Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#52101) viperabácsi válasza Graphics (#52100) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezek szerint jobban megéri az MX500 és még a gari is több rajta. Köszi az infókat.Még annyi , hogy akkor M2 ben ez jó alternatíva ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#52102) Graphics válasza viperabácsi (#52101) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

M.2-ben jó, de sebességbeli előny nem lesz a sima SATA-shoz képest.

NVMe a következő lépcső.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52103) varmi2 válasza viperabácsi (#52101) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jó lenne, de melegedik nagyon.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52104) viperabácsi válasza Graphics (#52102) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ahogy visszaolvastam általános felhasználásnál nem jönne ki a sebességkülönbség amint ezt korábban írtátok.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#52105) cyberfly


cyberfly
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! Mx500 lesz. Hiszek nektek :)

(#52106) Perzeusz válasza Raymond (#52093) üzenetére


Perzeusz
tag

+ weri
Köszi a gyors válaszokat. Akkor maradok a 2.5"-ösnél. Úgy látom a CRUCIAL MX500 egy ajánlott típus. 22k körül van az 500 GB.

2 db WD Red 2TB eladó

(#52107) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Szeretnék SSD venni a számítógépemhez aminek az alaplapja Asus B85 Plus. Sebesség miatt szeretnék inkább M.2-eset venni, de ilyen csatlakozó nincs a gépemhez ezért átalakítóval szeretném megoldani. (vagy láttam néhány ssd már gyárilag ilyen).
Lényegében az lenne a kérdésem, hogy ha nvme ssd-t veszek akkor működni fog ezzel az alaplappal vagy nem? (Olvastam a neten esetleg nem bootol be) esetleg van rá megoldás? :Y
Ahogy néztem nem támogatja az nvme-t az alaplap

(#52108) varmi2 válasza mate1396 (#52107) üzenetére


varmi2
nagyúr

Felesleges az nvme ssd-t erőltetni normál használat során. Itt egy video. Bőven elég egy sata3 ssd.
Valószínüleg nem fog bootolni az nvme ssd.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52109) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

az normális dolog, hogy lassan 6 hónapja használom az ssd-t, 2.6 TB összes írt adatmennyiséggel (hd sentinel 5.3 ) és a kondíció már csak 97%?
crucial mx500 250GB

(#52110) MaxxDamage válasza FNZ (#52109) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Teljesen normális.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52111) FNZ válasza MaxxDamage (#52110) üzenetére


FNZ
őstag

köszi.
ha így halad lefelé, akkor kb van még 15 éve az ssd-nek
az még talán elég lesz :)

(#52112) Raymond válasza FNZ (#52109) üzenetére


Raymond
félisten

"(hd sentinel 5.3 ) és a kondíció már csak 97%"

Nezd meg a sajat programjaval is (Crucial Storage Executive).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52113) Dtomka válasza varmi2 (#52103) üzenetére


Dtomka
veterán

Ez igaz, de általános használatnál nem hiszem, hogy nagyon melegedne.
Jut eszembe a 970 evo plus tesztekben nem térnek ki a hőmérsékletekre, pedig fontos infó (+kíváncsi vagyok, hogy javult e a sima 970-hez képest)!
Samsung 970 EVO Plus 1TB Review

(#52114) Raymond válasza Dtomka (#52113) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt azert vedd figyelembe: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52115) Dtomka válasza Raymond (#52114) üzenetére


Dtomka
veterán

Mit is? Én nem laptopban használnám...

(#52116) Raymond válasza Dtomka (#52115) üzenetére


Raymond
félisten

Az mindegy, a homersekletek ugyanazok lesznek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52117) Dtomka


Dtomka
veterán

Hűtéssel lehet ezen a problémán segíteni: (bár nem értem alapból miért nem tesznek rá hűtőbordát :U )
[link]

(#52118) meszike91


meszike91
senior tag

Sziasztok! Átlagos felhasználásra keresek ssd-t oprendszer alá. Esetleg még néhány játékot is rátelepítenék, ha ez nem árt nagyon az ssd-nek. (Sose volt még ssd-m)

" Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?"

Legfeljebb 25-30k. De az se baj ha olcsóbb.

" Mekkora SSD-re van szükség?"

Én olyan 400-500 gigásokban gondolkodtam. Ez szerintem sokáig elég volna.

" Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?"

Asztali gép. Nem tudom milyen csatlakozó volna jó. Hely szerintem mindegyiknek volna.

"Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)"

Házam, alaplapom.

"Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)"

Hát erre nem tudok válaszolni. Ti tudjátok melyik ssd a tartósabb. Azt se tudom mekkora jelentősége van a garanciának. Remélem azért egy átlag ssd bőven túléli a garanciaidőszakot.

"6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?"

Átlagos. Oprendszer, alap programok, meg pár játék.

du, du hast, du hast mich

(#52119) milu


milu
aktív tag

Egy hosszabb időre kölcsönbe kapott Dell notihoz külső házba tennék SSD-t! (a gépet nem engedik megbontani).

Mi a véleményetek, futna-e az SSD-n megfelelően a Win10? (jelenleg egy külső HDD-ről fut a Win10, a betöltése viszonylag lassú, de azt követően a programok már megfelelően futnak, a dokumentumok zavarmentesen töltődnek be)

Egy srác azt mondta, nem futna a külső SSD-n a Win10, ezért kérdeztem Tőletek!

(#52120) Dtomka válasza milu (#52119) üzenetére


Dtomka
veterán

Érdemes költeni 1 kölcsönbe kapott notira? Gondolom a külső SSD még drágább is hiszen mobilis.
A kérdésedre a válasz, igen. Ég és föld a különbség hdd és ssd között. Ha azt mondom megtáltosodik tőle a gép... akkor nem is túlzok :)
Szerintem nem számít, hogy külső...az számít melyik meghajtóról kell bootolnia.

[ Szerkesztve ]

(#52121) ayden válasza Dtomka (#52113) üzenetére


ayden
tag

Van ahol foglalkoznak a hőmérséklettel is: [link]

Love is like wind, even though you can't see it, you feel it.

(#52122) Graphics válasza milu (#52119) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És külső SSD-ben mi lenne az előny?

Nem túl sok, mert ha csak USB2.0, akkor semmi értelme, 3.0-nál sem tudnál olyan tempóelőnyt felmutatni, ami indokolná..

@Dtomka: Külső csatlakozáson keresztül van előnye az SSD-nek?

Na mindjárt kipróbálom

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52123) Dtomka válasza ayden (#52121) üzenetére


Dtomka
veterán

Tényleg, köszönöm! :R
Hát 78-8x fok nem kevés... jobbra számítottam.

(#52122) Graphics
Igen, hogy bármikor könnyen hordozhatóvá válik :)

[ Szerkesztve ]

(#52124) Graphics válasza Dtomka (#52123) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De azt értetted, hogy mit szeretne? :) Rendszert szeretne futtatni külső SSD-ről. USB porton keresztül

Próbaképp megcsináltam, mert van egy SSD-n win10-esem. USB2.0-n 2 perc után se töltött be..

Utána próbáltam USB3.0-n, ott se sokkal fényesebb eredménnyel.. A szűk keresztmetszet az USB az SSD számára.

Egy HDD SATA-n gyorsabb... :/

@milu: Ha üzlet DELL gép, akkor kb. lepattintod a hátulját, és cseréled SSD-re. A kutya meg nem mondja, hogy volt-e cserélve vagy sem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52125) Raymond válasza milu (#52119) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet futtatni, a Windows-os topic-ban talasz tobb infot es segitseget. Viszont ebben az esetben nem ertem a kolcsonado problemajat. A szetszedes a Dell-nel problemamentes. Egy-ket csavar es a RAM/SSD ott van az orrod elot. A gari pedig meg akkor se vaszik ha kiszerelned az alaplapot es ujbol osszeraknad, nem ertem mi az SSD upgrade-el a problema. So, ha megcsinalod es visszaadas utan visszarakod az eredeti HDD-t akkor se fogja senki megmondani hogy csere volt ha csak le nem gyalulod a csavarfejeket.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52126) ayden válasza Dtomka (#52123) üzenetére


ayden
tag

Ugyan azon az oldalon tesztelték a sima EVO-t is, hasonló hőfokokkal. Amin meglepődtem hogy a PRO jóval hűvösebb.

Love is like wind, even though you can't see it, you feel it.

(#52127) Dtomka válasza Graphics (#52124) üzenetére


Dtomka
veterán

Jah, értettem mit szeretne... de azt nem tudtam, hogy ennyire visszafogja a teljesítményt, usb-n keresztül.

(#52126) ayden
Akkor inkább prot lenne érdemesebb venni?

[ Szerkesztve ]

(#52128) poci76 válasza meszike91 (#52118) üzenetére


poci76
aktív tag

Az SSD nem hímestojás, nem kell semmit máshogy csinálni, mintha HDD lenne a gépben. Nyugodtan tahetsz rá játékokat, nem lesz tőle semmi baja. Csak speciális felhasználásnál kell foglalkozni az SSD írásterhelhetőségével, azaz ha naponta több száz GB-ot vagy többet írsz rá, pl. mert nagy tételben vágsz videót. Amire neked kell, arra bármelyik ajánlott típus megfelelne. Én Sansung 860 EVO-t, esetleg Crucial MX500-at vennék.

(#52129) meszike91 válasza poci76 (#52128) üzenetére


meszike91
senior tag

Köszönöm a választ. Az ssd-k hivatalos írási /olvasási sebességük mennyire valós?

Mert azok alapján ez tűnik a legjobb választásnak.

Mx 500-ból ezt találtam.

Evo 860-ból meg ezt.

Ha a kingston valóban ennyivel gyorsabb és ajánlott típus, akkor inkább hajlanék afelé. Ha viszont nem akkor szerintem az mx500 volna az ára miatt.

Szerk.: Ugye az alaplapomon van m2 csati, akkor a linkelt ssd-k is kompatibilisek vele, nem?

[ Szerkesztve ]

du, du hast, du hast mich

(#52130) Frawly válasza Dtomka (#52117) üzenetére


Frawly
veterán

Még az sem biztos, hogy az MX500 nem mér félre. Ezért is szoktam megkérni az MX500 tulajokat, akik asztali gépben használják, hogy kézrátétellel ellenőrizzék, hogy mennyire forró működés közben. Ha tényleg ilyen 70-80 fokos, annak már égetően forrónak kell lennie. Ha nem ilyen, akkor csak durván félremér benne a hőszenzor.

(#52131) #95590400 válasza Graphics (#52124) üzenetére


#95590400
törölt tag

érdekes, másnál simán bebútol fél perc alatt... sőt, még ssd se kell hozzá.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52132) zibo73 válasza Frawly (#52130) üzenetére


zibo73
aktív tag

Most néztem az én MX500 250gb hőmérséklete 38C mutat az Aida64.

(#52133) ayden válasza Dtomka (#52127) üzenetére


ayden
tag

Ugye ez pénztárca kérdése, azért azt aláírom, hogy többségünk nem használja ki a tudását még az EVO-nak sem.
Egy ideje már szemezgetek egy 512-es PRO-val, mivel az Intel 600p ami a gépemben van nagyon gagyi, viszont csak pcie 2.0 van az alaplapon. Ha a max sebességet soha meg sem közelíti legalább nem csinál olyanokat mint a ram nélküli tlc-s ssd-k. Folyamatos stabil sebességet tud biztosítani. Kicsit viszont lehet érdemes várni mivel most kijött az EVO PLUS lehet a PRO-n is reszelnek valamit. Nekem meg annyira nem sürgős.

Love is like wind, even though you can't see it, you feel it.

(#52134) Graphics válasza #95590400 (#52131) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szuper :) Ennek örülök.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52135) Raymond válasza Dtomka (#52127) üzenetére


Raymond
félisten

A 970 Pro-nak vegkepp semmi ertelme otthonra. Megveszed az EVO-t es hasznalod. Ha problemat latsz a melegedes miatt akkor meg mindig rakhatsz ra bordat. Vagy vehetsz egy Adata Gammix S11 Pro-t ami ugyanaz mint az SX8200 Pro csak bordaval es a sebessege is a 970 EVO szinten van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52136) Frawly válasza meszike91 (#52129) üzenetére


Frawly
veterán

Teljesen valósak. De átlag felhasználásnál mégse jönnek ki. Nem azért, mert kamu adatok, hanem ahhoz, hogy ezeket a nagyobb sebességeket kihajtsd belőle, ahhoz spéci felhasználás meg erős gép kell. Csak Windows alá, alap progikhoz és játékokhoz elég az M.2 SATA, abból is főleg a Samsung 860 Evo az ajánlott, esetleg a Crucial MX500, ha nem zavar, hogy esetleg nagyon melegedhet.

De ennyiért a Kingston A1000 is teljesen rendben van, igaz, hogy csak x2-es, nem full sebességű x4-es meghajtó, de a SATA-soknál nagyobb sebességre képes, és felár nélkül kóstolhatsz bele az NVMe élménybe, a lapod is támogatja. Igaz a te felhasználásodat nem fogja gyorsítani, de ha elkezdenél később nagyobb fájlokkal dolgozni vagy ilyesmi, akkor jövőtálló lesz legalább.

(#52137) Frawly válasza Graphics (#52124) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben nincs igazad. Számtalan külső SATA2 és SATA3 SSD-t használok, a friss telepítésű, stock Win10 Pro x64 mindegyikről kb. 6 mp. alatt bootol USB3.0-án, a SATA2-es, meg USB2.0-ás portra kötöttek egy nagyon kicsit lassabbak, de csak 1-2 másodperccel. Semmi ilyen fél perces meg 2 percnél hosszabb bootidő. Pedig a félhibernációt jelentő Fast boot sincs bekapcsolva Win10-ben, így ezek valós számok. A túlnyomó részük ráadásul vagy régi SSD, vagy belépős szintű, olcsó szutyok, azaz egyik sem egy sebességbajnok modell, meg a laptop is egy 7+ éves üzleti noti.

Abban viszont igazad van, hogy ahhoz, hogy kihajts egy SATA3 SSD-t, ahhoz USB3.1 vagy Thunderbolt csati kell.

A túl hosszú bootidőnek lehet az az oka, hogy vagy az USB portod rossz, vagy rosszul van beállítva, vagy a gép túl gyenge (C2D-nál gyengébb prociknál egyre jobban megnyúlhat a bootidő).

(#52138) Graphics válasza Frawly (#52137) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben, akkor feltehetőleg nálam akadt valami anomália :R :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52139) Frawly válasza ayden (#52133) üzenetére


Frawly
veterán

Ha el akarod kerülni a RAM nélküli TLC SSD-ket, ahhoz nem feltétlenül kell 970 Pro-t venni. Már a közép kategóriás SATA3 és M.2 SATA meghajtók sem nagyon lassulnak be.

Meg átlag felhasználáskor nem is dolgozol annyit nagy fájlokkal, hogy a belassulás egyébként számítson.

Az Intel 600p egy nagyon alap, 3D QLC-s modell. Az igaz, hogy nincs rajta DRAM cache, de tudja a rendszer RAM-ot használni DRAM cache-nek, mivel támogatja a Host Memory Buffer funkciót. Ettől függetlenül tényleg lassúcska a mezőnyben, sokszor táposabb SATA3-as SSD-k elverik teszteken.

Persze abban igazad van, hogy a Pro-k tartják a legjobban a sebességüket nagy fájlok másolásakor, de ez otthoni/átlag felhasználásnál nem fontos szempont. Mert ugyebár tedd a szívedre a kezed, otthon mennyit másolsz SSD-ről SSD-re? Átlag felhasználó, ha másol is nagy fájlokat, akkor HDD-ről másol, vagy netről, hálózatról húz le, ott meg a forrás sebessége lesz a limitáló tényező, nem az SSD szekvenciális sávszélessége.

Ezen túlmenően egy 970 Pro overkill egy PCIe 2.0-ás gépbe. Persze tőlem megveheted, mert tényleg brutál SSD, de ha nem használod ki, csak értelmetlenül tetted bele a felárat, vegyél inkább helyette egy dupla akkora 860 Evo-t.

(#52140) Dtomka válasza Frawly (#52130) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, köszi a választ!

(#52133) ayden
Ugye ez pénztárca kérdése - Igen leginkább az ár határozza meg ki mit vesz. Most olyan állásom van, amivel 2,6x keresem a korábbi jövedelmemnek, így nem számít 20-30k. Legalább 3 évre venném, és ár\teljesítmény\tudás alapján minél jobbat szeretnék. :)

(#52141) milu válasza Frawly (#52137) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm mindankinek a válaszát!

A DELL gépen van 3.0 és 3.1 USB port, tehát a leírásotok szerint a sebességgel nem lehet gond! (természetesen nem várom, hogy olyan sebessége legyen, mint ha beépített lenne az SSD)

(#52142) meszike91 válasza Frawly (#52136) üzenetére


meszike91
senior tag

Akkor szerintem mx 500 lesz, abból is a linkelt m2-es változat. Szerintem jó hűtése van a házamnak, összesen 4 venti van rajt, nem hiszem hogy gondom lenne a melegedéssel. Köszönöm a segítséget :R

du, du hast, du hast mich

(#52143) ayden válasza Dtomka (#52140) üzenetére


ayden
tag

Hasonlóan vagyok én is. Ezért nem is kérdezem ki mit ajánl, képben vagyok.
Magamnak 970 Pro lesz. Az a pár ezres különbség nekem nem számít, akkor már legyen a "legjobb".
Az elszállt árakon nem voltam hajlandó venni, de most ahogy már szépen mennek le nekem bőven belefér.
Egy Samsung 830 256gigás még mindig szépen muzsikál, 860 evo 500gb usb3 rackben szintén tökéletes mentésnek. Az Intel 600p 512gb viszont szánalmas, csak abba nem volt beleszólásom :)

Love is like wind, even though you can't see it, you feel it.

(#52144) Dtomka válasza ayden (#52143) üzenetére


Dtomka
veterán

Amikor SSD-re váltottam, tudtam, gyorsabb lesz a rendszer. De azt nem, hogy "ennyire". Minden fillért megér 1 SSD!
Mivel nem voltam jártas és akkor is ár\teljesítmény arányban a legjobbat kerestem a Kingston v300 256 gb-ra esett a választás, "húszonpár" ezerbe került akkor, ~ 3,5-4 éve. x idő után olvastam, hogy a v300 -t lebutították... az enyém még 1 korábbi széria így nem érintette a probléma. De sajnálom azokat akiket igen.

Most ismét vennék 1 (512 gb) SSD-t és lehetőleg a legjobbat, 3-5 évre.
De amint láthatjuk, szerencsére az SSD-k ára csökken:

Szerintem, manapság 256 gb-nál nem érdemes kisebbet venni, azoknak aki 1-2 AAA játékkal is játszanának!
Emiatt váltok én is inkább 512-re.

[ Szerkesztve ]

(#52145) #95590400 válasza milu (#52141) üzenetére


#95590400
törölt tag

vannak ilyesmi cuccok, mondjuk a legkisebb méretűt már le sem töröd.
[link]

(#52146) weri válasza Dtomka (#52144) üzenetére


weri
senior tag

Annyiert mar 1TB-ot veszel. Ertem en hogy nvme meg 3 csilibajt / sec, de nem altalanos felhasznalas mellett (jatekok, netezes es hasonloak) nincs ertelme :)

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#52147) Aranygyerek válasza Aranygyerek (#52048) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Megrendeltem az ssd-t. Kedden átveszem. Mit kell vennem még hozzá? Beépítő keret biztos kell. Abbol mindegy melyiket,vagy van ajánlott?

Privire válaszolni illik.

(#52148) Frawly válasza Aranygyerek (#52147) üzenetére


Frawly
veterán

Nem biztos, hogy kell beépítőkeret. Attól függ, hogy konkrétan milyen házad van, abban van-e hely vagy sín 2,5 colos SSD-nek. Ha nincs, akkor a 3,5 colos meghajtókhoz tudod betenni, akkor kellhet beépítőkeret, de akkor is olyan, ami a házadhoz jó. Vannak spéci házak, amikbe csak a saját keret jó.

De addig is tudod használni az SSD-t, keret nélkül, bekötöd, és hagyod a kábel végén lógni, alig pár gramm egy SSD. Ez nem HDD, hogy be kell legyen csavarozva meg vízszintben kell legyen kiegyensúlyozva.

(#52149) Aranygyerek válasza Frawly (#52148) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszönöm. Akkor nem rugozok rajta.

Privire válaszolni illik.

(#52150) ayden válasza Dtomka (#52144) üzenetére


ayden
tag

Igen azok a "javított" V300-ak viccesek voltak, néhány gépben olyan volt mint ha még mindig hdd lenne :D
A méretben egyet értek 500 alatt már nem érdemes, ha kell több akkor meg matekozni kell.

Igy a képre pillantva, ha az EVO mellett döntesz akkor már érdemes a PLUS-t. Nincs egy 1000-es különbség.

Love is like wind, even though you can't see it, you feel it.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.