Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) radi8tor válasza Ice&Lime (#31250) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Azaz hiába 120W-os például ez az itthon is könnyen megvásárolható paneltáp, ha az adatlapjából hamar kitűnik, 12V-on huzamosabb ideig mindössze 4A-es terhelésre hivatott. 48W-ból legfeljebb az integrált APU-s megoldásokat lehet kényelmesen kigazdálkodni 1-2db 2.5"-es meghajtóval."

"PicoPSU-160-XT: Előnye, hogy különösen helytakarékos, illetve a DA-2-es ellen sincs semmi kifogása. Cserébe igencsak borsos az árfekvése és 12V-on tartósan valamivel kevesebb, 8A leadására hivatott."

8A az 96W-ot jelent. Egy ilyen 160-as már kiszolgálna bőven, azzal tudsz csökkenteni az áron, hogy 100W-os adaptert veszel hozzá, bár ez nem ad akkora szabad teret, mint egy 120W-os.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31252) Patice válasza Ice&Lime (#31237) üzenetére


Patice
nagyúr

MS-tech CI70-es háza rendelhető a varázslótól 120w-os kivitelben is. A ház árában benne van a paneltáp+ külső kocka.Én most egy i3-4330-as procival használom + SSD. Tökéletesen megy már egy éve.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#31253) Ice&Lime válasza radi8tor (#31251) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pont 120W-osuk nincsen..., csak 102 és 150W, pedig azért jó lenne 120W-os.

Szóval ez biztos, hogy ez a pico 160xt és egy 102 vagy ha van valahol 120W-os ac adapter kihajtja teljesen, bőven, elegendően az i3-4330-at az igp-jével együtt full-on, akár huzamosabb idejig, ez 100%?
És úgy hogy nem füstöl ki, minőségi ez a cucc legalább, mint mondjuk egy chieftec, BQ, fsp?

(#31252) Patice: szép a házikó, de lehet házi megoldás lesz, szeretnék minden alkatrészt külön-külön hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#31255) Kreash válasza viperabácsi (#31233) üzenetére


Kreash
aktív tag

Be quiet e9 480 w moduláris táp
anno azt olvastam, hogy a modulárisok közül nem mindegyikkel jó

(#31256) Kreash válasza #16939776 (#31236) üzenetére


Kreash
aktív tag

phantheks dolgok tetszenek, ez a ház is,de szerintem egy ITX hez képest hatalmas.

(Bocsi , hogy kettőbe válaszoltam)

[ Szerkesztve ]

(#31257) HookR


HookR
addikt

Lian Li PC-Q04 hivatalos oldal - [link]

=========================================

Lian Li PC-Y6 (Yacht) hivatalos oldal - [link]
Sorra készítik a különcebbnél különcebb, tematikus házakat, bezzeg a már másfél éve is mutogatott PC-Q07N-t nem dobták piacra. :(((

=========================================

ICE M02 - [link]

=========================================

iBuyPower Revolt 2 hivatalos oldal - [link] / gamersnexus.net

=========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#31258) Mercutio_ válasza HookR (#31257) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a Revolt 2 elég sci-fi/SW feeling :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31259) jim bcs válasza Mercutio_ (#31258) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

;]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#31260) Mercutio_ válasza jim bcs (#31259) üzenetére


Mercutio_
félisten

Befolyásol a sötét oldal ifjú padavan! :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31261) AxBattler válasza HookR (#31257) üzenetére


AxBattler
félisten

A Q04 mintha már fenn lenne egy ideje, és szerintem kicsit fail: a meleg levegő felfelé száll, és ez nem túl jó hír a HDD-knek. Inkább alulra kellett volna helyezniük, mint a Q11-ben.

Viszont ha az ICE M02-ből lenne csoportos rendelés, akkor számoljatok velem is... :K

(#31259) jim bcs
:C

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31262) hamikike


hamikike
tag

Sziasztok

Segítenétek egy összeállításban.
Feltételek:

Kb. 50x75 cm asztalon kell elférnem, billentyűvel, monitorral, külső hdd-vel
monitor legalább 17-20 colos, hd felbontás, jó lenne stabilan rögzíteni, mert az asztal mobil
net, film nézés, fotó és videó szerkesztés, irodai alkalmazások
intel processzor
minimum 8 Gb ram
1 ssd (120-240 Gb) rendszernek, 1 min 500 gb hdd
1 optikai meghajtó
win10 pro oprendszer van, drivereknek jó lenne illeszkedni

erre van kb. 150-160 ezer forintom.

Tudtok egy összeállítást javasolni?

(#31263) imibogyo válasza AxBattler (#31261) üzenetére


imibogyo
veterán

Végre egy olyan elrendezés, amit már régóta "vágyok" ITX méretben. Már-már ott tartottam, hogy legyártom magamnak. Vagyis, hát fából már készítettem ilyet, de az egyrészt csak amolyan "proof of concept" volt, másrészt azért fémből más lenne az összhatás.. Talán az új marógépen... :B

(#31264) radi8tor válasza Ice&Lime (#31253) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem egy kínai másolatot veszel, akkor minőséginek mondható. eBay ezért szerintem kerülendő (bár egyesek bevállalják a rizikót).

Külső VGA-val fogyasztott 88W-ot az alaplap 100% CPU terhelés mellett.

⭐ Stella

(#31265) Ice&Lime válasza radi8tor (#31264) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Onnan tervezem beszerezni, ahonnan linkelted (az vajon minőséginek számít?). Akkor az a 160xt pico elégnek is tűnik, már csak a 102W-os ac adapterben nem vagyok biztos, hogy tényleg elég-e, és hogy milyen hatásfokú. 120W-os meg persze hogy nincsen,,,pedig az lenne az egyszerűbb és biztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#31266) radi8tor válasza Ice&Lime (#31265) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

102W az 102W-ot ad le. :)
PicoPSU pedig 12V ágon nem szabályoz, tehát 100% hatásfokú.

⭐ Stella

(#31267) Ribi válasza Ice&Lime (#31265) üzenetére


Ribi
nagyúr

Itt van IGP-vel, maxon 80W konnektor (vagyis tényleges 70Wot) evett stresz tesztelve.
Normál esetben nem nagyon lesz 50W terhelés felett.

(#31268) HookR válasza Ice&Lime (#31237) üzenetére


HookR
addikt

Gyakran visszatérő gondolat, hogy miért ilyen drága, ha egyszer kicsi és alig van benne anyag. Az árat nem annyira a méret és az anyagmennyiség határozza meg, hanem sokkal inkább a felhasznált anyag fajtája, a megmunkálási igény és a darabszám, amin a költségek szétterülnek. Általánosságban elmondható, hogy egyrészt a mini-ITX házak jellemzően rétegigényt képviselnek, másrészt többnyire az acélvázas (porfestett), fröccsöntött műanyag előlapos, alacsonyabb megmunkálási minőségű kuckók tudnak igazán olcsóak lenni, míg például az igényesen megmunkált aluból készültek magasabb árfekvésűek. A kínai, olcsó munkaerőre épülő termékek persze itt is erősen árnyalják a képet.

A ház kapcsán helyedben ezeket az irányelveket tartanám szem előtt:
- Saját ház építése esetén tetszés szerint méretezheted a CPU hűtő számára rendelkezésre álló magasságot. Érdemes olyan topflow változatot választani (és annak magasságához igazodni), amin már bizalomgerjesztően nagy méretű a hőleadó felület és rakni rá egy leszabályozható, csendes 120/140x25mm-es ventilátort. Például az ID-Cooling IS-60 mindössze 40mm magas, ez egy 25mm magas ventivel megáll 65mm-ben. Így lesz kellő tartalék a hűtésben, hogy szinte teljesen némára leszabályzott ventivel se legyen gond a hőmérsékletekkel. Innen tudsz válogatni: [link]
- Ha kell 2,5"-es meghajtó, akkor az ne legyen a processzorhűtő szellőzésének útjában, tehát fölötte semmiképp. Inkább az alaplap előtt élére állítva (vagy valamelyik oldalán. Vagy az alaplap alatt azzal párhuzamosan, oda 2 is bőven elfér). Mindenesetre a 3-ból 2-t meghagynék szellőzőnyílásnak, ahol a topflow hűtő kifújhatna.
- Manapság már 2,5"-es meghajtóhelyre sincs feltétlenül szükség. Az aktuális generáció mini-ITX lapjain már szélesebb körben terjed az M.2 foglalat, például a belépő szintű MSI H110I Pro-n is van. Hogy ár/érték arányban hogyan viszonyul a H81-es felállással szemben, azt nem tudom.
- Megfontolandóak még a Thin Mini-ITX lapok, melyekhez elegendő csupán AC adaptert venni, ám megemlítendő, hogy Duracellm... kételkedik a hosszútávú, nonstop üzemelésük megbízhatóságában. De majd ő elmondja.

Őszintén szólva nem véletlen, hogy a mini-ITX topikban kerülgetjük a "Milyen paneltáp/picoPSU+AC adaptert vegyek?" kérdéskört, mint a forró kását, mert ahogy arra AxBattler #31246 is utalt, nincs egyértelműen jó választás. Más, ha az ember a saját szakállára kísérletezik és más nyugodt szívvel ajánlani valamit. Utóbbihoz sok olyan szempont együttállása lenne szükséges, ami sajnos ritkán teljesül. Nevezetesen egyszerre legyen kielégítő:
(A) 12V-os ágon tartósan leadható maximális teljesítmény
(B) minőségi, hosszútávon is megbízható alkatrészek
(C) nem elrugaszkodott árfekvés
(D) biztató garanciális feltételek
...szempontjából. Ilyen egész egyszerűen nincs.
Amit gondolkodás nélkül, nyugodt szívvel merek ajánlani, az a PicoPSU-160-XT (tehát az eredeti; a drága) és a HDPLEX 250W (ezek nem a mérsékelt árfekvésről híresek) és AC adapternek a Dell DA-2-t. Ezután jön a 'bevállalnám' kategória, például: Realan LR1106. Majd a 'még biztató, hosszútávon még akár be is válhat' és az 'Inkább kihagynám' besorolások következnek. Utóbbi kettő kapcsán inkább a 'tápszagértő' fórumtársakhoz érdemes fordulni. :)

Szerintem az 54W-os TDP-hez még nyugodtan számolj hozzá vagy 20W-ot az alaplapra és a hosszú élettartamhoz az sem árt, ha ezen felül is marad a tápban tartalék. Részemről azt mondom, ha belefér a költségvetésbe, akkor PicoPSU-160-XT, ha nem, akkor Realan LR1106. AC adapternek meg legalább egy 100W (de ha lehet inkább 120W)-os példány, amit a többiek ajánlanak.

(#31261) AxBattler: "A Q04 mintha már fenn lenne egy ideje..."
Igen, de itt a topikban még nem került említésre.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#31269) Thom!


Thom!
veterán

Gigabyte Brix Core i3 egyilyen külső DC adapterrel elmegy nem? A gyárit akarom kiváltani vele, mert ez lényegesen kompaktabb? Az Intel NUC gépeihez is ilyet használ, csak azért gondoltam rá, mert szimpatikusabb.

(#31270) HookR


HookR
addikt

ITX 803 - alibaba.com
Chieftec IX-05B hasonmás.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#31271) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Marha jól néznek ki ezek a kis házak, de egy hűtést a procira már nem lehetne rakni.

(#31272) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

(#31268) HookR:
Köszi a terjedelmes választ.
A kérdés, hogy melyik a jobb anyag, az acél vagy az aluminium, azért inkább az acélra szavaznék. Ez kicsit olyan furcsa, mint az, hogy a kisebb kiszerelés drágább, mint a nagyobb-amiben több van. Mert ha még annyira extra cucc lenne, de azért mégiscsak egy kis méretű pár hajlított lemezes üres dobozról van szó egy bekapcsoló gombbal, ez kb. érne max. 5k-t nagyon jó esetben. Valahogy nem reális.
A hűtéssel kapcsolatban, én csak a gyári ventivel terveztem használni, + tennék fölé egy ventilátort.
Nagyon drága cuccokat nem szeretnék, alaplapnak is csak egy h81-es max.18k-s lapot.
A pico 160xt tényleg jónak tűnik, ami az ac adaptert illeti, az még nem tiszta sajnos, hogy mi is lenne a jó, elég hozzá. Amit meg említettél dell ac adaptert, abból meg ha minden igaz a 220W a legkisebb, és itthon nem is lehet kapni, nem úgy, mint a picot. 120W-os adaptert meg légyszi ajánljatok itthon, hogy milyet is érdemes illetve dell-ben kisebbet 120-160W és amit itthon is kapni.

(#31267) Ribi:
Köszi, jó kis teszt. Vajon ugyan ez a teszt hogy maximumon cpu+igpu együtt, hogyan nézne ki skylake-es i3-mal+hd530? Talán nem lehet sok W eltérés a proci és a hd4600 és hd530 között?
(És vajon ez vonatkozik-e több órás (1-2óra) folyamatos igpu-s terhelésre is?..)

(#31266) radi8tor1: sajnos ennyire már nem értek hozzá, ezért is köszi hogy itt elmondjátok.

[ Szerkesztve ]

(#31273) AxBattler válasza imibogyo (#31263) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, nagyon hasonlít a Te koncepciódra.

Azt mondjuk nem értem, hogy az arany színűn hol van az a 120mm-es venti?
Ugyanott, ahol a rózsaszínen az oldalablak?

Előre igazán betehettek volna egy 120-140mm-es ventihelyet.
Meg fekete/ezüst színben is árulhatnák, mert ez az arany/pink azért kicsit gáz. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31274) h-yle


h-yle
addikt

Sziasztok!

dVGA-t megspórolandó (mozigépet építenék) kellene egy HDMI 2.0-t támogató lap. ASRock Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/ac-n kívül tudtok esetleg olyan lapról ami támogatja a szabványt?

1151 i3 kellene, vagy AMD Kaveri (ha jól tudom Kaveri+HDMI 2 nem létezik sajnos) HDMI2-vel. A gépet csak filmnézésre használnánk, de később lehet hogy kap dVGA-t.

A Fatal1ty ára kicsit meredek, 60k-t maga a HDMI2 nem ér nekem, a többi funkciót pedig nem használnám. Helyett inkább költenék 20k-t lapra és 50-et egy GTX 950-re. Viszont ha tudnátok 40k körül jó HDMI2-es lapot akkor az tökéletes lenne. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31275) varmi2 válasza h-yle (#31274) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sajnos hdmi 2.0 lap ezen kívül, amit linkeltél nem tudok. Amd oldalon meg tuti nincs. Max ugy lehet jó, hogy dp 1.2 portot átalakítóval hdmi 2.0-ra. Lassan lesznek ilyen átalakítók, esetleg ezzel megoldható.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31276) h-yle válasza varmi2 (#31275) üzenetére


h-yle
addikt

Az átalakítónak van hátulütője? Ugyan úgy átmegy rajta a 4K@60 és a hang is?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31277) varmi2 válasza h-yle (#31276) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt egy ph! cikk, már egy éves, ugyhogy lenni kell, max külföldi rendelés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31278) h-yle válasza varmi2 (#31277) üzenetére


h-yle
addikt

Köszi!

Ez se túl bíztató. :( Lehet, hogy kezdetnek lesz egy sima H170-es lap, addig "eldöcögünk" HDMI 1.4-el és később ha lesz keret kap egy GTX 950-et a gép.

H170-ből melyik lap az ajánlott? WiFi nem kell, 2 SATA elég (nem baj, ha van több), Gb LAN, 2+ USB3, HDMI a többi nem számít, legyen megbízható, és le legyen rá minél több gar.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31279) jim bcs válasza h-yle (#31278) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

GIGABYTE GA-B150N Phoenix-WIFI

picit fölötte GIGABYTE GA-H170N-WIFI, GIGABYTE GA-Z170N-WIFI

fölötte MSI Z170I GAMING PRO AC

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#31280) h-yle válasza jim bcs (#31279) üzenetére


h-yle
addikt

Köszi átnézem őket!

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31281) imibogyo


imibogyo
veterán

(#31282) radi8tor válasza imibogyo (#31281) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oda vagy a radiátorokért, mi? :)

⭐ Stella

(#31283) imibogyo válasza radi8tor (#31282) üzenetére


imibogyo
veterán

Menni fog a processzor hűtőhöz... :D

Ez talán jobb (és aktuálisabb) kép. Itt már látszik a belső enyhe átalakítása is, hogy beférjen a dVGA. :K

[ Szerkesztve ]

(#31284) Pista0001 válasza AxBattler (#31261) üzenetére


Pista0001
addikt

PC-Q07-ben van hot-swap rekeszem az 5.25-ös helyen, semmi gond nincs a merevlemez hőmérsékletével benne.

(#31285) AxBattler válasza imibogyo (#31283) üzenetére


AxBattler
félisten

Abba a szellős házba simán passzol a KalmX! :K
Már csak egy oldalsó plexi hiányzik, mutatós az a sok fém!

(#31284) Pista0001
Milyen konfiggal tolod?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31286) Thom!


Thom!
veterán

Antec - ISK 300-150

Mennyire hangos a belső táp?

(#31287) AxBattler


AxBattler
félisten

Jé, csak most vettem észre, hogy nálunk is kapható a Chieftec SFX-500GD-C!

+ Árukereső

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31288) btudos


btudos
veterán

Tápkérdésben szeretnék segítséget kérni.

Sharkoon CA-I ház aktív lakója jelenleg egy Giga B85N Phoenix lapban egy i3-4330, 8 GB RAM, egy SSD és egy 3,5"-es HDD. Később elképzelhető, hogy a 3,5"-es HDD kidobásával (vagy megtartásával, de ez a szellőzés miatt kevésbé valószínű) dGPU-t kapna a szerkezet, akár erősebb processzorral. Ezt a tömböt egy most már jó néhány éves FSP Hexa 400 hajtja, amivel nagy bajom nincs, de a ventilátora már nem mindig képes csöndben maradni, és a fölösleges kábelek elhelyezése sem egyszerű a szűk helyen.

Gondolkodom már egy ideje, de nem jutottam előrébb. A jövőre nézve nagyobb mozgástérrel rendelkeznék, ha egy hasonló teljesítményű SFX tápot vennék, és szereznék vagy csináltatnék hozzá SFX-ATX átalakítót, de a kábelek miatt igazából egy moduláris/félmoduláris szerkezet jönne jól, amiből viszont az én alacsony teljesítményigényemmel nem igazán találtam itthon. Emiatt gondolkodtam el, hogy mégis maradok az ATX tápoknál, ott könnyebb lenne megfelelő tápot találnom, de később korlátot jelenthet, ha másik házba költöznék.

Szerintetek mivel járnék a legjobban, van esetleg konkrét javaslatotok?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#31289) imibogyo válasza AxBattler (#31285) üzenetére


imibogyo
veterán

Talán az új házban még jobb lesz. Ha sikerül, akkor minden hűtendő alkatrész "függőleges elrendezésű" lesz (a dVGA-nak és a processzor hűtő lamelláinak is ez kedvez) és az egészet alulról egy darab 180-as venti fújná át (valószínűleg leszabályozva, mert azért nem lesz egy kazán a konfig). Az egyetlen bibi ezzel az ötletemmel, hogy mindenképp kell hozzá valamilyen riser (a jelenlegi elrendezésben szalagos, nagyjából 10 centiméteres). Régebben volt pár darabom és ki lehet fogni jó minőségűt, aminek az árnyékolása is rendben van, de ehhez szerencse is kell. Anno ha jól rémlik, 10-ből 6-al voltunk elégedettek (többen rendeltünk egyszerre), a többi vagy "szemetelt", vagy nem is működött. Fix riserhez pedig át kellene terveznem a dolgokat.

Már 3D-s terv is van, de még elég kezdetleges állapotban, így inkább nem linkelem be. :B

Addig is gondolkodom rajta, hogy a két elülső ventit visszarakom a jelenlegi házba (500 rpm-es Scythe ventik) mivel hangjuk nem sok van, viszont egy ilyen túlnyomásos házban elég szépen teljesítenek (lényegében csak felül tud távozni a levegő, ha elöl ventik vannak). Szépen megmozgatják a papírlapot a felső nyílásnál és kézzel is decens légáramlatot érezni. Lehet, hogy erre a pluszra szükség lesz a 750Ti mellett és le kell mondanom a teljes passzívságról. :U

[ Szerkesztve ]

(#31290) shteer válasza btudos (#31288) üzenetére


shteer
titán

AxBattler által linkelt táp jó lenne neked is, bár nem írtál költségkeretet.

Vagy az ugyanolyan belsős Silverstone, Sharkoon ami nalunk is kapható.

..szerintem jónak tűnik

(#31291) ANOka válasza AxBattler (#31287) üzenetére


ANOka
őstag

Ez a táp miért olyan "különleges"?

(#31292) AxBattler válasza ANOka (#31291) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem különleges, csak [SFX + moduláris + minőségi].

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31293) Pista0001 válasza AxBattler (#31285) üzenetére


Pista0001
addikt

A mostani konfig benne nem annyira mérvadó, csak egy QC5000PH van benne, egy 250-es Toshiba 2,5-es vinyóval és egy 120-as Samsung SSD-vel. Korábban volt benne Z77-ben Sandy Celeron passzív HD4350-nel és 2×250 Samsung 3,5 vinyóval az SSD mellett. Mindkét konfig Pico 160XT-vel etetve, 1 db 120-as ventivel (a celeronon gyári hűtéssel) szellőztetve. A hot-swap fiókba 2 terás Seagate vinyó szokott lenni.

(#31294) AxBattler válasza Pista0001 (#31293) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor elhiszem, hogy nincs melegedés.
A táp helyére nem tudtál valami ventit applikálni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31295) #16939776 válasza hamikike (#31262) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kicsit túl mutat a feladatkörünkön de ha egy link-et tennél ki arról az asztalról akkor előrébb lennénk.

Nagyságrendileg: egy felcsavarozható VESA szabványú monitor-tartó 24-35K huf, így problémás lesz mindent beleszorítani a költségvetésbe :U

(#31286) Thom! Itt azt írják gyenge a hatásfoka és nagy zaj társul mellé: Antec fp-150-8 Teszt

[ Szerkesztve ]

(#31296) @aMoRF


@aMoRF
tag

Belem bújt a kis ördög... Egy ismerősnek irodai célra raktam össze nem rég egy kis mini ITX-es gépet.
( Asrock QC5000ITX + 4GB ram + 120GB SSD + LC Power 1340MI 75W paneltápos mini ház)
Nagyon meg voltam elégedve... Kellően gyors vele a win 8.1 meg az irodai programok és szinte alig fogyaszt)
Na és itt kezdett el bennem motoszkálni a gondolat. Ebben a méretben hogy lehetne egy kissé combosabb gépet össze varázsolni. Ami már alap szinten játékra is jó lehet...

Az alábbi konfigon gondolkodok erősen:
- Asrock FM2A78M-ITX+
- AMD A8 7600 (65watt)
- Kingston 8GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Black
- Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD
- Mindezt be csomagolni egy akkora házba mint amit fentebb említettem csak erősebb táppal.

Na és itt jön a kérdésem.. Ezt a konfigot egy 120W-os panel tápról és 120W-os notebook adapterről elmenne-e?
Elvileg a rendszer maximális energia szükséglete 90-95W környékén lehet. Pár watt tartalék kell. Hiszen 1-2 nagyobb áram igényű usb-s eszköz sokmindent boríthat. pl. USB-s pohár melegítő :DDD

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#31297) #16939776 válasza @aMoRF (#31296) üzenetére


#16939776
törölt tag

Legalább egy sfx táp és egy 92/120mm-es szellőztető venti beépítésének a lehetősége szükségeltetik. Olcsó, tartós, csendes üzemhez 9X Watt fogyasztás mellé.

Meg lehet próbálni, de sok munka+farigcsálás árán lesz ekkora térfogatból és paneltápból+AC-DC-ből üzembiztos rendszer, szóval inget gatyát felkötni. ;)

(#31298) Goose-T válasza @aMoRF (#31296) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem volt LC-1340mi házam, nálam még jól működött majdnem egy évig, de eladtam, és az új tulajnál pár hónap múlva elfüstölt. Pedig csak egy brazosos konfig volt benne (25W), de az is mindig a határon volt melegedés szempontjából. Raktam bele 4 centis ventiket is, de azok sem értek sokat. Felejtsd el azt a házat. Most egy Chieftec FI-01B házban üzemel egy A10-5700-as konfig (65W) már több, mint három éve, erre már lehet építeni. Játékra is sokat használom, de mindig stabil és hűvös marad. Kicsit nagyon, mint az LC, de még ez is aprónak számít a 6,45 literével azokhoz a leviatánokhoz képest, amit itt egyesek ITX háznak neveznek. ;] (Bitfenix Prodigy és társai...)

Szerk.: még három év után is jó példának tartom a gépemet, itt írtam róla. Azóta már sokkal jobb, 250W-os táppal adják ezt a házat, szóval már azt sem kell lecserélni. (Nem mintha nekem le kellett volna, de nagyon olcsón találtam azt a Seasonicot.) Egyébként pár hónapja került egy SSD is a gépbe a kisvinyó mellé, de azzal sem melegszik jobban.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31299) @aMoRF válasza #16939776 (#31297) üzenetére


@aMoRF
tag

Az üzem biztonság kérdése inkább a melegedés számlájára írható ezek szerint. A táp megoldás kielégítő lehet? Mert a ház a legkevesebb az én esetemben. A házba egy külön lassú járású "nagy" méretű ventit pluszba minden féle képpen tennék vagy inkább a processzor hűtő a hűtéshez szükséges levegő közvetlenül házon kívűlrő szívná légcsatornás segítséggel. A lényeg a minél kevesebb ventilátor, minél kompaktabb méret, szemelőt tartva a költségek alacsonyan tartását.

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#31300) #16939776 válasza Goose-T (#31298) üzenetére


#16939776
törölt tag

azokhoz a leviatánokhoz képest, amit itt egyesek ITX háznak neveznek. ;] (Bitfenix Prodigy és társai...)

Azért van ennyi méret, és folyamatosan bővülő választék, hogy.... megértőebek legyünk egymással. ;)

(#31299) @aMoRF: Ott problémába fogsz kerülni, hogy a lap és a ház fedele közé nem fér be a cpu hűtő és a halk venti. Vagy befér, de akkor olyan kicsi légszállítást tud, ami nem szellőzteti át bordát plusz a házat.

Ha olcsón akarod, akkor egy kitaposott utat keresnék, ezek a fórumozók elég sok mindent kipróbáltak, legalább b. verziónak érdemes megtartani amit tanácsolnak/ledokumentáltak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.