Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Alex91 válasza xplood (#23950) üzenetére


Alex91
félisten

Ds118.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23952) HDR123 válasza Gabesz87 (#23938) üzenetére


HDR123
tag

Szerintem hosszú távon nem éri meg. Egyszerűen sokat fogyaszt és hangos lesz, mert túl sok hűt termel.

Én a helyedben keresnék inkább valami kis passzív használt vékonyklienst.

(#23953) Tiboy86 válasza Tiboy86 (#23929) üzenetére


Tiboy86
tag

Kérem, valaki adna tanácsot?

(#23954) gbors válasza Tiboy86 (#23953) üzenetére


gbors
nagyúr

Mi a konkrét kérdés? Hogy jó-e a kinézett NAS 2 TV ellátására és light torrentre? Jó, amennyiben a belső hálózatod Gbites (de ha nem az, azt semmilyen NAS-sal nem fogod tudni megoldani). Ill. ha csak ennyi a cél, akkor olcsóbban is meg lehet úszni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23955) HDR123 válasza gbors (#23954) üzenetére


HDR123
tag

Ez nem igaz. Nekem 100Mb-es a vezetékes hálózatom, és megy simán a 1080p film.
Raspberry pi-t használok és a legpuritánabb megoldással routerre van kötve usb-n egy 1 TB-os hdd.

Simán megy a torrent is, de egyszerre a kettő nem, vagy csak korlátozva.

(#23956) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Srácok, Synology vonalon mennyire használható az J széria mostanság? Film, zene, nagyon minimális torrent lenne csak a cél, semmi transzkódolás. Egyik kollégám keres ilyet, de én 1 lemezest már nem mernék ajánlani neki, bár abból már van 19-es széria is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#23957) gbors válasza HDR123 (#23955) üzenetére


gbors
nagyúr

Az jó, hogy Neked egy TV-vel megy a fullHD film 100Mbiten, nála viszont 2 TV van, és fullHD / 4k mix a filmek terén. Párhuzamosan 2 4k filmtől szerintem igencsak köhögne a 100Mbit-es háló.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23958) Tiboy86 válasza gbors (#23957) üzenetére


Tiboy86
tag

Nem mennének párhuzamosan, vagy itt filmezünk, vagy ott. Kétlem, hogy gigabites.. Hogy lehet olcsóbban megúszni, hogy kényelmes is legyen?

(#23959) SunMount3r válasza Tiboy86 (#23958) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha a router nem gigabites, akkor ugye bizonyára nem is tud 5GHz-es Wi-Fi-t se, mert azzal még esetleg -szerencsével- menne. FHD-hoz még nem feltétlenül, de 4K-hoz mindenképp kelleni fog a Gigabit. Azt hiszem egy Gigabit-es Switch közbeiktatásával ezt meg lehet oldani és akkor router csere sem kell.

(#23960) Tiboy86 válasza SunMount3r (#23959) üzenetére


Tiboy86
tag

Tudnál/tudnátok javasolni konkrét switchet, illetve NAS-t, ami megfelel nekem?

(#23961) gbors válasza Tiboy86 (#23958) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha nem megy a 2 TV parallel, akkor előfordulhat, hogy elég a 100Mbit, bár van benne kockázat. Viszont felmerül a kérdés, hogy milyen kábelek mennek a TV-khez, vagy mennek-e egyáltalán, ill. hogy mennyire értesz a hálózatosdihoz.
Switchből pl. a TP-Link TL-SG1005D jó választás. Magára a NAS-ra az igényeid nem fognak nagy terhet tenni, úgyhogy a legolcsóbb modell is megteszi az értelmesebb márkákból.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23962) HDR123 válasza gbors (#23957) üzenetére


HDR123
tag

Szerintem még paralel is mehetne, ez tartalom függő. Nem a 4K befolyásol, hanem a bitrate. 20-30Mb bitrate a full HD, 40-50-ben láttam 4K-t, nyilván van nagyobba értékű is, bár ahhoz nagyon fanatikusnak kell lenni.

Lényeg hogy technikailag szerintem nem lehetetlen hogy menjen 100Mb-en.
Próbálja ki, és ha nem elég, akkor jöhet a Gigabites router (ha kell akkor Cat5e kábel és interface)

(#23963) HDR123 válasza Tiboy86 (#23960) üzenetére


HDR123
tag

A routert egyelőre szerintem hagyd, tudod utólag is cserélni. Ha kell a csere, akkor nyilván Gigabites jöhet csak szóba. Én egy Asus RT-AC1200G+ routert használok [link]
De ezt még ne cseréld.
NAS-ra valaki más fog neked itt választ adni.

(#23964) SunMount3r válasza gbors (#23961) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+ (#23962) HDR123: FHD szimultánhoz is kevés lehet a 100Mbit, nem, hogy 4K-hoz, ahhoz még szimplában is. Nem kell "fanatikusnak lenni", de a legjobb, érintetlen anyagok bizony felmehetnek akár 120Mbit/s-ig is, amit meg sokszor 40-50Mbit-nek láttok az csak az "átlag" bitrate és lehetnek benne jóval magasabb kiugrások is, amikor nem valami kellemes ha beszaggat a lejátszás.

(#23960) Tiboy86: A Switch-es megoldási javaslatot is a média lejátszós Topic-ban olvastam egyszer, tehát működőképes dolog és nem kell feltétlen egyből router csere is.

[ Szerkesztve ]

(#23965) SunMount3r válasza SunMount3r (#23964) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hopp, még arról nem esett szó, hogy akkor a NAS-ról mire stream-elnél, közvetlen a TV-re (Plex-el pl.)? Mert a szűk keresztmetszet ott is a TV 100Mbit-es csatija lehet.

Ez esetben tényleg jobb egy új Router és AC-s, 5GH-es Wi-Fi-vel van esély rá. Persze ehhez jó adag szerencse is kell, mert a Wi-Fi elég kiszámíthatatlan dolog, nem lehet biztosra menni, csak a Gigabit-es kábellel. Ez utóbbihoz viszont már ajánlott egy dedikált média lejátszó Gigabit-es adapterrel (és akkor csak a Switch kell). A média lejátszós, vagy az Amlogic-os Topic-ban találsz rá elég olcsó és jó alternatívát, ha rákérdezel.

[ Szerkesztve ]

(#23966) HDR123 válasza SunMount3r (#23964) üzenetére


HDR123
tag

De fanatikusnak kell lenni. Szoktam gyártani tartalmat és én a 30Mb-et célzom be CBR átvitellel h264-be ha valami gyorsan kell. VBR-be lehet játszani, de ott sem engedem 50Mb-it fölé. Nyilván régen mpeg2-be kellett ilyet csinálni, mert az mpeg2 kodek elég rosszul tömörít a h264-hez képest.

A kollégának javaslom hogy próbálja ki és nézze meg milyen tartalmat fogyaszt aztán döntsön, neki kell, de csak mondom hogy nekem eddig elég a 100Mbit.

(#23967) Tiboy86 válasza SunMount3r (#23965) üzenetére


Tiboy86
tag

Uraim, én teljesen elvesztettem a fonalat. :W :DDD
Mi kell ahhoz, hogy ne kelljen pendrivera másolni a filmeket, sorozatokat, hanem rögtön a tévén tudjam nézni? A router 300 Mbps. Egy külső HDD is megfelelne, csak azt is dugdosgatni kéne ide oda, ezért szeretném WiFin megoldani.

(#23968) Egon válasza HDR123 (#23903) üzenetére


Egon
nagyúr

XPeno telepítése egyszerűbb, és elmegy egy pendrive-ról is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23969) gbors válasza Tiboy86 (#23967) üzenetére


gbors
nagyúr

Hmmmm, ez most új információ, hogy WiFi-n szeretnéd megoldani. Annyit tudj, hogy bármit csinálsz / veszel, magas bitráta esetén benne van a pakliban, hogy akadni fog. Ráadásul a fene tudja, milyen WiFi képességei vannak a TV-knek - lehet, hogy eleve halott ügy.
Ha a router WiFi-jét akarod használni, akkor felesleges switchet venni, egyszerűen rá tudod akasztani a NAS-t a routerre. Ill. elvileg a router tud DLNA-t, próbáld meg a USB portjára dugni a pendrive-ot, és megnézni, úgy mit lehet kihozni a dologból.
Ha nem a router WiFi-jét akarod használni, akkor vehetsz ac-s WiFi-vel és Gbites portokkal rendelkező routert + olcsó NAS-t, ezt olyan 40-50k HUF-ból ki lehet hozni (ebben nincs HDD). Viszont ettől még lehet ugyanúgy bukta az egész a TV-k WiFi képességei miatt.

(#23962) HDR123: nyilván a bitrate számít, de ez értelemszerűen hasonló minőség esetén jóval magasabb 4K-ban, mint fullHD-ben. Tőlem távol áll mindenféle fanatizmus, de a CBR említésétől felszaladt a szemöldököm. Ha pedig VBR, akkor 4K-ban az 50Mbit-es maximálás elég soványnak tűnik, különösen úgy, hogy a kolléga deklaráltan a magasabb képminőségre megy.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23970) Tiboy86 válasza gbors (#23969) üzenetére


Tiboy86
tag

Köszi Neked is és mindenkinek a választ.

(#23971) SunMount3r válasza Tiboy86 (#23970) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A DLNA-at kipróbálhatod, ahogy írták, de sokat ne várj, főleg minőségben és formátumtámogatásban, csak félmegoldás. 4K esetén pedig a Router-ek a saját USB-jükről elég nyögve nyelősen tolnák csak a stream-et, nem erre vannak kitalálva.

1. Opció: NAS/Szerver gép rendes SMB vagy NFS megosztással és erről egy média Box stream-elné, HDMI-vel közvetlen a TV-re dugva a videókat. Ez mehet Wi-Fi-n is akár, de mint írtuk a legbiztosabb a kábel. Márt írtam, hogy hol érdeklődj ez ügyben. Akár 15K-ból ki lehet hozni egy ilyen Box-ot.

2. Opció: NAS/Szerver gép, rajta Serviio, Plex vagy Emby. Ugyan ezeket a TV-dre is telepítve közvetlen a TV-re stream-elnéd a videókat és az is játszaná le. Itt a minőség, formátumtámogatottság már a TV-d belső lejátszójától fog függeni. Illetve nagy bitrátás 4K videók esetén gond lehet a TV 100Mbit-es hálózati csatija, vagy a Wi-Fi kiszámíthatatlansága. De ha már Wi-Fi, akkor a 4K-hoz mindenképp 5GHz-es kell, nézd meg ezt tudja e a TV-d és akkor persze kell egy AC-s 5GHz-res router is.

(#23972) Noxy válasza HDR123 (#23966) üzenetére


Noxy
veterán

Tisztelem a fanatikusságodat, de azért nem kellene itt olyant írni hogy a 100Mbit-s router elég a GB-s NAS-hoz.
Vannak akik ezt el is hiszik, oszt utánna megjelennek különböző topikokban az átviteli problémákkal.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23973) SunMount3r válasza Noxy (#23972) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha van egy Gigabit-es Switch, akkor elég. Persze kábelen és persze csak a LAN-on belülre.

(#23974) Alex91 válasza Tiboy86 (#23967) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem egy LG UJ6307 tipusu TV-m van WebOS 3.5-tel. Egy Qnap TS-228 NAS, AC-s WiFi router. Router, TV, NAS egy szobaban. Igy a NAS-on levo gyari DLNA szerverrel megy a 4k .mkv, h264,265 kodolassal, akar HDR-rel is. Van felirat is. Ami gond, hogy a TV memoja keves, ezert gyorsinditas nelkul kell bekapcsoltatni, mert egyebkent rovid idon belul nezhetetlenul lagolni kezd.

Szoval megy ez WiFi-vel is, megy gyari lejatszoval is, megy dlna-val is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23975) Noxy válasza SunMount3r (#23973) üzenetére


Noxy
veterán

Így igen.
De még most is sokan vannak olyanok akik a UPC 120-240 Mbps net-t 100mbs routerral használják. Én még emléxem a net seb.. duplázasokra, csak hogy ekkor nem adott senkinek a szolg.. GB-s routert. Már a 120-s net sem ment át a 100-s routeren. Milyen NAS-t vegyek topikban, meg h..ég 100-s routert emlegetni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23976) $atirka


$atirka
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=UPrbYKSj2u0

Nekem ez (is) segít dönteni!

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#23977) $atirka


$atirka
senior tag

Amúgy azt lehetne tudni, hogy a két NAS között szolgáltatásban, használhatóságban vannak hatalmas különbségek?
Tehát például, úgy tudom a synology rendszer tud olyat, hogy egy távoli wifi hálózatra kapcsolódva is képes automatikusan szinkronizálni! Ez igaz?

Köszi

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#23978) meszimate22


meszimate22
csendes tag

Sziasztok,

Érdeklődnék hogy ti milyen NAS-t javasoltok számomra.
Munkára használnám. Van 2 asztali gépem, az egyik a fő gép, a másik a render-nél segít be. (3D, animáció, videóvágás). A fél órás render-től a fél napig tartóig előfordul.

Az elképzelés az lenne hogy a NAS-on lenne minden forrásanyag, videóanyag, textúrák stb.
Minden adatot innen olvasnék be a munkához!
A fő gépen menne a munka, a másik pedig besegítene a teljesítményével.

UPC Connect Box-om van ami tudja a Gigabit-es hálózatot.
Mindenképp 2 lemez NAS-ban gondolkozom a biztonsági mentés miatt. 2x3TB WD RED lemezzel.

Amiket kinéztem:
- Synology DS215J
- Synology DS213J

Lehet más gyártótól is, számomra úgy is a belső hálózat, nagyon minimális külső elérés és szintén minimális torrent (csak letöltés heti ~30GB) a szempont.
A jövőben tervezek venni egy 4K-s tévét, ha a NAS ki tudja szolgálni az 5GHz wifi-n akkor oké ha nem akkor marad a pendrive, ez számomra egy plusz lenne.

Köszönöm! :)

(#23979) Noxy válasza $atirka (#23977) üzenetére


Noxy
veterán

A WD rendszer is tudja. Használom is távoli mentésére, oda vissza, ütemezve minden péntek éjjel 2-kor.
De nem WI-FI-n, hanem UTP kábellal routerhez kötve.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#23980) Alex91 válasza meszimate22 (#23978) üzenetére


Alex91
félisten

Ha penzt keresel vele, akkor vegyel valami normalisat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23981) $atirka válasza meszimate22 (#23978) üzenetére


$atirka
senior tag

HVaprón van egy 216+, az neked való lehet, azt még én is el tudnám képzelni, csak a 92k már túl van a határaimon... :'(

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#23982) Chrys_


Chrys_
addikt

nem ide

[ Szerkesztve ]

(#23983) HDR123 válasza Noxy (#23972) üzenetére


HDR123
tag

Nem értelek. Hol írtam ilyet?

(#23984) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Gondolkodom NAS vásárlásán. Jelenleg egy külső HDD van a routeremre kötve. Igazából csak fájltárolásra lenne használva (két HDD-ben gondolkodom, egy médiatárolásra (zene, pár film, RAW képek), egy pedig bakcup-nak - utóbbira egy USB-s HDD van használva, amit csak a backup idejére kötök a gépemre.)
Viszont az összefoglalóban lévő egyik válasz eléggé eltántorított:

"K: Ha beteszem a HDD-met az új NAS-ba, megmaradnak az adataim?
V: Szinte biztos, hogy nem. Kivétel, ha azonos gyártmányú NAS-ban használtad előzőleg, de még akkor sem biztos."

Ezek alapján backup-ra alkalmatlan lenne a NAS? Ha elromlik, hogy tudom visszanyerni az adataimat?

[ Szerkesztve ]

(#23985) MaCS_70 válasza KilgoreTrout (#23984) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van szoftveres megoldás a NAS adatainak visszanyerésére PC-n. (Általában ugyebár közönséges fájlrendszert használnak.) Legalábbis az elterjedtebb NAS-okra.

De az alapfunkció ugye nem a HDD-k csereberéje, illetve a NAS-t is illik backupolni.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23986) AiRLAC válasza KilgoreTrout (#23984) üzenetére


AiRLAC
addikt

Rossz következtetést vontál le. Az asztali gépekben használt HDD-k filerendszere általában NTFS vagy EXT3-4 és egy partíció. A NAS-ok szoftvere általában linux alapú, szóval ott is EXT3-4 vagy BTRFS filerendszer van, de általában több partíción (Synology pl. az oprendszert is odateszi minden lemez elejére), szóval ezért nem maradnak meg az adataid, a NAS törli és új szerkezetet/filerendszert hoz létre.

Ezt aztán (ha pl. elromlik a NAS vagy eladod) számítógépre visszakötve tudod általában olvasni, ha olyan oprendszerre kötöd vagy használsz olyan programot ami kezeli az adott filerendszert (és nincs mondjuk titkosítva).
Synology leírása arról hogy hogy tudod a lemezeiket olvasni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#23987) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Ide is csak beírom, hogy kezd alakulni az Asustor ára. Igaz még csak a legkisebbé, de hátha a többi is zuhan pár ezret-tízezret. :)

[ Szerkesztve ]

(#23988) KilgoreTrout válasza AiRLAC (#23986) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ha azt akarom, hogy az otthoni wifire csatlakozva egy sima hálózati meghajtóként tudjam kezelni a NAS-ban lévő HDD-t, akkor ezek szerint csak olyan NAS a jó, ami NTFS-t (vagy egyéb windows által támogatott fájlrendszert) használ?

Jelenleg a backup megoldás (Veeam) külső winchesternek látja a routerre kötött HDD-t és a sima fájlkezelést is windows explorerben csinálom. Nekem ez tűnik a legkézenfekvőbbnek, nem nagyon látom szükségét annak, hogy pl. a NAS-on fusson a torrentprogram. A Kodi is simán eléri a rajta tárolt filmeket (FTP-n, ami gondolom minden NAS-on alap). Lehet, hogy esetemben nincs is értelme a NAS-nak?

(#23989) Somatom válasza KilgoreTrout (#23988) üzenetére


Somatom
veterán

Hálózati meghajtó esetén tök mindegy, hogy a NAS milyen fájlrendszert használ.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23990) MaCS_70 válasza KilgoreTrout (#23988) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ahogy Somatom mondja: a Windowsban mondjuk a Sajátgép/Számítógép menüszalagon a Hálózati meghajtó csatlakoztatásával tudod a NAS megosztásait betűjellel felvenni a meghajtók közé.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23991) Alex91 válasza KilgoreTrout (#23988) üzenetére


Alex91
félisten

NAS-nak akkor van ertelme, ha tobb eszkozrol szeretned elerni az adatokat, esetleg tavolrol. Azt neked kell eldonteni, hogy szukseged van-e ra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23992) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Az irodába kellene egy olcsóbb NAS, hálózati adattárolónak. Nincs nagy elvárás, 2 HDD menjen bele. Az egyik HDD ugye biztonsági másolatnak kell. A NAS 0-24 üzemelni fog. Mit ajánlanátok? Előre is köszi a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

(#23993) MaCS_70 válasza Yszapos (#23992) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ugyan nem értem, hogy mit értesz azalatt, hogy az egyik HDD a biztonsági másolatnak kell, de ilyen alapigényekre tökéletesen megfelel a Zyxel NAS326.

Ugye nem arra gondolsz, hogy a NAS-on belül lesz az eredeti és a "biztonsági másolat"?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23994) LZs?! válasza KilgoreTrout (#23988) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@KilgoreTrout

Ahogy írták is: kívülről teljesen mindegy, hogy milyen file-rendszert használ a NAS, ha azt a megfelelő protokoll szerint tudja a Windows felé megosztani.

Utána az intézőben Te csak megmondod, hogy mi történjen, HW oldalról a többit a NAS intézi.

Ugyanakkor egy dologban osztom az aggályodat és emiatt döntöttem én is WinServer alapú "NAS" (vagyis inkább kiszolgáló...) mellett: ha a klasszikus Linux alapú NAS megmakkan (és nincs másolat), akkor a HDD-ken lévő cuccot kizsonglőrködni külön élmény; az átlag ember azért kevés Linux eszközt tart maga körül, amibe csak úgy bele lehet pattintani egy disket.

Volt már szerencsém XFS, Ext2/Ext3, ZFS formátumokról történő kinyeréshez Windows alatt, és nem vicces.

Csak 3rd party applikációval ment, de legalább még lassú is volt mellette...

Az NTFS lemezt meg csak viszed tovább; illetve átmenetileg berakod egy külső házba, ha szükség van rá.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#23995) Multibit válasza LZs?! (#23994) üzenetére


Multibit
veterán

és nincs másolat
Az igazi probléma ez és nem az, ha a Linux alapú NAS megmakkan.

(#23996) Somatom válasza LZs?! (#23994) üzenetére


Somatom
veterán

Egy pendrive, egy Puppylinux és ennyi. Rádugtam a Zyxel HDD -jét és csont nélkül írta/olvasta.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23997) Yszapos válasza MaCS_70 (#23993) üzenetére


Yszapos
tag

Úgy értem, hogy tükrözve voltak az adatok. Ha az egyik elszáll, a másikon megmaradt volna minden.

Ehhez a NAS-hoz tudnál egy megbízható HDD-t is ajánlani? Kb. olyan 260 GB adatunk van most.

(#23998) mckay


mckay
aktív tag

Nagyon jó az összefoglaló, gratulálok mindenkinek aki hozzátett!
:R

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, mit kell nézni, ha az az ember szeretre vásárolni egy torrentező NAS-t?
Pl. nézem a Synology DS119j
Igen, csak úgy találomra, mert ezt árulják a sarki számtech boltban.
No miből kéne látnom, hogy ez most tud-e torrentezni vagy sem?

Annyi van a honlapján, hogy
- Download Station:
- Konkurens letöltési feladatok maximális száma = 20
Na most ez mit jelent?
Azt? ;]

És amúgy hogy kell az ilyesmit elképzelni ebben az alacsony árkategóriában? Figyeli a megadott RSS feedet? Vagy valami kliens programmal kell hozzáadni a letöltési sorhoz?

Köszi minden felvilágosítást!!!

(#23999) Alex91 válasza mckay (#23998) üzenetére


Alex91
félisten

Mit kell nezni? Hogy minel dragabb legyen! :DD

Igenytol fugg, de ha gyors neted van, es minel jobban ki szeretned hasznalni, akkor ahhoz draga es erosnas kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24000) mckay válasza Alex91 (#23999) üzenetére


mckay
aktív tag

Erős legyen? Áhh...
:U

Heti egy-két film letöltése. Slussz.
Őszintén szólva, ha tudnék egy jó routert, ami ezt tudja, simán bevállalnám a kompromisszumot.
De a sarki számtech boltban még nem is hallottak ilyenről, azt mondták, ilyesmire minimum NAS kell.

Az van, hogy értsd, hogy a játszós laptopot kéne tehermentesíteni. Nem több.
A háztartásban két felnőtt, dolgozó ember van, mindegyiknek saját dolgozós laptopja. (És nem, nincsenek a lakásban pótolhatatlan adatok, minden a felhőben.)
És van egy játszós laptop, ami egyben a TV-okosító is. Na annak a pocakjából ki kéne venni a hdd-t, mert ssd-t kéne beletenni.
Márpedig egy ssd max 512, a letöltött de még meg nem nézett filmet kéne kimásolni egy helyre, ami nem a céges laptop, és nem is egy viharlámpa (usb-s hdd).
Sőt, akkor igazándiból már le is tölthetné azt a filmet, egyedül.
A játszós laptop / okos tévé meg látná a torrent mappát dlna protokollal.
Hát ennyi a nagy terv.

Nem hinném hogy ehhez Intel SOC kell bele, elég lesz az arm is.
De nyitott vagyok mindenre, csak súgjátok meg, mit nézzek a specification lapokon.
;]
(pl. otthon spenót van vacsira, de az étteremben paraj - no akkor a torrentet hogy hívják a NAS gyártók?)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.