Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) peter889 válasza Intruder A 6 (#69079) üzenetére


peter889
őstag

Szia, köszi a választ, lehet hogy én is veszek majd egy WD RED PRO-t is.

#69080 tibaimp, #69082 Dzsekó,
Köszi szépen a tippet, azt hiszem meggyőztetek, és majd SSD meghajtót fogok a notebookomba nézni. Ráadásul az a rázkódásra sem érzékeny.
Hallottam már a Firecudá-król, csak nem tudtam, hogy mik azok, most már tudom. :)

#69083 torma99, :R

(#69102) tibaimp válasza King Unique (#69100) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Már nem ajánlott! Ne már, miért?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69103) King Unique válasza tibaimp (#69102) üzenetére


King Unique
titán

Nem az hogy egyáltalán nem, hanem már nem annyira kiemelten, mivel az elmúlt időben több panasz is volt rá, aztán lehet csak egyesek fogtak ki gyári hibásat, vagy fene tudja.

(#69104) tibaimp válasza King Unique (#69103) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Most nézem a táblázatot! Nahát! Kösz a pontosítást! :R

szerk:
Chabee: akkor itt érdeklődj, ha kellene külső ház: [link] ott a táblázat is az Összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69105) csubuka válasza King Unique (#69100) üzenetére


csubuka
addikt

Sajnos így retrospektíve hiba volt ez a feltételezés a részemről, hogy rendesen lesz használva. Sajnos sokan nem figyelnek ilyesmire a családban, csak a szívás része majd utána rám marad :D Nem baj, talán memthető egy ilyen fájlrendszer hibás vinyó, pár szoftver van erre említve a topikban...

(#69106) SniperAtWork


SniperAtWork
újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Western Digital Red Plus széria, NAS-ba tervezett lemezei ugye tudnak működni single-disk környezetben is, bármiféle RAID tömb konfigurálása nélkül? Egy Raspberry Pi 4-eshez szeretném csatlakoztatni egyedüli HDD-ként. Célja elsősorban az adattárolás lenne.
Kivitelezhető lenne ez a tervem ezzel a merevlemezzel? Ha esetleg nem tudnátok ajánlani CMR-es merevlemezt 3-4 TB-os méretben?

Előre is köszönöm!

(#69107) Dzsekó válasza SniperAtWork (#69106) üzenetére


Dzsekó
addikt

Persze, hogy tudnak működni. Purple is megy, azt is veheted, olcsóbb.
Mindkettő jó vétel és mindkettő CMR-es.

(#69108) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Purple vagy IronWolf? Megéri az IronWolf a felárat azért mert gyorsabb valamivel?
Vegyes felhasználásra kellene egy 4TB-os modell, tárolásra már van egy 4tb-os purple.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#69109) Dzsekó válasza Moonwolf (#69108) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem nem éri meg. Nem észrevehető a sebességkülönbség.

(#69110) Chabee válasza tibaimp (#69104) üzenetére


Chabee
tag

Szia tibaimp!

Köszi a tippeket! Egyébként épp most raktam össze az új HDD-vel, de előtte fúrtam egy pár lukat az alsó és felső részére, hogy tudjon szellőzni. Rádugtam a gépemre és rendben látszott a HDD, úgyhogy egyelőre nem kell új ház után néznem. :)
Remélem majd ha hajtva, terhelve lesz a HDD, akkor is rendben lesz. De az csak akkor fog kiderülni ha visszaakasztom a laptopba és sikerül bemountolnom és parancssorból leformázni ext4-re.

Üdv!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#69111) peter889 válasza Dzsekó (#66074) üzenetére


peter889
őstag

Szia!
Írtad, hogy torrentezésre kevesebb igénybevétel esetén WD Purple, Seagate Skyhawk, nagyobb igénybevétel esetén WD Gold, WD Red Pro, Seagate Ironwolf Pro ajánlott.
Az igénybevételt pontosan hogyan kell érteni?

Tehát ha pl. fut 200-220 db. torrent, de a futásidő nagyobbik részében egyáltalán nincs fel-/letöltés, de max. 2-4 fel- vagy letöltés megy egyszerre, arra megfelel a kisebb igénybevételű?
Gondolom, itt az igénybevétel a tényleges fel-/letöltésre vonatkozik és nem a futtatott torrentek számára - jól gondolom?

Nálam az SSD meghajtóról fut a Microtorrent program rajta és a torrent fájlok, és a tényleges fel- letöltött anyag a HDD-n (mert nem férne rá az SSD-re). Ez így ugye jól van?
Ilyen esetben mennyire terhelődik az SSD meghajtó?

Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#69112) Dzsekó válasza peter889 (#69111) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szia!

Jól gondolod.
Az írás és olvasás mennyisége számít egyszerre. Ez a HDD össz terhelése adott időpillanatban.
SSD-re Samsung EVO-tól felfelé írni is lehet gazdagon. Bírja.
Ha csak a torrent fájl van rajta, az meg nem generál magán az SSD-n adatforgalmat, szóval minimális igénybevételnek van kitéve. Egyébként HDSentinellel ki tudod olvasni az írt adatmennyiséget az SSD-ről.

[ Szerkesztve ]

(#69113) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

WD30PURX. Élt ~4 évet. Asztali gépben stabil táppal, csak filmek-zenék tárolására lejátszására használva. Lehet csak én fogtam ki egy gyengébb darabot. :(

(#69114) tibaimp válasza Jimmy8 (#69113) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos benne van a pakliban. És már nem is garos, mivel ezek 3 év garosak. Kár érte.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69115) milan26 válasza Jimmy8 (#69113) üzenetére


milan26
senior tag

Nekem is elszállt nemrég egy 3 terrás WD Red, szép fehér füst jött ki. :D

(#69116) peter889 válasza Dzsekó (#69112) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ. :R Akkor nyilván megfelel nekem a kisebb igénybevételű is.

[ Szerkesztve ]

(#69117) tibaimp válasza peter889 (#69116) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazából itt az a kérdés, hogy akarsz-e plusz pénzt rááldozni az Enterprise szintű tudásra. Ez egyfajta "biztonság érzet" kérdés is, mert az a tény, hogy ezek a HDD-k sokkal több, esetenként 2x annyi írástűréssel és 5 év garral rendelkeznek, az nem véletlen.

Ez innentől a Te döntésed!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69118) peter889


peter889
őstag

Postai csomagautomatára küldésnél szerintetek fontos, hogy a HDD törékenyként legyen feladva?
Vagy elég, ha jól be van csomagolva?

Köszönöm szépen előre is.
-------------------------------------------------------
#69117 tibaimp, köszi szépen a választ. :R Igazából konkrétan nincs szükségem Enterprise szintű tudásra, inkább csak biztonságérzetet adna.

(#69119) torma99 válasza peter889 (#69118) üzenetére


torma99
aktív tag

Az Alza törékenyként adja fel, de nem gondolnám, hogy nagyon foglalkozik vele bárki is. Ugyanakkor ők, de szerintem más is, hacsak nem valami sufni jól be fogja csomagolni. Alza önmagában is elégnek tűnő, vastag bubis borítékba tette a dobozon belül és még egy extra légzsákréteggel volt körbetekerve. Az elődje Blacket ebben a csomagolásban adtam tovább, meg volt elégedve a vevő.

Az Enterprise szintről: régen kotlott meg egy kis vinyóm, amikor nem volt ilyen még, hogy felhőtárhely, de biztonsági mentést aka másik vinyót sem terveztek bele a költségvetésembe. Sok kedves fotó, amit azon az egységen tároltam elveszett, amik jó volna, ha meglennének. Azóta mindig igyekeztem túlbiztosítani magam, még úgy is, hogy most már van cold backup és felhő is, tehát háromszoros védelem. Te elsősorban temérdek torrentet akarsz futtatni, azt neked kell tudni, hogy azokat mennyire volna egyszerű visszaszerezni, ha elszállna a háttértár.

(#69120) Lauda


Lauda
félisten

A wd vagy megint sumákol valamit, vagy csak figyelmetlenek?? :F , a purple data sheet-ben és a termékleírásnál sehol nem szerepel a recording technology. :U

[ Szerkesztve ]

(#69121) Dzsekó válasza Lauda (#69120) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sumákol :K
Már a januáriban sincs benne. Red Plusnál benne van, hogy CMR.

(#69122) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Van jelenleg egy WD Purple 4TB os HDD-m. Viszont nem vagyok teljesen megelégedve vele. Cseréltem egy WD Blue 1TB os modellt 1 éve kb. Nem tudom jól érzem-e de mintha lassabb lenne a WD Blue-től a Purple. Egyszerűen lassabban töltődnek be a játékok, az animációk, a kép is...

Azt tervezem cserélem, de valami olyanra ami nem olyan lassú, ésszerű ár mellett.

Tudtok javasolni 3/4 TB-os HDD ket ami viszonylag "gyors" és nem "drága"? :D
Max olyan 40eFt környékén.

Meg kerestem ilyen "HDD Ranking Results" szerűségeket, de nem nagyon találok olyan oldalt ahol mutatniá, melyik HDD milyen gyors... Pl a Purple mennyivel lassabb a Blue-nál... :U

[ Szerkesztve ]

(#69123) peter889 válasza torma99 (#69119) üzenetére


peter889
őstag

Szerintem elég jól becsomagolva feladatni, törékeny opció nélkül.
Én is már többször megjártam a HDD-kkel, szóval én is igyekszem túlbiztosítani magam.

#69120 Lauda, #69121 Dzsekó, én sem találok meg sok adatot a különféle HDD-k data sheet-jeiben. Pl. sokszor a gyorsaságra vonatkozóan csak egyféle MB/sec adat szerepel, a különböző elérési idők, stb. nélkül.

#69122 M4T4D0R, Szia!
Én ezt találtam, mint összehasonlító táblázatot: [link] , [link]
Ha valaki tud jobb összehasonlító táblázatot, amiben többféle HDD szerepel, esetleg részletesebben, megírhatná.
Az nem járható út, hogy a Blue és a Purple együtt legyen a gépedben?

[ Szerkesztve ]

(#69124) peter889 válasza M4T4D0R (#69122) üzenetére


peter889
őstag

WD40PURZ vagy WD40PURX-od van?

(#69125) ricsip válasza Dzsekó (#69121) üzenetére


ricsip
addikt

Lehet most készítik elő a terepet az SMR-es Purple-nek, miután nemrég már kihozták a CMR-es Purple Pro szériát. Mivel az interneten mindenki be lett már hülyítve (itt is) h. a "Purpleajóveddasszt", meg lehet lovagolni a népszerűséget egy elhallgatott specifikáció-módosítással, amikor szépen kussban áttérnek SMR-re. Kell neki 6 hónap mire az internet népe rájön a g€ciségre, a nagyobb híroldalak elkezdik menetrend szerint szapulni a WD-t. Azok a patkányok meg tessék-lássék bevallják 2-3 hónappal később h. bizony, most már a simaPurple is SMR, és ha nemteccik, tessenek venni a duplaáras PurplePro-t!
Ha lottón így látnám előre a nyerőszámokat, mint ezt a forgatókönyvet, már rég nem ide járnék ph fórumba írkálni, hanem borabora-n kergetném a bennszülött tyúkokat és szarnék az egész qrva világra. :K

-

(#69126) Lauda válasza ricsip (#69125) üzenetére


Lauda
félisten

Mitől hülyítés az, ha ajánlanak egy bevált merevlemezt?

Semmi összefüggés a purple és a purple pro között. Utóbbi csak 8tb felett kapható és 5 év gyártói garis.

[ Szerkesztve ]

(#69127) ricsip válasza Lauda (#69126) üzenetére


ricsip
addikt

ha ajánlanak egy bevált merevlemezt?
Várjuk ki a végét, lesz-e csendben váltás SMR-re, és utána hányan fognak belefutni ebbe.

Semmi összefüggés a purple és a purple pro között
Semmi, végülis csak a családnév eleje egyezik valami véletleb folytán, és csak Surveilance a felhasználási javaslat mindkettőnél. A WD marketingesei is csak veletlenül rakták a Purple színt a Pro elé, mert amúgy a Pink-et akartak írni. Így gondoltad?

-

(#69128) Lauda válasza ricsip (#69127) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nevezik mellébeszélésnek.

(#69129) M4T4D0R válasza peter889 (#69124) üzenetére


M4T4D0R
tag

WD40PURZ om van

(#69130) M4T4D0R válasza peter889 (#69123) üzenetére


M4T4D0R
tag

Igen, énis ezt találtam. Tuti van ennél jobban összefoglaltabb lista csak énsem találtam. :B

Ezek szerint van két féle Purple. Az enyém az gyorsabb, és csak picit lassabb a Blue nál. Ennyire érződne? :F Fura.

Sajnos a Blue t már az anyumék gépébe raktam, oda kellett.

(#69131) tibaimp válasza M4T4D0R (#69130) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a gond egy HDD sebességénél, hogy sok minden befolyásolja, például a töredezettsége, telítettsége, maga a file rendszer...

Ha gyors kell, WD Black! Jó drága, hangos, 5 év gar, tuti CMR, gyors, persze HDD mércével mérve!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69132) Dzsekó válasza M4T4D0R (#69122) üzenetére


Dzsekó
addikt

Gondolom az az 1TB-os egy eredeti Blue WD10EZEX, mert az még 7200RPM-es. A Purple meg 5400RPM-es, az 5400RPM-esek közül a leglassabb, de egyben leghalkabb. Innen lehet a sebességkülönbség.

Ami nem drága és hasonlóan 7200RPM-es, az a 3TB-os Toshiba P300.
Sajnos ebből 3TB a legnagyobb, ami CMR-es. 4TB-os már SMR-es.

[ Szerkesztve ]

(#69133) nrg_52


nrg_52
addikt

Udv! Normal hasznalatra, adattarolas, esetleg nehany jatek inditasaul szolgalo tarhelynek nyugodt szivvel veheto 2tb-os meretben a seagate barracuda, vagy jobban jarok a wd blue-val esetleg barmelyik mas tipussal?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69134) desigo


desigo
senior tag

A jelenlegi WD30PURZ HDD-met hol lehet beazonosítani,hogy CMR-e? (pl Hard Disk Sentinel vagy jelölve van valahol rajta?)
Ha szeretnék még egy ugyanilyet venni akkor az összes boltban még CMR-est kapok?

(#69135) tibaimp válasza nrg_52 (#69133) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A Barracuda sorozat SMR-es, azt nem javaslom, ha a WD Blue is az xxEZAZ végűek.
2TB-os Purple-t vegyél az még tuti CMR, 3 év gar, halk.

desigo: a most kapható PURZ-ok még CMR-esek. Ha bejön, amit itt fentebb írtak a kollégák, úgy is új betűket kap, ahogy a sima RED esetében is az xxEFAX végűek SMR-esek, a korábbi széria nem volt az.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69136) nrg_52 válasza tibaimp (#69135) üzenetére


nrg_52
addikt

:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69137) Moonwolf válasza tibaimp (#69135) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Akkor amit most lehet venni még 4 terrás purple winyókat azok CMR-esek?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#69138) Lauda válasza Moonwolf (#69137) üzenetére


Lauda
félisten

Elvileg igen, gyakorlatban meg kérdés, hogy miért nincs erről infó most sehol. A wd tavalyi közlése óta nem jött ki újabb infó róluk.

(#69139) tibaimp válasza Moonwolf (#69137) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van. A WD40PURZ tuti!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69140) tibaimp válasza Lauda (#69120) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Találtam régebbi, ha jól nézem 2017. márciusi WD Purple PURX specifikációs leírást. Abban sem szerepel, hogy CMR/PMR, vagy én nem találom: [link]

Még korábban mi volt a Purple jelölése? Vagy nem is volt még akkor?

szerk: létezett 5TB-os WD! Nem is tudtam :B

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69141) Lauda válasza tibaimp (#69140) üzenetére


Lauda
félisten

Ez még a cmr/smr cirkusz előtti időszak. :) Azóta valahogy magától értetődő lenne, hogy feltüntesse ezt is a gyártó. Hacsak nincs valami szándéka az információ mellőzésének. A purple pro esetében is szerepel. ;)

szerk: létezett 5TB-os WD! Nem is tudtam :B

Bizony, blue és red és black esetében is, ha a 3,5-es kínálatot nézzük. :K 2,5-ből most is van.

[ Szerkesztve ]

(#69142) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, de azért megkérdezem... Szóval, van egy épített szerverem (NAS feladatokat, webszerver, stb. lát el), Arch Linux alapokon. A rendszer egy 32 GB-os SSD-n van, adattárolásra korábban 2 x 1 TB 2,5"-os (még anno a GoFlex Net használatából maradt) HGST HDD volt RAID0-ban, amit sajnos 4 TB-os Seagate Barracuda-ra cseréltem. Igazából nincs vele gond, de pl. torrent letöltésnél eléggé be tud lassulni, nagy az IO wait és ezért nem is hajtja ki az 500 Mbps-es netet (mondjuk nem létszükséglet, hogy teljesen kihajtsa).
Arra gondoltam, hogy cserélném valami CMR lemezre. Mindenképpen érdemes a Seagate Ironwolf / WD Red Plus szériát választani a Seagate Skyhawk / WD Purple ellenében?
Igaz, olyan hatalmas különbség nincs árban köztük...
Szóval, nálam ritkábban van letöltés, gyakrabban film nézés hálózaton (NFS), gyakori mySQL (MariaDB) lekérdezések, webes kiszolgálás. Melyik típusra lenne célszerű váltani.

Igazából az egész váltás onnan indult, hogy a fiam gépében meghalt a 2 TB-os Seagate SSHD, ahová csak játékokat telepít. Jelenleg az egyik 2,5"-os 1 TB-os HGST van betéve helyette, de esetleg odaadnám neki a Barracudát én meg vennék egy újat.

Alex

(#69143) tibaimp válasza Lauda (#69141) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, az volt az első dolgom, hogy megnéztem a Purple Pro tartalmazza, ahogy a Red/Red Plus/Red Pro is, abban igazad volt!
Remélem nem kezdenek el tényleg sumákolni a "sima" Purple esetében.....

Az 5TB nekem kimaradt, nem volt elterjedt méret, mára talán már meg is szűnt 3,5 colban legalábbis. 2,5 colban láttam, de az már bőven a 15mm-es változat.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69144) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!
Kifejezetten adattárolásra, filmeknek, fotóknak vennék még egy vinyót asztali gépembe. Már van egy 2 TB-os Seagate Ironwolfom, amivel nagyon elégedett vagyok, maradnék a márkánál. A 2 TB-os Ironwolf áráért 3 TB-os Skyhawkot kapok, szerintetek megéri inkább azt választani vagy van vmi hátránya? Köszi a tippeket!

(#69145) Lauda válasza Orgi (#69144) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nincs semmi hátránya, nyugodtan veheted amit kinéztél. :)

(#69146) tibaimp válasza Orgi (#69144) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Annyival egészíteném ki Lauda kollégát :R , hogy a Skyhawk-ok között van SMR-es, azok kerülendőek, itt az adatlap: [link]

Mint látható: ST8000VX002, ST6000VX011, ST4000VX005, ST2000VX012 kerülendők! De nézd meg Te is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69147) vargalex válasza tibaimp (#69146) üzenetére


vargalex
félisten

Többek között én is ezt kérdeztem, hogy érdemes-e inkább az IronWolf-ot választani. Viszont az érdekes, hogy az arukereso.hu-n található 4 TB-os SkyHawk model number-e (ST4000VX007) nem is szerepel az általad linkelt táblázatban...

Alex

(#69148) vargalex válasza vargalex (#69147) üzenetére


vargalex
félisten

Ebben a táblázatban viszont benne van a kérdéses modell, csak ugye itt nincs szó a rögzítési technológiáról. Itt viszont felsorolnak még néhány Skyhawk modellt, ami SMR technológiát használ.

Alex

(#69149) Lauda válasza tibaimp (#69146) üzenetére


Lauda
félisten

3tb-os modellt nézett, abban csak cmr-es van. :)

(#69150) Lauda válasza vargalex (#69147) üzenetére


Lauda
félisten

Egy korábbi datasheetben szerepel, cmr. Itt kattinható a cmr/smr változat, a 013 végű az smr.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.