tied, csak VGA gyengébb, a HD4830-al 185W volt a mért max fogyasztásom konektorból, ez kártya 100-110W max TDP-vel rendelkezik, mint a HD5770, ehhez hozzá adsz 20W-ot még mindig csak ~200W környékén jársz,
gépedben 300W-os táp van, ami le is tud adni annyit, tehát elvileg elbírja :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4898) toldy válasza kisza25 (#4897) üzenetére


toldy
őstag

A 6850-nek 127w a tdp-je illetve a táp tartosan le tud adni akár 340w is :Y ( teszteben olvastam, el is hiszem, de inkább nem próbálom ki) í max fogy konnektorbol 250w lesz szerintem ( némi tuningal).

Megjött a csomag. az új cpu hűtő ( scythe samurai zz) és az új noisblocker pwm venti. iszonyat halk a gép ráadásul korábban a proci 22x133@0,975v fölment 58 fokig és hangos is volt, most szép halk és csak 50fok LinX alatt. pár kép.

A héten meglesz az új kártya is ( asus gts450) jó leszek megint. ;]

Az élet nem habostorta.

(#4899) Osibaa válasza toldy (#4898) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ezt a hűtőt erre a lapra találták ki, nagyon komoly! :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#4900) zodo válasza toldy (#4898) üzenetére


zodo
nagyúr

Az komoly hűtőtest! :C
Előlapi ventit, mire cserélted?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.