Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Változtak az igényeim, amit kinéztem CM Elite 110,
az nagynak találtam esetleg valami kicsit tudnátok mondani?
ITX alap +SSD+egy külső töltő lenne.

(#31652) Mercutio_ válasza #63761920 (#31651) üzenetére


Mercutio_
félisten

Chieftec IX-02B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31653) Goose-T válasza Mercutio_ (#31652) üzenetére


Goose-T
veterán

Olyan nincs! :D 1-5 között csak a 2 hiányzik, minden más van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31654) Ispy válasza Mercutio_ (#31652) üzenetére


Ispy
veterán

Nem BT02B lesz az? Nekem ilyen volt az első ITX házam :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31655) AxBattler válasza Mercutio_ (#31652) üzenetére


AxBattler
félisten

Inkább Chieftec IX-05B, azon legalább van USB.
(Hogy az audio csatikat miért spórolják le minden ilyen háznál? :F )

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31656) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Összeraktam egy ITX gépet és sokkal sokkal jöbban bejön mint a BRIX amit váltott.

Silverstone SST-SG13B
Triathlor ECO 350W Moduláris (Ventilátor ellenállással lassítva, 500 ford./perc)
ASUS H110I-Plus
Intel i3 6100
Coolermaster Gemin II M4 (600 ford./perc)
HyperX 2x4Gb DDR4 2400Mhz XMP
Kingston 240GB SSD
Seagate ThinHDD 500GB

Tökéletesen néma, erős és a CPU terhelve is csak 45 °C-os.

A táp ventivel felfelé van, mert a CPU venti és a táp között nem egész 1 cm szabad hely van, így nem akartam, hogy egymásnak ellen keverjenek. Vagy ez hülyeség?

(#31657) jim bcs válasza #TOTTI (#31656) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Összeraktam egy ITX gépet és sokkal sokkal jöbban bejön mint a BRIX"

Ezen nem csodálkozok :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#31658) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Sziasztok!

Egy CFI A7879-es házzal vagyok én is a mini-ITX klub tagja 2014 vége óta. Teljesen elégedett vagyok a konfiggal, viszont most egy olyan bővítési helyzetbe futottam bele, aminek több limitáló tényezője van a ház miatt. Több szem többet lát, hátha valaki tud tippet adni, merre induljak tovább. Vázolom a helyzetet:

- Jelenleg a házban van egy Sapphire HD6450 1 GB*GDDR3 kártya. A kárty low-profile és van 1*HDMI, 1*DVI, és 1*D-Sub kimenete.

- Eddig dual monitoron használtam a konfigot, két Benq 24"-os monitorral, 1920x1080-ban. A két Benq különböző modell a modernebben van HDMI, DVI, D-sub, a régebbin csak DVI és D-sub.

Most a VGA-ból a HDMI-vel megy ki az újabb Benq-re a kép, a DVI VGA kimenetből meg a régebbire.

- Szereztem a héten használtan egy NEC EA221WMe 22"-os monitort, ami 1680x1050-et tud. A monitort pivot módban használom, egy DVI és D-sub csatlakozója van.

Az alábbi problémákat tapasztaltam eddig, amire megoldást keresek:

- Az AMD kártyán már csak a D-sub kimenet volt üres, de arra kötve nem talál jelet a NEC monitor. A Windows képernyőkezelőjében bár látszik a 3. monitor, de szürke, inaktív, nem lehet állítani rajta semmit.

- Kipróbáltam azt, hogy DVI-al az alaplapi Intel HD VGA-ra kötöttem a NEC monitort. Ebben az esetben megy szépen a 3 kiterjesztett asztal, viszont a munkámhoz időnként használt Sony Vegas, Photoshop és After Effects hibaüzenetekkel elszállnak, mondván, hogy nem támogatják a GPU-t. Magyarán a 3. monitor alaplapra kötésével valamiért az Intel HD lesz a domináns GPU az AMD helyett és csak az Intelt érzékelve eldobják magukat. Nem bírtam rájönni eddig, hogy lehet az AMD kártyát visszacserélni, hogy lássák a GPU gyorsításnál, mint választható opciót, mintha ez eltűnne passzívba, hiába megy róla 2 monitor, az egyetlen Intelre kötött 3. monitort valamiért felülírja.

Az Eyefinity topikban a videókártyacserét ajánlották, de konkrét tipust vagy tippet már nem kaptam sajnos.

Rászánnám magamat a videókartya cserére, viszont a CFI ház miatt az alábbi limitáló tényezők vannak:

- csak olyan kártya lehet, amin van legalább 1 Displayport (a másik kettő kimenet kapcsán a HDMI és DVI aránya mindegy, csak legyen mindhárom kimenet digitális. A D-sub nem műkőképes)
- a CFI ház miatt csak egyslotos lehet kártya (ma direkt leteszteltem a másik gépemből kivett a kétslotos GTX750-el, és valóban nem fér be - még a fémpanelt is leszereltem, de a dual DVI-ok dobozta akadályt képez a ház oldallapjának)
- nem lehet nagy energiaigényű, mert biztosan nem bírja a 200-as táp, tehát csak olyan jöhet szóba, ami a PCI-Expressből működik

Amit eddig kidobott a Gugli AMD-nél pl. ott vagy évek óta nem forgalmazzák (pl Gigabyte HD 5450 GV-R545D2-512D - ez pont egyslotos pedig) vagy kétslotos elosztásban kapható most is, mint a HD Sapphire 6450 Flex. Az Nvidia kapcsán először Quadro-kat néztem, de azt az infót találtam, hogy az FX szériások nem tudnak meghajtani egyidőben három kijelzőt, hiába van akár 3 dig. csatlakozójuk, ez csak NVS sorozattól élő feature - ezek a modellek meg csillagászati árban keringenek még használt PC-s boltokban is....

Esetleg van-e még olyan egyslotos HTPC / alsókategóriás VGA, ami megfelelne ezen követelményeknek?
Vagy hogy lehetne egy kétslotos kártyát sufniban átalakítani hogy beférjen a házba? :)

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#31659) Patice válasza Cickánykoma (#31658) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy mondjuk olyan AMD-s alaplap, ami tud kezelni 3 monitort és egy erős AMD APU ma már olyan IGP-vel van "szerelve", mint egy régebbi videókártya.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#31660) Cickánykoma válasza Patice (#31659) üzenetére


Cickánykoma
tag

Intel B85N-Phoenix alaplap + G3220 proci fut a házban, és eddig elégedett vagyok a teljesítményével.
Az AMD platformra való átváltással az így elméletben a bajom, hogy többe lenne, mint egy VGA-csere, tippre 35-40-e fájhat egy ilyen alaplap procival. jól sejtem? :)

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#31661) HookR válasza Cickánykoma (#31658) üzenetére


HookR
addikt

Sapphire R7 250 1G D5 LP (11215-06)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#31662) Patice válasza Cickánykoma (#31660) üzenetére


Patice
nagyúr

:N

Annyiba csak a proci fájna...

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#31663) HookR


HookR
addikt

ASRock A88M-ITX/ac hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#31664) #16939776 válasza Cickánykoma (#31658) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha kell, adok egy NVS 440-t, 4db dvi kimenettel, DMS-59 fordítóval. A többi kritériumnak megfelel.
Viszont 2D-ben lehet csak használni, 3D/aero gyorsítás nincs. És nem tudom hogy a driver támogatás hogy áll MA, megy-e simán OS-ed alatt. Win7 alatt nálam ment az összes kijárat.

PÜ-ha kell, elküldöm szívesen, térítés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#31665) Ispy válasza #16939776 (#31647) üzenetére


Ispy
veterán

Most találtam home made projektetek, ahol készítettek ilyen LCD kijelzőkhöz USB-kapcsolót, érdekes, lehet bepróbálom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31666) Pista0001 válasza Ispy (#31665) üzenetére


Pista0001
addikt

Az enyémhez alapból van usb-s áramkör, viszont nem tudom hogy van-e linux-os vezérlőprogram hozzá.

(#31667) AxBattler válasza HookR (#31663) üzenetére


AxBattler
félisten

Megelőztél. Ez már M.2-es csatival jön.
Kíváncsi leszek az árára, tippre 35k HUF-körül lesz... viszont az MSI A68HI ára elég barátságos lett, és itt a VRM-en is van borda.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31668) HookR válasza AxBattler (#31667) üzenetére


HookR
addikt

"Ez már M.2-es csatival jön."
Igen, de sajnos nem SSD-hez való.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#31669) AxBattler válasza HookR (#31668) üzenetére


AxBattler
félisten

1 x M.2 Socket (Key E), supports type 2230 WiFi/BT module
Tényleg. Affene. Akkor jobban megéri a régi A88-asuk. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31670) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Ha esetleg egy G3220 processzort szeretnék,
milyen teljesítményű táp kell hozzá?
1db SSD+1db 2,5"HDD-val.

(#31671) AxBattler válasza #63761920 (#31670) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz egy 90W-os paneltáp elég, de ha nagyon ki akarod centizni, ill. ha kicsit alulfeszeled a procit, akkor egy 60W-os is elég.

(#31672) Grave444
Így a pontos.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31672) Grave_444 válasza #63761920 (#31670) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ami 6A-t tud 12V-on már elég, esetleg 5A is alulfeszeléssel.

(#31673) #63761920


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Esetleg valami alacsony profilú hűtőt a G3220-ra?
Ez a ház megtetszett Chieftec IX-03B-OP.

[ Szerkesztve ]

(#31674) shteer válasza #63761920 (#31673) üzenetére


shteer
titán

Gyárinál alacsonyabb?

..szerintem jónak tűnik

(#31675) #63761920 válasza shteer (#31674) üzenetére


#63761920
törölt tag

Ahogy néztem elég magasnak tűnt.

(#31676) #63761920 válasza Grave_444 (#31672) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Ezt ajánlották Melyik tápegységet vegyem? Ez jó?

(#31677) Grave_444 válasza #63761920 (#31676) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha van hozzá megfelelő pico vagy paneltáp persze.

(#31678) #16939776 válasza Ispy (#31665) üzenetére


#16939776
törölt tag

USB->GPIO->LCD(HD44780) Ha jól értem.

(#31679) Ispy válasza #16939776 (#31678) üzenetére


Ispy
veterán

LCD2USB

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31680) #16939776 válasza Ispy (#31679) üzenetére


#16939776
törölt tag

Korrekt cucc, a V1.08-at használomLCD smartie-val Win alatt.

(#31681) Ispy válasza #16939776 (#31680) üzenetére


Ispy
veterán

Openelec-el is működik vajon?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31682) #16939776 válasza Ispy (#31681) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez alapján igen, illene:[link]

[ Szerkesztve ]

(#31683) #48967168


#48967168
törölt tag

Szüleimnek raktam össze egy GABA All-in masinát és nagyon jól működik!

Az egyetlen problémám, hogy ASrock H81M itx/wifi lapon csak egyetlen belső USB csatlakozó van, de a monitorhoz/házhoz 3db kellene (Külső USB olvasó, Kártyaolvasó, Webkamera).

Létezik olyan belső (!) USB elosztó amivel össze tudom ezt hozni?

(#31684) #16939776 válasza #48967168 (#31683) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha erről a lapról van szó:H81M-ITX/WiFi akkor ezen 4db usb port van kivezetve a lapon. USB 3-4, 5-6

[ Szerkesztve ]

(#31685) #48967168 válasza #16939776 (#31684) üzenetére


#48967168
törölt tag

Ez az a lap, de talán nem fogalmaztam pontosan:

Nem az kell hogy a gép "hátulján" legyenek USB portok, mert abból van bőven. Hanem hogy direktben az alaplapon legyen csatlakozó, hogy a gépházon belül tudjam őket bekötni. Valahogy úgy mint ahogyan egy normál házban a kártyaolvasót bekötöd.

Ez az a ház amihez kell:

https://ipon.hu/webshop/product/gaba_e221_emi_s_d/1043956

(#31686) #16939776 válasza #48967168 (#31685) üzenetére


#16939776
törölt tag

A lapon, nem a lap hátulján /a kép bal alsó sarkán/ van 4db usb2-es port kivezetve. USB 3-4 és USB 5-6 jelöléssel.

Ezekre a tüskékre dughatsz ilyen, vagy ilyen kifordulót és már is a gépen belül lesz 4db USB csatlakozód.

Típusszám alapján semmilyen infót/manualt nem találtam a termékről, amiből ki tudnék indulni, lehet hogy ezért "nem értem" a problémád :))

[ Szerkesztve ]

(#31687) Goose-T


Goose-T
veterán

Lehet, hogy egy kicsit offtopic lesz a kérdésem, de talán itt többen vannak, akik tévére kötve használják a gépüket. Szóval most a tévére kötött gépem úgy néz ki, hogy a gépből kijön egy HDMI kábel, az belemegy egy splitterbe, onnan meg megy a tévébe és a HDMI-s házimozi erősítőbe. Azért nem lehet az erősítőn keresztüldobni a képet, mert az erősítő kikapcsolt állapotban nem továbbítja a HDMI jelét a tévé felé. Amikor bekötöttem a splittert, akkor viszont a tévé audiojel-fogadási tulajdonságait vette alapul először a Windows, és csak sztereó jelet adott ki magából. Egy kis EDID-override-dal meghackelt saját készítésű monitordriverrel el tudtam hitetni a Windows-zal, hogy nyugodtan küldhet mindenféle audiojelet a tévének, ez nem is gond.

A gond a splitter: ha kikapcsolom a tévét, amíg be van kapcsolva a gép, akkor nem jön vissza rendesen a kép, csak ha megnyomom a reset gombot a splitteren. Még ez is belefér, de a kölök is szereti nyomkodni a reset gombot, és nem tudom eldugni előle sajnos. Meg amúgy sem szeretem az ilyen hackeléseket, mert kicsit kényelmetlen, és időnként újra kell telepíteni azt a drivert, meg néha úgy indul a Windows, hogy nincs hang (nagyon ritkán).

Ezért arra gondoltam, hogy veszek egy DVI-D->HDMI átalakítót, a DVI jelét ráküldöm a tévére az átalakítón keresztül, a HDMI kimenetet pedig kizárólag hangtovábbításra fogom használni az erősítő felé. Valaki szerint ez hülyeség, vagy vágjak bele? Fél óra múlva indulok megvenni a DVI-HDMI átalakítót, kemény 890 Ft-ba kerül, ha addig nincs ellenvetés.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31688) Pista0001 válasza Goose-T (#31687) üzenetére


Pista0001
addikt

Az optikai kábel nem megoldás a hangra? Vagy ha messze van és van koax digi kimenethez header az alaplapon akkor koax? Nem tudom mennyibe kerül mostanában az optikai kábel, lehet hogy van olcsón is már hosszabb. Tuti hekkelésmentes, a HDMI-n mehet a sztereo hang ha nem kell az erősítő meg a szörránd, digi koaxon/optikain meg az 5.1.

(#31689) AxBattler válasza #48967168 (#31683) üzenetére


AxBattler
félisten

Üdv!

Sajna nem tudok megoldást a problémádra, de hadd kérdezzelek a GABA Parts-in-One monitorról! :)

Egy ilyet néztem ki magamnak 50k HUF-ért, de vannak fentartásaim:
Gaba PiO E241 EMG-D 23,6 Monitor PC

Mennyire minőségi a műanyag burkolata a háznak? Masszív, vagy kínai?
A talpa mennyire stabil? Ha meg van pakolva a ház, akkor nem billeg nagyon?
A TN panel kicsit gáz ennyiért, bár léteznek szebb gyártmányok: ebben milyen van?
Glossy, vagy matt a kijelző felülete?

Minden véleményt megköszönök!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31690) Pista0001 válasza Pista0001 (#31688) üzenetére


Pista0001
addikt

Rákerestem, 1500-2000 forintért van 10m-es toslink kábel :D

(#31691) AxBattler válasza #48967168 (#31683) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt találtam: 10-Pin USB/AC97/HD-Audio Internal Header Y Splitter Cable (5cm), de nem olcsó, még ebay-en sem. Itthon sajna nem láttam hasonlót.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31692) Goose-T válasza Pista0001 (#31688) üzenetére


Goose-T
veterán

Van otthon két optikai kábelem is, de azon nem megy át a multichannel PCM, próbáltam is régebben. Az előző erősítőmön csak optikai bemenet volt, azzal használtam, és a játékok pl. csak sztereóban szóltak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31693) #48967168 válasza #16939776 (#31686) üzenetére


#48967168
törölt tag

Tényleg nehezen elérhető a GABA manual, például nem is volt a csomagolásban. Írtam az iPonnak (tőlük van minden) aztán átküldtek egy nesze semmi fogd meg jól típusú 6 oldalas szösszenetet...

Na most már előttem van szétkapva a gép, pontosabb tudok lenni:

Az alaplapon 2db USB Header van, ezek használhatóak lennének az általad belinkelt csatikkal 2x2db USB portot készítve, de nekem nem ez kellene hanem 3db Header (az a fekete 7 tűst apa csatlakozó amibe beledugod az általában szintén fekete 7 lyukú kis téglatestet) és nem USB Port mert abból van elég. Egy belső elosztót találtam a neten, de nem rendelhető, ráadásul merőleges lenne a lapra és vagy 10 centi úgyhogy a GABA-ba se fér bele...

Úgyhogy most el lehet dönteni, hogy kamerát, kártyaolvasót vagy oldalsó USB portot nem akarok használni...

A GABA-ról meg hamarosan írok pár szösszenetet...

(#31694) Pista0001 válasza Goose-T (#31692) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez nem a játékok hibája (volt)? Vagy az erősítőé? Szerintem próbáld ki a mostani felszereléssel is mielőtt veszel valamit.

[ Szerkesztve ]

(#31695) #48967168 válasza AxBattler (#31689) üzenetére


#48967168
törölt tag

Helló!

Az általam említett GABA nem ez a típus amit linkeltél, hanem E221 EMI S-D. Ebbe nem lehet dedikált videókártyát tenni, illetve járt hozzá táp is...

A szüleimnek raktam össze a gépet, mert kellett nekik valami amit jól látnak (itt estek ki a laptopok), könnyű gépelni (újabb gyomros a laptopoknak) és a lehető legkisebb méretű legyen és könnyű legyen kezelni.

Véletlenül akadtam rá az iPont böngészve a házak között, de rögtön láttam benne fantáziát. Belerakható mATX-es alaplap is, de nekem elég volt az ITX, ráadásul szinte csak azokon van beépített wifi emberi árban. Így tényleg semmilyen kábel nem kell hozzá, csak a tápkábel amin "osztozik" az egyik MOLEX ágon a monitor az alaplappal.

Arra figyelni kell, hogy a hozzá adott táp csak 180W-os, ami nem is lenne gond, de iszonyúan hangos! Lecseréltem egy Be Quiet SFX Power 2 300W-osra, ami jó sokáig kitarthat és szinte semmi hangja sincs.

Került bele egy i3-as proci, 8GB Corsair RAM és egy 120GB-os Samsung SSD. A bootidő 8mp alatti, ezen mindig vigyorognom kell...

A hűtést egy Noctua NH-L9i-re bíztam, pont befér és teljesen hang nélküli.

Szülői kérésre raktam bele egy slim DVD-t, a házhoz volt hozzá közös kábel, de csak MOLEX-es csatival. Úgyhogy vagy egy MOLEX elosztót vagy egy SATA-MOLEX átalakítót kell hozzá venni. No meg egy 4tűs táphosszabbítót, mert az sem ér el a helyére... :)

Vezeték nélküli Logitech bill+egér kombót kapott, használat után tényleg kevés helyet foglal.

A szerelése elég egyértelmű, egyedül a monitor vezérlőjéből jövő 2db földkábel bekötésére kérdeztem rá a forgalmazónál (mindkettőt rá a lapra) mert persze erről nem ír a manual.

Nekünk nincs benne túl sok súly, de a "ház" és a talp elég stabil, a Samu monitorom jobban mozog. A szerelgetést jól bírta, az anyaga nem túl gagyi, de azért nem egy Antec HTPC. :)

A képernyő sajnos fényes, de nem zavaró módon, legalább is ahova kerül ott nem lesz gond.

Pár dologban túl van tervezve, nyilván elketyegett volna egy Celeronnal is fele ennyi rammal, a táp is túl sok, de nem találtam kisebb de valóban halk megoldást kínálót, de úgy voltam vele, hogy 5-6 évig ne kelljen hozzá nyúlni, utána meg legyen azért mozgástér.

A GABA kínálatában van gémergépnek is alkalmas jószág 2ms válaszidővel, 27 collban, dedikált videókártya hellyel. Mivel tápból akár 600W-os is berakható, a határ tényleg csak a csillagos ég! :)

Nekem nagyon kellemes meglepetés volt a cucc, és élmény az építés!

(csak egy rohadt USB Header elosztót találnék már... :D )

(#31696) Goose-T válasza Pista0001 (#31694) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem, az optikai kábelnek nincs akkora sávszélessége, hogy átvigyen 6-8 csatornányi tömörítetlen hangot. Dolby/DTS enkódolással működhetne, de ahhoz olyan hangkártya kell. Vagy a játéknak kell tudnia, de licenszköteles a technológia, nem igazán használják játékokban.

Szerk.: amúgy megszívtam, mert DVI-I-t adtak DVI-D helyett, és ez nem megy bele az alaplapba a négy extra tű miatt.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31697) shteer válasza Goose-T (#31696) üzenetére


shteer
titán

a DVI-I - HDMI átalakítónak mi értelme mikor csak digitális jel mehet a másik végén? :U

..szerintem jónak tűnik

(#31698) Goose-T válasza shteer (#31697) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem tudom, de akkor is azt adtak. Sőt, a legtöbb helyen ilyet adnak, alig találtam DVI-D-set, holnap megyek érte. A másik tanulópénz volt, nem mászkálok utána. Ugyanitt ingyen elvihető DVI-I-HDMI adapter. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31699) Sir Psycho válasza #48967168 (#31685) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Ilyesmi kellhet neked:

létezik kábeles illetve nyákos verzióban is, az ára is egész elviselhető.

[ Szerkesztve ]

(#31700) AxBattler válasza #48967168 (#31695) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó kis konfig, grats! (És persze köszi a beszámolót!)
Igen, vezetéknélküli perifériákkal az igazi ez a felállás, jól nézhet ki!

Detto nem raknék bele VGA-t, de más bővítőkártya kerülhet bele + nagyobb hűtőt is el tudok képzelni, szóval én a "Game" változatot választanám. Mondjuk a tervezők helyében inkább csak low profile bővítőkártyákkal terveztem volna, de azt mind a 4 slot-helyre.

A panel-t azért kérdeztem, mert TN-ek között is van különbség, pl. nálunk az irodában a HP LE1901W-ek képe (színvilágban, betekintési szögben, olvashatóságban) sokkal jobb a Dell P2212H-k kijelzőjénél, szóval van olyan amit én is elfogadnék.

A GABA kínálatában van gémergépnek is alkalmas jószág 2ms válaszidővel, 27 collban, dedikált videókártya hellyel.
Szerintem Te a GABA E270-re gondolsz, amit bármikor bevállalnék, de 100k-t kicsit sokallok érte, legyen akármilyen jó a panelje. Tudom, van benne webkamera, mikrofon, hangszóró, de mégiscsak TN, és csak 12 hó garit adnak rá.

Viszont a 23.6"-os változat megérheti az 53k HUF-ot.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.