Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) Patice válasza Soockit (#24896) üzenetére


Patice
nagyúr

A 150Mbit az fel- vagy letöltési sebesség? Nagyon nem mindegy!

NAS-t inkább az irodában tartanám, hogy belső hálón gyorsan rákerüljenek az adatok. A biztonsági másolatot vinném el az irodából.

A távoli automata mentés jó ötlet, de ahhoz két NAS kell. A backup NAS már lehet egy gyengébb modell. Nem túlzás szerintem a backup-ot is backupolni. Ha fontos céges adatok, akkor szvsz. ennyi belefér.

WD RED Pro "párja" a Seagate IronWolf Pro, nem a sima IronWolf.

Sima WD Red 3 év gari. Seagate IronWolf 2 év. A Pro modellekre asszem mindkét oldalon 5 év gari jár.

Ha a Red Pro-s ajánlat is még belefér árban, akkor én azt választanám.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24902) (jan)


(jan)
őstag

Urak!

A tudomány mai állása szerint melyik a legolcsóbb egylemezes nas ami el tudja látni a torrentezés és a médiaszerver feladatokat ? :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#24903) Borisz76 válasza (jan) (#24902) üzenetére


Borisz76
veterán

Attól függ....
Hány torrent és milyen sebességgel ?

Minél több torrent és minél nagyobb letöltési sebesség kell, akkor annál erősebb processzorral szerelt vasat érdemes venni....azon belül is Intel-t.

Synology - Download Station bejegyzés.

Vannak benne sebesség eredmények is.....fórum társaktól.

Amúgy 1 fiókosból a jelenlegi - talán - legjobb a DS 118 bár az sem Intel CPU-s.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24904) Alex91 válasza (jan) (#24902) üzenetére


Alex91
félisten

Synology ds 118, Qnap TS-128A.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24905) Patice válasza Songo (#24898) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezekre az igényekre - szerintem - QNAP vagy Synology NAS a jó ajánlat, leginkább a szoftverük miatt.

4 lemezhely esetén megvalósítható egy 3 lemezes RAID5 tömb a médiának, amivel így van védelem és tárhely is (3 db ugyan olyan méretű lemez az ajánlott, ebből kettő kapacitása fog látszani, egy lemez tárhelynyi rész kell a redundáns tárolás miatt). A negyedik lemez lehet akkor a letöltős, ez külön kötetként kell majd létrehoznod.

4 lemezes NAS-ra elég szűkös a 100-as keret. QNAP TS-431P lehet ebben az ársávban az egyik alkalmas példány, vagy Synology DS418j. Ezekkel csak az a baj, hogy nem túl acélos a proci bennük és idővel nagyon lassúak lehetnek majd. Már Intel procival szerelt modellek: QNAP TS-453BE-2G, vagy Synology DS418play.
Ha hosszú távra tervezel, és most beleférne a költségvetésbe, akkor én is a Synology DS918+-ra voksolnék. Igaz, ez közel kétszer annyi, mint amit keretnek mondtál, de hosszú távon is elég erős lesz. Synology esetén a terméktámogatás sokáig él, szomszéd fórumban láttam példát közel 10 éves vasra is, amire érkezett biztonsági frissítés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24906) Songo


Songo
senior tag

Köszönöm szépen. Akkor összességében lehet hogy eza verzió fog játszani.
a 3 hdd csak tárhely védve. 1hdd meg torrent és kamera forgatásra így azt nem sajnálom ha kárba vész :D
Akkor köszönöm szépen a tanácsokat

[ Szerkesztve ]

(#24907) Soockit válasza Alex91 (#24900) üzenetére


Soockit
aktív tag

Köszi, közben én is rájöttem!

(#24908) Soockit válasza Patice (#24901) üzenetére


Soockit
aktív tag

Szia,

Hát igen, az a 150 csak letöltés, így az irodában lesz a NAS. Most azon gondolkdom, hogy lehet, hogy egy WD RED Pro lesz benne 6 TB és külön veszek még egy külső HDD-t amivel hetente készítek egy backup-ot és az fizikálisan máshol lesz tárolva, vagy mondjuk erre tudnátok egy egyszerű NAS-t ajánlani ami tényleg csak erre lenne használva?

(#24909) Kos 7 válasza Soockit (#24908) üzenetére


Kos 7
tag

Szerintem ezek mehetnek cloud-ba is akár, attól függ mennyire szenzitív.

(#24910) kkee


kkee
tag

Sziasztok, sokat visszaolvastam a fórumon, de a szokásos kérdés bennem maradt.
Szép és gyors kezelő felület - 20-25 torrent és média továbbítás. Eddig serviio programmal és torrent klienssel
ment a notim egész nap, ami haldoklik.
Ds213nj vagy nas326 amit árban meg tudok most fizetni. Melyiket válasszam szerintetek vagy van esetleg ajánlott bestbuy ebben az árszegmensben.
Köszönöm

(#24911) Patice válasza Soockit (#24908) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát igen, ha ennyi a netkapcsolat sebessége, akkor tényleg jobb választás a NAS-t belső hálón - gigabiten - dolgoztatni. És ha csak ennyi a letöltés, akkor már meg sem merem kérdezni, hogy mennyi a feltöltés, pláane a garantált.

Ez fontos a távoli mentés szempontjából, ugyanis ha túl lassú a melóhelyen a feltöltés, akkor lehet, hogy éjszaka sem végezne a NAS a távoli NAS-ra történő szinkronizációval.

Ergó a második NAS ötletét parkolópályára tenném addig, amíg esetleg ez nem változik.

1db 6TB WD Red Pro + külső HDD sem rossz gondolat, de így a rendelkezésre állási időt csökkented (pl. lehal az az egy lemez, akkor a cseréig és az adatok visszaállításáig nincs közös tárhely). Indulásnak megfelelő, de nem sokáig hagynám ilyen helyzetben, ill. az adatok fontossága alapján is mérlegelhetsz. Említetted, hogy az adatok a PC-ken is meglesznek, akkor nem olyan látom olyan vészesnek ezt a felállást.

(#24910) kkee:

Szerintem inkább DS213j, ha szeretnél használható kezelőfelületet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24912) Kos 7


Kos 7
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes olyan NAS-t venni, ami elvileg bontatlan, új, de nincs rá garancia ?
Mennyire szoktak ezek elromlani ?

(#24913) Noxy válasza Kos 7 (#24912) üzenetére


Noxy
veterán

Milyen, meg a lényeg, hogy MENNYIÉRT? :U
Ami meg elromolhat, az el is romlik. (By Murphy)

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#24914) Patice válasza Kos 7 (#24912) üzenetére


Patice
nagyúr

Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyanaz, gyakorlatilag nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24915) Rimuru


Rimuru
veterán

Van olyan keszre szerelt NAS amibe belefer 2-4 HDD, barmilyen linuxot fel tudok ra rakni (architekrura mindegy lehet ARM is, amugy CentOS/Alpine/Gentoo/Arch vagy FreeBSD menne ra), es nem csillagaszati aron van? (tehat nem dragabb mintha epitenek egyet)
Igazabol foleg kompaktsag miatt kerdezem, valoszinunek tartom hogy kisebb lenne mint egy epitett ami kielegitene az igenyeim. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#24916) Patice válasza Rimuru (#24915) üzenetére


Patice
nagyúr

HP Gen7 Microserver. Vagy használtan gen8.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24917) Kos 7 válasza Noxy (#24913) üzenetére


Kos 7
tag

Synology ds718 lenne elég nyomott áron, listaárhoz képest kb -60k, 1 hónap garival, bontatlannak írják. :F

(#24918) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Most kezdtem el nézegetni ezt a NAS lehetőséget. Főleg filmeket és sorozatokat néznénk PLEX segítségével a tévén. A kérdésem, hogy mi van ha a tévén még nincs DLNA támogatás? (8 éves LG) Milyen megoldásaim vannak?

Adva van egy PC, egy android tv box, mindkettő egy 5 portos switchen, amire a NAS-t is tudnám kötni... Mit lehet tenni ha nem szeretnék 100 ezreket költeni?

Try again, fail again, fail better!

(#24919) Somatom válasza Rem-X (#24918) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhoz minek a Plex? Az Androidos box nem tudja lejátszani a PC -ről? Ha arról megy, akkor szinte bármelyik NAS -ról is menni fog. Viszont, ha egy NAS -on futó Plex -szel szeretnél transzkódoltatni, akkor mélyen kell a zsebedbe nyúlnod.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24920) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

a jelenlegi helyzet: g8 microserver, benne 4x 4 TB vinyó, és ezen egy pórias asztali w10. alapvetően ez egy jól használható felállás, távolról elérhető desktopként nagyon kényelmesen és gyorsan lehet rajta keresni, hosszas wetransfereket lehet vele intézni, szükség esetén ha mondjuk egy videót kell demuxolni vagy ilyesmi, az megy helyben, nem kell a hálón átutaznia, tud videóvágáshoz proxykat csinálni, és utána csak azokat elég letölteni máshova... és főleg fut rajta a syncovery, ami rettentő ügyesen és hatékonyan szinkronizál felhőbe, közben titkosítva is. erős hátránya viszont, hogy a vinyókat nem tudja leállítani (vagy ahci módban le tudja, de akkor meg a ventilátort nem szabályozza rendesen), és a windows storage spaces parity mód miatt nem túl gyors az írás, bár ez önmagában nem válóok. ja meg torrentezik is, gyorsan és kevés erőforrást felzabálva.
szóval ez a cucc hangos és sokat fogyaszt.

arra jutottam,ezeket a dolgokat két dologgal tudnám kiváltani: vagy egy olyan nas, amin tud futni virtuális gépben egy win, vagy egy buta nas, aminek tényleg csak a fájlok megosztása lenne a dolga, semmi más, és mellette egy minipc kis fogyasztással.

a szükséges tárhely 12 TB lenne, amit vagy 2x12 raid1 (ami drága, cserébe olcsó lehet a nas) vagy 3x6 shr (a raid5-ről sok helyen olvastam, hogy ekkora kapacitás mellett nem ajánlott)(így a hdd olcsóbb, viszont négylemezes nas kell). utóbbi esetben gondolom később lehet bővíteni még egy diszkkel. sebességben elég az, ami gigabiten átfér. nem kell torrenteznie, videót lejátszania stb.

szóval milyen nast vegyek? abban majdnem biztos vagyok, hogy egy értelmes virtualizálásra képes nas jóval drágább, mint egy "szimpla" nas és egy kis pc külön.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24921) AiRLAC válasza qnadam (#24920) üzenetére


AiRLAC
addikt

XPEnology a G8-on?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#24922) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, egy kis segítséget kérek.
Jó áron (~20e Ft) tudnék venni egy gyakorlatilag új Lacie CloudBox 2TB NAS-t, viszont gőzöm sincs, hogy jó-e, rossz-e.
Amire nekem kellene: lényegében privát felhő, amit bárhonnan elérek weben és ftp-vel (ritkábban) egyaránt; és itt jó a reklámszöveg: //Up to 10 users with passwords & private folders//.
Van saját torrentkliense, ez nálam havi 3-4 torrentet jelent, max, a lényeg a távelérés //csoportmunka//.

Megéri? vagy van jobb/szebb/okosabb?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#24923) qnadam válasza AiRLAC (#24921) üzenetére


qnadam
veterán

az alapproblémát nem oldja meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24924) AiRLAC válasza qnadam (#24923) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akkor egy DS4xxj Synology tárolásra, gépnek meg azt használsz amit akarsz ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#24925) AiRLAC válasza wwhy (#24922) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amazon-on 2.5 csillag az 5-ből, én kerülném. Synology DSxxxj elég erre és van rá normális mobil/pc kliens, távoli elérés stb.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#24926) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A notebooksbilligernél van 50 euro-s akció.

Ezek a NAS-ok, amik szóba jöhetnek (már levontam a kedvezményt):

- WD My Cloud EX2 Ultra 2-Bay - (100 Euro)
- QNAP Systems TS-228A NAS 2-Bay - (114 Euro)
- Synology DiskStation DS218j 2-Bay NAS - (118 Euro)
- QNAP Systems TS-231P - (132 Euro)
- Zyxel NAS542 4 Bay NAS System - (132 Euro)
- Synology DiskStation DS218play 2-Bay NAS - (177 Euro)

Persze a drágábbakból is lejön a kedvezmény, de ugye mivel nem százalékos, az olcsóbbat választani jobb üzlet, szóval húztam egy vonalat az árat tekintve, illetve legalább 2 lemezes kellene.

Van a fentiekből olyan ami kiemelkedik valamilyen feature-ben, teljesítményben, szoftverben vagy pl. bővíthetőségben? Valami ajánlás?

Pár hülye kérdés:
- Lehet bővíteni a RAM-ot ezek közül bármelyikben?
- Van amelyik kezel IP kamerákat?
- WLAN stick-el ki lehet váltani a vezetékes csatlakozást? (ideiglenesen talán jól jönne) Szóval felismerik-e az USB-s WLAN adaptereket USB porton?
- Mac OS kompatibilitás, Time Machine?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24927) Alex91 válasza Tigerclaw (#24926) üzenetére


Alex91
félisten

ds218play, ts-228A

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24928) qnadam válasza AiRLAC (#24924) üzenetére


qnadam
veterán

a qnap ts-431p ellenjavallt? mert kicsit olcsóbb.
aprón árulnak egy syno 414j-t, arról van esetleg tapasztalat? két tesztet olvastam róla, az egyik szerint lassú, a másik szerint a specifikációjánál is gyorsabb...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24929) Szabaka


Szabaka
tag

Sziasztok!

Múlt hónapban felmodta a szolgálatot a FullHD tv-nk, és vettünk egy LG 4k-sat.
És mit ad Isten... az alatta lévő HTPC is meghalt a hétvgén.
Gondolkozok egy NAS vásárlásában.

Egy DS213j-t nézegetek használtan.

500-as UPC net van otthon, és nagyjából csak a letöltés lenne a NAS feladata, meg persze a családi képek tárolása, de az nem hiszem hogy nagyon erőforrás igényes :)

A TV boldogul a DTS-sel, meg a 2160-as filmekkel (4k-t még nem teszteltem) de film átkódolásra nem lenne szükség.

Érdemes az új modelleket nézni, vagy letölteni, médiát megosztani elég lehet ez a nas is?

Esetleg egy új, garis Zyxel NAS326-EU0101F?

Köszönöm előre is!

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#24930) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Még kezdő vagyok a NAS témában, azonban most felmerült, hogy szükség volna egyre egy kisvállalkozás életében, ezért egy kis tanácsra volna szükségem, mert vannak "extra" igények is a rendszerrel kapcsolatban. Elolvastam a kezdő összefoglalót, így annak tükrében szeretnék tanácsot kérni.

Az alapfelállás: 2 "munkaállomás" van: 1 asztali gép és 1 laptop, ez eddig teljesen jól is működött. Az asztali gépben van egy 1 TB-s WD HDD, minden adat, amire szükség van, azon van tárolva, és hálózati fájlmegosztással eddig szépen működött a rendszer. Az iroda része még egy Kyocera nyomtató is, amivel hálózati nyomtatás + hálózati szkennelési mód van használatban, azonban amikor 1-1 újabb Windows 10 nagy frissítés jön be, valamiért nem látja az asztali gépre telepített szken mappát.
A legutolsó dolog miatt felmerült, hogy talán egyszerűbb lenne az egész történetet áttelepíteni egy NAS-ra, és ekkor jöttek még be az extra igények is...

Az elképzelés: egy 2 fiókos NAS-ra volna szükség, amibe belekerülne az asztali gépből az 1 TB HDD + még 1 db 1 TB-s HDD, amiket az adatvesztés megakadályozása végett esetleg RAID1-be kötnénk, vagy lenne egy automata mentés script, ami egyik lemezről ment a másikra, ha esetlegesen bármilyen gond adódna, ne történjen adatvesztés. Fontos lenne, hogy a HDD-ket ne fixen kelljen beépíteni, hanem egy rack-be legyenek, hogy ha netalántán úgy adódna, akkor 1 mozdulattal ki lehessen húzni a gépből. Amire még szükség volna, az egy VPN elérés, hogy a mappákat távolról is, otthonról is lehessen elérni, használni, ha esetleg szükség van rá.

A teljes pénzügyi keret nagyon max 200k Ft, de ebbe még bele kell férnie egy gigabites routernek is (Digi 1000 előfizu...) és a +1 merevlemeznek is, és minél olcsóbban kellene megoldani a történetet.

Milyen NAS-t ajánlanátok a célra?

Köszi a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#24931) Borisz76 válasza deathtania (#24930) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia!

2 fiókos Synology modellek.

DS 218+ biztos, hogy kiszolgálna maximálisan.

A nasba helyezett lemezeket a rendszer formázza!
Kötet létrehozásánál lehet Raid1 vagy SHR ( Synology Hibrid Raid ).
Ekkor a 2 db lemez ugyanazokat az adatokat tartalmazza de csak 1 lemeznyi a kapacitás.
A tükrözés miatt.

Távoli elérés legegyszerűbb módja a Quick Connect ( QC ).

Synology összefoglaló.
Biztos találsz benne hasznos infót.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24932) AiRLAC válasza Szabaka (#24929) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS213j jó erre, de ne számíts óriási letöltési sebességre torrentnél. Több információ a Synology topicban. Zyxelt én nem ajánlom.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#24933) deathtania válasza Borisz76 (#24931) üzenetére


deathtania
senior tag

Köszönöm szépen! :R
A DS218+ tényleg nagyon jónak hangzik, és hosszú távon biztos, hogy kiszolgálná az irodát! :K

Otthonra pedig elgondolkoztam egy sima D218-on, 2x1TB noti HDD-t RAID0-ba kötve. Erről csak torrent menne, meg néha filmet is innen néznék, de a dekódolást a laptop végezné. Erre jó lehet az esetleg? Vagy inkább már egy D218j-t ajánlanál? vagy inkább a ds218play-t?
Az adatvesztés miatt azért nem aggódom, mert a fontos dolgaim vagy a felhőben vannak, vagy van róluk biztonsági másolat egy WD RE4GP-n. :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#24934) wwhy válasza AiRLAC (#24925) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm. Találtam pozitív tesztet is, de akkor keresek Synology . Az ára miatt gondoltam főleg a LaCiet, mert új, és a legolcsóbb Synology is simán a duplája.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#24935) Szabaka válasza AiRLAC (#24932) üzenetére


Szabaka
tag

Köszi!

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#24936) Freddy S


Freddy S
tag

Hello,

Megvan a jó Asus RT-AC86U routerem amit NAS nak is használok! Talán emlékszik valaki mit szívtam a WD Cloud Hommal, mert arra sem volt jó hogy Apple TV-n be lehessen hozni róla a videókat. Sajnos megvan még mert lusta voltam eladni. Szóval az Asus RT-AC86U a TP link Archer C5 helyére jött be és duplázza wifi sebességben zajos lakásban, ahol tplink 150et tudott, ott az Asus 300mbps fölé is megy (fél gigás internetem van) és még az Ipad pro2 is gyorsabban bevillantja a weboldalakat. A menüje meg hihetetlen... De a legjobb benne hogy NAS ként is funkciónál, a rádugott laptop mervlemez tartalma szépen bejö az Apple TV-n és 4K-t is visz!
Így az ilyen jobb routereket ajánlanám NAS nak, mert működik ahogy kell. Sőt minden bizonnyal jobban is mint egy olcsóbb router, olcsó NAS vagy olcsó router drága NAS kombináció.

[ Szerkesztve ]

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#24937) Somatom válasza Freddy S (#24936) üzenetére


Somatom
veterán

Spinoff megy rajta? Le tudja állítani a HDD -t? Owncloud szolgáltatás van?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24938) footy válasza Freddy S (#24936) üzenetére


footy
addikt

Így az ilyen jobb routereket ajánlanám NAS nak, mert működik ahogy kell. Sőt minden bizonnyal jobban is mint egy olcsóbb router, olcsó NAS vagy olcsó router drága NAS kombináció.

Ezt inkabb ne ajanld senkinek. Amellett hogy ez valotlan allitas meg a biztonsagi kockazatokat is sokszorozza.

(#24939) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Nem találtam a problémámra specifikus topikot. Remélem nem baj, hogy ide tettem fel.
Adott egy Netgear redynas 102. Transmission appot szereretném használni, feltelepítést követően elinditanám az appot, kéri az admin felhasználót és a jelszót. A megadását követően nem történik semmi újra kéri a felhasználót és a jelszót (nem hibásan adom meg). Esetleg tudnátok megoldást ajánlani? Gyakorlatilag minden appnál ez a probléma lép fel.

Köszönöm előre is!
Üdv, t.

(#24940) MaCS_70 válasza footy (#24938) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon sokaknak pont megfelel egy jobb router NAS-ként. Nálam is megy egy RT-AC87 másodlagos, illetve egy RT-N18 egyszerűbb elsődleges NAS-ként, valamint barátoknál több hasonló konfigurációt állítottam már be az évek során, és nincs velük gond, amire az adott helyen szükség van, azt teljesítik.

Egy igazi NAS nyilván sokkal többet tud, de ahol csak verébre vadásznak, kár ágyút venni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24941) Alex91 válasza Freddy S (#24936) üzenetére


Alex91
félisten

Maradjunk annyiban, hogy a te igenyeidnek ez is megfelel... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24942) Freddy S válasza Somatom (#24937) üzenetére


Freddy S
tag

Nemtudom. Amirre kellet NAS nekem arra nagyon jó és annál is jobb mert így komoly router is lett egyben. Sőt még letölteni is tud, ami csak egy extra kívánságom volt. A másik router mellé hiába vettem volna egy drága Synot, nem is sejtettem volna mennyit gyorsulhatott volna a wifi sebesség és az álltal minden...

[ Szerkesztve ]

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#24943) MaCS_70 válasza Freddy S (#24942) üzenetére


MaCS_70
félisten

Neked megfelel, ez a lényeg. Ha valamilyen szolgáltatás vagy a teljesítmény hiányát érzed, akkor majd elgondolkozol az esetleges fejlesztésen.

Szerintem elég sokan használnak tök feleslegesen NAS-t. Én is határeset vagyok. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24944) footy válasza MaCS_70 (#24940) üzenetére


footy
addikt

A fenti routert 200euro korul latom legolcsobban, annyiert mar teljes erteku nast is lehet venni. Ha valaki pedig szerenyebb teljesitmennyel megelegszik, akkor 150euro nasra 50euro (openwrt kompatibilis) routerre.
Ezeken a routereken a gyari firmware egy vicc. Tele vannak biztonsagi resekkel es te ezen keresztul "kinalod" a szemelyes adataidat. Arrol nem is beszelve hogy az integralt protokollokat gyakorlatilag soha nem frissitik, ezzel is kenyszeritve hogy vedd meg az uj routert.

Ez inkabb a verebet dobalunk kaviccsal, de meg magunkat is szemen verjuk esete.

(#24945) MaCS_70 válasza footy (#24944) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nyilván egy háztartási matekpélda, de szerintem nem a NAS-funkciók fog bárki is egy NAS árával drágább routert venni. Egy Asus RT-AC66u 30e Ft nagyságrendű tétel, amúgy is életszerűen ez lehet a választás egy nagyobb lakásba vagy kisebb házba -- és ha a szolgáltatási megfelelőek, akkor minek mellé még egy NAS is???

A biztonság megint csak igények kérdése. Nagyon-nagyon sokaknak pont elég a médiaszerver funkció (meg persze a torrent...), és némi nem igazán kényes személyes állomány tárolása -- amire mondjuk egy Asus router gyári rendszere bőven megfelelő biztonságot nyújt.

Itt arról van szó, hogy az igényekhez párosítsuk a műszaki megoldást, nem pedig arról, hogy ideologizáljunk meg felesleges eszközöket. Egy NAS nyilván sokkal többet nyújt, mint akár a legtöbb nagyon komoly router. A kérdés az, hogy az adott felhasználóak ez jelent-e bármilyen hasznos többletet, vagy csak egy extra eszköz sok pénzért némi többlettel a villanyszámlán.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24946) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Nas 325 V2 Nasom van, de feleslegesnek érzem a 2 lemezes NAS-t. 7/24-ben használom.
Lecserélném egy lemezesre. Hosszú időre terveznék az újjal, szóval egy hasonlóan minőségi darabot akarok venni, amit beállítok egyszer, és teszi a dolgát. Alább leírnám, hogy mely funkciókat használtam a Zyxellel, továbbra is ezekre lenne szükségem.
-Transmission (jelszóval védve)
-FTP
-NFS, Samba megosztás
-bármilyen külső hálózatról való elérés ddns-en keresztül
-lehetőleg kis fogyasztás
-halk
Nagyjából ennyi, azt hiszem nem nagy igények, és bár sejtésem szerint újra egy Zyxel lenne az ajánlott, meghallgatnám a drágább megoldásokat is, ha ezek némi kényelemmel járnak. Értem itt ez alatt, hogy Zyxelnél a TM jelszavas védelméhez a jbod file módosítása kell pl, vagy mondjuk az FFP telepítése nekem sosem jött össze, és nem élveztem az előnyét (béna vagyok, ez van. Sajnos ha nem szájbarágós, nekem nem fog menni). Szóval ha az ilyesfajta plusz javak egyszerűbbek több pénzért, akkor meghallgatnám. De mondom, szívesen nyúlnék újra Zyxel termékhez, csak egy lemezeshez. Persze meg tudom nézni, hogy mik a legújabb modellek a gyártók honlapjain, de azt hiszem itt vannak olyanok, akik kenik vágják az aktuálisan elérhető modellek előnyeit, hátrányait, hardveres felépítését, stb.

Köszönöm előre is a válaszokat. :R

(#24947) Alex91 válasza z123456789 (#24946) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap ts-128A, Synology ds118, ezeknek van ertelme, mas nincs is nagyon...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24948) z123456789 válasza Alex91 (#24947) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, hogy akkor Zyxelből nincs is egy lemezes ajánlott?

(#24949) Somatom válasza z123456789 (#24948) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem az utolsó egylemezes a 311S, ami gyengébb a Te 325 -ösödnél. Plusz ugyanúgy FFP kell az extrázáshoz. Nekem sincs egy rossz szavam sem a Zyxelre. Olcsóbb, mint a többi, viszont az extrákért mókolni kell. Valamit, valamiért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24950) footy válasza MaCS_70 (#24945) üzenetére


footy
addikt

Rendben, nincs több kérdésem, ezentúl én is feleslegesen drága routert fogok mindenkinek ajánlani. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.