Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39510) levente13


levente13
csendes tag

Sziasztok.

A segítségéteket szeretném kérni egy nagyon érdekes hiba felgöngyölítésére.

A hibajelenség a következő:
Adott egy 120 megabites UPC-s net és jelenleg egy wr741nd router, amivel etherneten 90 megabit körül van a sebesség, amivel tisztában vagyok mert többet nem bír a 100-as csatlakozó.
Ezért vettem egy wr1043ND v2-es routert bekötöttem ugyanoda ugyanazokkal a kábelekkel, ugyanazzal géppel (gigabites hálókártyával) és 40 megabit lett a sebesség wifin és etherneten keresztül is. Mindent frissítettem, de semmi CAT5A FTP kábelek mindenfelé.
Vissazvittem kihoztem egy TENDA N80-as routert a sebesség felment 60ig de még mindig nem a kívánt. Közben ha direktbe rácsatlakozok a routerre speedtest 124mbps-et mér.

Ez mi miatt lehett amikor elvileg már a 1043ndnek is bírnia kellett volna a 700MHz-s procival és a 64MB rammal, de a tenda 680 mhz és 128 mb.

Mit lehet tenni mert most a régit használjuk de azért jó lenne váltani. Plusz a gigabit ethernet sem lenne hátrány.

Az új router használatakor gigabit kapcsolat épül ki a gép és a router és a router és modem között is.

Amihez nem értesz ne nyúlj hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.